AZ '67 in Rijnsburg niet erg prijsbewust Lugdunum niet op schot GEEN FOTO VAN FRED Gelijkspel voor Noordwijk; zege van Quick Boys Verschil met Boys in slechts drie goals uitgedrukt MAANDAG 11 AUGUSTUS 1975 FAÖINA 11 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT RIJNSBURG De geleverde prestatie stond in geen verhou-. ding tot de gevraagde prijs. AZ '67 voor een fors bedrag naar Rijns burg gekomen, stelde zaterdag in de partij tegen Rijnsburgse Boys hevig teleur. Het voetbal van de Alkmaarsé eredivisie-ploeg bleef ver beneden het peil dat er van verwacht mocht worden; de pro- duktie aan doelpunten ook. De wereld van verschil met de za terdag-derdeklasser kon in niet meer dan drie treffers worden uitgedrukt. AZ won met slechts 3—0 in het duel ter gelegenheid van het 1000-jarig bestaan van Rijnsburg. Foto's Jan Holvast Enerzijds kon het natuurlijk als een verdienste van Rijnsburgse Boys worden beschouwd dat de score maar zo beperkt bleef. De nloog van Frans v. d. Zeeuw verdiende in ieder geval lof voor de tomeloze inzet, waarmee aan de trainers opdracht gestalte werd" gegeven. "Blijf voet ballen. maar zorg dat je niet wordt weggespeeld", had V. d. Zeeuw ge steld. Dankzij de massale ijver en het goede werk van de defensie, weid die taak volbracht. Waarna doelman Jan Kuivenheven een aparte vermelding verdiende. Hij voorkwam een aantal zekere treffers en stopte zelf een strafschop van middenvelder Hugo Hovenkamp. Anderzijs bleef realiteit dat een geinspireerd AZ zich daardoor niet had mogen laten weerhouden van het spelen van goed voetbal. Anders dan door eigen desinteresse, zou dat ook niet gebeurd zijn hoe ijverig Rijnsburgse Boys ook was. Daarvoor is het onderscheid een voudig te groot. Maar AZ had er gewoon wei nig zin in, wat bepaald geen recla me voor dié club was. Zelfs al voet voetbal beoogd wordt waarvoor de omdat die zo weinig inspire-en en omdat daarvan zo weinig te leren zou zijn dan nog kun je wel pro beren de voor de komst betaalde prijs waar te maken. Zeker in het duel waarin een demonstratie van goed voetbal beoofd wordt waarvoor de amateurs is gevraagd uit te kijken geen blessures te veroorzaken en waarin door de arbiter ander maat staven worden aangelegd om dt mo gelijkheid op goed spel in te touwen Derks liet zoveel mogelijk spelen, maar AZ maakte van die mogelijk- WIELRENNEN De Nederlandse kampioen bij de amateurstayers Ga by Minneboo is gisteren in Zürich achter gangmaker Biruno Walrave derde geworden in een stayerswed strijd, die bestond uit twee manches van 30 kilometer elk. De wedstrijd werd gewonnen door de wereldkam pioen Jean Breuer met 18 punten voor zijn landgenoot Klaus Burges. PAARDENSPORT - De Italiaan Raimondo d'Inzeo heeft gisteren in Dublin tijdens het internationale concours hippique met het paard Bellevue het springconcours om de Grote Prijs van Ierland gewonnen. D'Inzeo, de enige Italiaanse, deel nemer, bleef foutloos in de twee manches en ook in de barrage (33,0 seconden). Vrij spel r Een pilsje in de ene handeen bos bloemen in de andere. Zo werd Willem van Hanegem zater dag in feestend Rijnsburg het veld van Rijnsburgse Boys opgereden in een karos. Samen met Frans Derks en een lieftallige dame, op weg naar de aftrap. heid geen gebruik. Tenminste, niet "Voor ons was er in de voorhoede lure. Rijnsburgse Boys, als groep. In de persoonlijke duels weinig klaar te maken - er was to- door de komst van Piet Haasnoot waren de voor hun plaats spelende taal geen eer aan te behalen". Daar- Leo Pluimgraaff (kreeg daarna de profs individueel vinnig genoeg, als door kreeg doelman Jan Kluiven- gelegenheid wat vaker de aanval te hoven toch voldoende gelegenheid zoeken. Echt gevaarlijk naderen tot onderscheiden. Dat deed KATWIJK/NOORDWIJK Quick Boys heeft de reeks goede prestaties in oefenwedstrijden zaterdag doorgetrokken. Na de kleine nederlaag tegen FC Den Haag en het 33 gelijke spel tegen SVV, werd nu gewonnen van Jong FC Amsterdam. Het werd op Katwijks Nieuw Zuid 1—0. De resultaten van Noordwijk blijven daarbij vooralsnog enigszins achter. Tegen zondag-eersteklasser DHL kwam de ploeg van trainer Eelman zaterdag niet verder dan 22. Pas tegen het einde van het duel Bröring in de laatste vijf minuten ging Noordwijk even "ouderwets" nog wel enige aardige kansen. Winst draaien. Toen ook zorgde Albert voor Noordwijk zou echter teveel Spaanderman ervoor dat de stand van het goede hebben betekend toch nog 2—2 werd. De opvlieging daarvoor was er lang te matig ge was echter van te korte duur om voetbald. Vooral de Noordwijkse alsnog de winst te grijpen, al kre- middenlinie draait nog niet zo best. gen Albert Spaanderman en Ruud Toch nam Noordwijk al na tien mi- nuten een voorsprong. Jaap van Kesteren leek toen een voorzet te gaan afleveren, waarna de bal over DHL-doelman Hans Gal jé het doel inging. Vijf minuten later was de stand alweer gelijk (doelpunt van DHL-linkerspits Peter Lips) en tien minuten voor de rust kon DHL zelfs een voorsprong nemen. Ver antwoordelijk voor die Delftse tref fer was rechterspits Lo van Dijk, die Constant Smit wist te passeren. Met Cees Spaanderman voor de te genvallende Kees Karstens en Arie Weyers voor Ruud Bröring (die tien minuten later overigens weer terugkwam, omdat Cor Vreugdenhil geblesseerd raakte) liep het na de pauze iets beter bij Noordwijk. Het jonge DHL, dat het verlies van Jan Schilperoort, ex-prof. Wim Tet- teroo en Jim Peters met "eigen kweek" heeft opgevangen, werd ech* ter pas zes minuten voor het einde achterhaald. Toen scoorde Albert Spaanderman tijdens een vijftien minuten durende periode van "ou derwets" Noordwijk-voetbal. Of die lijn in een volgend duel kan worden doorgetrokken. kan Noordwijk woensdagavond al merken., Dan komt de Leidse hoofdklasser UVS op bezoek. De aanvang van dat duel is 19.00 uur. Geslaagd Quick BoysJong FC Amsterdam 1—0 —Een geslaagder rentree in 't eerste elftal van Quick Boys had Jaap Hoek zi<;h niet kunnen wen sen. Pas terug van vakantie werd de middenvelder zaterdag (bij va kantie-absentie van Wim v.d. Plas) in de spits geposteerd voor het duel tegen Jong FC Amsterdam. Hoek scoorde daarin de enige treffer. Hij deed dat halverwege de tweede helft van een pittig oefenduel. Jong FC Amsterdam, met jongens die vechten voor een contract, was op Nieuw Zuid in Katwijk niet bereid één meter grond prijs te geven, voor dat dat echt noodzakelijk was. Pas halverwege de tweede helft kre gen de Katwijkers, spelend met Mar tin Heerikhuisen als linkerverde diger, even wat meer bewegingsvrij heid. Arie Haasnoot kon vanuit de verdediging opkomen en een trek- bal afleveren, waarna Jaap Hoek de enige treffer van de wedstrijd ver zorgde: 1-0. Quick Boys speelt zater dag op eigen terrein een wedstrijd versterkt tegen de zondag-tweede klasser ADO 1920 uit Heemskerk. elftal kwam AZ er maar zelden uit. Zo veelbelovend als de Alkmaarsé zich start was na de aftrap wan Wim hij vooral na de tweede treffer, rond niet, V.d. Zeeuw logisch Hanegem, zo weinig inspirerend de 25ste minuut tot stand gekomen "tevreden met wat ze gedaan heb- l de later vervangen ben". werd de partij vervlgens. Na le treffer van Kees Kist in de derde Vosmaer. Kuivenhoven hield die i minuut en een aantal daarop volgen- ternational en Hovenkamp een aa dt goede geznmenli.ike acties (met tal malen knap i Vosmaer halverwege c doélman v; zwichten r Goedhart i Dat was meer dan van AZ gezegd kon worden. Pluimgraaff: "Toch wilden ze wel. Ik hoorde van Vooys Lisse-Donaufeld tweede helft moest de dat trainer Brand (die overigens al De 4000 kijkers moesten toen steeds langer op oplevingen gaan wachten, onreglementair gestuit door V. Leo Pluimgraaff Kist: 3-0. Een vlak daarop volgende tuu ge geven dat Rijnsburgse Boys zelden op eigen kracht demiddellijn MejT'stop^hij ïïrt veel al"- man voor elk goal krijgen." Dat was een juister prijs geleverde prestatie. LISSE SC Lisse speelt woensdag avond 13 augustus in het kader van de voorbereiding op het nieuwe voet balseizoen een oefenwedstrijd tegen FC Donaufeld uit Oostenrijk. De wedstrijd tussen de Oostenrijkse professionals en de Lisser amateurs begint om half zeven op het Lisser Paul de Tombe sportpark. LEIDEN De eerste, pas vrijdag ingelaste oefenwedstrijd heeft Lug- dunum gisteravond geen winst opge leverd. Tegenstander Aalsmeer -uit-- komend in de hoofdklasse zondag - bleef de groenwitten in de Kikker polder met 1-2 de baas. Toch was trainer Huub Lenz na die nederlaag beslist niet ontevreden: "Het elftal heeft vandaag gewoon goed gespeeld. Alleen werd, vooral in de eerste helft vergeten dat je echt wel doelpunten nodig hebt om te winnen." In die eerste helft toonde Lugdu- num zich de betere ploeg. De li nies sloten goed aan en ook het on derdeed "bewegen" bleek, zo vroeg in het seizoen, al goed verzorgd. Hal verwege dat eerste bedrijf zou Aals meer toch de leiding nemen, maar Lugdunum kwam goed terug. Vijf minuten voor rust slaagden de Lei- denaars -met Teun Hoek (ex-LFC) en Gijs Collé (terug van LDWS) erin de gelijkmaker te fabriceren. Een knappe combinatie tussen Wim Op- pelaar en Jan Pijnakker werd door laatstgenoemde goed afgerond: 1—1. Deze stand bleef tot de rust gehand haafd, ook al omdat Jaap Schilt- huizen een inzet op de paal zag af stuiten. Na de hervatting een gelijkop- gaande strijd, waarin Lugdunum wel de nodige kansjes kreeg, maar Aals meer toch definitief zou toeslaan. Een fout in de verdediging leverde de gasten -twee minuten voor tijd - de geflatteerd overwinning op: 1-2. Nieuwbakken tweedeklasser LDWS won wel. In Noordwijk werd het twee klassen lager genoteerde SJC met een ruime 4-1 nederlaag naar de kleedkamers gestuurd. LDWS kwam in zijn eerste trai ningspartij goed voor de dag. Met name de middenlinie en de voorhoe de vielen in positieve zin op. De ach terhoede kreeg geen kans deze kwalificatie te verdienen, daarvoor bleek de tegenstand van SJC giste ren te zwak. Via Cock van Weerlee en Paul Wetselaar nam LDWS voor rust afstand. George Moesman en weer Van Weerlee vergrootten die voorsprong na rust, voordat SJC via Jos van der Berg kort voor tijd de eer wist te redden. Cees de Roode groeide bij LDWS uit tot de grote uitblinker. Dinsdag a.s. komt LDWS weer in het veld, dan tegen Katwijk. Tcijlingcn -BMT 4-1 (3-0) Zon dagtweedeklasser Teijlingen heeft niet al teveel moeite gehad met de Haagse vierdeklasser BMT, dat dit seizoen getraind wordt door de oud- oefenmeester van Teijlingen, Lex Rijnvis. De geestdriftig spelende Sas- senheimers zorgden voor rust al voor een grote voorsprong. Achtereenvol gens Hennie Zoet, Theo Godyla en Peter van der Vlugt scoorden. In de tweede helft zakte het tempo en kon BMT tegenscoren. Jan Boekei be paalde de eindstand vervolgens op 4-1. Woensdag speelt Teijlingen te gen Nieuw Vennep. WilhelmusRandstad Sport 22 (1—0) Na een gelijkopgaand be gin nam Wilhelmus halverwege de eerste helft het initiatief. Dit resul teerde in een treffer van Antoine Linden in de 30ste minuut. Na rust een meer aanvallend Randstad Sport. Loek Helder uit een straf schop nadat Jan Zoetemelk van 'n doelpunt was afgehouden en de butant Jacques Schoenmaker (na aangeven v.-.n uitblinker Gé Devi- lee) brachten Randstad in die fase langs Wilhelmus: 1—2. De Voorscho- te naren met 'n ..nieuw" centraal duo in de verdediging: Wouter Zaa- nen en Rob van Ipenburg .wer den echter toch nog achterhaald door de thuisclub. Ruud Viergever scoorde 2—2. VVSB nam gisteren deel aan een door Oliveo uit Pijnacker georgani seerde toernooi. De Noordwijker- houtse vierdeklasser, die vorig sei zoen de promotie op een haar mis te, slaagde erin het toernooi win nend af te sluiten. In de poule speelde VVSB gelijk tegen Den Hoorn (2—2) en werd gewonnen van KVVA (1—0) en Oliveo (2—0). In de finale bleek een treffer Peter van der Klugt voldoende voor de overwinning (op Valkeniers) en de beker. GDA—UDO 1—2 (0—1) UDO heeft gisteren het Loosduinse GDA ook een vierdeklasser in een leuke, gelijkopgaande partij voet bal piet 1—2 geklopt. De Oegstgees- tenaren kwamen voor rust aan de leiding via een goal van Wilbert Witteman, maar zagen de thuisclub in de tiende minuut van de dertig minuten durende tweede helft weer langszij komen. Een kopbal van Cees van 't Wout bracht echter alsnog de winst voor de geelzwarten: 1—2. KRV ASC 3—1 (0—1) Een snelle treffer van de al even snelle rechterspits Leo Zwart heeft ASC tegen KRV niet aan de overwin ning geholpen. KRV kwam in het tweede bedrijf bijzonder sterk te rug en wist via doelpunten van Henk Krouwel, Leen Valk en op nieuw Krouwel toch nog de ver diende zege binnen te slepen: 3—1. Hoewel LFC dit weekeinde niet in actie kwam, is in het geelzwarte kamp toch een 'winstpunt" geboekt. Ton Brakxhoven, die eerder dit jaar overschrijving had aangevraagd naar Alphen. blijft bij LFC achtief. De overschrijving kon nog ingetrokken worden omdat Brakxhoven nog geen bindende wedstrijd voor Al phen heeft gespeeld. Wim van Hanegem verricht de aftrap en verliest daarbij zijn slipper. Frans Derks en vooral Leo Pluimgraaff kijken daarbij stoicijns toe. PluimgraaffHet was wel lollig, maar ik wist al dat hij zijn slipper mee zou schieten. Derks had hem dat gevraagd omdat dat weer eens wat anders was". De meest achterlijke, of misschien moet ik zeggen: de meest ge handicapte tak van journalistiek, is ongetwijfeld de fotojournalistiek. U moet maar eens opletten, vooral als u de sportpagina's opslaat. Een artikel onder de vette kop: Rompelberg koopt plaats. We lezen dat de rijke aannemer en ambitieuze stayer Fred Rompelberg zich via zijn portemonnee tijdens het nationaal kampioenschap naar een verkiesbare plaats voor het wereldkampioenschap heeft willen rijden, en je wilt dan wel eens zien hoe zo'n rijke aannemer uit Maastricht eruiJt ziet. Maar nee, de bijgaande foto is van Cees Stam. Met koeien van letters staat er boven het artikel over het K.S.H.- damtoernooi: „Toernooizaal leek smeltkroes, maar... Clerc hitte bestendig". Rob Clerc behaalde weer een zege en staat in zijn eentje bovenaan, zo lezen we. De bijgaande foto toont ons echter Harm Wiersma, omdat hij de grote favoriet voor de eindzege bleef, zoals het onderschrift meldt. Maar op die manier kun je elke dag wel een foto van Wiersma plaatsen: de ene keer omdat hij gewonnen heeft, de andere keer omdat hij nog altijd favoriet is, de volgende keer omdat hij, nota bene als favoriet, verloren heeft, en de laatste keer omdat de toernooizege hem de neus is voorbijgegaan. In een andere krant werd over hetzelfde toernooi gemeld: Clerc alleen koploper, en daarboven stond in iets kleinere letters: „Wiers ma; ik moet steeds initiatieven nemen". De bijgaande foto echter de Surinaamse kampioen Waldring, met het onderschrift: „Waldrin/; verloor in een merkwaardige partij van Jan de Ruiter". En over het zwemmen wordt in dezelfde krant gemeld„Wereldrecord Andy Coan op 100 meter vrij". Zo-zo, denk je dan, hoe zou die Andy Coan eruit zien, te meer omdat hij in het artikel wordt omschreven als „de ten gere, wat slungelachtige Coan". Maar nee, er staat een foto van Mark Spitz bij, met daaronder: drie jaar heerser Enz., enz. Ik heb geen namen genoemd van kranten .omdat het een euvel is waar de meeste kranten aan lijden, vooral op de sport pagina's. Het archief is blijkbaar niet volledig, of wordt niet bij tijds aangevuld, of men wordt te vaak overrompeld door een hartverhef fende prestatie om tijdig een foto bij de- hand te hebben van de hoofdpersoon van het verhaal. Het is natuurlijk ook makkelijker om met je schrijfmachine Rompelberg te tikken, dan een goed gelijkende foto van hem bij de hand te hebben, maar aan de andere kant is het ook weer een beetje typisch dat een sportredactie niet over foto's van alle deelnemers aan de finale achter de grote motoren beschikt. Als je het als onderschriften-fabrikant een beetje handig speelt, kun je met slechts tien foto's van coryfeeën een jaar lang elke sport gebeurtenis van een „bijpassende foto" voorzien. Met een actiefoto van Johan Cruijff bijvoorbeeld/kan je alle voetbalverslagen ver luchten, met onderschriften als: „Uitblinker bij Barcelona", of: „gele kaart tegen Real Madrid", of: „de grote afwezige bij Ajax", of: een speler van zijn kaliber zou Feyenooord best kunnen gebruiken" of: „de uitblinkende Tscheu la Ling wordt door velen al vergeleken met Johan Cruijff (zie foto)"... NICO SCHEEPMAKER Rijnsburgse Boys-doelman Jan Kuivenhoven belet de doorgebroken Kees Kist het scoren. Kuivenhoven zou zich op die manier veel vaker on derscheiden. Anne Omver- sloot (r) en Gertjan Ouwer- sloot zijn aanwezig om hun doelman assistentie te verle nen.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11