Bonden van schippers in de kou Hitte heeft ook schaduwzijden „Kwestie van opwachten en neerschieten" Buitenom Binnendoor COMMISSARIS OVER MOORD OP VROUW IN ROTTERDAM: Bezetting mislukt Optimisme over de jeugdwerkloosheid in Zuid-Holland Veel drinken is niet zo verstandig als het lijkt ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1975 ROTTERDAM (SP) "Het is 'n kwestie van opwachten en neer schieten geweest. De vrouw is in «eer korte tijd in haar woonkamer doodgebloed". Dat zegt recherche commissaris J. A. Blaauw over de schietpartij aan de Beijerlandse- laan, waarbij de 44-jarige Eva Littel om het leven is gekomen. De dader van de schietpartij is nog spoorloos, maar de politie is met veertien man Rotterdam aan het afstropen om de 45-jarige, uit Tur kije afkomstige Femi E. boven wa ter te brengen. "We hebben reden om aan te nemen, dat deze man ons verder kan helpen, want hij is rond de tijd van het misdrijf in de omgeving gezien", stelt de heer Blaauw voorzichtig. Het ziet er naar uit, dat het op sporen van Femi zelfs de laatste stap in het onderzoek zal betekenen. Femi en Eva kennen elkaar sinds 1965. De vrouw was gescheiden. Haar drie of vier kinderen, daar is de politie nog niet precies achter, wonen bij haar ouders. In Amsterdam beginnen Femi en Eva een koffiehuis. Daarna wonen ze een tijdje in Hilversum, maar na verloop van tijd ontstaan er moei lijkheden. De man en vrouw gaan uit elkaar, maar Femi doet er van alles aan, om Eva terug te krijgen. Als het niet goedschiks wil lukken, gebruikt hij andere middelen. Eind 1973 tracht 'hij Eva in zijn auto te sleuren. Het resultaat van deze in Rotter dam-Zuid uitgevoerde actie is, dat Femi als ongewenste vreemdeling 't land wordt uitgezet. Maar hij komt terug en het begint er even op te lij ken, dat alles toch weer goedkomt. Femi en Eva betrekken een woning aan de Hollandsestraat en vier maanden geleden aan de Beijer- landselaan. Landgenoten van de Turk helpen met het opknappen van deze woning. Na twee maanden met steeds va ker moeilijkheden, komt de defini tieve breuk en Femi gaat het huis uit. Maar nog weet hij van geen opgeven. Drie weken geleden staat hij met zijn koffers voor de deur en deelt mee: "Daar ben ik weer". Als blijkt, dat hij niet gewenst is, ontstaat er ruzie, Eva's familieleden zich gaan be moeien. Op een gegeven moment trekt Femi zelfs een mes. Daarna vlucht hij. Eva, hoofd van de keuken in een bejaardenflat aan de Olympiaweg, wordt steeds banger. Ze durft zelfs niet meer thuis te slapen. Gisteravond rond kwart voor tien stapt ze haar woning binnen. Haar benedenbuurvrouw vertelt: "We hebben nog even staan praten. Daarna ging ze naar boven. Zeer kort daarna hoor ik een gil, een schot en een bons. Dan komt er 'n man naar beneden". Eva b lijkt boven onmiddellijk met haar moordenaar te zijn ge confronteerd. Volgens commissaris Blaauw heeft de schutter haar op gewacht. Waarschijnlijk is hij het dakraam binnengekomen. De dader is na de schietpartij de woning uitgelopen en via de Beijer- landselaan en de Groene Hilledijk naar de Polderstraat gegaan. Daar heeft hij aan een kennis gevraagd of die hem naar de stad wilde rij den. Op dat verzoek werd negatief gereageerd, waarna de schutter even een pand inliep, er snel weer uitkwam en in de richting van de Slaghekstraat is verdwenen. De politie heeft vrij snel na de schietpartij in twee panden, waar in de dader zich zou kunnen bevin den, een inval gedaan. In de loop van de dag en nacht ziin nog ver schillende panden doorzocht, maar zonder resultaat. ROTTERDAM (ANP) Een zevental organisaties van par ticuliere schippers heeft gistermiddag getracht de Schippers- beurs in Rotterdam te bezetten. Het was de bedoeling de afroep van het werk te verhinderen. De enkele honderden schippers, die op de beurs naar werit zochten, za gen meer brood in de aangeboden vracht dan in vage beloften van de organisaties. Toen de bestuurders van de bonden de afroep wilden verhin deren, keerden de schippers het po dium, vanwaar de organisatoren hun leden toespraken, de rug toe en pro beerden zij een vrachtje in de wacht te slepen. Met woorden als „vuile verraders" lieten zij de bondsbestuur- ders in de steek. De actie van de organisaties was bedoeld als een protest tegen de plannen van de regering het binnen landse bevrachtingsstelsel, de zoge naamde evenredige vrachtverdeling, af te schaffen. Op 28 augustus zal de wet in de Tweede Kamer worden be handeld In plaats van de afsohaf- fing van het stelsel bepleiten de ver voerders verbeteringen van het sy steem. Aan het eind van de middag gingen vertegenwoordigers van de schippers- organisaties naar Den Haag, waar zij Kamer-voorzitter Vondeling 'n bood schap voor de Tweede Kamer-leden overhandigden. Hierin wordt de par lementsleden gevraagd tegen het wetsontwerp te stemmen. Brood in gevaar Dat de schippers hun organisaties op de beurs in de kou lieten staan, is volgens de heer S. Veringa, be stuurslid van de Christelijke Bond van Ondernemers in de Binnenvaart, te wijten aan het individualistische karakter van de leden. De schippers zelf, die over het algemeen vóór de handhaving van de evenredige vrachtverdeling zijn, hadden geen be- DEN HAAG Ret Gewestelijk Arbeidsbureau in Den Haag heeft een aantal projecten in voorberei ding om iets te doen aan de slech te plaatsingsmogelijkheden op de ar beidsmarkt voor Surinamers en An- tillianen. De projecten zijn erop ge richt rijksgenoten op te leiden voor die beroepsgroepen waar nog een be hoorlijke vraag is. zwaar tegen een vergadering, maar dan wel elders. Hun brood, dat in de huidige economische situatie toch al zo moeilijk te verdienen is, kwam op de eerste plaats. Zij maakten zich er voornamelijk druk om, dat de organi saties hun handel trachtten te ver storen. Als de Tweede Kamer de even redige vrachtverdeling besluit af te schaffen, gaat de beurs per 1 oktober volgend jaar dicht. De concurrentie zal, volgens de bonden, dan moordend worden, waarbij vele kleine onder nemingen het loodje zullen leggen. Gisteravond verklaarden de zeven schippersorganisaties. die gezamenlijk ongeveer vierduizend leden tellen, verbaasd te zijn over de tegenwer king. Zij beschuldigen de enkele maanden geleden opgerichte Onaf hankelijke Schippersbond er van tot het verzet te hebben aangezet. KRITIEK OP CONDITIE STORMBAAN De schippers op de beurs. Ze zagen meer brood in een vrachtje dan in een bezetting. ROERMOND De Algemene Ver eniging voor Nederlandse niMairen, AVNM, eist voorlopige sluiting van de stormbaan van de Ernst Casimir- kazerne in Roermond in afwachting van herstel. Op een woensdag, is de soldaat in opleiding Rene Jansens gevallen door het breken van een klimtouw. De soldaat liep rugletsel op Volgens de AVNM zouden in de laatste zes maanden 30 ongevallen hebben plaatsgehad op de storm baan, waarvan twee met botbreuk. In de officiële ongevallen-admini stratie van de kazerne, die in hoofd zaak bijgehouden wordt om de be langen van de militairen oij latere klachten veilig tt stellen, komen tus sen 1 maart en heden slechts zes on gevallen van de stormbaan voor. Boycot op regeling minderjarigen UTRECHT De alternatieve hulpverleners in ons land gaan de nieuwe regeling voor „weg gelopen minderjarigen" van staatssecretaris H. J. Zeevalking (Justitie) boycotten. In een ver klaring van de mandaatgroep .Rechtspositie minderjarigen" van het landelijk overleg van alternatieve hulpverleners, die gisteren is uitgegeven, zeggen de hulpverleners, dat zij door de regeling van de staatssecre taris voor een voldongen feit zijn gesteld. „De regeling zoals die nu wordt gepresenteerd, is nog strakker, dan die indertijd door de heer Glastra v. Loon (voor malig staatssecretaris van Jus titie) werd voorgesteld. Over de regeling is geen overleg ge weest met de alternatieve hulp verleners", aldus de verklaring. DEN HAAG In Zuid-Holland is men optimistisch over de toekoms tige ontwikkelingen van de jeugd werkloosheid. Zowel bij het Districts bureau voor de Arbeidsvoorziening in de provincie als bij het Gewestelijk Arbeidsvureau in Den Haag worden weinig moeilijkheden verwacht. Drs. Van Loon, adjunct-hoofdin specteur-directeur van het districts bureau, wijst erop dat er nog tal van beroepen zijn, waar twee vacatu res (of meer) staan tegen ieder aan bod. Hij noemde onder andere: tim merlieden bouw- aanbod 64, vraag 93, ijzerwerkers aanbod 5, vraag 110, bedieningsvaklieden chemische pro cesindustrie aanbod 2, vraag 121. Paardensport De Nederlandse Su- sanne Aubert is gisteren in de Oos tenrijkse plaats Dornbirn met Gal lantry als derde geëindigd in een springconcours tijdens de strijd om het Europees jeugdkampioenschap. Zij bleef foutloos in 64,4 seconden. De Zwitser Fuchs zegevierde met Bellimena (0-61,8). Ook in de stijging van de arbeids reserve is het aandeel van de jeug digen onder de 19 jaar klein, aldus Van Loon. Directeur Stroosnijder van het GAB zegt dat er in Den Haag tot nu toe zeer weinig moei lijkheden zijn geweest bij het plaat sen van Jeugdigen, ook partieel-leer- plichtigen. Dat zijn schoolverlaters die nog één of twee dagen per week naar bijvoorbeeld een vormingscen trum moeten. Het aanbod is in Den Haag in juli weliswaar sterk gestegen, maar de vraag ook, aldus Stroosnijder. Dit geldt DEN HAAG Het personeels tekort bij de Rijkspolitie blijft waar schijnlijk voortduren tot het begin van de jaren tachtig. Het oprichten van een nieuwe politieschool in Har- lingen zal daar geen verandering in brengen. Minister van Agt van Justitie heeft dat geantwoord op vragen uit de Tweede Kamer. Wel zal hij er naar sthreven zo veel mogelijk administra tieve en technische door burgerper soneel te laten LEIDEN Deze hitte en veel zon Is voor Nederland een ongekende weelde. De vergelijkingen gaan al weer terug naar 1947. Door deze hitte en zon treedt er een verschuiving op In de koopgewoonten. De mensen ontwijken de modemagazijnen, daar entegen beleven de fris- en ijsfabri- kanten hoogtijdagen. Door Ab Rozijn, arts Toch heeft deze hitte ook zijn scha duwzijde. Vele mensen hebben te lij den onder deze hitte. Oj?ze huizen, kantoren, fabrieken zijn niet zoda nig gebouwd en ingericht dat de warmte zoveel mogelijk buiten gehou den wordt. In zuidelijke landen wordt hiermee vanzelfsprekend veel meer rekening gehouden en air-con ditioning voor deze zeldzame hitte- periode is veel te kostbaar. Vele scholen en bedrijven hebben nu een tropendienst ingesteld, hetgeen in houdt dat er van 's morgens tot plus minus twee uur gewerkt wordt en daarna is er alleen een hoogst nood zakelijke postenbezetting. Toch ontwijken we hiermee de hitte niet, want er wordt juist op het heetst van de dag gewerkt, terwijl in de landen waar deze hete zomers regel zijn de arbeidstijden geheel an ders liggen, want daar wordt juist gepauzeerd tijdens deze hete uren en gaan om vier uur de winkels weer open en werkt men 's avonds later door. Maar deze verschuiving zou veel te ingrijpende gevolgen hebben en is voor zo'n korte zeldzaam voorkomen de warmteperiode niet te realiseren. Wat zijn nu de gevolgen van deze grote hitte en veel zon? Over de zon nesteek gaan de meest geheimzin nige verhalen en de zonnesteek heeft niets te maken met een „steek" van de zon. Ook al hebben we het hoofd bedekt, dan kan iemand toch een zonnesteek krijgen. Zonnesteek Wat is nu een zonnesteek? Ons li chaam probeert de lichaamstempera tuur van plus minus 37 graden ook bij grote verschillen in de tempera tuur van de omgeving constant te houden. De warmte van ons lichaam wordt gevormd bij de verbrandings processen in ons lichaam. In onze hersenen zit een warmte-regulatie- centrum, dat maatregelen neemt als de temperatuurte hoog of te laag dreigt te worden. Als onze lichaams temperatuur te hoog dreigt te wor den dan worden er prikkels via ons zenuwstelsel aan de huid gegeven om te koelen. De bloedvaten onder de huid gaan wijd openstaan, zodat er zoveel mogelijk bloed doorheen stroomt en de zweetafscheiding wordt bevorderd. Het lichaam zet als het ware alle ramen zo wijd mogelijk open. Het geproduceerde zweet gaat nu op de huid verdampen, en ont trekt daarvoor warmte aan het lichaam. Om een stof te laten verdampen is warmte nodig. Door dit verdam pingsproces voelt onze huid dan ook koel aan. Bij lichamelijke inspan ning wordt er meer warmte geprodu ceerd en als we dan ook hard wer ken beginnen we vaak des te erger te transpireren. Echter niet alleen door verdamping raken we warmte kwijt, ook door straling of verwarming van de om gevende lucht. Dit evenwicht gaat echter alleen op als de buitentem peratuur niet te hoog is en hoe dich ter de buiten-temperatuur de li- chaamtemperatuur nadert hoe moei lijker wordt de afgifte via straling of verwarming van de omgevende lucht en kan het lichaam de warm te alleen kwijt door verdamping. Maar dan moet de omgevende lucht niet te vochtig zijn. In de brandende zon- of een warme vochtige fabrieksruimte of scheeps- ruimte kan het gebeuren da deze warmteafgifte verstoord raakt. Het lichaam raakt dan oververhit en nu zijn onze hersenen zeer gevoelig voor oververhitting. Daardoor raakt het oontrole-regulatiemchanisme gestoord en worden er geen prikkels meer naar de huid gestuurd en de li chaamstemperatuur neemt snel toe. De belangrijkste verschijnselen van warmtestuwing zijn hoofdpijn, dui zeligheid, loom en dorstig. Een koorts en een vochtige huid. Levensgevaarlijk Deze toestand kan in een levens gevaarlijke situatie overgaan en dan houdt het transpireren op, de huid is rood en droog en de patiënt raakt buiten bewustzijn en de temperatuur is dan flink boven de 40 graden ge stegen. Dit wordt een zonnesteek ge noemd. Direct ingrijpen is noodza kelijk en wel zo snel mogelijk af koelen in een frisse omgeving met koud water of natte doeken, die steeds nat gehouden worden. Als de patiënt veel kleding aan heeft moet ook deze verwijderd worden. In ern stige gevallen is een ziekenhuisopna me noodzakelijk. Het is en blijft een alarmerende toestand. Een doktersadvies moet zo snel mogelijk ingeroepen worden. Bij lichte klachten van de warmte is het voldoende e patiënt in de schaduw te laten zitten en de patiënt bouillon of zout water te geven. Want alleen water is niet voldoende. Met het trans pireren verliezen we namelijk ook zout. Proef uw eigen zweet maar eens. In deze tropische periode wordt toch te veel gedronken, zonder erbij te denken dat als ons lichaam alleen vocht toegevoerd krijgt, dit geen nut heeft, want om vocht in onze li chaamscirculatie op te nemen, daar voor zijn ook zouten nodig. Daarom is gewoon blijven eten noodzakelijk en daarbij is een kop bouillon van het grootste belang. Drink vooral niet teveel en te snel koude dranken. Iri deze warmtepe riode hebben we toch al de neiging om buiten de ijsjes en frisdranken onze maaltijden te vermijden en te vervangen door frisse slaatjes en kou de spijzen. Gebruik in de warme zomermaan den echter geen restjes van de vorige dag, dus geen slaatjes, vleeswaren, of onvoldoende gebakken vlees. Patiën ten die lijden aan hart- en vaat ziekten, hoge bloeddruk, of in het al gemeen een zwakke gezondheid heb ben, dienen de zon te mijden. De Nederlanders en de Duitsers zijn de zonaanbidders bij uitstek en op het heetst van de dag zien we op de zuidelijke stranden en in deze tro pische periode ook in Nederland voornamelijk Nederlanders en Duit sers in de zon liggen. Terwijl het tussen 12 en 3 uur de tijd is voor een siësta of een middagslaapje. Heet (1) Het lijkt me het beste dat ik het me vandaag een beetje ge makkelijk maak. De honger naar het actuele ge drukte woord lijkt mij in deze dagen niet al te groot. Waar schijnlijk gaat de krant voortijdig in vlammen op om de barbecue op het balkon, die voor de vijfde keer die avond het loodje heeft gelegd, weer aan de praat te krijgen. In zo'n nadrukkelijk geval van dienstweigering kun je niet ongestraft petroleumblokjes blij ven toedienen om weerspannige houtskool tot meer activiteit aan te zetten. Het kan natuurlijk wel, maar dan smaakt de cotelet straks helemaal naar Koeweit. Als u daarvan houdt, heb ik niks gezegd. Maar nog eens een paar kran ten öp de houtskool en öp de pe troleumblokjes, geeft de blinde vink behalve de kruidige smaak van een flinke raffinaderij ook nog een vleugje mee van de ein deloze Finse wouden. En de drukinkt is ook niet mis. Die moet kordaat z'n spoor trek ken door de vezelstructuur van de karbonade, zodat de karbonade eindelijk inderdaad naar karbon gaat smaken. Met een vleugje wind en een glaasje rood. je zelf in het zonnetje in Fréjus lag te bakken. Dat mocht daar in Amsterdam eigen lijk niet. Niets stemt zo blij, geeft zo veel waar voor je geld, dan om die buitenlandse zomerweken bij te rugkeer in eigen land met een fikse depressie te blussen. Niecs is zo triest dan om te bemerken dat de thuisblijvers nog bruiner zijn geraakt dan het trekkende volkje, omdat zij niet anderhalve dag in de file bij de Spaanse grens hebben hoeven te staan. Daarom teruggekeerde bereisde roeien, sterkte en kop op. Volgend jaar regent het vast weer de he le zomer. Heet (6) Heet (2) De hitte grijpt in in menig leefpatroon. Zo ben ik met geen vijf glazen cassis te bewegen om één minuut voor het televisie toestel plaats te nemen. Al een week lang niet. Ik krijg niet de indruk dat ik daardoor achter op ben geraakt bij de harteklop van de tijd. Bovendien weten we sinds gisteren dat de omroep wikt, maar mr. Van Doorn beschikt. En als u dat niet begrijpt, moet u het maar eens aan mr. Jurgens vragen, als u hem één dezer da gen bij de waterkraan op de cam ping tegenkomt. Heet (3) Goed, geen televisie. Wél een explosieve koopwoede, gericht» op alles wat vloeibaar, koud en drinkbaar is. Met u baan ik me een weg langs de hoogopgesta- pelde kratten in de supermarkt, een altaar voor de eredienst van de dorst, uitgevoerd in felle kleu ren. Geel en rood. Heet (4) Ook Noordwijks burgemeester Bonnike moet de hitte danig par ten hebben gespeeld, anders laat zich zijn commentaar op de uit latingen van een boze bar-exploi- tant moeilijk verklaren. De be wuste kastelein had zich tijdens een rechtszaakje nogal opgewon den over "corruptie" van de Noordwijkse politie, bij het ver gunningenbeleid om open te mo gen blijven in de carnavalsweek. Nou moet je voor het kapittelen van dat beleid natuurlijk niet bij de politie zijn, maar bij het col lege van B. en W., en eventueel kun je bij de gemeenteraad ver haal halen. Dat weten burgemees ter Bonnike en ik wel, maar ja. wij weten vrij veel en dat kan niet van elke burger gezegd wor den. Maar nu. Het Noordwijkse Huis ter Duin had wél een vergun ning gekregen om tot vier uur open te blijven in dat carnavals weekeinde, want daar huisden de Noordtukkers, een uit Noordwijk afkomstig carnavalsgezelschap. De boze barexploitant had eveneens een verzoek tot legaa' nachtbraken in horeca-verband aangevraagd, omdat in zijn "Zee paardje" ook een carnavalsclub zou komen feesten. Het Zee paardje stootte echter z'n neus. Waarom? Omdat deze carna valeske potsenmakers niet uit Noordwijk kwamen, maar uit Leiden. Een vereniging "die to taal niets met Noordwijk te ma ken heeft." Een voltreffer. Want we kunnen nu wel de Europese Gemeenschap bakeren, tolmuren afbreken, paspoorten in onze zak houden. Maar daarom hoeft Noordwijk zich nog niet neer te leggen bij al dat gedoe. Soms spring je gemakkelijker over een tolmuur dan over een duinpan. Heet (7) Hoge temperaturen maken loom en vergeetachtig. En o, wat be grijpen we die mensen in die tro pische landen ineens verschrikke lijk goed. De sluipwegen, waar langs we aan al te inspannend werk wensen te ontkomen, vatten we samen onder de naam "tro penrooster". "Tropen" is in dit verband een ander woord voor "anders dan anders". Maar toch wel fijn. Voor een nieuwe stortvloed van begrip voor de Derde Wereld zul len we tot de eerstvolgende hit tegolf moeten wachten. Heet (5) Met één categorie heb ik te doen. De vakantiegangers die de zer dagen van hun buitenlandse reizen terugkeren. Tot het standaardpakket van ervaringen in den vreemde be hoort dit op één na laatste slot akkoord: men nadert met de ca ravan de thuishaven, men pas seert de landsgrenzen en ziet, re gen daalt neder, een gure wind waait uit het westen, een grauwe wollen deken ligt tot waar de einder reikt. Tot moeder de vrouw kan men zeggen: "je kunt wel merken dat we in Holland terug zijn." Dat geeft aan het buitenlands avon tuur dat zojuist achter ons ligt een extra dimensie van ongewoon zijn. Wij worden er bereisder door, wij hebben er unieker ervaringen door verworven dan diegenen die in het vaderland bleven. Jammer hoor, maar dat is er dit Jaar niet bij. Het was van de week warmer in Amsterdam dan in Barcelona. En volgens het weerstaatje hing er in Tunis mist. Voor Casa Blanca had dat staatje „zwaar bewolkt" in petto. Dus dat moet daar iets geweest zijn als de Veluwe bij ons tijdens een normale zomer. Ik kan mij herinneren van vroe gere vakantiereizen naar het bui tenland dat ik een stuk ergernis ternauwernood kon onderdrukken, wanneer vier opeenvolgende da gen de weerstaatjes in de plaatse lijke krant meldden dat het in Amsterdam heerlijk en helder was. Dat klonk aanmatigend, Heet had het ook de heer Be rends, burgemeester van Lisse, die zich op een vergadering over nieuwe bouwlokaties niet onmid dellijk een makker van het pro letariaat betoonde. Om zo breed mogelijk te infor meren citeer ik de heer Berends zowel uit onze eigen krant, als uit een in deze regio verspreid kopblad van een in Den Haag verschijnend room—katholiek dagblad. "De heer Berends," schrijft onze krant, "was bang dat zo'n nieuw stadje bij Voor hout een slaapstad wordt voor een arbeidersbevolking van Den Haag en Leiden en volgens hem roept zoiets om moeilijkheden." En de papieren dochter van "Het Binnenhof" noteert: "Bur gemeester Berends van Lisse voelde er evenmin als zijn col lega's voor om "onze grond aan God weet welk arbeiders bevol kingsbestand" af te staan. Hij wist zeker te weten dat Hage naars uit de laagste salarisgroe pen, wanneer de provincie haar zin krijgt, zich op de vruchtbare bollengrond zullen gaan vestigen." Naast een rijksgenotige Bljl- i proletarische Bijl- Griezelige visioenen in een ver zengende hitte. Burgemeester Be rends moet een geplaagd man zijn. Heet (8) Trouwens ook de heer Stolwijk van Voorhout, maakte op die ver gadering duidelijk, dat er voor burgemeester nog wel iets anders komt kijken dan de diploma's ge meente-administratie A. en B. en M. O. Staatsinrichting. Visie, mijn heren. Want, zei de heer Stolwijk: "Voorhout ligt buiten de kring Den Haag, Zoetermeer, Zoeter- woude. Leiden en Katwijk. Wan neer er voor die gemeenten moet worden gebouwd, doen ze dat maar in die cirkel." Het wordt tijd voor nog een cassis. HAN MULDER.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 7