Kinderboerderij in de Houtkamp officieel geopend agenda IN LEIDERDORP Lezers schrijven Tennissers Oxford spelen in Leiden Meer plaatsen subfaculteit biologie PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1975 LEIDERDORP "Het is een prestatie dat een dorp als Lei derdorp (18.500 inwoners) zo'n mooie kinderboerderij heeft", zei chef plantsoendienst Van Wijk tijdens de officiële opening van de kinderboerderij in de Houtkamp gistermiddag. Het voltallige college v$n B. en W., plaatsvervangend secretaris Hoogedoorn en vele raadsleden en oud-raadsleden waren bij deze ludieke gebeurtenis aanwezig. Kleuters van de Minihof en van de Houtkampschool met zelfgemaakte hoeden op waren het zonnige decor onder de "gemeentelijke hooimijt", zoals bur gemeester Van der Have zei. Jammer genoeg was er van zijn, ongetwijfeld geestige toespraak, weinig te verstaan maar het kwam er op neer dat vele dieren, met behulp van de aanwezige kleuters een naam kregen. Namen De door oud-wethouder Meerburg geschonken nubische ezel Beléam hoorde haar pasgeboren veulenkind de naam Roeltje krijgen. De Viet namese hangbuikzwijntjes kregen de namen Sjang en Li-Wang. Li-Wang verwacht binnenkort een tien tot twaalftal kleintjes, zodat deze Lei- derdorpse kinderboerderij binnen kort overvol zal zijn. Er zijn nu vol-" doende dieren voor de flinke kinder boerderij met qarantaine-weide voor de zwangere en nieuwe dieren. Er is een speciale konijnenberg. Er zyn dwerggeiten, geschonken dooi de oud-raadsleden v. d. Wijngaard en v. d. Oever. En een klein lieverdje geschonken door de oud-raadsleden Marietje v. d. Molen en Riet Uhlen- beck. 3 Koppels duiven in hun koer- liuis, geschonken door mevrouw wet houder Tichler en een kipperen met krielkip en kuikentjes, geschonken door wethouder Reugebrink. Geschonken Er zijn ook vele konijnen, waarvan er enkele geschonken zijn door de Centrale Flatcommissie; er zijn big gen, schapen, lammeren, kippen (Bramanen), en een grote bok ge naamd Skippy. Elke woensdagmid dag van 2 tot 4 .uur kan men tussen de dieren rondlopen. Het boerderij- complex met weiden ligt als het ware op een eiland in de Houtkamp. Het is op drie plaatsen door brug gen verbonden met het park en de Van Diepeningenlaan. Er is een gro te, een kleine en een quarantaine- weide. Deze laatste is er speciaal voor zieke en drachtige en nieuwe dieren. De grote weide lijkt eigenlijk het meest op een boerenerf. In de nieu we veestal zijn er de varkens en de parelhoenders kunnen er op stok. Op het erf scharrelt pluimvee. Er staat een heuse duiventil, die de afgelopen winter door personeel van de heemtuin gemaakt is. De op- veestapel gebeurt met Een geschonken dier kan niet zo maar tussen zijn soortgenoten ge- plaats worden. Voederen Iedere ochtend en avond zorgt de heer J. Bosman, die zelf in Acht- hoven een boerenbedrijf heeft, dat de dieren voldoende voedsel hebben. Bezoekers wordt daarom gevraagd de dieren niet overmatig te voede ren. Het belangrijkste vindt het ge meentebestuur, dat de kinderen de gelegenheid wordt geboden een er varing op te doen die in het ver leden in een dorpsgemeenschap als Leiderdorp normaal was. Het be zoek aan de kinderboerderij i Houtkamp is de moeite waard. Milieuheffing ZATERDAG De_ Burcht, Antiekmarkt. 9.30 uur Breestraat 19, Twentwel, sociëteit Zojuist van vakantie teruggekeerd 's morgens geopend, en de brievenbus geleegd, vonden wij ook de zogenaamde milieuheffing, en dat heeft mij aan het denken eversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit kamerbewoners en alleenstaanden Steenstraat lb, Wereldwinkel Lelden, Zondag Antonius Clubhuis, dansen 811 u. LEIDERDORP De meisjes rietje van der Molen en Riet de verdringen zich rond beheerder Ulilenbeck eventjes te mogen Bosman om h\et geitje van Ma- vasthouden. Maandag Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombokstraat, Javastraat, Medusastraat, Park straat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Am- bonstraat, Madoerastraat. Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatra straat, Atjehstraat (van Sumatra straat tot Soembastraat), Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat, Ringkade, Bonairestraat, Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten straat, St. Eustatiusstraat, Saba- Straat, Bankastraat. Bilitonstraat. Kooihof. W oensdag jacq. Urlusplantsoen, A. Noorde- wierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan. Joh. VerhuLststraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat. Churchilllaan, Willem Pij penstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wage- naarlaan, Valeriusstraat, Van Blan kenburgstraat, Julius Röntgen- straat,Mozartstraat, Bernard Sweerstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brücknerstraat, Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- straat, Moesorgskistraat. Caesar Franckstraat, Verdistraat. Schubertlaan, Mahlerstraat, Handel- straat, Beethovenlaan, Vivaldistraat, Bachstraat, Corellistraat, Toscanini- laan, Berliozpad, Rossinistraat. Lisztpad, Mendelssohnkade, Wag- nerplein, Brahmslaan. Tsjaikowski- kade, Sibeliusstraat, Bartokstraat. Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollolaan, Smétana- straat, Paganinilaan, Scarlattistraat. Griegstraat, Donizettüaan, Bizetpad. LEIDERDORP Veel jeugdige Leiderdorpse dierenliefhebbers (en hebsters) waren gisteren in de Hout kamp verzameld om samen met burgemeester Van der Have de be woners van de kinderboerderij een naam te geven. ALPHEN AAN DEN RIJN —De bezwaarschriften die zijn ingediend tegen het plan tot de bouw van 36 woningen achter de Dorpsstraat in Aarlanderveen zullen a.s. maandag avond in het Alphense raadhuis wor den besproken. Dat gebeurt om half 8, tijdens een openbare vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling. Er zijn tegen dit bouwplan 6 bé zwaarschriften binnengekomen: van J Haring, R. Kempen, P. Lok, W. T. Herr, P. J. A. van Egmond en M. v. d. Berg, allen uit Aarlanderveen. Wethouder Haanstra (stadsontwikke ling) die de vergadering maandag zal voorzitten, heeft al eerder in de Al phense gemeenteraad verklaard dat hij niet bijzonder bevreesd is voor vertraging van het bouwplan, als ge volg van deze bezwaarschriften. Hij meende dat er oplossingen moeten kunnen worden gevonden. ALPHEN AAN DEN RIJN —De PPR staat vandaag op de Alphense weekmarkt (Thorbeckeplein) met een kraam. Belangstellenden kunnen daar over twee onderwerpen informa tie krijgen en discussiëren. Dat be treft het gevaar van het aandrijf- gas freon in spuitbussen, en de we- genproblematiek rond Alphen. ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een verkeerscontrole is de 39-jarige Alphenaar V. aangehouden. Hij bleek een gaspistool in zijn bezit te hebben. Het gaat hier om een alarmpistool dat met enkele kleine ingrepen tot een gewoon pistool kan worden omgebouwd. De politie heeft niet kunnen ontdekken of de man met het wapen kwaad in de zin had. 1). Bij kennissen in Duitsland kwam het gesprek op dit onderwerp, en zij keken erg verbaasd, dat in Neder land zoiets maar kon gebeuren. Het kwam hierop neer dat in Duits land ook zoiets geldt maar daar wordt aan ieder kalenderjaar geke ken hoeveel m3 water een gezin ver bruikt heeft, en naai- dat verbruik betaalt hij zijn vervuilingsheffing. Dit lijkt mij een betere regeling dan wat nu het geval is, want nu moet Jan met de Pet ook betalen voor het betere volk dat misschien 2 tot 3 maal per dag een bad neemt. Dus laat een ieder betalen naar het aantal m3 die hij verbruikt od zijn eigen meter. 2) ïk ben genegeen die f62,50 te betalen als alle bootbezitters die het water en wallekanten vervuilen en verpesten ook eens net zoveel be- lastaing gingen betalen als wij au tomobilisten; dan heb ik het idee dat die f 62,50 wel lager zou kunnen worden. Ik laat hier die Rijnland vergun ning achterwege want dat stelt niets voor, want een automobilist be taalt voor een boerenpad net zoveel als voor een asfaltweg, dus gelijke monniken, gelijke kappen. Misschien is deze brief voor be paalde personen eens iets om er verder over na te denken. M. KEEREWEER. G. Kasteinstraat 32, LEIDEN. Peuterspeelzaal Leiderdorp f 4.000 tekort LEIDERDORP Het tekort van f 60.000 dat is ontstaan bij de Stich ting Peuterspeelzaal Leiderdorp zal niet geheel door de gemeente wor den gedekt. Het college is van me ning dat de bijdrage van de ge meente niet hoger mag zijn dan f 1,75 per bezoekeenheid, wat neer komt op f56.000 per jaar. In de kosten van de werkgroep Anonieme Alcoholisten zal de ge meente Leiderdorp f 750,- bijdragen. Dit is de helft van de hum: die de werkgroep moet betalen voor het M'Hala Panzi-lckaai in de Hout kamp. De afdeling Leiderdorp van K en O krijgt over het afgelopen jaar de gevraagde subsidie van f 5.627,21 en voor 1975 een voor schot van f4.000 tenminste als de raad 19 augustus met het voorstel van B en W akkoord gaat. De afdeling Leiderdorp/Zoeter - woude Hoge Rijndijk heeft een sub sidie van f 4193,92 aangevraagd. Bij dit bedrag is inbegrepen de f 1000 voor de zebi-a-moederdienst. Voor de restauratie van de Dorps kerk wordt een aanvullend krediet van f 45.500,34 gevi'aagd. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag in derdaad beschikbaar te stellen. Drank en hitte oorzaak van vechtpartij LEIDEN Drank en hitte maak ten de 37-jarige Leidenaar J.B uit de Borneostraat zeer agressief. Bij een vechtpartij moest de politie er aan te pas komen om nog grotere moeilijkheden te voorkomen. De man is door de politie meegenomen en ingesloten. In Van der Werfpark Kinderspelen project weer voortgezet LEIDEN - Het Kinderspelenproject dat zich ten doel heeft gesteld het verdwijnende kinderspel in ere te herstellen, begint weer op volle toe ren te draaien. Vanaf woensdag 13 augustus wordt er weer elke woens dagmiddag van 2 tot 4 uur gespeeld in het Van der Werfpark. Het Pro- jekt zorgt voor spelmateriaal en lei ding die graag de oude spelletjes op nieuw wil introduceren. Iedereen die zin heeft kan gewoon meedoen; er zijn geen kosten aan verbonden. Bovendien wordt het kinderspelen- boekje opnieuw uitgebracht. Wie in de Eeuwfeestweék te laat was om het te kunnen kopen, kan het nu schrif telijk bestellen bij Jacqueline Mahieu, Utrechtse Veer 14, Leiden, telefoon 25894. Mensen die geïnteresseerd zijn in het geven van leiding bij het spe len in het organiseren van speel middagen, kunnen zich ook bij boven staand adres opgeven SCHIPHOL/LEIDEN heren uit Oxford achttal Engelse amateurtennissers Schiphol. Zij komen naar Leiden in zullen in Leiden de komende week het kader van de jumelage die Lei drie wedstrijden spelen tegen Leitensaverenigingen. Gisteravond arriveerden de vier dames en vb LEIDEN Het dagelijks bestuur en de raad van de subfaculteit bio logie van de Leidse Universiteit zul len in functie blijven; het facul teitsbestuur wis- en natuurkunde heeft zijn aanbod van plaatsen voor -studentassistenten verhoogd van 31,4 subfaculteit zo een redelijk deel bestuur is daar aan nu tegemoetge- kreeg van de middelen waarover de komen. faculteit, in het kader van de raam overeenkomst tussen facxxlteit en Ook bij dat aantal verwacht de De moeilijkheden tussen de sub- College van Bestuur van de univer- subfaculteit grote problemen, stuur de verantwoordelijkheid onderwijs en onderzoek niet willen dragen. faculteit biologie en het faculteits- siteit, de beschikking kreeg. De sub- zij hoopt dat de vermindering bestuxir ontstonden toen deze laat- faculteit biologie achtte de 34. Bij minder dan 34 plaat- ste voor het komende studiejaar dering sen, hetgeen al zeventien minder is minder studentassistentschapsplaat- dan vorig jaar, hadden raad en be- sen toewees aan de subfaculteit. '1 Faculteitsbestuur meende dat d( i- éénmalige zaak zal zijn: „gezien de 51.4 tot 31.4 plaatsen on- grote toevloed van studenten in de vond 34 plaatsen zeer nabije toekomst zijn er goede moest redenen aanwezig om niet al te pes- kunnen beschikken. Het faculteits- simistisch te zijn". den met Oxford heeft. Dinsdagmid dag zal het het college van B. en W. de groep ontvangen op het stad huis. Op het programma staan drie tenniswedstrijden, maandag, woens dag en vrijdag worden wedstrijden gespeeld tegen respectievelijk de Leidse Hout, Unicum aan de Haarlemmerweg en Roomourg aan de Kanaalweg_ Aanvang steeds half elf. Daarnaast staan er enkele toe ristische tochtjes, onder andere 'naar Noord-Holland, geprogram meerd. Vrijdagavond zal een af- scheidsbarbecue gehouden worden op de Leidse Hout, waarna .de groep zaterdag terugreist naar Oxford. SPORTZAAK LEHO GEOPEND LEIDERDORP Met een welgemikte woi-p „opende" bur gemeester Van der Have de, pa- pierexx, deur van de als bowl ingbaan ingerichte toegang tot de eerste sportzaak in Leider- dox-p. Tennistrainer en oud tenniskampioen Adri van Leeu wen en sportschoolhouder Theo van Houdt gaan samen deze sportzaak in Leiderdorp drij ven. Ook de wethouders Reuge brink en Tichler waren bij dit commerciële sportgebeuren, die van de Hoofdstraat weer iets meer een centrum maakt, aldus burgemeester v. d. Have. De Lei derdorpse drixmband gaf ri wel luidend klinkende aubade en kinderen van vei-schillende sportverenigingen gaven acte de presence in de sportkleding die door sportzaak LEHO. in de Hoofdstraat 160 verkocht gaat worden. 65. Oegstgeest, 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoixers, Maandag Steenstraat lb. Wereldwinkel, Lei- Unified Family, 8.3 44853. Steenschuur 6, ruil- en veiling avond Leidse Postzegelvrienden, 8 u. Rapenburg 10, gebouw Rehoboth, Leidse Amateur Fotografen Vereniging, Artsen LEIDEN Voor spoedgeval len wordt de weekenddienst van za terdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende Wijk I (Morswegkw Haagwegkwartier)J. tel. 30791. mCen Leiderdorp S. P. Ouwerkerk. Loe- vestein 40. tel. 91037. praktijkadres Merelstraat, tel. 91000 (zaterdag en zondag spreekuur van 12.3013 uur). Oegstgeest J. W. de Haan. Dui venvoordestraat 3. tel. 54294. 6951 (zondag). Warmond üempers. unure.hi laan 13. Voorhout, tel. 0252210140. Aootheken ie avond- nacht- en zondagse! i apotheken in de regio Lei Wiikverpleging Lelden Stichting Interkruis, Middelweg 38, tel. 21753. Leiderdorp Gezondheidszorg Lei derdorp. tel. 40131. Oegstgeest Stichting Interkruis, Liitweg 7. tel. 54500. Voorschoten Gezondh°idscen- trnm. vd. Waalslaan, tel. 4641. Warmond —Mevr. T. Rraun-Man- t«»i Jan stoenstraat 57, Lisse. tel. „«..vijzigd: Dienstencentrum Tuinstadwijk: elke rriidag van 10.30-11.30 uur. Dienstencentrum Noord: geen spreek ikwartier: elke woensdag van 10-11 uur. met uit zondering van 6 augustxis. Dienstencentrum Binnenstad: geexa spreekuur. Stadhuis: elke donderdagavond van 17.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Ahxia Paulownastraat 15. Leiden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef. 34687 Schooltandverzorging GG en GD-gebouw. Roodenburger- straat la. tel. 20645. Spreekurr spoedgevallen 1 ren aan de Stic ging Leiden gedurende c Moederhulp Bureau Moederhulp SOS-dienst 071-25202. Voor allen i heden verkeren. Dag e Architecten hxxlpdlenst: Tel. Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Donderdag 8.3010.30 uur n: Vernieler gewond LEIDEN De 17-jarige Leidse metselaar J.H. v.d. W. heeft zich gisteravond (2313 uur) bij het aan richten van vernielingen in 'n sport school aan de Maredijk eo ernstig aan glas verwond dat hij met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Na verzorgd te zijn in het zieken huis is hij naar zijn kameiaden. de 18 jarige straatmaker G.K en zijn 16-jarige collega S.F. gebracht, die in het politiebureau worden vast gehouden voor verhoor. De politie vermoedt dat het om een "wraak actie" gaat. Het onderzoek was van ochtend nog aan de gang. LEIDSCH DAGBLAD ;gave: Leidsch DagDlad B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 Giro 57055 efoon: ectie en admlnlstr.: 071-25041 Kwartaaiaboj lementsgeldep bij vo( Zaterdags van 16.00—1800 Telefoon 071-30500 Indien lx sprek: 071-34539

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2