"Diederiks weet niet eens wat corruptie betekent... jUszuk Positieve plannen reacties op van „„Gemiva Noordwijkse politie op beschuldiging van exploitant 't Zeepaardje dCjSHidd •>r> GS keuren het plan Haaswijkniet goed Botulisme PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1975 DIEDERIKS: "Met de gemeente Noordwijk is niet te praten NOORDWIJK „Zodra ik een koper vindt, kap ik ermee. Met de gemeente Noordwijk is gewoon niet meer te praten. Alle uitbreidingsplannen die ik heb ingediend, worden van tafel ge veegd. De aardigheid.' is er voor mij nu wel af." Exploitant Diederiks van 't Zeepaardje wil zijn zaak zo gauw mogelijk kwijt. Hij zit vol grieven tegen de gemeente, die hem geen vergunning gaf om met drie etages en plat dak erop, uit te breiden. Bovendien vindt hij de sluitingstijden in Noord- wijk „te gek om los te lopen". Hij zegt: „Het ene bedrijf mag wel langer openblijven, het an dere moet precies op tijd sluiten. Dat kan ik niet uitstaan. Slui tingstijd is sluitingstijd. Als om twaalf uur de deuren dicht moe ten, moet dat overal waar alco holhoudende dranken worden verkocht. Vroeg dicht, want de badplaats wil rust hebben. Dan vraag ik me wel af waarom de VW overal reclame maakt om toeristen aan te trekken. Dan moet je ook consequent zijn, vind ik." „En al geven ze me nu direct alle goedkeuringen, dan nog ga ik niet verbouwen. M'n besluit staat vast: ik verkoop de hele boel. En als het maar even kan ga ik naar het buitenland. Daar is m'n geld net zoveel waard als hier DONDERDAG Tsj aikowskylaan 39. Voorschoten, ge- spreksavond Baha'l Gemeenschap. 8 dorp, Bijbelstudie en Gesprekskring Baptistengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Theehuls van de Leldse Werkgroep Homofllle/COC. 10.00 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel Leiden, Herengracht 51, Unified Family, Stadhuis, commissie onderwijs, re creatie, samenlevingsopbouw en sport, NOORDWIJK Bar-exploitant Diederiks van 't Zeepaardje beschuldigde de Noord wijkse politie deze week van „corruptie" toen hij zich voor de Leidse kantonrechter moest verantwoarden voor het overtreden van des luitingstijd. 's Morgens om kwart voor drie trof de politie nog tenminste vijftig bezoekers in de zaak aan de Grent aan. De exploitant mocht maar tot twee uur open zijn. We vroegen burgemeester Bonnikefeesten, die totaal niets met Noord- VRIJDAG Breestraat 19, Twentwel, sociëteit r kamerbewoners, vanaf erenstraat 45 (gebouw ïdsoclëtelt Time. 7.4 Hooglandse Kerkgracht 28. Open- Katèstraat (speeltulngebouw). "Ach," reageerde de eerste burger wust niet op tijd gesloten. Toen de gistermiddag huis waar slechts tenaar aanwezig was, "ik neem hem die uitspraak niet eens zo erg kwalijk. Het blijkt, dat Diederiks niet eens weet wat de juiste betekenis van cor ruptie is. Hij denkt als iemand de pest aan hem heeft, dat dit corrup tie is. Maar in werkelijkheid is cor ruptie aannemen van steekpennin gen. En daar heeft Diederiks hele maal niet over gesproken. Als hij dat zou hebben gedaan, hadden we hem om bewijzen gevraagd. Nu niet." De politie laat het er dus bij zit- snikheet raad- politie probeerde binnen te komen enkele amb- lukte dit niet." Pas na een telefoontje van de wachtcommandant ging de deur van slot. En dat hij heeft moeten soebatten om een proces-verbaal opgemaakt te krijgen, is ook niet Op hetzelfde moment dat de politie binnenstapte had hij die al te pakken". En hoe zat het dan met Lido? Basten: "Daar was die avona een feest van de Noordwijkse Reddings brigade. En dat heeft natuuihjk to taal niets met carnaval te maken". Controleert de politie streng on de sluitingstijden goed worden nage leefd? "We zijn daaT zeer scherp np", al- ten? "Jawel," aldus dorpschef Basten, die eveneens aanwezig was bij het gesprek. "Als ik naar aanleiding hier- Diederiks: "Gewoon te gek om los te lopen .- omdat de gemeenteraad heeft toege zegd, dat wanneer de sluitingstij den goed worden nageleefd, hij wil bekijken in hoeverre het mogelijk is de horecabedrijven 's winters op vrijdag en zaterdag tot één uur open te laten" ZOETERWOUDE Alleen fractie leider Wiekmeyer van de WD heeft nogal wat bedenkingen tegen het plan om in Zoeterwoude 'n dorp voor minder validen te bouwen. In een verklaring tegenover ons toonde hij zich verbaasd en sceptisch. Vol gens hem hoort een grote nederzet ting niet bij het karakter van het dorp Zoeterwoude. Hij noemde het dat Zoeterwoude groen moest blijven en nu verdwijnt er volgens Wiekemy- er opeens 17 hectare aan groen Verder vindt hij dat Gemiva nogal makkelijk over de scholen heenloopt. Volgens hem kunnen veel pupillen van het te realiseren dorp geen ge bruik maken van de Zoeterwoudse scholen en is Zoeterwoude te klein voor LOM-scholen of andere vormen van buitengeoon onderwijs. Gemiva zal volgens hem zelf voor scholen moeten zorgen. Wiekmeyer toonde zich ook ver baasd dat er plotseling 28 woningen komen voor het personeel, terwijl de plaatselijke industrie zit te springen om huizen. Verder commentaar wilde deVVD- fractieleider nog niet geven, omdat hij als raadslid nog niet is geïnfor meerd en is afgegaan op onze publi catie van gisteren. Straver van Progressief Zoeter woude deelde mee dat zijn partij zich positief zal opstellen t.a.v. hef wijzi gen van het bestemmingsplan. Vol gens hem zijn er geen storende ele menten aanwezig. Wel vond hij dat Gemiva wat tactischer zal moeten optreden dan voorheen aan 't Wa tertje. Het plan moet ook in alle openheid worden uitgevoerd, waarbij duidelijk ruimte moet zijn voor in spraak van de burgerij. CDA-er Engelkes kon moeilijk na mens zijn hele fractie spreken, maar verklaarde niet afwijzend tegenover het plan te staan Alleen voeg hij zich af, hoe de Zoeterwoudse ge meenschap erop zou gaan reageren. Het is volgens hem van belang dat de gehandicapten een plaats nodig hebben. "Je moet ze niet op een eiland neerzetten". Burgemeester Detmers enslotte ver telde dat er al geruime tijd contact was met Gemiva. Gemiva hoopt op een wijziging van het bestemmings plan en de gemeente heeft al plan nen daarvoor klaarliggen. moet opmaken, moet ik zowel kantonrechter als de officier van justitie horen. En dat kost me alle maal veel te veel tijd." Waarom? Diederiks was tot zijn beschuldi ging gekomen, omdat Lido en Huis ter Duin in het zogenaamde carna valsweekend wèl vergunning hadden gekregen om tot vier uur open te mo gen blijven. Waarom zij wel en ,,'t Zeepaardje" niet? 'Tedere gemeente heeft wel een ech£ niet zovee1 last eigen carnavalsvereniging," aldus deren wel> korpschef Basten. "De Noor tukkers", de carnavalvierders uit Noordwijk, zouden op deze bewuste dag gaan feesten in Huis ter Duin. Maar dat hep mis, doordat Huis ter Duin voor die avond óók iets anders had geboekt. Toen de politie het verzoek kreeg van dit hotel om een dag later tot vier uur te mogen openblijven, zodat dan het feest kon worden ge vierd, heeft zij niet geweigerd, ,,'t Zeepaardje" had voor diezelfde dag ook een vergunning gevraagd om tot hetzelfde tijdstip open te mogen zijn. Dit hebben we geweigerd, omdat er een Leidse carnavalsvereniging kwam Bejaardensociëteit Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp, gespreksavond Baha'l Gemeen schap, 8.15 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel Lelden, 2.30-6 uur nam. Herengracht 51. geb Unified Family. 8.30 44853. Willem de ZwUge rullavond, 7.30-10 ZATERDAG De Burcht, Antiekmarkt. 9.30 uur V^Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden 8~Steenstraat'lb, Wereldwinkel Lelden, 's morgens geopend. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst Nachtrust Burgemeester Bonnike: "De raad heeft de sluitingstijden vastgesteld. Hij wil hiermee alleen maar voor komen, dat de nachtrust ir het dorp wordt verstoord. Ik heb er Tijdens de rechtzaak hee't Diede riks gezegd, fiat u (burgemeester) blü zou zijn als de exploitant Noordwijk zou verlaten. Waarom is deze uitspraak gedaan? "Die man" vertelde mr. Bonnike, "was op een gegeven moment ille gaal zo aan het bouwen, dat hij zijn buren overlast bezorgd?. Het gemeentebestuur is eens polshoogte gaan nemen en toen maakte Diede riks zélf de opmerking, dat ik zeker wel blij zou zijn als hij uit Noord wijk weg zou gaan. Ik heb toen ge zegd: "Dat is een goed idee" Er is dus geen sprake van een Burgemeester- Bonnike, "Ik neem hem die uitspraak niet eens zo erg kwalijk persoonlijke vet*? "Nee, die ken ik niet. Maar als hij onrust veroorzaakt krijgt hij last. Dat betekent niet, dat >.k de pest aan hem heb. En al zou ik dat wel hebben, dan zal ik het niet laten merken". Heeft ,,'t Zeepaardje" in Noordwijk "een bepaalde" naam? "Niet meer", zei Basten. De laat ste jaren is er niets op de oar aan te merken. Vroeger was lat anders. Toen waren er nog wel lijkheden, zowel binnen als buiten. De politie heeft hem in die periode geen vergunning gegeven om lan ger open te blijven. Dat heeft goed geholpen". Is Diederiks wel eens in beroep bij de raad gegaan tegen de slui tingstijden? "Ik dacht het wel", vertelde bur gemeester Bonnike. "De raad heeft toen duidelijk "nee" laten horen. En daar valt niet aan te tornen zastraat 31. tel. 21313: Apotheek van Breest Smallenburg, Loevesteln 7. Lei derdorp, tel. 99211. Tevens op zaterdag tot 1 uur nm. Apotheek Noord- Hofland. Thorbecke- weg 3, tel. 071-62877; Oegstgeestse Apotheek. Wilhelminapark 8. tel. 53274 Sociaal Raadsvrouw volgt ^gewyzdgd Tulnstadwijk: elke j. 1.3.0 uur. a Noord: geen spreek Morskwartler: elke woensdag van 10-11 uur, met uit zondering van 6 augustus. Dienstencentrum Binnenstad: geen spreekuur. elke donderdagavond van Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15. Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp- Dag en nacht bereikbaar: telef. 34687. Schooltandverzorging i deelnemende klnde- Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 51068, me). J. Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst verkeren. Dag en nacht te be- Burgerlijke stand van Leiden Petrus Wilhelm Bartholomeus Egmond; Henricus Engelbertus uornelis Jeroen zv H. V. Schaddé van Dooren en J. Verkade; Andreas J. A. Hoek en J. Hockx; Arnoldus Johannes zv F. A._ de Laaf en J-^J- Planje; Elizabeth dv C. van Helden Elisaweta Iwanova dV J. OVERLEDEN J. Michon (86) i Zoen en G. M. Landman. Walter A. H. J. W. Elisabeth J. Janmaat (75); Cornelia M. H. de Jong (75). ONDERTROUWD J. W. Cornells en Sylvia A. van Rooijen; Leonardus L. van der Post -Tacoba M. C. va GETROUWD: OEGSTGEEST Bij het Oegst- geester gemeentebestuur is hec te leurstellende bericht binneigeko- men dat Ged. Staten hun goedkeu ring zullen onthouden aan de uit voering van het plan "Haaswijk". Deze onthouding zal tot gevolg heb ben dat een nieuw plan zal moeten worden gemaakt, dat binnen een jaar zal moeten worden ingediend. Wij hebben commenaar gevraagd aan burgemeester Van Eysinga, die het betreurde dat na zoveel jaren studie, besprekingen en tekenwerk, opnieuw begonnen moet worden. Hij moest evenwel de officiële sch'ifte- lijke stukken, die vanuit Den Haag nog binnen moeten komen eerst grondig bestuderen alvorens te kun nen zeggen wat volgens GS aan 't plan ontbreekt. Hij is er op dit mo ment van overtuigd dat de destijds ingezonden bezwaarschriften nau welijks een rol spelen. Z.i. moet het kernpunt zijn dat in het plan vol gens GS te weinig sociale woning bouw is opgenomen. Daarover is in de afgelopen jaren bij het gemeen tebestuur en in de discussies in de raad herhaaldelijk gesproken, maar aldus Van Eysinga: "het is nu een maal een kostbaar plan. H e gebied is lang en smal en er nrret veel groen behouden worden. Er is thans wel een groenlokatie-subsidie inge voerd, maar daarvoor komen we in dit plan niet in aanmerking. Bij de indiening van het plan is met al deze overwegingen rekening ge houden". Het gemeentebestuur is er van overtuigd dat de voorbereiding goed is geweest Nadere berichten zijn binnenkoi't te verwachten wan neer de GS bezwaren in Oegstgeest op tafel liggen. Marinus^ Schellingerhout en Alida J. LEIDEN De 12-jarige Ronald Kuijpers uit de Oppenheimstraat kreeg een slagaderlijke bloeding aan de linkerbovenarm, toen hij gister middag door de ruit van de voordeur viel. De jongen is door de EHD over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis. Weg bobbelde LEIDEN Het verkeer op Rijksweg 4 is gisteren ter hoogte van het spoorwegviaduct enige tijd gestag neerd geweest doordat als gevolg van de warmte het wegdek van beide rij banen enkele centimeters omhoog kwam. Aan de ene kant van de rij baan rees het wegdek ongeveer vijf centimeter, aan de andere kant tien centimeter. Volgens de politie ontstond hierdoor gevaar voor het verkeer. Omstreeks negen uur 's - morgens ontstond er een file van ruim twee kilometer en ook in de avondspits vorende zich een kilome terslange rij auto's. Personeel van Rijkswaterstaat is de hele dag'bezig geweest met herstelwei-kzaamheden. De politie heeft het verkeer zoveel aaogelijk over een rijbaan geleid. "telefoon 25260 Leed I Ruim 35 personeelsleden van het Leidse kantoor van de belastingen hebben de redactie van deze krant verblijd met een brief. De tekst: "Naar aanleiding van uw publi catie van 5 augustus betreffende het artikel over tropenroosters, meent het personeel van de Inspectie Lei den 2e afdeling te moeten reageren. Er wordt gesteld dat wij variabele werktijden hebben, maar wij hebben glijdende wei-ktyden. Dit houdt in dat we op vier ver schillende tijden mogen beginnen, namelijk om 7.45, 8.00, 8.15 of 8.30 uur en dat we vertrekken om resp. 16.15, 16.30, 16.45 en 17 uur. Gevolg: we werken nog steeds op het warmste deel van de dag. Er zijn evenwel afdelingen in het Centraal Belastinggebouw, die wèl eerder vrij af hebben gekregen. Tenslotte is een Inspecteur geen spreekbuis voor het personeel. Tja, daar sta je dan, als eerzame krant. Als u weet dat de gemiddelde typsnelheid van de redacteuren in middels is teruggebracht van 387 aanslagen per minuut tot 22,4, dan moet het wel duidelijk zijn dat we te doen hebben met de belasting mensen. Heus. Maar één goede raad aan hen is nooit weg: niet boos worden. In spanning veroorzaakt warmte. En die inspecteur is ook maar een mens. Die belasting moet betalen. Leed II Klein leed. De moeie zon kleurde De Rijn langs de Apothekei-sdijk rood en oranje, de avond viel. De jongen dreef dromend met z'n rub- berbootje op het windstille water, de peddels liet hy onberoerd hangen in het koele water. Wy hebben die ï-ubberbootjes altijd Redactie Paul Wolfswinkel al eng gevonden. De avondstilte van de van hitte zinderende zomerdag werd wreed verstoord door de angstroep. Het jongetje voelde nattigheid, een lek in de bodem, een stop die gespron gen was, wie zal het zeggen? In paniek trachtte de kleine speleva rende ï-ecreant met zijn handen het lek te dichten, als Hans Brinkers ooit deed met de lekke dijk. Geen succes. De jongen begon te roepen en te schi-eeuwen, zwaaide met de peddels door de lucht, pletste er om beurten mee op het water. Verloren op De Rijn doolde het bootje stuur loos, en langzaam zinkend rond. Moraal: neem altijd gereedschap mee voor onderweg. (Door de commando's van een doortastend vi'iendje, stuurman aan wal, wist onze peddelaar net op tijd in ti-anen de wallekant te bereiken. Maar niet altijd loopt het zo. Op passen dus in deze lome hitte). LEIDERDORP De bouw van het multifunctioneel kerkcentrum „De Menswording" (zie foto) vordert, on danks de warmte, zeer gestaag. Aan het Heelblaadjespad hoek Gallaslaan in het Voorhof zijn alle palen ge slagen (gemiddelde lengte 21,50 me ter!), de 'koppen gesneld' en is het grondwerk verricht en de betonnen fundering gestort. Er is flink doorge bouwd door de aannemers Bik en Breedeveld uit Leiden zodat er al te kening begint te komen in dit sier lijke bungalowkerkje. Voor het aan brengen van de begane grondvloer is het kanalensysteem voor de ventilatie opgehangen aan de fundering; tevens zijn vooraf de riolering, gasleiding en waterleiding en drainage e.d. aange bracht. Nadat de betonnen vloer was gestort, zijn de kozijnen gesteld en konden de metselaars aan het werk. Het werk is nu zover gevorderd dat de dakbalklaag voor de laagbouw ge deeltelijk is aangebracht. Er wordt een prachtige gele gevelsteen ge bruikt. Het gebouw wordt binnen en buiten uitgevoerd in schoon metsel werk. verder wordt er veel met hout gewerkt. Volgens aannemer Bik moet de bouw op 1 oktober 1975 gereed zijn. Er zijn dan nog enige weken nodig om het gebouw in te richten, almede om de tuin en het plein aan te leg gen. Rond 1 november zal dan de kerk in gebruik genomen kunnen worden. Lx het kerkgebouw, dat ca. 300 zitplaatsen zal bevatten, komen de volgende ruimten: hal (met gar derobe-rekken), vergaderruimte of kindercrèche, grote kerkzaal, koffie kamer met bar, kleine kerkzaal, be- zinningshoek, sacristie, spreekkamer, dames- en herentoiletten, werkkast, metei-kast, cv ruimte en erg veel bergruimte. Door het aanbrengen van vouwwanden is het mogelijk dat het gebouw door diverse groepen gelijk tijdig gebruikt kan worden. De totale kosten liggen rond de 600.000 gulden. Sinds pastoor A. Hammerstein de eerste paal sloeg op 19 maart en de eerste steenlegging a-s. zaterdag 9 augustus half elf, zijn pas 5 maanden verstreken. Er moeten nog gelden verzameld worden voor de kosten van het in terieur. Daarvoor zal op 29 en 30 augustus een 'Totaalgebeuren' geor ganiseerd worden waarbij iedere be langstellende in de parochie 'De Menswording' welkom is. Dit 'Totaal gebeuren' wordt geregeld vanuit de actie 'Thuis '75'. LEIDEN In het water langs de Montgomerystraat naast het ge- maaltje bij de sportvelden werden gistei-ochtend twaalf dode eenden aangetroffen. Personeel van de Ge meentereinigingsdienst heeft de do de dieren, die waai-schijnlijk aan bo tulisme ten offer zijn gevallen, op geruimd. Architecten adres Middelweg 4 (bij Hoogl. kerk) Infosentrum Infocentrum Breestraat 66, Lelde Donderdag 8.3010.30 uur nam zaterdag 24 uur nam Gespreksavonden Gespreksavonden Baüa-l gemee schap Wo 8 uur nam.. Kennedylai 11. Oegstgeejfc, vr 8.15 uur nam Fr« Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Onder invloed DEN HAAG Het alcoholpro millage in het bloed van de 38-jari ge serveerster uit Oegstgeest sprak duidelijke taal: het gaf 1.50 aan, hetgeen dus het drievoudigs is van de hoeveelheid welke als maximum geldt. Dat de serveerster met de door haar bestuurde auto met vrij grote snelheid door de Haarlem- mei-straat reed en tegen een ver- keerspaal botste, zou aan de te gro- le hoeveelheid drank zijn te wijten. De politie constateerde na net ge beurde dat de vrouw wankelend liep en wartaal uitsloeg. Dat het ver keerslicht op rood stond had ver dachte niet gezien. De officier van justitie bij de Haagse politierechter, voor wie de serveerster zich had té veranwoor- den, wilde de gevangenisstraf be perken tot een week, maar eiste te vens een Jaar en twee maanden in trekking van het rijbewijs. Ol het niet afgekocht kon worden, infor meerde verdachte. Dat kon niet; de rechter veroordeelde overeenkomstig de eis. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leiüsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon Directie en admlnlstr.: 071-25041 Redactie: 071-21507 Hoofdredacteur: Han Mulder Kwartaalabonnement I 35,90 Idem per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Idem per po6tf 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgeldep by vooruit betaling te voldoen Bil auto matische overschryvlnR geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.0020.00 u Zaterdags van 16.0018.00 uur: Telefoon 071-80500. Indien tn ge sprek: 071-34589.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2