Corso in Katwijk Zee .fUzWK LEZERS SCHRIJVEN Nog een record... ZATERDAG Jeugdvakantieland in Voorschoten Weer half jaar geeist tegen dienstweigeraar w KATWIJK AAN ZEE De „Streek" zegt het deze weken wel met bloe men. Na het Rijnsburgse corso volgt zaterdag „Flora's kleurenpracht aan zee". De bloemenstoet waardoor Kat wijk mede tot ver over de landsgren zen heen bekendheid heeft verwor ven. Dit corso rüds 's middags en 's avonds door de vissers- en bad plaats. De bloemendag wordt 's avonds om kwart over tien besloten met een groots vuurwerk op de zee- reep bij restaurant „De Zwaan". Een vergelijking tussen de corso's van Rijnsburg en Katwijk mag en kan men niet trekken. Er zit een duidelijk verschil in. Dat van Rijnsburg beeldt door de veelheid ieder jaar weer iets uit. Dit jaar was het geënt op het duizendjarig be staan van het bloemkwekers- en handelarendorp. Bovendien beschikt de V.V.V. „Katwijk" niet over de fi nanciële middelen, waarmee het Rijnsburgse corso wordt opgezet. Trouwens een bedrag van zo rond 10.000,— uittrekken voor zo'n zo- merevenement betekent al heel wat. Daarbij komen dan nog de kosten van het vuurwerk. Die zijn ook niet Groter en giro ter Toch is „Flora's kleurenpracht aan zee" ieder Jaar weer een aardig eve nement. Voor de tienduizenden gas ten. voor de inwoners en voor de be woners van de regio. Het Katwijkse corso beleeft nu zijn eenëntwintigste editie. In al die jaren is het steeds crescendo gegaan. De bloementooi werdkleurrijker en het aantal deel nemers groeide. In niet geringe mate is dat mede te danken aan Rijns burg. De bloemenveiling „Flora" en het bestuur van de Stichting „Rijns- burg's Bloemencorso" verlenen onge kende medewerking. Had men niet zo'n ruimte als de Flora-aanvoerhal om de bloementoeven te maken en op de praal- en personenauto's aan te brengen, dan zou het allemaal veel moeilijker zijn zo'n corso op straat te brengen. Rijnsburg verleent graag hulp en het mag ook nog een paar fikse dui ten kosten om het Katwijkse corso op een behoorlijk niveau in stand te houden. Er gaat immers een niet te VOORSCHOTEN In en om de Lindehoeve wordt evenals voor gaande jaren een vakantieland georganiseerd voor de Voorschotense jeugd. Vermoedelijk is de buitengewone warmte van de laatste dagen er de oorzaak van dat het aantal deelnemers minder is dan verwacht. Ook de leeftijd van de deelnemers ligt lager dan voor gaande jaren. In vakantieland, dat maandag van start ging en tot en met vrij dag zal voortduren, is vrijwel alles mogelijk. In de Lindehoeve be slaat gelegenheid tot boetseren, schilderen, beeldhouwen en andere vormen van handenarbeid, terwijl achter het gebouw in recordtempo een wild-west stadje uit de grond wordt gestampt Het stadje be staat uit onder meer een saloon, een bank, een hotel en een ge bouwtje waarin de sherrif zetelt. De benodigde materialen werden maandagmiddag met een vracht wagen van de gemeente aangevoerd. Vrijdag, wanneer het allemaal zal zijn afgelopen, wordt er een "veldslag" georganiseerd tussen cowboys en indianen, waarbij het de bedoeling is dat het dorp wordt afgebroken. Iedere dag kunnen zich nog nieuwe deelnemers opgeven. Het geheel wordt begeleid door een deskundige leiding. WOENSDAG 6 AUGUSTUS 19/5 WOENSDAG Geversstraat 65, Oegstgeesi kamerbewoners en alleenstaanden, 19, Twentwel, Oegstgeest jenschap, 8 Apothekersdijk 33, Volkln 1. OeVanaf 9 avond Baha'i Gemeenschap, 8 i 33. Volkhuis, inlor- inschrtfvlng kinderclubs. 2- Steenstraat lb, Wereldwinkel. 12.30- Breehuys, Breestraat 19, kinderclub '0-12 jarig, -22493. Overige dagen tel. 071- Praethuys, Vrouwenkerkkoorsteeg 9, Tapraatcursus v.a. 8.00 uur nam. Herengracht 51. gebedssf Jnifiec' 44853. tingsvergaderlhg comité tegen 1 32618. Prae Here Unified Family 8.30 '4853. Apothekersdijk 33, Volkshuls, oprich- ingsvergaderlhg comité tr gingen in de collectieve DONDERDAG Tsjaikowskylaan 39, Voorschoten, ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap, 8 Van der Valkboumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en Gesprekskring Baptistengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Theehuls van de Leidse Werkgroep Homofilie/COC, 8- 10.00 uur nam. lb. Wereldwinkel Leiden, Unified Family, 8.3 44853. creatie, tel nenlevingsopbouw 1 onderschatten propaganda von uit voor het totale bloemenvak. Het mes snijdt van twee kanten, want ook Katwijk profiteert er in hoge mate ieder jaar weer in flitsen van „zijn" bloemenstoet op de Duitse T.V. te krijgen, in het programma „Hier und Heute", waarvan Hans Peter Riel de maker is. Aandacht dus voor de bad plaats en voor het bloemenvak in een groot Duits gebied, waaruit de Ne derlandse toeristische industrie het overgrote deel van zijn gasten krijgt. Het belooft een leuke stoet te wor den. ~es praalwagens ontwerpen van de befaamde corsobouwer Joop Visser uit Leiden rijden er in mee, 29 personenauto's en acht bedrijfs auto's. Voor de onderbreking met feestelijke klanken zorgen zeven mu ziekkorpsen: K- G. uit Leiden, UNI uit Katwijk, D.V.S. uit Katwijk, Jeugdkorps D.W.S. uit Rijnsburg ('s middags) en Jong K. G. uit Leiden ('s avonds), Sandido uit Hendrik Ido Ambacht en Excelsior uit Noordwijk. De corsowagens zullen worden beoor deeld door een jury bestaande uit Cor van der Voort (Leiden), Willem Buurman (Oegstgeest) en Wim Paauw (Leiderdorp). Van die zes praalwagens zijn er vier, DEN HAAG/LEIDERDORP Ook in hoger beroep voor het Haagse ge rechtshof is weereen half jaar ge vangenisstraf geëist tegen de-26-ja rige dienstweigeraar die in januari vorig jaar niet meer was verschenen in het Sint Elizabethziekenhuis in Leiderdorp waar hij als erkend ge wetensbezwaarde zijn plaatsvervan gende dienstplicht moest vervullen. De Haagse rechtbank had straf opgelegd. De dienstweigeraar, die was aange steld als laboratoriumassistent, had in het ziekenhuis vrijwel onmiddel lijk aangekondigd dat^ zijn gewe tensbezwaren niet meer bestonden en dat men dus naar een vervanger voor hem moest uitkijken. Toen het ziekenhuis inderdaad een vervanger had aangesteld was de dienstweigeraar per 1 januari van zijn werk weggebleven. Op 29 december daaraan voorafgaande had hij de minister van Defensie geschreven l)e" dat hij niet langer als gewetensbe zwaarde erkend wilde zijn. Hoewel hij niettemin7 principieel wilde blijven weigeren in militair die ook in het Rijnsburgse corso heb ben meegereden. Er zal wel het een en ander aan de opbouw worden ver anderd. Sponsors daarvan zijn Flora (Juktronsport), Joegoslavische lucht vaartmaatschappij JAT (Ruïne van Ohrid), Gemeente Katwijk (Haven met meerpalen) en V.V.V. „Katwijk" (Volle Vazenplan). Daarnaast komen de Strandexploitanten en Baalber- gen met een praalwagen uit. De met bloemen versierde personen- drijfsauto's worden aangeboden door zakenmensen uit Katwijk, Rijnsburg, Voorhout en Leiden. Het voorbijrij- WX1UC U1 vcll WC1-C1C11 iil Zal ongeveer dienst te gaan, gaf hij geen gevolg te had aan een 2de Kees Vellekcop- zaak. "Hij wilde zich niet nog zo'n egel in handen laten spelen, waaraan hij zich zeker zou prikken", aldus mr. Bos, die overigens alle argu menten van de verdediging op juri dische gronden bestreed. De spitsvondige methode van de ver dachte, die zich eerst op gewetensbe zwaren beriep, om vervolgens - op dezelfde grond van gewetensbezwaren tegen de'erkenning van zijn ge wetens bezwa ren - weer om opheffing van deze er kenning te vragen, bestempelde mr. Bos als "een ludiek spel van lieden die bij gebrek aan werk met hun vrije gedachten geen raad weten". Het Hof zal vonnis wijzen op 19 augustus. VRIJDAG 19, Twentwel, kamerbewon (gebou Jeugdsoclëtelt Time. 7.45-11.3 Hooglandse Kerkgracht 28, Open- 12A0-6 snstraat lb, Wereldwinkel Lelden, Bejaarde man verdronken il gebedssamenkomst Unified Family. 8.30 uur nam., tel. 44853. Willem de Zwijgerlaan. Koningskerk. ruilavond. 7.30-10 uur nam. ZATERDAG De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Apotheken beslag nemen. Nodeloos lijden is een misdaad Wie er dieren op nahoudt, moet voor ze zorgen, heb ik altijd geleerd. Maar voor sommige autoriteiten in Oegstgeest is die regel nog geen ge sneden koek. Zaterdag jl. maak ten bewoners van het bejaarden centrum Hofwijck mijn man en mij attent op een zeer zieke zwaan, die reeds een etmaal aan botulisme bleek te lijden. Bedoelde bewoners, totaal overstuur, hadden al gerui me tijd getracht hulp te vinden: bij de gemeente Oegstgeest (eigenares se- van het dier), bij de Oegstgees- ter politie en tenslotte bij de burge meester. Die toonde wel veel be grip en verwees naar verschillende instanties, maar overal kregen ze nul op request. Nadat wij waren aangeklampt, belden wij onze dierenarts, maar die mocht niets doen omdat het hier om een dier ging, dat eigendom is van de gemeente, die dus ook de verantwoording draagt. Ook een telefoontje met de politie haalde niets uit, ofschoon deze instantie reeds herhaalde malen was gebeld. Toen ik zei, dat het nodeloos laten lijden van een dier een misdaad was, kreeg ik te horen, dat het sterven aan deze ziekte een natuurlijke zaak was, waaraan men niets kon doen. Ik werd naar Gemeentewer ken verwezen, een instantie die al verscheidene eenden uit hun lijden had verlost, maar voor wie de zwaan te groot was. Adjunct-direc teur W. Doedes verwees me naar twee dienstdoende buitendienst-me dewerkers voor spoedgevallen, maar die waren niet bereikbaar. Ten einde raad belde ik de Die renbescherming, die mij verwees naar de Vogelwacht Rijnland Daar vernam ik, dat ik de zwaan wel zou mogen brengen, maar zelf maar moest zorgen het dier te vangen. Aangezien de zwaan midden in de vijver dreef en ik niet over appara tuur beschikte, was ook dit geen op lossing. Gelukkig kreeg ik ^an de Vogelwacht het adres van de Die- renhulpdienst te Leiden. Het echt paar Raymaekers van deze dienst was echter weggeroepen: per auto matische telefoonband werd ik naar de Leidse politie verwezen. En dus kreeg ook die, na tweeëneenhalf uur telefoneren mijnerzijds, mijn zo zoetjes aan dringende verhaal te horen. De Leidse politie wist geluk kig waar de Dierenhulpdienst op dat ogenblik bezig was en hielp enorm door die dienst direct in te lichten. Waarvoor mijn zeer harte lijke dank. Opnemen van brieven In deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. veertig minuten Veel bloemen Katwijk heeft het „getij" momenteel bloemen en ze zijn bepaald niet duur. Daardoor wordt men in staat gesteld er veel meer in te verwerken dan an dere jaren. Niek Hemmes van „Flo ra" hierover: „Het is erg prettig, dat er zoveel bloemen zijn. Ze liggen gunstig in de prijs. Daardoor zijn door: Doeza Apotheek, Doe- LEIDEN De 76-jarige Leidse opdracht van het ministerie schipper Johannes de Groot is kort van Defensie om zich voor andere in- nadat hij gisteravond in het water structies te melden bij het bureau van bet Rijn- en Schiekanaal was gewetensbezwaarden. Defensie gaf de gevallen in het Academisch Zie- Apotheek ^Noord-, Hofl^and.^^rbecji zaak door aan Justitie. staat in de toeven ook heel wat ziekenhuis Voor het gerechtshof bepleitte de Haagse advocaat mr. H. Droesen gis teren vrijspraak, subsidiair ontslag van rechtsvervolging. Zijns inziens kan niet van ongeoorloofde afwezig heid worden gesproken! omdat de dienstweigeraar o'n' 75.000 zomerbloemen nodig heb- Defensie blijkt dat ook de minister op hij zou zijn ondervraagd 'het sluitstuk van de SS-ma- nieren waarop hijzelf jarenlang geld ging halen bij de Sociale Dienst. Voor je verdediging bij de rechtbank kun je kosteloos een advocaat aan vragen, Martin. Nee, ik zie het niet zo somber voor je in; als je na jaren van de Sociale Dienst hebt getrok ken en je kunt dan nog een auto kopen van f. 16.000.- dan is er geen armoe. Kijk eens om je heen: er zijn duizenden die van een minimumin- fami'lie R^'maeta's moeten rondkomen en dan ben. In een veertig tot vijftig kleu ren. „Flora's kleurenpracht aan zee" kan daardoor dit jaar heel erg mooi worden. Het wordt gemaakt door be faamde binders onder supervisie van Niek en Charles van der Voort. Voor de inkoop van de bloemen zorgt de commissionair Wim Zwaan, die al akkoord was met het feit dat dachte niet meer in het ziekenhuis werkte. Want hij moest immers na dere instructies halen. Dat hij dat niet heeft gedaan, is niet tenlaste kenhuis overleden. De bejaarde schipper viel in de vaart, toen hij vóór zijn aan de Roomburgerweg gelegen woning water aan het tappen was. De brugwachter van de Wilhel- minabrug, die het ongeluk zag ge beuren, waarschuwde onmiddellijk de brandweer en stelde vervolgens zelf pogingen in het werk om de drenkeling met behulp van een dreg uit het water te halen, echter te- vèrgeefs. De te water geraakte man werd even later gevonden door een duik- ploeg van de Leidse brandweer. De drenkeling werd met spoed overge bracht naar de afdeling beademing waar hij kort na aankomst over leed. Sociaal Raadsvrouw volgt gewijzigd: Tulnstadwijk: elke Tij dag van iu.3O-il.30 uur. Dienstencentrum Noord: geen spreek Morskwartier: elke donderdagavond Dierenhulpdienst En zo werd dan de Oegstgeester zwaan, na drie uur (on)menselijk gehannes en eindeloze verwijzin gen door Leidse hulp uit het water gehaald. gaf het dier nog een kans op gene zing, maar zoals al eerder ge meld de zwaan heeft het niet ge haald. Bij snellere hulp van Oegst geest was de overlegingskans na tuurlijk veel groter geweest. Het lijkt me intussen nuttig ae aan dacht te vestigen op bedoelde Die renhulpdienst van de heer J. H. Raymaekers, Anna Paulownastraat 15, Leiden, telefoon 34687. MEVR. W. M. VAN HET REVE, Karei Doorm inlaan 14, Wees een kerel Ik wil wel reageren op de brief M. P. Hoogkamer in de krant afgelopen zaterdag, waarin schrijft dat hij hoopt dat zullen reageren. Ik ken de heer Hoogkamer vrij goed en daarom kan ik niet begrijpen dat hij zo hoog van de toren wil blazen nu hij eens een keer niet op zijn wenken is bediend. De "oorlogse' schiet er nog geen fiets Voor mij staat wel vast dat je niet gewapend was en daarom maak ik me ook geen zorgen voor een rechts zaak. Maar mocht je verliezen, wees dan een kerel en geen mekkerende geit, die eens niet zijn zin heeft ge kregen. H. TEN HOVE Pasteurstraat 36a, Leiden Rijnsburg in binnen- en buitenland dat de minister worden georganiseerd. Er bestaat een te makkelijk prettige samenwerking tussen „Flo ra" en de V.V.V. „Katwijk". Dat is ook de reden, dat we graag volop steun verlenen aan „Flora's kleuren pracht a hebben we wel wat geld Defensie zich veel deze zaak heeft afgemaakt door de verdere afdoe ning over te laten aan het openbaar ministerie en de strafrechter. De procureur-generaal bij het ge- Het is een machtige rechtshof mr. P. A. H. Bos kon zich de bloemen. Daar heel goed voorstellen dat de minister Defensie begin '74 geen behoeï- KATWIJK Uit twee Duitse auto's werden gisteren een dekbed, twee dekens, een koeltas, een ther- moskan en een gaspistool gestolen. Het dekbed, de koeltas en ie twee dekens vond men later terug cp het strand. De andere spulletjes zijn nog spoorloos. bereikbaar: telef 34687 Schooltandverzorging GG en GD-gebouw. Roodenburger- straat la, tel. 20645. Snreekuren voor spoedgevallen ren aan de Stic ging Leiden gedurende de^ Moederhulp >/W\ ^ÉBNpfc* moederzorg). eepark 2, tel. 51068, OEGSTGEEST Ophalen grof vuil, donderdag 7 augustus. Sumatrastraat Curacaostraat, Surinamestraat, Bor- neostraat, Celebesstraat, Balistraat, Soembastraat, Javastraat, Flores- straat, Rijnsburgerweg, Rjjnzicht- weg, Rhijnliofweg. Apolloplein, Apol- lolaan, de Voscuyl, Hom vuslaan, Berlicumstraat, Cartesiuslaan, Wult- hoeflaan, van Houdringelaan. Wijziging In verband met de invoering van het zogenaamde tropenrooster bij het bureau Huisvesting zijn de spreek uren van dedoorstromingsambte- naar de heer De Droog deze week gewijzigd. Het donderdagse spreekuur van morgen in het stadhuis is komen te vervallen. Dit spreekuur wordt ver plaatst naar de donderdagochtend en middag, en wel van 10 tot half drie op het adres Arendshorst 19 in de Merenwijk. Daarna is meneer De Droog in het zwembad te vinden. Nat. Waterfeest -telefoon 25260 een waterfestijn in de Noord Aa bleek hoe kon het anders bij deze tropische temperatuur- een schot in de roos. Een record belangstelling van de zijde van de deelnemers en veel publiek dat heerlijk in het gras gezeten aan de boorden van de plas genoot van het spektakel. Er werd begonnen met het boegspriet lopen waarbij de boegspriet was vervangen door de meer eigentijd se PVC-buis. Zeventien dames en 44 heren hadden zich laten in schrijven. Zij hadden er in de eer ste ronde veelal weinig moeite mee om op de buis te blijven. Daarna kwam er echter groene zeep aan te pas en steeg het aantal uitvallers snel. Mogelijk nog meer plezier was er bij het tobbetje varen. Twintig dames waagden zich daar een toch tje met het wankele vaartuig en maar liefst 54 heren gingen de boot Redactie Paul Wolfswinkel in. In de laatste twee ronden werd er op tijd gevaren om zo tot de prijswinnaars te komen. De uitslagen waren: Boegsprietlopen Dames: 1. Bemadet v.d. Meer, 2. Anja van Velsen. Heren: 1. Theo Borst, 2. Marcel Luk (Stompwijk), 3. Albert Berg, 4. Arnold Ammerlaan Gzn. Tobbetje varen: Dames: 1. Margriet Berg, 2. Nel van Paasen-Borst (Koudekerk), 3. Anja van Velsen, 4. Anny Olst- hoorn-v.d. Salm. Heren: 1. Harry Borst, 2. Jan Borst, 3. Gerard v.d. Lubbe, 4. Peter, Zoet (Sassenheim). Voor a.s. zondag staat de in juni wegens de regen afgelaste sportdag opnieuw op het programma. Plaats van handeling De Loethe. Muzkale omlijsting Studio 17. SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. 071-25202. Voor allen die In moeilijk heden verkeren. Dag en nacht te be- Burgerlijke stand van Leiden dochter: 1 J. P. Venema (56) Vrovr W. Simon (74) man; vrouw; J. H. Krudop J. Kremer (60) man. GEBOREN: Eg-mond en H. M. Maria dv der Plas; Petronella dv. J. F. Tennissen Poll: Nicolaas D. zv. N. D.' Binnendijk en T. C. van der Leun; Maria E W. dv. H. J. van der Zwet en J. F.'van Schie; Daphne dv. A. J. Meijer en L. G. Mulder. GEHUWD: C. J. Roest en D. van Egmond ZOETERWOUDE Mevrouw Gré Bensdorp-van den Hoeven van de Zwetkade schrok gistermid dag wel even toen ze rond 2 uur bij binnenkomst van het zwem bad Haasbroek even terzijde werd geroepen door chef-badmeester Montanus. De schrik verdween ech ter spoedig toen haar werd mede gedeeld dat zij de 50.000ste bezoe ker was sinds het bad op 1 mei werd opengesteld. Van dit heugelijk gebeuren waren ook burgemeester Detmers, de beide wethouders De Jong en Maan en secretaris Win- gelaar getuigen. Burgemeester Det mers zei dait het college graag zijn vergadering er voor had onderbro ken. Het gemeentebestuur is blij dat zovelen gebruik maken van het bad en er volop genieten. Hij bood mevrouw Bensdorp een gezinsabon nement aan voor het seizoen 1976. Zij zal daar zeker een goed gebruik van maken want het badpersoneel verzekerde dat de 50.000e een van de meest regelmatigste bezoeksters van het bad is. Nadat het bad op 27 april van 't vorig jaar door Mr. Vrolijk officieel was geopend wei-den er in 1974 48.310 bezoekers gesteld. Nu is reeds de 50.000 geboekt zodat het zich laat aanzien dat dit aantal in het lo pende seizoen ver wordt overschre den. Vooral de laatste dagen wor den er hoge dagtotalen geboekt. Zondag waren er 1400 bezoekers, maandag 1600 en gisteren zelfs 1750. De Zoeterwoudse bevolking is bijzonder gelukkig ihet het plaatse lijke bad en voelt zich er helemaal thuis. De enige dissonant die men in deze tropische dagen kan beluiste ren betreft het sluitingsuur van 7 uur. Men zag dit graag wat later gesteld maar dit zou mogelijk een te zware belasting zijn voor het personeel. Overigens kan men er 's morgens om 7 uur al terecht. Een mogelijkheid waarvan juist in deze dagen een dankbaar gebruik wordt LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 Giro 67055 Telefoon Directie en administr.: 071-25041 Redactie: 071-21507 Hoofdredacteur: H a d Mulder Kwartaalabonnement f 35,90 Idem per pust f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Idem per post f 149,70 Losse nummers t 0.50 betaUn^Te 'volduen bBilV°auto- matlsche overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten NabezorgLng van 18.0020.00 u Zaterdags van 16.00—18.00 uur: Telefoon 071-30500. Indien In ge sprek: 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2