Feyenoorcl voor rust grandioos in Bordeaux: 3-1 BLESSURES Brzezanczyk: „Als Van Hanegem wil, kan hij inderdaad alles" Twee treffers Tscheu-la Ling FC TWENTE IMPONEERT IN EIGEN TOERNOOI Zelfs Harry Vos werd kwaad Niet plezierig voor Weisweiler De „Kromme" uitblinker in smoorheet Bordeaux Nederlaag PSV in Eindhoven Ook voor hen de volle premie MAANDAG 4 AUGUSTUS 1975 Arnold Mühren Enschede FC Twente heeft met veel machtsvertoon het eigen Jubileumtoernooi ter gele genheid van het tienjarig be staan gewonnen. De Enschede- ers, die vrijdagavond al impo neerden met een 7-2 zege op Spartak Trnava, wezen zondag middag Andérlecht in de finale met 4-1 terug. De Belgische club had zich zaterdag ten koste van Ipswich Town (0-1, doelpunt Rensen- brink) geplaatst voor de eind strijd. Ondanks de hitte hield FC Twente tegen de Belgische topclub, die liefst vijf Nederlan ders in de basis had staan, (Rui ter, Haan, Ressel, Rensenbrink en Van Poucke) een hoog tempo aan en al na tien minuten moest Doelman Jan Ruiter zich ge wonnen geven bij een inzet van Pahlplatz: 1-0. Pas een kwar tier na de pauze, konden de Belgen, die vooral op het mid denveld helemaal afgetroefd werden door het soms geniale werk van Thyssen en Mühren iets zinnigs terugdoen en dat leverde via Rensenbrink de ge- ïykmaker op. Het slagvaardige Twente had echter een antwoord klaar en leidde drie minuten later door treffers van Mühren en Achter berg met 3-1. Vier minuten voor afloop zorgde Mühren, die tegen Spartak ook al drie keer succes had, met zijn tweede doelpunt voor de 4-1 eindstand. In de strijd om de derde plaats won Ipswich Town met 2-1 van Spartak Trnava. Woods opende de score waarna Burley in eigen doel schoot. Acht mi nuten voor het einde zette Gates de Engelsen definitief op winst: 2-1. WAGENINGEN Ajax heeft een oefenwedstrijd tegen Wagenin- gen, dat vorig seizoen naar de eerste divisie degradeerde, gewonnen met 3—1. Barry Hulshoff, die laatste man speelde met Dusbaba als voorstopper, speelde een uitstekende eerste helft en zorgde tevens voor de openingstreffer op de Wageningse Berg. De van FC Den Haag overgenomen Tscheu-la Ling bepaalde voor 9000 toeschouwers de ruststand op 20 voor de Amsterdammers. Hulshoff, die een lichte keelaandoening had, werd vervangen door Ton Wickel (van Excelsior), die aanzienlijk mindar speélde dan zijn voorganger. Groenendijk verkleinde de achterstand tot 12 voordat opnieuw Ling de eindstand van 3—1 bewerkstelligde. Scheidsrechter was Frans Vermeij. Barry Hulshoff uitstekende eerste helft. BORDEAUX „Voor de rust voetbalden we grandioosvond manager Guus Brox na de overtuigende 3-1 triomf op Bordeaux. Het was zo. In het eerste bedrijf legde Feyenoord, dat in Wim van Hanegem zijn grote animator télde, in Wi'm Jansen een kei harde werker had en in Joop van Daele een zéér sterke ausputzer, een prima spelletje op de kurkdroge grasmat. De 12.000 kijkers hadden er grote bewondering voor. Door Rob Vente Het overwicht op het overigens «pittig tegenstand biedende Bor deaux (Brzezanczyk: "Het speelt feller dan St. Etienne") werd voor de rust evenwel in slechts één tref fer uitgedrukt. Na 25 minuten was het raak. Na een prachtige diepte- pass van Joop van Daele haalde Theo de Jong in volle sprint uit: 1— 0. En al schoot de actieve Willy Kreuze daarna nog eenmaal tegen de lat, het veel sterkere Feyenoord moest tot de tweede helft wachten voor de voorsprong kon worden ver groot. Maar na vier minuten in de twee de helft werd het toch 20. Na een aanval die over de sohyven Van Hanegem, De Jong, Kreuz en Kris- tensen liep. De Deense vleugelar tiest maakte er uiteindelijk via de vuisten van doelman Monte 2—0 Daarna nam Feyenoord wat gas terug. Antoni Brzezanczyk: "Met opzet. Ik had in de rust gezegd dat we vanwege die ontzettende warm te wat meer op balbezit moesten gaan spelen. Om wat krachten te Armon v. d. Kerkhof wist niet hoe hij het had. Pas op de wereld op een warme saterdagnacht in een siekenfiuis in Geldrop en dan al in de belangstelling bij fotografen. Wel iets om verwonderd bij te kijken, nietwaar. Pa René had daar minder moeite mee, maar die is dan ook rechtsbuiten Zelfs Harry Vos, die anders geen vlieg kwaad doet, laat staan een aardig meisje, stond in Bordeaux in de bokshouding tegen over een Franse voetballer. Laseroms bij Feyenoord terug? Bordeaux Drie Feyenoorders Jansen (een trap tegen de bleven zaterdag geblesseerd in Achillespees) en Mladen Ramljak Rotterdam achter: Wim Rijsbergen, (enkel) geblesseerd. Volgens dokter John Steen Olsen en Jan Everse. Abarbanel zien die blessures er Dokter Max Abarbanel: „Rijsbergen evenwel niet al te ernstig uit. en Olsen gaan overigens goed Bij het toernooi in Amsterdam vooruit. De kans zit er in dat zij er zullen de gebroeders Wegerle op de komend weekeinde bij dat toernooi openingsdag (vrijdag, Feyenoord- in Amsterdam weer bij zijn. Met RWDM) waarschijnlijk ontbreken. Jan Everse ligt de zaak iets anders. De dag ervoor vertrekken zy Zijn knie moet ik maandag nog namelijk pas uit Zuid-Afrika. Maar eens bekijken". zondag kunnen ze er (tegen In Bordeaux raakten ook Wim Barcelona of Ajax) weer by zyn. Bordeaux Feyenoord voetbalde SP?«8£hè-"' u, Ik zal je voortaan" Harry de Tank Oosteiw Niettemin bleef Feyenoord ster- o-oon r,™»v,0r,\ wpsteiiung ker. Na een kwartier passeerde Van Hanegem doelman Montes maar In dle rommelige periode, waarin zaterdagavond in de volgende André Gallice voorkwam op de doel- het spelpeil diep was gezakt, kreeg samenstelling: Treytel; Schneider, lijn een treffer Een minuut later Bordeaux enkele mogelijkheden op Ausputzer Van Dale, voorstopper stond het toch'3—0, doordat Mon- een tegentreffer. Vooral door de Ramljak (Van der Linden) en Vos; tes een flistende omhaal van de lucht- Want nadat Mladen Rami- Jansen (Van der Korput), De Jong brutale Martin Vreijsen niet de baas v?n het was verdwenen k0n (De Jong naar achter, Kreuz op Bordeaux raakte door de pittige middenveld, Van^der^Linden tri de achterstand geïrriteerd, ging venij- niger spelen jJP de Fransen <tóardoor~werd~~de kopduels in het Rotterdamse straf- strijd plotseling té hard, ook al om- schopgebied, hetgeen tevoren dat Feyenoord enkele voetballers was gebeurd. telt die wat je noemt niets nemen. En jawel, zowaar kreeg Bordeaux De spelers kwam grimmig tegen- nog succes. Na 25 minuten kopte Van Hanegem; Vreijsen, Kreuz ALICANTE Hennes Weisweiler be- Kristensen. leefde zaterdag bij FC Barcelona geen al te vreugdevol' debuut. Wel iswaar won Barcelona de vriend minuten voor tijd al definitief af schappeiyke wedstryd in Alicante te blazen. Niemand maakte er be- tegen de plaatseiyke club Herculas vaar tegen. door een treffer van de vroegere Ar- Rest te vermelden dat Bordeaux gentynse international Heredia (75) x>r de rust Holmstrom in de spits met 1-0, maar het team maakte elkaar te staan. Zelfs Harry Couécou een voorzet van Largout had lopen. De Deen die eens kreu- nig indruk. Speciaal Johan Cruyff Vos, die anders toch geen vlieg fraai in. Eddy Treytel, die tevoren pel FC Den Haag verliet, daarna en Johan Neeskens stelden teleur. kwaad doet, stond op een gegeven enkele magnifieke reddingen moment in de bokshouding, nadat verricht, stond nu machteloos, een Fransman hem erg onheus had Omdat de gemoederen steeds bejegend. (Martin Vreijsen later hitter dreigden te worden, was schaterend tegen Vos: "Toen ik je lankmoedige Franse arbiter Besorij strom zo tekeer zag gaan, dacht ik: "Hé, maar zo wijs om het duel een paar had in zijn vaderland wonderbaarlijk "De ideale formatie is nog lang niet opknapte en nu weer vief in gevonden', aldus Weisweiler. 'In de Frankrijk loopt te voetballen. Te- verdediging speelde Alicante twee de gen Mladen Ramljak kwam Holm- klassen beter dan Barcelona'. De Bordeaux Arie overigens zaterdag niet wedstryd werd bygewoond door 25.000 toeschouwers. EINDHOVEN PSV verloor za terdagavond in Eindhoven 'n vriend schappelijke wedstrijd tegen RWD Molenbeek met 3-4. Met rust was de stand nog gelijk, 1-1, door doel punten van Nielsen voor Molenbeek in de 33 ste minuut en Ralf Edström één minuut voor het verstrijken van de eerste helft. Na rust liep PSV, dat een duidelijk veldoverwicht had, wederom een achterstand op door een fout in de defensie. Polleunis was de afmaker. Drie minuten la ter (68e) was de stand al weer ge lijk door een treffer van Guy Fran- cms. Scheidsrechter Beek'had ech ter nog maar net naar het midden gewezen of de 10.000 toeschouwers zagen RWD Molenbeek via Teugels weer een voorsprong nemen, 2-3. Nadat Koens de stand op 2-4 had gebracht verkleinde Ralf Edström zeven minuten voor tijd "de achter stand tot 3-4. In Deventer heeft Go Ahead Eagles zaterdag gelijkgespeeld te- p.en Everton: 1-1. Het score-verloop: 10. Hendriks 1-0 88 Hurst 1-1. Aan- lal toeschouwers 6000. FC Utrecht verloor zaterdag in het stadion Galgenwaard met 02 (0-1) va<n Liverpool. De doelpunten werden gemaakt door Toshack en Cormack. Er waren 6.500 toeschou- In Breda won Tottenham Hot- partij". Antoni Brzezanzcyk: „Ik ben. spur zondag de vriendschappelijke der Linden en Michel van der Korput waren de enige twee veldspelers die zaterdag avond bij Feyenoord op de reservebank zaten. Beiden mochten in de tweede helft invallen. Daardoor konden zij na afloop niet de halve, maar de volle winstpremie opstrijken. Arie van der Linden, die twaalf minuten na de rust Mladen Ramljak verving, speelde een prima wedstrijd tegen NAC met 1-0. Deze stand was reeds bij rust bereikt. Het enige doelpunt werd in de 43ste minuut gescoord door Paul Jones. Er waren 7.000 toeschouwers. Bordeaux De grote vraag tijdens Waarop de gentleman-trainer, ken- misschien niet eens meegegaan. de trip die Feyenoord het afgelopen nelijk alle misverstanden te Maar nu, heb ik toen tegen Brox omdat ik luidde: Bordeaux maakte, voorkomen, mompelde: „Moeilijkhe- gezegd, wil ik toch per se voetballen, om te voetballen". Heb ik gedaan. Ook al Lof na afloop echt zin in nad van Hanegem Gerard Kerkum. erg tevreden over hem. Hij deed het ook beter dan Van der Korput". Zoals bekend werd v. d. Linden vroeger door Wiel Coerver, die het totaal niet in hem zag zitten, altijd op de bank gehouden. Van der Linden zaterdag, gekscherend: „Ik heb nu van mijn optreden een video-recording laten maken. Die al hitte was teruggebracht tot jk naar Coerver naturen" tweemaal 40 minuten, eindigde in Michel van der Korput, die twintig ecn doelpuntloos gelljk spel. scheids_ minuten voor tijd voor Wim Jansen rpphtpr wnc r^nc wr nrarnn i snr» tortel, deed het op het jniddenveld toeschouwers. Het toernooi in Dordrecht is ge- VW en Roda JC speelde in Ven- lo een vriendschappelijke wedst-ijd. De ontmoeting, die in verband met En Wim van Hanegem zijn na zijn amper geweest. Alles is zo overdre- gebleven, had iedereen smalend Ramljak, die door Maar het is wel zo, dat als ik uitgeroepen: „Heeft--ie iets met iemand heb, ik hem dat Haha, mooie smoesjes". Nadat Feyenoord zaterdagavond in recht in zijn gezicht zeg. Wel, dat is Tijdens de eerste helft, waarin Fn alles is toen uitgepraat". Feyenoord de 12.000 kijkers op geïnspireerd voetballende werkelijk magnifiek voetbal trak teerde, kreeg uitblinker Van Hane^ Feyenoord. Piet Roemenen met 4-0 FC het smoorhete Bordeaux overtuigend gebeurd. En alles is toen uitgepraat' met 3—1 had gezegevierd, zei immer charmante Antoni Brzezanc- Van Hanegem na zijn optreden zyk: „Of alles met Van Hanegem de broeikas Cs avonds laat nog echt enkel ging, avond voetbalde, kan Feyenoord Ausputzer .JPMHIHMHIBBM blessure? voortijdig afhaken. Arie van der hem niet missen. Geen dag. Dat Keizer zag Van der Korput destijds Dordrecht. De doelpunten werden Linden verving hem. Een veldspeler beseft ook Antoni Brzezanczyk. Toen in het UEFA-toernooi in Cannes als gemaakt door: 10. Georgecu daarna op de reservebank wim van Hanegem na terugkeer op Ausputzer aan het werk, der Korput. Toen de luchthaven „Zestienhoven" dan ook met een vervaarlijk uitziende bleef over: Michel Wim van Hanegem l seintje gem enkele fikse optaters met der Korput zich de zijlijn gaf, ging de Jeugdige Van waakhond ging stoeien, riep de lopen". Poolse trainer verschrikt uit: „Pas helemaal goed zit? Wel, graden), die het stadion ven name van de hardhandige back Van Hanegem, lachend: „Maar net alsjeblieft op dat het beest Je niet fe atletiekwedstrijden ln Brasschaat et kunnen zien. Hi1 iieeft Bordeaux zaterdagavond was: ..Weet fJnmns t^o-pri He o-eirnrehste tnon it i,u «hiho roon ,i;ntn blesseert". je hebt het kunnen zien. Hij iieeft Bordeaux zaterdagavond was: „Weet Camus tegen de gekwetste toen ik er uit wilde gaan, gliote blesseert' je dat ik voor de wedstrijd al met enkel te incasseren. verdorie die kleine Jansen achter een enkelblessure tobde? Ik heb het „In de rust heb ik tegen mijn rug om naar de bank. Hij wa: voor het vertrek naar Frankrijk Brzezanczyk gezegd dat het allemaal me voor met uitvallen. Nou, roei tijdens deze wedstrijd zelf antwoord op die vraag gegeven". „Werkte hij dan niet keihard? Wa: hij niet goed? Ach ja, als Willem nog met Brox vil, kan hij inderdaad alles". andere omstandigheden gehad. Onder pijnlijker ging worden. Hij ant- ben ik En Willem: „Ach, mijn verstand houding met Brzezanczyk is niet zo ik woordde toen; „Probeer het nog doorgegaan". tot het einde slecht. Nooit geweest ook". de 400 meter horden gewonnen in 52.6 seconden. Eltjo Schutter (Quick Nijmegen) en Jan Willem Boog man (Hellas) deelde de eerste plaats op de 110 meter horden in 14.7 se tenden. Martinescu; 60. Sacrojano; 90. Geor gecu. Scheidsrechter was Berrevoets. Er waren 4000 toeschouwers. Zater dag had Dynamo met 3—0 van Ut Arad gewonnen. V MW heeft zaterdag op eigen ter rein met 5-1 gewonnen van de Is raëlische club Hapoel Beersheba. Met de rust leidden de Maastrichte naren met 3-0. Voor MVV scoorden Quaden tweemaal, Bonfrere, Dyk- stra en Lacroix allen eenmaal.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9