Dubbel succes voor Roomburg- praeses V. Aelst Nederland zevende plaats in race om Admiral s Cnp SPARTA: ZES NEDERLAGEN-OP-RIj Sprintzege van Zoetemelk ANKONE TITEL Open Leidse tennisstrijd FIFA laat zich niet in met cle politiek MEISJESTEAM NAAR FINALECROEP GP Canada afgelast 750 cc PAGINA 14 MAANDAG 4 AUGUSTUS 1975 DEN HAAG De laatste ronde van de Intertoto-competitie heeft de Nederlandse ploegen geen winst opgeleverd. AZ'67 kwam uit tegen het Poolse Row Rybnik nog tot de beste prestatie: een 2-2 gelijk spel. Sparta verloor voor de zesde achtereenvolgende maal (nu met 0-1 van Standard Luik) en Tel star verloor van Holbeak BK uit Denemarken met 4-1. AZ'67 nam na een kwartier de leiding door Kist. Vlak voor rust maakte Janduda gelijk. De Polen kwamen in de 74ste minuut door Zosinski aan een voorsprong, doch zeven minuten later scoorde Ny- gaard, de uitblinker, weer voor AZ. Row Rybnik heeft in groep zes de leiding. Telstar verloor in groep vier de uitwedstrijd tegen het Deense Hol- baek BK met 1-4. Voor de Denen scoorden Krath, Jörgensen, Tofte en Thune. Het doelpunt van Tel star werd gemaakt door Van Kooten. In Rotterdam verloor Sparta voor 2000 toeschouwers met 0-1 van een versterkt b-team van Standard Luik. Het was de zesde achtereenvolgende nederlaag van de Rotterdammers in groep een van de intertoto-competitie. De trainer van Standard, Cor van der Hart, had niet de beschikking over zjjn volledige a-selectie. Boven dien viel de wel beschikbare Wil- fried van Moer bij de warming-up met een blessure uit. Sparta creëerde, met in de aan val onder meer, de Deen Claus Larsen en de van FC Dordrecht overgenomen Erkelens. een groot veldoverwicht, maar één counter van Standard was voldoende voor de zege. Visser werd bij een voor zet door d'Ardenne op het ver keerde been gezet en Bailitz scoorde: 0-1. Eindstanden: groep één: 1. Wacker Innsbruck 9 pnt 12-3 2 Standard Luik 8 pnt 9-5: 3. Malmoe FF 7 pnt 8-5; 4. Sparta 0 pnt 1-17. 1. Zaglebie Sownowitz 10 pnt 12-2; 2. Sturm Graz 7 pnt 8-9; 3. Tel star 5 pnt 5-8; 4. Holbaek BK 2 pnt 7-13. 1. Row Rybnik 10 pnt 8-3; 2. Grasshoppers Zürich 6 pnt 13-12; 3. AZ "67 6 pnt 8-8; 4. östers Vaexjoe 2 pnt 7-13. Groep negen: 1. Belenenses Lissabon 10 pnt 8-4; 2. Sparbak Trnava 8 pnt 17-7; 3. FC Amsterdam 5 pnt 7-9; 4. KB Kopenhagen 1 pnt 7-18. LEIDEN De twintigste open Leidse tenniskampioenschappen zijn gisteren weer van start gegaan. De bezetting is evenals in voorgaande jaren weer erg sterk. In het heren enkelspel A is nationaal kampioen Louk Sanders als eerste geplaatst voor Jan Hordijk, Niek Fleury en de in Amerika studerende Paul van Min. Cees van der Velden op weg naar de winst in de Rotterdamse G.P. +Louk Sanders Sanders eerste in Deventer tennistoernooi DEVENTER Loek Sanders heeft gisteren het internationale tennistoernooi van Deventer gewon nen. In de heren enkelspel finale won de Nederlandse kampioen met 63 en 76 van de Amerikaan Rand Evett. Ook de titel in het da mes enkelspel bleef in vaderlandse handen. Marijke Schaar won in drie sets (46, 63, 62) van de Zuidafrikaanse Marian Lloyd. Clerc slaat aanval Harm Wiersma af HOOGEZAND/SAPPEMEER In ae zesde ronde van het internatio nale KSH-damtoernooi te Hooge- zand'Sappemeer heeft de stand aan de kop geen wijzigingen ondergaan. Het belangrijke treffen tussen Clerc en Wiersma eindigde na 37 zetten in remise. In deze niet zo interessante partij heeft Wiersma wel getracht tot een aanval te komen door enkele malen een voorpost te plaatsen, maar even zovele keren werd deze door Clerc snel opgeruimd. De uitslagen van de zaterdag in Hoogezand-Sappemeer voor het in ternationale KSH-damtoernooi ge speelde partijen zijn: Eregroep, zesde ronde: Verpoest (Bel) - Guichet (Hai) 1-1, Jansen (Ned) - Waldring (Sur) 1-1, De Rui ter (Ned) - Schotanus (Ned) 2-0, Nimbi (Zai) - Germain (Hai) 1-1, Clerc (Ned) - Wiersma (Ned) 1-1. Gagnon (Can) - Mostovoy (Fra) 0- Stand na 6 ronden: 1. Germain en Clerc 9 punten, 3. Wiersma en De Ruiter 8, 5. Nimbi en Jansen 7, 7. Waldring en Verpoest 6, 9. Schota nus 5, 10. Guichet 4, 11. Mostovoy 3, 12 Gagnon 0. De A-strijd begint overigens pas mor gen; gisteren werd het toernooi ge opend met B en C-partijen. De Bak ker kwam daarbij Visser tegen. De Bakker won de eerste set in de tie break en schreef de partij vervol gens met 6-3 op zijn naam. Wimble- donveteraan Wim Stoop kon het niet redden tegen de bij OTC tennissen de Leidse student Dammers. Stoop verloor met 4-6, 3-6. Eenzelfde lot was Bub van der Zee beschoren in een merkwaardige partij tegen Pe ters. Na het verlies van de eerste set" (6-4) leek de jonge v.d. Zee zich knap te gaan herstellen. Hij schreef in ieder geval de tweede set met 6-1 op zijn naam. Wie echter gedacht had dat hij door die gemakkelijke winst mentaal gesterkt zou zijn, kwam bedrogen uit. Zonder enige te genstand van betekenis te bieden werd v. d. Zee in de derde set met 6-0 van de baan geveegd. In het herendubbelspel B trad 't Room burg-duo Brooshooft Keijzer (die door een 'zweepslag' drie weken uit de roulatie is geweest) aan te gen het'gelegenheidsdubbel Engelen burg/De Bruin. De gelegenheidscom binatie bleek te sterk Engelenburg en De Bruin zegevierden met 7-5, 6-2. In het herenenkelspel C kwam Schouten tot verrassende winst op de geroutineerde Wolters. Wolters, die het vooral van zijn loopwerk en zijn vreemde effectballen moet hebben verloor met 6-3, 6-2. In het damesenkelspel B kwam de in Lei derdorp spelende mevrouw Gerrese vrij eenvoudig in de volgende ronde. Zij won met 6-2 6-3 van mevr. van Wijk. Heel wat moeilijker had me vr. Van Dijk het tegen mej. Visser. Zij won tenslotte moeizaam met 6-4 6-4, voornamelijk als gevolg van haar grote routine. Roomburg-voor zitter Van Aelst had gisteren dub-^ bel veel plezier. Niet alleen maak ten de weersomstandigheden de eer ste toernooi-dag tot een groot succes, ook wist hij zijn partij in het heren- enkelspel C te winnen. Weyers werd het slachtoffer van de scoringsdrift van de Roomburg-praeses, die ten slotte met 6-4, 6-1 zegevierde. Knoop en Van der Mijn werkten een drie setter af. met als resultaat een zege voor Van der Mijn die na winst in de eerste set (6-3) en verlies van de tweede (6-3) zijn tegenstander de baan zag verlaten om wat water te halen. Het was voor Knoop niet vol doende om zijn hoofd koel te hou den. Met 6-1 moest hij de derde set (en de partij) uit handen geven. Peter Wolters zwemt snel in Paramaribo PARAMARIBO Tijdens de Ko- ninkrijksspelen in Paramaribo heeft Peter Wolters van De Zijl/ LGB voor een goede prestatie ge zorgd. De jeugdige Leidenaar legde ae honderd meter schoolslag als snelste af in een tijd van 1.12.2. Ne derland won deze zwemwedstrijden overigens met grote overmacht. De Nederlandse equipé behaalde een totaal van dertig punten. De Nederlandse Antillen en Suriname bleven met resp. 15 en 13 punten ver achter- ACAPULCO Joao Havelange. president van de Internationale Voetbal Federatie (FIFA), heeft in Acapulco eens te meer verklaard dat de strijd om het wereldkampioenschap 1978 wel degelijk in Ar gentinië zal worden gehouden, ondanks de economische problemen, die het land kent. "Er is geen verandering in de plannen gekomen daar we een contract met de Argentijnse regering hebben getekend, waarin men akkoord gaat met de organisatie van het evenement"al dus Havelange. "De FIFA wil zich niet inlaten met. politieke proble men. Volgens mij zal de Argentijnse reaering zich aan zijn woo-d. houden Havelange voegde er nog aan toe dat er geen reserv1d was aangewezen voor de organisatie indien Argentinië af mocht vallen. MOLINARI ZAT KLEM IN BOOT ROTTERDAM De internationale Grand Prix power boat races, rond om het Noordeiland te Rotterdam zijn slecht afgelopen voor de Itali aan Renato Molinari (29) die voor de latere winnaar Cees van der Vel den (33) de .eerste manche won. Na drie kwartier varen in de twee de manche ging hij ter hoogte van het Prinsenhoofd met zijn boot om hoog en maakte een halve rol. Hij kwam klem te zitten in de toch al nauwe cockpit. Mariniers trokken de aan zijn schouder geblesseerde Ita liaan vrij. Hij werd naar het Berg wegziekenhuis gebracht doch weer spoedig ontslagen. Na de hervatting - de strijd werd een kwartier gestaakt - lag voor Cees van der Vélden de weg naar de eind zege open. De Noor Are Jonassen sloeg in de eerste manche om en werd met een shock naar het ziekenhuis ge bracht. Nog voor de start'van de tweede manche schoot de boot van de Brit Bill Brown uit de takels en viel op een dekschuit. Schade 65.000. Ex- waren 100.000 bezoekers. Van de 60 gestarte boten bereikten er slechts 19 de finish. Vijf 750 cc-ers in de bocht. Reinier Kross (33), Marcel Ankonè (1), Rob Moonen (41), Willem Jan Nooteboom (34) en Jan Rietmeijer (53) in actie tijdens de nationale wegraces op het circuit van Zandvoort. Cricket HOOFDKLASSE HCC—ACC: ACC 119—HCC 120 voor 7, HCC wint met 3 wickets HBSHercules: Hercules 127HBS 98. Hercules wint met 29 runs, UD— VOC: VOC 178 voor 9, UD 73, VOC wint met 105 runs, ACC—Hercules, ACC 123—Hercules 101; ACC wint met 22 runs, Quick/HGHBS, HBS 168—Quick 64, HBS wint met 104 runs HCC—R OOD EN Wit: HCC 204 voor 4, Rood en Wit 114, HCC wint met 91 runs, Rood en Wit—VOC: VOC 131, Rood en Wit 102 voor 9, draw. EK tafeltennis jeugd Bettine Vrisekoop uit Hazerswoude, die als derde is geplaatst voor het individuele toernooi bij het Europees jeugdtafeltenniskampioen- schap (t/m 14 jaar) in Bratislava, heeft het Nederlandse meisjes team een plaats bezorgd in de finalegroep van het landenkampioen- schap. Zij won haar twee enkelspelen in de wedstrijd tegen Frank rijk en zegevierde samen met Addy Snijders bovendien in het dubbel spel De uitslag werd hierdoor 31. In totaal hebben zich acht lan den geplaatst voor de finalegroep. Deze zijn ingedeeld in twee pou les. Nederland speelt daarin met Hongarije. Joego-Slavië en West- Duitsland. Het Nederlandse jongensteam bestaande uit André Lauwen en Theo van Gasteren blijft in de groep die speelt om de negende tot en met zestiende plaats. Het Nederlandse team won in de poule-wed strijden met 30 van Schotland en verloor met 13 van West-Duits- toa* COWES Nederland is gisteren in de eerste race voor de strijd om de Admiral's Cup, de 220 mijl lange Channelrace, als zevende geëindigd met een totaal van 204 punten. Het Nederlandse team bestond uit de jachten Standfast (van Frans Maas en Piet Vroon), Goodwin (van Jan van Drongelen) en Easy Rider (Jan Martens)De équipe van de Verenigde Staten nam ae leiding met 292 punten, voor bekerhouder West-Duitslahd met 286 punten en Australië (282). Het Amerikaanse team bestond uit: de Charisma van Jesse Philips, de Tenacious van Ted Turner en de Robin van Ted Hood. NURBURGRING De Grote Prijs van Canada, de eerst volgende wedstrijd voor het wereldkampioenschap voor formule 1 coureurs, die in Mosport zou wor den gehouden, is afgelast. Zo heeft de vereniging van formule 1 fabri kanten zondag medegedeeld, De Ca nadese organisatoren hebben gewei gerd de volgens de vereniging nor male kosten, die verbonden zijn aan de organisatie van een formule 1 race buiten Europa voor hun reke ning te nemen. De race was gepland op 21 september. Dit besluit ver kleint de kansen van de huidige we reldkampioen Emerson Fittipaldi (Braz.) om Nicki Lauda (Oostenrijk) alsnog in te halen. „Dit is erg slecht voor mij", aldus Fittipaldi. „Door deze afgelasting blijven er na de Grote Prijs van Duitsland slechts drie races over. Die van Oostenrijk, Italië en Amerika", SNEEK Zaterdag is de 40e Sneekweek van start gegaan met bijna 1100 deelnemei's. Op de ope ningsdag liet de wind het wat af weten, maar gisteren stond er een matige noordoostelijke bries. Zei lers en toeschouwers konden voorts genieten van fraai zomerweer. De Sneekweek duurt tot en met don derdag. Dinsdag begint de team wedstrijd in de regenboogklasse tus sen Friesland en Holland. MEDEMBLIK De Amerika nen Whitehurst en Shope hebben gisteren beslag gelegd op de eerste twee plaatsen tijdens de eerste ra ce (van de vijf in totaal) van het wereldkampioenschap in de 420 klasse, die voor Medemblik is ge zeild. De uitslag: 1 Whitehurst (VS), 2. Shope (VS), 3. Carels (Ned), 4. Ar nold (Austr.), 5. Frohlieh (Zwi), 6. Russo. Ontario Zaterdag is op het meer van Ontario de tweede wed strijd gehouden van het wereld kampioenschap in de F. D. klasse. Winnaar werd de geduchte Brit Rodney Pattison De uitslag was verder: 2. James Gordon Wilmot (Austr.), 3, Jorg Diesch (Wdl.), 4. Groce (It), 5. William Plant (Ja maica), 10. Fred Imhoff (Ned). Na twee wedstrijden voor het wereld kampioenschap F. D. klasse leidt de Westduitser Diesch met 11.4 pnt. voor Pattison met 11.7 pnt. Imhoff staat negende met 30 pnt., de ge broeders Vollebregt zijn elfde met 34 en Guus Bierman twaalfde met 38 pnt. CHICAGO De eerste wed strijd voor de strijd om het wereld kampioenschap zeilen in de Soling- klasse, die op het Michicanmeer bij Chicago wordt gehouden, moest zaterdag wegens gebrek aan wind worden afgelast. De 62 boten uit 19 landen (Nederland is vertegenwoor digd met Geert Bakker, Heike Blok en Tinus Roozendaal met beman ningen) dobberden gedurende 40 minuten rond met een windkracht van minder dan 1 meter per secon de, waarna de organisatoren con form de reglementen besloten ae race af te blazen. Op dat moment bevond de Oostenrijker Raudaschl de Westduitser Nieuiv record voor De With NOORDWIJKERHOUT Bij de pol stok verspr i ngkampio e n sch app en van Zuid Holland en Utrecht, die zaterdag op het landgoed de Leeuwen horst in NoordwijkeiTxout zijn ge houden, heeft Aard de With (Ben schot) het Nederlands record gebro- keii met een sprong over 17.30 meter. Het record stond sinds vorig jaar bij de wedstrijden in Jaarsveld op zijn naam met 17.01 meter. Aard de With is nog junior. Tweede in deze cate gorie werd Jaap den Boer (Groot Ammers) met 17.02 meter. Bij de senioren won Teus Eikelenboom (Lopik) met 15.32 meter. Eerste bij de jongens werd Henk van Os (Pols broek) met 13.48 meter. Dames kampioene werd Willie de Vos (Gi-oot Ammex-s) met 11.81 meter. ZANDVOORT Marcel Ankone heeft zondag op het met zon overgo ten circuit van Zandvoort de 750 cc-klasse van de nationale wegraces gewonnen. Hij werd met deze zege nationaal kampioen in deze klasse. D? Oldenzaler kwam op zijn Sun -i tot een tijd van 17minuten en 56 seconden over de 44,5 kilometer. Ver uit de snelste tijd kwam echter op naam van. het duo Kees en Jan Smit die in de zijspanklasse op hun Koenig de tien ronden voor het oog van ongeveer 10.000 toeschouwers af legden in 14.36.8. lm de strijd om het Nederlands kampioenschap in de zijspanklasse hebben Corden Biggelaar en Cor van de Bijl hun eerste positie in het al gemeen klassement weten te behou den door zondag in Wintei'swijk twee maal als tweede te eindigen in een nationale motorcross. Dé eerste man che werd gewonnen door Ton van Heugten met bakkenist D;ck Stern bergen op een Yamaha. De tweede manche werd een overwinning voor Rikus Lubbers en Bart. Noppen even eens op Yamaha. O Gerrit Wolsink is zondag op het circuit van Namen tijdens de moto- cross in de 500 cc-klasse om de Grote Prijs van België, tellend voor ,het wereldkampioenschap, in de tweede mahche als vijfde geëindigd. In ae eerste manche moest de Nederlandse tandarts uitvallen. De Fin Heikki Mikkola zegevierde in de eerste manche, de tweede race was voor. re Zweed Ake Jonson. De Belg Roger Decoster, die de leiding heeft in de algemene rangschikking, werd beide malen tweede. De wedstrijden be gonnen bijna twee uur te laat na een protestactie van de rijders, die het Citadelcircuit te stoffig vonden en de organisatoren dwongen de waterspuit te hantei-en. Stand wereldkampioenschap 1. De Coster 189 punten, 2. Mikkola 165, 3. Wolsink 149, 4. Jonsson 124, 5. Van Velthoven 92. Tennis Tsjecho Slowakije heeft gisteren in Vichy een voor sprong genomen van 20 tegen Spanje in de finale van het toer nooi om de Galea-beker voor spe lers tot 20 jaar. In de strijd om de derde plaats heeft Argentinië eveneens een voorsprong van 20 genomen op Italië. Wielrennen De Zwitser Serge Demierre heeft gistei-en de eerste etappe van de Ronde van Oost Duitsland voor amateurs gewonnen. Hij legde de 148 kilometer op een circuit in Oost Berlijn af in 3 uur 16 minuten en 56 seconden. De Ne derlanders Jan van Katwijk, Ma- thieu Dohmen en Ad Gevers ein digden op de vijfde, zesde en zeven de plaats. HEERHU GO WAARD Joop Zoe temelk heeft gisteren de profronde van Heerhugowaard gewonnen. Hij legde de 100 kilometer af in 2 uur, 17 minuten en 50 seconden. Zoe temelk, die de hele wedstrijd actief was geweest, versloeg medevluchter Fedor Den Hertog in de eindsprint. Zoetemelk en Den Hertog waren on geveer halverwege de wedstrijd weg gesprongen nadat een eerdere poging Een dag eerder had de Belg Michel Pollentier de stei-k bezette rondfe van Kortenhoef op zijn naam gebracht. Samen met Gerrie Knetemann en zijn ploeggenoot Freddy Maertens ontsnapte Pollentier halverwege uit de kopgroep van tien man. Hoewel zich in die groep onder meer Joop Zoetemelk eu Tiiae S&bak bevonden, kwam de aansluiting niet meer tot stand. Voor 17.000 toeschouwers slaagden de drie er zelfs in de ove rige renners op één ronde te rij den. In de slotfase kon Knetemann niet op tegen de gebundelde Belgi sche krachten. Pollentier maakte zich los en won met een vooi'sprong van vijftig meter voor Knetemann De sprint van het grote peleton werd gewonnen door Gerard Vianen vooi Henny Kuiper en Walter Godefroot.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 14