Quick Boys erg attent: 3-3 tegen mat SVV Roodenburg een helft sterk Ter Leede te sterk voor Vlaardingen Ton Buunk Aalsmeer naar zege Winst (0-2) in duel tegen Koudekerk naar AZC Schiedamse defensie blundert MAANDAG 4 AUGUSTUS 1975 KOUDEKERK Roodenburg heeft het eerste oefenduel winnend besloten. In de openingswedstrijd van het tradi tionele nederlaagtoernooi van Koudekerk, versloeg het Leidse team zaterdagavond de club van die naam met 0-2. Een score die tot stand kwam door treffers van Sam den Os (strafschop) en Peter Dubbeldeman. Roodenburg, dat vorige week dins dag met de training is begonnen, maakte overigens in de eerste helft niet al te veel indruk tegen de twee klassen lager spelende tegenstander. Een zeer snelle treffer van Sam den Os, die na twee minuten vanaf elf meter raak mocht schieten "nadat de solerende Pinas in het Koudekerkse strafschopgebied onreglementair was afgestopt door Hakkebrak, verleidde de Leidenaars al direct tot het spelen van wat minder ambitieus voetbal. Onmachtig Roodenburg dacht duidelijk een ge makkelijke zege te gaan behalen. In dividueel, technisch en conditioneel bleven de voetballers van de Noord- club natuurlijk wel sterker, maar het fel vechtende Koudekerk slaagde er toch in een drietal kansen te creëren. Die werden evenwel niet benut, om dat de Koudekerkse aanvallers Ver- gunst, Wagenaar en Hogenes on machtig bleken waar het op het be nutten van de mogelijkheden aan kwam. Pas in de tweede helft drukte Roodenburg het klassenverschil uit. De ploeg die daarvoor maar weinig initiatief had getoond, was na de pauze aanzienlijk sterker dan daar-' voor. Vooral Hannaart liet toen een goede indruk achter. Feller Onder de ogen van de nieuwe trainer Versteeg, die na de eerste twee trai ningen een goede indruk heeft ach tergelaten op Roodenburgs' selectie- groep, werd Roodenburg allengs fel ler. Het tempo werd opgeschroefd en Koudekerk, dat lang een gelijk waardige tegenstander had kunnen blijven, moest ver terug. In de laat ste vijftien minuten kon het team van trainer Boelée het tempo niet meer bijbenen. Dubbeldeman produ ceerde toen nog een tweede Leidse treffer: 0—2. Motorsport De 18-jarige Ge rard Rond uit Bennekom is giste ren in Assen weer een stukje dich terbij de nationale titel motorcross in de 250 cc klasse gekomen. Hij won de eerste manche en werd in de tweede manche tweede achter zijn enige concurrent Stef van dei- Sluis uit Dieren. Zaterdagtweedeklasser Katwijk nog niet in vorm: 0-4 verlies Vrii spel Randstad in ingekorte partij langs Schiedam: 2-1 VOORSCHOTEN Het werd Rand stad Sport en Schiedam te warm. De oefenpartij dié die 2 teams gisteren in Voorschoten tegen elkaar afwerk ten, werd met een kwartier ingekort vanwege de bizar hoge temperatuur. Met instemming van alle partijen werd besloten in de tweede helft slechts dertig minuten te spelen, een periode waarin nog twee doelpunten vielen. Eerst een van Randstad Sport, dat halverwege de eerste helft dank zij middenvelder Lamberts al de lei ding had genomen en dat een kwar tier na de pauze via vleugelspits De- vilé op 2—0 kwam; daarna één van het in een nacompetitie naar de tweede klasse gepromoveerde Schie dam. Met een fraaie, ingestudeerde vrije trap (na een overtreding van verdediger V. d. Zwan) wist midden velder Den Hartog toen 21 te pro duceren. Die stand haalde het ver vroegde einde, waarmee het leuke duel de juiste winnaar kreeg. Rand stad. dat zes selectiespelers nog op vakantie wist en dat ook Dusvadba (militaire dienst) nog niet kon pro beren) hield het hoofd langer koel reden waarom trainer Ton Kante been de voetbaltoekomst „positief kan benaderen". LEIDEN De derde oefenwed strijd van het seizoen heeft Ter Leede afgelopen zaterdag de twee de ovenoinning opgeleverd. De Sassenheimse formatie, die eerder al het C-team van Haarlem toe- dwong (33) en SC Lisse met 1—0 klopte, versloeg zaterdag-derde klasser Vlaardingen met 42. Nadat Vlaardingen het ope ningsdoelpunt had verzorgd, ivas het Jan Zandvliet die nummer een voor Ter Leede liet aanteke nen. Jan Harskamp (voor rust en Jan Keuning na de hervatting, brachten Ter Leede vervolgens ruim aan de leiding: 41. Vlaar dingen wist nog wel tot 42 terug te komen, maar verder liet de rood-gele thuisclub zijn gasten toch niet meer komen. Ook Rijnsburgse Boys behaalde een duidelijke ovenoinning. Zon dag svierdeklasser ASC werd met 63 verslagen. Paulus Zwaan en aanwinst Leo Pluimgraaff zetten de Boys op een 20 voorsprong, voordat Pieter Barendsen uit een vrije schop voor ASC kon. scoren. Weer zou Rijnsburgse Boys twee maal doelpunten (via Leo Pluim graaff), voor dat ASC opnieuw het net' vond. De van UVS overgeko men Ruud Brandt scoorde fraai: 42. Wim Kuivenhoven, Douwe Splinter (5—3) en Gert Ouwer- sloot voltooiden vervolgens de ne genklapper. Zaterdagtweedeklasser Katwijk bleekna twee trainingen, nog niet al te best in vorm. Tegen stander Oranje Wit (derdeklas ser) bleef de volledig uitkomende oranje-equipe met 4—0 de baas. Freek Rienks kwam als enige Kat- wijker tot scoren; via zijn voet verdween de bal kort na rust on houdbaar achter zijn eigen doel man Kees Koelewijn In een partijtje zomeravond voetbal (er werd slechts een uur gevoetbaldheeft SJC Bodegra ven duidelijk achter zich gelaten. De Noordwijkers. bij wie Leo Geerlings met drie treffers goed op dreef toas, klopten Bodegraven met 5—1. Rijpwetering is op eigen veld te gen RK DES eveneens tot. een vlotte zege gekomen. Hans Witte- man en Hans Weenink brachten de score op 2—0, voordat DES kon raakschieten. Chris Zoetemelk en opnieuw Weenink bepaalden ver volgens de eindstand op 41. Overigens zag Rijproetering Van der Zioet tijdens de overschrij vingsperiode naar DOSR over stappen. ALPHEN De Alphense water polo hoofdklasser AZC krijgt komend sei zoen versterking van Ton Buunk van De Meeuwen. De 22-jarige Buunk, net teruggekeerd uit Cali, heeft zeven jaar bij De Meeuwen gespeeld en heeft 78 interlands op zijn naam. Buunk is met AZC rondgekomen, op de laatste centrale training voor Cali. De overschrijving zal deze week wor den geregeld. KATWIJK De kloof was bepaald niet groot. Tussen een hoogspelende amateurclub en een met veel jonge ex-amateurs T" draaiende semiprofteam hoeft op het veld natuurlijk maar wei- I nig verschil te bestaan. Vooral in het geval dat de amateurs I net redelijk en de "nieuwe" semi-profs net toevallig slecht in I vorm zijn tijdens een vriendschappelijk treffen. Dan bestaat L het verschil alleen nog op papier en kan het gaan zoals het zaterdag op Nieuw Zuid in Katwijk ging bij Quick Boys—SVV. In dat geval ook kan de score spectaculair verlopen (naar 33), omdat de gereputeerde amateurs niet willen wijken voor zulke jonge tegenstanders en omdat die tegenstanders op hun beurt zich door het papieren verschil eigenlijk geen verlies kunnen veroorloven en zich voor het oog van de buitenwereld en hun trainer willen waarmaken. Dat die trainer toevallig Leo Hal kes heette en jaren eerder zelf Quick Boys had getraind, was wellicht mede van invloed op het te winnen pres tige. Onbewust zal aan twee kanten wel de wil hebben meegespeeld te tonen wat er inmiddels is bereikt. Het verschil was alleen dat de meeste Quick Boys-spelers daarbij direct, én alle SVV'ers, op Halkes na, daar bij slechts indirect betrokken waren. Het was te merken aan de felheid.; Waar Quick Boys bij voortdui'ing at tent bleef (een houding waardoor driemaal gescoord kon worden), zakte SVV nogal eens weg tot een passiviteit die Halkes deed opmer ken: „Dit was onze slechtste oefen wedstrijd tot nu toe". Vooral achter in bij de Schiedammers klopte her haaldelijk niets van de organisatie. Het trio tegentreffers was dan ook een direct gevolg van defensieve blundèrs die door QuicW Boys af doende werdén afgestraft. Sjaak Bouwmeester hoefde zich daarbij als doelman totaal niets te verwijten, kansloos als hij was na de grove fouten van de mannen voor hem. Fouten die mede in de hand waren gewerkt door een bliksemsnelle Kat- wijkse treffer. SW was nog niet over de middellijn geweest of de 1—0 van Wim van der Plas had het zon licht al gezien. Gebruikmakend van de eerste van een reeks plaatsfouten had vleugelspits Cor Verdoes zijn puntspeler weggestuurd, v. d. Plas maakte het werk na een lange ren in de eerste seoonden beheerst af. In zo'n situatie terugkomen is voor een bescheiden profclub als SVV erg moeilyk. Eerder verkrampt dan het 6pcl; worden de patronen gefor ceerd, wat dan ook gebeurde, nu een routinier als Wim Mulder gebles seerd was. Zelden bijvoorbeeld kwa men spelers uit de tweede lijn door naar de in die periode schotloze voorhoede, waarin ex-Lugdunum- speler Rinus van Es grote aanpas singsmoeilijkheden had. Het homo gener Quick Boys had daar ondanks de absentie van Jaap Hoek en Hans van Duyn (vakantie) minder moeite mee; kon wel middenvelders mee ten aanval sturen, omdat bijvoorbeeld spelers als Cor Verdoes, Nico Kuyt (hij vooral) en Joep den Hollander bij vlagen erg sterk voetbalden. Toch kwam SVV nog voor de pauze op 11, dank zij een treffer van Ko Goudriaan, terwijl na de rust de eerdere bliksemstart van Quick Boys geëvenaard werd. De snelle goal van de voor Van Es ingevallen Danny Molendijk luidde een fase in, waarin SW toonde een klasse beter te kun nen dan voorheen was gedemon streerd. De Quick Boys-defensie werd een aantal malen goed uitge speeld, maar noch de talentvolle Mo lendijk, noch Hans Zoetmulder slaag- Tumult tijdens Alphense wielerronde ALPHEN AAN DEN RIJN De ron de van Alphen is gisteren gewonnen door Wim van Steenis uit Hoogblok- land. Van Steenis was ontsnapt uit een kopgroepje van zes renners en bleef tot aan het einde alleen voorop. Achter hem werd Arie Versluis twee de. voor Gerrit de Wit. Jan Hordijk (de winnaaar van het vorig jaar) en van Nieuwkerk. Tijdens de ronde over 80 kilometer ontstond enig tu mult over het uit de strijd nemen van een dertigtal van de 106 coureurs. Toen die renners zo'n 28 ronden voor het einde door een aantal kopgroe pen waren gelapt en er een onover zichtelijke situatie dreigde te ont staan. besloten KNWU-officials de renners van verdere deelneming uit te sluiten. Zeer tot ongenoegen van organisator Van Tol, vice-voorzitter van Avanti die bijna al zijn club renners bij de uitgeslotenen wist en die daardoor mët de speciaal voor de Avanti-renners uitgeloofde prijzen bleef „zitten". De KNWU-officials hielden echter voet bij stuk. De ronde voor dé dames, om het kampioenschap van de Nederlandse dames-wielrenclub, werd gewonnen door Keetie van Oosten-Hage. die in de sprint haar zuster/medevluchtster Bella Hage versloeg. Lourens Mouter in actie, temidden van een aantal SVV-ers. Cor Verdoes (11) en Nico Kuyt(6) kijken toe. Rogers moet maand rust houden den er in de uiterst nerveuze inval ler (voor Schaap)-doelman Huyg van Duyn te passeren. Was er mede door de komst van Hans Vorstenbos in die periode wel verschil te bespeuren geweest tussen de semi-profs en de amateurs, daarna vervaagde het on derscheid weer snel. Quick Boys klom weer op naar gelijkwaardig en soms zelfs hoger niveau (Perdijk: „In wezen ging SVV af, wij hielden soms knap lang de bal in de ploeg") en drukte dat ook uit in treffers. Wim van der Plas en Lourens Mou ter tekenden voor 2—2 en 3—2 met knappe schoten die het uitzicht op een toch wel verrassende zege riant maakten. Te meer daar met de komst van Martin Heerikhuisen, die de licht geblesseerde Arie Remmelzwaal ver ving. het SVV-gevaar Molendijk zo goed als bedwongen was. Arie Ver- does had nogal eens moeite met Mo lendijk gehad, Heerikhuisen over troefde die snelle opponent meer en meer. SW verloor daardoor aan stootkracht, maar kwam dank zij Peter Jeup in de slotfase nog op 3—3, mede door een beoordelingsfout van Huyg van Duyn. Een uitslag die zou kunnen leiden tot de conclusie dat SVV een moedeer seizoen tegemoet gaat dan Quick Boys, ware het niet dat zulke oefenduels geen ruimte openlaten voor dat soort voorspel lingen. PAUL DE TOMBE. NOORDWIJK Nog voor de competitie is begonnen is Noord- wijk al gestuit op de eerste tegen slag. Jan Willem Bogers, de vleu gelspits van het team van, trai ner John Eelman is zeker voor 'n maand uitgeschakeld. Tijdens zijn vakantie, een maand geleden, is een aanhechting aan de binnen kant van de knie van Bogers los geschoten en dat, zo zegt hij zelf, „moet met rust goedkomen. Dat zal wel een maandje duren, want het is niet zo ernstig, alleen erg moeliijk te behandelen". Bogers was dan ook zaterdag avond niet van de partij toen Noordwijk tegen de nieuwe zon dag-hoofdklasser Aalsmeer voet balde. Zonder Ruud Bröring (we gens droeve familie-omstandig heden). maar wel met de nieuwe aanwinsten Ted de Boer en Frank van Dam, verloor Noordwijk dat duel met 1—2. Een nederlaag die het team volledig aan zichzelf te wijten had. Het liep zaterdag avond eenvoudig niet bij Noord wijk dat praktisch nog niet erg met de bal heeft getraind. En dat was goed te merken. Er werd erg veel balverlies geleden, met de middenvelders Karstens en Boot in de hoofdrollen, en er werd slecht geplaatst. De rekening voor het mindere spel kreeg Noord wijk al na tien minuten gepresen teerd van het beter voor de dag komende Aalsmeer dat toen na een knappe aanval op 0—1 kwam. Wel slaagde Arie Weyers er in om Noordwijk een handvol mi nuten voor de pauze op 1—1 te zetten, maar Aalsmeer had het antwoord onmiddellijk klaar, 1—2. Daarmee was de voorraad tref fers al uitgeput. In de tweede helft kon Noordwijk zich nog nauwelijks echte kansen scheppen (alleen Westgeest leverde een maal een knappe knal af, die echter even knap werd gestopt) en ook Aalsmeer kwam niet meer aan scoren toe. Dat team bleef wel de beste indruk maken. Bij Noordwijk, waarin Albert Spaan derman en Ton van Kesteren na de rust vervangen waren door Ben Barten en Frans van der Veen speelden doelman De Boer Jan Wille Bogers en Van Dam niet slecht in hun eerste wedstrijd, maar imponeren konden zij bepaald ook niet.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11