Caravan: nieuw doelwit goed uitgeruste bende World Press Photo: boeiende foto's in Katwijk aan Zee Hasenoot geeft in gewonnen stand op Piet van Egmond's improvisatiestunt FC Twente op schot tegen Spartak T: 7-2 PAGINA 10 ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1975 Gemiddeld verdwijnen 30 caravans per week Honkbal ploeg verliest opnieuw van Italianen NOORDWIJK De Amsterdamse of Apeldoornse experimentator-orga nist Piet van Egmond concerteerde gisteravond in de zo goed als geheel gevolg, dat het applaus zo kind-aan-huis is, zag de fuga en het andante voor de twee volgende programmanummers aan. Met het toernooi om het Europese honkbal- te, de geestelijke spijsvertering DELFT Carvanbezitter zijn in gewone man die hard heeft moeten Nederland is lang niet meer zo leuk sappelen om er een verplaatsbaar als het lijkt. Toegegeven, je bent vkantieverblijf op na te houden de den gepakt dan wel de trotse eigenaar van zo'n dupe wordt. tend weer al naar gelang de grootte van het Wat kan je nu doen om er voor te spaarpotje meer of minder comfor- zorgen dat de caravan voor de deur tabel huisjes op wielen, maar het is blijft staan? De mogelijkheden lij- de vraag of dat recreatiemiddel de ken te kust en te keur aanwezig, maar de praktij heeft bewezen dat de geraffineerdheid en de technische uitrusting van de benden voor niets staan. de volgende och- de dieven hebben vaak volgende ochtend weer even prach tig voor de deur staat te glanzen als altijd. De kans is niet gering dat het rijdende vakantieverblijf zomaar verdwenen is, want we hebben er in Nederland een nieuw gilde bijgekre- Opgetakeld gen dat dit jaar in alle hevigheid activiteiten aan het ontplooien is. Dat is het gilde van de caravandie- de politie nauwelijks greep zijn rygelaten. De schade was groot. Ondanks de vele tips wiel af, klem zetten tussen twee auto's, avond anti-diefslot lijkt alleen goed afgesloten garage genoeg w borg. Of een stalen ketting die extra wielen in de auto ligg< Eén ding raadt de ANWB in ieder geval af, en dat is het op de voor vertrek gaan slapen in de caravan. "Levensgevaarlijk, want deze mensen deinzen voor niets te- op schijnt te hebben. 14 mille niet Door Frant Kofcterer woordvoerder BONECA, Bond van Nederlandse Ca- gen buren werd gezegd dat het spoedoperatie ging. De Cf-^aVanS met inhoud (waarde f2500) op heden niet teruggevonden. Een Utrechter dacht slimmer zijn. Zijn ravanhandelaren, verdwijnen dit moment gemiddeld per week. Niet alleen particulieren - die het geld meestal met moeite bi elkaar schrapen - maar ook hande laren zijn het doelwit van uiterst ge- stolen. Nadat hij het geld raVm^r<? tfi werksaande professio- verzekeringsmaatschappij had ge- nals Niet alleen de BONECA, maar kregen, kocht hij een nieuwe. Pre- ook de ANWB en de verzekerings- cies dezeifde. Wielmoeren los en de dorp er weer op, waarna hij rustig ging slapen. Niet zolang, want te vergeten het niet in geld uit te drukken vakantieplezier wel ge waarborgd te hebben. Hij dacht het zelfs te kunnen veroorloven over dag nog gewoon met zijn echtge- ENSCHEDE FC Twente heeft nuten gisteravond in Enschede de openings wedstrijd van het jubileum toernooi ter gelegenheid van het tienjarig be staan tegen Spartak Trr gewonnen. De ruststand waren 6.000 toeschouwers. Spartak De Graafschap Trnava verscheen onder tot Adamec en Dobias, kampioenschap met 5-1 verloren. De winnende werper was Federico Mar- tone met 13-1-4. Italië maakte twee fouten. De verliezende werper was Bouke Vakker met 4-0-5 in 2 2/3 in nings. In de strijd om de derde en vierde plaats leidt Spanje met 21. Zweden is als vijfde geëindigd met nog één wedstrijd tegen Frankrijk, dat laatste is geworden, te spelen. De vraag rijst of de „stappartij" van een drietal Nederlandse spelers Lewis, Ben Richardson en Zschu- schen op de avond na de le neder laag tegen Italië nadelige gevolgen heeft gehad. Aanvankelijk waren spelers door de ploegleiding voor een wedstrijd, dus de fatale derde ont moeting, uitgesloten. Een delegatie uit de spelers, een soort spelersraad heeft er echter bij de leiding op aan gedrongen de beslissing te herzien en de drie „boosdoeners' 'nog een kans te geven. Dat is gebeurd, de, door irtuose "Marche triomphale" Piets voorganger op het Concertge- >rgel, Jan Nieland, opklater- bouw-< te toehoorders niet. Van Egmond gaat er welbewust van uit dat de mensen hem moeten kunnen begrij pen en dat hun aandacht gespannen blijft. Daarvoor schuwt hij geen ui terlijke effecten. Ik moet echter zeg gen, dat hij zich deze keer zeer stipt aan de regels hiled. Maar toch behoefde zich niemand een moment te vervelen. Het spel liep glad en elegant, zonder een zweem van sen timentaliteit. Bachs Choralvorspiel "Ich ruf'zu dir, Herr Jesu Christ" klonk eerder de drie blijmoedig dan ui^ de ziejenood gebo- toch al bewerk- de. Velen hadden, grappig genoeg, die Marche voor de slot-impro tie gehouden. Nadat Piet eigenhandig het applaus en de wegtrekkers had bezworen, hoorden we dus nog de kleurige de hypo- "Partita op de 8ste (d. myxoliciische) toondadder Gentse St.Baafsorganist Gebriël Ver- schraegen over het oude schone ko raal „Veni Creator Spiritus" (ge zang 237). Een bijzonder onderhou dend werk, dat Van Egmond met verve speelde. Zijn gebruikelijke slot-improvisa- tie werd een stunt, hij hield met En de Passacaglia, technisch allerlei oosterse en zelfs zigeuner achtige klanken de spanning erin en tQt, h,et laatsfc toe wist ik niet of het Israël of Psalm 72 uit komen. Het werd de perfect volbracht, leek een prettige tijdspassering. Ook de fuga, zij het glashelder verklankt, overweldigde volkslied niet. Ik luisterde verder met veel de hoed plezier naar de "Prelude, Air and psalm. Gavotte" van Wesley, allerbeminne lijkste stukken die men zelden zo Johan van Wolfswinkel note boodschappen te doen. Hij had nog maar nauwelijks zijn hie len gelicht, of een grote trailer reed de straat in en met 'n lier werd de caravan in de laadbak gezet. Te- tijd maakte van de Vall door een schitterende kopbal 7-2 van. Vandaag volgt de wedstrijd An- derlecht - Ipswich Town en zondag i ander veel onrust in het team sierlijk en welluidend hoort verklan- heeft veroorzaakt is een feit, dat niet ken. Hetzelfde kan worden gezegd valt te loochenen. Het was opvallend dat twee van de drie genoemde spe lers volkomen door de mand vielen. Zschuschen' niet alleen aan slag, maar opnieuw als derde honkman en Lewis, vooral met het slaghout. Mendelsssohns 6de Sonate, die niet schokte, maar wel aangenaam bezig hield. En het liefelijke slot-An- dante bewoog evenmin tot tranen. Een groot deel van het publiek, dat blijkbaar by Mendelssohn niet Wielrennen In strijd van de Zwitserse plaats Kip pingen (220 km) is Joop Zoetemelk als zesde geëindigd. Winnaar werd André Dierickx (Belg). Hij reed de 220 km in 5.11.55. Leeuwarden met de vrienschappelijke wedstryd tegen kon het SC Cambuur met 4-1. de Twentenaren niet erg moeilijk F.C. Dordrecht speelde gelijk tegen maken. Wel namen de Tsjechen - - de 7de minuut de leiding door Masrna doelpunten werden maar in de volgende minuut maakte nuut gescoord door Thijssen er vla de onderkant Voor de rust scoorde Scheidsrechter was de heer Ram. Er het Roemeense UT Arad: 1-1. De de 55ste mi- Oorschot en de 56ste minuut door Domide. Arnold Mühren nog tweemaal. In de 2500 toeschouwers. Vandaag 48e minuut maakte hij zijn hattrick volgt Dynamo Boekarest-UT Arad c vol. Pas bij 6-1. de zondag FC Dordrecht - Dynamo Boe- Hiei zijn goed georganiseerde ben- daverende klap wekte hem uit zijn Deen Abech en Achterberg) wisten karest. Heerenveen verloor op den aan het werk. Goed uitgerust, - - - beschikkend over een grenzeloze do sis bluf, die leveren op bestelling", vinden ANWB en BONECA. ie daders blijken altijd zeer goed op de hoogte te zijn van de situatie. Ze kiezen de caravans met zorg uit, dat wil zeggen op prijs en kwailtiet. Ze weten ook precies wanneer een caravan klaarstaat voor vertrek, ge laden en wel, zodat het mes aan twee kanten snijdt. Een dure cara van (vooral als hij duurder is ge weest dan acht mille) heeft meestal ook een dure inboedel. Foto- en filmapparatuur en zelfs draagbare kleurentelevisies verdwijnen met de caravan richting buitenland. Kenteken Het lijkt erop de het dieven zijn die hun werkterrein verplaatst heb ben van auto's naar caravans. Na de invoering van deel III van het kentekenbewijs zijn auto's een stuk minder aantrekkelijk geworden en caravans zijn een dankbare vervan ging. Te achterhalen zijn ze nauwe lijks, want met de registratie is het maar povertjes gesteld. Alleen voor caravans met een as druk hoger dan 750 kilo is registratie verplicht. Bovendien is de politie niet of nau welijks overtuigd dat er benden aan het werk zijn. Navraag bij rijkspo litiekorpsen in de grensgebieden le verde niets op, alleen een functiona ris van de gemeentepolitie in Am sterdam wil toegeven dat er een inter nationale groepering aan het werk is, die bestaat uit rondtrekkende basisschool op de hoek van de gistermiddag geopend. Op de foto zigeuners, maar dat deze goed geor ganiseerd zouden zyn wordt van de hand gewezen. Rondtrekkende zigeuners. De heer A. Luttje, lid van het hoofdbestuur van de BONECA en eigenaar van restaurant de Leeren Doedel in Arn hem, is ervan overtuigd dat er zi geuners aan het werk zijn en laat bovendien een heel bekende naam een paar keer vallen. „De diefstal len zijn begonnen na de jaarlijkse bijeenkomst van de zigeuners in het Zuid-Franse Saint Marie de la Mer in mei". De heer Luttje heeft een filiaal in België, waar twee ca ravans van hem gestolen zijn. Hij heeft duizenden kilometers achter de zigeuners door Nederland getoerd om ze terug te vinden. Om de caravans mee te nemen moesten er eerst een paar andere verplaatst worden. Luttje: „Ze wis ten precies welke ze moesten hebben. Ik had sloten op de dissels (het ge deelte dat op de trekhaak van de auto komt) gezet, maar daar zitten deze mensen helemaal niet mee. Zi geuners wonen hun hele leven in ca ravans, ze weten er alles van". Opschudding in Katwijk selotte van der Bijl! Beiden moeten in staat worden geacht te finale te halen ente winnen! Mitou Pen seel was gisteren tegen Els Kal es goed op slag. Met name in de tweede set. Met 75, 61 heeft zij zich in ieder ge val een fijn moreel ruggesteuntje be zorgd. Nieuwkoop Geert Appelboom en Drost, zijn dubbelpartner, hebben zich gisteren voor de finale in het herenenkelspel B geplaatst. Appelboom deed dat op heel wat overtuigender wijze dan Drost. Hij schakelde Boere in de hal ve finale uit met aan duidelijkheid weinig te wensen latende cijfers: 6 0, 6—2. De wijze waarop hij die score realiseerde was eigenlijk nog imponerender dan het resultaat, op zijn programma heeft staan. Erg P10St daarentegen diende alle zeilen Door Frank Bonte KATWIJK Jan Hasenoot-, no 1 van het herenteam van de Leid- sche Hout, zorgde gisteren in Kat wijk voor grote opschudding. Na dat hij eerst Lode wijk Kallenberg met een foutloze derde set aan de kant had gezet (75, 26, 60), kwam hij tegen Paul Kallenberg op 6—2, 3—6, 5—3 en 4—0! Drie match- punten dus. Natuurlijk moet er van die drie altijd nog wel één worden benut voordat de partij is gewon nen. Maar zoals Hasenoot stond te spelen leek het er niet naar dat hij niet in staat zou zijn om een van de drie matchpunten te benutten. Daar kwam het echter niet bij te zetten om zich staande te houden tegen Overdevest: 46, 63, 6—1. In het herendubbelspel B ging het duo Pouwels/Bonte zo razend snel van start tegen de combinatie Hardenberg/Van Oers dat de eerste set in nauwelijks twintig minuten bekeken was; 6-1. Vooral de returns lukten by Pouwels/Bonte bijzonder goed. De backhands van Pouwels oog- sten herhaaldelijk een dankbaar Reiniers dubbelt met Van Veggel aPPlaus. De tweede set bracht meer strijd. De harde forehands van Har- denberg gaven zijn partner van Oers meer mogelijkheden om aan het net in te grijpen en dat ging laatstge noemde goed af. Op 3—3 leek Bonte zijn service, na een 40—15 voor sprong, te zullen moeten inleveren. jammer, omdat een. finaleplaats er zeker voor hem inzat. Een speler, die Lodewijk Kallenberg in een beslis sende set zonder spelverlies weet te bedwingen is heel wat mans. Nu komt Paul Kallenberg in de halve fi nale tegen Ronald Blommendaal, die met veel pijn en moeite langs Rei niers wist te komen: 75, 7—6! Daarmee was een confrontatie in de finale tussen de twee dubbelpartners onmogelijk geworden. Van Veggel bereikte de finale door de Duitser Eckelman met 62, 64 geen schijn van kans te laten. De 17-jarige Bre- danaar liet een verzorgd allround spelletje zien waar het sterk op de forehand afgestemde tennis van E- ckelman pover bij afstak. De tot dusver beste partij van het toernooi maar het lukte hem dat te voorko men en dat gaf de doorslag. Peter in het herenenkelspel B was die tus- PouweIs maakte met een soepel NOORDWIJKERHOUT De Van der Weijdenlaan en de Van het fraaie gebouw, dat 'voldoet want Hasenoot gaf op die voor hem peil haalt mag nieuwe openbare kleuter- de lessen, die hij voor zaterdag Politie laks Hij is zeer boos, spreekt va lakse houding van de oplitie ook voor de registratie va: heeft hij geen goed woord voer.Daar Wil de BONECA zo sne, mogeli* wat F™ «S* KATWIJK „Waar ligt de grens van wat je op foto's in dé krant kunt laten zien, ondanks snel ver dwijnende taboes bij geweld, sex, dra ma in het algemeen. Foto's van een jonge vrouw die vanaf een balkon te pletter valt, dode slachtoffertjes van een rakettenaanval in de Liba non, een Vietcongstrydier diie stand rechtelijk wordt neergeknald door een Vietnamese generaal. Kan dat?" De ze vraag over het beeld in de krant stelde gisteravond de hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad, Han Mul der, in de toespraak, waarmee hij de expositie Wortd Press Photo 75 in Katwijk aan Zee opende. De heer Mulder meende dat men de gruwe lijke beelden inderdaad moet bren gen, „zolang men niet louter als vo- Iersellaan in Noordwijkerhout, is aan de modernste opvattingen stellig florissante stand1 op! De re- ontevreden zijn. Die finale zal waar- geïntegreerd kleuter- den? Hij kon geen oplossing vinden schijnlijk wel gaan tussen Blommen- daal en Van Veggel. Met alle respect voor de kwaliteiten van Paul Kal lenberg hij heeft zich in dit toer nooi bijzonder goed geweerd gelo ven we niet dat hij Blommendaal van de winst zal kunnen afhouden. Bij de dames plaatste Ineke van der Meer zich met tweemaal 6—4 tegen Agnes Engelenburg in de finale. Ag nes Engelenburg scoorde het meest, maar miste ook het meest en de rustig tennissende Ineke van der Meer pakte zodoende de winst. Wie zij tegenover zich zal krijgen is nog niet bekend. De halve finale gaat namelijk tussen Milou Penseel en Li- vicegame een eind i Een uitslag overigens waarin krachtsverschil niet zo groot wa de score zou doen vermoeden! Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN 1 aue roentfinvelling. Waspeen 'AI 950 IL28!1^!980. BI 9701150, 990; Andijvie 13— -1210 31 96Ö—1320. Blauwshokke: 50—87. 6 II 20—48. 8 I 39— Bloemkool6 I 8 11 29 ;peen: I 7684, -X-200—910: Kom kommers 1827; Krulpeterselie 36— 44; Peterselie 17; Postelein 2333; Prei 3342; Prinsessebonen 4090: Radijs 38; Selderie 1019; Sjalotten 1570: Sla 1526; Snijbonen 60l«n- Spinazie 3442; Spitskool 3744; doen. „Eerst een centrale dief stalmelding en dan een invoering van een soort kentekenbewijs. Deel I thuis bij de papieren en deel H op de voorruit van de auto, dan is er ook een goede controle mogelijk door de politie". Dat kentekenbewijs zou ■n door de Rijksdienst voor het Wegverkeer geregeld moeten worden bij navraag blijkt dat aan de foto's gebruikt binnen - groter kader dat de onmenselijkheid toont, waarmee we tegenover elikaar staan". De opening die heel wat officiële en gewone Katwijkers op de been bracht, onder wie loco-burgemeester Bergman was de bekroning op het vele werk dat de afdeling Katwijk K en O van de Leidse Volksuniver- dergelijk bewijs de eerste twee siteit, en daarin dan vooral secreta- jaar nog niet gedacht wordt. Us Herman Zantinge, heeft verricht „Het kan niet uitblijven of de pre- orn de zeer belangwekkende en be- mies van de verzekeringsmaatschap- klemmende keuze van 150 foto's, pijen gaan ook omhoog. Meer dief- waaronder alle bekroonde, naar de badplaats te krijgen. Wethouder H. Haasnoot gewaagde in zijn welkomst woord dan ook van zijn grote erken telijkheid voor het evenement dat Schieten Erik Swinkels is in vanaf vandaag tot en met 23 augus- de Oostenrijkse plaats Haringseetij- vroegere postkantoor aan dens de Europese kampioenschappen de Voorstraat 43 is te bezichtigen, kleiduivenschieten op het onderdeel Hoofdredacteur Mulder verbaasde skeet als derde geëindigd met een zich erover dat zoveel mensen aan vi- totaal van 199 punten, één minder suele media de voorkeur gaven op dan het maximum. De Deen Hans het stuk van „waarheidsgehalte" om- Rasmussen werd met 200 punten dat „t.v., film en foto niet zouden Europees kampioen vóór de Pool kunnen liegen". Mulder noemde dat Wieslaw Gawlikowski (eveneens onzin, omdat film beelden rangschikt Rusland. „Het is altijd 200). beelden weglaat en ook bij foto's aldus Mulder, „zowel 156.000 kg. bloemkool 23.000 peen 5100 bosjes. DRUK BEZOCHTE RECEPTIE RIJNSBURG De receptie, gege- daar ook de heer Doctor, oud-direc- *—i door burgemeester en wethouders teur van de tuinbouwschool, nu en het Comité 1000 jaar Rynsburg in de hal van het raadhuis is een groot succes geworden. Direct om 5 uur liep het al storm om de geluk wensen over te brengen. Vele be kende en onbekende mensen, in his torische en in niet-historische kledij bezochten de receptie, die duurde van vijf tot zeven uur. Ereburger dr. E.E. van der Laan kreeg ook een welverdiende plaats aan de re ceptietafel. Zo kwam minister Lub bers ook nog even gezellig binnen historische kledij natuurlijk, wandelen. Samen met corsocomité- voorzitter C. Leeuwenburg. Zo was woonachtig in Oostendorp op de Velu- we. Ook de burgemeesters uit de omliggende plaatsen kwamen hun gelukwensen aanbieden. Voorts waren er al heel wat Cana dezen die speciaal voor het 1000 ja rig bestaan zijn overgekomen. Tij dens deze feestelijke receptie, die ongedwongen en gezellig verliep, kwamen de drie korpsen van Rijns burg, de Floraband, Wilhelmina en DWS een serenade brengen. In cameraopstelling en keuze veel kun nen suggereren. Hij noemde in dit verband het manipuleren met foto's en film in nazi-Duitsland (Leni Rie- fenstahl op de Olympische Spelen in Berlijn 1936) en het zorgvuldig weg poetsen van Trotsky van foto's ge durende de stalinistische periode in n keuze", krant, als in uw eigen fotoboek. Daar toont u ook niet een foto van het gejen gel van uw kinderen op de achter bank van de auto op de lange tocht naar uw vakantiebestemming". Hij vond het een opmerkelijke ge dachte dat de totale belichtingstijd hebben en de wereld rondom hem alle ingezonden foto's heen. En hoe hij op die wereld geldt voor alle kiekjes die een mem in zijn leven voor het familie-al bum maakt of eer aan foto's afdrukt het beperkte en tegelijk vrijwel eindige, Wielrennen De Noor Thorleif Andresen heeft de tiende editie van de amateurwielerronde door Ryn- land-Palts gewonnen. Tweede werd zijn landgenoot Wilman op bijna twee minuten en derde de Neder lander Frits Schür op ruim vier minuten. De Oostenrijker Rudolf Mitteregger laad het eerste gedeelte van de elfde en laatste etappe ge wonnen en de Engelsman John Ken- worthy zegevierde in het tweede ge deelte. Tennis - Het AMRO-proften- niscircuit wordt dit jaar gehouden nn hpt' van 30 september tot en met 5 okto- krant per jaar ber. Aan deze competitie die „het illustreert Engeland erkent nieuw bewind in Nigeria LONDEN (AP) Groot-Brittan- ndë heeft gisteren het nieuwe regime in Nigeria, dat wordt geleid door bri- gadegeneraail Moertala Moehammad, erkend, aldus is namens het ministe rie van Buitenlandse Zaken bekend Op het programma staart; nog steeds een officieel bezoek van koningin Eli zabeth aan Nigeria, later dit Jaar. Maastricht wordt afgewerkt ne men Hie Nastase, Björn Borg, Mar ty Riessen en Tom Okker deel. Het prijzengeld bedraagt 100.000 gulden. De helft daarva is voor de winnaar. Het is e staatsbezoek dat de kortgeleden af gezette president van Nigeria, gene raal Gowon in 1974 aan Groot-Brit- tanmië had gebracht.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 10