an Hanegem is eruggezet aar C-selectie FC Brugge conditioneel verder dan Ajax en Johan Cruijff: 3-0 Vuistslag voor Hoppenbrouwer op speelveld P. Kallenberg in Katwijk vaster dan De Groot Ruzie met Brzezanczyk Benefiet - voetbal voor Nico Rijnders DONDERDAG 31 JULI 1975 OTTERDAM Toen Wiel Coerver des tijd® bij Feyenoord zijn biezen pakte, wenste ij zijn opvolger spontaan veel succes toe, maar merkte tegelijkertijd tegen Brzezanc- yk op: „Van Hanegem krijg je er toch niet onder". Gisteren was de eerste grote wed- trijd van dit seizoen iin de Kuip. En jawel hoor, het eersite serieuze conflict tussen An- tmi' Brzezanczyk en Wim van Hanegem is er. let „verschil van mening" liep dusdanig hoog op, dat de Poolse trainer resoluut maat- sgelen nam. Vandlaag mag Van Hanegem niet met de kernploeg meetrainen. Hij dient ich vanavond om zeven uur te melden bij assistent ^trainer Ad Zonderland. Voor straf loet hij met de C-selectie oefenen. Kennelijk wil de Poolse trainer alles in het werk tellen om de moeilijke Van Hanegem er tóch onder te krijgen. |Wat wilde gisteren het geval? Vijf •tier voordat Feyenoord en Der- County aan de slag gingen kre°g in Hanegem in de kleedkamer het te horen: hij stond niet in basisopstelling. Brzezanczyk ver- hem er niet bij waaróm hij was serd". [in de rust, nadat Feyenoord een (fgewerkt en het teleurgestelde le- Van Hanegem had geroe- bepaalde Antoni Brzezanczyk fct de nummer tien moest invallen. vertikte Willem toen. Taarop hij zijn trainer (en Guus die ook in de kleedkamer is) ronduit vertelde dat hij het btaal niet met de opstelling eens |Wim van Hanegem later tegen de "Hij had met zijn sterkste «telling moeten beginnen. Niet Geoffry Wegerlee in spits. Maar met mij op het «lid- mveld en Willy Kreuz in de spits Steve Wegerlee had dan ist rechtsbuiten mogen lopen. Vind 5 het gek dat ik de beste opstelling ilde? Dat is toch logisch? Want speelt om te winnen, want dan lang je poen. Verlies je, dan krijg k niets". Antony Brzezanczyk na afloop: "El- je speler moet zich volledig in üenst van het elftal van de groep keilen. Wie dan ook. En als ik met et elftal wil experimenteren, doe k dat. Ik ben de baas. En vanavond pilde ik eens wat uitproberen. Met let oog op de werkelijk belangrij ke wedstrijden". Intelligent En daarna: Maar ach, ik zie he imaal niet in dat er nu een groot jonflict zou zijn ontstaan. Van Ha- kegem hoeft ook echt niet dadelijk haar mij toe te komen om zijn ex- uses aan te bieden. Als hij voor zich- jelf maar beseft dat hij fout is ge- heest. Al ga ik natuurlijk ook niet haar hém toe. Nee, hij zal bij mij hoeten komen. En dat zal hij wel [oen. Van Hanegem is intelligent lenoeg". Manager Guus Brox"Ik sta in de le kwestie volledig achter de trai ler. Het is onbegrijpelijk wat Wii- |em nu heeft gedaan. We zullen dit jok niet tolereren. Nee, natuurlijk Antony Brzezanczyk weer: "Jam- toer dat het zo is gelopen. Tot op heden heb ik met Van Hanegem reen enkel probleem gehad. Inte gendeel. Het liep juist zo goed". I Volgens insiders ziet Van Hane- lem het echter helmaal niet in de Poolse trainer zitten, al wilde hü flat gisteravond niet toegeven. Van Hanegem: "Ik meld me alleen mor- [gen bij Zonderland. Ja, dat doe ik be slist. Want als ik thuis blijf is dat werkweigering". Waarop Willem nijdig uitriep: "Als ik nu eerder had geweten dat ik er tóch naast zou staan, was ik vanmiddag lekker in het zonnetje blijven liggen. Nu ben ik al na tien minuten in de schaduw gegaan. Om te sparen voor vanavond, snap je". De gebroeders Wegerle (Van Ha negem: "Die zijn bij Feyenoord bin nengehaald of het Pele en Cruijff zijn") mochten gisteravond wél af het begin meedraaien. Ze kwa men echter in een elftal te staan dat erg slecht liep en daarom kwa men zij ditmaal tot veel mindere prestaties dan zondag tegen Vitesse. Klasse-elftal Steve Wegerle na afloop: "Maar wat wil je? Nu speelden we tegen een klasse-elftal. Daardoor kreeg ik nu ook veel minder goede ballen". Inderdaad werd Steve Wegerle erg weinig aangespeeld. Bij het publiek wekte het soms zelfs de indruk dat sommige Feyenoorders met opzet de Zuidafrikaanse broeders niet in het spel wilden betrekken. Wim Jansen: "Maar dat is onzin. Pure onzin. Als je een bal afspeelt, gaat dat vaak zó snel, dat Je niet eens weet aan wie Je hem geeft. Je reageert doorgaans op het shirt dat de man draagt". Doordat de Wegerle's amper in het spel voorkwamen en het feit dat Van Hanegem ontbrak, raakte het pu bliek (42.000 man!) erg teleurgesteld. Alleen als Steve en Geoffry eenslie ten zien dat zij werkelijk wel wat met de bal kunnen, leefde de massa enigs zins op. Maar het eindresultaat was toch een massaal fluitconcert. Niet onbegrijpelijk. Ook Derby County bracht er wei nig van terecht. Aanvallend liep het ook bij de Engelse kampioen niet best. Maar dat was uiteraard ook een verdienste van Ausputzer Joop van Daele (prima op dreef) en Mladen Ramljak, die weliswaar niet feilloos speelde, maar de lange spits Roger Davies toch amper een moge lijkheid bood. In de tweede helft enkele verande ringen. Van Hanegem niet meer in de dug out, maar (omgekleed) op de tribune en na negen minuten spits Geoffry Wegerly naar de dug out en Martin Vreijsen in de spits. Ook Vreijsen - al deed hij erg zijn best - kon Feyenoord echter niet de brood nodige injectie geven. Het bleef stroef lopen in de formatie van Antoni Brzezanczyk. De Poolse trainer: „Toch ben ik over ons spel niet on tevreden. En een pluspunt was dat het met onze conditie bepaald niet slecht zit". Steve Wegerle maakte de negen tig minuten eveneens niet vol. Acht minuten voor tijd wisselde hij met Arie van der Linden. Toen stond het nog steeds 0-0. Want Derby-doel man Colin Boulton, die voor de rust bijna een daverend schot van Geof fry Wegerle had moeten laten pas seren, zag tot zijn genoegen een fel le schuiver van Theo de Jong te gen de paal belanden en aan de andere kant kon David Nish, nadat hij langs Van Daele en Schneider was geglipt, ook "de eindstoot niet plaatsen. Mokkend Dus bleef het 0-0 en dus verliet het legioen mokkend de Kuip. Za terdag kan Feyenoord revanche op zichzelf nemen. In en tegen Bordeaux Maar dan zijn de Wegerle-broeders er niet bij zijn wippen even naar Zuid-Afrika over om enkele zaken te regelen en zal Wim van Hane gem ongetwijfeld in Hendrik Ido Am bacht achter blijven. Guus Brox: "Al weet je het met Willem natuur- ijk nooit". En Willem: "Ik kom om te voetballen en niet om op de bank te zitten". Feyenoord speelde in de volgende samenstelling: Reitsma; .Schneider, Ausputzer Van Daele, voorstopper Ramljak en Vos; De Jong Kreuz en Jansen; Steve Wegerle (Van der Linden)", Geoffry Wegerle (Vreijsen) en Kristensen. Wegens lichte bles sures bleven Treytel, Rijsbergen en Everse ook ditmaal aan de kant. Roerig slot in Zuiderpark DEN HAAG Het voetbalsei zoen is weer begonnen. Het moest in dit geval helaas worden vastge steld, want de wedstrijd FC Den Haag—FC Antwerp (1—3) kende gisteravond een tumultueus einde. Het zou voor FC Den Haag zelfs wel eens tot hoogst vervelende consequenties kunnen leiden. Want tien minuten voor tijd werd scheids rechter Ben Hoppenbrouwer op het speelveld op het gezicht geslagen door een verhit jongmens, dat kans had gezien het hoge hekwerk aan de „lange zij" achter zich te laten. Terwijl men reeds van mijlenver kon zien aankomen dat hij het op de scheidsrechter had voorzien, zag van de met Hoppenbrouwer discus siërende spelers niemand de voorge nomen aanval. Bovendien werden door een deel van de 6000 toeschou wers tientallen plastic flesjes, maar ook glaswerk tot ver binnen de lij nen geworpen. Aanleiding tot het schandelijke incident was het volstrekt terecnte besluit van Hoppenbrouwer aan FC Antwerp een strafschop toe te kennen. Met een fraaie zweefduik had de Noor Albertssen de bal met de vuist buiten de palen getikt toen Ton Thie al kansloos was. Hopp- n- brouwer ("ik zag duidelijk dat het hands was") aarzelde even later echter toch: doordat Albertssen ver twijfeld aangaf dat hij de bal met het hoofd had weggewerkt én door protesten van Haagse spelers. Grens rechter Winter zou namelijk even voordien thebben gevlagd omda van buitenspel sprake zou zijn ge weest. Hoppeübrouwer, door de vuistslag een schram op het voor hoofd: "Buitenspel, buitenspel, dacht ik, dat kan haast niet. Door de protesten van FC Den Haag heb ik me echter toch even met mn grensrechter in verbinding gesteld. Hij had inderdaad een vlagsignaal gegeven, maar ik was het niet met zijn buitenspelwaarneming eens". Hoppenbrouwer die de wedstrijd niet staakte maar wel zeer vroeg tijdig affloot, zou vandaag met de bond in contact treden om advies in te winnen inzake een officiële rapportage van het gebeuren. De dader ging, geholpen door een pnk in het achterwerk met de vlaggestok van grensrechter Moos, via het van grensrechter Moos via het met de "korte zij" voor de rest ongïb.n- derd zijns weegs. Jawel, het seizoen is weer begonnen. FC Amsterdam gelijk tegen Spartak T. AMSTERDAM FC Amsterdam is er gisteravond in het Olympisch Stadion niet in geslaagd de interto- to-competitie winnend af te sluiten. Tegen de Tsjechische club Spartak Trnava werd het een gelijkspel: 1— 1 (rust 10). Heini Otto bezorgde zyn club in de 43ste minuut de lei ding met een fraaie kopbal. Ruim een kwartier na rust rondde routi nier Karol Dobias, de rechtervleu gelverdediger van Spartak, een ra zendsnelle tegenaanval bekwaam af voor de gelijkmaker. PSV heeft in Berlijn gelijkge speeld met 0—0 tegen Herta BSC, de ploeg van George Kesller. Afge lopen zaterdag won PSV van dit zelfde Hertha thuis met 20. Voor 15.000 toeschouwers konden beide ploegen niet imponeren. Bij de Ber- lijners speelde oud-Spartaan Stef Walbeek een weinig overtuigende partij. Dinamo Kiew, de winnaar van de Europese beker voor bekerwin naars, heeft bekend gemaakt toch interesse te hebben in de wed strijden om de zogenaamde "Super cup" met Bayern München. De Oe- krainers hadden eerder de UEFA laten weten niet om deze beker te willen spelen met de Duitse winnaar van de Europese beker voor lands kampioenen. Eind deze week zal Kiew een definitieve beslissing ne men. Als data voor de eventuele ontmoetingen staan 9 september (München) en 7 oktober (Kiew) op de kalender. KORTRIJK Hij droeg het Ajax-shirt met rugnummer veertien. Het nummer waarmee hij zijn allergrootste triomfen vierde en waarnaar zijn film is genoemd. Zijn conditie liet te wensen over en veel van subtiele voetenwerk leverde de tegen partij balbezit op. Net vijf dagen training bleken zelfs voor Jo han Cruijff iets te weinig om de bal op de plaats te krijgen, waar hij hem wilde hebben. Niettemin stond hij erop de volle negentig minuten benefiet-voetbal voor zijn vriend Nico Rijn ders te spelen. i FC Brugge-Ajax, leek het Langs Cools, langs Lievens en langs dan toch nog KATWIJK Paul Kallenberg heeft bisteren in het herenenkelspel B ge daan wat zijn broer Lodewijk deed In het toernooi van de Leidsche Hout, namelijk winnen van Jan de Groot. Misschien is de presta tie van Paul nog wel hoger aan te liaan dan die van Lodewijk Kallen berg, omdat eerstgenoemde de zege wist'te behalen in het "hol van de Leeuw". Dat die leeuw nog altijd klauwen kan, al gebeurt dat wat minder vaak dan in net verleden, bewees de halve finale plaats in het berenenkelspel B in het toernooi in JLisse. De gebroeders Kallenberg echter hebben net het type spel dat be Groot zelf graag speelt en het is bekend dat tennissers niet graag worden geconfronteerd met hun eigen (speltype. Vooral niet wanneer blijkt pat de tegenstander daarin net wat. pneer bedreven is. Dan is een om schakeling vaak de enige mogelijk heid om een nederlaag te voorko pen. De Groot schakelde niet om kn verloor (2-6, 6-2, 3-6) van een in de "kallenberg-stijl" op iedere bal lopende en daardoor ook onwaar schijnlijk veel halende P. Kallenberg Lodewijk Kallenberg had het giste ren overigens niet gemakkelijk te gen Jan Hasenoot. De no 1 van het herenteam van de Leidsche Hout loopt ook goed en beschikt over een gevarieerde slagentechniek. Daar bij kwam dat hij de beruchte top- spin-forehand van Lodewijk Kallen berg weinig kansen ,bood. Hasenoot won de eerste set met 7-5 en kwam in de tweede set met 1-2 achter. Bij die stand werd de partij afgebro ken in verband met het gevorder de uur. Ronald Blommen- daal stuitte in de eerste set van zijn partij in het herenenkelspel B op verrassende tegenstand van de Bre- danaar Peter van Eijck, maar toen hij de tiebreak in zijn voordeel had beslist (7-6), kwam hy in de twee de set niet meer in gevaar, 6-3. Al fred Gelevert verspeelde de eerste set met 1-6 aan van der Lippe, üe echter met die winst teveel van zijn energie had opgesoupeerd en in de volgende set geen verweer had op het meer solide werk van Gelevert; 6-4, 6-3 voor de conditioneel toch sterker lijkende jonge Noordwijker. In het herendubbelspel B was Van der Lippe wel succesvol. Met Pas- ma klopte hij de combinatie Veg- gel Reniers in een pittig duel met 7-6, 6-3. Van der CapeUen en Gele vert bleven Jon Asselbergs/ paul Bas ters met 6-3, 6-4 de baas. Paul Bas- ters had met zyn broer Frank meer succes in C waar hij in het dubbel spel de kwart finale bereikte door een 6-2, 6-4 winst op Lucas/Asedil. Bij de dames had Ineke van der Meer geen moeite om zich ten kos te van Carolien Heesterman voor de tweede ronde te plaatsen, 6-2, 6-3. Een resultaat dat gebaseerd was op grotere controle op de drives en de volley, maar vooral op het overtuigd zijn van eigen kracht. Voor de lang ste partij van de dag zorgden in het herenenkelspel C Hans Olivier en Onno Ufkes. Zij begonnen gis teren om 9 uur en stapten pas om 12 uur weer van de baan. Toen had Hans Olivier gewonnen met de veelzeggende score 6-3, 6-7, 11-9! Baard, de oudhoofdklasser die na jaren op nonactief te zijn geweest, het racket weer eens in handen heeft genomen en zich tot gisteren met succes in de enkelspelnummers B en C van het toernooi in Nieuw koop weerde, moest zich gisteren in het herenenkelspel B gewonnen ge ven aan Kees Overdevest; 3—6, 6—2, 6—2. Dat was toch wel de verras sing in Nieuwkoop. Misschien dat de warmte Baard parten heeft ge speeld, maar dat neemt niet weg dat Overdevest het tempo dat Baard hem oplegde voortreffelijk beant woordde en tevens goed het oog had op de kansen die hij kreeg om het initiatief te nemen. Bastijns. Alleen die pech, die paal. Het met 12.000 mensen volgepropte stadionnetje van KV Kortrijk verwenste het noodlot. Door Ger Stolk Johan Cruijff terug in Ajax. Voor een keer. Nico Rijnders die drie keer in een ziekenhuis moest worden opgenomen met hartklachten leek ontroerd. Niet dat Ajax met de komst van Cruijff op slag een wonderelftal was, verre van dat zelfs. Want Ajax verloor, kansloos met de ruime marge van 3-0. En ook dat had met conditie te maken. O nee, de conditionele toestand van zijn Ajacieden was niet van dien aard, dat Hans Kraaij er van wakker van hoeft te liggen. Maar in dit stadium is het een belangrijk feit wanneer je als ploeg een week eerder met de training bent begonnen. En dat deed FC Brugge. Waar Kraaij zijn pupillen twee weken onder zijn hoede heeft, daar laadde Ernst Happel de accu gedurende drie weken op. Luister naar Kraaij: Niets verontrustends nee, maar in deze fase is alles in het voordeel van de ploeg die een week eerder met de training begon". En Ton Wickel, de libero die Hulshoff in het tweede part het werk uit handen nam: „We hebben twee partijtjes tegen amateurs Nico Rijnders temidden van de FC Barcelona-vedetten Johan Cruijff (links) en Johan Neeskens. gespeeld. Dat tegen Noordwijk zit ons knap in de benen. Normaal behoeft dat in de competitie geen punt te zijn. Maar dit Brugge was nu te veel van het goede". Ernst Happel kon daar slchts om lachen. Als geen ander had de sluwe Oostenrijker begrepen dat een zege op Ajax, topclub in het land waar het moderne voetbal is ontstaan, zwaar zou wegen. Anders gezegd, Happel weet zijn spelers alleen door die ene 3-0-triomf de eerstkomende maanden mentaal ijzersterk. Daar om had Happel er in zijn hart vrede mee dat Ajax met Cruijff zou spelen en FC Brugge met Johan Neeskens in de gelederen. Kortom Johan Neeskens was voor FC Brugge veel meer waardevol dan Cruijff voor Ajax De doelpunten. Een van Raoul Lambert uit een vrije trap. Schrijvers liet de bal, die met rust) als Ling (na rust) lieten verraderlijk veel effect kwam individueel goede dingen zien maar aansnorren, glippen. De tweede. Van door de veelvuldig aanwijzingen de voet van Neeskens, die een gevende Cruijff leken ze zo nerveus strafschop mocht schieten omdat dat ze in de combinatie onvoldoende Dusbaba hem te hardhandig had waren, aangepakt. Nummer drie, de moois te, eveneens van Lambert, na een pass over de hele van Vandereyken Ernst Happel had in Van Gooi, en een portie vuil werk van Van Cools en Vandereyken zijn beste Gooi. Ajax stelde daar op het schot spelers. Naar verluidt houdt Rijn- tegen de paal na, niets tegenover. ^ers 6611 halve ton over aan de Ajax werkte in de laatste lijn niet benefiet, waarvoor zowel Ajacieden foutloos, toen libero Hulshoff (gaat als Bruggenaren zich belangeloos redelijk vooruit) werd geassisteerd beschikbaar stelden. Maup Caransa laatste man. Ajax' middenveld Neeskens. (Steffenhagen, Mühren, Notten) Ajax: Schrijvers; Suurbier, Dusbaba,

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9