Moeizame winst van honkbalteam op Italië Y. d. Capellen te vermoeid „Glaasje op In Europees kampioenschap Intertoto - toto is opnieuw mislukking Uitgeschakeld in tennistoernooi Katwijk Broekpakken en hemdjurken bepalen Parijse najaarsmode PAGINA 10 SPORT WOENDAG 30 JULI BARCELONA Ernie Myers straalde. Met 2-0 was zijn ploeg in Barcelona van start gegaan in de beslissende wedstrijden reeks met het uiteindelijke doel de Europese titel voor Neder land te behouden. "Zelden heb ik mij meer happy gevoeld dan nu," zei hij, terwijl hij de vele handen schudde die naar hem werden uitgestoken. Inderdaad. Zelden heeft Nederland het moeilijker gehad dan in deze wedstrijd tegen de Italianen, die er bijzonder op gebrand waren om de eerste klap uit te delen. de 24 jarige Daniele Miele op de Heuvel. De slanke Milanees werd reeds in de eerste slagbeurt gecon fronteerd met de fanatieke wil van Oranje. Frank Lewis plaatste een honkslag in het linkerveld, ongrijp baar voor de derde honkman van Italië. Lewis op het eerste honk be tekent altijd! actie en voor de tegen stander gevaar. "Stelen" is zijn grote kracht door zijn onnoemelijke de OWO-er gereageerd De Italianen kwamen weer met lemmer vol op zijn knuppel en gie rend verdween de bal over het hek: homerun en 2-0 voor Nederland. Nederland zou. naar in het verdere verloop van de strijd bleek, deze voorsprong bijzonder nodig hebben. De moeilijkheden rond Urbanus sta pelden zich op. Zijn honkbewaken was zwak. Te nerveus werd er door snelheid. Hij zou reeds over de 100 meter een tijd hebben gelopen van 10.5 seconden. Lewis maakte zich waar, stal het tweede, kwam op een klap van Zschuschen, die foutief werd behandeld op het derde maar de tik van Richardson was tekort om succes te kunnen opleveren Italië was gewaarschuwd. Oranje had zijn visitekaartje gepresenteerd en bleef drukken. Ook in de twee- Italianen op de honken verschenen en in deze nervositeit trok hij zijn medespelers - Jacobs enZschuchen- met zich mee. In de zesde innings brachten de Italianen weer harde slagen toe aan het moreel van Oran je. Zij het zonder gevolgen. In de laatste slagbeurt moest Arce wel gaan forceren. Hij deed dat in groot se stijl. De reusachtige korte stop Spica ontwrong Urbanus zijn zesde derde slagbeurt verschenen vrije loop. Spica werd direct op het de kussens, echter Pinchrunner, de rappe Prisco. Met zonder gevolg. Italië kreeg echter Russ° die reeds driemaal de bal in het veld had geslagen achter zich waren er nieuwe mogelijkheden. Maar de enorme uithaal van Russo verdween in de handschoen van mid- velder Barry Eygendaak (aan slag zeer teleurstellend) en zijn magni fieke aangooi op het eerste honk verraste bijna Prisco. De eerste nul was gevallen. Ook Vandi die de opdracht kreeg voor long-ball-hitting faalde. Want hy reageerde iets te laat op de curve van Ux-banus waarna de uitblinker in de Nederlandse ploeg FrankSmit hem DAMMEN IN HOOGEZAND Hoogezand De tweede ronde van het internationale KSH-damtoernooi begon met de jeugdspeler Hans Jansen, die de helaas niet uit Se negal vertrokken Baba Sy, indeex-e- groep vervangt. Deze jonge dammer uit Emmen had al direct een goede stax-t. In een vx-ij ingewikkelde flank- spelpartij tegen de Franse kampioen Mostovoy wist hij heel goed laverend voordeel te behalen en verraste ten slotte zijn opponent met een door braak combinatie, die een gewonnen eindspel inleidde. Eregroep, tweede ronde: Nimbi (Zai) - Clerc (Ned) 1-1, Verpoest (Bel) - Schotanus (Ned) 1-1, Wald- ring (Sur) - Germain (Ned) 0-2, Gi- chet (Haiti) - Wiersma (Ned) 0-2, Jansen (Ned) Mostovoy (Fra) 2-0, De Ruiter (Ned) - Gagnon (Can) 2-0. De stand aan kop is: 1. De Ruiter 4 punten, 2. Germain 4, 3. Nimbi 3, Clerc 3. Voetbal In Velsen versloeg Tel star de Roterdamse amateurclub Neptunus met 13-1. Jonker (4) en Van Kooten (2) waren de produk- tiefste spelex-s. Neptunus was nog zo brutaal om reeds na dertig secon den een voorsprong te nemen, maar moest daarna diep buigen voor de eredivisieclub. DEN HAAG De toto, die in de competitieloze periode is gebaseerd op de intertotowedstrijden, is evenals twee jaar geleden een financiële mislukking geivorden. Deze toto, die het afgelopen iveekeinde een bedrag voor de eerste prijs had van ongeveer 13.000 gulden, staat, aldus de heer Lut, directeur van het totobureau, volledig los van de 'gewone' toto, die eind mei afliep en op 17 augustus weer start. Deze toto had in 37 weken een inleg van dertig miljoen gulden in het voor laatste seizoen en in de laatste periode, samen met de lotto, over 54 toto's zesenveertig miljoen. Daarmee werd de aan vankelijke recessie een halt toegeroepen. De toto gebaseerd op de intertotowedstrijden duurt zes iveken. Ondanks de forse lasten van de toto-organisatie bij de eerste poging, toen er in die periode geen enkel kansspel draaide, heeft het bureau dit jaar het toch weer geprobeerd Hoofdzakelijk als proef hoe het nu zou gaan terwijl er wel een doorgaand kansspel (lotto) was. Nu het probeersel met de intertotowedstrijden wederom een financiële mislukkina is geworden, zal binnenkort zeer waarschijnlijk worden besloten deze hele zaak voor de toekomst af te schaffen en in de competitieloze periode geen toto te laten verspelen. Cricket-programma Hoofdklasse HCCACC (2/8), HBS—Hercules (2/8), UD—VOC, ACC—Hercules, Quick/HG-HBS, HCC—Rood en Wit. ADVERTENTIE langzaam maar zeker de in bedwang. De pressie begoxi en Charles Urbanus, voortreffelijk van start gegaan, kreeg in de vierde innings de eerste moeilijkheden. Twee Italianen verschenen op de hon kexi door vrije lopen.Een terugval van de jonge Amsterdammer, die zich doorzette in de volgende slag beurten. In de vijfde slagbeurt ging het gebem-en. Nadat Jacobs was gesneuveld, kwam Urbanus op het eerste hoxxk door een kostbare non- chalance van zijn Italiaanse colle- uit^™D7~&iid^k"^stredê^' de spelers van het Wielrennen Eddy Merckx heeft gisteren in het Franse Callac een wegwedstx-ijd over 140 kilometer ge- wormen. De wex-eldkampioen ver sloeg in de eindsprint de Fransen Regis Ovion en Robext Mintkiewicz. Gerrie Knetemann en Joop Zoete melk kwamen respectievelijk als ze vende en achtste over de finish. Wielrennen De Westduitser Klaus-Peter Thaler heeft de achtste etappe van de Ronde van Rijnland- Palt gewonnen. Hij legde de 137 ki lometer, van Wittlich naar Bad Neuenahr, af in 3 uür, 37 minuten en 41 seconden. In het algemeen klassement bezet de Noor Wilman de eerse positie. Frits Schür blijft dex-de. Huub Neven staakte de strijd. Miele. Hij wilde met teveel de bal, die hem door eerste honk' maxi Orizzi werd toegeworpen vangen, riale. Zyn swing verdween hoog doch liet deze vallen. Urbanus op het middenveld: een en twee bezet "een". De tweede Nederlandse nul en de kopman van Italië Michele was echter Wedman, zodat het ge- Romano, met achter deze de home- vaar geweken leek. Maar Daniele runbatter Antonio di Santo, aan slag. Mxele had buiten Frank Lewis ge- Urbanus wist wat er van hem WARSCHAU Jerzy Gorgon en Andrej Szarmach zullen op 10 september niet met het nationale Poolse elftal tegen Nederland spelen in de voorronde-wedstrijd van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen in Warschau. Volgens kranten in Warschau zijn beide spelers zwaar gestraft door de Poolse bond naar aanleiding van hun slechte houding, als gevolg van over vloedig drankgebruik tijdens de treinreis van Parijs naar Warschau. Het Poolse team was op terugreis van een toernee door Frankrijk. Gorgon (26), 31 keer international, is voor zijn leven geschorst voor wedstrijden voor het nationale team en zes maanden voor zijn ploeg Ctomik Zabrze. Szarmach, vijfvoudig international, is voor zes jaar voor het Poolse elftal geschorst. Het bestuur van Zabrze, dat door de bond verantwoordelijk wordt gesteld voor het gedrag van zijn spelers, heeft het verbod gekregen om tot het einde van het jaar wedstrijden in het buitenland te spelen. rekend. De tweede worp van de hau taine Italiaanse werper nam de Haar- werd verwacht, maar zyn derde worp nam Romano precies op tijd en drie honken waren bezet. Di San to sloop als het ware gebukt onder het belang van dit moment -het slag- perk in. Hij kwam op 2-slag, daar na 2-wijd. Zelfs 3-wijd. Het werd stil in het Nederlandse kamp. De zevende bal nam Di Santo op de punt van zijn knuppel. Maar uiterst MaarArce gaf" "niet" oJT~Martone geconcentreerd werd deze door korte werd aan slag vex*vangen door Var- stop Harry van den Berg gefield en aangegooid naar het tweede honk. De derde Italiaanse nul en het ein de 2-0. Katwijk Voor Arnold van der Ca- Har Meyer/Charrel Asselbergs pellen viel gisteren het doek in het geen tegenstand van betekenis bie- herenenkelspel b in het tennistoer- den: 6-4, 6-1. De Duitser Eckelman, Renate Kannebleij: 6-3, 2-6, 6-3. oud hoofdklasse speler dat hij nog een tweede maal kon optreden. Rut ten kreeg twee spellen meer dan overwinnaar in "b" tegen Stoop, be- Mar ja Zwitser gaf Ingrid Kempees Hamme, 6—2, 6—2. Bas Groot, partij tegen Olivier (6-7, 6-2.9-7) moest hij, na een uur rust, weer aangetreden tegen Veggel. Dat bleek x-eikte gisteren in C de kwartfinale. nisch opzicht tekort om het Eckel man werkelijk lastig te makqn6-3, 6-3. Commentaar van Stoop na zijn svelijks gelegenheid om op tem- 3 geplaatst ondervond Vrij spel waarbij al duidelijk dat Van rigens is zijn plaatsing in "c" als peratuur te komen: 6-0, 6-2. Nieuwkoop De verrassixig in het toernooi in Nieuwkoop was gisteren ongetwijfeld de uitschakeling van de in het he- renexxkelspel c no. 2 geplaatste Boe- re door Koster: 3-6, 3-6. Boere probeerde weliswaar de vastheid van Koster te breken door Wielrennen De "Belg Ronald de Witte heeft gisteren in Antwerpen de Grote Schelde-prijs, een wegwed strijd over 246 kilometer, gewoxinen. De Wtte kwam na 5 uur en 42 mi nuten over de finish. De Westduit ser Dietrich Thurau eindigde op de tweede plaats. Jan van Katwijk was met een elfde positie de beste Neder lander. Stoop eens zijn. Een andere Duitser veelvuldig het net te zoeken, op weg daar naartoe maakte hij der Capellen zijn racket plichtmatig i €en juiste waardering". Nadepres- hanteerde, gooide laatstgenoemde de taties, die de Duitser tot dusver heeft handdoek in de ring. De andere re sultaten in het herenenkelspel waren conform de verwacht in; Berkhout was snel klaar met Pieter Fuleda, verloor tegen Van Schaik Parlevliet (6-0, 6-2), Jan van der met 1-6, 6-0. 7-5. Met Eckelman veel fouten dat deze taktiek hem ten- Lippe met Guter (6-0, 6-3), Peter stapte ook Beijkhout de kwartfina- slotte xxog sneller - le van het herenenkelspel c binnen hem Wf via een ondubbelzinxxige 6-0, 6-3 De ni score tegen van Geldrop. Tenslotte beter kwam Dick Zaadnoordijk, Eijck njet Ben de la Bretonniè- re, (6-3, 6-1), Hasenoot met Van Schaik (6-2, 6-2), Lodewijk Kallen berg met Jon Asselbergs: 6-4, 6-2. In het herendubbelspel b ging De ^e gevaarlijke outsiders i la Bx-etonnière ook uit de strijd. Met winst tegen P. Basters: 6-1, 6-2. Bij partner Van Dilst kon hij het duo teleurstellende einde voerde. l geplaatste Baard deed het en liet zich niet verrassen door Hamme, die in de tweede set 'snel tot Been SP=' meer °P ziin "a8111 kon schrijven: 62, 6—0. De winst vroeg zo weinig energie van Baard een te tegenstand. René de Bakker, die toch echt wel een bal kan slaan, ging in twee sets van de baan: 64, 62 voor Bas Groot. Bij de dames in C maakte mevrouw Boere, no. 1 ge plaatst, korte metten met Feenstra60, 61. Een felle langdurige strijd leverden Ruttinghuis en mevrouw Rutten. Twee sets kon mevrouw Rutten dankzij haar grote vastheid stand houden (6—3, 4—6), toen gaven de snelheid van mevrouw Ruttinghuis en de vermoeidheid van mevrouw Rutten de doorslag ten gunste van eerstgenoemde: 61. In "d" vielen geen verx-assingen te noteren. Bij de heren bleven de no. 1 en no. 2 ge plaatste spelers gemakkelijk aan de goede kant van de score. Chris Mou ter won van Martens (63, 64) en de Blecourt van Hogewoning: 6—0, 6—0. Cirls Door Jos Hagers PARIJS Grootmoeders kon den gisteren hun hart ophalen op de tweede dag van de Parijse na jaarsmodeshows. Want alle def tige mantelpakjes waarmee da mes vroeger over de boulevard flaneerden waren weer terug bij Balmain, Chanel, Patou en Nina Ricci. De beige, tot iets over de knie vallende pakjes van ruige tweed waarmee Pierre Balmain zijn mannequins vergenoegd de zaal instuurde, waren allemaal even keurig. Sommige hadden grote vossekragen en andere smalle re vers. Maar byna alle mouwen hadden epauletten als 'n soort manchetversiering. Want Balmain de favoriete mode-ontwerper van prinses Irene, hecht nu eenmaal veel waarde aan details. In zijn atelier achter de coulis se spelde hij zijn mannequins per soonlijk zacht-gele theerooscorsa- ges op hun mokkabruine strik- kraagjurken. Ungaro showde gisteren schit terende mokka-bruine angora jur- zijn mannequins driekwart judoj assen in bruine heren pyama-streepjes droegen. Ungaro koos met combinaties van iets over de knie vallende koker rokken en getailleerde officiers jasjes met sluitingen van strik jes, voor een zeer slank silhouet. Alleen de hoogwinterjassen, bei ge camel swaggers met brede rag- lan mouwen waren zeer wijd. Grootmoeders kwamen bij Unga- ro ook aan hun trekken, want net als bij de meeste andere Parijse couturiers waren er een hele reeks gr of-gebreide visserstruien in allerlei najaarskleuren te zien. Bij Lanvin lag het accent voor de nieuwe wintermode op sportie ve battledress-broekpakken. De pantalons waren wijd en hadden een bx-ede omslag, in te genstelling tot de broeken met de wat nauwere rechte pijpen van Ungaro. De broekpakken waren bij Lanvin afgewisseld met ko ker- en plooirokmantelpakjes, gecombineerd met een soort pancho-jassen. En voor 's avonds koos Lanvin, net als Balmain, Patou en Nina Ricci voor hoog gesloten avondjurken met zeer fraai, met schitterende kraaltjes geborduurde bovenlijfjes. Patou liet nog een paar zwarte mous seline avondjurken met door zichtige bovenlijfjes showen. Maar daar is in Parijs zo lang- zamex-hand iedereen op uitgeke ken, sinds in de Franse hoofd stad zelfs het exclusieve restau rant Maxim's dames in topless avondjurken toelaat. Trouwens, dat er in Parijs met onthullende confectie goede zaken valt te doen, blijkt wel uit het enorme aantal hotpants van spijker broekenstof die voor de Franse studentes op het ogenblik wor den gedragen. Op deze groep meisjes mikte Feraud met zijn "collegegix'l"- wintercollectie. Marine-blauwe met rood afgebiesde battledress- plooirokmantelpakjes combineerde hij met sportieve van smyrna wol gebreide winterjassen. Mo dellen die in Parijs nu al best sellers beloven te worden. Net als trouwens Feraud's marine-blau we slank aangesloten jassen met helrode hanekam-zig-zaggar- neringen aan de bovenkant van Bij Chanel, waar helft van het atelier personeels werd ontslagen, wor den nog steeds dezelfde tweed plooirokmantelpakjes als vroeger gemaakt. Nu alleen voorzien van iets kleinere kraagjes. Het mode huis van Coco Chanel kan nog wel een paar jaar voort, omdat de fameuze ontwerpster bij haar dood een paar honderd tekenin gen voor nieuwe modellen heeft nagelaten. En tenslotte sloot Nina Ricci zich aan het eind van een druk- ke modedag aan bij de broek- pakfans. Silhouet Roklengteiets over de knie. Kleuren: bruin, beige, cara mel, oranje-rood, grijs, marine blauw en wit. Silhouet: iets slanker door de terugkeer van de kokerlijn. Bestsellers: battledress-broek pakken, gebreide mantels, "colle ge girl"-plooirokmantelpakjes. Nauw aangesloten hemdjur ken. Kamervragen over stemgedrag in Mexico DEN HAAG (ANP) Tweede-ka- merleden uit zes fracties hebben mi nister Van der Stoel van Buitenland se Zaken de vraag voorgelegd waar om de Nederlandse delegatie naar het congres van de Verenigde Na ties "Jaar van de vrouw" in Mexico gestemd heeft voor een declaratie, waarin onder andere de zinsnede voorkomt dat zionisme moet worden uitgebannen. De kamerleden Wiegel (VVD) Franssen (PvdA)Kleisterlee (KVP), Van Dam (ARP), Kruxsin- ga (CHU) en Drees (DS'70) hebben in schriftelijke vragen de minister van Buitenlaxxdse Zaken gevraagd waarom de Nederlandse delegatie opdracht heeft gekregen voor deze declaratie te stemmen. Waarom heeft Nederland niet, net als alle andere EG-landen zich van stemming onthouden, zo willen deze leden weten. Cuba De Organisatie van Ame rikaanse Staten (OAS) heeft gisteren met steun van de V.S. de sancties die in 1964 tegen Cuba waren inge steld opgeheven. Elk land is onthe ven van de verplichting de diploma tieke en handelsboycot tegen de re- gering-Castro af te dwingen. België-Zaïre President Moboetoe van Zaïre heeft zijn zoon Moboetoe Nxwa gisteren naar Brussel gezon den met een eigenhandig geschreven mans uitnodigt voor een bezoek. De brief waarin hy premier Leo Tinde- Belgische regeringsleider zei na van de inhoud te hebben kennisge nomen dat de brief het begin kan zyn van genormaliseerde betrekkin gen tussen België en Zaïre, het vroe- ere Belgisch-Congo. ROME Zo ziet de Milanese ontwerper Water Albini de vrouw voor een avondje-uit gekleed gaan. De avondjurk bestaat uit een mouivloos vest van zijde, dat in wijnrood en roze is bedrukt naar motieven van een Perzisch tapijt, terwijl een zwarte harem- rok het geheel dat "Turqueries" is genoemd completeerd.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 10