./fls^rrk "BLAREN? IK ZOU ME DIEP SCHAMEN" agenda Waterfietsen in bad DIEREN IN OLIEVERF Strandzesdaagse in Noordwijk: REGELS VOOR JAGERSLAAN NOORDWIJK AAN ZEE 'Lig niet te luieren en help eens mee de teat op te zetten" hoor je soms wan neer je langs honderden tenten, in alle ondenkbare kleuren en maten, loopt. Er heerst een en al bedrijvig heid. En dat na zo'n vijfentwintig ki lometer sjokken over het strand, Kortom, de strandzesdaagse. Gisteren was het de tweede dag van deze zesdaagse een wandel- zwem- kampeer-tocht - die maandagochtend bij Hoek van Holland van start ging. Naar schatting achthonderd deelne mers druppelden binnen op het Noordwijkse geïmproviseerde kampeerterrein/voetbalveld waar ze die nacht sliepen. Het was te merken, dat de af stand die gisteren afgelegd moest worden, "slechts" vijfentwintig kilo meter bedroeg. Overal in het ten tenkamp opgewekte gezichten, en ijverige tentenbouwers. Zoals bij voorbeeld mijnheer Van Dijk (75), die achteloos even vertelde, dat on danks de Nijmeegse vierdaagse van afgelopen week zijn 21ste hij nu voor de twaalfde keer meedeed aan de strandzesdaagse. "Blaren? ik zou me diep schamen. We moeten even zoeken, maar de fotograaf heeft gelukkig een harde stem, en na een paar keer "De Ro- mijn" geschald te hebben over het terrein, komt de bewuste familie uit Leiden tevoorschijn. Het ging lekker vandaag, met die wind in je rug. Blaren? Welnee. De jongste (8) is net zolang meege sleurd tot hij ook veertig kilometer kan lopen. Van mij mag het een ma rathonloop worden over het strand". Aldus de heer De Romijn. Als er ge opperd wordt, dat andere mensen een marathon wellicht een bezwaar zouden vinden, zegt hij: "Onzin. AI die strompelende mensen, ik begrijp dat niet. Die kleine jongen van acht loopt het met gemak, evenals m'n andere kinderen". Hij geeft toe, dat het strand toch wel zwaar loopt. "Vooral bij hoogwater, in dat zach te zand". De sfeer is uitstekend, iedereen groet elkaar. Het gaat er allemaal gemoedelijk aan toe, op deze strand zesdaagse. Controle kennen ze niet. Er wordt vertrouwd op de sportivi teit. Langzamerhand komen er steeds in het kamp. Ik ver erover, dat die honderden allemaal hun eigen tent weer terugvinden. Een vrachtauto rijdt de tenten iedere dag naar de bestemming. Velen hebben speciaal vakantie genomen voor deze zes daagse. Als we even doorlopen, ontdekken we een fier wapperend vlaggetje met de naam "Hillegom". Daar horen mevrouw Brouwer met alle mogelij ke aanhang bij, in totaal zo'n zestien man, bestaande uit kinderen en vrienden. Behalve de echtgenoot: die moet werken. "Dit kun je geen hobby meer noe men, dit is gewoon een ziekte" ver zucht mevrouw Brouwer. "Het sfeertje doet me denken aan de jeugdbewegingen van vroeger. Dit is trouwens al weer de vierde keer dat we meedoen". Even later ontmoeten we twee kor date vrouwen uit Voorschoten; die met 2 kinderen ik vond dat Chris ook maar eens wat moest doen") meelopen, en wel de dames Teunis- sen en Eijken. "Je moet het beschouwen als een prestigekwestie tegenover Jezelf. En de meesten hebben niet zo'n last ge loof ik. Ja, als je gaat zitten ben Je verkocht natuurlijk". Over de sfeer wordt geroemd. "Het is alle maal niet zo georganiseerd, dus geen gecommandeer. De mensen romme len maar wat aan en dat geeft juist die leuke sfeer". Opvallend is dat ongeveer vijfen zeventig procent van de deelnemers tot de jongere garde behoort. Enfin, vanochtend was het weer vroeg dag. De twee achterblijvers moeten alle papiertjes van het kam peerterrein halen en dan gaat het naar IJmuiden: 35 kilometer. Of er dan nog alleen maar opgewekte ge zichten zullen zijn Fam. De Romijn uit Leiden: Net so lang schoppen tot het lukt Vakantiebezigheden Voorschoten VOORSCHOTEN Dit jaar kon er voor het eerst in Voorschoten gewa terfietst worden. Dat zou gister ochtend in de singels langs het Joh. WASSENAAR Dierenpark Wassenaar heeft aan Jacob de Nooyer (40), een kunstschilder, die vooral bekendheid heeft ge kregen door zijn boeiende uit beelding van dieren in de na tuur, expositieruimte in het Gorilla Huis afgestaan voor een tentoonstelling van zijn werken, die daar gehouden wordt v.a. vrijdag 27 juli tot eind september a.s. De Nooyer's collectie bestaat udt pasteltekeningen (achter ontspiegeld glas), conté-te- kenlngen en olieverfschilderijen waarin het dier een centrale plaats inneemt, terwijl alle doeken een samenwerking van mens en dier in de natuur to ne Nooyer weet zijn doeken krachtig te houden in kleur en compositie, door gebruik te ma ken van de wisseltechniek pa letmes/penseel zonder dat zij de verfijning verliezen, welke de dieren zo natuurlijk doet overkomen. Groot dierenliefhebber als hij is, heeft hij het "Wereld Na- ducties te maken van zijn wer ken, welke reproducties door dit fonds ten eigenbate ver kocht mogen worden. Waar schijnlijk zal het "Wereld Na- tuurfonds" aangeboden repro- tuurfonds" van dit aanbod ge bruik maken. De expositie zal dagelijks tus sen 8.30 en 18 uur geopend zijn. Vermeerplantsoen hebben moeten plaatsvinden, maar wegens de slech te weersomstandigheden besloot de organisatie uit te wijken naar het Voorschotense instructiebad. Daar moesten 77 deelnemertjes het zwem bad rond fietsen, wat niet iedereen even vlot afging. In de categorie tot acht jaar werden de eerste, tweede en derde prijzen uitgereikt aan resp. Marco Combé, Martin Ros en Ernst Barten; de categorie 8- en 9jarigen aan Rudy Langeveld, -Machteld Boer en Jeroen Lamberts; in de ca tegorie 10- en 11-jarigen ontving Christina van Malden de eerste prijs, Carl Groenewegen de tweede en Barend Bruin de derde; in de ca tegorie 12-jarigen en ouder kregen de eerste, tweede en derde prijs resp. Max Driesen, Helmut Schron en Hans Dokhoorn. In de middag had bij de sporthal de traditionele dierenshow plaats, waaraan dokter Van Oostrom zijn medewerking verleende. Het ging er bij deze show niet om hoe het dier was, maar om hoe de combinatie kind-dier eruit zag. De kinderen moesten daarom laten zien hoe ze met hun dieren omgingen. De eer ste prijzen gingen naar Marco Kor- renman met zijn hondje, Moniek Hoogvlied met haar cavia, Margriet v.d. Peet met haar konijn, Remco de Wit met zijn poes en Eveline de Groot, met haar haan. Na afloop kregen de deelnemers een verfris sing aangeboden in de nabijgelegen Lindehoeve. Pakje ontploft Vijftien personen zijn gewond, onder wie twee ernstig, toen maandagavond in de sorteerka- mer van de United Parcel Service ir> New York een pakje explodeerde. De politie sloot de mogelijkheid niet uit dat het pakje een oom bevatte, maar een woordvoerder van het be drijf zei dat een in de buurt aange troffen pakje het opschrift 'gevaar lijk materiaal" en "explosief droeg dat een stof bevatte die explodeert als men het pakje laat vallen of aan hitte blootstelt. De 75-jarige Van Dijk uit Nijmegen: alle voettochten aflo- Ven Burgelijke stand van Leiden Warmerdam beth Haasnoot (11) dochter; Wijnand Gevangen genomen Een militaire patrouille uit Marokko is gisteren door het Spaanse leger gevangen ge nomen bij de grenspost Hagunia, op het grondgebied van de Spaanse Sa hara, zo is officieel bekendgemaakt in Al Ayoem, de hoofdstad van de Spaanse Sahara. De patrouille be stond uit 17 man. Ook zijn morti- ren en een vrachtwagen in beslag genomen. De Marokkaanse pa trouille beeft zich kennelijk overge geven zonder verzet te bieden. Leidse Rechtswinkel WOENSDAG 23 JULI 1975 WOENSDAG Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit "oor kamerbewoners en alleenstaan den. 8-12 uur nam. Preestraat 19, Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners vanaf 9 uur Kennedylaan 11, Oegstgeest, ge- spreksavond Bahal Gemeenschap, Apothekersdijk 33, Volkshuis, infor matie en inschrijving kinderclubs. 2 30 uur nam. ^teenstraat lb, Wereldwinkel. 12.3C- Lreehuys, Breestraat 19. kinderclub voor 10-12- jarigen, 4 -5 uur nam. Middelweg 4, Architecten-Informa tiecentrum "Rijnland", 7.30-9.30 uur nam., tel. 071-22493. Overigp dagen tel. 071-32618. Praethuvs. Vrouwenkerkkoorstraat 9, Napraatcurcus vanaf 8 uur nam. Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur nam. DONDERDAG Tsjaikoskylaan 39, Voorschoten ge- spreksavjnd Baha'i Gemeenschap. 8 Van der Valkboumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en Gesprekskring baptistengemeente, 8 uur nam Nieuwe Rijn 20a, Theehuis van de Leidse Werkgroep Homofilie/COC. 8- a0.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel 12.30- 6 uur nam. Apotheken fiÜL vrlJ^'ag 25 Juli door^Apofheek Spen ^rg 9' telefoon 24807 Apo theek Voorschoten Leidsewee 66 tele- |°?n„ 01717 2525; Apotheek v. Breest SlennboJ,' n Loevesteln 7. Leiderdorp 1 uur Tevens °P zaterdag tot Wilhelmlnap8ffk^e8tS^foone53274.theek' Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden Voor katteVnrlvnï? verongelukte honden, r K& J.0grelt e2- ln de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef. 34687. Schooltandverzorging ai.v,an deel«emende kinde ren aan de Stichting Schooltandverzor ging Leiden gedurende de zomervakan tie: ma. wo en vr van 9.30—10 u. v.m. Moederhulp Moederhulp (niet-gehuwde- moederzorg). Terweepark 2, tel. 51068, mei. J. Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst Telefonische hulpdienst: Tel. hÜriL 02J°°T ^leu dle ln moeilijk heden verkeren. Dag en nacht te be reiken. Koordstudio Centrum voor intermenselijke betrek kingen ontmoetingscentrum voor ca. 25- tot 60-Jarigen: Oude Run 88, Lei- den, tel. 44000. Voor advies, informaties etc. Werkdagen van 15"23 uur. Ont moetingsruimten: werkdagen 's avonds tot 23 u. (zaterdags gesloten), zondags Architecten Architecten-informatiecentrum RUn- Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.30—10.30 uur nam en zaterdag 24 uur nam Gespreksavonden Gesprefcsa vonden Baha-1 gemeen schap Wo 8 11. Oegstgeeft. vr 8.15 uur nam Hendrlkpiancsoen 25 Leiderdorp Moeders voor moeders Evelien haalt thee voor door zout aangetaste kelen. Wijziging Wetswinkel De Wetswinkel ls ln Juli en augustus alleen geopend op di. en do.avond van 18.30—20.30 uur. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 30360 Geopend dl. t/m vr 9.30 —12 uur vm en van 2—5 uur nam Sociale raadsvrouw Redactie a.i. Wim Wirtz Tour de Frats I Het verslag van de eerste etappe ln de Tour de Frats" ls binnen. Arnhem-Doetinchem. Maandag 21 juli. Onze berichtgevers ten oosten van de 3elderse Vallei komen altijd wat traag op gang. Bovendien is de vallei moeilijk te nemen. Tour de Frats II De eerste dag was een heel druk ke dag, zo meldt ons de correspon dent van de tour. De jongens en meisjes werden vroeg uit de slaap zakken gehaald en de politie was eveneens vroeg op de been om de tour te begeleiden. Behalve ome Chris en ome Joop Vervoorn, de tourdokter, was ook ome Fred Em mer ter plekke om de tour zo leuk mogelijk op de film te laten vast leggen. Dezelfde avond kwamen de beelden op het journaal van de NOS. Karin Koet van de Leidse Gé Hofenk ploeg kwam helemaal op het scherm. Een fijn succesje voor de Sleutelstad. De NOS gaat trouwens nog steeds vooruit. Tour de Frats III Na een kranslegging op het graf van de ïerste leider en oprichter van de tour, ome Joop Legerstee, toog fcet gezelschap naar da Grote Markt Ome Chris gaf hier twee gele en twee groene truien weg. Rudy Sou- hoka uit Leiden kreeg er één van. Aldus onze correspondent. Hij was ei bij. Tour de Frats IV Na Emmerich - dait ligt nog ver der ten oosten van das Gelderisches Tal - kwam Doetinchem in zicht. Ooetinchem is een leuke plaats. Maar dit terzijde. Onze correspon dent weet hier trouwens niks van. Tour de Frats V Na de eerste etappe ziet het klas sement er als volgt uit. Meisjes: 1. Anita Drost, Blue Band, 36 punten; 2. Silvia Weijer, Hopa 35 punten; 3. Silvia Drost, Blue Band, 27 punten; ploegen meisjes: 1. Hopax, 15 punten 2. Golden Wonder, 13 punten, 3. Gé Hofenk, 12 punten. Jongens: 1. Jan Malachowski, Revilac, 30 punten, 2. Robert Drost, Blue Band, 28 pun ten, 3. Leo Siers, Revilac, 25 pun ten; ploegen Jongens: 1. Lola 16 pun ten, 2. Rivella 15 punten, 3. Albert Heijn 14 punten. Allemaal reclame eigenlijk. Als we daar wat voor gin gen rekenen, zouden de prijzen van boter, vïrf, chips, platen en afwas- borstels drastisch omhoog gaan. Ei genlijk is de economie van ons af hankelijk. Paard I Het kistje met wilde Havanna's uit Voorschoten laat op zich wach ten. Nog maar even een bericht. De festiviteiten rondom het paard ne men as. vrijdagmiddag een aanvang. Om drie uur openen de bejaarden van Voorschoten een kermis en ko men ze bijeen in "De Werf". Melle de Vries, vertrouwensman van de kermisexploitanten, is trouwens voor de vijftigste maal bij de festivitei ten betrokken. De kermis is ook za terdag geopend. Paard II De maandag erop begint - reeds om vijf uur in de ochtend - de Jaar lijkse paardenmarkt in Voorschoten. Burgemeester Van der Haar opent vervolgens om Wen uur de enige kruismarkt in Nederland door aan het begin van de Voorstraat een kruis te plaatsen. Eveneens om tien uur begint in de Schoolstraat het standwer tersconcours, 's Middags om twee uur valt het eerste startschot voor de Kortebaandraverij op de Van Beethovenlaan. Rookt de burge meester roms ook wilde Havanna's? Komkommers De komkommers schommelen nu tussen achttien en vierendertig cent. Vorige week waren ze duurder. Een ongunstige ontwikkeling. verbod voor voertuigen die WASSENAAR Burgemees ter en wethouders van de gemeen te Wassenaar hebben voor de on langs voltooide doorgetrokken Jagerslaan een aantal verkeers maatregelen genomen. In de eerste plaats is een geslotenverkla ring ingevoerd voor voertuigen die breder zijn dan twee meter. Dit is van toepassing op het gedeel te Jagerslaan dat 115 meter voor bij de kruising met de Hazelaan ligt en dat loopt tot aan de krui sing met de Spelderslaan. Voor het gedeelte van de Jagerslaan tussen de Groot Haesebroekseweg en de Spelderslaan zal zowel een Inhaalverbod als een parkeerver bod gaan gelden. Ten slotte is ook bepaald dat het nieuwe ge deelte van de Jagerslaan voor al het verkeer ln twee richtingen wordt opengesteld. De maatregelen zullen bij wijze van proef voor zes maanden gel den. B. en w. hebben de gemeen teraad toegezegd dat na deze proefperiode aan de hand van in tussen te houden verkeerstel lingen zal worden nagegaan of er andere of aanvullende maatrege len zullen moeten worden geno- Over de verkeerstellingen heeft het college van B. en W. inmid dels een nota gestuurd naar het zg Verkeers- en Welzij nsoverleg. In deze nota wordt voorgesteld de tellingen in augustus te houden. Gedurende vier weken zou dan mechanisch geteld moeten wor den op de Van Zuylen van Nije- veltstraat bij de Storm van 's Gra- vesandeweg bij Duinrell, op de Backershagenlaan en op twee plaatsen van de Groot Haese broekseweg, namelijk bij de Schouwweg en tussen de Jagers- laan en de Stoeplaan. Het voornemen bestaat om op een werkdag en op een zondag zg. visuele nummerbordtellingen te houden om het inzicht in de her komst en de bestemming van het "erkeer te vergroten. «bureau. Noordeinde malig marinecomplex): ma. 11-1 uur, di. 6.30—8.30 uur nam., woe. dienstencentrum 6V30—8 3° uur nam" 36 vrij. 79 uur nam., Mierennest Morsweg do. 79 uur nam. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b cel 40483. aigem»- ae informatie dae van 0—10 uur Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk Werk Oude Rijn 44c. spreekuur dag. van 2 3 uur nam., ma. en di. van 7—8 uur nam., telefoon (071—) 20931. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: Directie en adminlstr.: 071-25041 Redactie: 071-21507 Hoofdredacteur: Han Mulder Kwartaalabonnement f 35,90

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2