Ties Kruize schiet hockeyteam weer naar (2-0) winst Record Wielart: 2.16 m "De als Wegerle 's mogen terug ze niet kunnen wennen In voor-Olympisch toernooi Eervolle nederlaag van Blommendaal in herenenkelspel a WOENSDAG 23 JULI 1975 MONTREAL Het Nederlandse hockeyteam heeft gisteren tijdens het vóór-Olympisch toer- ïooi in Montreal ondervonden dat Argentinië niet onaanzienlijk aan kracht heeft gewonnen. Jederland zegevierde weliswaar met 2—0, waardoor het op de eerste plaats in groep a eindigde in vrijdag in de halve finales tegen Pakistan (nummer twee in groep b) moét spelen, maar de iverwinning kwam met veel moeite tot stand. vei*, De Argentijnen waren attent en aak op de helft yan Nederland te inden. De afwerking liet echter veel over en bovendien toonde irk Doyer in uitstekende vorm te irkeren. "De jongens zijn sterk ooruit gegaan." zei Ties Kruize na floop onder de indruk. "Tydens het rlljk oernooi om de wereldtitel, dat in 978 in Argentinië wordt gehouden, zeker rekening met hun moe- ichtiien worden gehouden." In Maleisië kas Nederland met 5-0 nog opper- kamepachtig geweest. Het was trouwens aan Ties Kruize :v gaje danken dat Nederland het kunst met een overwinning mocht erlaten. De 22-jarige Hagenaar lflkt na een minder sterk begin in ie eerste wedstrijd van zaterdag te- Groot Brittannië zijn zelfver- wen te hebben hervonden. Zon- straalde zijn ster tegen Mexico net vyf doelpunten, de Argentijnse loelman Julio Cufre maandag de Canada k. Montreal heeft geen interesse MONTREAL Het voor-Olym pische hockeytoernooi te Mon treal is een verliesgevende zaak. Bij de wedstrijden op de eerste 3 dagen waren gemiddeld nog geen 300 toeschouwers aanwezig in het McGill-stadion, dat een capaciteit heeft van bijna 20.000 plaatsen. Bij die 300 bevinden zich dan ook nog officials en spelers van teams, die op dat mo ment niet behoeven te spelen, zodat de interesse van de inwo ners van de Olympische stad vrijwel nihil is. Als de stijl oplopende tribunes van het stadion kaal blijven tij dens het vervolg van het «toer nooi kan het verlies oplopen tot 'n bedrag van 10.000 dollar (on geveer 25.000 gulden)„Het is op dit moment nog moeilijk exacte cijfers te noemen', aldus Tur- pain, "maar we kunnèn een ver lies alleen nog ontlopen als er 2000 bezoekers per wedstrijd ko men". En dat zit er absoluut niet in. Het is zelfs twijfelach tig of dit aantal tijdens de fina le van zondag zal worden ge haald. het voornaamste struikelblok va Britten, die verrassend met 0-1 van de Zuidamerikanen verloren moest gisterenmiddag twee suizende schoten uit strafcorners van de na tionale topscorer (hij staat nu op 76 doelpunten uit 58 wedstrijden) laten passeren. "Ik begin he leren," aldus lachende Kruize, "het mooie doelpunten tegen Mexico was dat ze Kenia voortkwamen uit verschillende spel momenten. Dus niet alleen uit vrije slagen. Ik had eenmaal eerder vijf treffers in één duel gemaakt. Dat was in 1974 tijdens het toernooi om het Europees kampioenschap in Madrid tegen Portugal." Eveneens in groep A won Groot- Brittannië met 3-0 (rust 1-0) van Mexico. De eindstand in groep A is: Nederland 3 3 0 0 6 12-1 Argentinië 3 2 0 1 4 4-3 Gr.-Brittannië 3 1 0 2 2 4-3 Mexico 3 0 0 3 0 1-14 Nederland is woensdag en donder eerste plaats met het recht in de halve finales tegen outsider Argen tinië uit te komen. Uitslagen groep B: West-Duits- land Pakistan 3-2 (1-1), Canada India 2-2 (2-1). Eindstand in groep B: 3 3 0 0 3 2 0 1 6 12-5 4 10-4 1 5-10 1 3-11 In tennistoernooi Noordwijk NOORDWIJK De partijen, die gisteren in het herenenkelspel A van het tennistoernooi van de Noord- wijkse Sportvereniging werden afge werkt, hebben de wedstrijdleiding niet in tijdnood gebracht. Er kwam geen enkele drie-setter uit de bus. Alleen Blommendaal was daar tegen Bielefeld, de no. 4 van de Metselaars, dichtbij. In de eerste set leek Biele feld naar een. moeiteloze winst te zullen glijden. Hij kwam met 5—1 voor en niets wees erop dat Blom mendaal bij machte was om verande ring in de gang van zaken te bren gen. Maar de blonde Noordwijkse reus wilde niet, na zijn exit in de eerste ronde van het enkelspel, in de a- categorie worden geëlimineerd zonder tenminste zijn reputatie hoog te hou den. Dat deed hij op een manier, die Bielefeld steeds minder overtuigend zijav racket deed zwaaien. Een tie- bri* was nodflg om Blommendaal op d<*4knieën te krijgen: 7—6. Een ge- de tegenstander die hy trof. namelijk Van Buskerk. Deze was. althans gis teren, niet in staat om verweer van enige betekenis te bieden. Zyn loon voor het optreden bleef dan ook be perkt tot één spel: 6-1, 6-0 voor Klip- pel. Uit de strijd verdwenen verder Bannink (2—6. 3—6 tegen Sriemel», Paul Alessy (3—6, 2—6 tegen Rob Mentink), Jan Haasnoot <46, 06 tegen Saleh), Scholtes (4—6. 5—7 tegen Jooste) en Gelevert (2—6, 3—6 tegen Garcia). De erkende a-spelers komen eerst vandaag in actie In de kwart-finales zulen o.a. aan treden Akbari, no. 1 van Perzlë. Hor dijk, Hemmes en Fleury. Bij de dames zijn Elly Appel en Judith Salomé de verwachte finalisten. Natuurlijk werd er gisteren ook in „b" slag geleverd. Louk Klippel was weer snel klaar te gen de Duitser Haubscher (6—3, 6—0), maar Ton Creighton. Coen Dekker en Jan Haasnoot deden er tegen de landgenoten van Haubscher, waarschuwde Bielefeld paste in de respectievelijk Wolschke (6—3, 6—3 tweede set beter op zyn tellen: 6—3. Heibrock «6—2, 6—3) e Van de andere b-spelers. die hun 52> niet veel langer Bock (6-3, KOERSEN IN HILVERSUM Vrij. Revanche West-Duitsland heeft genomen voor de nederlaag van 1-5, die in maart van dit jaar in de halve finales van het toernooi om de wereldtitel in Koeala Loempoer tegen Pakistan werd geleden. Na een enerverende wedstrijd wonnen de Westduitsers met 3-2 en eindig den daardoor in groep B voor-Olympische toernooi Donauprijs 2000 m: 1. Maarten S (C. Hetteling) 2.49.5 1.24.8, 2. Man dingo, 3. Norton's Boys. Winn 2,30 pl 1,30 1,50 2,10 kopp 5,20 trio 69,-. Erftprijs 1500 m: 1. Olga Draisine (M. v. d. Togt) 2.14.6 1.28.4, 2. Oran ge Bowl, 3. Olbert D. Winn 3,50 pl 1,30 2,10 1,50 kopp 14,20. Isarprijs 2000 m: 1. Myra Gloria (S. Hartman) 2.48.3 1.24.2, 2. Lore- ne Six, 3. Lou Roodnoot. Winn 2,80 pl 1,60 1,90 2,40 kopp 11,60 trio 139,60. Elbeprijs 2000 m: 1. Nerva (J. van Dooyeweerd) 2.52.7 1.26.4, 2. Nilson B, 3. Nico. Winn 6,70 pl 1,70 1,60 5,80 het k°PP 6'3°" anche Kampioenschap van Nederland 25 km in Lisse LISSE - Het kampioenschap derland 25 km zal Lisse dankzij de deelname Belgische atleten Paul Leleu Rottiers van de K.A.V. Mechelen internationaal tintje krijgen. Tot de favorieten Wartaprijs 2020 m: 1. Karla Plu to (M. van Leeuwen) 2.47.3 1.22.8, 2. Idaho, 3. Kingston Again. Winn 6,- pl 1,70 1,40 2,10 kopp 11,20, trio 118,40. Tauberprijs (le afd.) 2000 m: 1. Leo D (F. Bosscha) 2.47.4 1.23.7, 2. Lloyd, 3. Lange Ros. Winn. 13,10, pl. 2,50 1,30 1,40 kopp 19,10. Spree-prijs 2440 m: 1. Janny P (J. Scheffer) 3.24.5 1.23.8, 2.Java,3. Ixiaan. Winn. 17,30, pl. 3,50 5,60 1,50 koppel 207,30, trio 2631,50. Tauberprijs (2e afd.) 2000 m: 1. Luit v. Toogwijk (A. de Wre de) 2.46,'- 1.43,-, 2. Lotus Laguna, 3. f Louis Lazuur. Winn. 2,20, pl. 1,10 1,30 1,50 koppel 4,20. Isarprys 2440 m: 1. Niels Zuidvel- de 'zege behoren Cor de (T. Schoutrop) 3.32.7 1.28.6, Vriend (PSV), Wim Hol (Parthenon), Karmano, 3. Kobold. Winn. 2,10, pl. Johan Kijne en Louis Polak (Metro), 1,20 1,20, koppel 2,80. .d. Weiden (AV'23), die onlangs de marathon van Rotterdam heeft ge wonnen en Wies van Houten van RK HAV. Onzeker is nog of Geert Jan sen en Henk Kalf zullen starten. On der de meer dan 200 deelnemers bevinden zich ook twee dames: Cor- ry Konings van de vereniging Thor uit Roosendaal en Plony Scheringa van het Beverwijks DEM. De start is om half vier op de Spekkelaan in Lisse nabij het clubgebouw van "De xx r Spartaan". Het parcours, dat vijfmaal Mensen, jullie zijn knettergek, door moeten worden ultgelegd ziet er uit. gpgjcketean.Loosterweg laan-erf Austria-Achterweg. De totalisatoromzet: 453.703,-. KERKRADE Ruud Wielart (foto) heeft gisteravond tydens atletiekwedstrijden tie Kerkrade zijn eigen Nederlandse record hoogspringen verbeterd en ge bracht op 2.16 meter. Het record stond op zyn naam met 2.14, een hoogte die hij al drie keer heeft gehaald, onid'etr meer dot seizoen al twee maal Ruud Wielant haalde de 2.16 meter dn zijn derde poging. De 21- janige Hoofddorper was begonnen op 2.01 meiter. Vervolgens be dwong de Haarlem-atleet 2.08 en 2.12, steeds in de eerste poging. Nadat Wielart de 2.16 had ge haald, ging de liat naar 2.20. twee centimeter meer dan de Olym pische limiet voor Montreal. De eerste poging was bijna goed, de tweede en derde waren veel min der. „Gelukkig dat hij nu eindelijk boven de 2.15 is", aldus Wielarts trainer Servee Wijsen.Die hoogte begon een obsessie te worden. We hebben daarom vandaag ook een andere volgorde aangehouden. Ik ben ervan overtuigd dat Ruud nu geregeld 2.15 gaat springen. Dat is belangrijk, want de internatio nale volgorde is 2.05, 2-10, 2.15, 2.18 enzovoorts". Ruud Wielart, die momenteel in Amsterdam zijn militaire dienst plicht vervult, won de wedstrijd aix Kerkrade vóór Raymond de Vries (AV'34) en Peter Geelen (Kimbria), die beiden tot 2.01 me ter kwamen. Nieuwe Uitgaven Feyenoord-manager Guus Rrox Ellen Mac Gillavry en Frans Marsbergen. Uitgeverij Andries Blitz, Laren NH. f 9.90. Elseviers creatieve gezinsboek, door Pamela «Vestland. Een boek barstens vol ideeën voor _het werken met "waardeloos" materiaal. Uitgeverij Elsevier Nederland, Amsterdam, f 35. Avonturen van Tom Poes: De reu zenvogel - De meester-schilder, door Marten Toonder. Geautoriseerde, ui- TI-RALEIGH GAAT DOOR BOTTERDAM De profformatie L Ti-Raleigh blijft bestaan. De di- wbssssb® sastaKSw» Uitgeverij De Bezige Bij, Amster- dat het tweejarig contract, dat aan am. het eind van dit seizoen afloopt, met Klein Chinees woordenboek, door eenzelfde periode wordt verlengd Raleigh wil voor het komend seizoen zich gaan meten met de grote Europese ploegen en zal inschrijven Het grillige leven van kardinaal Voor de Ronde van Spanje en de iPirelli, door R. Firbank. Meulenhoff Tour de France. Het deelnemen aan [I 18.50. Meesters der vertelkunst. Zevenen dertig verhalen uit de moderne we reldliteratuur. Meulenhoff. f 35. Poe'i: Ik was keizer van China. c De autobiografie van de laatste Chi- An®? lese keizer (1906-1967). Uitgevers groep Combo, Baarn. f 32.50. Wat ieder kind zou wiUen dat zijn ouders wisten, door Lee Salk. Het begrijpen van emotionele proble men bij kinderen. Ouders van Nu- boek. Uitgeversmaatschappij Kos mos. Amsterdam, f 16.90. AUes erop en eraan, door B. Henge- veld. Een naslagboek over kleine af wijkingen bij jonge kinderen. Ouders van Nu-ooek. Kosmos f i8.50 2e Latijnse Aterix Falx A urea, met woordenlijst. Uitgeverij Agon Elsevier, Amsterdam, f 12.50. Vechten voor een veldje, door Cor- rie Hafkamp. Jeugdboek 9-13 Jr. Uitgeverij Van Holkema en Waren dorf, Bussum. f 11.90. Hoera voor het prinselijk paar. Een keuze uit PC 1965-1973 door G. Luijters, K. Koch, M. van Keulen en R Proper. Grote ABC. Uitgeverij De Arbeiderspers, Amsterdam, f 24.50 De rode pimpernel, door Baronesse Orczy. De Arbeiderspers, f 26.50. Het stoomvarken, door James Mc- Clure. Serie Crime de la Crime. De Arbeiderspers. 12*** gen) spits, 21, blikkend) evenwel aan de Kuip den geklonken, is nog vraagteken. Manager Guus Brox: "Als het hier niet bevalt, als ze wennen, mogen ze van ons veertien diagein gerust weer Zuid-Afrika terugvliegen. En als ze na sterkt. Verschillende contracten met komen dat ze zich biet niet "happy" lopen af, terwijl in de loop voeien, oké, ook dan nog mogen ze seizoen de Raleigh-renners meteen weer naar huis. n der Leeuw, Jos van Beers Karei Seis met het fietsen zijn ge stopt. brutaal uit de ogen het wil. Guus Brox: "Maar uiter aard is net de bedoeling dat groot lopig blijven. Logisch. Anders zou den we geen principiële overeenkomst twee jaar met ze zijn aange- niet kunnen gaan". n ons over Geoffry (in Zuid Afrika vertegen woordiger bij een brouwerij Steve (studeerde één jaar tot de conclusie boekhouder) zijn op het ogenblik ook heilig van plan om van de Europese kans die zij kregen iets moois te ma- Dat heb- ken. Geoffry: "Al beseffen we zeer we zo met ze afgesproken. L^ek goed dat het een héél karwei gaat wel reëel. Vergeet niet dat die worden cm in het eerste elftal van :ns uit een heel ander wereld- Feyenoord een vaste plaats, te ver over politiek willen de Zuidafri- kaanse broeders niet praten. Hun "voogd" Marinus Perlee: "Ik kan alleen zeggen dat wat betreft het rassenvraagstuk hun standpunt "zeer gunstig" is. Dat ze er niet over willen praten, is overigens lo gisch. Want stel dat ze weer terug gaan triomfators van het gravel te stap pen. In de Duits-Nederlandse kracht meting moest alleen Gelevert. die met 0—6, 6—7 het onderspit moest delven tegen Hulsbeck en Alessy. 6—7, 4—6, tegen Drticke. afhaken. De marathon-partyen, die uit de reeks va-n snelle twee sets wedstrijden sprongen, waren de partij in het he- reneulkelspel tussen Ad van der Berg en Everaars (46, 76. 61 voor laatstgenoemde) en in het herenen kelspel c tussen Roodenburg en .Van Dongen: 5—7, 7—6. 4-6 voor Van Dongen na ruim drie uur spelen. Alkemade De verrassing in het toernooi van de Tv Alkemade was gisteren zonder twijfel de uitschakeling van Joop van der Berg in het herenenikelspel c tegen Wessels: 06. 75, 64. In de eerste set leek het er niet op dat Wessels een serieuze kans had om Van der Berg ook maar te bedrei gen. Met zijn rechtse en linkse fore hands dicteerde de Leidsche Hout veteraan het spel volkomen. Dankzij een prima conditie wist Wessels terug te komen. Dolf Beelen, no. 2 geplaatst stuitte alleen in /ie tweede set op geduchte tegenstand van R. de Bak ker. 6-1, 6—7, 6-0. Bij de diames in c had Mia Smit weinig problemen met A. Er inga i62, 6—1) en moest Anne van der Zwet het hoofd buigen voor de harde secure forehands van Karin Hees terman, die vooral punten maakte op de zwakke tweede service van Anne van der Zwet. Karin Heesterman be reikte met deze zege de halve finale. Merckx heeft dubbele kaakbreuk BRUSSEL Een nieuw onderzoek bij Eddy Merckx, dat in het univer siteitsziekenhuis van Leuven heeft plaatsgevonden, heeft uitgemaakt dat Merckx een dubbele kaakbreuk heeft. De wereldkampioen is in de laatste Ronde van Frankrijk geval len en had daarbij ernstige verwon dingen opgelopen aan zijn kaak. Aanvankelijk werd medegedeeld dat het een enkele breuk was, maar 9 achteraf bleek dit niet juist. De dok- y toren hebben de Belg een lange rust periode aangeraden, maar Merckx wil de reeds ondertekende contrac ten. die hij in België en Frankrijk weet? Misschien word ik hier wel heeft afgesloten, nakomen, snel verliefd". Merckx won gisteravond een prof- Vandaag hebben Geoffry en Ste- ronde in het Belgische Ronse. ve zich in Papendal bij het keur- Merckx legde de 105 kilometer af in korps van Antoni Brzezanczyk ge- 2 uur en 27 minuten, voegd. Vanavond (in Weert, Wilhel- De uitslag is: 1. Merckx (Bel) 105 mina '08-Feyenoord) kijken zij van- kilometer in 2 uur en 27 minuten. 2. af de tribune toe. Maar zondag ko- Dierickx (Bel) z.t.. 3. De Witte «Bel- men ze wellicht in Arnhem in ac- z.t.. 4. Maertens iBel) op 15 sec 5. tie als Feyenoord er tegen Vites- Planckaert (Bel) z.t. Gerard Vianen heeft gisteren de oefent. ADVERTENTIE Elly Spoor lift bijna voor nop met de tienertoer. Zo'n tienertoer kost f32,50. En daarvoor mag ze acht dagen lang onbeperkt door Nederland treinen. En daarnaast nog'ns 50% reduktie op interlokale bussen. Voor die prijs ga je tóch zeker niet met je duim omhoog langs de weg staan? De tienertoer is in juni, juli en augustus op ieder station te koop. Pasfoto en identiteits bewijs (waaruit blijkt dat je niet ouder dan 19 bent) meebrengen. üenertoer: acht dagen reizen op'n koopje. overen. Maar luikt dat niet, goed, dan maar in het tweede". Sceve: "In Zuid'-Afrika hebben we Steffen- "rekenmeester', hagen meegemaakt. Wat een moei te heef die niet moeten doen om er bij Ajax in te komen. Eigenlijk is het hem zelfs nóóit volledig ge lukt. Wat ik ermee wil zeggen? We weten waaraan we zijn begonnen". Marinus Perlee, de 38-jarige Zuid- afrikaanse trainer van Nederlandse afkomst die met de Wegerle's is meegekomen en de komende weken (2 augustus keert hij terug) over hen waakt: "Geloof me, het zijn goede spelers. Arcadia Shepherds, hun Zuidafrikaanse club, draaide volle dig op hen. De supporters van Arca dia zijn dan ook in opstand gekomen toen bekend raakte dat ze weggin gen. En de trainer, ene Johansson, ziet ze uiteraard liever vandaag te rugkomen dan morgen. Wat wil je? Steve werd dit keer niet voor niets ir Zuid-Afrika tot de voetballer van het jaar uitgeroepen en Geoffry maakte dit seizoen twaalf goals". profronde van Obbicht, officieel ge heten 'Het wonder van Obbicht', gewonnen .Hij maakte deel uit van een kopgroep van 21 renners, die in de eerste helft van de 116 kilometer waren ontsnapt. Vianen demarreer de twaalf kilometer voor de eind streep en kon door niemand worden teruggehaald. Hij finishte in 2 uur. 31 minuten en 30 seconden. Joop Zoetemelk klasseerde zich niet bij de eerste dertig. De uitslag is LEIDEN Het Leidse Rooden- 1 Gerard Vianen 116 kilometer in burg, dat in de komende competitie 2 uur. 31 minuten en 30 seconden, 2. zal uitkomen in de eerste klasse Theo Smit op 47 sec., 3. Harm Otten- West I, speelt op zondag 31 augus- bros z.t., 4. Ben Groen zX., 5. Jan tus een vriendschappelijke wedstrijd Raas z.t„ 6. Jan van Katwijk z.t., tegen het eerste elftal van Wagenin- 7. Cees Priem z.t., 8. Don Allan z.t.. 9. Gerrie Knetemann z.t., 10. Cees van Dongen. Oefenduel van Wageningen bij Roodenburg gen. Het oefenduel in Leiden is de eerste divisieclub op die dag mo gelijk, omdat het team dan niet in actie behoeft te komen in de com petitie. De ontmoeting begint om half drie. De kans bestaat dat ook nog een Spaanse profclub op bezoek zal komen bij Roodenburg. De Lei- denaars zijn in onderhandeling met Herkules uit Alicante. Voor Rooden burg begint de reeks oefenwedstrij- Taalinoeilijkheden zullen zich met öen op 2 augustus tegen Koudekerk. Vrij spel langzaam Nederlands spreekt, kun- Rijnsburgse Boys (13/8). Sleutels "En anders leert Van Hanegem 8). Sleutels en Wageningen komen r Zuidafrikaans". Het ligt in de bedoeling van Ge offry Wegerle (getrouwd, dochtertje) om zijn gezin zo spoedig mogelijk te laten overkomen. Steve trekt dan bij zijn broer op de flat in. Steve: "Ik ben nog- vrijgezel. Maar wie "Noord", de overige duels zijn uitwedstrijden voor Roodenburg. HOOFDKLASSE Quick. HG -ACC Rood/en/Wit -HBS VOC - HCCC Hercules -UD Voetbal Nederland heeft gister avond in Deventer tijdens het vier- landen- UEFA- jeugdtoernooi met 2-0 gewonnen van Noorwegen. Polen versloeg Denemarken met 3-0.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11