Ajax speelt in voorcompetitie als de KNVB gelijk krijgt k Tweede plaats Alex van Belkum (Zijl/LGB) op 200 m. schoolslag Voor Thung en Sanders doek al gevallen A Poloteam loot gunstig Hooggenoteerde Douma geklopt door Holster OENSDAG 16 JULI 1975 PAGINA 13 AMSTERDAM Uitstekend diplomaat. Hans Kraaij. Net toen Jaap van Praag aan de hand van een bundeltje correspondentie had aangetoond hoe vast Ajax als deelnemer aan de Europa Cup 3-competitie in de schoenen staat, gaf Kraaij gisteren nog even blijk van Ajax' grote welwil lendheid indien het toch nog verkeerd mocht gaan voor Amsterdam. In het kort: Ajax legt zich bij de door FC Twente, Sparta en AZ '67 vastgestelde data van voorcompetitie neer wanneer de door de KNVB aangevraagde arbitrage tot gevolg krijgt dat de UEFA de winnaar van die in middels berucht geworden voorcompetitie alsnog als deelnemer aan de Europ Cup 3 zal moe- ten inschrijven. KOERSEN IN HILVERSUM houden. Dat tenzij laat ik nu ach- onzekere factor. Sinds maandag is de CALI Het gehandicapte Nederlandse waterpoloteam heeft by zijn streven naar eed plaats onder de eerste zes van het wereldkampioenschap in Cali (de eerste zes kwalificeren zich voor de Olympische Spelen van Montreal) de hulp gekregen van het lot. FINA-president Harold Henning dirigeerde gis teren by de loting Nederland met vaste hand naar de relatief zwakste van de vier groepen. Samen met Italië, Mexico en Canada moest Oranje vanaf zaterdag stryden om de twee beschikbare plaatsen in de fi nalepoule. "Als we nu eerste worden zijn we in elk geval al zeker van d.e zevende plaats in het eindklassement',was het hoopvolle commentaar van voorzitter-kamprechter Klaas van de Pol. Een rekenwijze die opgaat, omdat in de finale poule het resultaat van de on derlinge ontmoetingen uit de poule blijft tellen. Het Nederlands team is de voorbereidingsperiode verre van onbeschadigd doorgekomen. In Nederland al viel Jan Evertveer af als slachtoffer van een ver keersongeval. Op de derde dag van het trainingskamp op Curasao liep Keman, die erop geprepareerd was de moeilijke rol van de in middels gestopte Wim Hermsen als hoofdaanvaller over te ne men, door een gesloten glazen deur. Met een doorgesneden pees in de hand en een bijna door gesneden pees in de knie kon hy tegelyk met de afvallende Hans van Gruyl (overgekomen om Wim Keman te vervangen), Gerard Keetelaar en Hans Smit op het vliegtuig naar huis wor den gezet. Tenslotte sprong tijdens het onweer van maandagavond re servedoelman Wim van den Schilden vanaf de kant op de staaldraad, waarmee het doel in het "Pan America-bad aan de kant is bevestigd. Met verwon dingen aan de hals werd hij uit het water gehaald. De dienst doende dokter bleek afwezig. De ijlings bij de zwemploeg van daan geroepen team-arts Elzer- man constateerde dat het, af gezien van een diepe vleeswond, nogal meeviel. Van den Schil den loopt nu met de hals in het verband en mag enkele dagen niet trainen. Coach Trumbic rekent erop dat hy vóór zater dag weer speelklaar is en is daarom niet begonnen om één van de velspelers tot doelman om te scholen. Iets waartoe hy by een ernstige blessure van Van den Schilden wel genood zaakt zou zyn geweest, omdat de reglementen de overkomst van een eventuele nieuwe stand-in voor Evert Kroon ver bieden. Door Ger Stolk Toen vertegenwoordigers van Sparta,' FC Twente en AZ'67 afgelopen maan dag de data van die voorcompetitie uitkienden, schitterde Ajax door af wezigheid. Volgens Van Praag lagen daaraan principiële overwegingen ten grondslag. De Amsterdamse voorzit ter: "Wij hebben de KNVB getele grafeerd om de zaak uit te stellen. Dit omdat we dat onbehoorlijk tegen de UEFA zoudén vinden. Bovendien, navraag heeft me geleerd dat de uit spraak van de arbitrage al op zater dag 19 juli zal plaatsvinden. Waarom dan niet nog een week gewacht met die bijeenkomst?" Wrevel De houding van Ajax heeft wrevel opgewekt bij FC Twente, Sparta en AZ'67. Met name de Twentse voor zitter Marsman liet zich via de ra dio op niet mis te verstane wijze uit. Van Praag: "De heren zijn één ding .vergeten. In het door Huijbregts ondertekend schrijven :van de KNVB yan 23 mei wor$t het gesprek dat wij met Sparta, Twente en AZ hebben gehad bevestigd. Onder punt vijf staat echter duidelijk dat alle ge maakte afspraken slechts dan zou den worden geëffectueerd indien de UEFA zijn instemming zou betuigen met het feit dat de winnaar van de voorcompetitie in augustus als deel nemer aan de Europa Cup 3 zou worden ingeschreven. Op 9 juni heb ben wij een brief aan de KNVB, Sparta, Twente en AZ doen uitgaan met ingesloten eed afschrift vaneen UEFA-schrijven. De UEFA stelde daarin zondermeer dat de voorcom petitie niet zou worden erkend en dat de ranglijst van dé oompetitie bepa lend zou zijn voor deelname aan de Europa Cup 3. Daarom hebben wy het juist gevonden om bij de loting van de Europa Cup aanwezig te zijn. Daar is anders over gedacht. Even als over het feit dat ik in Parys was bij de Europa Cupfinale. Er is ook gedacht in de termen van hand je-klap. Ik wil één ding zeggen. Ik ben op uitnodiging in Parijs ge weest. Evenals een aantal andere voorzitters van clubs die de Europa Cup wonnen. In Zürich maakte mr Tripels enkele laat ik zeggen - ko mische opmerkingen. Als voorzitter van een vlub die de Europa Cup enkele malen won, ben ik bij som mige mensen van de UEFA geen volslagen onbekende. Ik vind het wel een gebrek dat een aantal KNVB-mensen nog nooit aan UEFA- officials is voorgesteld. Aan de dere kant is het zo dat je het en ander niet moet uitleggen als dat het woord van Ajax bij de UEFA wet is. Al is het zogenaamde 'lob byen' een ieders goed recht. terwage. Wanneer we met Ajax de boot op alle fronten zouden mis sen, trek ik mijn consequenties en ga ik weg. We hebben een jonge groep. Vorig seizoen mankeerde het niet aan kwalitiet maar aan men taliteit. Zoals een Joop Zoetemlek nooit van zijn leven de Tour de Fran ce zal Winnen, zo konden wij vorig seizoen geen kamnioeri worden On danks alle kwalitiet. Dat moet idt keer het verschil zijn met Ling, Wic- kel, Helling en Meijer hebben we een jong stel. Ik denk dat die Pool in Rotterdam er jaloers op zal zijn. Ik ga ook zelf meer op het veld trainen. Miin werkzaamheden blij ven hetzelfde, er is, wel sprake van NIJMEGEN Op de eerste marsdag van de 59e Nijmeegse i kans dat Ajax Suurbier len veranderen' LISSE Wie de resultaten in de ennis toernooien van de regio Lei- i zich laat voorbijgaan den wisten Jonge groep Vierdaagse hebben 225 lopers de kan „iet andres c strijd moeten staken. Dat is vijf komen dat er va minder dan vorig jaar. Gistermor- verschil geen sprake meer is. In te gen waren 14.763 tippelaars ge- venstelling tot de voorgaande jaren. den zich 16.311 wandelaars geméld, maar 1548 lopers lieten ken gekregen. Vastegesteld kan het op het laatste moment door den dat de jongere spelers weinig Sambreprijs le afdeling 2000 m: 1. Lester <W. Strooper) 2.53.4 1.26 7 2. Nina uit Laren. 3. Mona Hanover. Winn. 12,00, pi. 2.30 1 90 1.90. koppel 46.00, trio 644.70. Meliseprijs 2440 m: 1. Nevada K (A. Plagge) 3.33.7 1.27.6. 2. Mariano 3. Narko Buitenzorg. Winn. 2.30, pl.r 1.20 1.40 120. koppel 9.90. Sambreprijs 2e afdeling 2000 m: 1. Larry (S. Hartman) 2.49.4 1.24.7, 2. Notre Vainqueur, 3. Mianka. Winn. 3.70. pl. 1.40 1.20 1.20, koppel 6.40, trio 39.70. Sureprijs 2040 m: 1. Nik Spencer (M. Bouwhuis) 2.53.1 1.25.7. 2. Ne nuphar. 3. Lord Carlos. Winn. 3.40, pl. 2.40 1.80 2.40. koppel 6.60. Duranceprijs 2040 m: 1. Lady Le- rona (J. Wagenaar) 2.56.5 1.26 5. 2. Idaho, 3. Kimberley Gregor. Winn. 2 40. pl. 1.60 2.00 1.80. koppel 12.70, Maar op zijn trio 87.10. Recordprijs der 6-jarigen 1600 m: 1. Karei Duke <G. Bosschieter) 2.06.6 1.19,2, 2. Kid Eemshorn, 3. Kora Marijke Winn. 7.60, pl. 2.10 1.80 2.10, koppel 15.40. Lippeprijs 2000 m: 1. Isnathan (J. van Dooyeweerd) 2.32.8 1.21.9. 2. Li- me du Bois. 3. Icarus. Winn. 2.00, pl. 1.80, 4.30. 2.90. koppel 25.70, trio 483.10. Ardecheprijs 2900 m: 1. Lenie Bloem lust (E. Tammenga) 4.02.4, 1.23.6. 2. Lou Hagheweyde. 3. Jar- Ls. Winn. 16.70, pl. 3.10 1.60, koppel 24.00. Duranceprijs 2e afdeling 2040 m: 1. Lange Ros (M. Bouwhuis) 2.52.0, 1.23.5, 2. Lotus Laguna. 3. Marinet te. Winn. 8.90, pl. 2.80 2.00 2.00, kop pel 19.80, trio 746.50. Sauerprijs 2440 m: 1 Kolomac (Mej. P. Verhoeve) 3.29.8 1.26.0. 2. Harry Verdegaal tegen Feery Hol- Larina T., 3. Lena Axkit II. Winn. star en Ted Truyens. Eerstgenoem- 5.30, pl. 2.60 1.30. koppel 11.60. gelijkopgaand duel Totalisatoromzet: f 441.051. te kennen gegeven te wil- In tennistoernooi Lisse Een nieuw seizoen. Een seizoen, dat volgens Hans Kraaij beslissend zal zijn voor zijn toekomst. Kraaij: „Vorig jaar heb ik gezegd dat Lk weg zou gaan indien we niét óf het nationale ku-urucc^s-han. oe n >- ker, óf de UEFA-Cup zouden pak- allerlei oorzaken toch nog afwe ten. Voor vandaagde dag van dween de als elkaar onderdoen. Gisteren Wychen, zijn daarom 14.548 delaars gerechtigd uit de start blokken te gaan. Op de foto een van de zonder linge figuren die het Nijmeegse de wandélgébeuren extra kleur ge- vui het herenenkelspel b, Gerard Dou ma, voortijdig van het strijdtoneel. Ferry Holster, die zich in het toer- rooi te Hillegom al onderscheidde en o 2 geplaatste Noud Weijers het vuur zeer na aan de schenen legde, was verantwoordelijk voor de snelle eliminatie van de man, die door vrij wel iedereen die hem vorig Jaar in pt tie zag, in de finale werd ver wacht. Holster trok zich van de vlot- le start van Douma (6-3 in de eerste set) weinig aan en pakte de volgende sets overtuigend: 6-2. 6-1. Heel moeilijk had verder Onno Rujrse- naars het tegen Peter Wolterink: 6-7, 7-5, 6-4. En dan te bedenken Peter Wolterink tevoren in het he- ïenenkespel c de eer aan zijn te genstandder Bob Bijleveld moest la ten 6-2, 7-5 voor Wolterink. In teren: 6-2, 6-4. 'b' kwam Alfred Gelevert ten koste van Jan van der Marei ook een ron de verder: 6-3, 6-4- Dat gebeurde in een ondanks de hinderlijke wind niet onaantrekkelijke partij, met van weerszijden gevarieerd tennis. Bij de dames kon Janny Kaaien na 'n snel le eerste set eerst na veel pijn en moeite de tweede set op haar naam schrijven tegen een te'laat op toe ren komende Mia Smit: 6-1, 6-4. Toch mocht zij zich nog gelukkig prijzen, want de no 2 geplaatste Milou Penseel, kon de taaie tegen stand van mej. Van Vorcelen uit Amsterdam pas in de derde set de finitief breken: 6-4, 5-7, 6-3. Even moeilijk had Elly Trompert het te gen mevr. Thakur: 6-3, 4-6, 6-4. Een spectaculaire strijd leverden in het berendubbeslpel b Alfred Gelevert en de conclusie tenslotte in hun voordeel te beslissen duidelijk krachts- met de veelzeggende score: 7-6, 7-5. Ton Giberius en Fred Ma<»s zorg den voor een kapitale verrassing bet herendubbelspel c door sets-zege op het als nederlaag te slik- duo Rey' B. Ruysenaars: 6-1, 6-2. Bob Bijleveld maakte er gisteren helemaal een goede dag van door na de winst tegen Peter Wolterink ook Rey met een nederlaag te confron- Bridge Nederland heelt in twee Brighton tijdens de Europese brid- 2 geplaatste getitelstrijd bij de heren in de vierde ronde van Israel verloren (317) en in de vijfde ronde van Hongarije ge wonnen (19—1). waardoor het drie plaatsen in de algemene rangschik king opschoof. Tijdens nationale zwemkampioenschappen LEIDSCHENDAM Was de derdeze afstand met 4.22,90 en de school dag van de nationale kampi- slagzwemsters- Marian Eding met oenschappen ingeruimd vopr de 2;49,79 en Antoinette de Groot met stayers -800 en 1500 meter - op de 2.51,08 (in de serie 2.49,79) op de vierde dag kwamen de middenaf- 200 m schoolslag, daarnaast kwalifi- standers en de klassieke schoolslag- ceerde Lenny van Kraay, reeds ze- nummers sterk aan bod. Ondanks ker op de 800 meter vrij. zich ook op de harde wind, die in de lengte over de 400 meter vrij met een briljante de baan blies en de temperatuur tyd van 4.36,08 en Richard van snel deed zakken, slaagden opnieuw Klooster, ook reeds geplaatst op de de 400 meter vrije slag met 4.40,63, 1500 meter met 4.23,40 (in serie Frank van Kesteren eveneens op de- 4.22,42) op de 400 meter vrije slag. ADVERTENTIE Familie Spoor houdt flink wat kiekjes aan'n dagtochtje over. Want reken er op dat ze wat zien in Efteling, Flevohof en Auto- tron of op één van die 36 andere dagtochtjes. De prijs? Zonder meer schappelijk. Aanvullend vervoer en entrees inbegrepen. Alles in één kaartje. Handig. Meer informatie over deze uitstapjes staat in de brochure 'NS dagtochten'75'. Verkrijgbaar aan het loket. NS dagtochten.Vakanties van een dag. tot zeven main. Opnieuw domineerde de jeugd op deze vierde dag. En weer werd aller- wege bewonderend gesproken over de struise Anneke van de Ende, die we derom verbaasde met haar tyd op de 400 meter vrije slag onder de 12 jaar: 4.52,32. En wat een regelmaat: 1.08.80 - 2.22,53 - 3.38,07 -4.52.32. De Vlaardingse benaderde daarmee niet direct de Genève-limiet van 4.45„7 maar zij is ook pas 12. Dat Anneke van' Kraay zich opnieuw gewonnen moest geven, was geen schande, doch ook haar tijd van 4.5,745 mag gezien worden. Zelfs de derde aankomende onder de vijfminutengrens met 4.59,33. Hetzelfde beeld vertoonde ook de categorie onder 16 jaar, waar Lenny van Kraay een klasse apart was met haar schitterende 4.36.08. Liefst negen seconden onder de Ge- nève-barriëre, waarbij men zich dan gaat afvragen of deze limiet niet te hoog is gehouden. Immers vier meis jes kwamen onder de limiet, waar bij Ineke Ran - dankzij een verbluf fende sterke laatste 100 meter (1.08) - de tweede plaats opeiste met 4.40,63. Bij de jongens excelleerde Frank van Kesteren met zijn tijd van 4.22,90, een tijd die zelfs sneller was dan van zijn clubgenoot Ri chard van Klooster, die in een leef tijdsgroep ouder startte en uitkwam op 4.2,340. In de serie had Van Klooster 4,22,42 laten afdrukken, ver reweg de snelste tijd, maar in de eindstrijd werd hy gepasseerd door een zeer gedisponeerd zwemmende Ronald Woutering, die met 4.13,87 slechts een fractie van een seconde verwijderd bleef van zijn eigen aspi rantenrecord (4.13,52) en Fred Eef- ting, die 4.20.51 op de klokken bracht. Opvallend was wel dat bij de schoolslagnummers de tijden in de series van de winnaressen sneller bleken dan in de finales. Marian Eding, die de titel greep bij de on der 14-jarigen, bleef tweemaal op een dag onder de Genève-limiet (2.54,6) met resp. 2.49,75 en 2.50.85 in de eindstrijd. Ook Antoinette de Groot bleef de grens vrij gemakkelijk de baas. Een serietijd van 2.49,08 was reeds voldoende, waarna waarschijn lijk de inspiratie ontbrak om in de eindstrijd nog eens alles te geven: 2.51.08. Bij de jongens en de heren blyft het nog steeds misère op deze nummers, hoewel Robin Woutering zich ditmaal van de goede kant liet zien realiseerde de Noordhollander in de serie 2.38,51 in de eindstrijd gooi de hij er nog een schepje bovenop en liet hij een tijd afdrukken van 2.34,92. Dezelfde progressie demon streerde ook Wim ten Wolde op de 200m schoolslag bij de onder 16-ja rigen. Zijn serietijd van 2.45,59 liet hij in de avonduren volgen met 2.36,70, wat een duidelijke vinger wijzing kan zijn voor de Haarlem mer, die zijn krachten kennelijk nog niet kent. Tweede op dit nummer werd Alex van Belkum van De Zijl/LGB in 2.41.74. Een derde plaats was voor de Leidse club weggelegd op de 4x 100 meter vrije slag estafette onder 16 jaar. HILVERSUM Voor Rolf Thung en Louk Sanders is op het Melkhuisje het doek gevallen. De twee Nederlanders, die bij de internationale tenniskampioen schappen van Nederland in Hil versum direct waren toegelaten tot het hoofdtoernooi, werden giste ren in de eerste ronde uitgescha keld. Thung, die in zijn pogingen internationaal voet aan de grond te krijgen de ene tegenvaller na de andere te incasseren krijgt, verloor in 53 minuten van de Westduitser Hans-Jürgen Poh- mann (4—6, 2—6), Sanders werd afgetroefd door de jonge Brit John Lloyd met de cijfers 6—2. 6—7, 6—2. Rolf Thung, geen gravelpeler bij uitstek verloor tegen de krachteloos slaande Pohmann (28) vier keer zijn opslag waar van 2 keer aan het einde van de set. De Duitser, die het twee jaar g ele dn. tij dens het WCT-toernooi in Rotterdam tot de halve fina les bracht, ging slechts één keer in de fout en haalde de buit moei teloos binnen. Thung is buitenge woon zwak in de rally, veel min der dan bijvoorbeeld Sanders, en zijn backhand is lang niet meer wat hij is geweest. Wel slaat de Hilversummer zijn forehand met meer topspin, zodat van deze zij de de fouten zyn verminderd, doch als geheel vertoont zijn spel wei nig vastheid en variatie. De als zevende geplaatste Pohmann, wiens opslag weinig meer is dan een in het spel brengen van de bal, manoevreerde zich behoed zaam doch geroutineerd naar de Louk Sanders, ondanks een op vallend herstel in de tweede set, tegen John Lloyd is toch tamely k geruisloos ten onder gegaan. De 25-jarige Nederlandse kampioen stond op 2—2 in de derde reeks willoos zijn opslag af door middel van twee gemiste volleys en kwam verder in het stuk niet meer voor: 2—6, 7—6 (tie-break 7—2) 26. Sanders: Daar kan ik niet tegen, zo Je service verlie zen. Toen had ik er verder geen zin meer in". Titelhouder Guillermo Vilas heeft in de eerste ronde onver wacht hard moeten werken om zich te ontdoen van Petr Kan- deral. De stijlvolle Zwitser won de eerste set na een achterstand van 1-3 met 6-3 en kreeg ook in de tweede reeks kansen om de opslag van de 22-jarige Argen tijnse vedette te doorbreken. De linkshandige Vilas, nummer één op de plaatsingslijst van het Melkhuisje, begon toen echt hard te slaan, waarbij wel duidelijk in vergelijking met vorig jaar werd dat zijn fore- en backhand nog aanzienlijk aan kracht en scherpte hebben gewonnen. Vilas won tenslotte met 3-6 6-2 6-2. De verliezende finalist van vo- Louk Sanders geen zin meer in rig Jaar, Barry Phillip Moore, is ditmaal in Hilversum geen lang leven beschoren geweest. De 37- jarige Australiër verloor in drie sets van ae 14 jaar jongere Pool Wojcek Fioak: 2-6 6-4 2-6. üoa viel ainsdag de eerste geplaatste speler in de eerste ronde. Het was de Fransman Patrick Prolsy, die zijn meerdere moest erkennen in de Columbiaan Ivan Molina: 6-4, 2-6, 6-1. De Antilliaan Humphrey Hose leverde een uitsteknde prestatie door de Joegoslavische routinier Nikola Pilic (35) tot ver in de derde set bezig te houden. Hose, die de Venezolaanse tennisnatlo- naliteit heeft, had 'n uitnemen de kans op een zege, toen iuj in de derde reeks voorstond met 5-3 en eigen opslag te volgen. Pilic, dit Jaar in de eerste ronde van Wimbledon de mindere van Okker, brak evenwel terug en zegevierde uiteindelijk met 4-6 6-2 9-7. Hose deed nog drie match- punten te niet, maar op 't vier de was het toch met de go^d vol lerende Zuidamerikaan gedaan. De voortdurend scheldende Pilic („dit is 't slechtste centre-court ste Fransman Frangois Jauffret. ren tegen de als tweede geplaat ste Fransman Francois Jauffret.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13