DDR superieur in halve finale van Europa Cup Madera pakt ook titei in Hillegom JEUGDIGE ARGENTIJN KLOPT HEMMES Njord/Triton in dubbelvier dames tweede 4 Nederlandse atletes vierde Herenploeg Rusland bescheiden derde MAANDAG 14 JULI 1975 Ëi SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Roeiploeg gematigd optimistisch na de Rotsee- regatta LUZERN In een stemming van gematigd optimisme hebben de Nederlandse roeiers gister avond de idyllische Rotsee bij Lu- zern verlaten. Ze hebben de laat ste grote krachtmeting voor de wereldkampioenschappen, die vol gende maand in Nottingham wor den gehouden, beter afgesloten dan men aan de hand van de resul taten van 't voorseizoen verwacht te. Daarbij moet wel worden aan gemerkt dat de Rotseeregatta in ternationaal minder sterk was bezet dan in de laatste jaren het geval is geweest. Zo waren de Oostduitsers, oppermachtig bij het internationale roeien, slechts in het nummer voor achten bij de heren vertegenwoordigd. Drie Nederlandse elite tweeën zonder stuurman bereikten de einstrijd, in de finale van de gestuurde tweeën was Oranje door twee ploegen vertegenwoordigd. Nereus plaatste zich voorts voor de eindstrijd van de vieren met stuurman. Dat de Nederandse formaties in die finales geen strijd op 't hoog ste niveau zouden kunnen leveren stond bij voorbaat vast. Een klas sering in de laatste ronde van de grote Zwitserse regatta mag dan weliswaar geen garantie zijn voor een finaleplaats bij de wereldkam pioenschappen, het verleden heeft overduidelijk aangetoond dat het wel een sterke aanduiding in die richting is. Skiffeur Ed Maan van Asopos de Vliet miste de eindstrijd. Hij finishte in de eerste halve finale als vijfde. De finale werd uitein delijk gewonnen door de Ier Drea vóór de Rus Doelejev. Alleszins verdienstelijk was de derde plaats van de Nereus-twee m. stuurman Van der Horst-Boeschoten. Zij hadden twee lengten achterstand op de sterke Russen Dlinen en Kankin. Ronald en Jeroen Ver- voort werden vijfde, Bock enMun neke zesde. Een derde plaats was er ook voor de Laga twee met stuurman Klem/Hofkamp. Hier ging de winst naar de Russen Betsetzev/ Tsjoerkalov. Nereus ging bij de vieren zonder stuurman als vierde over de streep. De zege was voor de Hansa-ploeg uit Dortmund, die derde werd tijdens de wereldkam pioenschappen. Ook de Britse boot en de vier uit West Berlijn waren voor de Amsterdammers te sterk. Oost Duisland beheer ste de race van de achten. De ploeg van de DDR maakte de ruim tienduizend toeschouwers langs de Rotsee duidelijk dat zij als favoriet de reis naar Notting ham zal maken. In definale seinioren dubbel twee werden Michels en Robbers (De Hoop en Die Leythe) derde; de winst was hier voor de Duitsers Maier en Schuster. In de serie waren Michels en de Leide- naar Robbers als eerste over de finish gegaan. Bij de i haalde Nederland twee overwin-achten) geven hoop ningen. In de vier zonder stuur- te toekomst, man ging de winst naar Nereus/ 't Spaarne en bij de achten won Nereus vóór Aegir. Vierde werd Nereus vóór Aegir. Vierde werd hier het Leidse Njord. De Russen, bij de heren triomfa tors bij de vier met stuurman, de twee zonder en de twee met stuurman, beheerste a de wedstrij- en van de dames volkomen. In al le zes races ging een vertegen woordiger van de Sovjet Unie ze gevierend door de finish. De ver richtingen van de Nederlandse da- r de direc- Uitslagen DAMES Skif: 1. G. Ronasjkene (Rusl) 3.46.63; 3. Ingrid Dusseldorp Ned-Aegir) 3.50.88. Twee zonder stuurvrouw: 1. Gsji- borga-Weinberga (Rusl) 3.35.07; Dubbeltwee: 1. Ermolajeva-Anto- nova (Rusl) 3.27.24; 3. Vissers- Klaasse (Ned-Ric) 3.31.67. Vier met stuurvrouw: 1. Rusland 3.22.98; 3. Nereus-Orca Ned) 3.24.5 alleszins aanvaard- Dubbelvier: 1. Rusland 3.17.16; 2. baar. Alle vijf ingeschreven Ne- Njord-Trion (Ned) 3.21.50. derlandse boten plaatsten zich Achten: 1. Rusland 3.06.43; 3. Ne- de eindstrijd. Een tweede plaats reus-Spaarne-Argo-Phocas (Ned) Njord/Triton in de dubbel vier, alsmede vier derde plaatsen (skiffeuse Ingrid Munneke-Dus seldorp, Vissers/Klasse in de dubbel twee, Nereus/Orca in de vier met stuurvrouw en Nereus/ Spaarne Argo Phocas bij de 3.10.24. HEREN Schuster (Wdld) 6.53.24; 3. Mi- chels-Robbers (De Hoop-Die Ley the). Vier zonder stuurman: l. Nereus- 't Spaarne (Ned) 6.24.34. Achten: 1. Nereus (Ned) 5.53.49; 2. Aegir (Ned) 6.01.51; 4. Njord (Ned) 6.03.31. Elite-skif: 1. Drea (Ier) 6.55.97. Twee zonder stuurman: 1. Dli- nen-Kankin (Rusl) 6.38.29; 3. Van der Horst-Boeschoten (Ne- reus-Ned) 6.44.1; 5. Ronald en Jeroen Vervoort (Nautilus-Ned) 6.47.75; 6. Bock-Munneke (Aegir- Ned) 6.57.56. Twee met stuurman: 1. Betste- zev-Tsjoerkalov (Rusl) 7.04.17; 3. Klem-Hofkamp (Laga-Ned) 7.09.32; 7. Van Vianen-Van der Pas (Dudok van Heel-Ned) 7.20.02. (Noorw) 6.18.73 (Rotseerecord) Vier zonder stuurman: 1. Hansa Dortmund (Wdld) 6.10.34; 4. Ne reus (Ned) 6.17.53. Vier met stuurman: l. Rusland 6.12.80 (rotseerecord). Dubbelvierenl. Tsjecho Slowa kije 5.55.43 (rotseerecord). Achten: l. Oost Duisland 5.35.28 (Rotseerecord). ZESDE PLAATS JAN RAAS LEDE Jan Raas is zondag zes de geworden in een wegwedstrijd voor beroepsrenners te Lede. Winnaar werd de Belg Julien Stevens, die de 173 kilometer aflegde in 4 uur en 9 minuten. De uitslag is: 1. Stevens (Bel) 173 kilometer in 4 uur en 9 mi nuten, 2. Van de Vijver (Bel) op 20 sec., 3. Dierickx (Bel) z.t., 4. Eric Leman (Bel) z.t., 5. Jacobs (Bel) z. t., 6. Raas (Ned) z.t., 7. Van der Slagmolen (Bel) z.t., 8. Van Schil (Bel) z.t., 9. Dhont (Bel) z.t., 10. Holst (Ned) z.t., 24. Bukacki (Ned) z.t., 30. Pronk (Ned) z.t. Vrij spel SOFIA/LÜDENSCHEID/BOEDAPEST De Oostduitse damesploeg heeft zaterdag laten zien van zins te zijn de Europa Cup atletiek af te staan. Met grote overmacht wonnen de beker houdsters hun halve finalewedstrijd in Sofia (waar Nederland vierde werd) met een totaal van 77 punten, ruimschoots hoger dan dat van de eerste landen in Boedapest (Sovjet Unie met 68 punten) en in Lüdenscheid (West Duitsland en Polen met 63 punten). Voor de eindstrijd op 16 en 17 augustus in Nice kwalificeerden zich: de Sovjet Unie, Roemenië, West Duitsland Polen, Oost Duitsland, Bulgarije, Groot Brittannië (de Britten hadden in Sofia aan de derde plaats voldoende, omdat bekerhouder. Oost Duitsland zich automatisch plaatste) en Frank- rijk als organiserend land. HILLEGOM Bram Madera heeft het niet gemakkelijk ge had om he herenenkelspel-b van het tennistoernooi in Hille gom op zijn naam te brengen. In de finale trof hij Blommen- daal, die zich ditmaal niet zo simpel gewonnen wilde geven. In Sassenheim bleef Madera hem immers de baas met 63, 62. Nu zat Blommendaal er "bovenop". Met goede drives en met de netaanval als Madera hem daar ook maar even kans toeliet. De Poolse Irena Szewinska wordt na haar overwinning op de 100 met in Lüdenscheid gefeliciteerd door de Westduitse Ingè Heiten (rechts), die tweede werd. De halve finalewedstrijd in Sofia heeft Nederland; iets meer gebracht dan waarop werd gehoopt, namelijk de vierde plaats. Wel werd deze posi tie op het nippertje behaald, met één punt voorsprong op Zweden (3231). Met dieze vierde plaats word't Neder land ook in 1977 rechtstreeks in een der halve finales geplaatst zodat de ploeg ook dan niet in kwalificatie wedstrijden behoeft uit te komen. Tot overwinningen wist de Neder landse ploeg het nieit te brengen en ook waren er geen tweede plaatsen voor oranje-atletes weggelegd. De beste posities (derde) waren voor Mieke van Doorn en Ria Stalman. Mieke van Doörn was pas enkele uren voor het begin van de wedstrijd aangekomen en had bij het hoog springen genoeg aan 1,79 meter voor brons achter Snezana Hrepevnik uit Joëgo-Slavië met eveneens 1,79 m. Dit onderdeel viel overigens tegen, want ook wereldrecordhoudster Rose- marie Ackermamn (DDR) kwam als winnares niet verder dan 1,82 m, om dan maar te zwijgen van de vijfde plaats van, de Bulgaarse specialiste Jordanka Blagojeva, die niet verder kwam dan 1,76 m. Discuswerpster Ria Stalman bleef met haar 53,02 meter ver achter bij de 66.98 meter van de Bulgaarse Ma ria Vegova en de 63,60 meter van de Oostduitse Gabriële Hinzmann. Deenige Nederlandse, die aan de limiet van de Olympische Spelen in Montreal voldeed was Mieke Sterk, vierde op de 100 meter horden in 13,59 seconden (limiettijd 13,64). Winnares op dit nummer werd we reldrecordhoudster Anneli Ehrhardt (DDR) in 12,80. Riet Kruiswijk, de Nederlandse kampioene op de 800 meter, werd weliswaar vijfde en voorlaatste, maar liet met 2.05,7 een nieuw persoonlijk record afdrukken. Dit nummer gaf een zware strijd te zien tussen de winnares Ulrike Klapezynski (DDR) en de Bulgaarse Liljana Tomova, die beiden 2.00,3 nodig haddien. Het was Olga Commandeur, die op het laatste nummer, de 4 x 400 meter estafette, als tweede loopster zo hard van stapel liep dat de Zweedse dames moesten achterblijven. Net dat ene puntje bezorgde Nederland de vierde plaats. Officieus werd voor OKga Commandeur 52.7 seconden afge drukt, een tijd, die dacht in de buurt komt van het nationale record van Trudy Wunderink (52.5). Joke van Gerven ging ten onder aan het lage aanvangstempo op de 1500 meter. Toen zij zelf het tempo ging opvoeren profiteerden de dames daarvan met een sterkere eindsprint. Joke van Gerven moest uiteindelijk tevreden zijn met de vierde plaats. Winnares werd de Oostduitse Wal- tra ud Dietsel. De DDR was ongenaakbaar. De Oostduitse atletes, houders van de Europa Cup, wonnen maar liefst twaalf van de dertien nummers Al leen het discuswerpen ging verlóren. Op de 400 meter verbeterde Ellen Streidt met 50.53 seconden het natio nale record. Trudy Wunderink ein digde als vierde in 53,77, exact de- In Lüdenscheid kon Irena Szewins ka op de 4x100 meter estafette de Poolse ploeg niet meer naar de over winning slepen. De Poolse ster-atlete kon als laatste loopster van de ach terstand van vier meter op de West duitse Amnegret Kroniger net drie»- eneenhalve meter goedmaken. Ook droeg Irena Szewinska nog bij tot de Poolse zege op de 4 x 400 meter esta fette, waardoor zij vier maal startte binnen 100 minuten. „Ik had net ge noeg aan de pauzes", zei de 29-jarige donkere atlete. Naast de 12,80 secon den van de Poolse Grazyna Rabstyn op de 100 meter horden vielen de 2.00,4 van de Tsjechische Jozefina Cerchlova (800 meter) en de 4.09,0 van de Westduitse Ellen Welmann (1500 meter) op. In Boedapest wonnen de Russische dames niet meer dan zeven onder delen. Drie eerste plaatsen waren er voor Roemenië en twee voor Oosten rijk. De beste prestaties kwamen hier op naam van de Roemeense Mariana Suman op de 800 meter (2.00,2) en Olympisch kampioene Paina Mei-nik (Sov.) op het discuswerpen met 67,62 meter. EINDSTANDEN Boedapest: 1 Sovjet-Unie 68 pun ten; 2. Roemenië 50; 3. Hongarije 46; 4. Frankrijk 37; 5. Oostenrijk 36; 6. België 34. Lüdenscheid: 1. West-Duitsland en Polen 63 punten; 3. Finland 48; 4. Tsjecho-Slowakije 44; 5. Italië 33; 6. Denemarken 21. Sofia: 1. Oost-Duitsland 77 pun ten; 2. Bulgarije 54; 3 Groot-Brit- tannë 53; 4. Nederland 32; 5. Zwe- dien 31; 6. Joego-Slavië 26. Slechts bij de gratie van het feit dat het land bekerhouder is, heeft de Sovjet Unie zich ge plaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de Europ. atletiek- beker voor heren-landenploegen. De Russ. ploeg eindigde het afge lopen weekeinde in de 'halve' fi nale te Londen als derde, ach ter Polen en Groot-Brittannié. Deze twee landen plaatsten zich eveneens voor Nice (17 en 18 au gustus), alsmede Oost-Duitsland, Finland en Frankrijk in Leipzig) en West-Duitsland en Italië (in Turijn). Frankrijk was als orga niserend land overigens al zeker van zijn plaats. De Sovjet Unie trad in Londen aan zonder sprinter Borov. Niet temin leverden de 100 meter en de 4 x 100 meter overwinningen op. Ook de wereldrecordhouder hinkstapspringen Viktor Sanejev ontbrak. Polen (zes overwinnin gen) zegevierde in Londen dank zij hordenloper Leszek Wodzins- ki, die geblesseerd de 110 m uit- hinkelde en aldus het winnende punt verdiende: 92 tegen 91 voor de verrassend sterke Britten, die maar liefst acht eerste plaatsen ilaimden. De beste prestatie in Londen kwam op naam van de Russische kogelslingeraar Dmi- trienko met 76.88 meter. In Turijn bevestigde wereld recordhouder Karl-Hans Riehm (Wdl. 78,50 m) op dit onderdeel zijn verbijsterende prestatievast- heid met een worp van 77,58 m. Imponerend in Turijn waren ook de verrichtingen van de Ita liaanse sprinter Pietro Mennea, die de 100 en 200 meter won in resp. 10.20 en 20.23 sec. De Belgen vierde hun aanwezigheid met triomfen van Alfons Brijdenbach (400 meter in 45.24) en Ivo van Damme (800 meter in 1.46.58). Emiel Puttemans leed op de 5000 meter een opvallende nederlaag tegen de Roemeen Floroiu: 13.35.16 tegen 13.44.12. West-Duitsland wo in Turijn, dank zij zeven eex-ste plaatsen. Italië (vijf maal winst) was tweede. In Leipzig eindigde Oost-Duits land bovenaan. Op de tweede dag zetten de Finnen een sterke eind sprint in (6 zeges), doch de Oost duitse overwinning kwam niet in gevaar. Echte topprestaties kwa men hier niet in de boeken, al mocht de winnende 13.43 van Eu ropees recordhouder Guy Drut op de 110 meter horden er zijn. Drut had een tegenwind van één me ter per seconde. Op die netaanval had Madera in de eerste set nog juist een antwoord met zijn dropshots, lobs en passings: 7—5. In de tweede set zette Blom mendaal tegenover die lobs knappe smashes en verraste hij herhaaldelijk met een volley waarop zelfs de toch goed lopende Madera het antwoord moest schuldig blijven: 6—2. De tak- tiek van Madera, die zijn dropshots en lobs bleef hanteren, bleek in de derde set toch wel de juiste te zijn geweest. Zonder dat het spel van Blommendaal kwalitatief beduidend terugzakte, kwam hij juist iets te kort om de pressie van Madera te blijven weerstaan. Madera besliste de finale met een duidelijke 6—1 in de derde set. In het herendubbelspel b moest hij met Pasma afhaken tegen Martin Knol en Hosselet: 6—4, 6—2. Pasma was overigens in het herenenkelspel ge struikeld in een spannende halve fi nale over Blommendaal. Bij de da mes bracht Els Borgerding de titel op haar naam door Kea Onstein- Okker uit te schakelen met 36, 6—3, 6—1. Els Burgerding brak door haar krachtige drives en sterke ser vice de slimme tegenstand van Kea Onstein-Okker, die te veel last had van de wind, om haar tactisch kun nen volledig te ontplooien. In de eerste set verging het Kea Onstein- Okker nog redelijk, maar daarna was de vaart van Els Borgerding door slaggevend. Overigens was het een b-finale, die op een zeer behoorlijk niveau stond. Het gemengd dubbel- spel-b was een spannende aangele genheid. Leon Goossens/Yvonne Koenders wonnen van de combinatie Els de Jong-Borgerding/Rein van de Wiel: 3, 7—6. Het damesdubbel- spel-b was voor Els Duyn en Els Ka- les, die Janny Kaaien en Joke van Duyn met 6—2, 6—3 de baas bleven. In de c-afdeling haalde Bonno Med- dens de winst binnen na een hevige strijd tegen Roel Bosma, die pas in de derde set bezweek: 4—6, 7—5, 6—2. Chantal van Buul bevestigde haar goede vorm van de laatste weken nog eens door het da mesenkelspel-c Bram Madera, de van het herenenkelspel, in actie tijdens zijn finale-partij tegen Blommendaal. te winnen van Claar Hylkema: 6—4, 46, 86. Een score, die het minieme krachtsverschil juist weergeeft. Door Bosma en Greet Lommerse legden beslag op het damesdubbelspel-c door een zege in de finale op het duo Corrie van der Berg/Margreet van der Voorn: 64, 63. In het heren- dubbelpel-b hield de combinatie Wim van Eeden/George van Engelen het duo Brandt Korstius/ Henk Meijer van zich af: 6—3, 4—6, 6—3. De overige uitslagen waren: D.E. Bernadette Tombrokmevr. Prinsen: 2-6, 6—1, 8—6; H.E.D. Dick Hyl kemaOnno Ufkes: 60, 26, 62; G.D.D. Riky en Jan van Eederen Diddy Visser/Bart Swart: 7—6, 3—6. 7—5. FRANK BONTE. Renate Stecher zelfde tijd waarmee zij op Papendal nationaal kampioene werd. Ook Ma- Oostduits record op het kogelstoten met 21,42 meter. De Bulgaarse Ivan- ka Hristova werd met 21,09 meter goede tweede. Renate Stecher won met grote voorsprong zowel de 100 meter (11,13 seconden) als de 200 meter (22,6). De Olympische sprintkampioene deed het beter dan haar Poolse rivale Irena Szewinska in Lüdenscheid (100 meter 11,13 tegen 11.23 en 200 meter 22,6 tegen 22,96). Dit gold ook voor de hordenloopster Anneli Erhardt ten opzichte van de Poolse Grazyna Rabstyn (12,80 tegen 12,82 seconden). Autosport De Westduitsers Hel mut Keileners en Harald Grohs hebben gisteren op de Nlïrburgrlng met een BMW de vier-uursrace ge wonnen voor tourwagens. In de stand na vier races voor het Euro pees kampioenschap vergrootte het Duits/Belgische duo Siegfried Mül- ler/Alain Peltier, dat gisteren twee de werd, zijn voorsprong. Het twee tal voert het klassement aan met 75 punten vóór de Europese kam pioen Hans Heyer, die tot nu toe veertig punten vergaarde. SCHEVENINGEN, De achttienjari ge Argentijn Carlos Lando is win naar geworden van het herenenkel spel tijdens het internationale ten nistoernooi op de METSbanen in Scheveningen. Lando, die in de hal ve finale met 3-6, 6-4, 6-4 had af gerekend met Louk Sanders, ver sloeg gistermiddag in de eindstrijd Fred Hemmes met 6-4, 6-4. Hemmes nam in de eerste set een voorsprong van 4-3 door middel van een service- doorbraak, maar verspeelde zijn op slag in het verdere verloop van de partij zes keer. Wel haalde hij in de tweede set nog op van 2-5 tot 4-5, maar de jonge Argentijn liet zich niet meer verrassen. De finale van het damesenkelspel was een eenzijdige aangelegenheid. Elly Ap pel bleek veel te sterk voor de vrij krachteloos slaande Zuidafrikaanse Marilyn Lloyd: 6-2, 6-1. In een uiterst spannende eindstrijd van het herendubbelspel versloegen Jan Hordijk en Niek Fleury de Ameri kanen Joe Garcia en Dave Dick met 1-6, 7-5, 9-7. Het Nederlandse duo had in de halve finale met 3-6, 6-3, 6-3 gewonnen van Louk Sanders en Martin Koek. De zege in het ge mengd dubbelspel was voor Tine Zwaan en Niek Fleury. Zij wonnen van de Australisch/Amerikaanse combinatie Kay Ruddell/Dave Dick met 6-4, 4-6, 6-3. Fred Hemmes en Jan Hordijk wa ren aanvankelijk de enige Nederlan ders, die waren geaccepteerd in de voorronde van de open internationa le tenniskampioenschappen van Ne derland in Hilversum ('t Melkhuisje) waar zij vandaag in actie komen. Omdat gisteren voor de eerste kwa lificatieronde niet aanwezig bleken te zijn Farrell (Gbr), Haillet en Naegelen (Fr.) Kaleides (Gri.) Loyo Mayo (Mex, Rodriquez (Chi.), Plötz (Wdld), de Amerikanen Mc- Manus en Powers en de Spanjaard Munoz kregen meer Nederlanders een kans aan deze voorronde deel te nemen. Een kans, die zij zonder uit zondering onbenut lieten. Paul van Min verloor van de Argentijn Tlto Vazquez, Klaas Visscher moest zijn meerdere erkennen in de Zwitser Kanderal, Marian Laudin werd ver slagen door de Argentijn Alvarez, de Paraguees Pecci rekende af met Otto Blom en tenslotte moest Mi chel Riaskoff het afleggen tegen de Argentijn Ganzabei. Het Nederlandse meisjesteam is tijdens het kwalificatie-toernooi voor de Coupe Annie Soisbault niet verder gekomen dan de vierde plaats. In Boekarest verloren de Nederlandse meisjes (Anne- hes Prins, Leonie Wildenberg en Hanneke Bouwer) met 3—0 van Roemenië en in de strijd om de der- ae en vierde plaats werd met 2—1 van België verloren. Leonie Wilden berg tekende voor het enige punt. Het toernooi werd gewonnen door Roemenië, dat in de finale met 30 van Australië won, waardoor de Roemenen zich plaatsten voor het eindtoernooi volgende week in Frankrijk. GSTAAD De Westduitse kampioen Karl Meiier heeft giste ren in de heren-enkelspelfinale van het internationale tennistoernooi in Gstaad tegen Ken Rosewall niet voor een verrassing kunnen zorgen. Nadat Meiier in de halve finales op knappe wijze had gewonnen van de winnaar van vorig Jaar, de Argentijn Guillermo Vilas (6—3, 6—4, 4—6, 6 4), was hij tegen de 40-Jarige Rosewall geen schim meer van de dag ervoor. De Australiër, die in 1973 tijdens de open kampioen schappen in eigen land in drie sets werd verslagen door Meiier, won nu met 64. 6—4, 6—3. Rosewall was tot de finale doorgedrongen na een driesetter tegen de Columbiaan Jai- rc Velasco (9—7, 6-0. £-2). Voor Nederland is de overwinning van Karl Meiier op Guillermo Vilas in teressant, daar beide spelers uitko men in het toernooi van he'« "Melk huisje", dat vandaag begint. Vilas staat als eerste en Meiier als vijfde geplaatst. Ken Rosewall, die met de Phodesiër Colin Dowdeswell ook in de finale stond van het herendub- bel, mo^st het hierin afleggen tegen de halve finalisten van Wimbledon, de Duitsers Hans Jürgen Pohmann en Jürgen Fassbender. De setstan den waren 6—4, 9—7, 6—1 BAASTAD De Spanjaard Manuel Orantes heeft gisteren in i aastad het open Zweeds tennis kampioenschap gewonnen. In de fi nale versloeg hij zijn landgenoot Jose Higueras in twee sets, 60 6 3. Voor de ais tweede geplaatste l rantes betekende dit zijn derde toernooi-overwinning van dit sei- zoen. Eerder won hij in Bourne mouth en in Hamburg. BILTHOVEN DE Mexicaan Ordaz en de Zuidafrikaanse Devil- hers hebben gisteren tijdens een in ternationaal tennistoernooi te Bilt- l.'oven het heren-j en het iamesen- Kelspel gewonnen. Het traditionele jeugd-tennis- toernooi in Bussum op de banen van "Het Spieghel" heeft de vol gende winnaars opgeleverd: Inamul Hag «Pakistan (jongens t.m. 18 Jaar). Bas Vletter (Jongens t/m 16 -aar) Rob van Oppen (Jon gens t/m 14 Jaar), Rem Moos jon gens t/m 12 jaar), Nienke Kingma (meisjes t/m 18 Jaar). Sask'n Krent meisjes t/m 16 jaar), vlarianne d Torre (meisjes t/m 14 laar) en Mariene de Wouters (meisjes t/m 12 jaar).

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11