Visserij krijgt een klap GIROREKENINGHOUDERS VOOR ZEKER EEN MILJOEN GULDEN BENADEELD Binnendoor PvdA solidair met de Portugese socialisten AANVOER MINDER, KOSTEN HOGER EIGENAAR HONDEN BOOS OP BUURT: 'ZE WILLEN ME GEWOON WEGHEBBEN' Vier jaar voor bendeleider Geen einddatum voor spreiding rijksdiensten Inbrekers bende opgerold Botulisme Week-end Show (1) Show (2) Room Breed Tour 56 ZATERDAG 12 JULI 1975 DEN HAAG (SP) Met de zeevisserij gaat het ook dit jaar- niet best. Dat geldt vooral voor de kotters van de kleine zee visserij. Het tekort aan opbrengst van deze tak van visserij zal ongeveer even groot zijn als de totale loonsom. Alleen voor de garnalenvisserij rekent men op gelijkblijvende inkomsten. DEN HAAG (SP) De Haagse autosloper K.f wiens vier honden af gelopen dinsdag door bewoners van de Monstersestraat in Den Haag uit auto's op een daargelegen sloopter- rein werden bevrijd, wil via zijn ad vocaat mr. dr. K. W. P. Klaassen een procedure tegen deze „bevrij ders" aanspannen om zijn "gesto len" dieren terug te krijgen. De Hagenaar zegt thans constant te worden bedreigd door mensen die hem om deze affaire willen aftuigen. Gis termiddag heeft hij bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van de dieren. "Die buurtbewoners hebben m'n beesten helemaal niet weggehaald, omdat' ik ze slecht zou verzorgen", zegt de man. "De werkelijkheid is, dat de buurt mij van dat terrein at wil hebben. Die mensen willen daar een voetbalveldje voor de kinderen. Nou, ik vind dat prima, als ik dan maar een ander terrein kan krijgen voor m'n werk. Van de eerste dag af dat ik daar zit, wordt het werken mij al onmogelijk gemaakt", vertelt de autosloper. Hij meent dat hij zijn vier honden correct heeft verzorgd. "Ze kregen elke dag eten van me. Ik wilde juist niet dat andere mensen ze iets ga ven, omdat ze dan ziek van dat af- valvlees werden. Inderdaad zaten ze opgesloten maar dat komt omdat ik het terrein niet kon omheinen en dat is wel te gevaarlijk met die tram er vlak langs. Toen ik eens aan een schutting be gon te bouwen, werd ik vanaf de da ken met stenen bekogeld. Ze willen me daar gewoon weghebben. Als ik zelf op het terrein was, mochten m'n dieren altijd vrij rondlopen". De Haagse politie houdt het er echter op dat de wijze waarop deze dieren zijn behandeld beneden alle peil is. In mei van dit jaar was er al een keer proces-verbaal tegen de autosloper opgemaakt wegens over treden van het Waak- en Heemhon- denbesluit. De dieren hadden toqn volgens rechercheur te weinig bewe gingsvrijheid. Dinsdagmiddag is er opnieuw proces-verbaal opgemaakt. Dat gebeurde kort nadat de buurtbewoners de beesten uit een sloopauto en een caravan bevrijdden. Een woordvoerder van de Haagse politie: "We onderzoeken nu in hoe verre we hier kunnen spreken van dierenkwelling. Het was er in elk ge val een vieze troep. De beesten la gen in hun eigen vuil". piloot verongelukt WIESBADEN (SP) Een Neder landse piloot van de luchtmachtba sis Eindhoven is gistermorgen omge komen, toen zijn F-5 straaljager twintig seconden na de start op een Amerikaanse basis bij Wiesbaden neerstortte. Het toestel kwam ongeveer ander halve kilometer van de landings baan in een weiland terecht. Daar vloog het in brand. De F-5 was op een routinevlucht. De piloot, de 41-jarige sergeant-ma joor C. J J. van Geffen uit Eind hoven, had de nacht doorgebracht op de NAVO-basis in Duitsland. Deze verwachtingen heeft het Landbouw-Economisch Instituut ge publiceerd in zijn rapport "visserij in cijfers". De gang van zaken was in 1974 voor de visserij al evenmin gunstig. Het aantal schepen bleef ge lijk, de vangstcapaciteit nam toe als gevolg van de nieuwbouw in de klei ne zeevisserij, een toeneming van het aantal garnalenschepen en de vervanging van een aantal zijtreilers door grote vrieshektreilers. De Nederlandse visserij heeft in 1974 circa 175 miljoen gulden geïn vesteerd, tegen 135 miljoen in 1973, welk bedrag al zeer hoog genoemd wordt. De aanvoer liep echter met 5 procent terug, voornamelijk door de geringere mosselaanvoeren. Voor de zeevisserij bleef de aanvoer praktisch gelijk (de treilers voerden minder aan, de kotters meer). De aanvoervermindering bij de toegeno men vangscapaciteit duidt volgens het rapport op een voorgaande overbevissing. ROTTERDAM (ANP) De 34- jarige Rotterdamse caravanhande laar Jan B., beschuldigd van het leiderschap van een internationale georienteerde bende containerdieven en drugssmokkelaars, is in zijn woon plaats veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf. De officier van justitie had zes jaar tegen hem geëist. Veertien dagen geleden op de zit ting had B. bekend betrokken te zijn geweest bij de smokkel van 1600 kilo hasj (met een vrachtwagen uit Per- zië), ter waarde van 2 a i miljoen gulden, en bij de diefstal van een container met vlees (waarde: f 300.000). Ook gaf hij toe f 46.000 ontvangen te hebben van "de sociale dienst in Rotterdam terwijl hij in die zelfde periode dure reizen ondernam over de gehele wereld. B. ontkende echter hardnekkig dat hij de „grote man" in de bende was geweest. Nederlandse De verwachte drukte by het begin van de bouwvakvakantie is wat betreft grenspost Berg uitge bleven. De bemanning van het mobiele ANWB-kantoor dat bij de grenspost stond opgesteld heelt, op een enkel pechgevtü na, de hele dag van de zon kunnen genieten. AMSTERDAM (ANP) De partij van de Arbeid heeft zich gisteren so lidair verklaard met de strijd van de Portugese socialistische partij voor democratische vrijheden en democra tisch socialisme. Namens het bestuur van de partij gaf de internationaal secretaris Harry van den Berg een verklaring uit. In de verklaring stelt het partijbe stuur dat het uittreden van de Por tugese regering van de socialistische ministers Soares en Zenha en enkele staatssecretarissen een begrijpelijk gevolg is van de principiële houding van de Portugese socialistische par tij met betrekking tot de democra tische vrijheden. Ook het bestuur van de PvdA heeft de kwestie-Republica als. een testcase beschouwd. De benoeming, met uitslui ting van de bestaande redactie, van een militair als hoofdredacteur van deze socialistische krant noemt het partijbestuur een grove schending van de democratische vrijheden. „De besluiten deze week van het MFA, die neerkomen op een feitelijk uitschakelen van de politieke partijen kunnen tot geen andere conclusie lei den dan dat de kansen op een pluri forme democratie in Portugal op een dieptepunt zijn gekomen. Zij zijn bo- /endien in strijd met de besluiten van het MFA van drie weken geleden, al dus de verklaring. De Partij van de Arbeid zal op de vergadering van het bestuur van de socialistische internationale een voorstel doen toteen gezamenlijke stellingname van de socialistische partijen aangesloten bij de interna tionale. Ook heeft het partijbestuur een telegram gestuurd aan de leider van de Portugese socialistische par tij. De tekst van het telegram dat in ae Engelse taal gesteld was luidde: ,.De PvdA wil in dit uur van ern stige moeilijkheden zijn volledige so lidariteit met u en de hele socialisti sche partij betuigen. Wij steunen u volledig in uw gerechtvaardigde strijd voor democratie en socialisme in Portugal De regering heeft de „allergroot- ite" zorg over de ontwikkelingen in Portugal. Minister-president Den Uyl zei gisteren op zijn wekelijkse pers conferentie dat nu tot uitdrukking is gekomen wat heel lang heeft ge dreigd. De socialistische partij voert een open strijd om de gewonnen vrijheden te behouden. De strijdkrachten hebben duidelijk onvoldoende respect voor de democratie. Komende week, als de EG- regeringsleiders in Brussel bijeenko men, zal daar zeker over gesproken worden, kondigde drs. Den Uyl aan. DEN HAAG (ANP) De rege ring vindt het niet zinvol om een einddatum tp noemen voor de eerste fase van de spreiding van rijks diensten. Ook wordt geen datum voor de voltooiing van de verplaat sing van de voor de spreiding in aanmerking komende rijksdiensten genoemd. Dit heeft staatssecretaris Polak van Binnenlandse Zaken aan het tweede-kamerlid Van Dis (SGP) schriftelijk laten weten. Tijdens het kamerdebat over de spreiding had het kamerlid naar einddata geïn formeerd. Oorspronkelijk was vastgesteld, dat de einddatum voor de eerste fa se van het spreidingsbeleid het jaar 1978 zou zijn. Dan zou de over plaatsing van 6.500 ambtelijke ar beidsplaatsen uit de Haagse regio naar het noorden en zuiden van het land moeten zijn voltooid. Aan deze einddatum kan niet meer worden vastgehouden, omdat er zo lange tijd verlopen is tussen 't noemen ervan en de definitieve vast stelling van de spreidingsplannen, aldus de bewindsman. De regering heeft evenwel geko zen voor een "open" opstelling, on dermeer gezien het belang dat de te stimuleren regio's hebben bij een zo spoedig mogelijke overplaatsing van de betrokken rijksdiensten. "BIJ een open opstelling kan blijken, dat in het ene geval een snelle over plaatsing mogelijk en dus gewenst is, terwijl in, het andere geval meer tijd nodig zal zijn", aldus staats secretaris Polak. Wel deelde de staatssecreta ris mee, dat de feitelijke verhuizing van het rijksinkoopbureau ver moedelijk over drie tot vier jaar haar beslag zal kunnen krijgen. DEN HAAG (SP) Rijswijkse en Haagse rechercheurs hebben een bende van elf Hagenaars opgerold, die verantwoordelijk moet worden ge steld voor totaal 32 Inbraken. De kra ken zijn sinds medio 1974 gepleegd en leverden de verdachten voor een mil joen gulden aan goederen op. De po litie heeft van de buit voor slechts een waarde van circa een ton terug gevonden. Twee van de elf verdachten worden uitsluitend van heling verdacht. De overigen zouden daadwerkelijk de in braken in Den Haag en omgeving, het Westland en Leusden hebben ge pleegd. De politie heeft bij geen van de mannen geld in beslag genomen. Er viel trouwens weinig te halen om dat alle Hagenaars op een na be kende inbrekers zonder beroep zijn en dientengevolge de opbrengst van de kraken gebruikten voor hun le vensonderhoud. De bende is opgerold na een vijf weken continu durend onderzoek van de recherche. Dat onderzoek kwam op gang na een begin Juni bij de Haagse politie binnengekomen tip, die tot de vondst leidde van de partij in Rijswijk geroofde tapijten. De Ha genaars hebben de rechercheurs han denvol typewerk bezorgd: het thans bijna afgesloten procesverbaal omvat 300 pagina's. Den Haag Vele tientallen houders van een girorekening in ons land zijn sinds ruim een jaar voor totaal rond een miljoen gulden benadeeld door de activiteiten van een bende dieven van girobetaalkaarten. In veel gevallen is die schade ten nadele van de Postcheque- en Girodienst uitgevallen omdat de meeste gedupeerden door de PTT schadeloos zijn gesteld. De bendele den, van wie tot dusver nog niemand is gegrepen, hebben hun financiële successen kunnen boeken door de gestolen girobetaalkaarten met behulp van eveneens gestolen paspoorten op buitenlandse postkan toren te verzilveren. De winsten worden blijkens de onderzoekingen van de postale-recherche vooral in Belgie en nog steeds vrijwel dagelijks zo blijkt uit de aangiftes door de gedupeerden geboekt. Bovendien is gebleken dat de activiteiten van de bendeleden de laatste maanden in een stroomver snelling zijn gekomen doordat de in het buitenland tegen inwisseling van een Nederlandse girobetaalkaart uit te betalen valuta sinds maart zijn verhoogd. De afgelopen drie weken is de postale recherche in ons land zelfs overstroomd met klachten van gedupeerden. Er meldden zich in die periode ruim 40 rekeninghouders, die alarm sloegen toen zij plotseling een dagafrekening van de Girodienst ontvingen, waarbij bleek dat hun saldo was verminderd met in het buitenland tegen inwisseling van hun girobetaalkaarten uitbetaalde bedragen. De gedupeerden waren echter niet over de grens geweest en waren eveneens niet in ht bezit gekomen van een nieuw setje (van 20) girobetaalkaarten. Volgens een woordvoerder van de postale recherche in Den Haag, een van de vijf plaatsen waar de PTT zich al maanden bezig houdt met de opsporing van de daders, is het vrij zeker dat het steeds om dezelfde groep mensen gaat. Maar over de Identiteit van de daders wil deze woordvoerder geen enkele informatie verstrekken. Wel liet hij weten dat de vijf postale recherchediensten voortdurend nauw overleg hebben over deze affaire. Tot arrestaties heeft dit echter nog niet geleid. De woordvoerder wenst zich even min uit te laten over de wijze, waarop de dieven te werk gaan. Desondanks staat het vast, dat zij zich op allerlei manieren meester maken van door postbestellers in brievenbussen gedeponeerde setjes girobetaalkaarten. Onder meer volgens de daders de postbestellers, waarna zij bijvoor beeld met een ijsblokjestang aan de slag gaan. Een van de „gripkanten" van deze tang wordtaan de onderzijde met een snel hardende lijm ingesmeerd. De daders laten daarna het op die wijze voorbewerk te voorwerp in een brievenbus zakken en manoeuvreren het dan tegen het pas bezorgde setje girobetaalkaarten. Nadat de lijm voldoende is gehard wordt het eraan klevende setje naar buiten gehen geld en meegenomen Vervalste passen Naar de mening van de postale recherche in Den Haag staat het vast dat de daders bij het verzilveren van de girobetaalkaarten in het buitenland vooral de Belgische postkantoren zijn daarbij erg in trek gebruik maken van op onrechtmatige wijze verkregen paspoorten. Deze passen worden door de daders vervalst. Bij het uitbetalen van de vreemde valuta worden op de buitenlandse postkantoren de nummers van de ter legitimatie aangeboden paspoor ten genoteerd. Maar bij controle door de postale recherche is vast komen te staan, dat deze nummers toebehoren aan Nederlanders die hun pas hebben verloren of het voorwerp door diefstal zijn kwijt geraakt. Voorts blijken de daders deze paspoorten doorgaans slechts een maal bij hun fraudepraktijken te gebruiken. Wat er daarna mee gebeurt is niet duidelijk. Het is echter niet uitgesloten dat de paspoorten vervolgens voor flinke bedragen worden verkocht aan illegaal in ons land verblijvende gastarbeider Zo'n woord als botulisme ver- J bind je eerder met uitheemse poli tieke systemen dan met kwaad aardige virussen die 't water ris kant en het leven zuur maken. Als het IKOR in zijn „Kenmerk"- rubriek een onderwerp had ge wijd aan het opkomend botulisme in Nicaragua, dan had ik gezegd, zo, zo, dat is niet mis, dat zal daar wel op een junta uitdraaien. Trouwens, als ze in Nijmegen voor de subfaculteit politicologie had den geadverteerd om een lector die zou kunnen doceren vanuit een historisch-botulistische maat schappijvisie, dan had ik de on wetendheid eveneens meteen maar bij mezelf gezocht. Als er in de Telegraaf een ingezonden brief staat, die aanvangt met de woor den: „Het wordt nu toch hoog tijd dat het botulisme een halt wordt toegeroepen", dan is de eer ste gedachte dat „botulisme" een ander woord is voor „rode stoom wals". Staat iets dergelijks in de Nieuwe Linie dan denk je bij „botulisme" aan poenige lieden in motorjachten die arme alter natieve baasjes in eenvoudige roeibootjes naar het leven staan. Het zit hem waarschijnlijk in die uitgang -isme. Dat zoek Je niet aan de waterkant, dat zoek je in een encyclopedie. En omdat de samenstellers van deze boek werken de stormachtige ontwik kelingen in de gammawetenschap pen nauwelijks kunnen bijbenen, moet dat opslaan ook wel in de laatstverschenen druk gebeuren. Een mens is geprogrammeerd en gaat te rade bij zijn ervarin gen. Ik hoop alleen maar dat ik bi) deze proclamatie van mijn „botu- listisch manifest" de BVD niet achter me aan krijg. Ik heb de in druk dat ze daar ook maar hoogst zelden over de laatstverschenen druk beschikken. De heren Kok, Split en Lanser presenteerden him nota deze week met de kraag van het sporthemd wagenwijd open. Vroeger sollici teerden alleen matrozen naar een stijve nek, maar die hadden dat graag over voor koningin en vaderland. Tegenwoordig geven de voortrekkers van de vakbewe ging de toon aan. Wellicht, om dat zij eveneens ervan overtuigd zijn, op deze wijze het vaderland te redden. De revolutie In kledinggewoon- ten woedt nog steeds hevig. Het streepjes- of ruitjesoverhemd dat laat in de Jaren zestig een aan wijzing was voor de voorzichtig alternatieve gezindheid van de drager, is reeds lang opgeborgen in het bovenste laatje van de lin nenkast. We komen het ooit mis schien nog eens tegen in een kos tuumstuk, of in een van de BBC gekochte historische serie. Directiekamers worden heden ten dage gestoffeerd door mana gers die met een knipoog naar de harteklop van deze tijd hardgroe ne, purperen, eigele of rose hem den rond de schouders hebben glijden. Populair is ook het nette spijkerpak dat is gebaseerd op #het klassieke vormvaste kostuum, maar dan zonder vouw en met knieën in de broek. Ook de leiders van het werk- nemende deel van de samenleving laten de T-shirts met zonnebloe men of whisky-merken niet meer in de rekken hangen. Ze worden gekocht en ze gaan aan. De werk gevers is het bang te moede: de vakbondsbonzen dragen het week- endhemd doordeweeks. En slecht voorbeeld doet slecht volgen. Alleen Junkies, drop-outs, ar tistieke trendsetters, kortom het kortharig tuig, biedt hoop. Maar wie om een wit overhemd met mouwen vraagt, kan ervan ver zekerd zijn dat hij terdege door de warenhuisrecherche in de ga ten wordt gehouden. Een Britse kolonel in ruste zal in het najaar de onafhankelijk heidsfeesten in Suriname in scène zetten en regisseren. Engelsen hebben daar op zich al de nodige ervaring in, want toen het Empire aan ademnood ten onder ging, was er zoal het één en ander in Afrika, Azië en het Caraibisch gebied afhankelijk te maken. Een hausse leverde de beginjaren zes tig. Het t.v.-Journaal was behalve dat het zwart-wit, dus kleurloos was, even suffig als nu en men kon er donder op zeggen dat be halve voor het klootschieten in Ootmarsum ook veel tijd was vrijgemaakt voor filmpjes over de onafhankelijkheid van landen, waarvan de Bos-atlas ternauwer nood het bestaan had vermoed. Er was een duidelijke parallel bij al die onafhankelijkheidsfees ten. Men zag een erewacht van weldoorvoede, maar ondanks de tropische zon bleek gebleven heren met enkelstukken, baretten en wijde korte broeken tot op de knieën. Dat waren in verta ling Hare Majesteits Eigen Yorkshire Geweren. Tegenover dat kordon witte eilandbewoners stond een stelletje ongeregeld. Donker en met bizarre epaulet ten als beschilderde paaseieren: Het garderegiment van het nieu we land. De commandant zag er bijna zo potsierlijk uit als de ge middelde pettendrager uit de Westduitse Bundeswehr. Vervol gens werden vlaggen gestreken en gehesen. De Britse leeuw naar beneden, de Inheemse naar bo ven. Daar had dat nieuwe land gelijk in. Als het Verenigd Ko ninkrijk met die paar geflipte leeuwen in de London Zoo en het Windsor Game Park desondanks de vlag vol verscheurend gedierte mag laten wapperen, mogen Ke nia of Ghana dat zeker, waar er bijna zoveel inboorlingen door leeuwen worden te grazen geno men als door Landrovers, be stuurd door zenuwachtige moffen op safarireis. Goed als dat met die vlaggen was gebeurd (het simplistisch verbond heeft er veel van ge leerd), moest er ook altijd nog iets worden gezegd. Dat gebeurde dan meestal door de hertog van Gloucester, de hertogin van Kent of iemand anders die uit eigen ervaring weet, hoe de mint sauce op Buckingham Palace smaakt. En als deze beelden dan ook over het scherm waren gegleden, kwam het collectieve feestmaal. Grote potten met onbestemde inhoud en met z'n allen eromheen. Mijn goede vader placht bi] deze aan blik vermoeid te zuchten: „Ik eet niet mee". En denk niet dat mijn vader een burgerman was met heimwee naar het koloniale ver leden. Hij placht met verve over de wandaden van Van Heutsz te spreken en Toorop's tekening van Troelstra („Pieter Jelles", zoals hij huiselijk zei) hing boven de schuifdeuren. Maar meeëten deed hij toch maar liever niet. En als hij ge leefd had, zou hem de aanstaan de aanblik van „rijst met kousen band" in Paramaribo evenmin met grote geestdrift vervuld heb ben. Die Engelse kolonel zal het er nog moeilijk genoeg mee krijgen. En in z'n eentje. Want Carel Briels heeft het tegen die tijd natuurlijk al weer veel te druk met de Gijsbrecht van Amstel. Met veel genoegen heb ik ver leden week de heer Connors van het geheiligde Wimbledongras zien meppen. Ik ben in dat soort dingen verre van objectief. De chauvinistische uitbarstingen van de heren Kuiphof en Verhoef zijn, waar het de verrichtingen van landgenoten betreft, reeds lang sociaal geaccepteerd en waarom zou de partijdigheid moe ten stoppen bij een grenspaal? De landsaard speelt overigens maar heel betrekkelijk mee. Bij het langdurig strijkkwartet dat Betty Stöve en haar speelkame raadjes uitvoerden, was het mij een zorg, wie tenslotte de beker tjes in het wandmeubel thuis mochten zetten. Ik weet het ook niet, want bij dergelijke evene menten zweer ik bij deknop met „out" erop. De gehele Wimbledon-liturgie is fossiel. De woorden van Slauer- hoff over „het verwaten ras dat heerst" zijn wat de bijzin betreft achterhaald. Het eerste deel staat echter onverlet overeind. Of lie ver, het staat niet, het zit en het applaudisseert beschaafd. Het eet aardbeien, besprenkeld met enge dunne room, een soort zo- merdiarree en het is blank. In zo'n geval moet je natuurlijk al heel erg van aardbeien houden, wil Je je sympathie niet gunnen aan de zoon van een zwarte poli- tie-agent, die bovendien nog con tactlenzen draagt. (Die zoon dan. van de vader weet ik het niet). Daarbij is die Connors ook nog een stuk verdriet dat de 103-Jarige lijnrechter in de maling neemt. Een finale van een kwaliteit om nooit te vergeten. Jan Kam- lag dacht er iets anders over: •zeker niet de beste finale van de laatste Jaren, zei hij. Maar ja, die kenners kijken op een heel andere manier naar zo'n match, hè. En ze weten natuurlijk veel beter dan wij leken dat politiek en sport helemaal niets met elkaar te ma ken hebben. De Stichting Gezinsverzorging Leiden wil dat haar Jaarverslag meer ogen bereikt dan vroeger. „Een Jaarverslag moet in deze tijd nJ. leesbaar zijn voor een tame lijk breed publiek", zo staat er. Enige gebruikte termen: „conven tionele, communicatiekanalen, ef ficiency, gekwalificeerd, voorzie ning scheppend deel, intakes, evaluatie, adequaat functioneren. Impulsen, stagiaires, dynamiék, indicatie, explosieve groei". En nu maar hopen dat het pu bliek tamelijk breed genoeg is. Lang geleden, in de middel eeuwen van de Tour, kwam er wel eens zo'n Brabantse hardrijder voor de microfoon bij Jan Cot- taar, wanneer hij in een berg etappe bij de eerste vijftig was binnengekomen. Dan volgde een vrijwel onbegrijpelijk relaas dat meestal al snel overging in het groeten van neven en magen in het verre Zundert. Vooral Wagt- mans had daar een handje van; hij werd niet voor niets .slimme Woutje" genoemd. Tegenwoordig geven coureurs commentaar met wijsgerige inslag; Fedor den Her tog: „Ik voel me verschrikkelijk slecht, maar toch zit ik vooraan. Ik begrijp het niet, maar het zal de mystieke kracht van de liefde wel zijn, denk ik". Vroeger hoefden we alleen maar naar de coureurs te kijken. Maar nu moeten we leren om naar ze te luisteren. HAN MULDER

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 7