tegen milieu- Acties N. A.M. Voorschoten belasting in agenda A. Voorn organist van Christus Dienaarkerk Zoeterwoude heeft 27 beschermde gebouwen VOORSCHOTEN In de Voor- schotense wijken Noord-Hofland en Viietwijk is woensdagavond een actie gehouden door het Milieu Aktiecen- trum Nederland. De inwoners van Voorschoten hebben vorige week van het hoogheemraadschap Rijn land een acceptgirokaart ontvangen waarmee de inwoners werden aange slagen voor ruim f 60,- milieubelas ting. Het Milieu Aktiecentrum Ne derland is het niet eens met die milieubelasting omdat de gewone man verantwoordelijk wordt gesteld voor de toenemende vervuiling (bio logische) van het oppervlakte water. De werkelijke vervuiling zegt MAN. komt van de industrie, die jaarlijks tonnen gif, chemicaliën, zware meta len, mineralen e.d. in het oppervlak tewater loost. Volgens het MAN be tekent de milieubelasting dan ook dat de bevolking opdraait voor de wer kelijke industriële vervuiling; dat de gewone man een dubbele heffing moet betalen omdat de fabrikant zijn aandeel voor het schoonhouden van het milieu in de prijzen door berekent en dat het werkelijke ver vuilingsprobleem niet met een mi lieubelasting wordt aangepakt. NAM heeft nu ook in Voorscho ten ('n Vz miljoen Nederlandse leden doen reeds mee aan de actie) op geroepen de milieubelasting niet te betalen. Dinsdagavond, toen in de Viietwijk en Noord-Hofland actie werd ondernomen reageerden 150 bewoners positief op de actie en le verden hun acceptgirokaarten in. NAM gaat er vanuit dat 30 procent van de bevolking momenteel met vakantie is en dat 5 procent van de bevolking zich tot nu toe heeft gesteld achter de actie van het MAN. ploma Doktersassistente de dames: E. J. M. Alders-Roozen, W. L. M. Maas, E C. J. Bakker. E. L. M. Beenen. L. C. Bergman, W. G. Blom, A. M. M. d Boer, j. Brokke. M. G. Deimveld. I. H. Delvaen, A. M. J. v. Dieden- Stals, E. M. v._ Dis-v,d. Berg, M. T. DoeswJjk, Voor het Basisexamen De actie zal zich in de komende we ken uitbreiden over heel Voorscho ten terwijl ook het plan bestaat om zo gauw in andere plaatsen in Lei den en omgeving girokaarten zijn rondgestuurd daar in actie te komen. ZOETERWOUDE A. Voorn uit Zoetermeer is door kerkbestuur aan gesteld als organist van de r.k. Christus Dienaarkerk. In augustus van het vorig jaar nam J. Dobbe na vele jaren in functie te zijn geweest, afscheid als organist en werd opgevolgd door J. Doove uit Leiden. Deze verbintenis is van korte duur geweest en kwam een paar maanden geleden ten einde. Sindsdien bespeelde pater Peeters Weem het orgel. De heer Voorn is niet in de gelegenheid de zang tijdens de zaterdagavondse Eucharistieviering te begeleiden maar ook daarvoor is een oplossing in zicht. Minder Maar wel lekker. Bistro "d'Oude Herbergh" schrijft ons: "Onze spe cialiteiten zullen een waar eetgenot voor u worden". Zoals u weet, is lekker eten, mits beschaafd en met mate, altijd gezand. In de Voor straat op nummer 44 in Voorscho ten kunt u vanaf 17 Juli in de nieuwe bistro terecht. Beter een wat Frats V. Roest. R. A. C. Rooyakkers. L. P. Scharwachter, B. E. M. v. Schie, J. M. v. Schle, A I. v d. Schley, J. L. Schrei- Schuniachrt L. Stavleul E. Tol. B. A. Uyttewaal, C. H. Versnel Jongens betrapt bij stelen zink LEIDEN Op het terrein van de voormalige Grofsmederij aan de Zuidsingel werden güsterochten twee Leidse broers van 20 en 16 jaar be trapt op het stelen van zink. Het tweetal moest mee naar het bureau aan de Zonneveldstraat. Als u hartvervetting hebt, als de peristaltische bewegingen minder wor den en constipatie uw deel wordt, de obstipatie wordt ondraaglijk, ga dan fietsen. Helaas, u bent te oud om mee te doen aan de vijfentwintigste jeugdwielerronde door Nederland, de 'Tour de Prats". Van 21 tot 30 juli fietsen een honderdtal wielrenner- tjes van Arnhem, via Deventer, Har derwijk, Hilversum, Amsterdam, Alk maar, Santpoort en Sassenheim, naar Leiden. De eindstreep op de dertigste juli is getrokken in Leiden. Reeds veertig jongens en meisjes uit Leiden doen mee. Allicht gaan ze op de heenweg fietsend naar Arn hem, en overnachten daarbij in Drie bergen. In de Leidse ploeg zijn er nog enkele plaatsen vrij. Wie durft het aan om mee te fietsen? Je kunt je melden op Prinsenstraat 20 bij Joop Vervoorn. Bot Even de stand bijhouden. Provin- ZOETERWOUDE De lijst van beschermde monumenten in de ge meente Zoeterwoude is onlangs uit gebreid met de overblijfselen van het Huis Zwieten en telt nu in to taal 27 objekten. De volledige lijst ziet er als volgt uit: KERKEN Ned. Herv. Kerk. Dorpsstraat 17 Laat gotische kruiskerk, driebeukig pseudo-basihcaal schip, diep koor van drie traveeën met vijfzijdige sluiting, toren. Dateert gedeeltelijk uit de 16de, gedeeltelijk uit de 17de eeuw. Omstreeks 1954 gerestaureerd. O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Jloge Rijndijk 18. Neoromaanse bakstenen Kruisbasi liek met achthoekige koepeltoren op de kruising en vierkante torens aan weerszijden van de voorgevel. Ge wijd in 1896. MOLENS Zelden van Passé. Meerburgerwe tering. Oorspronkelijk als binnenkruier op gezette poldermolen. Bouwjaar 1642. Groote Molen. Ommedijk. Wipwatermolen uit de 16 of 17 eeuw. Bovenhuis vernield in de zwa re storm van 3 april 1973. Wordt momenteel gerestaureerd. Barremolen. Poldermolen uit 1661. Onlangs gerestaureerd. Meerburgermolen. Dateert uit de tweede helft 17de Hoeve Bijdorp. Dorpsstraat 46. Fraaie boerderij met uitgebouwde opkamers. 17de eeuw. Hoeve "De Uithof" Hoge Rijndijk 275. Langgerekt woonhuis en stal on der één schilddak. (1836). Noordbuurtseweg 41. Boerderij uit de 17de eeuw met langgerekt zomerhuis. Dwars woon- Molenskerken en boerderijen huis met opkamer. Watertje 38. Langgerekt, dwars woonhuis (17de eeuw). Watertje 39—40. Oorspronkelijke boerderij uit het begin van de 19de eeuw met langgerekt, dwars woon huis onder afgewolfd zadeldak. Weipoortseweg 1. Waarschijnlijk 17 de eeuwse boerderij met langgerekt bouwlichaam; gepleisterd woonhuis met oude kruiskozijnen; opkamer. Weipoortseweg 2—3. Grote boerderij met rieten wolf dak. Links een schuur met puntgevel (17e-18e eeuw) Weipoortseweg 55. 17e Eeuwse boer derij met zomerhuis; in de voorgevel geblokte ontlastingsbogen. Weipoortseweg 67. Langgerekt bouw lichaam; puntgevel; links opkamer met muurankers; oude roedenberg. Waarschijnlijk 17e eeuw. Hoeve "Vredeslust" Weipoortseweg 76. Boerderij 17e eeuw, inrijhek 19e eeuw. Bouwlichaam langgerekt, links een opkamer zomerhuis; ge pleisterde puntgevel. Weipoortseweg 83. Boerderij uit 1868. Puntgevel met vlechtingen. Weipoortseweg 90—90a. Gepleisterd woonhuis met opkamer 17e eeuw. Kwakelbrug. Weipoortseweg 96 Langgerekte hoeve met puntgevel'waarin sieran- ker en vlechtingen. Waarschijnlijk 17de eeuw. Weipoortseweg 97. Boerderij uit de 17de eeuw. Zomerhuis; links een op kamer; karnhuis. "Christina Hoeve" Westeindseweg 6. In oorsprong 17de eeuwse boerde rij met rechts een opkamer; puntge vel met vlechtingen. De bescherming Vrijdag Hooglandse Kerkgracht 28, Open- soos-avond. Fred. Hendrikplantsoen 25, Lei derdorp, gespreksavond Baha'i Ge meenschap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleen staanden, weduwen en weduwnaars, 8 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 12.30 6 uur nam. Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Familie, 8.30 uur nam, tel. 44853. Lijtweg 7, Oegstgeest, Soc. Ned. Adv. Bureau voor Ouderen, 2—4 uur Zaterdag geldt uitsluitend voor de beide hoofd gebouwen. Zuidbuurtseweg 32. Kleine oorspron kelijke boerderij (begin 19e eeuw). Puntgevel met vlechtingen. Zuidbuurtseweg 44. Langgerekte hoeve uit de 17e-18e eeuw met punt gevel waarin roedenverdeling. Links uitgebouwde opkamer onder zadel dak. Veelhoekig karnhuis. Scheepswerf, Dorpsstraat 2-4. 18de Eeuws gebouw van begane-grond met te weerszijden van het midden gedeelte een klokgevel. "Oud Raadwijk,", Miening 2. Def tig landhuis (begin 19e eeuw) met be scheiden Empire-decoratie. Verlaat van Burmade. Zeer oud, hou ten verlaat aan de Weipoortse Vliet. Archeologisch Monument Zwieten Terrein bij Héineken's Brouwerij, waarin aanleg en overblijfselen van het Huize Zwieten. Datering; late middeleeuwen. Veel animo voor bezoek aan de Leiderdorpse kinderboerderij De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 vm.- Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, v.a. 9 uur nam. Gerversstr. 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8—12 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's morgens geopend. Zondag Antonius Clubhuis, dansen 8—11 uur nam. Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den, 8—12 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, v.a. 9 uur nam. Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 12.30 6 uur nam. Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur- nam., tel. 44853. Steenschuur 6, ruil- en veiling avond Leidse Postzegelvrienden, 8 Rapenburg 10, gebouw Rehoboth, Leidse Amateur Fotografen Vereni ging, 8 uur nam. Artsen Leiden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I Morswegkwartlerbinnenstad tot oord, Kooi en Merenwijk LEIDERDORP Voor veel jeugdige Leider dorpertj es was de kinderboerderij in de Houtkamp de afgelopen dagen dé trekpleis- ter. Veel moeders hadden ook de Apotheken allerkleinsten meegenomen om eens nader met de viervoeters, die anders alleen maar van grote af stand bekeken kunnen worden, kenns te maken (foto links). 12S§0—13.00 uur), "privé adres Grotiuslaan 12, tel. 93139. Oegstgeest E. W F. van Wal cheren, Oranjelaan 29. tel. 52130. -Voorschoten F. H. W Swen. Veurseweg 20. tel. 2356 (zaterdag). J. H. Vrljenhoek, v.d. Oyelaan 38. tel. 6421 (zondag). Warmond Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522—10140. In de meeste gevallen viel de ken nismaking goed uit. Voor de oude ren, zoals op de foto (onder) dui delijk blijkt, maakte het niet uit of je als wit of als zwart schaap ter wereld kwam v ordt waargenomen juli ^tot^vrijdag 1^ juli, door:^ Apo- 20552. Apotheek Beker. Lijtv/eg 4. Oeiretgeest, tel. 55482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam: Apotheek Noord-Hofland. Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. Wijkverpleging Mercedes gestolen LEIDEN Op de Hoge Rijndijk is in de nacht van woensdag op donderdag een auto gestolen. De wagen, die een waarde van f 20.000 ver tegenwoordigd, behoort toe aan een Leidse ondernemer. Het betreft een witte Merce des, gekentekend 20-AU-71. In de wagen bevond zich o.m. een portefeuille met f 2500. Redactie Tom Maas ciale Waterstaat, Ja die ook al, haal de dode eenden uit Rijn-Schiekanaal en Trekvliet. Onze vogelvriend Van Krieken trof gisteren een verlamde eend in de Rijnsburgersingel, afgelo pen woensdagavond werd een ver lamde eend aangetroffen in de Rijn tegenover Wernink Beton. Van Krie ken heeft goede hoop dat beide een den in leven blijven. Geen paniek, nogmaals, geen paniek: we hebben goede hoop dat wij allen nog in le ven blijven. INBREKER GEPAKT OEGSTGEEST De achttienja- Tige Hagenaar A.T.M. is vannacht op hettrdaad betrapt toen hij wilde inbreken in een woning in Oegst geest. De bewoners van he* pand waren met vakantie. Patrouillerende politieagenten zagen de jongeman aan het werk en vatte hem in de luaa*. Koe in sloot LEIDEN Het dier heeft gisteren enkele malen een rol gespeeld in het optreden van de Leidse politie. Zo werden twee Italiaanse vrachtauto chauffeurs er gisterochtend in de om geving van het Slachthuis aan de Maresingel er op betrapt dat zij met een katapult op vogels aan het schie ten waren. De Italianen, die al twee vogels hadden gedood, verklaarden de diertjes voor consumptie te heb ben willen gebruiken. Het tweetal werd te verstaan gegeven dat het schieten op vogels in ons land verbo den is. Triest was ook de melding dat erop het Levendaal een hond was dood gereden. De hond, die losliep, bleek 's-ochtends omstreeks half elf door een vrachtauto te zijn aangereden. In de vroege avonduren werd een zieke eend aangetroffen in het wa ter langs de Wassenaarsewe? nabij het poli'kliniekgebouw. De politie heeft het dier naar de Dierenhulp- aienst gebracht. Het betreft hier ver moedelijk een geval van botulisme. Geen zieke eend maar een gezonde koe bleek zich dezelfde avond te be vinden in een sloot langs de Broek- weg. Hat te water geraakte Hier is met behulp van de brandweer op het droge gezet. Wat later op de avond zocht in de nabijheid van de Holiday [nn een raard zijn vrijheid. Het dier draaf de op de Plesmanlaan. De politie heeft het weer in het weiland ge dreven. Gistermiddag waren het *ier los gebroken geiten die door de politie terug naar het welland moesten worden gebracht. De mekkerende dieren liepen los rond in het Charlot te de Bourbonhof. Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15, Leiden Voor hulpverlening verongelukte honden, katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en. nacht bereikbaar. Tel. 34687. Burgerlijke stand Leiden Geboren: Roger A. Lierop, J Tolsma en A. M. Vlster. J. v.d. Mooren en S. M. Maas. B v.d. Heijden en G. G. Keijzer, N. Labordus en. J. B. M. Frentrop, J. Paddist en W. v.d. Brug. Overleden: C. J. v.d. Werken, 69 jr, m. B. v. Rhenen, 74 Jr echtg. v. A. Bomhof, M. Klaverwilden, gew. m. C. P. 77 jr., geh. gew. r Glasbergen, 20 jr. geh. gew. m. C. P. Velthuilzen, J. Pal_77 jr.. geh. gew. m. C. v. Egmo.nd, LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singe] 1 Leiden. Postbus 54 Giro 67055 Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur HaD Mulder Kwartaalabonnement I 35,90 Per post f 40,30 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen BU tlsche overschrijving ministratie- Nabezorging vaD 1800—20.00 Zaterdag van 16.00—18.00 uu Telefoon 071-30500 Indien gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2