Een maffe produktie Beveiliging gevaarlijk kruispunt Leiden-Noord Houterige Peck in western Vooruiting in overleg beperking kernwapens Wie nu bij ons een Vauxhnll koopt, kan van geluk spreken Mens erger je niet99 van Pim en Wim Wan. Ohop HOEKHUIS Het Motorhuis Haagse bioscopen APOLLO: "Wij schieten met scherp, amigo", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur. 18 j. APOLLO 2: "Maak'm soldaat", dag. 2.00, 7.30 en 9.45 uur, zo ook 4.15 uur. AL. ASTA: "Frankenstein junior", dag. 2.30, 7.00 en 9.30 uur, zo. 1.30, 1.00, 7.00 en 9.30 uur 14 jaar. BIJOU: "Ik zie het niet meer ritten", dag. 2.00, 7.30 en 9.30, zo. ook 4.15 uur. 14 jaar. CAMERA: "Last tango in Pa ris", dag. 2.00 en 8.00 uur. 18 jaar. CINEAC: "Blazing saddles", dag 7.30 en 9.30 uur. 18 jaar. Kinder- natinee: "Walt Disney's Teken filmparade", dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30 en 5.30 uur, zo. vanaf 11.30 uur. AL. CORSO: „De knokmachine", dag. 2.00, 7.00 en 9.30 uur, zo. ook 4.30 uur. 14 jaar. DU MIDI: "M.A.S.H.", dag. 8.15 lur, vr, za, en zo. 7.00 en 9.30 uur. 14 Jaar. Kindermatinee: „Tarzan in New York", dag. 2.00 uur A.L. EURO: "55 dagen in Peking", dag. 1.30 en 7.45 uur, za., zo. en woe. 3.45 en 7.45 uur AL. Kin dermatinee: „De nieuwe avontu ren van Dik Trom", za., zo. en woe. 1.30 uur AL. FLORA: "Poesjes die men pak ken kan", dag. 2.00, 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.30 uur. 18 Jaar. KRITERION"Contes immo- raux", dag. 3.00, 7.00 en 9.30 uur. 18 jaar. METROPOLE: "You only live twice",- dag. 2.00 en 8.00 uur. 14 jaar. ODEON: "Mens erger Je niet", dag. 2.00, 6.45 en 9.15 uur, zo 1.45, 1.15, 6.45 en 9.15 uur 18 jaar. OLYMPIA: "The dirty dozen", dag. 2.00 en 8.00 uur. 14 Jaar. PASSAGE: "The retrun of the Pink Panter", dag. 1.30, 4.00 7.00 m 9.30 uur AL. REM: "Duivels van de rode cirkels", dag. 7.15 en 9.30 uur 18 jaar. Kindermatinee: "Pipo en de piraten van toen", dag. 9.30, 11.30 3.30 en 5.30 uur, zo. vanaf 11.30 uur. AL. ROYAL '70: "Hercules en de Tiran van Babylon", do t/m zo. 2.15, 7.00 en 9.30 uur, ma. en di. 2.15 en 8.00 uur woe. 2.15 uur 14 Jaar. ROYAL: "Slade de man van actie", do. t/m zo. 2.15, 7.00 en 9.30 uur, ma t/m woe. 2.15 en 8.00 uur. 18 jaar. STUDIO: "Ik doe wat ik doe", dag. 2.15, 7.15 en 9.30 uur, zo 1.30, 4.00, 7.15 en 9.30 uur. 18 Jaar. STUDIO 2000: "Contes immo- raux", dag 7.15 en 9.30 uur 18 jaar. Kindermatinee: "De avonturen van Hammetje", dag. 2.00 uur, zo. 1.00 uur AL. DE UITKIJK: "Moord in de Oriënt Express", dag. 2.00 en 8.00 uur. 14 jaar. LIDO "The return of the pink panther", met Peter Sellers als de inspecteur die het op zijn stuntelige manier moet opknap pen^ STUDIO "You only live twice", James Bond. Terug in Leiden CAMERA "Gejaagd door de wind", een oude kraker voor de vakantietijd. Kindermatinee CAMERA "Vrolijke piraten van het schateiland." STUDIO "Oom Ferdinand en de toverdrank". REX "Pipo de clown". Nachtfilms CAMERA "Gimme shelter" REX "Meisjes die goed in vorm zijn". "Supermannen tegen Amazones" Beeldschone, maar uitstekende weerbare dames verdedigen hun gebied tegen binnendringende he ren. Hun weerstand wordt na lange tijd echter gebroken... Goede films in andere steden "Turks Fruit" (Monique van de Ven en Rutger Hauer) Colosseum, Rotterdam. "Rebecca" (Alfred Hitchcock), 't Venster, Rotterdam. "The Parallax view" (Warren Beatty), Cinema International, Amsterdam. "Young Frankenstein" (Mei Brooks)Rembrandtplein, Amster dam. Titel: „Mens erger je niet"; hoofdrollen: Willeke van Ammelrooy, Hugo Metsers, Andrea Domburg en Pim de la Parra; regie: Wim Verstappen; theater: Trianon; 18 jaar. Pim de Ia Parra en Wim Verstappen, beter bekend als het duo Pim en Wim van de sexfilms, mogen zich dit jaar ver heugen over het feit dat zij tien jaar samenwerken. Een samenwerking, die heeft geresul teerd in produkten als 'Blue Movie' een film die na veel geharrewar door de filmkeuring kwam en daardoor na tuurlijk heel wat publiciteit kreeg, "Frank en Eva" met het duo Van Ammelrooy-Metsers, "Dakota" met Kees Brusse, "Mijn nachten met Olga enz". In totaal met deze nieu we "Mens erger je niet" erbij zijn er nu twaalf films door hen uitge bracht en twee zijn er nog in de maak. Een niet geringe produktie, waar zij best trots op mogen zijn, al werd er in de vaderlandse pers niet altijd even enthousiast op gereageerd. Na "Blue Movie", de eerste echte Ne derlandse sexfilm, hield men het wel voor gezien. Pim en Wim borduur den grotendeels op deze sex-formu- le voort al was "Dakota" dan een uitzondering op deze regel. Overi gens kwam ook dit produkt er niet best vanaf in de kritieken. Maar Pim en Wim trokken zich van al dit somber geschrijf niet veel aan en bleven blijmoedig doorgaan. Het publiek stroomde immers toch wel naar de bioscoopzaal toe? En met dezelfde blijmoedigheid als waarmee zij zich al die tijd staande hielden, schijnt hun nieuwe produkt te zijn gemaakt. "Mens erger je niet" is een kolderieke film. De ge zonde portie sex is weliswaar ruim schoots vertegenwoordigd, maar in hoofdzaak komt de film neer op de idiote situaties, die je krijgt als je van ieder figuur een karikatuur maakt. En dat is wat Pim en Wim hebben gedaan. Een vrachtwagenchauffeur (Hugo Metsers) die in de gevangenis be landt door de goedbedoelde eerlijk heid van zijn echtgenote (Willeke van Ammelrooy). Een maffe filmpro ducent (houterig, bijna Oekeliaans neergezet door Pim zelf) die een ster zoekt voor zijn film 'Dirty pic tures" en in Willeke van Ammelrooy natuurlijk vindt wat hij zoekt. De bo ze schoonmoeder (Andrea Domburg) die het maar niks vindt dat haar dochter met een vrachtwagenchauf feur is getrouwd en haar daarom op alle mogelijke manieren tegen hem ophitst. Het is te gek om los te lo pen. Vooral wanneer de echteenote in de rechtszaal haar neus stoot en dan door haar moeder wordt ge dwongen wraak te nemen op ieder die hier van afweet. Wanneer de boze schoonmoeder is gestorven, verschijnt zij als suiker zoete engel voor haar dochter. Uit eindelijk belanden alle figuren om wie de film draait, op de schoon moeder na, die veilig in de hemel opgeborgen zit, in een bejaardente huis. Een scenario dat is geschreven louter op kolderieke effecten. Daar door hangt het allemaal een beetje als los zand aan elkaar en slaat het in feite nergens op. Maar juist dat geeft die krankzinnige charme aan dit Pim- en Wimprodukt. dat Duur lol is om de lol. Dat het geen hoogdra vende "boodschapper" is, zal een ieder duidelijk zijn. Daarvoor in de plaats krijgt de toeschouwer een te gekke film voor ogen, die Je na af loop doet verzuchten: "Wat zullen die lui gelachen hebben toen ze dit allemaal bedachten". ANNEMIEK RUYGROK Titel: „McKenna's Gold". Hoofd rolspelers: Gregory Peck en Omar Shariff. Theater: Luxor. „McKenna's Gold" is best een aar dige wild-westfilm, ondanks een hou terig spelende Gregory Peck (McKen- tua). De hele film draait om een oude Inidiaamse legende, die zegt dat er in een bepaalde kloof goud te vdnidien zou zijn. Sheriff McKenna, heeft de kaart met aanwijzingen gezien en wordt daarom door bandietenhoofd man Colorado (Omar Sharif f) ge vangen genomen. Uiteindelijk sluit zowat de hele bevolking van het stadje zich bij Colorado aan, ze wil len allemaal goud zien. McKenna ge looft niet in goud, maar wordt ge dwongen, mee te gaan. De hele groep, incluis een gevangen meisje, gaat op zoek. De gieren vol gen hen constant, als een bedreiging. Er zitten prachtige opnamen in deze film: er is gefilmd in een streek met prachtige rotsen en oaoteeën. Er is met een „spammimgseffect" ge filmd, het lijkt soans of Je het zelf bent, die op het paard zit of een hoge snelheid hebt. Dit vind ik heel knap. Er zit een goede lijn in het ver haal, het is één geheel. Alleen is het jammer, dat Je soms een weeë smaak in de mond krijgt als de held (Gre gory) rustig een babbeltje houdt met het meisje terwijl de kogels hem om de oren vliegen. De gevechtsscènes zijn zeker niet houterig gespeeld, integendeel. Als tenslotte dn de goudkloof een aard beving ontstaat, is dat ook een èohte. Maar natuurlijk worden de held en het meisje net niet onder het neer stortende puin bedolven. MIEP DE GRAAF. Pim de la Parra als de houterige filmproducent en Willeke van Ammelrooy als de echtgenote, die in de Jilmbusiness wel brood ziet. Getailleerde KOSTUUMS STRAKKE 3ROEKEN jeans - jacks HAARL.STR. 151 SLEUTELTJES tot 20 woorden f 5,50 2130 woorden f 8,50 31—40 woorden f 12,— 41—50 woorden f 16,50 Teksten kunnen wij aanne men tot 14.00 uur dag voor plaatsing. Administratie brieven onder Bewijsnummer f 0,47 TeL 071—30373—33312 -A S. Banse en A. M. van Loon: R. w. Neem uw familie, vrienden en zakenrelaties mee naar restaurant Woo Ping voor een heerlijke rijsttafel of één van onze befaamde oosterse gerechten. Restaurant Woo Ping, Diefsteeg 15, een van de oudste en betere Chinees- Indische restaurants van Leiden. Beschaafd, gezellig, niet duur. Uitstekende keuken en gegarandeerd le klas ingrediënten. Afhalen en tafel reserveren mogelijk. TE KOOP AANGEBODEN met GARAGE Hoek, van Baerlestraat 1, Katwijk aan Zee. Telefoon 01718-16629. mobilisten onder ogen gebracht dat er veel te snel werd gereden en er werden meer dan 3000 folders uitge deeld. Kort daarop werd in de ge meentelijke verkeerscommissie de noodzaak uitgesproken om het kruis punt te beveiligen. Volgens wethou der Waal zou de enige afdoende op lossing zijn dat ter plaatse een tun nel voor de voetgangers zou worden aangelegd. De financien ontbraken daar echter voor zodat werd gekozen voor een verkeerslichtinstallatie met drukknopbediening. Nederlanders in Frankrijk aangereden AIX LES BAINS (ANP) Drie Ne derlandse toeristen die met vakantie zijn op een kampeerterrein bij Aix les Bains zijn woensdagavond aan gereden aan de oever van het meer Bourget bij Viviers du Lac. De 54-jarige mevrouw W. Vledder uit Hardegarijp (Friesland) kwam daarbij om het leven. Haar man, de ^8-jarige Thomas Vledder, raakte ernstig gewond, evenals de 38-jarige H. Ukema-Loek uit Hardegarijp. De bestuurder van de wagen, de 25- jarige Joel Sourisseau uit Lucon liep verscheidene wonden op. Van de oversteekplaats wordt ge woonlijk veel gebruik gemaakt door schoolgaande kinderen. Wanneer de aansluiting van de Gooimeerlaan ge reed is wordt op het kruispunt een flinke toename van de verkeersdruk- GENEVE (AP) De Amerikaan se minister van Buitenlandse Za ken Henry Kissinger heeft gisteren gedurende zeven uren overleg ge pleegd met zijn Russische ambtge noot Andrej Gromyko over een nieuw verdrag ter beperking van 't kernwapenarsenaal Na afloop van de besprekingen zei Kissinger gisteravond dat vooruit gang werd geboekt. Kissinger vertelde gisteravond aan verslaggevers dat hij het over leg met Gromyko over de beperking van het offensief kernwapenaxse- naal vandaag zou voortzetten en daarna besprekingen zou voeren over de vooruitzichten op een nieu we interim-overeenkomst in de Si- naï-woestijn tussen Egypte en Is raël. "Het overleg is nog niet afgerond, ve verwacht. Op de plaatsing van de erkeerslichten is destijds onder meer aangedrongen door het Dienstencen trum Noord, de leiding van de H. Hartschool en de directie van de Ze vensprong. maar zoals ik al eerder verklaarde, is vooruitgang geboekt", aldus Kis singer. In de zomer van 1974 zijn de Verenigde Staten en de Sowjet Unie overeengekomen om alle onder grondse kernproeven met een kracht van meer dan 150 kiloton te staken. De overeenkomst, zo werd be sloten op de topconferentie tus sen de toenmalige Amerikaanse pre sident Richard Nixon en de Russi sche partijleider Leonid Brezjnew zou in maart 1976 van kracht wor den. Sindsdien hebben Amerikaanse en Russische onderhandelaars enkele malen in Moskou besprekingen ge voerd in een poging om de tussen Nixon en Brezjnew bereikte over eenkomst verder uit tè werken. De Russen hielden in die bespre- F. Berlijn en A. M. v. d. Ham; G. F .A. Walraven en J. P M. van Velthoven Getrouwd: K. Kruithof en H. M. J. van Leeuwen; J. L. Zuiderduin en M. C. van Tol; N. Hartman en M. C. H. van Elk. kingen staande dat de overeenkomst, niet van toepassingen mocht zyn op kernproeven voor vreedzame doel einden. Ook ontstond onenigheid over de plaatsen waar de proeven genomen mochten worden. In de oorspronke lijke overeenkomst was het nemen van kernproeven namelijk tot een aantal bepaalde gebieden beperkt. De Amerikaanse functionaris verklaarde gisteren dat de Sowjet- Unie wellicht zal instemmen met controle ter plaatse die moet zeker stellen dat de toegestane limiet van 150 kiloton niet wordt overschreden en dat kernproeven voor vreedza me doeleinden niet in verboden ge bied worden genomen. Er is nog geen volledige overeen stemming bereikt, aldus de functio naris, maar wel werd aanzienlijke vooruitgang geboekt. kiub EXOTICA Noordeinde 20, Leiden, Telefoon 071 - 46517 - 46514 HET ADRES IN LEIDEN VOOR GEZELLIGE SFEER. Wü vertonen ook geluids films aan onze huisbar. Geopend maandag t/m za terdag van 2 uur 's middags tot 2 uur 's nachts. Ook voor echtparen I BANKSTELLEN uit eigen fabriek Grote 6orterln8 kwaliteits- stoffen. 5 jaar garantie op binnenwerk. Normale prys X 1400 voor f 795.—. DEM Meubelfabriek. Toonzalen: Culemborg, fabriek, Houtweg 8, geopend ma. t/m za. tot 18 uur. Vr. tot 21 uur. Den Haag, Weimarstraat 263. ge opend dl t/m za. tot 18 uur. Do. tot. 21 u. Voorhout, Loos- terwe8 5 (by de Tapijt schuur) geopend maandag en woensdag t/m zaterdag tot 18 u. Voor alle Inlichtin gen: Culemborg, 03450—2602. De Rechter-Commissaris, Mr. J. A. J. M. van Goethem, in het faillissement van de be sloten vennootschap Bouwbe drijf Meijvogel B.V., geves tigd en kantoorhoudende te Katwijk aan Zee, gemeente Katwijk, heeft bij beschik king van 3 Juli 1975 bepaald dat: 1. de schuldvorderingen in dóit faillissement bij de cu rator moeten worden in gediend voor 11 september 1975, 2. de verificatievergadering zal worden gehouden in het Paleis van Justitie aan de Juliana van Stol berglaan no. 2 te 's-Gra- venhage op maandag 29 september 1975 des voor- middags te 10.00 uur. Mr. A. R. M. van der Pluijm curator Rapenburg 35 en^orn LEIDEN Een van de gevaar- lijkse kruispunten in Leiden wordt op dit ogenblik beveiligd. Technici zijn bezig op het kruispunt van de Willem de Zwijgerlaan met de Mar- nixstraat een verkeerslichtinstalla tie te plaatsen. Gisteren was men rig jaar, nadat in korte tijd een aantal ernstige ongevallen was ge beurd op de Willem de Zwijgerlaan begonnen bewoners van Leiden- Noord een actie voor een betere be veiliging van het kruispunt. Met span doeken werden de passerende auto- druk bezig met het installeren van de verdeelkast en de lichten. De instal latie is voorzien van een drukknop- bediening voor voetgangers die ter hoogte van de Marnixstraat Willem de Zwijgerlaan moeten over steken. Begin december van het vo- nMcLBT.W.anex General Motor» Continental Nederland. General Motors stoot er ociitec Leiden, Vondellaan 80,teL 071 - 6 9313» Katwijk, Ambachtsweg l.tel. 01718-71046 Julianalaan 46, tel. 01717- 22 36

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 14