Feestelijk slot van Kaagweek agenda Nieuwe AMRO- hank geopend in Oegstgeest KPJ-zwemfeest in Noord Aa trok veel deelnemers Geitenfokvereniging houdt keuringsdag Brand bij Riders Paradise Wassenaar MAANDAG 7 JULI 1975 WARMOND Dit weekeinde werd het Kaagweekprogramma op feestelijke wijze besloten. Zaterdag werd vervolgd met het voor iede reen bekende Tobbetje steken. On danks het wat koude weer en het vroege tijdstip waren er zo'n 60 deelnemers in leeftijd variërenf van 18 t/m 60 jaar. De winnaar van dit spel was de heer R. v. Grieken. 2e Ton de Vroomen en de derde prijs ging naar Paul v. Zanden. De braderie werd zowel zaterdag en zondag vrij redelijk bezocht. Alleen zondagavond werd het wat drukker dit mede door het mooie weer. Het trio Limited verzorgde 's avonds het programma in de feest zaal bij de pomp, hierbij waren de wat oudere mensen goed vertegen woordigd. De jeugd had Ut Sloepie opgezocht waar de Soulgroep 'Libe ration of Men" optrad. De groep is in vergelijking met vorig jaar van muziek en bezetting veranderd. De zanger zit nu bij de groep Lucifer en een van de anderen is naar John Russell gegaan. Eind! juli komt hun eerste plaat uit met als titel "Bumbin in the street. Na zo'n twee jaar trad op zondag weer voor het eerst in Warmond Jeugdcircus "Atleta" op. Het pro gramma is enigszins vernieuwd. De kleding is helemaal vernieuwd het geheel ziet er smaakvol uit. De 30 jongens en meisjes brachten een gevarieerd programma voor een 300 belangstellenden. De puzzelrit op de fiets die door het VVWF was georganiseerd bracht zo'n 200 mensen aan de start. Het parcours besloeg 30 km en ging langs de Kaag. Winnaars van de Gert-Jan Juffermans en mevr. v. Haastregt dei de. Van de 200 deel nemers leverde 186de goede oplos sing. Het hoogtepunt voor UT Sloepie was ongetwijfeld de "Dizzy Mans Land", de groep die hier nu al voor de derde keer speelde trok zo'n 800 bezoekers. De groep gaf 2 shows weg die erg goed door het publiek werd ook herhaalde malen het lied "The Opera" ten gehorge gevracht. "Ut Sloepie" kan dit jaar spreken van een geweldig succesvolle Kaag- week. In de feestzaal speelde het combo "Koos Mark". Het ging er gezellig aan toe. Er werd door ce oudere be zoekers zo nu en dan een dansje ge maakt. Als laatste sprak de heer v. Leeuwen (voorzitter WWF) een oankwoord uit aan alle medewer kenden voor het welslagen van de Kaagweek 1975, met name dankte hij vooral Ton Spaink en Hans Zandbergen die veel werk voor de Kaagweek verzet hebben. De groep "Liberation of LEIDERDORP/ZOETERWOU - Leiderdorp en omgeving „Ons Genoegen" hield zaterdag de jaarlijkse keuringsdag nabij het Meerburgterrein. Er werden in totaal 68 geiten aangevoerd waaronder witte, bruine (Toggen- burgers) en cwerggeiten. Kwali tatief was de aanvoer matig, be houdens enkele uitzonderingen. Keurmeester Looy uit Gouda en zijn secondanten hadden dan ook een vrij eenvoudige taak. \De uit slag was: 1-jarige witte geiten: 1. v.d. Zee. Koudekerk, 2. v.d. Ak ker, Zoeterwoude, 2-jarigen: 1. De Graaf, Koudekerk, 2. Verstcege, Zoeterwoude. 3-jarigen: 1. j. Turk, Zoeterwoude, 2. H. Turk, Zoeterwoude, 4 - jarigen 1. J. Turk, Zoeterwoude, 2. H. Turk, Zoeterwoude. De uitslag van de Toggenburgers luidde: 1.H.Turk, Zoeterwoude, 2. J. van Kampen. Dwerglammetjes: 1. W. v.d. Vel de. De oudste aangevoerde geit was ruim veertien jaar, die nog dagelijks melk produceert. Een geit van de heer Turk presteert het om dagelijks zes liter melk te leveren met een vetgehalte van ruim boven de vier procent. Maandag Begijnhof 2, sexueel-informatiecen- truni "Begijntje", van 11 uur vm -2 uur nam. en van 7.30-9 uur nam Steenstraat 1 b. Wereldwinkel. 12.30 Preathuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9 napraatcursus esoterische wijsbe- reerte, r. uur nam. Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family, 6.30 uur nam., tel. 44853. Rapenburg 10, gebouw Rehoboth, Leidse Amateur Fotografen Vereni ging, 8 uur nam. Steenschuur 6, ruil- en veiungavond Leidse Postzegelvrienden, 8 uur nam stadhuis, raadsvergadering, 7.30 uur Apotheken zondagsdienst regio Leiden, Op de braderie moest het gewicht van deze ka zen worden geraden. OEGSTGEEST Zaterdagochtend ontving Burgemeeester Van Eysinga, tijdens de opening van de nieuwe vestiging van de AMRO-bank aan de Oegstgeester Lijtweg een cheque uit handen van de coördinator bij kantoren Leiden en omgeving, de lieer mr. H.P.O.M. Theunissen. Een cheque die Oegstgeests eerste burger met vruegde in ontvangst nam als voorzitter van het Orgelfonds Groe ne Kerk. Direct daarna nam burgemeester van Eysinga plaats in een open Landauer om bij de speciale drive- in van de bank de eerste geldhandeling te plegen. Verzilvering van de che que bracht een bedrag op van 1000 gulden. Een handeling die yerricht werd door de nieuwe beheerder van de bank, de heer .J. Houterman. De ze gaat samen met zijn eerste assi stent de heer J. Jansen en de dames Wijsman en Schohagen in het nieuwe gebouw voortaan de clienten alle service verlenen. De bouw is uit gevoerd door het aannemingsbedrijf W. den Dubbelden C.V. naar een ont werp van architect Schutte uit Lei den. Het gebouw is zeer functioneel, er is veel aandacht besteed aan de veilighedseisen, er zijn aparte hoek jes om geldzaken te bespreken. Voorts is er, als enig bankgebouw in Schade: 40 mille WASSENAAR Bij de manege Riders Paradise aan de Raaphorst laan in Wassenaar is gistermiddag brand uitgebroken in een stroberg onder een hooischelf. Vrijwel al het stro en een gedeelte van i deh ooi schelf werden door de vlammen in as gelegd. Drie naast de stroberg staande auto's en één caravan werden even eens verwoest. De totale kosten worden geraamd op 40.000 gulden. De brandweer had de brand vrij snel onder controle maar is nog geruime tijd bezig ge weest met het nablussen. De politie vermoedt dat een war me moter van een van de wagens' de oorzaak is geweest van de brand. de gemeente een drive-in voor au tomobilisten. De opening werd o.m. bijgewoond door de heer Fock, direc teur Hoofdkantoor Amsterdam, mevr Munninghoff namens de stichting Winkelcentrum Lange Voort en de uitvoerder de heer Den Dubbelden. In het gebouw is tevens een ser vice-shop ondergebracht van het daarnaast gelegen zelftankstation v. beheerder K. Tiele. "Een situatie die uniek is in Nederland", aldus de heer Theunissen. De gehele dag was er voorts gelegenheid voor de kinderen om rit met een poskoets van de heer Haasnoot uit Rijnsburg te ma ken. Aan de opening werd voorts me dewerking verleend door de jeugd- band van Concordia uit Leiden. Burgerlijke stand Zoeterwoude' Geboren: Paulien E. M. d.v. J. A. M. d. Groot en H. A. M. Berg, Ramon, z.v. A. G. J. de Groot en M M A J vd Berg. Jacqueline der apotbekèn in c wordt waargenomen door: Apotheek Tot Hulp ichheld, Hoe' heek Beker, geest, tel. 55482. weg 3. tel. 07162877. Wijkverpleging Leiden Stichting Interkruis Lei den. Middelweg 38. tel. 21753. Leiderdorp Gezondheidszorg Lei- Voorschoten Gezondheidscen- v.d. Waalslaan. tel. 4641. Schooltandverzorging GD-gebouw. Roodenburger- straat la. tel. 20645. Spreekuren spoedgevallen van deelnemende kinde ren aan de Stichting 8<5hooltandverzor- ging Leiden gedurende de zomervakan- '"^-dienst SOS - tel hulpdienst tel 071— 25202 Voor allen die tn moelllfkhe- 1en verkeren dae en nacht te berei ken Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden. Voor hulpverlening verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de ge meenten Leiden en Leiderdorp. Dag Moederhulp Verboon. Roel Zwetsloot en H W. M. Heemskerk. Ondertrouwd: J. S. Bowles en J. M. C. L. Smidt, H. J. Overmeer en G. A. J. Zomerdijk. Getrouwd: G. J. v. Dam en W. Camphorst. J. P. M. Langeveld A. J. M. Pompe, W M. v.d. Saln Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2. tel. 51068. mej. J. Schrama maats chappelllk werkster) Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7AO—1030 uur nam en wo 7 30—8 30 uur nam Koordstudio Centrum roor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor 25 tot 60-'arlgen Oude RUn 88, Ontmoetingsruimten: Werkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag eesloten. zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepast voor lichamelijk v.d Geest Derksen en M A E M. d. Boer. F. T. C. Hilgersom en C H. H. v. Velzen.^R^ Smitskamp^en C. G. Beereboom', J. L. F Hoogen- boom en F Wessel. LEIDEN De Leidse politie heeft in het afgelopen weekeinde een 19- jarig Oegstgeestenaar aangehouden, die zich donderdagavond had laten insluiten in de boetiek The Way In* aan de Oude Rijn. De jongen heeft bekend een bedrag van ongeveer f 2500 uit de winkel te hebben wegge nomen. Het geld is inmiddels bij hem thuis terug gevonden. Russen blijven voorlopig nog in de ruimte MOSKOU (AP) De Russische kosmonauten in het ruimtestation Saljoet-4 hebben zaterdag hun zesde week in de ruimte volgemaakt. Commandant Pjotr Klimoek en teohnicus Vitaly Sewasjanow zijn op 24 mei gelanceerd en verbeterden op 23 juni het Russische duurrecord voor de ruimte. Van Russische ambtenaren nomen dat het duo in de ruimte zal blijven, ook tijdens de gezamenlijke Apollo-Sojoez-vlucht die op 15 Juli zal beginnen. Koordstudio (Oude Rijn 88): Expo sitie Wil van Aggelen (tot 14 |uni). Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdae 8.30—10.30 uur nam en zaterdag 2—4 uur nam Gespreksavonden Gespreksavonden Baba-1 gemeen* schap Wo 8 uur nam. Kennedylaan 11. Oegstgeeft. vt 8.15 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Moeders voor moeders Mevr Zr E JansenNieraever Hof- diick 32 Oegsteeest tel 071—53662 Wijziging Wetswinkel Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koornbrug steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg) tel 071-43171. Spreekuren, ma. van 11.30-14.00 uur do van 19.00-21.00 uur Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Leiden, Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 30360. Geopend di. t/m vr. 9.30 —12 uur vm. en van 2—5 uur nam. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bln- Kooi. Driftstraat 49a. Mors kwartier. ZOETERWOUDE Het zwem feest dat de KPJ gistermiddag in Overtreders opiumwet aangehouden LEIDEN De Leidse politie heeft vrijdagavond zeven jongelui aange houden ter zake van overtreding van de opiumwet. Van de zeven zijn er na verhoor in het bureau aan de Zonneveld straat vijf heengezonden, de twee anderen, een 26-jarige Leidenaar en een 22-jarige jongen uit deze stad, werden vaastgehouden. De politie hield eerst op de Bree straat een 18-jarige Leidse jongen en een 17-jarig Leids meisje aan en even later nog eens een 17-jarige jongen. Zij allen bleken een hoeveel heid hasj bij zich te hebben. In aansluiting op deze aanhouding werd ook een onderzoek ingesteld in een woning aan de Morssingel, waar drie jongens in de leeftijd van 22 tot 26 Jaar uit Leiden en een 21-Jarig meis je uit Katwijk in het bezit van hasj bleken. de Noord Aa organiseerde trok veel deelnemers. Rondom de boerderij van de familie Berg waren ook tal rijke kijkers die onder heerlijke om standigheden genoten van het wa terspektakel. In het water was een hindernisbaan uitgezet welke de deelnemers, gestoken in een overran, met een bal moesten af leggen. Het meevoeren van de bal vormde een extra handicap want cis deze bij het nemen van een hindernis moest worden losgelaten werd hij nog al eens een prooi van de wind en dreef af. Van de 20 deelnemende dames toonde Anje Berg zich het meest be dreven en eindigde op ie eerste plaats vóór Rineke Borst en José van Velsen. Bij de heren waren er 24 gegadigden van wie Jan Berg, thuis in dit water als geen ander, de eerste prijs veroverde. Chris Wijsman werd tweede en Jacques de Jong derde. In dezelfde omge ving werd er 's avonds ook gedanst waarbij disco Jos, evenals 's mid dags, de muziek verzorgde. Hiermee werd het eerste deel van het zo- merprogramma afgesloten en is er i v.m. de vakanties een ond -rbreking van enkele weken. Op zondag 3 augustus wordt de draad weer opgenomen opnieuw aan de Noord Aa met boegsprietlopen over de pvc buis. 'n Week later staat de sportdag in de Loethe op nieuw op het programma. Deze kon op 22 juni vanwege het slechte weer geen doorgang vinden. Waterschade bij brand melkhandel Gebr. Versluys WARMOND Op zaterdagavond is er een brand uitgebroken bij de melkhandel van de Gebr. Versluys in de Burgemeester Ketélaasrtraat. De brand was ontstaan door een kortsluiting in een van de vrieskis ten. Het gebouw is bijna niet be schadigd wel heeft de melkhandel grote waterschade opgelopen tijdens het bluswerk. stadswllk. Herenstraat 45 Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde (voormalig marinecomplex)ma. U. 6.30—8.30 uur nam., woe. do. 6.30—8.30 uur nam., i Van Hogendorpstraat Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging bureau: «1112 tel. Lelds advles- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscb Dagblad B V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 Giro 57055 TelelouD directie eD admini stratie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Ban Mulder Kwartaalabonnement i 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden nlj vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschrijving geeD «d minlstrade- en incassokosten Nabezorgmg vaD 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18 00 uur Telefoon 071-30500 Indien tn gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2