Jan Dolfing won kleurentelevisie in de puissance op kaagconcours Friesland oppermachtig op de Kaag Jonker Volann wint op streep MAANDAG 7 JULI 1975 PAGINA 13 Piet Mooy met Lcicly Wokina veruit de snelste bij jachtspringen Jachtpaarden draven langs de jurywagens tijdens een keuring op het kaagconcours van manege WARMOND Het dringende gebed van managehouder Ruud Seur is verhoord. „We bidden en smeken om mooi weer", zei hij ons vorige week. Nou, idealer weersomstan digheden had hij voor zijn zevende Kaagconcours niet kunnen verlangen. Misschien was het zelfs een beetje te mooi, waaruit men de ietwat tegenvallende publieke be langstelling zou kunnen verklaren. Het was zó prettig vertoeven op het terrein van de War- mondse manege Pegasus, dat het bijna bijzaak werd, dat er ook nog van uitstekende paarden sport viel te genieten. En dat was er. In vele rubrieken werd op het scherp van de snede gere den door bekende amazones en ruiters. Jan Dolfing won gistermiddag het hoofdnummer, de puissance. Tevoren had Piet Mooy met veel vertoon van macht het jachtspringen op zijn naam gebracht. Den Haag Uitgerekend een dra verij met slechts zes deelnemers bracht een goed bezet Duindigt tot groot enthousiasme. Jonker Volann, in zeven starts niet meer geklopt, ontmoette in de prijzendraverij in ternationaal groot concurrent en Nederlands rekordhouder Henri Buitenzorg. Een gebeuren waarop lang is gewacht. Henri Buitenzorg had het nadeel de eerste favoriet Door Jan Leyendekker een voorgift van 20 meter te moeten geven. In een alles of niets begin smokkelde Jan Wagenaar echter vele meters en had ruim voor de het paard waarmee hij de puissance in Warmond won. Toen stond Door Koos Post Hoewel er in paardensportkringen nogal verschillend wordt geoordeeld over de puissance een afvalrace in de hoogte zal niemand ontken nen, dat het voor het publiek een aantrekkelijk spektakelstuk blijft. Vandaar, dat dit onderdeel op nage noeg geen concours-hippique ont breekt. En dus ook niet op dit voor treffelijk georganiseerde kaagcon cours. Gistermiddag omstreeks één uur ging de eerste combinatie van start voor dit typische krachtwerk. De muur was voor die eerste ronde meteen al op 1.50 meter gezet. Maar merkwaardig genoeg fungeerden de stijlsprongen en -oxers veel meer als scherprechters dan die muur. Op die hindernissen vielen de fouten, die maakten, dat slechts een dozijn com binaties de eerste barrage haalden. Tien toen toegevoegde centimeters waren teveel voor de meesten, slechts een kwartet combinaties de eerste stra haalde met zijn Poekie vier strafpunten en Piet Mooy met Lady Wokina acht strafpunten in dezelf de barrage. Ze werden respectievelijk derde en vierde. Als vijfde ex eaquo stonden bij de „lintjesregen" opge steld: Piet Mooy met Jair, de heer Rademakers met Nebresco, mej. Van Keeken met Sir Percy, mej. van Breukelen met Jonker Marfleet en H. Wiering met Oscar. Jachtspringen Die tevens de laatste zou zijn, want alleen de boomlange, wat hoe kige, maar oh zo sterke Jan Dolfing kon daarin foutloos rondkomen. De door zijn gedrongen stijl van rijden uit duizenden herkenbare boeren zoon uit Dalfsen was een dag tevo ren nog op een parcours in Woerden gestart. Zijn paard Polo was er volgens hem nog een beetje stijf van. Dat hinderde hem echter niet om aan drie rubrieken in Warmond mee te doen („Ik moet ook wel eens hard werken"). En om in de aller zwaarste rubriek de puissance Voor het Jachtspringen, dat in de ochtenduren gisteren plaats had, had parcourbouwer adjudant Van Leeu wen ook al heel wat moeilijkheden ingebouwd. Lastige wendingen en ge raffineerd geplaatste hindernissen. Heel wat ruiters en amazones liepen erop stuk en zagen door het omzet ten van springfouten in strafsecon- den hun tijd snel oplopen. Op zo'n parcours is een vechtjas als Piet Mooy in zijn element. De familie karavaan, bestaande uit vee- en woonwagen, was al voor het week einde op Pegasus neergestreken. Tal rijke malen kwamen de kinderen Mooy en hun paarden op de start lijsten voor. Bij het jachtspringen was Piet met drie paarden van de partij. Het was dus geen toeval, dat hij met de schimmel Jair als eerste een scherpe tijd stelde. Dirk van Laar met Regent deed het echter nog sneller. Beiden maakten foutloze parcoursen. Dat deed ook Henk Sey- ger, die Partizan S zonder een steek te laten vallen snel over de balken, heuvels en sloot joeg. Maar toen kwam Piet Mooy met Lady Wokina. Hij draaide als het ware om zijn as, zo kort waren de wendingen. Daar bij ging het adembenemend snel. Zelfs op zo'n kort parcours bleef hij negen seconden onder de tot dan toe snelste tijd. Hij kon zich derhalve de weelde van één springfout (6 se conden) veroorloven. Dat voor het publiek zo dankbare alles-of-niets- spel werd met een zwartwit-televisie (de eerste prijs) beloond. 2. H. Sey- ger met Partizan, 3. D. van Laar met Regent, 4. Piet Mooy met Jair, 5. de heer Muller met Zephir, 6. Jan Dolfing met Polo, 7. Seyger met Ro- mantico, 8. D. Lemstra met Poekie, 9. Marjan Pronk met Kompas en 10. H. Wiering met Oscar. A 1' Americain De meer dan zeventien uur paar densport dit weekeinde op Pegasus werden besloten met een concours a l'Américain, waarbij twee combina ties in de ring zijn. Zodra één een weigering heeft of een springfout maakt moet de ander het parcours vervolgen. Vorig jaar werd dat een bron van veel hilariteit, doordat er soms een grapje van werd gemaakt. Maar gisteren bleef het tot het ein de een bloedserieuze zaak. Wat tot gevolg had. dat er heel wat netter werd gereden dan een jaar tevoren. Het regende echter strafpunten, want ook in dit onderdeel had adju dant Van Leeuwen voor een zwaar parcours gezorgd. Het duurde dan ook lang voor het eerste foutloze paar zich binnen de gestelde tijd aan de finishlijn meldde. En het duurde tot het allerlaatst voor de winnaars zich meldden, want het laatste paar stuurde met minachting voor alle moeilijkheden en een voorbijgaan aan alle risico's de paarden foutloos over alle bergen en door alle dalen: S. Seyger mét Partizan en D. v. Laar met Regent. Ze onttroonden daar mee op valreep Piet Mooy (diadeem MB) en Ad. Lommerse (Helga), die zich al zeker dachten van de oranje linten en nu rood kregen. Seyger en Van Laar kwamen resp. op Roman- tico en Pierrot ook nog op de derde plaats te staan. Vierde werd met Piet Mooy op Jair met ditmaal D. Lem- Geen succes kanoploeg BYDGOSZCZ De Nederlandse kanoploeg die is uitgezonden naar de internationale wedstrijden in Bydgoszcz (Polen) heeft niet voor successen kunnen zorgen. Zaterdag werden alle Nederlandse deelnemers in de voorwedstrijden uitgeschakeld. Polen eiste zowel de k 1. als de k2 en de k 4-klasse bij de heren op. By de dames waren de Oostduitsers op permachtig. Gisteren werd de Nederlandse com binatie Bloem/Jacobs vierde op het nummer k 2 10.000 meter. De wed strijd eindigde in een overwinning voor de Polen Keister/Jarmolowicz. In de K 1 10.000 meter werd de Nederlander Joop Runeman vierde. De Nederlandse damesploeg in de K 4 eindigde als vijfde. stra met Poekie naast zich, 5. Conny Brinks met Princess Bombardon en Peter Dirks met Azo, 6. Het echtpaar Wiering met Wise Guy en For Ever P Junioren Ook zaterdag werd er gesprongen. In de ochtenduren door de junioren. Zo'n vijftig combinaties hadden in geschreven. Achttien haalden de bar rage op tijd. De Estec-trofee (een zeldzame replica van een communi catiesatelliet) werd voor de tweede maal in successie gewonnen door Marjan Pronk. Zij stuurde haar Petit Jamin in een voor een ieder onbe reikbare tijd over de lastige hinder nissen. Op de tweede plaats stond de jongere broer van Piet Mooy: Gert-Jan. Hij reed op Ravenna. De verdere uitslag was: 3. J. M. v. d. Weyden met Satan, 4. Gertjan Mooy met Fluweeltje, 5. Rob ter Borg met mr. Jones, 6. Melanie Longdon met Komeet, 7. Caroline Post met Big Spender, 8. Marjan Visser met Fir- jus, 9. V. v. d. Zon met Chuscha, 10. J. van Klaveren met Carlos. Senioren Bij de senioren ook zo'n dikke veer tig combinaties aan de start. Zeven haalden hier de barrage. De zwart wit televisie werd hier gewonnen door Gabriel Coumans met Sun- Beam. Mevrouw v. d. Holst ook uit Wassenaar kwam met Sla- woodja op de tweede plaats, terwijl Fons de Gijsel uit Warmond de der de plaats haalde. Sieg Pruikemaker alweer uit Wassenaar eiste de vierde plaats voor zich op en vervol ging de rij: 5. de heer De Groot met Monty, 6. de heer De Winter met Bokar, 7. Simon Star met Titanic, eerste bovenbocht zijn handicap goed gemaakt, en dus kon er sprake zijn van een open strijd. Gangmaker van het kleine veld Karei Duke wek te lange tijd de illusie dat ook hij lang niet kansloos was. Hetzelfde was van toepassing op Joke waar mee Buck Leeman na een volle ron de probeerde de zaken te forceren. Jonker Volann volgde attent ln het derde spoor, en maakte zelfs na het uitkomen van de laatste bocht nau welijks de indruk zich over de ontwik keling druk te maken. Henri Bui tenzorg mocht eerst Joke en vervol gens Karei Duke passeren en met zeer ruime voorsprong op de finish- paal afgaan. De marge van 30 meter leek Wim van Duivenvoorden precies voldoen de om met de Jonker vernietigend toe te slaan. Na een zeer lange eind sprint klopte hij op de streep de bij na zekere winnaar Henri Buiten zorg. De door pech dit seizoen zo dik wijls achtervolgde stal Geran won zaterdagmiddag weer eens op Duin digt. Een overtuigende overwinn ng behaald door Tudor Rossi S met de steeds beter rijdende jockey Chris Vandeuren. Merkwaardig in deze ren waren de verrichtingen van der by-deelnemers Rhodos en Rathsal- la. Rhodos, vele maanden groot fa voriet voor de Derby van as. zon dag, eindigde op een teleurstellende vierde plaats en maakte nimmer enige indruk Jockey Henk van der Kraats ziet zijn kansen voor een Derby-over- wininng na deze verrichting dan ook op een betrekkelijk laag pitje staan. Rathsalla. de schijnbaar minder getalenteerde brak na het uitkomen van de laatste bocht nu eens niet uit en heeft ondanks zijn laatste plaats aan de Easter-Parade-prijs een nuttige repetitie gehad. Uitslagen 8. de heer Kinkel met Magneet, 9. de heer Huijgen met Araks en 10. mej. Dijkstra met Firestone. Tenslotte nog de prijzen van de keuringen: Rijpaarden: 1. Chasseur - Marjan Seur, 2. Alkiers - Ted Ebus, 3. Jum ping Cadet - de heer v. d. Linden, 4. The Entertainer - C. v. d. Vliet, 5. Huto - Anita Groeneveld. Jachtpaarden: 1. Popcorn - Frits v. d. Zalm, 2. Iwan - de heer Smit, 3. Olympic - Coby v. d. Voet, 4. Mus tang - Els Metsemaker, 5. Huto - Anita Groeneveld, 6. Calypso - Mar jan Seur. Peter Diks in Aken derde AKEN Tijdens het international concours hippique van Aken is Pe ter Diks zaterdag met het paard Cy- belle in een jachtsprlngconcours als derde geëindigd. De Nederlandse combinatie maakte een totaaltij d van 81,2 seconden en deelde de derde plaats met de Westduitser Wolfgang Kun, die met Sieno reed. Winnaar werd de Oostenrijkse tijdspecialist Hugo Simon met Flipper in 75.6 se conden. De Brit Graham Fletcher won met Buttevant Bov het slotnummer om het kampioenschap van Aken van het CHIO. Alwin Schockemöhle (W- Dl) met Warwick werd tweede en Hendrik Snoek (WD1) met Raspu tin eindigde als derde. Deze drie combinaties hadden zich geplaatst voor de tweede barrage. Casaque Blue prijs 2520 m.: 1. Lult v. Toogwijk (A. de Wrede) 3.28.5. 1.22..7 2. Lambert Baker. 3. Martina Norma. Winn 4 80, pi. 2.50, 2.10, 1.30. kopp 2950, trio 291.80. Coppet prijs 2120 m.: 1. Nok (J. Hendrikx) 2.59..7 1.25.6, 2. 3. Nathan Divier Netzer Spencer, dead heat. Winn 1.40, pi. 1.10, 1.30, 1.60, kopp 2 er. 2.40. Poly Trek prijs 1800 m. (ren)1. Supreme Ride (H. Kowlen) 2.00.1, 2. Artois, .3 Big Boss. Winn 3.50, pL 1.50, 1.80, 2.50, kopp 8.60. trio 207.80. Vernet prijs 2040 m.: Misto Bui tenzorg (K. v.d. Bosch) 2.50.9, 1.23.8, 2. Lana Rodney, 3. Kalif Hoghe- weyde. Winn 4.60, pi. 2, 1.30, kopp 4. Capri-prijs 1600 m.: 1. Massel T (W. Duivenvoorden) 2.05.2, 1.18.3, 2. Lidya Bois. 3. Michiel Spencer. Winn 2.50, pi. 1.40, 2.20, 1.30, kopp 9.40, 54.8 Easter Parade prijs (le afd.) 2150 m. (ren): 1. Tudor Roussis (C. van Deuren) 2.2J.2, 2. Bamy Bal, 3. Se- lektaner. Winn 3.30, pi. 3.30, 7, kopp 15.10. Mucho Pride prijs 2040 m.: 1. Kil- ja T (A. Harmsen) 2.44.2, 1.20.5, 2. Ixiaan, 3. Lex Areta. Winn 7.70,pi. 2.60, 1.50, 1.80, kopp. 5150, trio 591.20. Distique prijs 2120m 1. Jonker Volann <W. Duivenvoorden) 2.51.4, 1.20.8, 2. Henri Buitenzorg. 3. Karei Duke. Winn 1.50, pi. 1.10, 1.10, kopp 1.60. Easter Parade prijs (2e afd.)2150 m. (ren): 1. Bartho (G. Bier), 2.21.1 2. Oakridge, 3. Wunderbar. Winn 7.90, pi. 2, 1.80, 1.80, kopp 25.20, trio 433.20. Axius prijs 2040 m.: Norman Da kota (R. v.d. Lubbe) 2.49, 1.22.8, 2. Mike Areta, 3. Mark Anjo. Winn 2.70, pi. 1.50, 1.50, kopp 5.80. Totalisator-omzet: f348.715. Voetbal Feyenoord HI, het hoog ste amateurelftal van de Rotterdam se eredivisieclub, zal het komende seizoen uitkomen in de oompetitie van het zaterdagvoetbal. Het team, dat speelde in de reserve eerste klasse van de zondagamateurs, zal worden Ingedeeld in de laagste klasse van het zaterdagvoetbal, te weten de derde klasse van de afdeling Rotterdam. Peter Diks Tweede werd Peter Diks. Een dag tevoren stond hij nog als lid van het nationale team op het CHIO in Aken. Zijn beste paard Cybille had daarbij zoveel te doen gehad, dat hij die maar op stal in Garderen had gelaten. Maar met de paarden, waar mee hij in de vroege ochtenduren naar Warmond was gekomen, kon hy ook stevig uit de voeten. Want Azo stopte pas voor de muur van 1.80 meter in de tweede barrage. Om er bij de tweede poging gemakkelijk over heen te gaan en Peter Dirks de tweede prijs te bezorgen. Dirk Lem- Duizendje Voor de eerste maal in de korte historie van het kaagconcours heb ben de toeschouwers toegangsgeld moeten betalen. Twee gulden voor volwassenen, één gulden voor de jeugd. Terwille van het goede doel. Voor het behoud van Warmonds oude toren. Daar wordt al enige tijd actie voor gevoerd. Er is subsidie voor verkregen. Maar er is nog meer geld nodig. Om dat te bekosti gen wordt een beroep op de ge meenschap gedaan. Gisteren is er weer zo'n kleine duizend gulden bij gekomen. Dat was de opbrengst van de entreegelden. Teamleider De Wilde van de Friese ploeg wordt door het zegevierende Friese team enthousiast op de schouders genomen WARMOND Evenals vrijdag heb ben de Friese zeilers ook afgelopen zaterdag tijdens de Kaagweek ge profiteerd van het minder goede zeilweer. De traditionele Holland- Friesland wedstrijd in de regenbo gen kon daardoor definitief in het voordeel van de Friezen uitvallen, die op de laatste dag beslag legden op de eerste en tweede plaats. Harry Amsterdam finishte in zijn Wilde Rakker juist voor zijn ploeggenoot De Jager. Booy van de Hollandse ploeg leverde een uitstekende pres tatie door met zijn Beneventum als derde te eindigen. Door dit resul taat won Friesland uiteindelijk met 144,5 pnt, tegen Holland met 171,5 pnt. Regenboogwedstrijd: Holland-Fries land: 1. Amsterdam (F.). 2. Jager (F), 3. Booy (H.), 4. Bouw van Wijk (H.), 5. De Groot (H.), 6. Van Sta veren (H.), 7. Ter Beek (F.), 8. De Vries (F.), 9. Donker (F.), 10. Met- zelaar (H.), 11. De Wilde (F.), 12. Van Asten (H.) 470-klasse: 1. Opbroek, 2. Heere- ma, 3. Neeleman. Ynling: 1. Heu- kelsfeldt Jansen. Spanker: 1. Riet dijk. 2. Frankema. Schakel: 1. Knegt 2. Soederhuizen, 3. Tineke Teussen. Flying Junior: 1. Jonker. 2. Pigeaud. 3. De Jong. Vrijheidklasse: 1. Tho mas. 2. Vermeulen. Sternklasse: 1. Nagel: 2. Kuijpers; 3. Van Dam. OK-jollen: 1. Ris, 2. Van der Hoo- gen. Soloklassea: 1. Van Helvert, 2. De Vos, 3. Doedijns. Vaurien: Van Riet, 2. Roodenrijs. 12-voetsjollen: 1. Reijer. 2. Van Asselt. Cadet: Dront- man. Valken: 1. Juray, 2. Stomp. 3. Hoogeboom. Randmeer: 1. Visser. 2, Hamermans. Regenboog: 1. Amster dam, 2. Bouw van Wijk. 3. Donker, 4. Ter Beek. 5. De Vries. 16m2klasse 1. Breur, 2. Van der Kooy. 3. Ruijter- mans. Lasser: 1. Zwart: 2. Sweers. Olympiajollen: 1. Strikker, 2. Molles. PampusNeeleman, 2. Frech. Vrij spel Gewichtheffen De Oostduitser Peter Wenzel heeft za/terdag tijdens de nationale kampioenschappen in Mühlhausen twee wereldrecords in het middengewicht van de Bulgaar Kolev geëvenaard. In Vilnioes brak de Rus Nikolai Kolesnikov zijn eigen wereldrecord stoten in het veder- gewicht en bracht het op 161 kg.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13