Record van Szewinska op 300 m Friezen profiteren van zwaar weer op Kaag Breskense vissers in Belgische 3-mijlszone SCHUITEN KAMPIOEN OMNIUM TE KOOP LEIDEN - ZUIDWEST Firma J. H. Keij Zoon, OPENBARE VRIJ Wl LLIGE VERKOPING de koning PAGINA 18 BEBB ZATERDAG 5 JULI 1975 Hollandse achterstand groter ondanks winst Van Wijk WARMOND De Friese zeilers hebben gisteren tijdens de Kaagweek in de traditionele Regenboogwed- strijd tegen Holland geprofiteerd van het tamelijk zware weer. Na drie wedstrijden heeft Friesland nu de leiding met 106,75 punten tegen Wijk (H), 2. Hettinga (F), 3. Donker (F), 4. Ter Beek (F), 5. De Vries (F), 6. Jager (F), 7. De Groot (H), 8. Amsterdam (F), 9. Van Asten (H), 10. Booy (H), 11. Van Staveren (H), 12. Metselaar (H). Stand na drie wedstrijden: 1. Friesland 106,75 pun- 131,50. Wel kwam de Hollander Bouw ten, 2. Holland 131,50 punten. van Wijk als eerste door de finish. Dit presteerde hij trouwens ook in de individuele Regenboogwedstrijd, die ontsierd werd door een aanva ring tussen de schepen van de Friezen Hof, Hettinga en De Jager. De boot van Hof liep daarbij een gat in de romp op, juist boven de water lijn. In veel van de andere klassen REGENBOOG (INDIVIDUEEL): 1. Bouw van Wijk, 2. Amsterdam. 470-KLASSE: 1. Neeleman jr., 2. Opbroek, 3. Heerema. SPANKER: 1. Hiemstra, 2. Fran- kema, 3. Rietdijk. SCHAKEL: 1. Tineke Thyssen, 2. Barnhard, 3. Braam. FLYING JUNIOR: 1. Ten Raa, de Kaagweek werden protesten 2. Jonker, 3. Pigeaud. ingediend, waardoor enkele resul taten nog niet officieel waren. De voornaamste uitslagen waren: OK-JOLLEN: 1. Ris, 2. Van der Hoogen, 3. Beverwijk. SOLO: 1. Schaberg, 2. De Vos, 3. Van Helvert. VAURIEN: 1. Van Riet, 2. Ma- lessy, 3. Roodenrijs. JEUGD: 1. Tol, 2. De Bok, 3. Van Goeverden. 12-VOETSJOLLEN: 1. A. W. Ref ers, 2. Van Deventer, 3. H. M. Rey- CADET: 1. Drontman. VALKEN: 1. Juraij, 2. Van Asselt. VRIJHEID: l. Thomas, 2. Ver meulen. RANDMEER: 1. Hiemstra, 2. Buijs. 16 M2: 1. Breur, 2. Van der Zee. LASER: 1. Wulffers, 2. Zwart. OLYMPIAJOLLEN: 1. Schlieker, 2. Beekhof. PAMPUS: 1. French, 2. Neeleman Sr. FD-strijd Door een eerste en een tweede plaats in de vijfde en zesde wedstrijd van het Europees kampioenschap in de Flying Dutchman kan de Euro pese titel de Engelse zeilers Pat- tison en Brooke niet meer ontgaan. Zelfs al zouden zij niet starten en de grootste 'concurrenten', de West- duitse broers Albert en Rudolf Bat- zill de laatste race winnen. De Brit ten veroverden de FD-titel ook al in 1968, 1970 en 1172. De Nederlanders die gisteren in de vijfde wedstrijd nog voorin te vinden waren met een tweede plaats voor Imhoff en een derde voor Vollebregt- tweeling, moesten in de door König gewonnen zesde race met lagere klas seringen genoegen nemen. Erik en Sjoerd Vollebregt kwamen niet ver der d!an een vijftiende positie, waar door de jeugdige Warmonders in het °Pen Nederlandse titel zeilen in de Boudewijn Binkhorst heeft na drie wedstrijden in het klassement om de Nederlandse Finnjollentitel, die bij Medemblik op het spel staat, de leiding voor Peter Vollebregt en Bram van der Veen. Cees Douze, die donderdag werd gediskwalificeerd, maar gisteren twee races won, is vierde. Er móéten nog drie races worden gevaren. Milou Penseel uitgeschakeld in toernooi Leidsche Hout LEIDEN Een gevecht op het scherp van de snede leverden gisteren in het herenenkelspel B van het tennistoernooi van de Leidsche Hout Henny Koemans van Forescate en Charles As- selbergs van de Noordwijkse Sportvereniging. Beide spelers schuwden de aanval niet en zochten graag de netpositie. Zo ontstond een voor de kijkers kleurig gevecht, dat Henny Koe mans tenslotte in de derde set door iets meer controle en meer beheersing in zijn voordeel wist te beslechten, 63, 26, 62. algemeen klassement de derde po sitie bleven bezetten, Imhoff werd 31ste. Stand na zes races (na aftrek van het minste resultaat): 1. Pattison (Eng.) 11,7 punten, 2. Batzill (Wdl) 34, 3. Vollebregt (Ned.) 42,7 4. Hotz tuiting die hij kreeg van Ha'r Meijer U» overwinning opleverde voor ffloop van de spectaculaire partij de Fransman Jalfrenic. Deze bezet de tweede plaats in het klassement, waarvoor nog drie wedstrijden ten worden gezeild. dé Groot genoemden waren de betere dubbel- combinatie. Beiden beschikten aan de kant. Een prestatie, want Beelen was een kanshebber die met een plaatsing als no. 4 wat zuinig de Munnik, Erik leek te zijn gekwalificeerd. Mia Smit der Berg. Laatst- werkte zich iin het damesenkelspel C een ronde verder en ditmaal het M. van der Voorn, die geen Bortsov: 100 m in 10 seconden LONDEN Tijdens internationale atletiekwedstrijden in Crystal Palace bij Londen heeft de Poolse Irena Szewinska het wereldrecord op de 300 meter voor dames gebracht op 35,7 se conden. Het oude record stond met 36,2 seconden op naam van de Britse Donna Murray, die nu in 37 seconden als tweede eindigde. Irene Szewinska bezit nu de wereldrecords op de 200 meter, 300 meter en 400 meter. ZEIST Het bestuur betaald voetbal blijft vooralsnog het standpunt innemen dat de win naar van de na-competitie tus sen AZ'67, FC Twente, Ajax en Sparta Nederlands tweede club zal zijn in de strijd om de UEFA- cup. U De KNVB zal, tenzij bestuurs lid mr. Max Tripels die in Bern vertoeft een andersluidende in structie geeft, Ajax, derde in de competitie om de landstitel, niet aanmelden voor het toernooi om de UEFA-beker. Secretaris-penningmeester Henk Burgwal heeft van de secretaris generaal van de UEFA, Hans Bangerter, bericht ontvangen dat KNVB houdt vast aan na-competitie voor gistermiddag 12 uur de naam van de tweede Nederland se deelnemer bekend! moest zijn. Eerder had de Europese Voetbal Unie al laten weten de winnaar van de na-competitie niet tot het toernooi toe te laten omdat dit naar .de mening van de UEFA geen integrerend onderdeel van de nationale competitie is. De KNVB tekende beroep aan, werd niet gehoord en kreeg de mededeling dat het appèl was afgewezen. Mr. Tripels bereidt in Bern stap pen voor om door een nieuuwe uitspraak ten aanzien van het wel dan niet deelnemen van de winnaar van de na-competitie uit te lokken. "Er is natuurlijk een mogelijk heid", aldus de heer Burgwal, "dat mr. Tripels in Bern bij de UEFA het één en ander kan re gelen. Ik verwacht het niet, maar het is niet uitgesloten. Wij wach ten de nadere instructie van hem af." mans dat hy naast de toch rende forehand van Meijer zoveel ge wicht in de schaal legde dat de Groot/van der Berg toch naast de winst grepen, 63. 46, 62 voor Meijer/Koemans. „Geweldig gespeeld Henny" zei Meijer dan ook dankbaar. Madera en De Groot hadden geen moeite met Haks en Van der Meer, 64 ,6—3. De Groot leek zich weer helemaal te 'hebben hersteld van de nederlaag, die hy gisteren van Lo- dewyk Kallenberg moest Zijn drives vast ging gisteren door op het pad overwinning. Hy schakelde zijn club genoot Onno Ruysenaars na een moeilijke eerste set (75), tenslotte Smit, 6—4, 6—4. FRANK BONTE Henley regatta HENLEY-ON-THAMES De Skadi/ Hades combinatie is gisteren in de tweede ronde van de strijd om de Ladies Challenge Plate van de Hen ley Royal Regatta uitgeschakeld door als vanouds University College Hospital uit Lon- scherp. Lodewyk Kallenberg den. De Engelsen wonnen met een lengte verschil in een tijd van 6 mi nuten en 33 seconden over de 2110 meter. De twee zonder stuurman Droog— overtuigend uit met 6—1 in de tweede Luynenburg (Nereus-De Where) set. Nu komt Kallenberg tegenover kwam wel een ronde verder in de Keizer te staan en dat is een ontmoe- strijd om de Silver Goblets. Het Ne ting die een verrassing kan opleve- derlandse duo versloeg de Amerika- De aangekondigde wereldrecord- sisohe heren hebben poging op de 2000 m heren mislukte, dag een voorsprong De Nieuwzeelander John Walker won in 5 minuten en 0.6 seconden en kwam daarmee nog 4,4 secon den te kort op het wereldrecord, dat reeds sedert 1966 op de eerste - 55—89. De Sowjet dames staan er nog beter voor: 49-24. Alleen Joni Huntley zorgde bij het hoogspringen voor Amerikaanse zege. Met 1.8 i de Fransman Michel Jazy. Tweede werd een andere Nieuw zeelander, Dixon in 5.00,8 en der ide de Zweed Anders Gaerderud in 5.02.2. staat bleef zij de Russische Galina Fila- tova (1.81 m) voor. De Bulgaarse dames komen in het stuk niet voor. Zowel tegen de Russische als tegen de Amerikaanse ploeg hebben zij reeds een forse achterstand opgelo- Sowjet Unie De 10.0 seconden, waarmee Va- leri Bortsov het Europese record op re^rd gevlijd." Op" de"4 de 100 m evenaarde was het hoogte- 100 kwamen de Russikche punt op de eerste dag van de dertiende atletiekontmoeting tus sen de Sowjet-Unie en de Ver enigde Staten, die in Kiev wordt gehouden. Bortsov kwam voor de vijfde keer in zijn carrière tot deze tijd, die hij met nog dertien an deren heeft gerealiseerd. Na de eerste dag heeft de Sowjet-Unie ireeds een ruime voorsprong van 104—64 opgebouwd. De Russische heren wonnen zes nummers. In het stadion nauwelijks 10.000 toeschouwers aanwezig, die de regen trotseerden. Bortsov imponeerde ook op de 4x x 100 meter, die eveneens door de 25, peterselie 15—19, peulen 610, prei dm dejtfgelo^njaren heren tot een wedstrijdrecord van 38.7 seconden. De beste tijd .tot nu toe stond sinds 1970 eveneens op hun naam met 39.1 seconden. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 Juli Groenteveiling Waspeen A I 1790—2190 A H 940—1770 B I 2520— de negen 2710 andijvie 24 bloemkool 6 I 176— 213, 6 H 62—121, 8 I 137—184, 8 II 87—93, 12 I 124—144, bonenkruid 15— bospeen I 105107, bospeen II Een verrassing bleef gisteren overigens evenmin uit. De na. 1 ge plaatste speelster in het damesenkel- spel B, Milou Penseel, moest haar meerdere erkennen in mevr. Ham ming (46, 26), die een goede party speelde. Milou was niet zo fel op de bal als men -van haar gewend is. Jan Theunissen en Keizer kwamen niet verder dan een set, die Keizer via de tie-break won, 7—6. In het herenenkelspel C tenniste Rob Stam zich zonder problemen langs Peter Kwestro, wiens slagen nog wat Stone e in een tijd conden. moeten worden bijgevijld, Varende studio bij de Friese Elfstedenweek HILVERSUM Onder de vier- die honderd vaartuigen die van 14 tot en met 19 juli aanstaande deelne men aan de tiende Friese Elfsteden- week, zal zich de als varende studio ingerichte salonboot "Princehof" bevinden. Vanaf deze boot zal een NOS-team onder leiding van Kees Buurman een groot aantal radio programma's met lichte muziek, Johan Baart in I 1 1 programma's met lichte muziek, ïeUgClSCnaaKteam «portages en vaste NOS-ultzendin- J O gen zoals "Zoeklicht op Nederland", DEN HAAG Johan Baart uit ^ndlw™'Arenden. W°Sï Sefe?Erha\Prammmeehtnee"0in: -*• ternationaal landentoernooi voor de jeugd. Aan dat toernooi dat van maandag 7 t/m 12 juli wordt gehou den in de sporthal aan de Haagse Steenwijklaan, nemen vier landen ëlTstïdënTis" tê'vem KiflHHIHMHnH met een mobiele zendapparatuur voor het maken van reportages en vraaggesprekken over de tocht. In de studio-boot "Princehof", die elke avond afmeert in een van de i tentoonstel ling van de NOS ingericht. Voorts houdt de NOS via deze boot twee wedstrijden, één in het BOKSEN De Amerikaanse boks- vertellen van het sterkste verhaal promotor Don King heeft in Manilla of de meest perfecte leugen en een met elk tien schakers deel. Die lan den zijn: Nederland, West Duitsland. Engeland en Denemarken. Irene Szewinska wint voor Donna Muray (links). VOETBAL Hertha BSC Berlijn - heeft gisteren de international Erwin 80—111, kroten 24—80, krulpeterselie Kostedde gecontracteerd. Kostedde. r het gevecht 4,5 miljoen dol- stellen beloond. Russen werd gewonnen. De beste Amerikaanse prestaties werden ge leverd door Mike Shine, Ken Po pe jev en Steve Vinson. Shine zorg- 4? voor de cerete Amerikaanse 54—64, uien per kg 20—37. Aanvoer beek - winst door de 400 meter horden te waspeen 46.000 kg, bloemkool 2900 vangt winnen in 50.0 seconden. De Rus- stuks, 3800 bosjes bospeen. 600.000 Kickers AMSTERDAM Roy Schuiten is derdelen namelijk de afvalrace en Offenbach speelde, moet in de for- gisteravond op de wielerbaan van de achtervolging. Loevesijn zege- matie van Georg Kessler voor meer sloten (Amsterdam) Nederlands vierde in het eerste onderdeel, de stootkracht zorgen. Eerder trok de kampioen omnium voor professio- wedstrijd in lijn over 1600 meter, 28—38, prinsessebonen 310—340, barber 45, radijs 29, selderie 21—27, snijbonen 220—370, sla 10-46, spina- 74 spitskool 39—40, tuinbonen Berlijnse Bundesligaclub Stef Wal- nals geworden. Tweede werd Cees Duynöam zal i lar, ruim elf miljoen gulden, ontvan gen, Frazier twee miljoen dollar. VOETBAL Het Nederlands mili- maken van de "Princehof" voor een taire voetbalelftal heeft gisteren in aantal uitzendingen over de Elf- Baesweiler een wedstrijd voor groep stedenweek en over het in die tijd A van het toernooi om het CISM- te houden Friese skutsjesilen. Laatst kampioenschap tegen Nigeria gelyk- genoemde reportages neemt de NOS Kickers Offenbach ont- stam en derde titelverdediger Leo de spltsspeler ongeveer Duyndam. 5 kilometer, Pijnen werd klassementsrace gespeeld: 8—0. Militair Oranje technisch wel beter De presentatie Prosper Vandenberghe wil maatregelen: Schuiten won op deze aantrekkelij- king ke wieleravond voor een gering aan- finishte winnend in de tien km ach- tal toeschouwers twee van de zes on- ter motoren. speelde te uitzendingen berust bij Audrey van der Jagt en Herman Emmink, die In Belgische visserskringen vindt en het een zeer ernstige en on- ernstige collegeale zaak, dat Nederlandse kot ters, die door hun afmetingen en toe het be- motorvermogen niet binnen de twaalfmyllszone voor hun eigen kust mogen vissen nu met schepen van 50 brt 400 tot 1000 pk de Belgische kust- i motorvermogen van meer dan wateren komen schoonvegen en "Stingen^zT'zoudën^têvêns 300 pk binnen de twaalfmijlszone te daarbij zelfs binnen de driemijls- Door Cees Combee OOSTENDE De Nederlandse de territoriale wateren vissers moeten het wel ontgelden, zaak. Nog ernstiger vindt hij, dat Na de Deense protesteren nu ook de Belgische regering tot - Belgische vissers tegen de gedragin gen sluit nog niet heeft getekend, hun Hollandse "collega's. het, in het kader van die E.G. Het gaat om het vissen binnen de schepen met een tonnage driemylszone. Door bomenkofcters met 1jjBjM|jj||Kijjj| j| Modern hoekhuis met grote tuinen. Opp. 2 k 20 ca. Gelegen WILLEM PIJPERSTRAAT. Geheel vrij uit zicht. Ruime woonkamer en 4 slaapkamers douche. Snel leeg. Spoed gewenst. Mogelijkheid om garage aan te bouwen. Prijs n.o.t.k. Inlichtingen: Exploitatiekantoor Onroerend Goed en Assurantiën LAMMENSCHANSWEG 79 en 73 - LEIDEN Telefoon 071—23264—23154. door het "omploegen" 1 vissen. Hij noemt dat laksheid de zeebo dem met die kettingen ernstige scha- de eerste orde. de aanrichten aan de visgronden, Zegt Vandenberghe speciaal wat betreft de garnalenvis- lahdse regering heeft dat verbod, serij. De Oostendse hoofdwaterschout reeds met ingang van 1 mei ultge- Vermeulen heeft proces-veitiaal la ten opmaken tegen de schippers van de Breskense kotters Br. 4, die een motorvermogen heeft van 900 pk, mets van gekomen en heeft alleen en Br. 7, welk schip wordt voortge- °P aandringen van de ambtenaar ingang van 1 mei uitge vaardigd en de Duitse vanaf 1 juli. In België is daar mede door de laksheid van de rederscentrale, nog dreven door 435 paardekrachten. Prosper Vandeberghe, een va belangrijkste figuren in de Belgi het Ministerie van Landbouw en de Kustvisserij de minister van Land bouw het besluit getekend waarbij directeur- het die grotere schepen zone verdagen. Vandenberghe: „Ze hebben het „De Neder- gemunt op tong. Op klachten, die van onze Belgische kustvissers bin nenkwamen heeft hoofdwaterschout, Vermeulen de redeboot van de ha ven van Nieuwpoort voor onderzoek naar zee gestuurd. Op dat moment was de Br. 7 nog binnen de driemijls- zone met hokken en kettingnetten aan het vissen op tong. Op het eer ste bevel verliet de kotter wel het verboden gebied. Tegen de schippers van de Br. 4 en Br. 7 werd proces blad", stelt nadrukkelijk: "Het zijn geen Katwykse, SCheveningse, IJ- muidendse of Helderse schepen, die voor onze nog geen zestig kilometer lange kust. opereren. Neen. hoofd zakelijk kotters van de Breskense vloot en van de Zeeuwse eilanden. Ze schromen er niet voor de drie- mijlszone binnen te met hun bomen en z hun vernietigend werk te doen. Die len kotters vissen op tong en onze kust- bel vissers, in het bijzonder zij die op- garnalen vissen, ondervinden daar van dagelijks de.schade". "Het Visserij- boden wordt binnen de twaalfmijls- verbaal opgemaakt. Blijft dat door- sluit op deze wijze nog niet rechts- verbeurd verklaren. Dat is i veel doeltreffender maatregel, dan leen maar het geven van een boe te. In andere visserij landen doen ze al weken op. dat ook. Neen, Katwijkers en ande- laat hele- re Nederlandse vissers uit de Noord zien we hier niet. Het zijn voorna melijk „Bressianen". Het is een ern- laks Belgische kust geloven nadat de Hol landers hun eigen kustwateren heb ben leeggeplunderd?" geldig is. want het moet ook nog den ondertekend door de ministers van Verkeer en Buitenlandse Zaken. Daar wachten we n De rederscentrale daar maal geen protest horen. Ook kettingen de volksvertegenwoordigers voe- er kennelijk niets voor de kat de stige zaak, datonze regering aan te binden. Vroeger waren blijft. Moet ze veel actiever. Het is te hopen, er nu ook aa dat het besluit nu spoedig wordt on derkend". 'Notarissen G. J. BOOM te Voorschoten en N. A. SCHOL te Warmond zullen op woensdagen 16 eii 23 juli 1975, telkens om 11 uur v.m., in het verenigingsgebouw „Het Trefpunt", Herenweg 80 te Warmond, bij inzet, resp. afslag, publiek verkopen: de percelen weiland in de Klein Henmeerpolder on der Warmond, gelegen aan de Kaas (breedte aan de Kaag 55,10 en 75 meter), resp. kadastraal bekend gem. Warmond sie. E nrs. 167, 170 en 171 en groot 79.60 are, 74.10 are en 1.01.20 hectare, afzonderlijk en in combinatie. Vrij van pacht, lasten f 139,per hectare per inlichtingen ten kantore van voornoemde notarissen: Voor schoten, Kon. Wilhelminalaan 8, tel. 01717—4040; Warmond, Oranje Nassaulaan 27, telefoon 01711—10407. 'N RUIT GEüfiOfffc/l/ BANKSTELLEN uit eigen fabriek Grote sortering kwaliteits- stoffen. 5 Jaar garantie op oinnenwerk. Normale prijs f 140C voor f 795,DEM Meubelfabriek. Toonzalen: Culemborg, fabriek, Houtweg 8, geopend ma. t/m za. tot 18 uur. Vr. tot 21 uur. Den Haag, Weimarstraat 263, ge opend dl t/m za. tot 18 uur. Oo. tot 21 u. Voorhout, Loos- terweg 5 (by de Tapijt schuur) geopend maandag en woensdag t/m zaterdag tot 18 u. Voor alle Inlichtin gen: Culemborg. 03450—2602 UITZENDBUREAU Telef. 071-31710 Korevaarstraat 33 Leiden mabu Diverse aanbiedingen Bij elektrobouw geen diep vriesshow daarom vele tien tallen guldens voordeliger par ty Linde diepvriezers m. mi nimale beschadiging 5 Jaar volledige garantie bv Polaris 37 liter f1088 nu f699,- uitsluitend: 54. Leiden. Maan- let vrijdag 2-5 uur. Vakantie eten voor hon- a. Compl. voedingen zo- Doko. Pittah of hope kelijks king zee vlees). We- vooixielig voordeel!! Op 25 kg, 'n zak grint- of rood steen (waarde f 1.45) cadeau. Robbers, Haven 24. x pêrsnelle 'duiven én le prij- U)k voornidig bij Robbers, Te koop aangeboden 3 ron de zitbanken bekleed met r geschikt v. 15 zitplaat - te op stalen i smeedijzeren hek 5 mld- Te koop aangeboden gas- Rembrandt oudhol- prijs tussen 7-8 uur 's- ids. W. v.d. Reyden, Evert- 24 Lelden. Tototijdschriften complete jaargangen Lelca fotografie 1966 t/m 1971 - Campeniaan 57 Lelden. r. re koop aangeboden liou- klnderstoel l.g.st. f 15,--, huw Zijlsingel 64 Leiden, i koop open baard (super 12, Warmond. ion 071-15303. koop aangeboden geiser Te koop ronde zwarte gas- LChel (Nobel 6800 k. cal.) 250.- en butagaskachel han- snd model f 50.- beiden 1 jaar bruikt. Lokhorst 37 Leider- Witte lange bruidsjapon mt 36 - 38 met hoed en schoenen (lx gedragen) te bevr. Kap- teynstr. 5, Telefoon 071-31619 Te koop 4 keukenkasten 2 onder met la f 50,- en twee boven een nieuw oranje zit bad f 50,- Telefoon 071-65578 Aangeboden complete serie boeken Schoevers directie-se cretaresse ijz.g.st. f 225,- van Baerlestr. 6a, Leiden. Te koop lange witte trouw japon maat 42 prijs notk. te bevragen, telefoon 93656(071). Aangeb. camping^ ga.' 20, Leiden. Thorbecke- Kennismaking Heer 67 kykt uit n 3178 Diverse goederen diensten gevraagd Te koop gevraagd broedse kip en 2 goudfazanten, telefoon 02522-12054.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 18