Moser ondanks zege meer boos dan blij Hoekstra vierde in rit sprint naar zege fTP/f mm In 7 van de 10 gevallen "Ik heb alles alleen moeten opknappen" ■Kuiper: 'geluk gehad' Tour in cijfers Terugval Vollebregt-tweeling URt 1 VRIJDAG 4 JULI 1975 ANGOULEME Francesco Moser berust niet in de neder laag die hij tegen Merckx heeft geleden in de tijdrit van woens dag. Als indrukwekkend winnaar van de zware eindsprint on derstreepte hij gisteren zijn prominente aanwezigheid in het veld. Zo mogelijk nog groter was zijn prestatie na ongeveer honderd kilometer wedstrijd. Een lekke band wierp hem terug uit de kopgroep die al zijn grote concurrenten telde, zoals Merckx, Ocana, Zoetemelk, Van Impe, Pollentier en Thevenet. Ritter gaf zijn kopman zijn fiets en Moser stond voor de enorme opgaaf op een fiets met een te laag geplaatst zadel een achter stand van bijna 300 meter goed te maken op een kopgroep die voortjoeg, vooral omdat men Moser liever kwijt dan rijk was. De Italiaan slaagde in zijn achtervolging. or het laatste gevecht al- erkend snelle mannen als Moser, Van Linden, Godefroot Merckx te Daten vc Consternatie N) by my was geweest, was ik misschien aanloop nu al een kansloze. Ik kreeg geen leen ma hulp genoeg van mijn ploegmaten. Onmiddellijk na de ravitaiLLering Merckx te Daten voorgaan, gang het al bijna mis. Ocana wierp zijn etenszak weg, zoals wij allemaal doen en die kwam tegen mijn voor wiel. Gelukkig niet er in. Vlak daar na kreeg ik een lekke band en ik kon alleen maar terugvallen op Ole Rit ter. Slechts één man om te helpen is gewoon niet genoeg". Francesco Moser: berust niet. De rit had tenslotte geen gevolgen voor de klassementen omdat de strijd was geluwd nadat een tweede groep aansluiting had gevonden bij het schud, was er al een gat van honder twintigtal renners dat de rust in het den meters met het eerste gedeelte peloton had verstoord. De karavaan van het veld. Daar echter wilde De uitslag van de zevende etapp 1. Moser (It.. Bartolozzi) 6.25.16; 2 Van Linden (België, Feretti) z. t. 3. Godefroot (Belg., Schotte) Merckx (Belg., Lelangue) t.; 5. Moser was niet de enige verliezer had, met Theo Smit opnieuw als de nederlaag aanvaarden dac Kuiper in de volgende groep zat, maar toch moest ik van Liebregts ryden wat ik kan. Dat heb ik ge- De Muer» op 3.21: daan" (Belg., Schotte) op 3. Kuiper en de anderen kw ANGONLEME Hennie Kuiper kon gistermiddag zijn verlies aan i seconden op de vingers van een "hand tellen. Hij mocht daar blij zijn en hij was het ook. Dolblij zelfs. "Ik heb gewoon geluk gehad", constateerde hij eerlijk na een rit 1 hedie van hem een naamloze had kunnen maken. ;ie val Hij besefte dat terdege. "Ik heb momenten gehad dat ik dacht, daar ?aat de ronde. Kuiper telt niet meer mee. Op het moment dat Ijet pelo ton in stukken brak, reed ik moei- ijk. Er was wind, er werd gekoerst de<n waaiers en dat kan ik niet. Ik weet ook wel dat ik voorin noet rijden, maar ik heb de lef nog niet voor. Dat moet je le- Ik had er bij de amateurs ook moeite mee. Dit is pas mijn Eerste Ronde van Frankrijk. Aan de -ne kant heb Je dan het recht be- -Jaalde fouten te maken, aan de an- 6.750 ,-lere kant ben ik kopman, met de 4.950,Jaarbij behorende verplichtingen. 8 800,-Jat legt toch een druk op je. 5.750,- Gisteren voelde ik die druk wer- 7.500,-elijk. Wanneer ik ontspannen kan 4.500 -'ijden, zoals in de tijdrit, is er niets 3.500,-an de hand en als het moeilijk 4.500,-?ordt, zoals bij de aankomst, kan 8.600,-c ook meedoen, maar wanneer het 4.500,-iele veld als een trein voortraast 8.500,-ieb ik het moeilijk. 6 950,- Mijn geluk was dat ik niet de eni- 4.750,-e was die de boot had gemist. In 9.500,-lijn groep zat ook bijna de hele 4.350,-loeg van Jolly Ceramica plus Aja 5.350,-n Lopez Carril. Die wilden net als 4.250,-c graag weer terug. 5.850.-wij zijn echter alleen maar terug 4.750,-unnen komen, doordat voor de boel 6.750,-yi viel. Als dat niet was gebeurd, 5.800,is er doorgekoerst was, had het 5 350,-id in heel kleine groepjes aange- 3 600,-3men_ jjet was een verschrikkelijk 2-400,ware dag. Je kon duidelijk merken 4 ocn'i de tweede week is aangebroken. 2.950,-ij een f]jnk aantal knechten was 2 kaars uit". Het kleine succes van Smit op drie achtereenvolgende dagen met premiesprints winnaar had Fri- sol bijna opgebroken, waardoor een te hoge prijs zou worden betaald voor een kleine premie. Vooral om dat Smit zelf niet verwacht de eer ste prijs in het eindklassement van de premiesprints te kunnen verove ren, zoals hij deed in de Vredes- present ^Hii' koers. slotte toch Zoetemelk (Ned., Caput) z. t.; 6. Ci- gana (Fra.. Lapebie) z. t.; 7. Eclas- san (Fra., De Muer) z. t.; 8. Anto- nini tlt., Fontana) 6.25.19; 9 Dan- guillaume «Fra., De Muer), z. t.; 10. Teirlinck (Belg.. Stablinskyi 6.25.20; 11. Priem (Ned., Liebregts) 6.25.20; 12. Kuiper 'Ned.. Liebregts) z. t.: 32. Karstens (Ned.. Stablinsky» z. t 50. Vianen (Ned., Caput) z t.; 55. Kne- temann (Ned., Caput) z. t.; 64. Ko ken (Ned., Liebregts) z. t.; 78. Prin sen (Ned.. Liebregts) z. t.; 121 Den Hertog (Ned., Liebregts) z. t.; 122. Kamper (Ned.. Liebregts) z. t.; 123. Smit (Ned.. Liebregts» z. t. De Belg Wesemael (De Gribaldy» arriveerde na het sluiten van de con trole. De Italiaan Vicino «Fontana) staakte d*e strijd en de Portugees Carvalho (Geminiani) werd uit de strijd genomen omdat hij zich door zyn ploegleiderswagen had laten trekken. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Merckx (Belg.. Lelangue) 29.18.55; 2. Moser (It.. Bartolozzi) op 31; 3. Pollentier «Belg.. Schotte) op 1.13; 4. Thevenet <Fra., De Muer) op 2.11; 5. Van Springel 'Belg., Schotte) op 2.36; 6 Poulidor (Fra., Caput) z. t.; 7. Gimondi (It.. Feretti) op 2.38; 8. Van Impe «Belg., Stablinski) op 2.54; 9. Battagliri (It., Fontana) op 2.57; 10. De Meyer (Belg., Schotte) op 2.58; 11 Zoetemelk (Ned., Caput) op 3.08: 12! Hezard (Fra.. Caput) op 3.12; 13. Knudsen (Den., Fontana) op 3.20: 14. Van Linden (Belg.. Fe- op 3.20; 15. Danguillaume «Fra., Godefroot 17. Kuiper Ned., Liebregts) op 3.37; 18. Kar melk was hersteld. Zoetemelk miste ruggevallen tot het sukkelgangetje Danguillaume, Galdos ook Den kansloze positie omdat de bij, uit een vrijwel stens <Ned., Stablinski) op 3.45; 55. Priem (Ned., Liebregts) op 6.00: groep l Flandria door in de aanval groten uit deze ronde zich te gaan. Bij Godefroot, De Witte, dat Poulidor, Hertog en Priem probeerden de groep groep, uitgegroeid tot meer dan veer- Den Hertog (Ned., Liebregts) op 6.20; van Merckx terug te vinden. Vooral tig rem 1 Den Hertog toonde zich in de poging stil dat het verloren terrein terug te winnen machtig. Hij reed in de jacht zo sterk hadden losgescheurd uit een verbrok- Pollentier en Delepine sloten de kelend peloton. Joop Zoetemelk was sten uit het veld, de prominenten, „Merci Fedor". Den Hertog had eindelijk het gat gen, ook weei 1 langs kwam en zei Het geluk 1 in Angoulème ook aanwezig toen zich onmiddellijk i Voor de anderen opdracht volbracht, waar hij zelf als twaalfde eindigde wakker ge- niet helemaal achter stond. „Ik wist etappe tot nu toe. t Cees Priem nog 0p 10.3 I11 wieleravondzesdaagse in Katwijk PUNTENKLASSEMENT: 1. Van Linden (Belg.) 175 pnt.; 2. Esclassan (Fra.) 135; 3. Merckx (Bel gië) 129. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 De Muer (Esclassan, Danguil laume. Thevenet) 19.15.55; 2. Schotte (Godefroot. De Meyer, Pollentier 1 19.15.56; 3. Caput «Zoetemelk. Perin, Poulidor) z. t.. 47 pnt.; 10. Liebregts (Priem, Kuiper, De Cauwer) 19.16.13. ALG. PLOEGENKLASSEMENT: 1 Sdhotte 88.02.30; 2. Caput 88.03.47; 3! Lelangue 88.04.52; 11. Liebregts 88.11.56. ALGEMEEN BERGKLASSEMENT ANGOULEME De internationa- Piet Hoekstra heft zegevie rend de hand nadat hij KATWIJK De "concurrentie" lijkt zich al bij de nederlaag te heb ben neergelegd. Slechts tweemaal behoefde de leider van de Interna tionale Wieleravondzesdaagse, voor amateurs. Juul Bruessing, gister avond in Katwijk in actie te komen. In eerste instantie haalde Brues sing Gregor Braun tot gisteren (nummer vier in het algemeen klas sement) en Varn Hanry (vijfde ge klasseerd) terug en vervolgens werd de Swift-renner Piet van Leeuwen duidelijk gemaakt dat hij niet aan een ontsnapping behoefde te denken. Bruessing controleerde, in samen- aanvankelijk het tempo. Hoekstra volgde echter soepel en verwees ten slotte op de boulevard van Katwijk Kieftenburg in een lange sprint naar de tweede plaats. Voor Bres- sing maakte het weinig verschil. Zijn positie bleef met nog twee etap pes te gaan onbedreigd. Alleen wat het het ploegeklassement betreft lij ken zich voor Soka Flandria na de 80 kilometer van gisteravond nog enige problemen aan te dienen. De Westduitse ploeg bracht de achter stand van 42 punten terug tot 26 punten. De overige formaties liggen te ver achter. Onder andere De Kam- gisteravond besloten het protest 1 ip ;rklaring voor het feit dat Frisol de Spanjaard Ocana af te wijzen. Jr 1 vooral de nationale kampioen Ocana had geprotesteerd omdat hij jna de boot was ingegaan. "Bij 17 seconden achterstand had opge- LEIDE! premiesprint hadden wij vrij veel lopen daar hij op het laatste gedeel- prk voor Theo Smit gedaan. Het te naar de aankomst in Angouleme le wedstrijdcommissarissen hebben lan9e sprint Kieftenburg kansloos Kampioen uit Scheveningen, heeft gelaten op de boulevard van Katwijk. werking met ploeggenoot Jan Huis- pioen, gisteravond dankzij Ger Pronk goed voor de leidersprijs. Pronk was lange tijd de aktiefste renner in de vierde etappe, dermarreerde regel matig, nam in de 13de ronde zelfs een voorsprong van 15 seconden, maar gaf "niet thuis" toen Ger Mak in de 33 ste ronde met twaalf an deren het peloton definitief verliet. normaal in dienst van Soka Flan dria) de koers die tenslotte door Piet Hoekstra werd gewonnen. Voetbal Nol Heijerman gaat na acht jaar Sparta verlaten. De 34-ja- rige voetballer stapt over naar Excel- TRAVEMUNDE Rodney Patti- toch nog gevaren. Winnaar werd óe weken eveneens in Medemblik kal ■fc5raun en Hanry de rode leiderstrui in, de tweevoudige Olympische Westduitse Albert Batzill dde hier- worden gehouden. In de eerste wed- van Bruessing ansstvallig in de ga- impioen won met zijn bemanning door oprukte naar de tweede plaats strijd werd de strijd uitgevochten hielden. De Amstelvener, Na de eerste drie dagen via twee eerste plaatsen en een tweede plaats voldoende punten te hebben verza meld om zijn leiderspositie onaan tastbaar te maken, beperkte Brues sing zich gisteravond tot verdedigen, DEN HAAG Hij werd daarbij in de kaart ge- toto en lotto speeld door twaalf "kanslozen" na 33 van de 46 ronden reageerden op een demarrage van Ger Mak. De ze groep distantieerde zich snel van het peloton, terwijl Van Leeuwen, Medemblik kal Braun en Hanry de rode leiderstrui 1. Piet Hoekstra (Batavus); 2. Jos Kieftenburg (Caballero); 3. op 15 seconden Ger Mak (R.C. Schiedam); 4. Jos de Kind (Batvus); 5. op 19 seconden Helmuth Ritterfela (West Duitsland)6. Siem Berkhout (Schie dam); 7. Joop Vos (Ahoy); 8. Ad Kram (De Kampioen)9. Wim Lie- brechts (Sparta); 10. Clemens Veer schild (Sparta); 14. Arie Ravensber- gen (Swift); 17. Cees Valentijn (Swift). Individueel klassement: 1. Juul Bruessing (Soka Flandria) 36 punten; 2/4 Jan Huisjes (Soka Flandria)Piet van Leeuwen (Swift) en Piet Hoekstra 18; 5. Gregor Braun (West Duitsland) 16. Algemeen ploegenklassement 1. Soka Flandria 138 punten; 2. West Duitsland 112; 3. Batavus 92; 4. Caballero 89; 5. De Kampioen 78; 7. Swift-A 65. JAN PREENEN Veep fa /lef Zwdeti JULL9e ETAPPE.131 km 3 JULI RUSTDAG Toto en lotto ADVERTENTIE Ike Brooke de derde propees kampioenschap Flying itehman. Het was een kleine over ruling op de Nederlandse forma- Fred Imhoff met Wibo de Groot het algemeen klassement ten kos te van de Vollebregt-tweeling. Twee de werd de Italiaan Savelli en der de de Oostduitse wereldkampioen Herbert Hüttner met als bemanning tussen vijf zeilers, die zich spoedig korte profrenner t de start losmaakten 1 zich bij de amateurs duidelijk De Fransman Pierre d'Ortoli greep beter thuis voelt- kon de vierde etap 3 op de lijn werden verslagen. Erik Ulf Pagenkopf. Fred Imhoff/Wibo Sjoerd Vollebregt, de de eerste twee de zege voor de Belg Leo de Man- ceau. De Nederlander Ronald Vianen werd derde. Zesdaagse daardoor uitrijden en twee ronden met het peloton, waarin zich alle de Groot eindigden als zesde en de O In Medemblik is gisteren de strijd hooggeplaatste renners bevonden. Uit i 17e en moesten daardoor in het ;emeen klassement de leiding af- ran aan Rodney en Brooke. Je eerste wegens twe felaste vierde race om het Euro- es kampioenschap F.D. is later eindigden gebroeders Vollebregt brachten hun boot in 12e positie Oyer de lijn. Zy bezetten nu de derde plaats. In de stryd om het open Neder- oplopend tot vijf, Jos Kieftenburg losgemaakt. hetgeen hoge golven tot gevolg had. 1 de 420 klas- De eerste wedstrijd eindigde in we- zege voor Boudewijn Binkhorst voor van Hoekstra verhoogde Kieftenburg reldkampioenschap, dat over enkele Peter Vollebregt. De uitslag van de 1 't afgelopen week- die einde zijn: Toto no. 26. Aantal deelne mers: 23.416, Bruto inleg: fl. 65.968,-, Prijzenbedrag: fl. 31.334,-, Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto fl. 6.266,— ontvangen. Tweede prijs: 59 winnaars, die elk per kolom fl. 132,— ontvangen, Derde prijs: 657 winnaars, die elk per kolom fl. 16,— ontvangen. Lotto no. 26, Aantal deelnemers: 815.033, Bruto inleg: fl. 3.267.552,—, Prij zenbedrag: fl. 1.665.927,—, Eer ste prijs: 1 winnaar, die bruto fl. 657.070,— ontvangt. Tweede prijs: 4 winnaars, die elk bruto fl. 38.802,-- ontvangen. Derde prijs: 186 win naars, die elk per kolom bruto fl. 1.251,— ontvangen. Vierde prijs: 11.572 wim^aars, die elk per kolom fl. 26,— ontvangen. Vijfde prijs: 13.093 winnaars, die elk per kolom de laatste ronde fl. 23,— ontvangen. le Tandem- lour heeft een bezoek aan onze zaak een bestelling tot gevolg. Dat zult u best willen geloven als u onze unieke kollektie meubelen, tapijten en gordijnen hebt gezien. Neem daarom de bus of auto en kom naar Benthuizen. Naar een meubelzaak- die klinkt als een klok. vanWaay Benthuizen Dorpsstraat 70-74. Tel. 079-31 1200

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9