Gashouder op nominatie voor sloop agenda Op straat gezet Bzams Eigenaar met vakantie DONDERDAG 3 JULI 1975 Vrijdag 'Hooglandse Kerkgracht 28. Open- Soos-avond. Ten Ka testraat (speeltuingebouw). Bejaardensociëteit Humanitas, 2- 4.30 uur nam. Pred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp, gespreksavond Baha'i Gemeen schap, 8.15 uur nam. Begijnhof 2, sexueel-informatiecen- trum "Begijntje". 11 uur vm.-2 uur Pteenstraat 1 b, Wereldwinkel, 12 30- Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family, 6.30 uur nam., tel. 44853. Markerk, orgelconcert Feike Asma m.m.v. Canadees jongenskoor. 8 uur Zaterdag De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. voor kamerbewoners, vanaf 9 uur Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den 8-12 uur nam. Steenstraat 1 b, Wereldwinkel 's - morgens geopend. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit Breestraat 19, 'Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8-12 urn1 nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur Maandag Begijnhof 2, sexueel-informatiecen- trum "Begijntje", van 11 uur vm -2 uur nam. en van 7.30-9 uur n3.n1. Steenstraat 1 b. Wereldwinkel, 12.30 - 6 uur nam. Preathuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9 napraatcursus esoterische wijsbe geerte, 8 uur nam. Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family, 6.30 uur nam., tel. 44853. Rapenburg 10, gebouw Rehoboth, Leidse Amateur Fotografen Vereni ging, 8 uur nam. Steenschuur 6, ruil- en veilingavond Leidse Postzegelvriënden, 8 uur nam stadhuis, raadsvergadering, 7.30 uur Artsen Legden .Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen volgende artsen: Wijk 1 huisadres (Groenoord, Kooi en Merenwijk), P. L. Tan. De Sitterlaan 57, tel. 32227, Wijk III (Waard. Professoren wijk en Tuinstadswijk) S. Smit. Cobet- straat 43, tel. 30177, Wijk IV (Zuid- West en Haagwegkwartier) H. Wegman, Paganinistraat 8. tel. 26509. Leiderdorp Van Wijk. praktijk adres Merelstraat 184a. tel. 91000. idres Rhijnenburg, tel. 90529, (za. 1. spreekuur van 12.3013 uur). Oegstgeest D. Held. Marelaan 36. tel. 52255. Apotheke wordt waargenomen Apotheek Tot Hulp der Tevens op zaterdag tot Apotheek Noord-Hofland, weg 3. tel. 071—62877. Wijkverpleging Leiden Stichting den. Middelweg 38. tel. 21753. Leiderdorp Gezondheidszorg Lei- uegstgeesb owuuw; Oegstgeest, Lijtweg 7, tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscen trum. v.d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond Zr. S. Posthuma. Ka gemiein 308. Sassenhelm, tel. 02522- Schooltandverzorgitig GG en GD-gebouw. Ropdenburger- straat la. tel. 20645. Spreekuren voor sooedgevallen van deelnemende kinde ren aan de Stichting Schooltandverzor- ging Lelden gedurende de zomervakan- Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de ge meenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar, tel. 34687. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscb Dagblad B V Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 Giro 57055 TelefooD direcue eD admini stratie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement 35.90 Per post f 40.39 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden on vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten N «.bezorging van 180020.00 U Zaterdag van 16 00-18 0C uur Telefoon 071-30500 Indien u> gesprek 071-34539. Via zijn fractiegenoot Höppener (PvdA) heeft raadslid Duyvestein gisteravond tegen wethouder Ooster man van sociale zorg en maatschap pelijke aangeleden verteld dat hij (Duif dus) en alle leden van zijn kampeervereniging binnenkort hun tentenkamp zullen opslaan op het Schuttersveld. Kijk, dat is nou eens een aardige manier om aandacht op een onder tussen Leids probleem te vestigen. De gemeente heeft aanplakborden. Die worden verpacht aan Publex N.V. Maar misschien zijn die aan plakborden ook wel handig voor wijk- verenigingen die iets te zeggen heb ben. Daarover zal de gemeente eens met ze gaan praten. Publex wil wel meedoen. Ook zij zullen er eens over praten met de gemeente, tegelijk met het vaststellen van negen nieuwe plaatsen voor aanplakborden. Wel-' licht dat de wijkverenigingen gratis vakken krijgen om publikaties aan te plakken. Hemel Wat is het toch goddelijk om con sument te zijn. We wisten het al lang van radio en televisie, hoe heer lijk alles is. Maar hier heb ik nog eens zwart op wit een verlokkelijk verhaal van Shell over het tank station aan de Lijtweg in Oegstgeest, daar kunt u nu ook zelf tanken. Het moet waarlijk een paradijs zijn daar. ..Een overzichtelijke opstelling van de pompen en een goede produkt- aanduiding", en: „een duidelijke ge bruiksaanwijzing". „Mocht men hier wat onwennig tegenover staan, dan zal de bediende achter de kassa via een luidsprekerinstallatie de nodige aanwijzingen geven". Maar dan be gint het pas: „Doordat de tankap- paratuur extra goed wordt schoon- gehouden hoeft men niet bang te zijn voor vuile handen. Bij elke pomp zijn bovendien automaten met pa- D-pi rr-| PI T pieren handdoekjes. De klant wordt 1 1 tegen weersinvloeden beschermd door zo gaat het btf het maken 1 1 grote luifel die boven het station krant. In het jeugdvakantiedorp (zo- is gebouwd". Ze kruipen voor je als Je klant bent; het is goddelijk al betaal Je Je fel&uw. als bekend: naast zwembad de Vliet', elke dag van half elf tot drie, voor een piek per dag) daar dus, maken IN WASSENAAR Langdurig zieken in Beresteyn VOORSCHOTEN Het Internaat Beresteyn te Voorschoten is weer voor een week vakantiehuis voor twintig langdurig zieken, die door „De Zonnebloem" uit him ziekenka mer gehaald zijn. De twintig zieken, 16 vrouwen en 4 mannen, zijn gistermorgen van huis gehaald door een ambulance van de Geneeskundige troepen. De staf van de vakantieweek bestaat uit vrijwilligers, die een stukje vakantie delen met de zieken. Gisteravond bracht de Laurentius- harmonie de zieken een serenade en werden de zieken namens de gemeen te Voorschoten welkom geheten. De gehele week zullen de zieken zo veel mogelijk de omgeving kunnen zien. De helpers en helpsters wan delen de evenementen in de buurt af. Vandaag is o.a. een bezoek gebracht aan de Voorschotense weekmarkt. De zieken blijven tot volgende week donderdag in huize Beresteyn. KAAGWEEK WARMOND Ook donderdag wa ren de weergoden gunstig voor War mond. Het kunstmarkt je bij de Pomp deed opnieuw goede zaken en vele mensen brachten er een be zoek. Voor de kinderen, die deze dag volop aan hun trekken kwamen was er 's morgens het grote knutsel en kliederfeest. Op het pleintje achter de Pomp werden maar liefst tweehon derd enthousiaste Warmomdertjes aan het werk gehouden. 's Middags was er naast de ker mis ook nog een voorbereidingsmid dag voor een toneelstuk in park Groot Leerust. Hier waren ongeveer veertig kinderen bijeen om een toneelstuk je te schrijven. Ieder kind mocht de rol spelen die het graag wilde en de ze rol werd dan weer ingepast in het zelfgemaakte stuk. Zaterdag om tien uur zal dit toneelstuk worden opge voerd op het pleintje achter de Pomp. De handicap-race (foto) op de fiets verregende een beetje. In het gymnastieklokaal werd de hele avond door flink gekaart en ook de sjoelliefhebbers kwamen goed aan hun trekken. De oude gymnastiek zaal is tijdens deze Kaagweek wel het centrum waar alles om draait. Met voor haar deuren de kunstmarkt en achterzijde de braderie die mor genavond begint. De buren van de zaal, soos Ut Sloepie had voor deze avond op het programma drive-in dis cotheek Pine Apple. In Ut Sloepie hebben meer dan 200 mensen zich uit kunnen leven. De organisatoren van Ut Sloepie waren dan ook tevre den. Woonboot in brand LEIDEN De woonboot "Kria" van Th. Vermeulen, liggend te genover Utrechts Jaagpad 46, is vannacht uitgebrand. Om 3.33 uur kwam de melding binnen; toen de brandweer arri veerde, was het vuur reeds aangewakkerd tot een uitslaande brand. De totale schade wordt, geschat op 25.000 gulden. De eigenaar was gisteren met vrouw en kinderen op vakantie gegaan naar Limburg. De recherche heeft een onderzoek inv gesteld naar de oorzaak qn vermoedt dat men iets op het gas het laten branden. WASSENAAR In de Wasse- naarse sporthal amuseerden de kinderen zich gisteren uitstekend bij de sportinstuifdie daar werd gehouden in het kader van de va- kantiespelen. WASSENAAR Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben aan de commissie technische diens ten, die maandagavond a.s. verga dert, het voorstel voorgelegd de z.g. bolgashouder te laten slopen en te gen schrootwaarde te verkopen. De bol is in de loop der jaren waarin het gasverbruik meer dan vertienvoudigde tpch te klein gewor den om een enigszins redelijke voor raad gas te bergen. Bovendien zijn aan het handhaven van de bol een aantal nadelen verbonden. Volgens de huidige voorschriften zouden en kele belendende percelen afgebroken moeten worden. De veiligheidsin richting zou moeten worden ver nieuwd. De bol zou eens in de 5 jaren gekeurd moeten worden door het Stoomwezen (kosten f 10.000,-) en eenmaal in de 5 jaren geschilderd moeten worden (kosten f 15.000,-). Voor een ander doel als opslag ruimte is de bol niet geschikt. Vandaar het voorstel de bol te laten slopen. Besluiten B. en W. Leiden Akkoord met renovatie l erverstraat LEIDEN B en W. hebben inge stemd met de renovatie van 60 wo ningen in de Ververstraat. De wet houder van Volkshuisvesting krijgt een machtiging om in overleg met de dienst gemeentewerken met een Leidse aannemer te onderhandelen over een prijsopgave die zoveel mo gelijk in overeenstemming moet zijn met de kostenbegroting van de re novatieplannen van maart'75. De toonzaal van de lichtfabrieken, zal bestemd worden voor gastarbei ders. De krakers van dit pand kun nen iedere dag een briefje verwach ten waarin hen wordt meegedeeld dat ze het pand binnen een week moeten verlaten. 1 Leliestraat De firma Kustplan BV heeft al geruime tijd plannen voor het bou wen van een 8-tal woningen aan de Deylerweg en de nog aan te leggen Leliestraat. Deze straat is achter de Narcislaan geprojecteerd. Het was aanvankelijk de bedoeling deze straat door te laten lopen naar de Parallel weg langs de Rijksstraatweg, maar het provinciaal bestuur heeft dat niet goedgekeurd. Daarom zal de Leliestraat op de Deylerweg begin nen en afbuigen naar de Narcislaan. Voor de aanleg van de straat is een krediet van f 226.200,- nodig en een grondruil met de firma Kustplan. Een voorstel daartoe is nu toegezon den aan de commissie Technische Diensten. B. v.d. Voort in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Bert van dei- Voort zit reeds enkele dagen met al zijn bezittingen op de stoep van de Schenkelweg (zie foto). Op 1 juli j.l werd hij door de deurwaarder uit het pand Schenkelweg 67 gezet, omdat eigenaar Van Deutekom er zijn eigen zaak in wil vestigen. Van Deutekom heeft het pand een half jaar geleden gekocht en de 31-jari- ge Van der Voort de huur opgezegd na die aankoop. Van der Voort zegt dat Deutekom beloofd heeft dat hij er mocht blij ven wonen. Deutekom zou het pand verbouwen en in de benedenverdie ping een showroom vestigen; vol gens zijn zeggen zou Van der Voort na de verbouwing de bovenverdieping mogen huren. "Deutekom heeft ge zegd dat de huur bepaald wordt als het verbouwd is." Hierbij moet in aanmerking genomen worden dat Bert van der Voort nog nooit huur heeft betaald aan Van Deutekom. Van de opslagruimte die de ge meente heeft aangeboden maakt Van der Voort uit protest geen gebruik: hij wil vervangende woonruimte aan geboden krijgen. Bij de gemeente staat Van der Voort sinds het op zeggen van de huur als woningzoe kende geregistreerd. Wethouder De Jong verklaarde desgevraagd, dat de gemeente hard naar een oplossing zoekt maar dat tot op heden niets gevonden is. Ruiten school ingegooid LEIDEN Van de LOM-school aan de Rijnsburgersingel zijn dezer dagen eenenveertig ruiten ingegooid. Het hoofd van de school heeft van deze baldadigheid aangifte gedaan bij de politie. De schade zou ruim vier honderd gulden bedragen. LEIDEN De Plantsoenen dienst is honderd balen hooi kwijt. De balen, die elk een gewicht hadden van vijftig kilo, lagen opgestapeld langs de Plesmanlaan. Onbekenden moeten .het vrachtje gisteren heb ben weggehaald. Van deze diefstal van gemeente-eigendom is aangifte gedaan bij de politie.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2