agenda Houtkampgroep naar Duitsland Wassenaar wil eigen schoolbege leidingsdienst GESLAAGD Kaagweekfeesten in Warmond Beloning van f 3000 voor tip verblijf plaats condor WASSENAAR De directie van het Dierenpark Wassenaar heeft f 3000 beloning uitgeloofd voor die gene, die aanwijzingen kan geven over de verblijfplaats van de, in de nacht van 16 op 17 juni. gestolen mannetjes condor. Het verdwijnen van deze verreweg de sterkste roof vogel uit het park, is een hele slag voor het dierenpark. Men had name- Üik gehoopt op nakomelingschap van het condor-paar. Overigens is men bij het Dieren park van Wassenaar van mening dat de dieven de vogels, want naast de condor werden ook 3 sneeuwuilen ge stolen, niet kwijt kunnen aan andere dierentuinen in Europa, omdat deze op de hoogte zijn gesteld van de dief stal Intussen heeft men in Wasse naar extra bewakingsmaatregelen ge nomen om een herhaling van het ge beurde te voorkomen. Tachtig gehanclicapte padvinders op stap LEIDEN De Houtkampgroep Leiderdorp aangesloten bij Scou ting Nederland gaat zaterdag 12 juli voor een volle week naar Duitsland om te kamperen. Bijna 80 jongens en meisjes, die licha melijk gehandicapt zijn, veelal al leen tijdens de maandelijkse bij eenkomsten in Leiderdorp het eigen huis kunnen verlaten, gaan gewoon in Duitsland op stap en maken het kampleven mee dat hun beter bedeelde leeftijdsgeno ten bij Scouting Nederland ook ieder jaar doen. "De Houtkampgroep" heeft le den uit een groot deel van Zuid- Holland en bestaat sedert de "gro te revolutie" binnen de padvin dersbeweging uit jongens en meis jes in de leeftijd van ongeveer 8 tot 16 jaar. Vorig jaar mam de "Houtkamp groep" deel aan het nationale kamp voor gehandicapten in An- loo (Drente), dit jaar zijn ze de gasten van de "Deutsche Pfad- finderschaft Sant Georg" in Wes- ternohe. Daar is een terrein spe ciaal gereed gemaakt voor de ge handicapte Jongens en meisjes, die in Nederland "BB.-padvinders" genoemd worden. "BB." is de af korting van bijzondere eisen. In Duitsland hebben ze voor deze groep een kernachtiger uitdruk king "Pfadfinder Trotz-Allem" (Padvinder ondanks alles) In de padjvinderswereM wordt er vanuit gegaan dat een handicap geen be lemmering behoeft te zijn om het aloude spel ontworpen door Baden Powell te kunnen beleven. Iedere jongen of meisje wordt geteerd zoveel mogelijk zelfstan dig te willen zijn. Natuurlijk roept de handicap op een zeker mo ment een halt toe. Op dat mo ment is er dan een hulp in de vorm van een vriendje, die de ti tel heeft van "draver". Dit licha melijk gezonde vriendje draaft voor zijn gehandicapte makkertje. Hardlopen in een rolstoel is een uitermate boeiende bezigheid en er gebeuren even weinig ongeluk ken bij als wanneer er een jon gen of meisje op topsnelheid loopt. Duur Een kamp voor gehandicapte jongens en meisjes is altijd een duur kamp. Het aantal deelne mers wordt door de "dravers" en verzorgers verdubbeld en het ver voer vraagt extra voorzieningen omdat rolstoelen e.d. meegenomen moeten worden. Toch heeft de kampleiding kans gezien om een tocht te organise ren voor maar f 95 per persoon. Nu zitten er een stel "oude rotten" achter de organisatie. Algemeen kampleider Jan van der Steen uit Leiderdorp en penningmeester Ton van Keppel uit Wassenaar hebben de afgelopen 25 jaar al zoveel vertrouwen gekregen bij di verse instanties zoals Lionsclubs ei. dat geen enkel jongetje of meisje om financiële redenen thuis behoeft te blijven De me dische verzorging berust bij de Zoe terwoud se arts Tj wa, die er graag een stukje vakantie aan op offert zoals alle stafleden- Interieur geref. kerk Oegstgeest wordt vernieuwd DONDERDAG 3 JULI 1975 Donderdag Voorschoten ge- ;iJnhof 2. sexueel-informatiecen- "Begijntje" 7.30—9 uur nam. straat lb. Wereldwinkel 12.30—6 engracht 51. gebedssamenkomst s Ruimtelijke Ordening en Openbare OEGSTGEEST Van 10 augus tus tot 1 oktober zal de geref or- Le^se^ Werkgroep' Homofilie, meerde kerk aan de Mauritslaan in veerband met verbouwingswerken gesloten zijn. De Geref. Kerk is in die periode te gast in de Pauluskerk. Er komt een ander liturgisch cen trum. Twee rijen banken gaan weg om voorin de kerk meer ruimte te krijgen voor avondmaal, kerkkoor en andere dingen. De verlichting zal orden verbeterd met acht kronen. De donkere lambrizering verdwijnt geheel. Voor het liturgisch centrum worden een katheder en tafel aan geschaft. De kosten van deze inwendige nieuwing zijn op f 70.000 begroot. Uit de gemeente zijn al toezeggin- Vrijdag gen ontvangen tot f 56.000. Werken. 8 missie Sociale Aangelegenheden. Gezondheidszorg e Maatschappelijke Cultuur. 8 i Noordeinde 1. Tentoonstelling 1c Leid se Schoolvereniging, vanaf 2.30 uur ar- Hererigracht-Zijlslngel 10 x Warmond Met stralend weer be gon gistermiddag de kunstmarkt op het pleintje bij de Pomp (foto links). Etsen maken, stenen verven en kaarsen decoreren en zelf ma ken waren naast een kraam van de Welfare afd. Warmond en 'n kraam met prachtige keramiek van Van Esveld, de bezienswaardigheden, 's- Avonds werd de kunstmarkt nog uitgebreid met een pottenbakker een glazenblazer en ook een sigarendraai- er. Het geheel gaf een gezellige druk te in Warmonds dorpskern waar ook inmiddels de kermis van start was gegaan. in de ma Sim Sala Bim met Ome Henk. (foto rechts) De talrijke kinderen konden genieten van leuke goochel trucs waar zij zelf ook bij in wer den geschakeld en na een pauze kwam dan toch de poppekast. En thousiast gingen de kinderen in op de vele, spraakverwarringen van Jan Klaassen en Katrijn, zoals Kaakjes- week. Opgetogen van inspanning kwamen de kinderen de zaal uit. 's Avonds trad in 't Sloepie de al om bekende Warmondse groep, de Bierkouwers op. Dit was hun eerste en laatste optreden voor eigen pu bliek in 1975. Zij brachten muziek van de echte dixieland en ook wat de meeste mensen eigenlijk verwach ten, de carnavalskrakers. WASSENAAR De gemeente Wassenaar neeft na lang overleg besloten niet mee te doen aan een gewestelijke schoolbegeleidingsdienst. Uit gesprekken met schoolbesturen en schoolhoofden is gebleken, dat een eigen schoolbegeleidingsdienst beter zal functioneren dan een re gionale dienst. Bij het wethoudersoverleg in de Haagse agglomeratie, waar besloten werd tot oprichting van een regio nale dienst, heeft de gemeente Was senaar zich onthouden van de toe zegging om aan deze dienst mee te werken. Op he ogenblik werken drie pe- dagogisch-didactische medewerkers in het schoolbegeleidingswerk in Was senaar, die door het Haags Centrum voor Onderwijsbegeleiding worden uitgezonden. De kosten van een eigen school begeleidingsdienst in Wassenaar wor den geraamd op 170.000 gulden. Van Oegstgeest Oudste inwoonster (104) overleden OEGSTGEEST Oegstgeests oud ste inwoonster, Catharina E. Stoer- baa/n, is gisteren op 104-jarige leef tijd in haar woning aan de Prins Hendriklaan 10 overleden. De oud- Apotheken ste inwonende van Oegstgeest is nu Dorothea C. A veling, Marelaan 28, die 97 jaar oud is. Hooglandse Kerkgracht 28, Open- Soos-avond. Ten Ka testraat (speeltuingebouw), Bejaardensociëteit Humanitas, 2- 4.30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp, gespreksavond Baha'l Gemeen schap, 8.15 uur nam. Begijnhof 2, sexueel-informatiecen- trum "Begijntje", 11 uur vm.-2 uur Steenstraat 1 b, Wereldwinkel, 12 30- 6 uur nam. Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family, 6.30 uur nam., tel. 44853. Markerk, orgelconcert Feike Asma m.m.v. Canadees jongenskoor. 8 uur Zaterdag De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. voor kamerbewoners, vanaf 9 uur Geverstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den 8-12 uur nam. Steenstraat 1 b. Wereldwinkel 's - morgens geopend. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners- en alleenstaan den, 8-12 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur Maandag Begijnhof 2, sexueel-informatiecen- trum "Begijntje", van 11 uur vm. -2 Steenstraat 1 b. Wereldwinkel, 12.30 Preathuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9 napraatcursus esoterische wijsbe geerte, 8 uur nam. Herengracht 51. gebedssamenkomst Unified Family, 6.30 uur nam., tel 44853. Rapenburg 10. gebouw Rehobotn, Leidse Amateur Fotografen Vereni ging, 8 uur nam. Steenschuur 6, ruil- en veilingavond Leidse postzegelvrienden, 8 uur nam stadhuis, raadsvergadering, 7.30 uur Dicht Elders in deze editie meer nieuws (goed nieuws) over KOORD-studio aan de Oude Rijn 88. Op deze plek oe mededeling dat de deuren geslo ten zullen zijn tot en met 11 au gustus. Vakantietijd, zon, weinig men sen waar wat voor te doen valt. Nou ja, u kent het wel. Vóór de elfde augustus krijgen we het nieuwe programma toegestuurd en daar zult u tevoren van op de hoogte worden gesteld. Tocht tien dagen op het water en geen kans om halverwege te zeggen „sor ry, maar ik vind het te riskant en wil ermee stoppen". Kan niet. 450 kilometer water met 150 waterval len en stroomversnellingen, ga er maar aanstaan. Annette Hiltermann (25), studen te wiskunde in Leiden, Yvonne Ta verne (22) studente antropologie in Leiden en Jan de Lange (31) wis- kundelerrar in Haarlem, maar ge boren in Katwijk, gestudeerd heb bende in Leiden en wonende in Oegst geest zullen van 17 juli tot en met 5 augustus de barre tocht onderne- Redactie Paul Wolfswinkel Tevens zal er een kermis worden gehouden op de tuin. De buitenac tiviteiten duren van 2 tot 6 uur en het rad van avontuur draait lustig rond tussen 7 en 11 uur 's avonds. Alle baten komen te goede van het gouden Jubileum, om voor de kinde ren het een en ander te organiseren. LEIDERDORP Om de jazz weer wat op te peppen en nieuw leven in te blazen heeft Wik's bar in Leiderdorp een overeenkomst gesloten met het R.B.-Jazz-com- bo, waarvan de letters staan voor Ruud Bogaard, elke dinsdagavond een jazz-concert te geven. Een ge organiseerde Jam Session, zoals leider Ruud Bogaard uitlegde, met ieder keer een andere "gast- speler". Vaste begeleiders zijn verder Dolf del Prado, bas en Jan de Bas, piano. Op de foto de groep voor het eerst in actie bij Wik. Burgerlijke stand van Leiden Koper 33 j. echtg. echtg. v. J. Pazola. A. C. J. BIK GECREMEERD WASSENAAR Op Ockenburg heeft dinsdagmiddag de crematie plaats gehad' van het stoffelijk over schot van de heer A. .C. J. Bik die de zer dagen op 68-jarige leeftijd is overleden. Hij was gedurende 42 Ja ren in dienst van de gemeente Was senaar, eerst bij de gemeentebedrij ven, later bij de Centrale Boekhou ding. Bij deze dienst was hij laatste lijk chef van de afdeling verbruiks- administratie. In mei 1969, toen hij zijn 40-jarig jubileum in dienst van de gemeente Wassenaar vierde werd hem de gouden eremedaille verbon den aan de ohde van Oranje Nas sau toegekend. a zondagdienst regio Leiden, an vrijdag 2 7 0 j—door: Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66 Voorschn. ten. tel. 01717-2525; Apotheek R van Breest Smallenburg, Loevestein 7 Lei derdorp tel. 99211; Apotheek Beker. Lytweg 4, Oegstgeest. tel 55482 Schooltandverzorging GG en GD-gebouw. Roodenburge:- straat la. tel. 20645. Spreekuren voor i deelnemende klnde- SOS-dienst SOS - tel hulpdienst ceL 071— 25202 Voor allen die In moeUllkhe- Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de ge meenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar, tel. 34687. Gezi nsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrij. 9—10 uur voorm). LEIDEN Aan het Stedelijk Vreugd. Gymnasium .slaagden *--*■ ploma M. Hazenberg. J. een (x) gemerkte kandidaten behaal den ook het diploma algemene han delskennis. Anja Mol Voorschoten. N. v. Hoven Zoeterwoude. T. Beekman (x), M. Bos, Trimtest .aimping. T. d. Mellema, D. Nieuwenhulzen, Noort, A. Versnel, allen Leiden, W. Atsma, J. v. Giessen, E. d. Groot. F. Kist, Y. d. Lusenet, N. Schelling, W. Spierdijk. F. v. Vliet, M. Vos. allen Leiderdorp. A. Bos, H. Ga- E Sieval, C. Zwart. R. Wansink, E. Mavo 3: A. Bro- (x). Leiden, T. v. Wijck "(x)', Leider- n a x,-.. - - Ham, Wassenaar. De Flxlg—Mi haaldei handelskennis. ider- Jeugdverzorging: A. De Grand Canyon, in het zuid westen van de Verenigde Staten is een schitterend mooi gebied. "Je moet er geweest zijn", hoor Je wel Voor zover bekend zullen deze zo mer voor het eerst drie Nederlan ders per houten roeiboot de Colora- corlvler afzakken om de Canyon van binnenuit te bezichtiggen. Acht- Feest In het kader van het 50-Jarig Ju bileum van de speeltuinvereniging •Zuiderkwartier" wordt er op 16 augustus een korfbal wedstrijd geor ganiseerd tussen het oude twaalftal en het jonge twaalftal van deze ver eniging. Ter gelegehied van de officiële ope ning van de door de KNGV (dat is de Koninklijke Nederlandse Gym nastiek Vereniging) zijn gisteren een achttal prominente Nederlanders, die bekend zijn met de grondgedachte van de sportfeve recreatie, op Duin- rell voorgegaan in de kampeertrim- test. Geduende de vakantiemaanden zal de trimtest worden verspreid over zc'n 250 campings in Nederland. Een mooi iets om het "overtollige" vet kwijt te raken in de dagen dat je meer en lekkerder eet dan an ders en toch minder beweegt. school "De Spinbaan" Wassenaar LHNO (t-stroom) L. Raaphorst. T. Slats. B. Conradl. A. v.d. Poel. T. Snelderwaard, C. Wissen. C. Zandvliet. B. Zoete melk. Inas: M. v.d. Akker, L. Bruinsma, G. H. Compeer. Y. v. Dalen. J. v. Eg- mond. L. Fokker. J. Groen. M. Harte- velt. C. Havenaar. T. Helns, E. Hen driks. T. Hoek. L. Knijnenburg. K. v.d. Krolt, J. Smits, D. v. Veen, D. d. [etz. J. vd. Maarel. T. Nieboer. H. Rahms. W. v. Rooijen. S. d. Ruijter, S. J. Schou ten. W. Smittenaar, B. Stokvis. L Taffijn. W. Tilanus. C. v. Veen, E Vijlbrief. R. d Vink. J d. Vos. R. ter Wee P. Zaalberg. LEIDEN Aan de Chr. Nljver- heldschool voor meisjes Boshuizen slaagden voor LHNO 3 H. Gressle. D. Lamboo. N. v.d. Leek, Lelden. A. Vlie- 1 Oegstgeest. Voorschoten. C. Vish. Warmond. Egmond, S. Outshoorn. Wassenaar, M v.d. Langenberg. Zoeterwoude. Bruin. I. Franken. M. Koole. A. Ne ve. M. Sloos. C. Zonderop. allen Lei den. M. Adema. J. v. Kesteren, H v. ïeep. H. v Tongeren, G. Grr ITi Leiderdorp, G. Gramkow. C. Berm an. Wassenaar, C Mlin- oorschoten. ,S: F. Bakker. J. v. Harten. J. Mey. Tols- allen Leiden. R. de Zonneveld Leiden. Haas. L. Koomans. Leiderdorp. C. Zwanenburg. Oegstgeest. T. Franc ken, N. v.d. Grouwe, E. v. Leeuwen, M. v. Rooyen. allen Voorschoten, C. Toet, Wassenaar. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave; beiüscb L>agbiad B V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 67055 Kwartaalabonnement I 35.90 Per pust t 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement per post f 149,70 Losse nummers t 0.50 Abonnementsgelden oy betaling te voldoen tische overschrijving geen ad minis tra tie- en incassokosten Na bezorging vaD 18-00—20.00 c Zaterdag van 16 00—18 00 uui Telefoon 071-30500 indien u gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2