Bugner kan tegen Ali knock out voorkomen Stöve doet Chris Evert wankelen Wereldkampioen wint op punten Bugner: Mijn tijd komt nog wel, ik ben jong Bas Ploos van Amstel wipt Bob v. Overbeeke Canadese interesse voor Van Staveren MOWTiw™*™ INEDERLANDSE KAN NET NIET yOOR DE GROTE SENSATIE yAN WIMBLEDON ZORGEN Uitslagen Wimbledon DINSDAG 1 JULI 1975 PAGINA 9 KOEALA LOEMPOER Voor de derde maal dit jaar heeft Mohammed Ali zijn wereldtitel in het zwaargewicht met suc ces verdedigd. Na Chuck Wepner en Ron Lyle deed in de afge lopen nacht in Koeala Loempoer de Europese kampioen Joe Bugner een vergeefse poging Ali als wereldkampioen bij de zwaargewichten te onttronen. Joe Bugner, met zijn 25 jaar acht jaar jonger dan de titelhouder, bleef voor de tweede maal in twee jaar overeind tegen Mohammed Ali. Evenals in 1973 in Las Vegas verloor de in Hongarije geboren Engelsman echter op punten. .Koela Loempoer Mohammed Ali *iV"was na afloop vol lof over het op- treden van Joe Bugner. "Hij was '^.Voor mij zeker zo'n lastige tegen stander als destijds Joe Frazier". Ali sprak ook nu weer over afscheid "^hemen van de ring. 'Ik stop ermee wanneer ik in oktober in Manilla Joe Frazier heb verslagen. Niet met- ..£en. Want ik zal ook Ken Norton ~u" én George Foreman nog een revan- ^(fhe geven." Na die uitspraken draai- i.flT(fle de wereldkampioen zich naar Bug ^iner en zei: "En dan word jij wereld- kampioen. Je hebt de kwaliteiten.de jUjp-acht en vooral de goede huids- Volgens Angelo Dundee, de trainer ..wan Ali, had zijn pupil een schitte- "rende demonstratie van zijn kunnen gegeven. "Voor mij heeft Ali vrijwel J^lle ronden op zijn gebracht. Als Frazier in plaats van Bugner in de ring had gestaan, dan zou het ge vecht geen acht ronden hebben ge duurd." Overigens bevond Frazier zich onder de toeschouwers in Koe ala Loempoer. Joe Bugner vertelde na afloop dat hij vooral in het tweede gedeelte van de partij erg veel last van de warmte had ondervonden. "Naar mate het gevecht vorderde werd het steeds warmer onder de plastic overkapping van de ring. Tegen het einde leek het meer op een Turks bad dan een boksring." De Engels man bleek in het geheel niet onder de indruk van zijn nederlaag. "Ik heb verloren van de beste bokser ter wereld, daar bestaat geen twijfel aan Ik ben nog jong, mijn tijd komt nog wel. Eens zal ik wereld kampioen bij de zwaargewichten zijn." In het Merdeka-stadion in Koeala Loempoer, waar het gevecht in ver band met rechtstreekse televisie-uit zendingen naar de Verenigde Staten in de ochtenduren werd gehouden, hebben slechts 15.000 toeschouwers gezien hoe de wereldkampioen zijn te genstander vrijwel volledig beheerst heeft. Mohammed Ali won op de score-kaarten van de scheidsrechter en de twee juryleden, die pas één uur voor het gevecht waren aange wezen, negen van de vijftien ronden. Bugner zagen de drie officials twee ronden winnen en vier maal scoorden zij een ronde onbeslist. Mohammed Ali, die kort voor de aanvang van zijn partij tegen Bugner terugkwam op zijn besluit om met boksen te stoppen, zal volgens me dedelingen van zijn matchmaker Don King begin oktober zijn titel op nieuw verdedigen. In het gevecht dat in Manilla zal worden gehouden is oud-wereldkampioen Joe Frazier zijn tegenstander. In de tropische temperatuur van Koeala Loempoer de thermome ter stond op ruiig., 27 graden heeft Mohammed Ali ondanks zijn 33 Jaar bewezen nog steeds de beste zwaar gewicht ter wereld te zijn. Steunend op voortreffelijk voetenwerk bleek de wereldkampioen weer onvoor stelbaar snel en Bugner bekende na afloop dan ook vol ontzag: "Ali was geweldig en in een voortreffelijke conditie". Joe Bugner toonde zich een waar dig uitdager, die echter al zijn kracht uithoudingsvermogen en moed no dig had, om in het in een hoog tem po gebokst gevecht overein te blij ven. Pas in de dertiende ronde kwam Bugner in gevaar. Ali trof zijn te genstander toen met zware hoeken op het hoofd en lichaam. Een rechtse op het hoofd deed Bugner wankelen en de 15.000 toeschouwers rezen als één man overeind om de knock out te zien komen. Joe Bugner redde zich echter. Hij blokkeerde de stoten van de wereldkampioen en bleef ook in die ronde overeind al stond hij wankelend op zijn benen. Bugner heeft in wezen weinig kans gehad om de partij succesvol af te sluiten. Mohammad Ali hield zich precies aan het strijdplan dat hij van tevoren had aangekondigd. "Ik zal boksen, zoals een uitdager dat moet doen: voortdurend aanvallen". Van af de eerste gongslag is Mohammad Ali in het offensief geweest. Zijn aanvallen waren zo furieus dat Bug ner, die geen eindstoot heeft waar mee hij een partij vroegtijdig kan beslissen, vrijwel voortdurend in dekking moest staan. Voor Mohammed Ali, die in 1960 in Rome Olympisch kampioen in het halfzwaargewicht werd was het zijn vijftigste gevecht sinds hij op 26 okto ber 1960 in zijn geboortestad Louis ville voor 175 dollar tegen Tony Hun- saker zijn debuut als profbokser maakte. De partij tegen Joe Bugner betekende voor Mohammed Ali nóg een belangrijke mijlpaal in zijn car rière. zyn totaal aan gages kwam met de beurs van Koeala Loempoer boven de twintig miljoen dollar (ruim zestig miljoen gulden). Wanneer de wereldkampioen op 1 oktober in Manilla voor zijn zeven tiende wereldkampioenschapsgevecht in de ring komt bedraagt zijn beurs 4 miljoen dollar (ruim zes miljoen gulden). Joe Frazer, die Mohammed Ali dan voor de derde maal in zijn loopbaan tegenover zich krijgt, zal tevreden moeten zijn met de helft. Mohammed Ali slaat Joe Bugner al in de eerste ronde in de touwen. In tennistoernooi Leidse Hout LEIDEN. Het toernooi van de Leidse ^rteout is weer eens sterk bezet. De nummers 1 en 2 van Roomburg, Bram Madera en Hans Keizer, die afgelopen zondag respectievelijk in Sassenheim en in Leiderdorp zege vierden in het herenenkelspel, zullen elkaar nu als alles normaal ver loopt in de finale treffen. Daarbij doet het wat vreemd aan dat Keizer apo. 1 is geplaatst en Madera no. 2. Igffenzij de plaatsing van Jan van der Speen in de bovenste helft bij Kei- «Ser en van Blommendaal in de on derste helft van het wedstrijdschema Sij Madera is gebeurd met de waar dering van respectievelijk 3 en 4. Dat £&ou ten opzichte van Blommendaal niet helemaal acceptabel zijn. Hoe het zij, aan kwaliteit is in het hoofdnummer geen gebrek. Verras singen deden zich al tijdens de eer ste ontmoetingen volop voor. Zonder twijfel was de grootste surprise de uitschakelng van Bob van Over beeke door Bas Ploos van Amstel, die momenteel in een blakende vorm verkeert. Bob van Overbeeke moetin de tweede set niet hebben geweten wat hem overkwam. In de eerste set had hij met de riskant aanvallende Ploos van Amstel niet al te veel moeite gehad (6-3), maar toen hij in de tweede set de zaak snel wilde afmaken stuitte hij op fel en sterk Zo sterk dat hij de tweede set kansloos de boot inging (1-6) waarna hij ontredderd de derde set zonder zelfs maar een spel te - kun nen maken afstond: 0-6. Bijna was er nóg een verrassing van formaat uit de bus gerold. Henny Koemans, winnaar van het toernooi van TEAN kwam tegen Paul Kallenberg op 4-6, 1-5. Net op tijd hervond de nol van Forescate de precisie in zijn slagen. Vooral waar het de 'afmaak' betreft. Paul Kallenberg kreeg geen matchpunt, hoe hard hij daar voor ook zwoegde: 7-5 en daarna 6-2 voor Koemans. Alfred Gelevert, in Sassenheim winnaar in het duel te gen Har Meijer, moest gisteren een derde set spelen om Kooremans eron der te houden: 7-6, 4-6, 6-1. "Ik heb gewonnen" zei hij na afloop van de partij" maar vraag niet hoe". Ton Crepin kwam tegen de Wasse- naarse doorbijter Rob van Wijngaar den met sluitend spel op 6-3, 4-1, 40-0 en liet zich toen verrassen door de gesneden drives en de netaanvallen van Van Wijngaarden; 3-6, 6-4, 6-1 voor van Wijngaarden. Van der Feen Harry Verdegaal en Jan Theunis- sen ondervonden geen moeilijkheden tegen respectievelijk M. de Bakker, (6-3, 6-2), H. Weermeijer (6-1, 6-2) en H. van Linge (6-0, 6-1), die voor de tweede keer in een week tijds met Jan Theunissen werd geconfron teerd. Zwemmen Tijdens de nationale zwemkampioenschappen van Honga rije deed Csaba Toth over de 1500 meter vrije slag 16 minuten en 15.45 seconden. Hiermee zwom hij de op drie na beste Europese seizoentij d. Zes lopers in Stockholm op de mijl onder 3.55 min. STOCKHOLM Tijdens interna tionale atletiekwedstrijden, die giste ren in Stockholm zijn gehouden, ble ven zes lopers op de mijl beneden de 3.55 minuten. De Nieuwzeelander John Walker werd winnaar in 3.52.2 een nieuw nationaal record en bleef slechts 1,2 seconden boven het we reldrecord van de Tanzaniaan Filbert Bayi, die houder is met 3.51 minu ten. De Amerikaan Martin Liquori eindigde in 3.53,4 als tweede. Rod Di xon, ook al uit Nieuw Zeeland werd derde in 3.53,6 en de Duitser Thomas Wessinghage noteerde 3.54,1. het geen hem een vierde plaats ople verde. Vijfde werd de Zweed Gfirde- rud (3.54.8) en zesde de Deen Ton Hansen in 3.54.8. Op de 400 meter horden werd de Brit Alan Pascoe samen met Bol ding (VS) eerste in 48.6 seconden, de beste wereldseizoentijd. De Rus AlexeJ Spiridonov heeft bij atletiekwedstrijden in Arles (Fra) het Russisch record kogelslingeren ver beterd en gebracht op 77,96 meter. Met deze worp is de Rus op de we reldranglijst opgerukt naar de twee de plaats achter de Westduitser Hans Riehm, die wereldrecordhouder is met 78.50 meter. WARMOND Arie van Sta veren gaat mogelijk in Canada voetballen. De club Toronto heeft belangstelling getoond voor de Warmonder, wiens contract met Sparta gisteren afliep. Van Stave ren wordt deze week door een tus senpersoon gebeld, voor nadere informatie, waarna de officiële besprekingen met Toronto zouden kunnen beginnen. De speler zelf voelt in ieder geval wel voor een Canadees avontuur, nu het Rot terdamse Sparta ook tijdens de Oostenrijkse (intertoto)trip geen enkel initiatief heeft genomen tot een gesprek. „Ik heb wel interes se", zegt Van Staveren, die Spar ta bij een transfer rond de 2% ton zou moeten opbrengen, "maar het is allemaal nog in voorberei ding. Veertien dagen geleden is het eerste contact gelegd met To ronto en in het weekeinde is er door die club naar mijn huis ge beld. Omdat ik toen in Oosten rijk was, zou er deze week nog worden teruggebeld. Dan hoor ik waarschijnlijk ook wat de moge lijkheden zijn. Wat ik in Canada kan gaan doen voor en na de com petitie, die loopt van mei tot sep tember. Ja, het zou een groot avontuur zijn, maar ik heb wel interesse. Vooral nu Sparta ook in Oostenrijk met geen woord over contractverlenging heeft ge rept. En als Sparta me wil hou den, zal het initiatief toch van de club moeten uitgaan." Paardensport Bert Heyman is gisteren op Flying Dutchman in het licht kwalificatietoernooi op het CHIO in Aken als 14de geëindigd. Henk Nooren bereikte met Funest de 16de plaats. Beide Nederlandse ruiters plaatsten zich daarmee voor de finale, die donderdag wordt ver reden. Winnaar van dit onderdeel werd de Duitser Kuhn op Cieno. Voetbal Pele heeft met zyn club De New Vork Cosmos tegen de Washington Diplomats voor een re cordaantal bezoekers gezorgd. Voor het eerst in de Amerikaanse voetbal geschiedenis passeerden 35.600 men sen de hekken. Pele scoorde twee maal. Cosmos won met 9-2. ADVERTENTIE «Londen De Engelse sportverslag gevers lieten er zelfs hun Britse jQdool Virginia Wade voor in de steek »$oen Betty Stöve Wimbledon-kam- ioene Chris Evert de eerste set met 5—7 had ontnomen. En dat wil wat zeggen, want Virginia Wade is na Christine Truman en Ann Jones de speelster waar thans in Engeland galles om draait. En Virginia Wade «Jvas juist in zware strijd gewikkeld ^JjFet oud-Wimbledon-kampioene Yvonne Goolagong, sinds twee weken mevrouw Cawley. £3De 20-jarige Chris Evert had in de horige drie ronden zelfs geen set Jbehoeven prijs te geven en de slechtste" was geëindigd in 6—4 tïSdaar struise Betty trok zich ^lijkbaar niets van de enorme faam %an de Amerikaanse baseline-speel ster aan en speelde, niets te Verliezen hebbend, de wedstrijd van haar leven: 57 7—5 60. Met 5—7 en 5—5, na een terugval van 5—2 in de tweede set, kwam onze landgenote wel erg dicht in de Luurt van de grote Wimbledon-sen- satie. Maar zoals het dan zo dikwijls Dij tennis gaat blijft de reactie niet uit bij die speler of speelster die de underdog is. Plotseling duikt dan de gedachte op: „Ik heb de kans om te winnen" en dan gaat het onherroepelijk mis. Zo ook bij de 30-jarige Betty uit - Alblasserdam. De prachtige controle w^op haar slagen verdween als sneeuw -ocvoor de zon. Driemaal achtereen "gingen vrij simpele drives in het net „T óf buiten de lijnen, waardoor het -a65 werd. En toen ging het plotseling ook helemaal (out met ihaar voordien zo sterke en zekere -'service. :-Na een fraaie smash kwamen er twee dubbele fouten achtereen van haar stalen racket. Het werd nog Londen Björn Borg en zyn partner Guillermo Vilas 'hebben zich maandag teruggetrokken uit het heren dubbelspel van Wimbledon. Zij zijn bang dat hun kansen in het Setpunten enkelspel kleiner worden als zij hun aandacht moeten verdelen. Ze zouden maandag twee partijen in het dubbelspel hebben moeten spelen (als ze tenminste de eerste hadden gewonnen). In de kwartfi nales komt Borg uit tegen Arthur Ashe en Vilas tegen Roscoe Tanner. Evert het niet moeilijk zou krijgen. Op die baan 1 is het echter moeilijk spelen. Het gras is erg hard en er is altijd veel lawaai". deze partij, waardoor Betty met 55 verslaan. Betty In de eerste set had Chris Evert nog twee setpunten gekregen bij 54, die onze landgenote echter teniet deed door onder meer een ace te slaan. Vervolgens sloeg Betty een bal op de achterlijn bij Evert, die door de lijnrechter werd uitgegeven. Betty Stöve: "Ik zij ook geweest zijn.' natuurlijk ook wel moe, maar dat zal 30—30, maar een backhand van Betty in het net gaf Chris Evert het eerste setpunt, waarna er een geweldige rally volgde, met over en weer vermetele ballen scherp in de hoeken. Een geslicede backhand van Betty, toch zo'n geducht wapen in aeze strijd, ging echter een decimeter uit. Zij schreeuwde het uit en het was 7—5 voor de blonde verloofde van Jim Connors. Keerpunt En daarmee was het grote keerpunt gekomen in deze bijzonder enerve rende partij die periodes van tennis cp hoog niveau te zien gaf. Betty: „Ik speelde de eerste game van die derde set gewoon slecht en toen ging het plotseling niet meer. Ik was natuurlijk ook wel moe, maar dat zal zij ook geweest zijn, want ik heb d'r dacht ik wel laten lopen. Ja, en waarom gaat het dan ineens allemaal mis? Je staat natuurlijk onder druk en dan wil het plotseling niet meer. En je kunt het ook niet even overdoen". Betty Stöve bleef haar tegenstand ster met haar harde drives ook in de laatste set nog wel opjagen, maar zij wist niet meer te profiteren van de openingen die daardoor ontston den. Het leek wel of haar concentratie was geknakt en het werd dan ook jammerlijk 6—0, waarmee Chris Evert ongetwijfeld veel te veel eer kreeg. De Amerikaanse wilde na afloop niet in de perskamer verschijnen, hetgeen er op wijst, dat zij over haar prestaties nogal was teleurgesteld. Het spel van het felle meisje uit Fort Lauderdale was onder de druk van de gedegen spreiding van Betty Stöve dan ook maar al te zeer kwetsbaar gebleken. Betty: „Je moet tegen haar het initiatief nemen, want ze wacht maar af op die baseline totdat ze een gat ziet. Daarom haalde ik haar zoveel mogelijk naar voren met korte ballen om dan over haar heen te kunnen lobben. Maar daaraan is natuurlijk ook risico verbonden". In ait duel is echter duidelijk gebleken dat zij niet veel meer behoeft onder te doen voor de wereldtop. „In die profcircuits leer je wel onder druk te spelen", weet Betty. „Mijn baselinespel is er ook sterker door geworden Je krijgt gewoon meer ervaring. Ik kreeg voorts nog een extra stimulans toen ik vanochtend de kranten las, die voorspelden dat De umpire gaf echter terecht een let, waarna het 55 werd en Evert prompt haar service verspeelde en de set. Halverwege de tweede set kreeg Betty een flinke inzinking, die haar op een achterstand van 52 bracht, maar ook de Amerikaanse ontkwam niet aan de stress van weer gelijk kon komen. Maar verder reikten haar mentale krachten helaas niet. Betty tot slot: „Als het bij mij echter goed loopt, hoef ik echt niet meer voor haar onder te doen". Tom Okker is samen met de Amerikaan Marty Riessen verras send gesneuveld in de derde ronde dubbelspel tegen het gelegenheids- dubbel Dowdeswell-Stone Rh odes ie- Australië): 3-6 9—7 6—3 6—2. Okker was ongetwijfeld al helemaal met zijn gedachten bij de partij op dinsdag tegen Tony Roche, maar de tegenstanders speelden wel erg sterk. Betty Stöve deed het in het damesdubbel samen met Francoise Duit beter door de Britse meisjes Charles-Mappin met 7—5 6—3 te de Francaise komen nu tegenover Margaret Court-Virginia Wade (Australie- Groot-Brittannie) te staan die als vierde zyn geplaatst. Betty won ook nog in de mixed samen met de Australiër Alan Stone tegen de Zuidamrikanen Miitton-Vlotman met 8 6, 6—3. )n het enkelspel dames schakelde de Australische Evonne Cawley-Goola - gong tot groot verdriet van het Engelse thuisfront Virginia Wade uit met 5—7 6—3 9—7 en Billie King (VS) de Russin Olga Morozova met tweemaal 63. De Australische Margaret Court is ook weer sterk in de slag, hetgeen de Tsjechische Martina Navratilova ondervond met 6—3 6—4. Chris Evert komt nu in de halve finale tegenover Billie King te staan en Margaret Court tegenover Evonne Cawley. De uitslagen van gisteren zyn: Dames enkelspel kwartfinales: Chris Evert (VS) Betty Stöve (Ned) 5-7 7-5 6-0, Evonne Goolagong Caw ley (Auatr.) Virginia Wade (GB) 5-7 6-3 9-7, Billie Jean King (VS) Olga Morozova (Rus) 6-3 6-3, Mar garet Court (Austr) Martina Na vratilova (TsJ) 6-3 6-4. Dames dubbelspel tweede ronde: Gail Chanfreau Helen Gourlay (Fr.-Austr.) Judy Dimond-Penny Moor (Austr.-GB) 6-1 6-1. Dames dubbelspel derde ronde: Ann Kiyomura Kazuko Saw am at- su (VS-Jap.) Patty Hogan-Mevr. Vlotman (VS-ZA) 3-6 6-4 6-4, Betty Stöve-Francois Durr (Ned.-Fr.) Lesley Charles-Sue Mappin (GB) 7-5 6-4, Sue Barker-Glynis Cole (GB) Laura du Ponit-Wendy Tu- rall (VS-Austr.) 8-6 6-4. Heren dubbelspel tweede ronde: Colin Dibley*Tony Roche (AustsO— Jeff Borowiak-Jim Mcmanus (VS) 3-6 6-3 6-4 6-4, Jeff Austin-Charles Owens (VS)—Björn Borg-Guillermo Vilas (Zwe-Arg.) w.o. Herendubbelspel derde ronde: Colin Dowde Swell-Alan Stone (Rho-Austr) Tom Okker-Marty Riessen (Ned- VS) 3-6 9-7 6-3 6-2, Bob Hewitt- Frew MacmiHam (ZA) Dick Dell- Sherwood Stewar (VS) 4-6 6-2 6-2 3-6 6-2, Gerulaitis-Mayer (VS) Pasarell-Tanner (VS) 8-6 8-9 7-5 6-4. Baittridk-Stmwell (GB) Panatta- Tiriac (Ita-Roe) 6-4 2-6 4-6 6-2 6-3, Case-Masters (Austr.) Holecek- Meiler (Statenloos-Wdl) 6-1 8-6 5-7 6-3, Lutz-Smith (VS) Fassbender- Pohmann <Wdl) 9-7 8-9 (gestaakt). Gemengd dubbel tweede ronde Yuill-Rowena Whitehouse (ZA) Lloyd-P. M. Doerner (GB-Aus) 6-3 9-7, Holladay-Terry Holladay (VS) Kamiwazumi-Ann Klomura Jap- VS) 8-9 6-111-9. Gemendg dubbel tweede ronde: Ewert-M. B. Wiksted <Zwe> Man- darino-Mevr. Mandarino (Spa) 7-5 6-1, Kodes-Martina Navra/tilova (TsJ Kooh-Helena Anliot (Bra-Zwe) 6-1 6-4, ArmitraJ-Kathy May (Indla- VS) Stewart-Ilana Klos (VS-ZA) 6-3 6-4, Love ra-Mrs. Gail Chanfreay (Fra) Wooldridge-Winnie Wooi- dridge (GB) 6-4 6-3, Alan Stone- Betty Stöve (Austr.-Ned.) Mitton- Carole Codtman (ZA) 8-6 6-3, Yuill- Rowena Whitehouse (ZA) Wilson- Jackie Fayter (GB) 6-0 6-1, Warwick -Evonne Goolagong (Austr.) Little -P. J. Whytcross (Austr.) 3-6 6-3 6-4, Cramer-Joyce Hume (ZA-GB) McNamara-C. Matison (Austr.) 7-9 6-3 6-2, McMillan-Judy Dalton (ZA-Sov.) Makulia - Natasja Sjmyriova(Sov) 6-4 7-5. Roche-BUlle Jean King (Austr.-VS) Tezuka- Kuzuka Sawamatsu (Jap) 6-3 7-5. Riessen-Margaret Court (VS-Austr.)' Alexander-Lesley Hunt (Austr) 7-5 6-4, Hewitt-Roale Casals (ZA- VS) Holladay - Terry Holladay (VS) 6-4 6-4.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9