Woede Zoetemelk is groter dan de vreugde van Priem Wh 3 Okker en Stove bij laatste zestien Knetemann: Ik droomde dat dit zou gebeuren Uitslagen Wimbledon in ATERDAG 28 JUNI 1975 29JUNL3e ETAPPE - 176 km ï"\hAetweste*.. 30 JUNL4e ET-223 km ROUBAIX Cees Priem vond het zelf bijna een wonder. Aan de start nog van de eerste echte etappe van de Ronde van Frank rijk, voelde hy de weerslag van zyn valpartij uit de proloog. Hy had pijn aan zijn rechterbeen, waar schaafwonden en ontvellin gen een merkwaardig patroon op hadden getekend. Hij had een slechte nacht achter de rug. Om dat hy wegens de prikkelige irri taties niet kon slapen had hy 's nachts nog een keer zijn won den laten schoonmaken. Daarna hielpen een paar slaaptabletten hem bij het vergeten van de te leurstelling. „Aan de start", vertelde Priem in Molenbeek, „gaf ik geen stuiver voor mij zelf. Mijn been was stijf, de moraal was zoek. Ik kon mij er gewoon niet overheen zetten, dat ik altijd pech heb. Ik was al bang dat het net zo'n Tour zou worden als vorig Jaar, toen ik door een val bijna een half sei zoen verspeelde". „Er kan geen valpartij zijn", ver volgde Priem „of ik zit er bij. Ik ben er echt niet één die het on geluk opzoekt, het komt altijd naar mij toe. Dit keer heb ik er aan proberen te ontkomen door steeds voorin te rijden. Ik ben niet bij de eerste twintig uit het veld geweest. Ik heb vooral op Merkcx gelet omdat ik dacht dat die na zijn nederlaag in de tijdrit in Molenbeek zou willen winnen. Merckx kende de aankomst na tuurlijk door en door. aan zijn wiel zat ik goed. Voor mijn gevoel was hy er van overtuigd de snel ste man uiit de groep te zyn. Daarin heeft hij zich vergist al kan hij harder dan de meeste an deren fietsen, want de manier waarop hij reed was ongelooflijk". Priem, die meer last van de on derbreking in Molenbeek had dan voordeel omdat de stijfheid terug keerde, verloor 's middags talrijke minuten op Merckx. Hennie Kui per was de enige uiit de Frisolploeg die de schade beperkt hield. Naast een kwade Zoetemelk stond een diep teleurgestelde Ger Kne temann. Ontgoocheld omdat de pech van zijn kopman hem in we zen nog harder had getroffen. „Het klinkt gek" vertelde Knete mann, „maar twee weken geleden heb ik gedroomd dat dit zou ge beuren. Joop en ik samen ln een kopgroep. Joop krijgt een lekke band en ik moet mijn fiets afge ven. Voor de rest van de ronde kon ik het algemeen klassement voor gezien houden. Wanneer iemand my niet gelooft, kan hij mijn vrouw opbellen. Ik heb het Greetje meteen de morgen na die droom verteld". Joop Zoetemelk startte gistermid dag in een shirt dat voor het eerst in de ronde is opgedoken, een wit hemd met rode ballen ter grote van een pingpongbal. Het shirt voor de leider in het bergklasse- ment dat als een clownshemd toont. Voor de karavaan uit Mo lenbeek naar Frankrijk vertrok, kon Zoetemelk nog lachen. „Weet je waarom ik dit shirt heb aange trokken. Omdat de Belgen die in Charleroi zijn begonnen mij uit te fluiten, mij nu niet meer zullen herkennen". Zoetemelk behield door zijn tweede plaats op de muur van Geraardsbergen achter Van Impe de eerste plaats in het bergklassement en dus de Soete- Ballentrui. men De traditionele istrijd over twee kilometer ii roe^en van Harlingen, i worden gehouden gaat niet P- De temperatuur van het wa- i is te laag, nog geen 16 graden, g\ organisatoren hebben daarom 't luit moeten nemen, evenals vorig r deze zeewedstrijd van het pro- jmma te schrappen. [urnen Het bestuur van het ninklijk Nederlands Gymnastiek •bond (KNGV) heeft met ingang i 1 september de Rus Albert Aza- j zn aangetrokken als trainer van C nationale herenploeg. Het is de :ijn Joeling dat Azarian, die op 11 C. d'ember 46 Jaar wordt, voorlopig 3 Piir drie jaar in dienst treedt van C. KNGV. A. ilbert Azarian is een turner van lja zreldklasse geweest. Zijn grote spe- dy Jjiteit was het turnen aan de rin- vi. Azarian was in Melbourne ('56) Rome ('60) Olympisch kampioen Bruten. Koel 'oetbal Koko Hoekstra heeft teren een éénjarig contract by Groningen getekend. Hoekstra, 1001 op 3 juli 27 jaar wordt, is af- nstig van SC Cambuur. ROUBAIX De woede van Joop Zoetemelk in Roubaix was, zo mogelijk, nog groter dan de vreugde van Cees Priem, de rit winnaar, in Molenbeek. Zoetemelk die in het eerste gedeelte van de eerste etappe met moeite gelijke tred had kunnen hou den met de kopgroep, verspeelde op weg naar Roubaix, op ruim twintig kilometer van de finish door een lekke band, zijn plaats bij de eersten. Knetemann stond Zoetemelk zijn fiets af, Perin wachtte op zijn ploeggenoot, maar de eersten onder wie Merckx, Moser en Pollentier joegen door. Zoetemelk kreeg geen kans meer en kon op de streep in Roubaix zijn tweede verlies post na de proloog uittellen. Eén minuut en 22 seconden op Merckx, Pollentier en Moser, de enige drie drie zowel 's mor gens als 's middags in de eerste groep waren geëindigd. verschrikkelijk sterke kopgroep met onder andere Zoetemelk, Moser, Battaglin, Merckx, Gimondi en Pol- Zoetemelk was woedend en dat was verklaarbaar. Domme pech had zijn prestaties, gebouwd op een uitstekende lentier. Veertien man conditie, ondermijnd. In de och tenduren al had hij tot aan de grens van zijn mogelijkheden moe ten gaan om bij de kopgroep te en Gan was met Zoetemelk, Knete mann, Poulidor en Perin goed ver tegenwoordigd. Juist echter toen de groep van veertien zich definitief had incidentje dat al- losgemaakt, kreeg Zoetemelk leen kan gebeuren aan die met zijn pechdag bezig is. Het kopgroep je van negen op weg lekke band. Knetemann wilde eerst een wiel afstaan, maar gaf de hele fiets toen Zoetemelk dat verkoos. Het Molenbeek volgde, met Zoetemelk als hielp niet meer, ook de assistentie eerste, in het spoor Perin niet. Het duo Zoetemelk verkeerspleintje koos Perin 1 de agent de rechterkant en Zoete- elftal De anderen echter liever kwijt dan rijk v de andere kant e Wat Zoetemelk moest doen, collega van dat punt af zijn taak dabele bondgenoot gevondenen zijn overnam. Zoetemelk lag meteen op totale oorlog tegen de concurrentie. heeft daarna alles Het tweetal dat de proloog beheers- Cees Priem (rechts) kan de handen al hellen. Hij heeft Eddy Merckx in de sprint geklopt. moeten geven omdat gat de ontsnapping Vrij spel te werken, want Moser, Merckx, Van halve rit maakte, wilde geen wa- Impe en Pollentier waren blij even penstilstand op weg naar Roubaix. deze concurrent kwijt te zijn, Lekke band Vooral niet omdat niet alleen Zoetemelk, maar ook Van Impe, die bij de beklimming van de muur van Middags, op de Kluisberg, zo'n Geraardsbergen zijn vorm had on- Roubaix, ont- derstreept, tot de afwezigen behoor - dertig kilometer stond mede op initiatief van Gerrie Knetemann, weer een kwalitatief de. Merckx vond bovendien niet alleen Moser aan zijn zijde, maar ook een ijverige Gimondi en vier wilskrach tige Vlamingen uit dezelfde ploeg: Van Springel, Godiefroot, Demeyer en Pollentier. Het viertal dacht niet alleen aan de belangen van Pollen tier in het klassement, maar ook aan de mogelijkheden die er in de eindsprint voor zowel Godefroot als Demeyer lagen. Die kansen werden niet geëffectueerd doordat Van Lin den op de baan over duidelijk meer snelheid bleek te beschikken. Het re sultaat van hun bijdrage was wel dat het versnipperde veld steeds ver der van de vluchters kwam en tevens dat de tour zijn eerste uitvallers op liep. Bernard Croyet verloor bijna zeventien minuten, Jose Manuel Fuente, de vroegere bergkoning, nog meer. Zij overschreden de tijdsli miet en werden uit de strijd ge- Joop Zoetemelk, de verliezer, aan vaardde zijn nederlaag. „Wat in de kopgroep gebeurde, was logisch. Dat zou ik ook hebben gedaan. Wieler sport is hard. Zo'n anderhalve mi nuut is niet onoverkomelijk. Wat voor mij moeilijker te aanvaarden is, was dat ik door domme pech één keer bijna en één keer hele maal de boot inging". T our cijfers EERSTE KIT Van Charleroi naar Molenbeek: 94 uur. 9 minuten en 27 seconden. 2. km: 1. Priem «Ned.-Liebreghts> 2 Merckx <Bel-Lelanguc>. 3. De Witte Bel-Schotte i4 Van Impe «Bel- Stablinski), 5. Zoetemelk «Ned-Ca- pult>, 6. Pollentier (Bel-Schotte), 7. Moser Ita-Bartolozzi8. Knetemann (Ned-Caput) allen dezelfde tijd: 2.09.27, 9. Rottiers Bel-Lelangue) 2.09 34, 10. Van Linden iBel-Ferretti) 2.10.20. 17. Karstens (Ned-Stablinski», 18. Vianen (Ned-Caput 50. Koken (Liebregts) 2.10.20. 60. Prinsen (Lie bregts). 62. Kamper (Liebregts». 90. Den Hertog «Liebregts», 92. Smit (Liebregts. 133. Kuiper (Liebregts» allen in dezelfde tijd TWEEDE RIT Van Molenbeek naar Roubaix: 108 km: 1. Van Linden (Bel-Ferretti> 2 uur 28 minuten 30 seconden2. Mo ser (Ita-Bartolozzi», 3. Godefroot Bel-Schotte». 4. De Meyer (Bel- Schotte), 5. Gimondi dta-Ferretti», 6. Van Springel (Bel-Schotte), 7. Merckx (Bel-Lelangue», 8. Theve- net «Fra-De Muer». 9. Pollentier (Bel-Schotte i, 10. Battaglin (Ita- Fontanai. 11 Poulidor «Fra-Caput» allen in dezelfde tijd». 12. Esclassan Fra-De Muer) 2.29.52, 13. Karstens (Ned-Stablinski). 14. Rouxel «Fra- De Muer», 15. Fraccaro «Ita-Ferret- ti», 56. Kuiper (Liebregts) 2.29.52. 57. Zoetemelk (Caput) z.t., 65. Den Hertog (Liebregts) z.t., 82. Prinsen (Liebregts, 2.31.48, 88. Priem (Lie bregts) z.t., 111. Kamper (Liebregts) 2.34.23, 115. Koken (Liebregts) z.t., 120. Knetemann (Caput) z.t., 121. Vianen (Caput) z.t., 122. Smit (Lie bregts). ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Moser "Ita-Bartolozzi) 4 uur 46 minuten 46 seconden. 2. Merckx Bel- Lelangue) op 2 sec.. 3. Pollentier (Bel-Schotte) op 14 sec.. 4. Thevenet (Fra-De Muer» op 1.17. 5. van Sprin gel (Bel-Schotte) op 1.18, 6. Batta glin «Bel-Schotte» op 1.22, 7. Gi mondi (Ita-Ferretti) z.t., 8. Van Lin den (Bel-Ferretti) op 1.27, 9. Pouli dor (Fra-Caput) z.t., 10. Godefroot (Bel-Schotte) op 1.28, 11. De Meyer «Bel-Schotte» op 1.29. 12. Van Impe (Bel-Stablinski) op 1.36. 13. Zoete melk (Ned-Caput) op 1.39. 14 Rot tiers (Bel-Lelangue) op 2.18, 15. He- zard (Fra-Caput» op 2.30, 16. Kars tens (Ned-Stablinski) op 2.33. 18. Kuiper (Ned-Liebregts) op 2.39, 65. Den Hertog op 4.51, 66. Priem z.t., 101. Prinsen op 5.25, 106. Knetemann op 6.17, 110. Kamper óp 7.29, 115. Vianen op 7.33. 122. Smit op 7.44. 127. Koken op 7.52. BERGKLASSEMENT 1. Zoetemelk (Ned) 9 pnt„ 2. Van Impe (Bel) 8 pnt., 3. Merckx (Bel) 6 pnt. PUNTENKLASSEMENT 1. Moser <Ita> 54 pnt., 2. Merckx «Bel» 52 pnt.. 3. Van Linden <Bel> 46 pnt.. 5. Priem «Ned> 35 pnt. PLOEGENKLASSEMENT 1. Schotte 14.22.20. 2. Caput 14.24.53. 3. Lelangue 14.25.23, 12. Liebregts 14.31.52. Atletiek De atletiekontmoe ting tussen de Sowjet Unie en de Verenigde Staten is nu definitief vastgesteld op 4 en 5 juli. Eerder was deze ontmoeting, die ln Kiew wordt gehouden, uitgesteld omdat de Russen enkele eerder gemaakte afspraken met de Amerikanen niet zouden zijn nagekomen. James enkelspel derde ronde: dargaret Court (Aus.)Renata na-nova (Tsj.) 6—0, 6—0, Evorme olagong (Aus.)—-Ilana Kloss if.) 6—3, (6—2; Rossie Casals S.)Linky Boshoff (Zaf.) 6—2, 1; Betty Stoeve (Ned.)—Sue Bar- (Eng.) 60, 46, 62; Winnie loldridge (Eng.)Peggy Michel S.) 64, 6—4; Olga Morozova as.)—Kathy May (V.S.) 4—6, 9— 6—1; Natasha Chmyriova (Rus.) jesley Charles (Eng.) 8—6, 75; ginia Wade (G.B.)Janet New- ry (V.S.) 6—2, 6—8, 8—6; Glynis les (G.B.)—Patti Hogan (V.S.) 5, 6—3; Mimi Jausovec (Joe.) ity Ann Reese (V.S.) 6—2, 97; idsey Beaven (G.B.)Linda Mott- i (G.B.) 6—4, 6—2; Chris Evert S.)Kazuko Sawamatsu (Jap.) 2, 6—2; Billie Jean King (V.S.)— ie Anthony (V.S.) 6—2, 6—3. Ieren enkelspel derde ronde: ilex Mayer (V.S.)Onny Parun 5.) 6—4, 9—8, 6—2; Guillermo las (Arg.)Uli Pinner (Wdld.) 2, 97, 64; Tom Okker (Ned.) lim Warwick (Aus) 6—3, 62, 4; Tony Roche (Aus.)Ross Case as.) 6—2, 6—0, 6—3. dem vierde ronde: limmy Connors (V.S.)Phil Dent js.) 61, 6—2, 62; Roscoe Tan- (V.S.)—Mike Estep (V.S.) 9—8, 4, 6—2; Bjoern Borg (Zwe.)— •rty Riessen (V.S.) 6—2, 8—6, 4—6, 1. Ieren dubbelspel, eerste ronde: jerald Battrick, Graham Stilwell .B.)Rolf Thung, Hunphrey Hose ed., Ven.) 9—8, 1-6. 7—5, 9—8. dem. tweede ronde: 3kker, Riessen (Ned., V.S.)Bar- t, Kuki (G.B., Jap.) 6—3, 6—3, ■5; Dick Crealy, Nikki Pilic (Aus., Jimmy Connors, Ilie Nastase IS., Roem.) 9—8, 4—6, 6—4, 6—4; |rk Cox, Roger Taylor (G.B.) nael al Shafei, Thomas Koch (Eg., az.) 6—4, 6—4, 6—4; Charles Pa- rell, Roscoe Tanner (V.S.)—Brian •ttfried, Raul Ramirez (V.S., Mex.) 3. 6—2, 7—5. >ames dubbelspel: «Yangoise Durr, Betty Stoeve (Fr., d.)Brigitte Cuypers, Rowena aitehouse (Zaf.) 6—1, 64. Idem, tweede ronde: Dhris Evert, Martina Navratilova .S., Tsj.SI.)Betsy Nagelsen, Lau- Tenney (V.S.) 6—1, 6—4; Julie ithone, Olga Morozova (V.S., Rus.) bindsey Beaven, Wendy Paish us.) 7—5, 6—3. Eerste week Wimbledon toont aan dat tennistop fors is verbreed LONDEN Zo dramatisch en hachelijk het duel van Tom Okker woensdag tegen de Pakistani Haroon Rahim verliep, zo weinig opwindend verliep alles voor onze landgenoot tegen de wispelturige Australiër Kim Warwick. Okker kwam geen en kele keer in gevaar en plaatste zich met 63, 62, 64 bij de laatste 16, waar, zoals wij gisteren al meldden, de Rus Alexan der Metreveli hem wacht. Door Piet Kienhuis „ontsporingen" van de Australiër be perkten zich tot het enkele malen smijten met het racket en ook na afloop slingerde hij zijn racket boos neer, maar het bleef ditmaal heel. Betty Vorig jaar trof Okker de donkere Rus in dezelfde ronde en moest toen buigen met 98, 36, 64, 62. Het is maar de vraag in hoeverre Okker door dat negatieve resultaat be ïnvloed zal worden als hij de eerste dige Britse Sue Barker betekenis. Alleen de naar het net, maar haar volleys wa- rassini ren onzeker en ze kwam zelfs een Russin Olga Morozova, vorig Jaar in keer languit ten val. Zij herstelde de finale tegen Chris Evert, moest een set laten aan de jonge Ameri kaanse Kathryn May (46. 97. 6 1). die Tine Zwaan een dag eerder kansloos had uitgeschakeld. Geen kans In het heren-dubbelspel wonnen Okker-Riessen ook vrij vlot de twee- Bi) do heren hebben titelhouder Jun dp rt)nde van Barlett-Kuki (Austra- Connors (Verenigde Staten), Roscoe üë-Japan): 6—3, 6—3, 7—5. Rolt Tanner (Ver. Staten) en de Zweed Thung Björn Borg de kwartfinales al be- n0gal têleurstêïlend" reikt. Zoals niet anders verwacht gaf Humphrey Hose "verloren de Britten Battrick-Stilwell: 98, 16, Connors ook de Australiër Phil Dent 9_8 Thung speelde veel te riskant geen schijn van kans. Dent slog alleen keihard. In week Wimbledon met dit duel zal af sluiten. Bij Bookmaker Hill op Wim bledon is hij voor deze partij in iec'er favoriet. Laten we even zich eveneens bij de laatste zestien door met 60, 46, 62 te zegevie ren. Ook in de volgende ronde is on- landgenote zeker niet kansloos Jimmy Connors en zijn partner llie Nastase (r). als tweede ge plaatst in het herendubbelspel, werden gisteren uitgeschakeld. De heren waren het echter lang niet altijd eens met de arbitrale be slissingen. veronderstellen dat hij deze achtste gen de Britse ^Winih Wooldridge- finale goed overleeft, dan komt hij tegenover de winnaar van de partij Tony Roche-Ken Rosewall te staan. Okker moest tegen Warwick aan- moeilijk tegen haar, treden op de rumoerige baan 4, Shaw, die de Zuid-Afrikaanse Mi chel met tweemaal 64 terugwees. Betty: „Vroeger was het altijd Chris Evert. Zij is dan echter vc zekere! van ruim f 4000 prijzengeld totaal. Het zag er aanvankelijk voor Sue je toch onze landgenote echter de terug slag. Betty: "Je weet dat het pu bliek op haar hand is en dan word derde set afstaan, maar herstelde heeft Barker niet bijster rooskleurig uit heid verliet haar, de laatste tijd niet veel meer inter- temidden van het chauvinistische toeschouwers elkaar bijna onder de nationaal gespeeld". Daarna zal het eigen publiek. Betty beheerste de voet liepen. Bovendien werd op baan ernaast de topper Jim Connors- Phil Dent gespeeld', zodat het lawaai niet van de lucht was. Okker maak te aanvankelijk een zeer gespannen indruk en het minste geringste ir riteerde hem, maar toen hij al spoe dig merkte dat langharige Warwick zijn dag niet had, kwam hij meer tot rust. Na 3—2 ging hij voor het eerst door de service van de Australiër heen, die enkele eenvoudige volleys in het net liet verdwijnen. Hierna was het een koud kunstje voor onze prof om de eerste set met 63 op zijn naam te schrijven. Okker speelde nu makkelijk en sterk en liep meteen opnieuw uit, zijn roemruchte top spindrives als voornaamste wapen ge bruikend. Alleen in de derde set heeft hij nog een keer zijn opslag moeten prijsgeven, maar Warwick had dat, ook al weer moeten doen, zodat er geen gevaar dreigde. Okker terugblik kend: „Nee, het was niet erg moei lijk, maar je weet het maar nooit met Warwick. Hij wil je nog weieens uit Je spel brengen met zijn fratsen, maar hij hield zich nogal kalm". De in ieder geval wel afgelopen zijn strijd op alle fronten en overspeelde De onbevangen- ging veel dub bele fouten slaan en het maatgevoel liet haar in de steek. Niet dat Sue 4. 6—2 terug. Borg wacht Barker veel beter ging spelen. Over en weer sneuvelden de servicegames bij bosjes. Bij 45 ging Betty steeds dan vijf games: 6 1, 6 het dames-dubbel kwamen Betty 2, 62. Connors krijgt nu de win- stove en de Francaise Francolse naar van de partij Ramirez (Mexi- Durr makkelijk in de tweede ronde co)—Richey «Ver. Staten) tegenover door de Zuid-Afrikaanse Kuipers- zich. Borg, die vorige dagen erover Whitehouse met 6—1. 6—4 te ver had geklaagd d*4 hij veel minder slaan goed met het gras overweg kan als de Amerikanen en Australiërs, ek? algemene indruk na de eerste moest Amerikaan Marty Riessen de week Wimbledon is, dat er bij de He- uitzonderlijk sterk wordt ge- zich overtuigend: 6-2, 8-6. 4—6, 6- speeld en dat de top zich ongetwij- 1. Tanner, elfde geplaatst, wees zijn feld fors aan het verbreden ls.Dat landgenoot Mike Estep met 98. 6 kan ook bijna niet anders omdat er op de steeds meer geld voor tennis beschik- winnaar van Stilwell-Ashe en dat zal baar komt en wat is een betere sti- oneetwijfelc! Ashe zijn. mulans tot verhoging van het spel- Bij de dames vooralsnog geen ver- peil. 2DALS kENNERÉ» IS MET DE TAAK VAM DE "AC UTEPOP- Z(TT£LR OM IN DE "DIV/EJ2SE PREMIE- E*J BIMD- OPPINTÓ NIET ALLEEN MET DE BENEN MAAR OOC MET DE TE UJERKÊM APOË WAPPIE HEFT VAHAF DE SERSTE OA& VERKLAARD HIS AAW NIET ME£ TB LJILLEW DOOJ de Tandem- Tour WA 5 EAGÊM 7ANZTSH7ZXJK LKS6EM ER DAU OW AL VIER MAW IW CWERSE ZIEKEWHOITEWr/j

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11