Jacks and a Jill: een bruin, muzikaal leven toegelicht C/ RADIO\programma Kerk verandert maar mist de begeleiding r(jy) va ...en gisteren] Films voor boven de 12 pas na achten op de tv Kinderen kijken na het spelen het liefst televisie TV morgen] ^DONDERDAG 26 JUNI 1975 RADIO - TV - KUNST HILVERSUM De meeste lagere schoolkinderen kijken door de week tot acht uur 's avonds naar de televisie. Op vrijdagavond is dat tot ruim half negen en op zaterdagavond tot ongeveer kwart voor negen. Meer dan eenderde van de kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar kijkt wel eens onder het avondeten. Meer dan de heltf is wel eens bang geworden van bepaalde televisieprogram ma's. Deze gegevens komen voor in het rapport "Jeugd en massamedia", dat door drs. J. van Lil van de afdeling kijk- en luisteronderzoek van de NOS werd samengesteld op basis van een onderzoek onder een steek proef van ca. 850 lagere schoolleer- lingen. Daartoe gaf deze afdeling op dracht aan het marktonderzoekinsti tuut Intomart bv in Hilversum om enig inzicht te krijgen in de mate, waarin de radio- en televisieprogram ma's door jeugdigen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar worden be luisterd/bekeken en gewaardeerd. In het rapport "Jeugd en massamedia" wordt ook aandacht besteed aan de betekenis van de bioschoop en de ge drukte media voor kinderen en aan enkele algemene aspecten van tijds besteding. "Spelen" wordt door kinderen tus sen zes en twaalf jaar het meest genoemd als hobby <77 pet). Daar na "tekenen" (47 pet), "lezen" (46 pet) en "radio luisteren" (37 pet). Bij vrijwel alle kinderen is een ra dio in huis. Ruim eenderde van de ondervraagde kinderen is in het be zit van een eigen radio. Op school dagen luistert tweederde van de kin deren weieens naar de radio, het meest tussen de middag. Bijna drie kwart luistert weieens in het week einde naar de radio. De gemiddelde radiobeluistering voor kinderen in in de leeftijd van zes tot twaalf jaar bedraagt tien minuten per dag. Het bekendste radiostation bij de kinderen is Hilversum III, 46 c van hen noemt dit station. Het in middels niet meer bestaande station Radio Veronica werd door 28 pet ge noemd (het onderzoek wero uitge voerd, toen het station nog in de ether was). Het liefst luisteren de kinderen naar popmuziek <66 pet) en naar kinderprogramma's <61 pet). De meeste kinderen <70 pet) kennen geen radioprogramma's die speciaal voor kinderen worden gemaakt. De meeste kinderen <65 pet) kennen ook geen disk-jockeys van naam. Als zij namen kunnen noemen, dan zijn dit Ad Visser en Joost den Draaijer. Bij ongeveer 80 pet van de kin deren tussen zes en twaalf Jaar is een zwart-wit televisietoestel aanwe zig. bij 25 pet een kleurentelevisie. Bij één procent van de kinderen Is thuis geen televisietoestel. Op woensdagmiddag kijkt 79 pet van de kinderen weieens naar de te levisie, op zaterdagmiddag 82 pet en op zondagmiddag 77 pet. 38 pet kijkt het liefst op zaterdagmiddag. 32 pet geeft de voorkeur aan de zondag middag en 23 pet kiest voor de woens- Televisiekijken is voor kinderen een sociaal gebeuren, d.w.z. slechts één op de tien kinderen kijkt meestal alleen. De meest bekeken kinderprogram ma's waren ten tijde van het on derzoek <september vorig jaar) Swiebertje <98 pet), Ti-Ta-Tovenaar '94 pet), Popeye <94 pet), Hameien <93 pet), Loekie <93 pet) en Beertje Colargol <92 pet). De uitzendingen van de STR werden eveneens door 93 pet ge noemd. De minst bekeken kinderpro gramma's waren Jong geleerd, oud gedaan <26 pet), EO-kinderkrant «49 pct> en Bloementuin <49 pct>. De relatief hoogst gewaardeerde te levisieprogramma's waren: Swieber tje <92), Black Beauty <88), Zorro (87), The Beverly Hillbillies (86) en Hameien <85). De relatief laagst ge waardeerde programma's waren Jong geleerd, oud gedaan (62). Ster-uit zendingen <64) en Bloementuin <67). Ongeveer de helft van de kinde ren <51 pet) gaat nooit naar de bio scoop. Als op de televisie dezelfde film zou worden vertoond als in de bioscoop, dan heeft de televisie een wat groter voorkeur dan de bioscoop <51 pet tegen 47 pet). Bij de meeste kinderen (94 pet) komt, leest er wel eens in. Strips de kinderen, bij wie een krant thuis komt, leest eer wel eens in. Strips worden het meest gelezen. Van de ondervraagde kinderen leest 80 pet wel eens een boek. De meerderheid van de ondervraag de kinderen (61 pet) kijkt wel eens in de programma-bladen om te zien welke programma's er worden uitge zonden. Op een Loosdrechts terras zoemen tientallen "muggies" rond het hoofd van donkerharige Lynne Glenys. Lynne is Zuidafri- kaanse en zingt. Voornamelijk in het Engels (muggies, oftewel muggen is het enige Zuidafrikaans dat ze tijdens een gesprek lanceert) en hoofdzakelijk binnen de groep van 4 Jacks and a Jill. Jill staat voor Lynne en de 4 Jacks worden vertegenwoor digd door echtgenoot Clive Harding (de leider) en drie muzi kale vrienden. Het Zuidafrlkaanse gezelschap Is voor enkele weken in ons land. Voor naamste redenen: het pluggen van hun single "Sell a million" en het afwerken van radio en tv. Zo staat de groep morgenavond al in "Hallo SJ hier Hilversum...hier is de VARA", onderdeel van het totaal programma "VARA's Hete Lucht ballon" vanuit Haarlem. 4 Jacks and a Jill bestaat uit blan ke Zuidafrikanen, die met Ameri kaans en Europees gettnte muziek werken en daarnaast ook Afro-rock in hun optredens stoppen. Ze ver tellen erg gewild te zijn in eigeft land. Voor de centen hoeven ze niet zo no- dig de grenzen te overschrijden. Cli- ve Harding: "We zijn erg ambitieus en willen het liefst helemaal op de in ternationale toer". Het is Clive eerder gelukt. In 1965 slaagde de groep erin een nummer één-hit te scoren in de V.S. met "Master Jack". Ook Nederland werd in die periode bezocht omdat „Mas ter Jack" ook hier sterk aansloeg. Hetzelfde resultaat hoopt men nu ook te behalen met "Sell a million", de nieuwe single. Het ontstaan van deze single spreekt boekdelen over het zakelijke talent van de groep. Clive Harding had geld nodig voor een film over zijn gezelschap. Hij be naderde Coca Cola die 4 Jacks and a Jill vele duizenden beloofde indien het gezelschap een jingle op wilde nemen voor de nieuwe reclamespot. De jingle (naar een compositie van Greenaway and Cook) werd tevens de nieuwe single van 4 Jacks and a Jill. Het mes snijdt momenteel aan twee kanten. De plaat krijgt een kor te promotie in de reclame (ook de STER) en Coca Cola berust op de single. Over Zuid-Afrika valt geen kwaad woord te vernemen uit de mond van de vier heren'en één dame. Lynne: "Het is een jong land, ontzettend vibrerend, vaak nog onaangeraakt. Er is nog zoveel niet geexploiteerd. Ik zou nergens anders willen wonen. Momenteel is het bij ons winter. Overdag is het echter even warm als het hier is. De nachten zijn al leen kouder". 4 Jacks and a Jill bestaat uit de vijfde, de vierde, de derde en de eer ste generatie Zuidafrikanen. Clive Harding: "Dat hebben we speciaal uitgezocht voor de pers. Het zijn vra gen die meestal ter sprake komen. In elk geval zitten hier jongens met Engels, Duits, Nederlands en Russisch bloed in de aderen". Pop uit Zuid-Afrika. Afgezien van een groep als Flame, donkere muzi kanten die momenteel werken bij de Beach Boys en gitarist Joe Walsh, Is er weinig van het popgebeuren in en om Johannesburg bekend. Clive: "Er zijn tientallen groepen. Meestal locale gezelschappen. Het is te begrijpen dat ze voornamelijk in het eigen land blijven omdat de af standen er erg groot zijn en daar naast kun je in Zuid-Afrika als pop groep redelijk tot goed Je geld ver dienen. De buurlanden zijn meestal ook geïnteresseerd". Clive Harding vertelt ook dat Ilon- ka Biluska, op het ogenblik Zuid afrikaans staatsburgeres, nog steeds actief is op de planken. Het brengt het gesprek op de Zuidafrikaanse taal. Is die taal voor 4 Jacks and a Jill, met 17 elpees op de markt, prettig om te zingen. Lynne: "Nee, het klinkt niet zo vloeiend als het Engels. Je moet Je heel strak aan zinsconstructies hou den anders klopt er niets meer van. Engels is daarom ook de voertaal binnen de popmuziek. Iedereen ver staat het en de meeste mensen spre ken het in Zuid-Afrika ook in de familiekring". Wat zijn de kenmerken van de ech te Zuidafrikaanse muziek? Clive: "Het ritme is erg sterk. De drummer neemt 'n belangrijke plaats 1UDe platen van Miriam Makeba, van wie we trouwens ook nummers op het repertoire hebben, weerspie gelen die sound eigenlijk het best". TV menteel stadium. In januari is de serieuze start. Voorlopig kan men afstemmen op één net. Clive Har ding heeft er zo zijn eigen mening Hij: 'Tk hoop dat er meer kana len komen. Ook commercials zou den welkom zijn omdat die de kwa liteit van de programma's opschroe ven. Het ziet er momenteel al erg professioneel uit. Het nieuwste van het nieuwste wordt gebruikt". Ook Clive Harding en zijn Jacks and a Jill zullen zich niet onbetuigd laten voor het medium. In tien jaar tijd deed de groep veel tv-ervaring op in het buitenland. Ook is Clive al enige tijd in het bezit van een eigen studio waar hij plaatselijk talent op weg helpt. Voor Harding en de zijnen blij ven 4 Jacks and a Jill de belang rijkste bron van inkomsten. Zolang Coca Cola en de South African Airlines <de maatschappij droeg bij aan deze recente trip omdat 20.000 gulden om een plaat te promoten nog steeds een kostbare zaak blijft) hun vertrouwen met forse bedra gen bezegelen, hoeft er nergens zorgen over te worden gemaakt. 4 Jacks and a Jill hebben voorlo pig nog een bruin leven. De bagage is niet zwaar: Glenys: "Wat wij brengen is gezellige, pretentieloze muziek". Clive: "We zijn enertai- ners en dat is niet aan leeftijd ge bonden". Jacks and Jill: „Wij zijn entertainers TIENER-POP Ook dit jaar oganiseert de Rotter damse Doelen in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen in de maand Juli een „Tienertoer-Pop- toer". In het kader van deze mani festatie worden een veertiental pop concerten gegeven. Te beginnen op 1 juli zijn er op elke doordeweekse dag tot en met vrijdag 18 juli concerten in de grote hal van De Doelen, 's-middags om één uur. De toegangsprijs is vijf gulden voor twee uur popmuziek. Niet alleen zij die een Tienerkaart van de N.S. hebben zijn welkom: de concerten staan open voor ieder een. Kaarten voor de concerten kun nen in heel Nederland worden ge kocht. Zowel aan de kassa van De Doelen als bij de VVV Theaterbe spreekbureaus kan men kaarten be machtigen. De agenda van de „Tienertoer-Pop- toer vermeldt optredens van Ne derlandse groepen. Zo zullen in De Doelen Solution dinsdag 1 Juli), Fungus «woensdag 2 juli). De Diz zy Man's Band (donderdag 3 juli) en Alquin (vrijdag 4 juli) concerte ren. in de week van 7 tot en met 11 Juli treden op: Kayak, Livin' Blues, BZN Long Tall Ernie en Ame rican Gypsy. De laatste Tinertoer- Poptoer"-week wordt besloten met optredens van, Teach-In, Lucifer The Bintangs, Earth and Fire en Alquin. TT op de radio ASSEN De motorwegraces om de Grote Prijs van Nederland zater dag 28 Juni op het circuit bij Assen zal volledig uitgezonden worden, door de TROS-radio op Hilversum Vanaf 's morgens zeven uur zullen zes verslaggevers de luisteraars op de hoogte houden van het gebeuren op en langs het circuit. De organi satie verwacht dit jaar weer zo'n 130.000 motor-enthousiasten. De avond voorafgaande aan de TT, vrijdag 27 juni. organiseert de TT-ju bileumcommissie in samenwerking met de TROS een groot „TROS-TT- treffen". Aan dit programma werken onder meer mee: de Ramblers olv Jackie Buiterman. Ben Cramer en Johnny Kraaykamp. NEDERLAND I 18 45 Minimolen (NOS) 13.55 Journaal (NOS) 19.05 De Stralemakeropzeesho» (VARA) 19.30 De Leeuwendoder (VARA) ÏO.OO Journaal (NOS) 20.20 Zo was het, terugblik op VARA-programma's (VARA) 21.10 Watermerk, zwem- cn viswater in Nederland (VARA) 21.40 Ronnie Corbett (VARA) 22.10 Achter het nieuws (VARA) 22.40 Den Haag vandaag (NOS) 22.55 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Kortweg (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Eddy Go Round Special (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Marty, speelfilm (NCRV) 21.45 Kojak (NCRV) 22.35 Ander nieuws (NCRV) 23.00 Journaal (NOS) y De VARA begint vanavond 20-20 uur, Nederland 1) met een serie van tien programma's die een beeld moeten geven van het televisieverleden van de jubilerende omroep. Deze eer ste keer fragmenten uit shows van Rudy Carrell, Tom Manders en Mies Bouwman. Verder in deze uitzending flit sen uit Top of Flop, Zo is het.. Ja zusternee zuster en de Stratemakeropzeeshow. Het programma wordt gepresen teerd door Letty Kosterman. Elisabeth, echtgenote van tandarts Roder, overleed 58 jaar oud. Behalve haar man had zij twee zonen en een dochter. De ene zoon, Jurgen, zat in de gevangenis. „Verlof voor de begrafenis" heette dit Duitse tv-spel van Johannes Hentrich. De NOS had er weer een goede keuze mee gedaan. Maar liefst zeven kwartier nam de confrontatie van de delinquent met zijn familieleden in beslag. Het duurde geen moment te lang. Het is sensationeel te bemerken hoe snel een tiental mensen geprofileerd kan zijn, zocat het al gauw mogelijk zou zijn een buiten beeld geplaatste opmerking bij de juiste persoon te plaatsen. Nieuwsgierig, waren de familieleden, en ook: angstig, geniepig, tolerant, verwijtend, behulpzaam en sowieso ongemakkelijk. Talrijk zijn de voorbeelden die kunnen illustreren met welk een zorg de problematiek werd uitge werkt. Er waren harde feiten over het gevangeniswezen, er was in de dialoog ruimte geschapen voor persoonlijke gegevens. Niet helemaal verlegen met de situatie vertelde Jurgen over het eten in de gevangenis, het zakgeld, het werk. „Celdeuren hebben geen klink", hij. Kleine gebeurtenissen opluchting, zoals oom Kurt die de «vrouwelijke) dominee aan het graf toevoegde: „U heeft mooi gesproken. Ik zal u aanbevelen". Langzaam aan werden de achtergronden van Jurgens misdaad onthuld. Het zat vaktechnisch perfect in elkaar. Dat is ze maar geraden ook. want anders was het behartenswaardige thema al snel in de vernieling geraakt. „Verlof voor de begrafenis" was. zoals vrijwel iedere NOS-keuze voor de woensdagavond c.e laatste tijd, een leerstuk. De familieleden reageerden menselijk en dus: herkenbaar. Allen werden getoond met hun eigen moeilijkheden, oud en verbitterd of Jong. maar op weg naar een al even sombere toekomst. En allemaal onvermijdelijk schuldig aan fouten in het verleden of, bij voorbaat, aan falen in de toekomst. Om vijf uur op ce dag van de begrafenis ging Jurgen terug naar zijn cel, een huis vol goede voornemens achterlatend. Toen was het kwart over tien. Er gaan avonden voorbij met minder aansprekende en nuttige denkstof. BERT VAN DER VEER DONDERDAG 26 Jl ingelichte kringen. 17.55 Mededelln- 'rije tijd. Klankbord 8 10 (S) Tussen thee Ds. Lissenburg promoveerde in Tilburg TILBURG Een zowel wetenschappelijk als praktisch goed toegerust instituut voor de bege leiding van veranderingsprocessen in kerkgemeenschappen is voor die kerkgemeenschappen van het hoogste belang. Dit zegt ds. D. Lissenburg te Rotterdam in zijn proefschrift 'samen uit - sa men thuis', waarop hij gistermiddag aan de katholieke hogeschool in Tilburg is gepromoveerd. ALPHEN AAN DEN RIJN Za terdagmiddag komt Jos Mens met zijn marionettentheater naar Alphen. In de zaal van de Capitan Jonker stichting aan de Dennelaan wordt 't .spel "De verdwenen koningskroon" gespeeld. De voorstelling «toegang f 1) is voor kinderen van drie tot en met zeven jaar, en begint om 14.00 king. 19.00 Leger des Heilskwartler. 19.15 (S) Week van de koorzang: gewijde muziek. 19.55 Overdenking. -0.00 (S) Muziek, muziek, muziek, licht platenprogramma. 21.50 (S) Kerkor- het christelijk 24.00 Nieuws. mand. TROS: 10.03 Pep op i Frankrijk) NCRV: 12.0 14.02 Popkontakt I. <16.02-18 00 Di recte reportages van de Ronde van Frankrijk). 16.03 De Hitmeesters. ntlek. 23.55- DUITSE TV Nieuws. 18.11 Radiojournaal. ARP IKOR: 18.30 Kleur: e- Integendeel, zo meent ds. Lissenburg. topbestuur, plaatselijk bestuur. gemeenschap is die dient kleine groepen met uiteenlopende studeerd. is de eerste promovendus te veranderen, die dynamisch moet verlangens en doelstellingen, samen de nog zeer jonge theologische zijn, dan is het de kerkgemeenschap. Pastor onwetend faculteit in Tilburg. Hij der meer onderwijzer en officier in het Leger des Heils te zijn geweest, nu predikant in Rotterdam. Voor zijn proefschrift heeft hij uitvoerig onderzocht hoe veranderings processen in de maatschappij door de kerken zijn verwerkt. Hij komt ^rag te begrijpen tot de conclusie, dat er nogal eens ac ""*v iets is misgegaan. Velen gaat die verandering niet snel genoeg, zij vinden de kerk ouderwets en con servatief en wenden zich er van af, anderen kunnen het niet meer bij benen en zij haken, teleurgesteld door alle nieuwlichterij, eveneens af. Ds. Lissenburg bepleit toepassing van sociaal-wetenschappelijke bege leidingstechnieken op de verande ringsprocessen in de kerken, die zich in zijn visie onmogelijk aan veranderingen kunnen onttrekken. hangend zijn en op elkaar afgestemd. Ds. Lissenburg constateert verder dat 'het de pastor in het algemeen aan specifieke kennis van verande ringprocessen ontbreekt. Ook heeft Daartoe is het volgens hem nodig, hij een tekort aan inzicht in het her dat de kerk leert haar eigen ge- kennen te beheersen, aan methodische en technische vaar- zich daarvan bewust digheid bij de begeleiding. Om daar te doen, is specifieke scho- kan paniekerig of modieus ge- Geloven in Spanje MADRID Meer dan 90 pro cent van de Jonge Spanjaarden gelooft in God. Bijna evenveel jongeren hebben hun geloof in Christus bewaard en bijna 70 procent gelooft dat de r.k. kerk de ware kerk is, maar zij staan meestal onverschillig tegenover de kerk, niet vijandig. Dit blijkt uit een sociologisch onderzoek, dat in opdracht van de pastora le commissie der Spaanse bis schoppenconferentie onder de jongeren is verricht. Ook de jonge arbeiders hebben hun ge loof in God en kerk bewaard. Slechts twee en een half procent verklaart niet te gelo- ■zlcht. WDR: 8.05-11.45 Schoolte- daag. 2000 Nws. levlsle. <9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.05 20.10 Program- Die Jongen Anw 10.50 Den Haag v 20.05 Radiojournai maoverzlcht. 20.15 (S) Het Radio Ka- Aktualltelten. 19.20 Die Jungen wal te vervolg). 20.00 Journaal e telefoon). 22.20 (S) Muslca Anollne: 23.35 (S) Vanavond laat NOS: 18.03 De politieserie. 22 10 Kultureel magazine. 22.55-23.15 Journaal, kommentaar en Duitsland II 17.10 Tekenfilmserie MO 17.40 Aktualltelten en muziek. 18.20 Na- Der rote Hahn. tv-film. 18.55 Malnzel- GelderenshowLP's. I C sic. 5.30 (S) Matlnata: muziek muziek. 7.30 Overweging. 8.30 Nieuw Huishouden radio. 10 00 <S) Aubade: klassieke 0.02 film. 22.45 Journa: 19 05 AVRO's Toppop. NOS Journaal. AVRO. 20.21 AVRO's mer Wie-kent-kwis. 21.40 Ik zing ziek. (10.30 Nleu- Marga Klompé naar Nairobi UTRECHT Mevrouw dr. M. Klompé is uitgenodigd deel uit 'te maken van de vijftien personen tel lende delegatie, die het Vatikaan zal vertegenwoordigen op de vijfde assemblee van de Wereldraad van Kerken, van 23 november tot 10 de cember in Nairobi. De uitnodiging aan mevrouw Klompé is uitgegaan van het Vatikaanse secreta riaat voor de eenheid van de chris tenen. ;reld. 11.45 Blik tot twee: pauzeprogramma. (12.22 Wil van het land. 12.26 Mededelingen 12.30 Nieuws. 12.41 Echo. 13.00 Raden maar). 14.00 Hopen, onbegonnen werk Jezus In de lijn van de profeten 14.15 Schoolradio 14 45 (S) Interlokaal^ vrijdag. 16.00 a rubrli .10 (S) De hutsgeklutste ren wegen t IKORNOS 23.55 Jour naal. Nederland II NOS: 18 45 Minimolen. 18.55 Jour naal. VARA: 19 05 De Stratemaker opzeeshow. 19.30 VARA's hete lucht ballon Haan Journaal. Vj luchtballon. 22.00 Poi slechthorende jongen. Min Journaal DEN HAAG Voor filmvertonin gen op de televisie zal in de toe komst worden gewaarschuwd dat het een film betreft voor twaalf jarigen en ouderen of zestienjari gen of ouderen. Deze bepaling is gisteren opgenomen in het wets ontwerp op de filmvertoningen op voorstel van het WD-kamerlid Hans WiegeJ- Wiegel verdedigde zijn voorstel met erop te wijzen, dat ook voor gewone filmvertoningen in biosco pen straks leeftijdsgrenzen van zes tien en twaalf tellen als het wets ontwerp wet is geworden. "Het gaat er niet om, dat de wet oplegt dat vijftienjarigen de kamer uitmoeten als er een film voor bo ven de zestein wordt vertoond", zei het VVD-kamerlid. "De bedoeling is dat de kijkers weten wat hen te wachten staat. Het blijft de verant woordelijkheid van de ouders om uit te maken of de kinderen kijken of niet". Het wetsontwerp op de filmverto ning voorziet in de afschaffing van de filmkeuring voor volwassenen - in dit geval zestienjarigen en oude ren. De meerderheid van de Tweede Kamer nam het aan. Tegen stemden alle confessionele kamerleden, behal ve het KVP-lid drs. M J. J. van Amelsvoort en het D'66-lid mr dr. S. Imkamp. In het wetsontwerp wordt tevens bepaald, dat filmvertoningen op de televisie, geschikt voor twaalfjarigen en ouderen niet eerder dan acht uur s avonds mogen beginnen. Films voor boven de zestein mogen niet eer der dan negen uur 's avonds be ginnen. Ook deze bepalingen zijn op gesteld op voorstel van Wiegel. heeft di\t kind. lair verzoekplatenprogran eu stereo. (11.00 nieuws. 'oumanl). 11 30 <S) Kninnerllcht yer- keersmagazine. 11.55 Beursberichten 12 00 (S) Nine English songs, moderne liederen 12.30 Overheidsvoorlichting: 12.40 <S) De Marinierskapel der Ko- nlnlljke Marine 12 55 Radiojournaal. 13 00 Nieuws VPRO 13.11 \andaag dit. morgen dat. 13 25 Programmaover zicht 13.30 Interview 14.00 Muziek, de wereld v muziek en geluld op zijn kop of andersom. 15.30 Permanent Wave 16.00 Nieuws. 16.03 Vandaag dit, morgen dat. 16.05 Tahiti. 17.30 wel ft Het GL-2 heeft het kort ge ding verloren dat het tegen de stich ting GLT (Groot Limburgs To neel. had aangespannen Het had in een kort geding geëist dat het besluit tot opheffing van het GL-2 ongedaan zou worden ge maakt en het bestuur alsnog via een gerechtelijke procedure subsidie zou afdwingen van de provincie voor het seizoen '75-"76. De president van de Maastrichtse rechtbank heeft gisteren beide vor deringen afgewezen. Hij achtte on voldoende gronden aanwezig om nie tigheid van het besluit tot opheffing van de stichting aan te nemen. Ook was hij van mening dat door de pro vincie aan te nemen. Ook was hij van mening dat door de provincie geen toezegging tot het verlenen van subsidie is gedaan.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 5