Doorman-Mavo bestaat 50 jaar GESLAAGD agenda Bibliotheek op 4 juli in nieuw gebouw Schomagen blijft voorzitter Meerburg PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 23 JUNI 1975 In ÏJ assenaar Ridderorde schoolhoofd Metkemeijer WASSENAAR De Pius X-school, in de parochie van De Goede Her der in Wassenaar-zuid, heeft het vijftigjarig bestaan gevierd. Er was natuurlijk een feest met de leerlin gen en er was een ontvangst in de gymzaal van de school voor ouders, oud-leerlingen en andere belangstel lenden. Tijdens deze ontvangst hield bur gemeester Staab een toespraak waar in hij het bestuur van de school, onder voorzitterschap van mr. P. Preseun complimenteerde, maar zich vooral richtte tot het hoofd van de school H.W. Metkemeijer, die in 1940 als onderwijzer aan de Pius X- school werd verbonden en met in gang van 1 december 1946 tot hoofd werd benoemd. Staab noemde de grote kwaliteiten van de heer Met kemeijer als schoolhoofd en prees de verschillende initatieven die hij op onderwijsgebied heeft genomen. Naast de school was Metkemeijer een van de oprichters en vele jaren lang voor zitter van de zwemvereniging "De Zilvermeeuwen" terwijl hij vanuit zijn belangstelling voor de wandel sport het initiatief nam tot het or ganiseren van een avondvierdaagse in Wassenaar. Al deze verdiensten hebben offi ciële erkenning gevonden: de heer Metkemeijer werd benoemd tot rid der, in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Staab speldde hem het daarbij behorende ereteken op. WASSENAAR Behalve met een officiële jubileumsamenkomst in de fraaie gymnastiekzaal van de school is het vijftigjarig bestaan van de Ka- rel Doorman-MAVO gevierd met 'n fancy fair, een aantal cabaretvoor stellingen, een reünie van oud-leer lingen en de uitgave van een bij zonder goed verzorgd jubileumblad. Op het programma voor deze week staan nog diverse sportwedstrijden, een diner en een feestelijke slot- avond van het schooljaar. De herdenkingssamenkomst in de gymzaal werd door zeer vele geno digden bezocht. Zij werden verwel komd door de voorzitter van de ou dercommissie. P.H. Gooskens. Loco-burgemeester mr. G. C. van Dijk was aanwezig namens het ge meentebestuur. Bijzonder hartelijk werd verwelkomd de 89-jarige me vrouw Huibregtse, weduwe van K. Huibregtse. die de eerste 21 jaren van de school hoofd was en daarna de gemeente nog lange tijd heeft gediend als wethouder van onder wijs. waardering, die het gemeentebestuur Hij gewaagde voorts van de voor heeft voor de directeur van de school, treffelijke samenwerking van de J. Potteboom en zijn docentenkorps. MAVO-school met het Rijnlands Ly- Van Dijk deelde mee, dat het ge meentebestuur besloten heeft bij het gouden jubileum van de school een kunstwerk aan te bieden: een door de Haagse beeldhouwer Dirk Bus gemaakte gevelsteen, die enkele da gen tevoren aan de voorzijde van dp school is aangebracht. Dat de samenwerking met het Rijnlands Lyceum een bijzonder goe de is werd hierna bevestigd door een toespraak van W. Verweij. rector van het Lyceum. De rector verrast- te de jubilerende school met een kostbaar geschenk: een microscoop voor het biologie-onderwijs. Potte boom, directeur van de school, sprak tenslotte een dankwoord aan de ou ders, die een bijdrage hebben gege ven voor de jubileumviering, aan de leerlingen en de docenten, die zich bijzonder hebben ingespannen om van het gouden jubileum van de school een groots evenement te ma ken. Na dit officiële gedeelte volgde een receptie en een voorstelling van het speciale jubileum-cabaret dat bij de genodigden zeer in de smaak viel. Agent lost schot bij aanhouding van automobilist LEIDEN Een Leidse motor agent heeft zaterdagmiddag om streeks kwart voor twee bij de aan houding van een 19-jarige automo- bislist uit deze stad een waarschu wingsschot gelost. De automobilist werd op de Boommarkt aangehouden in verband met diverse verkeersover tredingen. De motoragent werd vol gens de politie door de agressieve houding van de jongeman gedwon gen om zijn pistool te gebruiken. Pas nadat de agent assistentie had gekregen kon de verkeersovertreder naar het bureau aan de Zonneveld straat worden overgebracht. Loco-burgemeester Van Dijk, rechts draagt de officieel over aan schoolhoofd Potteboom Voorschotense brandweer kampioenstitel VOORSCHOTEN De Voorscho tense vrijwillige brandweer heeft za terdag deelgenomen aan de Zuid hollandse brandweer kampioenschap pen en eindigde op de 1ste plaats met het predikaat "zeer goed" en gemid deld 9.13 punten. In september zal ae Voorschotense ploeg onder bevel van Th. Oorschot mogen deelnemen aan de landskampioenschappen met rog drie ploegen. De wedstrijden werden zaterdag ge houden bij het Rotterdams Drink waterbedrijf, er namen 23 ploegen deel. WASSENAAR De sportver eniging "Irene" heeft in samen werking met het winkelcentrum Langstraat voor de vierde keer een drumbandfestival georgani seerd. Met tussenpozen van een kwartier traden op het Blauw Zwart-terrein aan de Dr. Mans- veltkade de 12 deelnemendekorp- sen aan, sommige meer dan een maal voor resp. de showwedstrijd en de marswedstrijd. Een des kundige jury beoordeelde de re sultaten. Aan het eind van de middag marcheerden alle korpsen naar het winkelcentrum Langstraat om daar te defileren voor loco burgemeester Van Dijk en het bestuur van het winkelcentrum. Van Dijk reikte, nadat Irene- voorzitter J. Valkenburg alle me dewerkers had bedankt, de prij zen uit. De beste prestatie van de dag werd geleverd door de Haagse vereniging "Fortissimo", die de Jaarmarkt-trofee mee naar huis mocht nemen, een wisselprijs.be- schikbaar gesteld door de Lang- Fortissimo wint drumband- festival straat-winkeliers. Het was een nieuwe trofee want de vorige werd drie maal achtereen gewon nen door Adest Musica uit Sas- senheim, dat deze keer niet aan het concours deelnam. Fortissimo eindigde in de mars- wedstrijd op de eerste plaats in de le divisie en legde bovendien beslag op de beker voor majoret- tenkorpsen en op de wisselbeker voor de beste tambour-maitre. In de eredivisie kwam slechts een korps uit: de Rode Kruis Band uit Den Haag, die een voortref felijke prestatie leverde. In de eer ste divisie eindigde Hercules uit Scheveningn op de 2de plaats de F M-band uit Monster op de 3de plaats en laurentius uit Voor schoten op de 4de plaats. In de 2e divisie leverde Oranje Nassau uit Den Haag de beste prestatie voor de organiserende vereniging Irene uit Wassenaar. In de 3de divisie kwam Lauren tius uit Voorschoten op de eerste plaats, Jeugd wil Vooruit uit Den Haag op de tweede en Gelre uit Dieren op de derde plaats. In de showwedstrijd werden de beste prestaties in de verschillen de divisies geleverd door resp. Her cules, het Majorettenpeloton en Gelre uit Dieren. Wethouder Van Dijk sprak waarderende woorden voor de organisatie van het festi val en herinnerde eraan, dat de gemeente Wassenaar graag een steuntje in de rug heeft willen ge ven door het verlenen van een gel delijke garantie. LEIDEN Het ARK A-bestuur slid A. Korm vierde zondag zijn vijfenzestigste verjaardag. Voor zijn talrijke verdiensten voor de ARKA en andere organisaties kreeg hij de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia. Tijdens 'n feestelijk samenzijn in het parochiehuis van de Leonarduskerk speldde zijn echtge note hem de onderscheiding op. Burgerlijke stand ran Leiden Leiden Geboren: Pascal R. z.v. J. Heuzen en M. d. Graaf, Hendrik T. G. z.v. H. Berkhof en A. W. M. Bunnik, Jacob A. z.v. A d. Best en T G. C M. v Duljn, Diane d.v. W. v. Duijn en T. Schaap, Mijanou S. M. d.v. A. C. Koekebakker en H. A. Flohr. Overleden: C. Vermeulen, 66 jr., m.f M. Huizinga, 61 jr., vr., D. G. Hoek. 62 Jr., m„ J. J. de Wit, 78 jr., m„ H. A. d Roos, 79 jr, m., D. D. G. Kok, 2 jr, z., R. vd Meulen, 74 jr., echtg. v. A. Souverein. Getrouwd: R. G. Jelten en Y. H d. Groot, H. E. M. M. v. Duursen en M. C. G. T Brandenburg, G. H. Mulder en J. C. Fengler. LEIDEN Een 38-jarige auto mobiliste uit Den Haag verloor gis teravond op de rijksweg 4 onder Lei den de macht over het stuur, ver moedelijk als gevolg van een lekke band. De wagen sloeg over de kop en werd geheel vernield. De bestuur ster bleef ongedeerd, maar een 47- jarige mede-inzittende uit Loosdui nen brak enkele ribben. De EHD zorgde voor vervoer naar het Aca demisch Ziekenhuis. LEIDEN Een onbekende is zatedragavond, vermoedelijk via een deur van de bijkeuken, een woning aan de Waldeck Pyrmontstraat bin nengedrongen. Uit de huiskamer wer den een draagbare radio met cas- settenrecorder en een houten kistje met sieraden, waaronder enkele gou den ringen en een platina hanger, weggenomen. LEIDEN Veel last hebben de bewoners rondom de vuilverbran ding aan de Roomburgerweg ge had, afgelopen vrijdagnacht, toen door broei een gedeelte van de belt in brand ging. De brandweer is en kele uren bezig geweest om de zaak te blussen. Vooral de rookonwikke ling was hinderlijk voor de omwo nenden. Eerste paal gymlokaal WASSENAAR De bouw van de langverbeide gymnastiekzaal bij de Wethouder Huibregtseschool is be gonnen. Terwijl de leerlingen en leerkrachten en vele leden van de oudercommissie toekeken startte burgemeester Staab de heimachine, die daarna vlot de eerste paal de grond in dreef. Terwijl de echte hei- ers het werk van de burgemeester overnamen werd in de school bij een kopje koffie nog even stilgestaan bij dit voor de school belangrijke mo ment. De school bestaat nu 18 jaar en al die tyd heeft men een eigen gymzaal node gemist. De oud ste leerlingen kregen elders gymnas tiekonderwijs, de jongste leerlingen behielpen zich op het terrein bij de school. Men hoopt het lokaal in 1976 in gebruik te kunnen nemen. Om de verhuizing mogelijk te maken zullen zowel de volwassen als de jeugdbibliotheek van donder- CHRISTELIJKE SCHOLENGE MEENSCHAP, LEIDEN ZUID WEST Atheneum-A C. Carlier, J. van Heyningen, P. Hoogstraten, A. Knetsch, R. van de Pol, A. v.d. Stoep, W. de Wolf, R. Zierikzee, A. v. d. Zwan allen Leiden. C. Goedhart, E. Groenevelt, R. Huijsman, R. Knopper, L. van Malde, A. vanMul- ligen, E. Nijenhuis, J. Poeder, J. Tjalma, M. v.d. Werf allen Voor schoten. J. Schouten, Leiderdorp. Atheneum-B A. Bosch, M. Char- don, L. van Duijn, J. Huisman, E. Kopp, K. v. Onselen, A. B. v.d Plas, S. Verduin, H. van Veen, R. Vring, allen Leiden. H. Schelling, D. Dijk man J. Colijn allen Leiderdorp. W. Bakker. A. M. Jongbloed, E. Koe dam, G. Markenstein, P. Oskam, S. Ouwehand, H. Post. F. Wegne rallen Voorschoten. HAVO A. Andriesse, J. Arnoldi, J. Bioch, R. de Brabander. S. Ciere, W. Cramer, P. van Dam. W. Denneman A. v.d. Eijnden, A. Frankhuizen, S. de Graaf, Y. Grondsma. E. den Haan, J. t Hart, M. Hijman, R. Karstens, I. Klinkenberg. A. Knetsch, D. Knigge, W. Ligtvoet, B. v.d. Mark, K. Mol, K. Nieboer, C. Pet-a, J. Robbers, H. Schoemaker, W. Schouten, A. Stikkelorum. J. Var- kevisser, L. Versluis, T. v. Vliet, K. van Weeren, P. van Weeren allen Leiden. R. Bolhuis, M. Booy, A. Buurmeester, B. Bijl, I. van Diemen P. Griffioen, R. Hennsen, K. Iestra, K. Iestra, M. Liem, H. Marselis, J. ter Mul, N. Paauw, D. Pol, H. M. Rijnja, J Snelleman allen Voor schoten. C. Aniba, B. Kanaar, J. Verhoogt, W. v.d. Windt, L. van der Wijk allen Leiderdorp. P. de Jong, Wassenaar. E. v.d. Loo, Zoeterwoude. MAVO-4: E. BloggD. Boelee; R. de Corte; F. van Egmond; T. van den Eijn den; A. Kapaan; H. Keekstra; W. van Leeuwen; H. Lodewijk; E. Neu teboom; E. Oudman; B. Siere S. van Steenwijk; R. Veefkind; E. van Veen; K. Vullinghs; D. van Weizen, allen Leiden. W. de Buvry de Mauregnault; C. Brouwer; H. Boxman; E. Korpel; J. Meijer; M. Proper; M. Pruis; L. Roest; J. van Rijn v. Alkemade; E. Schaberg; C. Segaar; R. Slagmolen; A. Spa; R. Veloo; J. Visser; M. Wal raven, allen Voorschoten. H. Mos, Oegstgeest; A. Hulsbos en H. de Jong, Zoeterwoude. RIJNLANDS LYCEUM WAS SENAAR Havo: Y. van Alphen, J. Bakker, Y. van Beek, M. Beenen E. Bolhuis. C. Bregman, N. Brink, B. Bröcker, J. H. ter Brugge H. Burg, C. Buwalda, F. Cohen, E. van der Does, I. van Dongen, R. Duyn, M. Dijkerman, P. van Ernst, J. H. Er- bé, I. Eijking, C. Filius, M. Geels, M. Gerritzen, M. de Geus, A. de Goede, A. Goedkoop T. van Gogh, !H. Goldsmid, K. van Goudoever, I. Grondel, B. van Groningen Schin kel, S. van Groningen Schinkel, C. Groothoff, M. Hahn, Q. van der Harst, D. van Hellenberg Hubar W. van Hoek R. G. Hoving, E. Jelsma, F. Jongejans, P. Kaptein, I. Klun- der, A. Lansink, A. Leerdam, P. van der Marei, F. Meijer, E. Molenaar, L. Montfoort, A. Niezen, R. Porto- carrero, G. Rietkerk, A. Ridder D. Royaards P. Ruhaak, M. Rutgers, H. van Schaik, B. Smeeman, F. Smit, S. Terwogt, P. Verduit, I. Verloop, M. Voorn, H. de Vries, J. de Vries, M. de Vries, A. Wielenga, B. IJpeij, M. Zeilmaker. Atheneum A: M. A. Bezemer, B. Boomer, L. Deurvorst, E. v. Doeselaar, E. Kok, B. d. Looij, S. Moorrees, I. Ponsen, S. v. Riel, B. Sandberg. D. Starink, C. Verwoerdt, A. Warnders, M. Wes- seling. Atheneum B: F. Akerboim, N. Beyer, A. Beyle- velt, N. d. Boer, I. Bracht, R. v. Breda, M. Brummelikamp, E. Co- hen, E. v. Dieren, S. Eijking, M. Fruitema, T. Graafland, M. Groot, J. Hartenhof. C. v. Heerden, A. Heins, J. v. Holthe tot Echten, A. J. ten Houte de Lange. A. Jongeneel, A d. Keijzer, P. H. Klinkert, L. d. Kloe, G. Lelij, W. Lincklaen Ar- riëns, N. d. Lint. R. Lorrier, H. Man in 't Veld. W. Nering Bögel, R. v.d. Ploeg, A. Pronk. M. Schönfeld, M. Schouwenaars, G. Sirks, J. v.d. Stadt, H. Stipdonk, B. Venema. M. Vos. J. Weber gymnasium A: W. Baljet, W. Buwalda, E. EIcher, D J. Fromm, F. Leeflang, M. Lui- dens, I. Schöffer, E. Vas Nunes, A. v.d. Ven, A. Weiman. Gymnasium B: M. v. Biezen, L. Boogaart, J. Dek ker, S. v. Duinen, Y. Francois, M. v. Gogh, T. d. Haan, A. Hilhorst, M. Holtkamp, G. v. Hoogstraten, A Kalff, M. Lagaaij, M. Oort. W. Rombach, R. Scherpbier, H. Schu- ringa, B. S. d. Vries v. Doesburgh, P. Sleurink, F. Thurkow, P. Vene- mans, G. Visser, T. d. Zwart. WASSENAAR Aan het St. Adel- bertcollege in Wassenaar slaagden: MAVO-4: H. Gordijn; F. Kerklaan M. Koe ne; A. Kooloos; J. Laarman; M. Remmerswaal; H. Rietbergen; T. Ruygrok; M. van Schie; C. Teunis- se; J. Turk; L. van Veen; P. van Veen; H. de Visser; I. Zwartjes; J. Konijn; H. Augusteijns; M. Derks; T. Dudink; F. van den Eynden; R. Guiaux; C. Hassing; A. Hoogeveen; R. KnijnenburgK. Kraan; M. Laarman; J. Kroon; L. Menken; M. Meijer; N. Noordover; M. Nota; J. Sloekers; H. Smits; F. Tacx; P. van Tilburg; J.W. Wellen; V. van Bem- melen; P. van den Berg; D. Com- per; F. van Eeden; K. van Hemert; R. Kooloos; C. Kroon; K. Often; E. van Raamsdonk; M. Sloekers; J. van der Sluis; T. van der Splinter; P. van Veen; E. Vogels; J. Voorham; L. Vredebregt; L. de Waart; M. van der Horst: R. van der Ploeg, allen Wassenaar. K. Tempelaars. Paul Wiegant, J. Bronsgeest, J. Schohaus, Voorscho ten. P. Stoové. Leiden. Gymnasium-A P. Horbowiec, Y. Jacobs, P. van der Meulen, R. Pau- lides. J. Westenbroek, allen Wasse- Gymnasium-B: A. Bredie. E. van Gilst, M. Kramer. J. Paulides, P. Timmermans. R. van Veen, B. Vo gels. J. Wensveen M. Vielvoye Voor schoten Atheneum D. Beersma. M. J. van Bolhuis, J. v. Geest Delft L. Hermsen, Y. Kerkhoff, L. van Leeuwen, F. van Noort, C. Rinkel, S. van Rossum, L. Schwaner, D. Westgeest, L. Ei sen, M. Geurts, J. Hoogeveen, C. Houtman, G. Kampschöer, H. Nie- len, M. Polman, N. Rietbergen, P. Smits, B. Steens, A. Straathof, B. Voorham. I. van der Voort, N. Zand vliet, A. Zwartjes allen Wassenaar. M. Oomens. J. vergroesen, F. Bouter, M. Brummer, B. Ooster hout, J. Prins, M. Rey, I. Schaken- bos, Voorschoten. Havo: G. Bollen-Wa, M. J. b. Buitenen- Wa, T. Dolkens, I. Gautier-Vs, G. Gordijn, P. Groen, C. Heijstek, W. Nan, H. Neele, N. Sanberg, M. Vo gels, R. Vogels, M. Voorham, A. We ber, D. Wigman, H. Wubben, A. Peijersbergen, V. v.d. Erve, C. Go- vaerts, T. Hermsen, B. Knijnenburg A. v. Leeuwen, E. v.d. Marei, M. v.d. Moolen, A. Paulides, J. Smulders, M. Timans, H. Vreeken, A. d. Wit, E. v.d. Aart, M. v. Amerongen, I. Bee nen, N. d. Bree, J. v. Loon, A. Riem, M. v.d. Sluis, M. Teunisse, M. v. Veen, F. Vintges, H. Wagenaar, al len Wassenaar, E. v.d. Kooij, F. Mulder. R. v. Leerdam, V. Daniels, E. van Eendenburg, B. Veel, M. Bollee, A. Deegenaar, S. Koopman allen Voor schoten T. van Wisseling, L. Samson Oegstgeest. Mavo-3: J. van Benten, M. Bos man, H. Brederode, K. Fokke, S. Jonker, A. van Leeuwen, E. Mul der, M. Oudshoorn, L. Overdevest J. van Rijn, J. Wensveen, W Wijfjes, S. Kenens allen Wassenaar. KON. JULIANA HUISHOUD SCHOOL: Vormingsklas A medische richtingNJos Korswagen, Leider dorp. Maandag Begijnhof 2, sexueel-informatlecen- Steenstraat lb. Wereldwinkel Leiden, napraatcursus Rapenburg 10. gebouw RehoboUi, Fotografen Vereniging, Stadhuis. Raadsvergadering, 7.3 Schöoltandverzorging GG en GD-gebouw, Roodenburger- straat la. tel. 20645. Spreekuren voor spoedgevallen van deelnemende kinde ren aan de Stichting Schooltandverzor- ging Lelden gedurende de zomervakan- Schonagen is voorzitter van de voetbalvereniging Meerburg geble ven. Hij had besloten zich niet meer beschikbaar te stellen waarop het bestuur besloot secretaris P. Kroon voor te dragen als preases. Tijdens de jaarvergadering in het clubhuis waarop de verkiezng van een nieu we voorzitter op de agenda stond kwam er echter zoveel aandrang vanuit de leden om aan te blijven dat drs. Schonagen hiervoor zwicht te. Alles bleef dus bij het ouc.'e en P. Kroon secretaris. De enige mutatie vormde ververvanging van het be stuurslid A. J. Wolters door de heer J. C. Kortekaas. Op de diverse ver slagen die werden uitgebracht wa ren geen aanmerkingen. De finan ciën komen aan de orde op een spe ciale vergadering die over enkele maanden wordt gehouden. Apotheken «oa«Kciiomen van vrijdag ..wv vrijdag 27 juni door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553 en Apo theek Van Breest Smallenburg, Loeve- stein 7, Leiderdorp, tel. 992! 1. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3. tel. 071-62877 en Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8. tel. 53274. "OS-dienst tel hulpdienst tel. 071 Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 18. Leiden Voor gewonde honden, katten, vogels «.<L Dag en nacht bereikbaar tel 34687 Dlerneambulance Tel 07134616 Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2. tel. 51068. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrtl. 9—10 uur voorm) Begijntje el voorli (Rapenburg) Dl. 7 en wo 7.30—6.30 i Koordstudio Centrum voor intermenselijke oe- crekklngen ontmoetingsruimte voor ca. 25 tot 60-;urigen Oude RIJn 88, Lelden tel 44000 Voor adv; Werkdagen van i Ontmoetingsruimten Zaterdag gesloten, capten. Elke donderdag t i Aggelen (tot 14 Juni). Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. VOORSCHOTEN De Voorschotense openbare biblioteek zal vrijdag 4 juli het nieuwe gebouw aan de Wijngaardenlaan ingebruik nemen. Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-l gemeen schap Wo 8 uur nam.. Kennedylaan 11. Oegstgeeït. vr 8.16 uur nam.. Fred. HendrlkplantsoeD 25 Leiderdorp Burgerraadsman Buro Burgerraadsman, Koorobmg- steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug steeg). tel. 071-43171 Spreekuren. dag 26 juni t/m 3 juli gesloten zijn De verbouwing van de voormalige Oranjeschool (School met den Bij bel) aan de Wijngaardenlaan is zeer langdurig en ingrijpend ge weest. Nu krijgt de bibliotheek de beschikking over een goede huisves ting en kunnen volwassen- en jeugd bibliotheek in een gebouw gevestigd worden. De beide oude vestigingen van de bibliotheek, ook twee oude school gebouwen, zijn inmiddels verkocht. De oude school in de Schoolstraat is verkocht aan de firma Rol en de oude school aan de Veurseweg aan de firma Hoogvliet. In de School straat zal een meubelzaak annex woninginrichting van de firma Rol gevestigd worden en aan de Veur seweg komt een magazijn van de firma Hoogvliet. Dit laatste gebouw zal geheel worden afgebroken, ter wijl van de oude school in de Schoolstraat het historische achter ste deel bij het nieuwe bedrijf ge trokken zal worden, waardoor de eerste school van Voorschoten ge deeltelijk in oude staat behouden blijft. LEIDEN Een 16-jarige Turk en een 15-jarige Leidenaar zijn gis teravond met hun brommer door de grote winkelruit van een modehuis aan de Haarlemmerstraat gevlogen. De jongens, die uit de Donkersteeg kwamen, zouden bij het nemen van de bocht zijn geslipt. Ze gingen dwars door de etalageruit, maar ble ven ongedeerd. Van de brommer en de winkelruit bleef weinig over. Rectificatie LEIDEN De foto en het onder schrift op pagina 2 van deze krant correspondeerden zaterdag niet met elkaar. Op de foto was de diploma uitreiking aan de Louise de Colig- nyscholengemeenschap in beeld ge bracht en niet het uitreiken van de leesdiploma'8. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer. Hof- dij ck 32 Oegsteeest tel 07153662 Sociale raadsvrouw 6preekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad, Gerecht 10. woe. 6-6 uur oam. Noord, v Hogendurpstraat 36. ma uiaO •11.30 uur vm Kool. Driftstraai ira, 6tadswltk, Herenstraat 45 Vormingscentrum Troet Programma froel Jongei aklngsgroep Werkgrc Hogewoerd 67 telefoon Filmgroep. Handenarbeid kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder- Ds. Van Netten naar de Betuwe LEIDERDORP Ds. J. A. van Net ten, gereformeerd predikant alhier, heeft het beroep van de geref. Kerk Midden-Betuwe aangenomen. Voor het beroep uit Veendam heeft hij bedankt. De geref. Kerk Mid den-Betuwe is een streekgemeente, die de kerken van Heteren, Rand wijk en Zetten omvat. Ds. Van Net ten is sinds 1970 in Leiderdorp werk- LEIDSCH DAGBLAD Uitgave; Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Kwartaalabonnement I 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement t 132.10 Jaarabonnement per post f 149.70 r 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- eD incassokosten Nabezorglng van 18 0020.00 u Zaterdag van 10.00—18.00 uur Telefoon 071-30500 Indien in gesprek 071-34539

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2