;rant kunt U niet missen, geen dag! W Die Leythe succesvol in eigen wedstrijd Sport profiteert van Brundage vermogen BS-jeugd verslaat kadetten ASPA-LE1DEN BV meubelinrichtingsadviseur administratie-mechanisatie- adviseur PAGINA 14 VARIA MAANDAG 23 JUNI 1W5 AMSTERDAM Voor het eerst heeft Die Leythe wedstrijden geor ganiseerd op de Bosbaan in Amster dam. In voorgaande jaren werden de Leythe-jurxioren-sprintwedstrij- den in Leiden op het Galgewater gehouden. De accommodatie bleek echter te klein om de wedstrijden te kunnen laten uitgroeien tot een vol waardig roei-evenement. Dit jaar werd besloten het op de Bosbaan te proberen, wat mogelijk werd, omdat de Roeibond de Leidse clubs vroeg tevens de nationale slotwedstrijden voor junioren te organiseren. Na dit weekeinde mag Die Leythe zeggen dat het experiment geslaagd is. Behalve het organisatorische suc ces bleven ook de goede resultaten op het water niet uit. Twaalf maal kon een Leythe-ploeg langs het ere- vlot varen, vier maal werd een tweede en drie maal een derde plaats behaald. Voor de meeste Nederlandse junioren-roeiers was dit de laatste wedstrijd en zo kon de jongste vier van Die Leythe met twee eerste plaatsen een ongeslagen seizoen af sluiten. Skiffeur Fred Prager incas seerde zaterdag zijn eerste nederlaag maar revancheerde zich gisteren uit stekend door te winnen. Bij de aller jongste jeugd werd Die Leythe in de a-categorie tweede achter 'Gouda' en eerste in de b en c-klasse. John de Vreede won in skif bij de 16- jarigen zowel de sprint als de kilo meter. Rob Florijn won de tweede afdeling van de skif bij de 17-18 Kieler Woche KIEL In Kiel is het afgelopen weekeinde de grootste zeilregatta ter wereld gehouden, de Kieler Woche. De uitslagen in de diverse klassen luiden Zaterdag: Soling: 1. Kuhweide (Wdld); Tem pest: 1. Mares «Wdld) Flying Dutch man: 1. Noel (Wdld), 38. Kars Mey- boom (Ned.); Finnjollen: 1. Doreste 'Spa), 40. Van der Veen (Ned). 50. Jaap Goede (Ned.), 61. Piet de Vries (Ned); Tornado: 1. Reg White (Gr. Br.); OK-Jollen: 1. Koelsch (Wdld); 420-klasse: 1. Arnold (Aus); 4. Theo Dietz (Ned). 9. Jan de Zeeuw (Nod), 20. Bas de Koning (Ned), 28. Berita Valk (Ned), 49. Marlies Hoek (Ned). Zondag: Flying Dutchman: 1. Seidl (Oos.), 20. Meyboom (Ned); Tempest: 1. Ma res (Wdld); Tornado: 1. Spengler (Wdld); Finnjollen: 1. Dawson-Ed- wards (Eng), 61. Van der Veen (Ned) 470-klasse: 1. Bolens (Ita)8. Sta- venuiter (Ned.), 22. Tans (Ned), 31. Van Pagee (Ned), 63. Van Vianen (Ned), 72. Nelis (Ned); Soling: 1. Sundelin (Zwe) 420-klasse: 1. Krimp- hove (Wdld), 18. De Koning (Ned), 19. Berita Valk (Ned), 29. Marlies Hoek (Ned), 44. De Zeeuw (Ned). jarigen. Ook de meisjes van Die Leythe roeiden sterk. Marianne Sta pel en Marijke Haanraats, pas eer stejaars roeisters, wonnen in de dub- beltwee voor meisjes tot 18 jaar de kilometer. Hetzelfde deden hun jon gere clubgenotes Anneli van der Reyden en Toos Star, die bovendien nog eerste werden op de sprint en, samen met 'De Amstel', in de dub- belvier. Zij waren met drie eerste plaatsen de meest succesvolle roei sters van het weekend. Judo, karate en Taekwon-do LEIDEN Sportschool Leiden or ganiseerde gisteren een judo-, karate- en Taekwon-do toernooi waaraan voor het eerst de afdelingen Noord- wijk, Noordwijkerhout en De Kooi deelnamen. Bij het judo van de da mes zegevierde Roza Wansink, bij de senioren (zwarte en bruine band) werd John Chen eerste. Bij de senio ren t/m blauwe band won Gerard Rehmann. Jeugd tot 25 kg: 1. Johan Reh mann. Tot en met 30 kg: 1. Robert Meertens. Tot 34 kg: 1. Christine Schouten. Tot en met 38 kg: 1. Paul de Nobel. Tot en met 42 kg: 1. Rern- co Zandbergen (die tevens Jeugd- judoka van het jaar werd. Tot en met 47 kg: 1. Driekus Verkade. Bo ven 52 kg: 1. Flip Nagtegeller. Taekwon-do jeugd tot 45 kg: 1. Eric Koolmoes. Tot en met 55 kg: 1. Viktor v. d. Oord. Boven 55 kg: 1. Patrick Chin a Fong. Dames: 1. Roza Wansink. Senioren tot 60 kg: 1. Jaap Wolters (met stylprijs). Tot en met 60 kg: Michel Dubbeldeman (met stylprijs). Tot 75 kg: 1. Tuisco Pet- zoldt. Boven 75 kg: 1. Koert Borst. Karate: 1. Aad Knopper. Honkbal HOOFDKLASSE Haax-lem/NicolsHotam/Storks 21, O VVOFeyenoord 51, Sparta Lottgering/Schoten 94, Olga/ADO- Orwo/HCAW 26; Hotam/Storks Haarlem/Nicols 110, Feyenoord O VVO 23, Lottgering/Schoten Sparta 1—0, Orwo/HCAW—ADO afg. Cricket HOOFDKLASSE AACHCC AAC 159 all out, HCC 160 voor 7. HCC wint met drie wickets. HerculesRood en Wit Rood en Wit 147 voor 7„ Hercules 83 all out. Rood en Wit wint met 64 runs. VOCQuick/Haag Quick/Haag 140 all out, VOC 142 voor 3. VOC wint met 7 wickets. Basketbalduel van 220 uur VLISSINGEN Zaterdagmorgen om 11 uur. is in de Vlissingse sport hal een basketbal-wedstrijd van start gegaan, die 220 uur aan een stuk door gaat duren, tot volgende week maandag 30 juni. Dit huzarenstukje hebben 24 MTS-ers op hun nek ge nomen. Het doel van deze marathon basketbal-wedstryd is geld verzame len voor invalidewagens voor de In valide Sportbond Vlissingen. De jon gens spelen steeds vier uur achter elkaar waarna ze vier uur rusten. Twee artsen en een hele staf van sportmasseurs begeleiden het team. Iedereen, ook de scheidsrechters wer ken belangeloos aan dit evenement Er zijn diverse attracties rond de wedstrijd. Zo is er ook een prijs voor de meest wakkere supporter. Maan dagmiddag 30 juni om drie uur zal het wereldduur-record basketballen gebroken zijn. Het spookbeeld dat de organisato ren steeds voor ogen hangt is ziekte van een der spelers. Als er namelijk één uitvalt kloppen de schema's niet meer en invallers worden niet ge accepteerd. Voor de recordpoging be staat grote belangstelling, ook van invalidebonden uit andere landen. Waterski De Nederlandse water skiër Jack Betonvil is gisteren in Rupelonde (Bel) tweede geworden in de Grote Prijs van België. Hij maak te, achter winnaar Eduardo Guggia- ri (Ita) over de 75 kilometer een tijd van 57 minuten en 42,7 secon den. Dammen Eef Nieuwenhuizen uit Wageningen is zaterdag in Utrecht Nederlands damkampioene gewor den. Zij veroverde een punt meer dan de kampioene van vorig jaar, Barbara Graats, die tweede werd. Kano Tijdens internationale kano-wedstrijden in Nottingham heeft de Nederlandse combinatie Ine ke Bakker en Marga Tollenaar het damesnummer k2 2500 meter gewon nen. Bovendien won Nederland het K-4-nummer 500 meter dames. Voetbal Eintracht Frankfurt en MSV Duisburg, de Westduitse beker finalisten, hebben 260.000 mark (on geveer 260.000 gulden) aan hun ont moeting in het Niedersachsensta- dion te Hannover overgehouden. Paardensport Frans van Herten heeft het afgelopen weekeinde tij dens een nationaal concours hippi- que in Hoofddorp een jachtspring- concours gewonnen met het paard Ilonka. Opvallend was dat Piet Mooy met drie paarden eindigde op de plaatsen drie tot en met vijf. Autosport De Nederlandse auto coureur Eric van Kempen heeft gis teren in Nijvel het Beneluxkampi- oenschap voor Formule Ford gewon nen. Hij maakte over de 55.2 km een tijd van 24 minuten en 8,7 se conden, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 138.811 ki lometer per uur. Maarten van Gin- niken werd tweede in de race voor het Europees kampioenschap formu le V. CHICAGO Het vermogen va Avery Brundage, de op 8 mei over leden ex-president van het Inter nationaal Olympisch Comité (IOC), zal voor een groot deel ten goede komen aan amateuratleten en de stad San Francisco. Het kapitaal, dat tussen de 25 en 100 miljoen dol lar (tussen ongeveer 60 en 250 mil joen gulden) wordt geschat, wordt in een soort fonds gestort. Een deel daarvan gaat naar een stichting voor amateuratleten van de universiteit van Illinois. Deze stichting werd door Brundage, in diens laatste levens jaar, met een storting van 330.000 dollar opgericht. Zyn verzameling oosterse kunst, waarvan de waarde ongeveer veertig miljoen dollar zou bedragen, schonk Brundage aan de stad San Fran cisco. Het kunstinstituut van Chi- Wielrennen De Italiaan Rober to Visentini is gisteren in Lausanne wereldkampioen wielrennen bij de junioren op de weg geworden. In de eindsprint versloeg hij de Nederlan der Ad Verstijlen en de Italiaan Al berto Maccusso. Visentini legde de 127,2 kilometer af in drie uur, 16 mi nuten en 36 seconden. cago, in welke plaats Brundage werd begraven, kreeg 100.000 dollar. Een hotel en nog enige andere onroeren de goederen zullen worden verkocht. De opbrengst gaat naar zes personen onder wie zijn weduwe, de vroegere prinses van Reuss, met wie hij in 1973 trouwde. Schoonspringen Lia Molenaar heeft in het afgelopen weekeinde bij internationale wedstrijden schoon springen in Wenen bijzonder goed werk gedaan door in een zeer sterk veld als zevende te eindigen. De Haagse springster, die na de ver plichte sprongen nog op de tiende plaats stond, klom na de vrye figu ren op naar de zevende plaats met 357.15 punten. Dé Zweedse olympi sche kampioene Ulrike Knape werd Voetbal Hajduk Split is gisteren voetbalkampioen van Joego Slavië ge worden. Door een overwinning van 5 1 op Olympia Ljubljana is Haj duk met nog één wedstrijd te spelen onbereikbaar geworden voor Vojvo- dina Novi Sad en Rode Ster. Vorig jaar was Hajduk Split ook kam pioen. Weinig succes ruiter-équipe FONTAINEBLEAU Zonder grote successen heeft de verzwakte Neder landse ruiter equipe dit weekeinde het internationale concours hippique in Fontainebleau afgesloten. Enkele goede individuele prestaties tijdens de Grand Prix en de landenwedstrijd van Harry Wouters van den Ouden- weyer met Salerno en Henk Nooren met Jaegermeister, plus een achtste plaats voor Nooren met Jaegermeis ter in een parcours a l'Americain was de totale oogst van deze twee dagen. Harry Wouters bleef foutloos in de Grand Prix, die werd gewonnen door de onbekende Zwitser Bruno Can- drian op Golden Shuttle, maar kwam er door een springfout in de barrage niet meer aan te pas. In de landen wedstrijd moest Nederland uitein delijk met de laatste plaats genoegen nemen. Winnaar werd Italië. Voetbal Wim Verzijl, geldschie ter van de eerste-divisieclub FC Dordrecht, zal zich terugtrekken uit de financiële raad van bijstand van deze vereniging. Deze raad zorgt elk seizoen voor 40.000 gulden. Door het vertrek van Verzijl kan de financië le toekomst van FC Dordrecht in ge vaar komen. MOORDECHT Het Nederlands kadettenteam (basketbal) heeft za terdagmiddag in Moordrecht ter ge legenheid van de opening van de nieuwe sporthal een exhibitie-wed strijd gespeeld tegen de landskam pioen van de jeugd, BS Leiden. De Leidenaars kenden vrij veel proble- men met de jonge tegenstanders, die zich aan het voox-bereiden zijn op het Europees kampioenschap volgen de maand in Griekenland. Voor het kadettenteam is oxxder andere Peter- Paul Maassen van BS Leiden ge selecteerd. De 16-jarige Leidenaar speelde zaterdag echter mee met BS, en ztjxi uitzending xiaar Griekenland staat nog niet vast. BS Leiden nam ixx de eerste helft een voorsprong, die het de hele wedstrijd niet meer af- stoxid. Bij de rust leidde BS met 5329. De tweede helft was voor de bomvolle sporthal minder interes sant, BS scoorde weinig en de ka detten wisten de marge vast te hou den. eindstand 8359. Gisteravond luidde BS de vakantie in met een feest voor de twee kampioensteams, de jongens junioren A en B. Willem Barentszstraat 23 -Telefoon (071) 34641" Gespreks- en informatiecentrum voor kantoorefficiency. Wij zoeken kontakt met kandidaten voor de funktie van voor het brengen van een inrichtingspakket in de nieuwbouw en de vervangingsmarkt, waarbij gevoel voor kleur, vorm en doel matigheid belangrijk is. en van voor de presentatie en verkoop van machines en apparaten voor cijfer en tekstverwerking, dupliceren, reproduktie en kommunikatie. Hierbij is bekendheid met de administratieve organisatie gewenst. Voor beide funkties denken wij aan iemand met een middelbare schoolopleiding, en kommerciële ervaring, in de leeftijd vanaf -sz 23 jaar. Belt u onze direkteur, de heer S. van der Ven, voor een gesprek over onze wensen en uw mogelijkheden en perspektieven. Bedrijf: (071) 34641*- Privé: (071) 52729

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 14