Hulp aan verkeers- gewonden is traag «/Msïf/Wv Jongeren naar Napels wordt niet gesaneerd Politie l oorschoten machteloos VOORSCHOTEN Wie in Voorschoten betrokken raakt bij een verkeersongeval en gewond raakt, loopt het risico vrij lang te moeten wachten op medische hulp. De politie staat machte loos, want ze is vrijwel steeds binnen vijf minuten aanwezig. Hulp aan slachtoffers wordt in Voorschoten nog steeds aan het toeval overgelaten. De dienstdoende huisartsen hebben onder lings een regeling, waardoor een bepaalde arts als eerste opge roepen wordt. In de praktijk blijkt veelal dat de huisartsen on bereikbaar zijn, omdat of de telefoon in gesprek is of de ronde gemaakt wordt langs de patiënten. DONDERDAG 19 JUNI 1975 OEGSTGEEST Een aantal leerlingen van de Montessorischool in Oegstgeest heeft het school jaar afgesloten met een project over water. Enkele groepen hebben zich beziggehouden met de polders, sloten, beken en zeeën. Het resultaat daarvan was gisteren te bewonderen in de school aan de EndegeesterstraatwegIn twee klassen waren de creatieve activiteiten van leerlingen ten toongesteld. Sommigen hadden gewerkt aan een boerderij-project, anderen hadden opstellen ge maakt over dieren die in en om het water leven weer anderen hadden tegels beschilderd met vo gels, vissen en waterkantactiviteiten. De verzamelaars en verzamelaarsters van oude stenen had den op een tafel hun vondsten uitgestald en voorzien van begeleidende teksten, zodat het een leuk geheel werd. Naast deze 'polderactiviteiten' hebben de leerlingen van de Montessorischool veel aan toneel ge daan. Het resultaat daarvan zal vanavond en morgen aan het grote publiek worden gepresen teerd. De ouders worden dan 's avonds om zes uur in het hoofdgebouw aan de Louise de Coligny- laan verwacht om de verrichtingen van hun kinderen te komen bewonderen. Maandagmiddag zakte een jonge vergen dat een huisarts, die toevallig elkaar bij het raadhuis, eerste hulpdienst heeft, thuis blijft s er zitten voor het geval dat er een on- per- geval is. De politie verklaart met nadruk dat niet de indruk gevestigd moet worden dat er artsen in Voorschoten Eerst na bijna een half een arts. Gisteravond sloeg sonenauto in de bocht bij het raad huis over de kop. Een zwaar gewon de moest twintig minuten wachten ongeveer in dezelf- heeft, verschijnt hij steeds zo snel mogelijk ter plaatse van het onge val. Helaas blijkt in de praktijk dat Voorscho- het oproepen van een arts te veel tijd vraagt door diverse omstandig- Helaas gebeurer ten nogal veel verkeersongevallen. Op papier klopt de eerste hulp vrij heden, aardig. Zodra de politie aanwezig is Er i waarschuwt deze een arts, de arts roept eventueel een ambulancewa gen op. Tot voor enige tijd was er edh ambulancewagen binnen de ge meente Voorschoten. Het bedrijf is er. echter mee gestopt en nu moet een ambulancewagen van buiten het dorp komen. De politie houdt daar thans rekening mee en neemt alvast zelf hét initiatief tot het oproepen van Er is maar een goede oplossing: een professioneler hulpverlening door een gemeentelijke geneeskundige dienst. Het raadslid Marselis heeft enige jaren terug al hierop aange drongen en bij de behandeling van de gemeentebegroting is dit een steeds terugkerende vraag geweest van het raadslid. Politiek bezien is er een lichtpuntje, want het betrokken raadslid maakt een goede kans vrij- K.P.J. MET SPORTENSPEL ZOETERWOUDE De KPJ in Zoeterwoude, die ook in de zomer maanden immer actief is, houdt a.s. zondag een sport- en speldag op het Loethe-terrein die om half elf aan vangt. Voor de dames staan de loop nummers over 100 en 400 meter op het programma en het hoogspringen Voor de heren de 400 meter en de 1500 meiteir en helt hoogspringen. Bij het touwtrekken zullen de ploegen bestaan uit twee dames en twee he ren. De ludieke sportspelen, die zul len worden afgewerkt zijn; zaklopen. zeephelling springwipwaterwedstrijd, kruiwagenrace en een eendenrace. Studio 17 zal het geheel muzikaal omlijsten. Burgerlijke stand Leiderdorp GEBOREN: Astrid. d. v. G. Leiden. Danltsja. d. O. W. T. M. van der Voet, Oegstgeest. Teun, z. v. H. Parrel en F. A. de Buvry de Mauregnault. Lilian P. M.. J. W. Zwart, W. M. Kok i E. L. van Weizen. Leiden. Bastiaan, v. P. Chrispijn en M. Pieë'te, Leiden. Vanuit Zoeterwoude )r. van Rhijnslxaat JOhanna M J. Bunschoten. Leiderdorp. de la Rie. Leiden. Lucas, z, v. L. Schippers en M. M. A. Vlas veld Voorschoten. Isabelle C. M. J. C. L. Hak en M. C. C. J. Doeveren, Lelden. Désiré, d. v. J. noldus en V. E. Kuperus. Lelden. Fok- ke, d. v. B. A. Magrijn en L. de Vries Lelden. Jasper, z. v. J. A. Venema A. Bandell. Leide: ONDERTROUWD: P. de Bella en M. an der Reijden. E. Vos en E. C. GETROUWD: A. van Mee te ren en Q van den Bosch. D. Meiners en C. M. M. B. van Vliet en V. C, J. van den Bergh P. van Putten en A. E. Kloet. C A. 'Parke en A. L J. J. Kersten. J. Teske, 77 jaar. vrouw. 72 jaar. an Eeek, 84 jaar. ZOETERWOUDE Voor de 3e keer zullen op 4 juli a.s. Zoeterwoudse jongeren naar een werkkamp in het Italiaanse Napels gaan. Het 20-tal zal ditmaal de reis per trein maken en zullen aan de slag gaan in het kindertehuis Casa Materna waar in de gebroeders Santi 400 kinderen uit volkswijken en achterbuurten hebben ondergebracht. Eerder heb ben zij gebouwen een grondige op knapbeurt gegeven. Tijdens het veertiendaagse verblijf is nu de zie kenboeg van de kinderen aan de beurt. De kosten van het geheel bedragen f 13.000,—. Reis- en verblijfkosten ter plaatse zijn begroot op f 6.000,- en voot de benodigde materialen is f 1.000,- uitgetrokken. De financie ring van het project was niet zonder problemen, maar is inmiddels rond. De deelnemers betalen zelf f 100,- per persoon. Van plaatselijke instel lingen is f 1.500,— ontvangen. De activiteiten van de deelnemers in de vorm van een bazar e.d. lever den nog eens f 1.000,— op. Het res tant wordt gefinancierd door C.R.M. met een subsidie van f 3.000,—, en bijdragen van de Generale Diakona- le Raad van f 3.500 terwijl de dia kenen van de N.H.-gemeente voor f 2.000,- bijdroegen. Verder wordt er nog gedacht aan een cadeau aan de beide broeders Santi, nu Casa Ma terna 70 jaar bestaat. Dit zou een pakket linnengoed moeten zijn voor het eigen ziekenhuis. Voor de bijdragen hiertoe is het rekeningnummer 37.53.04.150 bij de Rabobank beschikbaar. Het giro- de bank is 132068. LEIDERDORP Bewoners de Dr. Van Rhijnstraat kunnen ge rust zijn: er wordt niet gesaneerd. In 1971 al heeft de gemeenteraad van Leiderdorp het besluit genomen om de straat wél te saneren, maar de bewoners vonden en vinden dat he lemaal niet nodig. Bij de laatst ge houden openbare commissievergade ring van ruimtelijke ordening wa'ren Ze massaal naar het gemeentehuis gegaan om de commissie uit te no digen eens te komen kijken. En dat gebeurde gisteravond, onder leiding van wethouder Drenth. Ifi verschil lende gesprekken met de bewoners kwam de commissie tot de conclusie diait het raadsbesluit vam 1971 moest worden ingetrokken. Wethouder Drenth was door de bewoners over tuigd dat ze helemaal niet gesaneerd wilden worden. "We zullen met enkele bewoners- eigenaars een praatje gaan maken over de verschillende soorten subsi die-mogelijkheden'". Want er moet natuurlijk wel het een en ander wor den opgeknapt. Op de foto een stukje Dr. Van Rhijnstraat GEEN ONDERZOEK KABELTV LEIDEN Er zal waarschijnlijk geein onderzoek worden gedaan naai de behoefte aan kabeltelevisie in Leiden. B. en W. waren aanvanke lijk van plan dut steekproefsgewijs onder 1226 inwoners, verspreid over vijf stadsdelen in te stellen (kosten 7500 gulden», maar in de fractiever gadering van de PvdA bleek gister avond dat de meerderheid van de fractie ondier aanvoering van voor zitter Leo Meijer, het nut van een dergelijk onderzoek net inziet. Een onderzoek naar de behoefte aan ka beltelevisie, is vragen naar de be kende weg, was het voelen van het grootste deel van de fractie, te meer daar alle wijkcomïté's kabeltele visie bovenaan hun verlanglijstje hebben staan. Wethouder Van Aken bleek zich het standpunt van de fractie wel te kunnen indenken. In de gsmeieinteraadsvergadering van maandag moet de gemeente raad zich uitspreken over het voor stel van B. en W. om de totstand koming van een Centrale Antenne- Inrichting voor de gehele gemeente te bevorderen. LEIDEN Aan de RK techn^che school Don Bosco slaagden: Metaal- bewerken T-stroom: Martin v. d. Kooy, Wassenaar; Ton Wassink Lei den. Motorvoertuigen T-stroom: Eïic Brandt Leiderdorp, Martien van Rumt, Leiden; Johan v. Rijn, War mond, Eric v. d. Zalm, Voorschoten. Eiectrctechniek T-stroom: Jan Har- land, Dick van Kampen, Henny Montanus, Loek Staats, allen Leiden, Paul Bastiaans René Kriek, Voor schoten, Jos v. d. Drift, Cor van Veen Zoeterwoude. Fünmetaalbewerken T- stroom: Ton Ammerlaan, Zoeter woude; Jan v. Mierlo, Leiden. Me- taalbewerken P-stroom: Ton Was sink Leiden. Timmeren P-s'.room: Hans Dubbeldeman, Cor Stouten, Ben v. Wee'rlee, allen Leiden; Menno v d. Poel, Zoeterwoude. Motorvoertui gen P-stroom: Martien van Rumt; Wim Rekelhoff; Fred Segaar, allen Leiden; Eric Brandt, Leiderdorp; Jo han van Ryn, Eric v. d. Zalm. Voor schoten; Ruud Bentvelzen John de Ruyter, Wassenaar; Mattiê Bruines, Zoeterwoude. Electrotechniek T- stroom: Jan Harland; Dick van Kampen; Leo v. Schagen; Jos v. d. Vooren, Harm v. d. Weijden, allen Leiden; Jos v. d. Drift; Cor v. Veen; Rcb v. Klink: Flip v. Velzen, allen Zoeterwoude; Paul Bastiaans, René Kriek, Voorschoten; Alex Rooyak- kers; Leo Oudshoorn, Wassenaar; Henrie van Geffen Leiderdorp; Mi chel v. Tongeren," Warmond; Aat Voort, Oegstgeest. Fijnmetaalbewer- ken P-stroom: Ton Ammerlaan, Wi- bo v. d. ploeg, Zoeterwoude; Jan van Mierlo; John Bavelaar; Vincent Ha- b'raken; Rinus Nieuwenburg. allen Leiden; Henk Engels, Wassenaar; Ronald van Tienhoven Oegstgeest. In het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" zijn geslaagd voor het diplopia ziekenverpleging B de da mes: W. C, van Dam en B. Nieu- wenhuis en de heren: P. Aarts; M. C. O. M. Bakx; J. A. Brugmans; E. W. van Doorn; A. Hoeksema; J. A. A. Jansen en T. L. Kuyper. Apoheken Apotheek Wll- Dierenhulpdienst Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwd» moederzorg! Terweepark 2 tel. 51068. mej. J Schrama (maatschappelllle werkster) Gezinsverzorging 45 tel 49441 Koordstudio 25 60 44U00 Voor adv mattes etc Werkdagen vao Ontmoetingsruimten W*r zondag van 20 tot 28 uu capten Elke donderdag van i 2—4 uur nam Gespreksavonden schap W*o 8 uur nani 11. Oegstgeeft vr 8 15 ut HenariKDiaouiiiPü Kaadsvergaderillg Bureerraadsman VOORSCHOTEN De agenda van de gemeenteraad vrijdagavond 20 juni om acht uur. De agenda heeft o.m. de navolgende punten- voorstel tot benoeming van een wethouder: beëindiging van de exploitatie van complex I van het woningbedrijf (Burgemeester Vernèdepark) en overdracht van de vrijkomende grond aan de Christelijke woningbouwver eniging "Voorschoten"; verlenen van geldeiyke steun aan de Christelijke woningbouwvereni ging "Voorschoten" ten behoeve van de bouw van 64 woningwetwoningen: voorstel tot aankoop van gron den, gelegen in het complex "Noord- Hofland" voteren van een krediet voor het asfalteren van wandel en parkpaden; verhogen van de gemeentelijke garantie voor door de Stichting Openbare Bibliotheek Voorschoten te sluiten geldleningen: voorstel tot het aanvaarden van de exploitatie-resultaten van het bi bliotheekwerk in de gemeente Voor schoten; voteren van een krediet in ver band met een éénmalige bijdrage in de stichtingskosten van een nieuw clubgebouw, ten behoeve van de Ten nisvereniging "Forescate" Voorscho ten: beschikbaarstellen van een aan vullend krediet voor de kosten ver band houdende met de voorbereidin gen voor de bouw van een zwembad; benoemen van leden van de com missie voor sport en recreatie. Begijntje Sexueei vuurncntingsceutruni hof 2 (Rapenourgi Dl 7 30lo aam en wu 7 308 30 uui aa Moeders voor moeders chick 32 Oeesteeest tel 071 5 Sociale raadsvrouw aensiacr^GerechMO "w*e'ö^ui Noord v Hogenclurpstraat 36 ai •1130 uui vrn Kout Drtftsua Vormingscentrum 1 roet Programma Iroei Jougerent agr ;sgroep Werkgroej Ongeval in Voorschoten LEIDEN Even na acht uur is een auto, die vanuit de richting Lei den naar Leidschendam reed ter hoog:e van het gemeentehuis van Voorschoten uit de bocht gevlcgen en via de stoeprand tegen de midden berm aangekomen. De auto, die werd bestuurd door een Zoet er woudenaar. sloeg driemaal over de kop. De be stuurder en een passagiere die uit de auto werd geslingerd, zijn met schaafwonden en hoofdpijnklachten overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Opvallend detail: de twee droegen geen veiligheidsgtfrdels. Toer De twaaJf Statensteden kwamen in 1572 bijeen in Dordrecht en besloten onder leiding van Willem van Oranje tegen de Spanjaarden te vechten. En nu wordt er voor de tweeëntwintigste keer de Stat en tocht georganiseerd: ten toertocht voor automobilisten langs de twaalf Statensteden. Er kan gestart worden vanuit elk van de twaalf steden. Alkmaar, Dordrecht, Edam. Enikhuizen. Gorinchem, Gou da. Haarlem. Hoorn. Medernblik, Monnickendam. Oudewater en, jawel. Leiden. Het is de bedoeling dat alle deelnemers in Oudewater meedoen aan een défilé. Het geheel vindt plaats op zaterdag 19 juli en u kunt zich tot 27 juni inschrijven by de VVV aan het Stationsplein. U kunt de tocht helemaal op uw gemak rij den, u hoeft niet te racen, en u kimt 'm ook voor de helft rijden. Deaik er in ieder geval om: voorzichtig aan. krant van 24 oktober 1914 lag bij C en A in de Breestraat; bij V en D in de Maarsmansteeg lag de krant van 2 januari 1913; in de Haarlem merstraat bij Oudshoorn kon u de krant van 1 november 1913 aantref fen: en bij Zandvliet'in de Haarlem merstraat was de krant van 26 maart 1914 verstopt. En, zoals mevr. Lam- brechts zegt, die de tweede prijs had „Aurora, Breestraat, is gesloten maar in het kastje aan de gevel hangt elke dag dé Krant van vandaag, het Leidsoh Dagblad in het Leids City Centrum". Mooi hè? Redactie Paul Wolfswinkel bestuur het opnieuw proberen. Papier Help! Wijk Puzzel U heeft al kunnen lezen wie er ge- wonaren hebben bij de krantenpuzzel van het Leidsoh Dagblad en het Leids City Centrum. Maar wat was precies de goede uitslag? Welnu, de luamtetn waren als volgt verütopt: de In de wijkkrant van het Mors- kwartier, „Het Muiderslot", weer allerhande informatie. Nieuws van de peuterspeelzaal, een verhaaltje over 't uitstapje naar de Keukenhof, een introductie van de voetbalvereniging DOCOS die nieuwe velden krijgt in het Morskwafltier. en ook zowaar een recept van kip met oregano. Een verzoekje van de peuterspeel zaal: wie heeft er oude overhemden, en een koffiezetapparaat of koffiepot met filter? U kunt ..Het Muiderslot" helpen door oude kranten op te ha len: door gebrek aan ophalers ging een goede bron van inkomsten ver loren; het komend seizoen wil het Als u ergens wilt helpen hoeft u niet om werk verlegen te zitten. Ook de Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers „Rijn en Lek" kan uw hulp gebruiken: de Stichting zoekt vrouwelijke vrijwilligsters die aan buitenlandse vrouwen (Turkse en Marokkaanse) Nederlandse taalles willen geven, voornamelijk in Leiden- Zuid-West. De Stichting schrijft: „Het is de bedoeling dat iedere deel nemende Nederlandse vrouw één of twee keer per week naar de buiten landse vrouw toegaat en haar thuis lesgeeft. Een les neemt ongeveer één tot anderhalf uur in beslag. Aan de deelneemsters wordt informatie en begeleiding gegeven door de Stich ting". Als u er meer van wilt weten kunt u terecht aan de Doezastraat 34, op woensdag 25 Juni om 9.30 uur is er weer een bijeenkomst. Kimt u niet komen, bel dan naar Gouda (01820 10055), daar op kantoor zitten Lies- beth Tielen en Lineke Blokland die u informatie kunnen geven. Denk ook eens aan een buitenlander op z'n tijd. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Justine Pe- trone 11a d. v. A. C. Broekers en A. Knol, Brechtje Jeannet-te Eliza beth Petronella d. v. N. C. A. Zo t en H. J. P. van Loon, Rutger z. v. J. G. Goekoop en J. M. E. Ammer laan. Renzo, z. v. W. Oudshoorn en A. Calkhoven. Stefan Frederik Hen drik z. v. A. M. van den Berg en E. A. M. Verhoeven, Helma, d. v. G. Glasbergen en J. Vreeken, Douwe z. v. J. Hobbij en F. J. Zeeman. Hendrik Jacobus z. v. H. J. van der Laan en M. van der Plas. Wilhelmus Gerardus Adrianus z. v. G. L. van Goozen en W. G. M. van Slingerland Nienke Renske d. v. E. S. Wiersma en A. van Baaien, Arie Johannes z. v. A. N. Kuijt en K. Hoek. Overleden: C. Sneekes (53) vrouw, A. Plu (83) man. Getrouwd: A. J. van Weers en L. M. Campfens, J. T. J. van Duyn en M. E. J. Zoetelief. Kleuter gewond bij oversteken LEIDEN Een 5-jarig Leidenaar- tje kreeg een hoofdwond en een been fractuur bij een ongeluk gister avond op de Agaathlaan. De Jon gen stak plotseling hollend de rijbaan over juist op het moment dat er een bromfietser voorbij kwam. Hij moest door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis worden overge bracht. LEIDERDORP „Dit ivordt een van de laatste scholen in Lei derdorp die zonder architect ge bouwd wordt", aldus penning meester Bulens van het school bestuur van de Christelijke Mavo. Deze school, de tweede in het Bui tenhof, wordt geheel gebouwd door PellikaaJi Bouwbedrijf b.v uit Tilburg en zal over 5 a 6 maanden zijn deureji kunnen openen. 488 Palen gaan er totaal in de grond onder dit vrij uitge rekte schoolgebouw van 13 leslo kalen, directie en personeelsruim ten een grote, centraal gesitueer de overblijf ruimte waar 550 per sonen tegelijkertijd kunnen ver toeven. Een multifunctionele, aula-achtige ruimte met lees- en studienissen etc. Na afloop van het slaan van de eerste paal. gis- termiddag, vertrok de stoet geno digden naar de christelijke kleu ter- en basisschool 'Samen On derweg', waar directeur Groene- veld meedeelde dat de stichtings kosten van deze school 3 miljoen gulden bedraagt. Het bijzondere van deze school is ook de grote gymnastieklokaal van 12x21 me ter en die die 5V2 meter hoog is, ivaarin eenzelfde 'pulastic'-vloer komt als in de sportzaal 'Op Dreef'. Deze vloer op pvc-basis wordt gegoten op een verende on- dergond van gemalen autobanden en is geschikt voor vele doelein den. Het is de bedoeling dat deze zaal ook voor verenigingen en buurtgebruik beschikbaar zal zijn. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagoiad B V Witte Smgei 1 Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en admmi stratie 071-25041 TeielooD redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement i 35.91 Per post t 40.31 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijving geeD mimstratle- en tncassoKosten Nabezorging van 18.00--20 00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Lndien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2