'Forest Hills' nu op kunststof Caballero bruin en'n blauwe spijkerbroek ill IRTI mm Spanjaard Oliva naar imponerende ritzege anders dan andere. Sanocel/Saturnus wil zo snel mogelijk omhoog Eindhoven krijgt vier ton subsidie u De bruine Caballeto's geven kleur aan jj alle daagse dingen. f| im\m filf jlij/i U lVuTpli CABAILRRO CABALLERO s ^TiS DONDERDAG 19 JUNI 1975 8SE&9 PAGINA 15 NEW YORK Voor de eerste maal in de geschiedenis zal het traditionele tennistoernooi van Forest Hills (27 augustus tot 7 september as.) op kunststof banen worden gespeeld in- plaats van op gras. De organisatoren van de Open Amerikaanse Kampioenschappen hebben op elf banen het gras vervangen door een kunststoftoplaag, genaamd 'Hart-tru'. Deze banen hebben min dezelfde eigenschappen als pese gravel banen. De verandering aangebracht op aandringen van de 62) spelers, die zich dikwijls hebben be klaagd over de slechte kwaliteit terstand had van 3—5. Ook de Euro- Australische Goolagong werd uitge schakeld: door Pam Teagarden (86, Billie Jean King overklaste de Het bestuur van de nieuwe handbalcombinatie zittend v.l.n.r.: de heren Gouio (penningmeester) Kagie (voorzitter)Kok (secretaris)Van Hulst (wedstrijdsecretaris)Staand: mevrouw Schulte (jeugdafd.) en J. Jansen (pers en propaganda) Fumiss zwemt tweemaal naar wereldrecord het gras op de „West Side Tennis Engelse Lesley Charles met 60, 63 Club" van Forest Hills bij New York. De keuze van het nieuwe oppervlak, dat veel langzamer is dan gras, heeft Wiet de algehele instemming van de spelers. Het brengt degenen, die het vooral moeten hebben van een harde service en eerste volley als John Newcombe, Stan Smith en Arthur Ashe in het nadeel en bevordert de kansen van trage baanspecialisten als de Zweed Björn Borg, onlangs winnaar van de Franse kampioen schappen, de Mexicaan Raul Ramirez (winnaar van Rome), de Argentijn Guillermo Villas en die Amerikaan Jimmy Connors, die zich nog altijd beter thuis voelt op gravel dan op gras. Alleen een complete speler zal van nu af aan de Open Amerikaanse Kampioenschappen kunnen winnen, is het oordeel van Billy Trabert, de oud-Daviscup aanvoerder van het Amerikaanse team, die gisteren in zijn functie van toernooi-directeur de pers rondleidde. Volgens hem zullen' de banen de komende weken vanzelf sneller warden', ook ai omdat gebruik zal worden gemaakt van een nieuw aangepast soort tennisballen. Het prijzengeld voor het komende evenement is hoger dan ooit: 309.430 dollar tegen vorig Jaar 271.720 dol lar. De winnaars van het heren- en dames enkelspel ontvangen elk 20.000 dollar. Aangezien men verwacht dat op de nieuwe bannen de slagenwisseldngen langer zullen duren, heeft men tot aan de zestiende finales de duur van de partijen beperkt tot hooguit drie inplaats van vijf sets. Tom Okker heeft gisteren in de derde ronde van het internationale tennistoernooi in Nottingham gewon nen van de Amerikaan Jeff Boro- wiak: 4—6, 6—3, 6—2. De Nederlan der bereidt zich voor op het toernooi van Wimbledon, dat maandag be gint, en waarvoor hij als negende is geplaatst. Er deden zich gisteren op de grashamen van Nottingham nogal wat verrassingen voor. Zowel Kodes (door Richey), Metreveli (door Car- michael) als El Shafei (door Dent) werden uitgeschakeld. Jim Connors, de grote favoriet, versloeg Brian Gottfried met 8—9, 6^3, 6—2. In Eastbourne leed de Tsjechoslo- waakse Martina Navratilova, voor Wimbledon als tweede geplaatst na Chris Evert, in de tweede ronde da mesenkelspel een verrassende neder laag tegen de Britse Glynis Coles. Deze zegevierde met 46, 75, 75, hoewel zij in de tweede set een ach- i Virginia Wade behaalde telloze zege op de Zuidafrikaanse Kuyper: 61, 63. LONG BEACH Bruce Furniss voor de wereldkampioenschappen in min 51.41 heeft gisteren tijdens de selectiewed- Cali het wereldrecord op de 200 me- 0,15 sec onder het record strijden voor de Amerikaanse ploeg ter vrije slag twee maal scherper landgenoot Tim Shaw. gesteld. In de series kwam de 18-ja- Furniss zegevierde gisteravond rige zwemmer uit Californie tot de finale in 1 min 50,89 sec. EINDHOVEN B. en W. van Eindhoven willen de voetbalclub "Eindhoven" een subsidie verle nen van f 400.000. Daarnaast stelt het Eindhovens college de ge meenteraad voor een garantiele ning van f 200.000 uit het verleden niet op de voetbalclub te verha len. Het college van B. en W. ver bindt twee voorwaarden aan de ze subsidiering: voor het aangaan van arbeids- en transferovereen komsten moet de voetbalclub toe stemming hebben van het college van B. en W. en de sectie betaald voetbal moet worden onderge bracht in een stichting. Met bei de voorwaarden is het bestuur van "Eindhoven" in principe akkoord gegaan. De subsidie van f 400.000 geldt voor de eerstkomende drie seizoe nen. De schuldenlast die heeft ge leid tot de recente faillissements aanvrage kan worden voldaan uit een speciaal fonds dat wordt ge vormd door een schenking van f 100.000 uit het bedrijfsleven en totogelden voor een bedrag van f 76.000,-. Leeds United zal het bod van een miljoen gulden dat Bayern München heeft gedaan op Joe Jor dan afwijzen. Leeds heeft er geen oren naar Jordan af te staan. "Al lemaal waardeloos. Ze ver knoeien hun tijd", was gisteren het kernachtige oordeel van Mau rice Lindley, de assistent van de manager van Leeds United, over de werfpogingen van de Duitsers. Jordan zelf schijnt intussen wel zin te hebben de gelederen van Bayern te gaan versterken. Paul van Himst gaat spelen voor RWD Molenbeek. De 31-jani- ge Belgische international, die zes tien jaar voor Anderleoht is uitge komen, heeft de nieuwe Belgi sche landskampioen 125.000 gulden gekost. Van Himst, die 81 keer voor het Belgische elftal heeft gespeeld, had zijn afscheids- (benefiet-)wed strijd bij Anderlecht al achter de rug. Na Pelé, Simoes en Eusebio heeft ock Jimmy Johnstone, ster- aanvaller van Cetic Glasgaw de verleiding van de Amerikaan se dollar niet kunnen weerstaan. Jimmy, bijgenaamd "De vliegen de vlo", die deel uitmaakte van het team van Celtic, dat in de laatste tien jaar negenmaal Schots kampioen werd, heeft ge tekend voor de San Jose Earth quakes. De eerste dlvisieclub FC Vlaardingen '74 heeft spitsspeler Cees Zwanborn van de Rijswijk- se amateur-hoofdklasser RVC ge contracteerd. Zwanborn is 23 Jaar en is twee keer uitgekomen voor het Nederlands amateurelftal. Kamptoen Olympiakos Pi raeus heeft gisteren de Griekse voetbalbeker gewonnen. In de fi nale, die voor ruim 45.000 toe schouwers werd gespeeld in het Karaiskakisstadionj werd Pana- thinaikos verslagen met 1-0. Hét Nederlands militair elf tal speelde als voorbereiding op het CISM-eindtoernooi, dat eind juli in West Duitsland wordt ge houden, gisteren in Harderwijk een oefenwedstrijd tegen de eer ste klasser zaterdagvoetbal VVOG. De legerploeg won met 3-1. Engeland, West-Duitsland en Italië zullen het komende sei zoen met vier clubs mogen deel nemen aan het toernooi om de UEFA-Cup. Spanje en Zweden kunnen drie teams inschrijven. Voor Nederland, dat de laatste jaren op voetbalgebied toch wel kan wijzen op iets betere presta ties dan Zweden, zijn twee plaat sen ingeruimd. De loting voor de eerste ronde van alle Europese bekertoernooi en is op 8 juli, in Zürich. LEIDEN Als de toekomst voor de nieuwe handbalvereniging die de regio Leiden, sinds gisteravond rijk is net zo glad verloopt als de op richtingsvergadering van gisteravond dan mogen de initiatiefnemers voor zitter Wim Kagie en Herman van Hulst van respectievelijk Sanocel/- HVL en Apollo, over het samengaan van de genoemde verenigingen niet ontevreden zijn. Om 8 uur werd de vergadering geopend en om 10 uur was de zaak beklonken. Misschien dat het vinden van een nieuwe naam bij sommigen nog bange verwach tingen wekte het zou bepaald niet de eerste maal zijn dat Juist die bij komstigheid een fusie in de sport wereld op het nippertje deed misluk ken maar het bleef ook op dit punt Lij een opmerking tijdens de rond- Jeugdtrainer Roodenburg LEIDEN De Leidenaar J. Koet de nieuwe jeugdtrainer geworden an Roodenburg. De heer Koet, die het afgelopen seizoen heeft ge traind bU VNA, volgt Peter Ciere op. Hij bleef daarmee die vanwege werkzaamheden in de zijn avonduren niet meer beschikbaar is. De heer Koet gaat bij Rooden burg de Junioren al, a2, bl en b2 trainen. ADVERENTTE In Ronde van Zwitserland LAAX De Spanjaard Andres Oli va zorgde gisteren voor de indruk wekkendste ritzege in de Ronde van Zwitserland. Hij bekroonde een solo van 122 kilometer door kale vlakten, sneeuw en mist met een winst van büina drie minuten. Eindelijk een Spaanse triomf in de ronde, die nog altijd Roger de Vlaeminck in de leidertrui te zien geeft met een voorsprong van 52 seconden op Ed dy Merckx. Oliva, deel uitmakend van KAS, was al na tien kilometer in het ge zelschap van de Italiaan Passuelo ontsnapt, maar door het niet opkop rijde van ziin metgezel liet Oliva zich enkele kilometers later weer terugvallen in de groep. Kort daar op sprong de Spanjaard opnieuw weg en weer reageerde Passuelo. Oli va liet zich nu niet ontmoedi gen door het „kinderachtige" tij den van zijn medevluohter en bleef tempo maken. Pas toen de voorsprong van Oliva, die zijn rivaal simpel had gelost, was opgelopen tot bijna negen minuten werd ^et peloton wakker. Roger de Vlaeminck en Eddy Merckx sleur den de groep uiteen. De winst van Oliva, die alleen door d< koude en sneeuw ploeterde, werd met de mi nuut kleiner en bedroeg bij de fi nish nog "slechts" 2.50 min. op de Zwitser Salm, die zich van de ach tervolgers had losgewerkt. De Vlae minck kwam in het gezelschap van Merckx, Pfenninger en Pronk over de eindstreep, zodat er in de hoogste regionen niets veranderde. Zelfs Oliva schoot niet zo veel op met zijn triomf. Zijn achterstand was reeds dermate groot, dat hij voor de vedet ten geen gevaar was. UITSLAG: 1. Oliva (Spa) 168 kilometer in 4 uur, 37 minuten en 22 seconden. 2. Salm (Zwi) op 2.50 min. 3. Pozo (Spa) op 3.01, 4. Zilioli (Ita) z.t. 5. De Vlaeminck (Bel) op 3.03, 6. Merckx (Bel) z.t. 20. Pronk (Ned) z.t., 24. Tabak (Ned) op 3.36 min., 35. Schuiten (Ned) op 4.29, 39. Van den Hoek (Ned) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. De Vlaeminck (Bel) 36 uur, 56 minuten en 28 seconden, 2. Merckx (Bell) op 52 sec., 3. Pfenninger (Zwi) op 57 sec., 4. Riccomi (Ita) op 1.02, 5. Pronk (Ned) op 2.00, 16. Tabak (Ned) op 9.01, 27. Schuiten (Ned) op 16.22, 48. Van den Hoek (Ned) op 31.14. De Australiër David Allan heeft gisteren d- achtste etappe van de ronde van Italië voor amateurs ge wonnen. Hij legde de 170 kilometer, van Vieste naar Corato, af in 4 uur, 57 minuten en 16 seconden. De Itali anen Guerrini en Vedovello werden tweede en derde. De Italiaan Gial- dini behoudt de eerste plaats in het algemeen klassement. Gerben Karstens is gisteren in het Belgische Zwijndrecht vijfde ge worden in een wegwedstrijd voor beroeps renners. Winnaar werd Pa trick Sercu, die de 140 kilometer af legde in 3 uur en 19 minuten. Wereldkampioen Cees Stam won in Oudenbosch op overtuigende wij ze een stayerswedstrij dHij won twee van de drie manches van 10 kilometer. De derde manche was voor Been. Bij de sprinters, was de Belg Robert van Lancker een klasse apart. Hij won alle vijf series met grote over tuiging. De beste Nederlander was Bert ten Tije, die een derde plaats greep. Ten Tije leed twee nederla gen, tegen Van Lanoker en de Austra liër Clarck. -Ben Koken (24) heeft een con tract gekregen bij Frisol, die hem heeft vrijgekocht van Alsaver. Koken zal voor Frisol als zesde man in de Tour de France starten naast Hen- nie Kuiper, Fedor den Hertog, Cees Priem en de Belgen José de Cauwer, en Willy Vanneste. Zondag na afloop van de nationale kampioenschappen worden de vier overige renners aangewezen. il n li li li ii ii II II li ll li SS: >,5- vraag van een enkel lid die de vondst Sanocel/Saturnus toch niet specta culair genoeg achtte. Duidelijk werd wel dat de nieuwe vereniging presta tie nastreeft. Zo snel mogelijk om hoog, zowel met de dames als de he ren, luidt het devies. De trainer van ae herenafdeling. Herman Hoops, was wat dat betreft optimistisch. "Ik heb bij Apollo talent gezien dat sa men met het eveneens aanwezige talent van Sanocel/HVL verwachtin gen rechtvaardigt voor betere pres taties in de toekomst". Vrij spel Ria Hassefras en Maasdijk zwemmen onder de NK-limiet KATWIJK In zwembad De Mie- reweide was gisteravond de zwemtop van de kring Gouwe Rijnstreek weer bijeen om de strijd om de kringkam pioenschappen voort te zetten. Door de onder-tien groep werd er ge zwommen op de 100m schoolslag. Voor de ouderen stonden 400m vrije slag, de 100m rugslag en de 100m vlinderslag op het programma. Ma rie Louise van Schaik (AZC) en voor al Edward Maasdijk (ZiJl/LGB> zwommen op de 400m vrije slag goed, en hadden dan ook geen moeite om in hun categorie de titel te ver- Op de rug- en vlinderslag vielen niet veel toptijden te noteren. Het best deden het de winnaars op de 100 m vlinderslag in de onder-veer tien groep, Ria Hassefras (Zijl/LGB) en Edward Maasdijk, die beiden on der de limiet voor de Nederlandse kampioenschappen bleven. UITSLAGEN: 100m schoolslag meisjes 0/10: 1) Patricia Walden-een Zijl/LGB 1.37.1. 2) Margit Noll AZC 1.39.1, 3) Helen Cats BZenPC 1.40.7, idem Jongens: 1) Wilco v.d. Zeeuw LZ'86 1.38.4, 2) Peter Nagorka AZC 1.39.6, 3) Robert Verheul AZC 1.46.5, 400m vrije slag: meisjes 0/12: 1) Marie Louise van Schaik AZC 5.17.6, meisjes 0/14: 1) Helma van Brakel AZC 5.047, meisjes 0/16: 1) Rosemary Vonk, Zijl/LGB 5.05.7, dames: 1) Gemma van Buuren Zijl/LGB 5.30.8, Jon gens o/12: 1) Richard Bottenberg. BZenPC 5.26.2, jongens 0/14: li Ed- •ward Maasdijk Zijl/LGB 4.39,4, jongens 0/16: 1) Alfons Ariëns Bzen PC 4.54.6, heren: 1) Peter Wolters, Zijl/LGB 4.47.2, 100m rugslag: meis jes 0/14: 1) Helma van Brakel AZC 1.16.7, meisjes 0/16: 1) Rosemary Vonk Zij/ILGB 1.16.7, dames: 1) Karin de Koker HZV 1.16.7. Jongens 0/14: 1) Gerard Bosman AZC 1.15.5, Jongens 0/16: 1) Walter Hollmann Zijl/LGB 1.13.0. heren: 1) Rob Ja- link AZC 1.09.8, 100m vlinderslag: meisjes 0/14: 1) Ria Hassefras Zijl/ LGB 1.15.2, meisjes 0/16: 1) Moni ca de Bolster Zijl/LGB 1.18.1, da mes: 1) Karin de Koker HZV 1.18.3, Jongens 0/14: 1) Edward Maasdijk Zijl/LGB 1.12.6, jongens 0/16: 1) Alex van Belkum Zijl'LGB 1.09.4. heren: 1) Rob Jalink AZC 1.06.7, 4 xlOOm wisselslag est. dames: 1) Zijl LGB 5.08.5, heren: 1) Zijl/LGB 4.41.4. Atletiek De hoogtepunten bij de internationale damesatletiekwed strijden die gisteravond in Stuttgart zijn gehouden, zijn letterlijk en fi guurlijk in het water gevallen: stro mende regen, te lage temperatuur er een hinderlijke wind stonden bij de loopnummers klassetijden in de weg. Opvallend was de nederlaag van de Olympische kampioenen op de 100 meter horden, Annelies Erhardt Zij werd verslagen door de Westduitse Marlies Koschinsky in 13,2 seconden een nieuw Westduits record. Boksen De Spanjaard Jose Ramon Gomez-Fouz heeft gisteren in Barcelona met succes zijn Euro pese titel in het lichtwelter verde digd. Hij versloeg zijn uitdager de Italiaan Romano Fanalli op punten. Voetbal Roemenië versloeg gis teravond In Kopenhagen Denemar ken met 2—1. Het was een wedstrijd in het kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen. Roemenië heeft zich voor de volgende ronde ge plaatst. Eveneens in het voor-olym pisch toernooi speelden in Stavanger de ploegen van Noorwegen en Fin land tegen elkaar gelijk: 11 De Noren komen in de volgende ron de Wielrennen Paus Paulus de zes de heeft volgens een bericht in het in Rome verschijnende blad "U Tem po" de fiets die hij onlangs neeft gekregen van Eddy Merckx wegge geven. De nieuwe bezitter van het rij wiel. waarop de Belg vorig 1aar we reldkampioen werd. is pater Don Battista Mondin, die mogelijk geen tour-aspiraties heeft, maar die toch in kringen van geestelijke waardig heidsbekleders op het gebied van UrUeii ecu zekere reputatie geniet.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15