ésar nu aï opvolger van Schooten UL/A 9 Uitzege Karstens in Luxemburg Leeds in beroep bij UEFA 7ervoort en v. Gemert un internationale lijst Versnelde trainerswisseling bij UVS Als ik zondag mijn slag sla inde Nationale Lotto, laat ik Duitsland-Nederland nóg een keer spelen. ri 'n gokje maken? 't wordt geweldig! ÏSDAG 17 JUNI 1975 SPORT PAGINA 9 JEN HAAG Joop Vervoort en Duitsland en Spanje. Vervoor's laat- .e van Gemert zijn gisteravond ste optreden buiten de landsgrenzen or de beoordelingscommissie op was de UEPA-jeugdwedstrijd Liech- »nd van hun prestaties in het af- tenstein - Luxemburg. Nieuw op de open seizoen van de internationa- lijst zijn Beek en Hoppenbrouwer. 6cheidsrechterslijst afgevoerd. Van De beoordelingscommissie heeft de inert, die nu evenals Vervoort in- zeven scheidrechters aangewezen, die nationaal uitgefloten ds arbitreerde voor de internationale lijst van het jjig jaar nog in West Duitsland seizoen 1975/1976 zullen worden op eens de eindronden van het toer- gegeven. De scheidrechterscommissie oi om de wereldtitel. Onder zijn heeft daarna de rangorde samenge- Jing leverden Brazilië en Schot- steld, die er als volgt uit ziet: ld toen een bikkelharde strijd. 1. Leo van der Kroft; 2. Charles jf laatste interlandwedstrijd, die Corver; 3. Theo Boosten; 4. Frans n Gemert dit seizoen leidde, was Derks; 5. Jan Beek; 6. Ben Hoppen- amateurontmoeting tussen West brouwer; 7. Jan Keizer LEEDS Leeds United heeft giste ren bekend gemaakt in beroep te gaan tegen de straf, die de Europese Voetbal Unie (UEFA) de club heeft opgelegd. De UEFA heeft Leeds uit gesloten van Europese bekertoernooi en voor een periode van vier jaar, met die restrictie dat de straf zal zijn voltooid wanneer Leeds twee keer geen gebruik heeft kunnen maken van zijn recht op deelne ming. De straf werd uitgesproken na dat supporters van de Engelse club zich tijdens en na de finale van het toernooi van de landskampioenen te Parijs, tegen Bayern München, ern stig hadden misdragen. Keith Archer, de secretaris van Leeds, zei dat gisteren een telegram naar het kantoor van de UEFA Zürich was gezonden om beroep aan te tekenen en dat daarin tevens was gezegd dat een uitgebreide brief spoedig zou volgen. Archer verwacht te dat de zaak tegen Leeds nog deze maand in beroep zou worden behan deld. Vier van de directeuren van Leeds namen de beslissing in afwe zigheid van voorzitter Manny Sussons die op dit moment met vakantie in Frankrijk is. Manager Jimmy Arm- field vertelde erg gelukkig te zijn met de beslissing, waar hij overigens sterk op had aangedrongen, van zijn directeuren. SPLIT Het bestuur van de Joegoslavische voetbalclub Hajduk Split heeft de transfer van interna tional Branco Oblak naar de Bun- desligaclub Schalke '04 ontkend. Ook Juventus, dat een bod van twe mil joen op de middenvelder deed. zou alle hoop kunnen laten varen, want in de officiële verklaring, die het be stuur gisteren uitgaf, werd meege deeld dat de 28-jarige Oblak ook het volgend seizoen voor Hajduk Split zal spelen. Volgens Schalke is de transfer echter geheel rond. Administrateur Heinz Hörsfr: "Voor ons is de zaak afgelopen. We zeggen er verder niets meer over". ADVERTENTIE Nigerianen laten iIDEN Nog onverwacht snél hakte hij de knoop door. ally van Schooten, die aanvankelijk nog een seizoen als fenmeester bij UVS zou blijven, heeft besloten daarvan te zien. Hij wordt met, ingang van de nieuwe voetbaljaar ing opgevolgd door Gerard Désar, de 31-jarige (ex)mid- nveldeir die pas examen heeft gedaan voor het B-trainers- ploma. Van Schooten die de selectie van de Leid'se ama- urhoofdklasser vier jaar onder zijn hoede heeft gehad, lijft wei lid van UVS. Hij gaat voor zijn plezier „een bal- tje pillen in één van de lagere elftallen". )oor 'aul de Tombe De versnelde trainerswisseling is volging versneld werd geregeld. Wat eigenlijk pas volgend jaar had moe ten gebeuren kreeg daardoor nu al zijn beslag. Immers, er was al vast gelegd dat Désar de opvolger zou worden als Van Schooten zou be- f.L^tV!.0^'ïa"i,etv^rh?idl^" sluiten met training geven te stop- Ische advies aan Van Schooten, ie al eerder dit jaar te horen kreeg at hij het rustiger aajj moest aan doen met het oog op zijn ge ïndheid. Vooralsnog leek de 29-ja- ige trainer dat pas na het volgend ïizoen in de praktijk te willen aan brengen, maar toen hij er on- ings andermaal op werd gewezen, iwam hij van dat plan terug. "Want t? kunt wel eigenwijs zijn, maar an zo'n advies moet je je toch asthouden", zegt hij zelf. "Dat kun niet naast je neerleggen, hoewel k het ontzettend spijt ig vind dat ik pen. Dat was gebeurd nadat Désar een aanbod had gekregen van Roo- denburg. Een aanbod dat hij destijds mede afsloeg omdat UVS toen offi cieel te kennen gaf, Désar als toe komstige trainer te beschouwen, wat in het bestuur al veel langer als lo gisch was aangenomen. De andere reden dat Désar niet inging op de aanbieding van Roodenburg was dat hij aannam bij UVS nog een jaar te kunnen voetballen. "En op dat mo ment had ik het jammer gevonden met voetballen te moeten stoppen, binnen de constellatie die er bij UVS liet nog een seizoen kan doorgaan. was ^ally had volgend seizoen uit daar op de manier waarop ik heb ;ewerkt kon ik eenvoudig niet ver ier". lammer Zo'n anderhalve week geleden deel- ik het voetballen moet opgeven. Wat willen proberen wat er met dit team te bereiken zou zijn en dat wilde ik nog meemaken. Nu Wally weg gaat heb ik er geen spijt van dat Wally van Schooten: Spijtig dat ik moet stoppen". Vraag Vanuit een gewijzigde uitgangspo sitie overigens. Waar Wally van Schooten met het door hem sterk verjongde team wilde gaan uitpro beren waar het plafond lag, daar zal Désar rekening moeten houden met een gewijzigde selectie-groep. Daaruit is al weggevallen Will Groe nendijk (naar FC Utrecht) en waarschijnlijk zal UVS straks ook niet meer kunnen beschikken over Thijs Balkhoven, die erover denkt zijn actieve voetbalcarrière te beëin digen. Verder is de consequente van de trainerswisseling dat met Désar (op 1 juli op de kop af 10 jr. UVS'er) een dominerend speler uit het elf tal verdwijnt, want aan een niet gehonoreerde trainer-speler functie heeft Désar "geen moment" gedacht, omdat hij zich voor 100 procent op het training geven wil gaan toeleg gen. Wally van Schooten stopt daar mee voorlopig definitief. "Maar misschien kan ik er wel helemaal niet buiten. Ik kan nu wel weer zelf actief aan sport gaan doen en me meer op m'n hobbies toeleg gen, maar in hoeverre me dat lukt is nog maar de vraag". ADVERTENTIE Elke zondag uitslag. r— Pak die J hoofdprijs in uw vakantie. Haal gewoon een maandformulier bij uw club of winkelier en lever dat in vóór u op vakantie gaat Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. Gerard Désar: „Nu niet jammer meer dat ik met voetballen moet stoppen". Turnen Hans Gunneman zal za- Atletiek De 36-jarige Engels- terdag in Zwolle voor de laatste maal man Ron Hill heeft in het Poolse uitkomen in een turninterland. De Debno een internationale marathon Eindhovenaar, die tien jaar deel uit- in de beste Europese seizoentijd van maakte van de Nederlandse ploeg, 2 uur, 12 minuten en 34.2 seconden beëindigt zijn actieve sportloopbaan gewonnen. De Pool Roman Legows- in de ontmoeting met Oostenrijk. ki werd tweede. njnenisse in cle steek SPIJKENISSE Ruim 1.000 toe schouwers waren gisteravond naar het terrein van Nederlands amateur voetbalkampioen Spijkenisse getogen om hun club een oefenpartij te zien spelen tegen het militaire team van Nigeria. In plaats van de Afrikanen kwam nu het elftal van Excelsior Pernis opdraven, omdat de Nige- riaanse formatie spoorloos was. Het bestuur van Spijkenisse werd gister morgen door de KNVB opgebeld met de mededeling, dat de Nigerianen niet waren komen opdagen. Ook op de ambassade wist men niet waar het team was gebleven. Het hotel, dat was besteld, werd onmiddellijk afge zet en het bestuur van de zaterdag club zat zonder tegenstander. Om de te verwachten toeschouwers niet he lemaal teleur te stellen werd in al lerijl geprobeerd een vervangend team te vinden, hetgeen uiteindelijk bij buurclub Excelsior Pernis geluk te. Het publiek dat kort voor de wedstrijd over de gebeurtenissen werd ingelicht, zag een danig verzwakt Spijkenisse na de feestelijkheden rond de landstitel waren vele vaste spelers vervangen verliezen met 1 Tien clubs in de eredivisie basketbal heren AMSTERDAM In de eredivisie basketbal heren zullen volgend sei zoen slechts tien ploegen uitkomen. De verenigingen zullen een dubbele competitie spelen. Vorig jaar speel den nog dertien ploegen in de hoog ste klasse. BC Markt en Rowic de gradeerden, ASVU trad vrijwillig te rug naar de eerste divisie en Lions, da.t zijn sponsor kwijt raakte, ging terug naar het district. Van de pro motiekandidaten, Arke Stars en Zaandam schreef de Zaanse ploeg niet in voor de eredivisie. De tien clubs zijn DeltaLloyd en Ge rard de Lange (Amsterdam), Buito ni Flamingo's (Haarlem), Punch (Delft), Nationale Nederlanden Do- nar (Groningen), Kinzo (Am stelveen), Transol RZ (Rotterdam), Arke Stars (Enschede), BS Leiden en Sperry Remington (Den Bosch). De eerste divisie zal in het seizoen 1975/1976 uit twee keer vijftien ver enigingen bestaan. dressuuroefeningen bewakingshonden Interessante expositie 1940-1945 I I I I entreeprijzen volw. f 5.- kinderen f 1.* \J Grens Wassenaar/Den Haag. Vfealsdorperlaan 29a tel 070-262311 zondag 29 juni GROTE PRIJS DER LAGE LANDEN Entreeprijs heer f 8.-/dame f 5.-/kinderen tot 12 jr. 11.- Derde overwinning van Roger de Ylaeminck in Ronde van Zwitserland LUXEMBURG Even is de lei derspositie van Frans Verbeeck in de laatste etappe van de Ronde van Luxemburg in gevaar geweest. Dat was na 48 kilometer, toen hij op de top van de Kreuzerbusch lek reed. Verbeeck werd echter door zijn ploeggenoten snel weer naar het peloton teruggebracht. De vier de riiit werd gewonnen door Gerben Karstens, die kort voor de beklimming van de "Ferme Rouge" demarreerde en alleen de Belg Govaerts mee kreeg. Samen bouwden zij een voorsprong op, die maximaal drie minuten zou bedragen. Onder aanvoering van de ploeg van Verbeeck zette het pelo ton de achtervolging, in, maar Kar tells en Govaerts waren te ver voor uit. In de eindsprint was de Belg geen partij voor de pure sprinter, die Karstens is. De uitslag van de vierde en laat ste etappe, over169 kilometer van Diekirdh naar EsCh sur Alzette, is: 1. Karstens (Ned) 169 kilometer Atletiek De atletiekwedstrijd tus sen de teams van de Sovjet Unie en de Verenigde Staten, die op 4 en 5 ju li te Kiev zou worden gehouden, gaat niet door. De Amerikaanse Amateur Athletic Union heeft gisteren be kend gemaakt dat de reis is afge last. Ollan Cassel, de voorzitter van de AAU, zei dat de beslissing is ge nomen nadat de sportbond van de Sovjet Unie een aantal afspraken die contractueel waren vastgelegd, niet is nagekomen. in 4 uur, 28 minuten en 28 secon den. 2. Govaerts (Bel) z.t. 3. Verbeek (Bel) op 1.40 min. 4. Sohmidit (Lux) z.t. 5. Renier (Bel) z.t. 11. Priem (Ned) z.t. 20. Kuiper (Ned) z.t. EINDKLASSEMENT 1. Verbeeck (Bel) 18 uur, 17 mi nuten en 51 seconden; 2. Teirlinok (Bel) op 6 seconden; 3.Van Springel (Bel) op 9 sec; 4. Kuiper (Ned) op 43 sec.; 5 Nilsson (Zwe) z.t 43 Kartens op 34.07 46. Priem oo 40.13 Zwitserland LUGANO Roger de Vlaeminck de wereldkampioen veldrijden bij de profs, onderstreepte gisteren op nieuw zijn voortreffelijke vorm door de vijfde etappe in de Ronde van Zwitserland te winnen. Het beteken de zijn derde triomf. Hij hield aan zijn zege geen winst op de concur rentie over want in z'n spoor had hij zijn naaste rivalen Merckx en Pfen- ninger meegetrokken. De Vlaeminck die zijn zegetochten onverminderd voortzet (in de Giro won hij onlangs ook al zeven ritten) sprintte het snelst in een twintig man sterke kop groep, die een voorsprong had van 21 seconden op het eerste deel van het peloton, waarin zich opnieuw Roy Schuiten bevond. Schuiten was niet de beste Nederlander, want Bert Pronk, die zondag een fraaie ritze- ge had behaald, was eveneens in de kopgroep aanwezig, zodat hij op De Vlaeminck en Merckx niets hoefde prijs te geven. Uitslag: 1. Roger de Vlaeminck (Bel) 221 kilometer (van Taesch naar Lugano) in 6 uur, 25 minuten en 22 seconden; 2. Salm (Zwi) z.t., 3. Paolini (It.) z.t. 4. Fuchs (Zwi) z.t., 5. Zweifel (Zwi) z.t., 6. Dierickx (Bel) z.t., 7. Merckx (Bel) z.t., 14. Pronk (Ned), 15. Tabak (Ned) beiden in dezelfde tijd als De Vlae minck. 27. Thurau (Wdl) op 21 sec., 38. Schuiten (Ned) z.t., 50. Van den Hoek (Ned) op 3.39. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. De Vlaeminck (Bel) 27 uur, 22 minuten en 7 seconden, 2. Merckx (Bel) op 24 seconden. 3. Pfenninger (Zwi) z.t. 4, Riccomi (Ita) op 29 sec. 5. Pronk iNed) op 1.01 min. 19. Ta bak (Ned) op 7.33, 28. Schuiten Ned) op 11.35, 47. Van den Hoek (Ned) op 19.30. EREMBODEGEM Albert Hul- zebosch is gisteren in het Belgische Erembodegem tweede geworden in een wegwedstrijd voor beroepsren ners. Winnaar werd de Belg Walter Planckaert, die de 147 kilometer af legde in 3 uur en 27 minuten. De uitslag is: 1. Planckaert (Bel) 147 kilometer in 3 uur en 27 minuten, 2. Huizebosch (Ned) op 35 seconden, 3. Kamper (Ned) z.t., 4. Vianen (Ned) z.t., 5. Baert (Bel) op 1.45 SPINAZZOLA De Fransman Bernard Quilsen heeft gisteren de zesde etappe van de Ronde van Ita lië voor amateurs gewonnen. Hij leg de de 108 kilometer, van Potenza naar Spinazzola, af in 2 uur, 26 mi nuten en 2 seconden. De Italiaan Ruggero Gialdini behoudt de eerste plaats in het algemeen klassement. Gerben Karstens

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9