Lovende woorden voor de ruime inspraakprocedure Vernedepark V oorschoten afgebroken en herbouwd w ,/fls^r riv agenda COMMISSARIS MR. VROLIJK IN WARMOND Leiderdorpse raad Verbetering van het Dorpshuis LEIDERDORP De Leiderdorpse raadsleden Tieken <KVP) en Brai- nich (VVD> zijn niet tevreden over de voorlichting in de gemeente-Lei derdorp. Dit bleek gisteravond tijdens de raadsvergadering. Tieken wilde dat in het voorlichtingsblad van de gemeente Leiderdorp alles werd opgeschreven wat mag en niet mag. Dat naar aanleiding van een be roepschrift van een Leiderdorper te gen de weigering van een bouwver gunning. Loco-burgemeester Drenth meende dat het wat bezwaarlijk was om de hele gemeentelijke belasting wetten en bouwverordeningen in de Leiderdorper te publiceren. Het beroep van kapper De Jong, hij had een erfafscheiding gemaakt met een hek er op en B. en W. wilde het hek met spijlen vervangen zien door een hek zonder spijlen en be planting, werd ongegrondverklaard met 11 tegen 4 stemmen. Bij de verbeteringswerken aan het Dorpshuis wilde KVP-er Tieken te genstemmen. "Het is goed geld naar kwaad geld gooien. Laten we wer ken aan een betere voorziening in Leiderdorp. Zo'n oud schoolgebouw bi "if t een oud gebouw". PCG-er Hek- kelman wilde wel meewerken aan verbetering: omdat op korte termijn toch niets anders te realiseren is. De raad besloot tot de gevraagde verbe teringen waaronder het visueel lager maken van het plafond etc. Was er nog d'e vraag van raadslid C. Gor dijn die naar een ingekomen brief informeerde van bewoners van de Hoogmadeseweg die B. en W. ver zocht hadden het voetballen op het Schoolplein aan de Kastanjelaan te verbieden daar er zoveel schade aan ruiten enz. veroorzaakt. Merkwaardi gerwijs was deze brief, gedateerd 20 mei j.l., niet bij B. en W. aangeko men. Maar de ruiten worden even goed wel ingeknald. Overeenstemming tussen gemeentebewoners en bouwheer VOORSCHOTEN Het burgemeester Vernèdepark dat be staat uit zestig woningen, gebouwd in 1916, wordt in zijn geheel afgebroken en met behoud van de karakteristiek met eigen tijdse woningen in de woningwetsector herbouwd. DINSDAG 17 JUNI 1975 Apoheken i de apotheek Voor- n j ^OS-dienst SOS - tel hulpdienst. Dierenliulpdienst. Het eerste complex woningen in de sociale sector, gebouwd op initiatief van "De Zilverfabriek" is zestig jaar na de bouw niet langer meer te handha-ven. Het rapport in 1971 uit gebracht door de Nationale Woning raad vindt de technische gebreken en de ouderdomsverschijnselen derma te negatief dat tot afbraak wordt ge adviseerd. Deze mededeling doet de bewoners van het Vernèdepark tijdens een hoorzitting in 1971 massaal naar het Cultureel Centrum trekken. Die hoor zitting wordt een grote protestde monstratie. Nu vier jaar later kas ir. J. C. M. Franken, voorzitter van de Christelijke Woningbouwvereni ging, mededelen dat overeenstem ming is bereikt tussen gemeente, be woners en de Christelijke Woning bouwvereniging en het vrijwel zeker is dat op 1 oktober de bouw begint van de eerste nieuwe woning. Een opmerkelijk resultaat, dat voortgekomen is uit de intensieve sa menwerking, waarin vooral de be wonerscommissie een opmerkelijke rol gespeeld heeft. De gemeenteraad besloot in 1972 tot het instellen van een werkgroep "Vernèdepark". De werkgroep werd samengesteld uit leden van de bewonerscommissie, de Christelijke Wonimgbouwve reniging het Centrum voor Sociale Woning bouw en ambtenaren van de gemeen te-secretarie. Een leegstaande wo ning werd ingericht als informatie centrum en tot aan de dag van van daag wordt iedereen die daar behoef te aan heefit volledig voorgelicht over de plannen. Ongeveer 50% van de huidige be woners willen ook in het nieuwe Ver nèdepark wonen, van de andere 50% gaat een deel naar het bejaarden centrum (het wijkje is vergrijsd) en een deel krijgt een woning elders in het dorp. Omdat iedere bewoner het recht heeft om ongeveer op dezelfde •W De nieuwe woningen in het burgemeester Vernèdepark. plaats een nieuwe woning te krij gen, zijn er wisselwoningen ingericht. De afbraak gebeurt in drie fasen en de totale nieuwbouw (kosten f 4,5 miljoen) wordt gerealiseerd in onge veer twee jaar. De woningen, die in de eerste fase afgebroken worden zijn thans vrijwel allemaal ontruimd en de sloper kan volgende maand begin - O nt moet ingsr u imt e Gemeente en bewoners hebben met de hulp van de woningbouwvereniging besloten tot speciale verordeningen. Zo mogen er "bouwwerkjes" komen in de tuinen zoals kippehokken, dui- vetillen e.d. Ook is gehandhaafd de enige winkel, die weer op dezelfde plaats naast een gemoderniseerde poort komt. Boven de poort komt een ruimte voor de woningbouwvereni ging, die tevens gebruikt kan wor den als ontmoetingsruimte voor de bewoners. Het huidige Burgemeester Vernè depark heeft wat zijn stedebouwkun- dige vormgeving betreft dusdanige kwaliteiten, dat handhaving van de ze vormgeving als een der uitgangs punten is aangehouden voor de her bouw van het complex. Het stra tenplan is ongewijzigd gebleven en de huizenblokken zijn vrijwel geheel overeenkomstig de oude opzet gesi tueerd. Het ontwerp voorziet in de bouw van 64 woningen, waarin begrepen 12 meergezinswoningen in twee lagen. In de woningen is een differentia tie in grootte aangebracht welke ener zijds is gebaseerd op de behoeften van de huidige bewoners, anderzijds op de wens een levendige stedebouw- kundige opzet te verkrijgen. De dif- f erentSatie in woningtypen komt voor al tot uiting in de hoogte. De meers- gezinswoningen voorzien deels in de behoefte aan bejaardenwoningen en deels in de behoefte aan aangepaste woningen voor invaliden (in de eer ste laag van enkele meergezinshui- zen zullen zgn. rolstoelwoningen wor den gevestigd). Er worden geen aparte parkeer voorzieningen gemaakt. Het parke ren zal moeten geschieden aan een zijde van de straat. Indien de om standigheden daartoe aanleiding ge ven is het mogelijk het verkeer in de straten te beperken en de straten in te richten als voetgangers- en speel- gebied. In het oude Vernèdepark staat thans nog het oude badhuis. Dit vervalt en op de open ruimte wordt een speelgelegenheid voor de kinderen gemaakt. Huur De huur van de woningen gaat variërn van f210,- tot f275,- per maand. Een lkge prijs, maar voor de bewoners nog een grote sprong in financieel opzicht. Door middel van een huursubsidie hebben de be woners de garantie dat ieder onge acht zijn eventueel lage inkomen een nieuwe woning kan huren. Het plan is gisteren ter visie gelegd en niets lijkt de herbouw meer in de weg te kunnen staan. rowonde honden katten. vogels e.<L Dag en nacht bevelkbaar tel 84687 Dierneambulance Tel 07134616 Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2. tel. 51068. mej. J. Sclirama (maatschappelijk werkster) Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, belden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging, Mare 45 tel. 4944] (ma t/m vril 9—10 uur Koordstudio Centrum voor intermenselijke De- trekkingen ontmoetingsruimte voor ca. 25 tot 60-,'arlgen Oude Rl]n 88, Lelden tel 44000 Voor advies Inlor- avonds tot 23 uur Zaterdag eesloten. capten. Elke donderdag i Aggelen (tot 14 Juni). Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lein/n, Donderdag 8.3010.30 uur nam *?a Gespreksavonden 11. Oegstgeevt. vt Hendrlkplantsoen 25 Leiderdorp Burger raadsma n Buro Burgerraadsman. Koornbrug- iteeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg) tel 071-43171 Spreekuren. WARMOND De Schipholspoorlijn was gisteravond, tij'dens de speciale raadsvergadering ter gelegenheid van het bezoek van mr. Vrolijk, commissaris van de Koningin, het belangrijkste punt. Het gezelschap in de pekelkelder van de kaasmakerij op de foto van links naar rechts mr. Vrolijk, burgemeester De Vreeze, mevrouw Vrolijk en mevrouw Van Schie. In de voor deze speciale gelegen heid met bloemen opgesiede raadzaal kon de commissaris het alternatieve tracé dat door het comité Schiphol spoorlijn was gemaakt uitvoerig be kijken en toegelicht krijgen. B. en W. willen, zo bleek gisteravond aan de motie die in april is ingediend, nog een motie toevoegen. In de mo ties hebben B. en W. de regering c.q. het ministerie van Verkeer en Waterstaat, verzocht pas na gron dige bestudering van de alternatie ve tracé's met name RW 4, tot een keuze bepaling over te gaan, tevens verzoeken B. en W. iedereen die met de spoorlijn te maken heeft op de hoogte stellen van de gang van zaken. Drie fractievoorzitters hielden eerst een toespraak. Tulp (CDA) begon met een citaat van een onbekende "Waarheid is een vergissing, die op t ogenblik nog is weerlegd". Daar mee bedoelde hij dat de zaken be treffende Ruimtelijke Ordening, waar zijn rede over ging, zo onzeker zijn. Uitgebreid ging hij in over de wo ningbouw met daaraan de vragen vastgekoppeld. Wanneer moeten wij stoppen met nieuwbouw? Wanneer moeten wij het bordje vol plaatsen? Pauli (WD) had de gemeente fi nanciën onder de loep genomen en sprak van dreigende wolken velden aan de financiële hemel. Me- Ouders Alle cursussen van "Ouders op herhaling" stoppen in de maand ju ni Dat is dus al een tijdje bezig, dus. Als het goed is, zijn ouders, cur sisten en medewerkers met vakan tie. Het is dan ook een druk jaar ge weest. want meer dan 100 ouders gingen op herhaling. In augustus gaat de nieuwe cursus weer van start en er worden dan ook nieuwe cursussen georganiseerd. Cursussen, waar de leerstof van de hoogste klas sen worden herhaald en waar veel informatie wordt gegeven over alle vormen van onderwijs. De cursus kan 30 tot 40 nieuwe cursisten plaat sen. De bestaande cursussen gaan natuurlijk gewoon door. De huidige deelnemers hoeven zich niet apart op te geven. In september worden géén nieuwe cursussen Engels en typen gegeven. Ouders op herhaling is evenwel druk bezig andere instellingen in de wijk te vinden, die zulke leergangen wil len "doen". Nu al kunnen belangstellende ou ders alle informatie krijgen over wat nieuw gaat worden en al ingebur gerd is. Alleen: de belangstellenden moeten wel in Noord of De Kooi wo- „Mensen, mensen' "Mensen, mensen, wat een water festijn" zo begint een "Brief van de RK Leidse bejaardenbond, die on langs middels het actiecomité van de gelijknamige bond (ook daar al) een boottochtje maakte over de plassen. Maar liefst 170 bejaarden namen deel aan de vaartocht. En ae dag was langvan 's morgens half negen tot 's avonds 9 uur. "Het was een dag om niet te vergeten", schrijft de secretaris Van Goosen. We gelo- ',en hem geheel en al. bouden. Nu gaan ze vanavond weer bijeen komen in de De Mey van Streefkerkstraat 48 om te luisteren naar meneer Kouchekzadèh, die het gaat hebben over "Abdu'l-Baha. Dui delijk is in elk geval dat het om kwart over acht begint. Gym Duidelijk Adres: Lusthoflaan 2, tel. 24835. De Baha'is weten van geen op- De Stichting Dienstencentrum Leiden, althans de Meerburgse afde ling gaat beginnen met bejaarden gymnastiek op woensdagmorgen. De lessen worden gegeven in het wijk- gebouwtje, om half tien, en staan on der leiding van Joke van Polanen. Vóór de zomer wordt er twee keer 'n kennismakingsles gegeven, en wel op 18 en 25 juni. De contributie bedraagt twee gulden per maand. Redactie Paul Wolfswinkel Molen De contactcommissie van de drie samenwerkende blindenbonden laat weten dat als laatste activiteit van dit seizoen, voorzitter Hoogenboom op 21 en 28 juni gelegenheid zal ge ven de Boterhuismolen van binnen te bezichtigen. Voor deze evenemen ten, die om twee uur beginnen, moet men behoorlijk trappen kunnen klimmen. Opgeven bij meneer Hoogenboom, Zytdijk 4, Warmond (post Leider dorp) tel. 07192879 of bij mevrouw Donk. Hoge Rijndijk 340, tel. 26017. Buslijnen 2 en 12 gaan van het roofdstation Leiden naar de LOI. Vanaf deze halte komt er een pen deldienst naar de molen moreerde dat de belastingen in Warmond aan de top van hst toe gestane landelijk gemiddelde be land zijn. Timmerman (PW) hield een toespraak over welzijnszaken. Hij bracht het accommodatie pro bleem nog even naar vorn. Hij be pleitte verder dat de verenigingen meer samen moesten werken om tot eeen beter geheel te komen. Vrolijk zei in te zien dat de door de fraktievoorzitters genoemde pro blemen inderdaad van enorm be-, lang van Warmond zijn. Tulp kreeg als antwoord dat het inderdaad wel eens mogelijk zal kunnen zijn dat er dorpen komen die geen nieuw bouw meer kunnen uitvoeren Op provinciaal niveau zijn wij ook aan het zoeken naar nieuwe wooncentra. Pauli kreeg de raad mee om toch vooral niet te denken dat de War- mondse raad bij een honorering van de art. 12 aanvraag buitenspel zou worden gezet. Weinig woorden kwa men er eigenlijk naar voren om trent het eventueel nieuw te bou wen gemeenschapshuis. De commissaris besloot de verga dering met de woorden "Vele ge meenten zullen eigenlijk kunnen le ren van de ruime inspraak proce dure in Warmond". Hij was daar over erg tevreden en vroeg dan ook aan de voorzitter hierover op de hoogte gehouden te worden. Voordat de commissaris aan de raadsvergadering begon had hij, ver gezeld van zijn echtgenote verschei dene bezoekjes afgelegd in Warmond. Zo bezocht het gezelschap de Oude Toren, het verpleegtehuis Marien- haven, de campings en de kaasma kerij van Van Schie. Na de maal tijd in de Kaagsociëteit werd afscheid genomen van mevrouw Vrolijk en ging commissaris Vrolijk naar het gemeentehuis voor de raadsvergade ring. Acht jongeren aangehouden wegens hasj LEIDEN De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht bij een routi necontrole op het Noordeinde een 22-jarige jongen uit deze stad aan gehouden terzake van overtreding van de opiumwet. In aansluiting op deze arrestatie zijn nog zeven jonge ren in de leeftijd van 19 tot 25 jaar aangehouden, die zich in het voorma lige gebouw van de Rotogravure be vonden. De politie trof in het gebouw een hoeveelheid hasj aan. GARANTIE KIEVITEN VOOR ROUW SPORTHAL WASSENAAR De Wassenaarse Hockey-Cricket- en Tennisclub "De Kieviten" krijgt een gemeentelijke garantie te verlenen van f. 800.000,- voor de bouw van een eigen sporthal Dit besloot de raad gisteravond tij dens de vergadering. De sporthal zal de afmetingen krijgen van 48x 37x7 meter en zal geschikt zijn voor zaalhockey, crickettraining en tennis op 3 banen naast elkaar. De door de sportvereniging opgezette exploi tatierekening achten burgemeester en wethouders gezond. Omdat de aan- neemsom vastligt tot 1 juiï zal al volgende week met de werkzaamhe den worden begonnen. De raad had geen bezwaren tegen het verlenen van een subsidie van f 30.000 aan de Koninklijke Nederlandse Harddra verij- en Renvereniging ter gedeel telijke compensatie van de te betalen vermakelijkheidsbelasting. Duijvestijn (Werkend Wassenaar) wees er op, dat de toegangsprijzen voor Duin- digt op verzoek van het gemeente bestuur met f 0.50 zullen worden verhoogd. Dat brengt de vereniging ongeveer f 60.000 meer op aan en treegelden. Maar daarvan zal weer 20 procent vermakelij kheidsbeslasting worden betaald. Duijvenstijn vond het niet juist dat aan de ene kant subsidie wordt gegeven terwijl een deel ervan langs een andere weg weer wordt teruggehaald in de vorm van vermakelijkheidsbelasting. Wethou der Caron vond dat een alleszins re delijke opmerking en beloofde daarop nog nader terug te komen. Breukers (CCP) verwees naar de mededeling in het voorstel van bur gemeester en wethouders, dat het be drag aan vermakelijkheidsbelasting voor Duinrell is gefixeerd op een vast bedrag van f. 300.000 per jaar. Hü vroeg het college of dat bedrag geen herziening behoeft. E. H. Schuyer (onafh.) zou graag zien, dat in ver band met het voorstel van Duijve stijn ook de situatie ten aanzien van het Dierenpark Wassenaar na der wordt bezien. Het Dierenpark ontvangt ook een gemeentelijke sub sidie, maar heeft ook de entreegel den moeten verhogen waardoor weer een hoger bedrag aan vermakelijk heidsbelasting in de gemeentekas vloeit. Toegezegd werd, dat ook dat op nieuw bekeken zal worden. De raad besloot voor een bedrag van f 120.000 de percelen Kerkstraat 10 en 14 aan te kopen in verband met de verwezenlijking van het bestem mingsplan Spinbaan. In verband met een dodelijk ver keersongeval op het Stadhouders plein beraden burgemeester en wet houders zich over maatregelen die daar genomen kunnen worden. Ge dacht wordt aan de mogelijkheid het gebied daar tot voetgangersgebied te verklaren met beperkte mogelijkhe den voor het autoverkeer. Bekeken moet nog worden wat daarvan de consequenties zijn voor de bereikbaar heid van de wijk Wassenaar-noord. Huize St.-Maarten Opvanghuis voor orisisgevallen van m nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 dag en nacht bereikbaar Tel.: 32187 Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.3010.30 uur aam eD too 7.30—6.3ó uur nam Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer. Hof- dück 32 Oeesteeest tel 071—53652. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad. Gerecbt 10. woe 6-6 uur nam. Noord v. Hogendorpstraat 36. ma 10.30 Kool. Driftstraat 4«a, stadswijk, Herenstraat 45 Vormingscentrum Troef sjale Kreagroep; Dinsdagavond nismaklngsgroep Werkgroep Naa._ Draad. Werkgroep Werk en Groep zon der Werk; Woensdagavond- gereser- °erd voor vergaderingen kommissie- b^eenfcomsten enz.. Donderdagavond: Filmgroep Handenarbeid en Samen- delen Troef Hogewoerd 57 telefoon Kinderopvang Leidse Rechtswinkel 11-1 uur, di. 6.30—8.3 11—1 uur, do. 6.30—8.30 uur nam., dienstencentrum Van Hogendorpstraat 36. vrij. 79 uur nam., Mierennest Morsweg do. 79 uur nam. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelds advies bureau- 61112 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64116. 3392) i 61944 WARMOND De Stichting De Pomp gehuisvestigd aan de Dorps straat begint nieuwe aktivrteit voor Warmond. Woensdag gaat de deur open voor de wat oudere Warmon- aers die 's morgens graag een praat je willen maken en een kop koffie willen drinken. Vrijwilligsters zullen aanwezig zijn om alles te regelen. Bij mooi weer kan men ook gebruik maken van de prachtige tuin. In de toekomst is het zelfs de bedoeling dat de wat oudere inwoners van Warmond die in de morgenuren wat te doen willen hebben zij op Dorps straat 38 terecht kunnen. Hun ideeën mogen ze dan ook vanaf woensdag kenbaar maken. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leiüsch Dagblad B V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en admini stratie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement t 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f L32.10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezurging van 18 00—20.00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500 Indien id gesprek 071-34539

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2