Sleutels tweede tijdens finale bondentoernooi Drie titels voor AV Holland en de Bataven Leidse jeugd wint bondentoernooi Leidenaars blijven ongeslagen Toonstra naar Roda UEFA legt Juventus en Rusland boete op STERKE ZESKAMP DE MUNCK AFBOEK LOTTO Noorderkwartier (25) vestigt hoop op bewoners Merenwijk BEHOORLIJKE VERRICHTINGEN TIJDENS DISTRICTS-ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN IN DEN HAAG MAANDAG 16 JUNI 1975 PAGINA 11 SPORT SPORT LEIDEN Hoewel de Leidse zaterdagkam pioen Sleutels tijdens de finale van het bon dentoernooi in Zeist in drie wedstrijden onge slagen bleef moesten de pupillen van trainer Mat Keereweer „genoegen" nemen met de tweede plaats. Eerste werd het Zwolse Ber- kum. Achter Sleutels werd Groen Wit uit Apeldoorn derde en eindigde WC uit Hal steren op de vierde plaats. Sleutels won met 10 van Groen Wit en speelde gelijk tegen WC (22) en Berkum (00). Sleutels begon goed. In de ope ningswedstrijd werd Groen Wit met 10 verslagen. De vanuit de verde diging spelende Leidenaars gokten op counters via Bert Montagne, Fred van Huis en Mik van Prehn. Bij een van de Leidse aanvallen lanceerde Fred van Huis Montagne, die voor 10 zorgde. Sleutels leek vervol gens verder uit te lopen toen Arie Henneur doorbrak. Op het laatste gen de VVC'ers tweemaal verras send terug: 1—2. Pas tien minuten voor tijd wist Sleutels dankzij een treffer van de voor Piet de Boer in gevallen Rinie van Huis op gelijke hoogte met WC te komen: 2—2. Aangezien Berkum ook de tweede ontmoeting in winst omzQtte (2—0 zorgde onder pelaar er voi vasthield. Het tweede duel, tegen WC, dat tevoren met 31 van Ber kum had verloren, verliep minder doelman Bram Le- het toernooi tevoorschijn te komen, dat Sleutels de winst Zover kwam het niet. De Leidse ach terhoede had de grootste moeite om de schietgrage Zwolse aanvallers van af te houden. Bjj hun pogin- HEERENVEEN Johan Toonstra gaat voor Roda JC spelen. Na lang durige besprekingen zijn Toonstra zijn club Heerenveen en Roda JC tot overeenstemming gekomen over een veifcfoteniis, die een looptijd van drie jaar heeft. De transfersom be draagt 100.000 gulden. Dinsdag ver loor de 24-jarige spitsspeler een kort geding tegen de eerste divisieclub. Hij was van mening dat de vereni ging gebonden bleef aan de bepa ling dat bij een eventuele overgang van de speler naar een andere ver eniging geen hoger transferbedrag dan 25.000 gulden zou mogen worden gevraagd. Heerenveen bestreed dit aangezien hier sprake van een clau sule zou zijn, die alleen gold voor de seizoenen 1972-1973 en 1973-1974. Toonstra had reeds laten weten in hoger beroep te zullen gaan tegen de uitspraak van de president van de rechtbank in Leeuwarden. Zijn ver eniging wilde daarop wel teruggaan tot een bedrag van 100.000 gulden op voorwaarde dat de speler zich verplichtte af te zien van hoger be roep. Toonstra ging daarop niet in, te meer niet daar er een gat van enkele tienduizenden guldens lag tus sen dat bedrag en de prijs, die Ro da JC wilde betalen. Nu de partijen alsnog tot elkaar zijn gekomen zal Toonstra niet in hoger beroep gaan. In Boston heeft de Portugese voet balster Eusebio een contract gete kend bij de Noordamerikaanse club Boston Minutemen. Op 20 juni zal de 32-jarige Eusebio met zijn club uitkomen tegen de New York Cos- mos. aan welke club Pele zich juist voor drie jaar heeft verbonden. BERN/TURUN De tuchtcom missie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft de nationale voetbal bond van de Sow jet-Unie een boete opgelegd van 10.000 Zwitserse fran- kën (een kleine 10.000 gulden). De oorzaak daarvan is dat de Ierse de legatie bü de interland Sowjet- UnieIerland op 18 mei in Kiev niet die plaatsen in het stadion heeft ge- succesvol voor Sleutels. Nadat het gen de wedstrijd in hun voordeel te direct vanaf de aftrap dankzij Bert beslissen gingen overigens wel en- Montagne 1—0 was geworden sloe- kele Zwollenaren buiten hun boekje. Een van hen werd zelfs een kwar tier voor tijd van het veld gestuurd. Ook tegen tien spelers van Berkum wist Sleutels echter niet de vereiste goal te produceren. Het bleef 00, waardoor Berkum met vijf punten op de eerste plaats eindigde. Sleutels be haalde vier punten, Groen Wit twee punten en WC één punt. Tijdens het diner dat daarna volgde werden de prijzen uitgereikt door districtsbe- eniging. In Italië hoopt men dat met ötanuirdler Refers, die vooral hét elftal ADVERTENTIE Informatie- en servicecentrum ingang van het seizoen 1976—1977 de grenzen voor buitenlandse voetbal werknemers worden geopend. Beker In Paf ijs won zaterdagavond Saint Etienne de Franse voetbalbeker. De 50.000 toeschouwers in het 'Tare des Sleutels prees voor het sportie ve spel. De heer Peters wees er voorts op dat Sleutels in de compe titie, het voortoernooi in Dordrecht en in de finale in Zeist ongeslagen is gebleven. Gespecialiseerd in de levering van studieboeken voor elke tak van het onderwijs. Lever tijdig uw boekenlijst bij ons in! PIETERSKERK CHOORSTEEG 14 - LEIDEN - TELEFOON 071—42441 LISSE Een bijzonder sterke zeskamp leverde Spartaan-junior Gé de Munck dit weekeinde tijdens at letiek-meerkampen in Lisse af. Gé de Munck kwam bij de jongens C tot een winnend puntentotaal van 3948 dankzij een 100 m in 12.3 sec, een vertesprong van 5.52 m. e enhor- gelstoot van 9.59 m, een 100 m hor den in 15.8 sec, een hoogtesprong van 1,60 m en een 800 m in 2.22.0. Zijn clubgenoot Gé Paardekooper, die in totaal vijfde werd, deed het met 1.70 m in de hoogspring bak erg goed. De vierkamp meisjes. C werd een mooi voor Spartaan-juniore Cunie de Nie met 2793 punten. Zij liep de 80 m in 11.3 sec, sprong 1.40 hoog, kwam tot 11.0 sec op de 60 m horden en stootte 10.04 m met de kogel. Bij de Jongens D werd Paul de Koning (Spartaan) op de vijfkamp derde met 3353 punten. Hij sprong om. 4 69 m ver en liep de 1000 m in 3.21.7. Rudi Kerkman (AV Hol land) werd vijfde met 3218 punten en hij kwam o.m. op de 1000 m tot 3.17.0. Marijke de Vreede (Spartaan) werd tweede op de driekamp meisjes D met 1776 punten. Zij liet een heel goede hoogtesprong zien: 1.35 m. reglementen van de UEFA recht hebben. Een boete van 3000 frankien kreeg Ararat Jerewan opgelegd, om- dat bü da wedsbryd Aïarat^Bkyern JW aar Jsuenne Miinbhrn hrf. beslaS le8de °P ZOTrel de bek« als Largue in de 74ste minuut voor Saint Etienne scoren, dat opponent Lens met 2—0 versloeg. Het is het tweede achtereenvolgende jaar dat Etienne MünChen voor het toernooi Europa Cup I niet die persvoorzie ningen waren getroffen die zijl voorgeschreven. landskampioenschap, hetgeen nog nooit eerder in de Franse ge schiedenis is voorgekomen. In Lissa- Het Italiaanse Juventus kreeg boeite van 3000 franken 1f>° opgelegd wegens het afsteken vuurwerk door supporters tijdens de wedstrijd op 23 april in Turijn voor de halve finales van het UEFA-Cup- toernooi tegen FC Twente. De boete komt op het moment dat Juventus zich in de slag om de Joegoslavische international Branko Oblak heeft ge stort. Nadat Schalke '04 vorige week triomfantelijk had geannonceerd Oblak (Hajduk Split) te hebben in gelijfd, maakte de Italiaanse eerste- divisieclub gisteren een bod van twee miljoen gulden bekend. Er zouden onderhandelingen gaande zijn tus sen Hajduk en Juventus. De Turijnse formatie zou Oblak voor een jaar willen uitlenen aan een Spaanse ver- DEN HAAG De winnende cijfers van lotto 24 zijn: 9-14-15-21-37-39 Het reservegetal is 31. Het aantal deelnemers aan lotto 24 bedroeg 867.229. Zij zorgden voor een inleg van 3.459.106 gulden. Het prijzenbedrag is f 1.643.075. Supertrio Gouden Zweep: 1. no. 1 Jonker Volann (W. Duivenvoorden); 2. no. 9 Jojo Buitenzorg (J. van Dooye- weerd)3. no. 2 Lento H (W. Velis) Inzet f 50.291, uitkering per Juiste voorspelling (1-9-2) f 57,90. Duitse lotto De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 7 - 12 - 24 - 30 - 31 - 39 Reservegetal: 20. Benfica met 2—1 in de Portugese bekerfinale. In Oost-Berlijn waren zaterdag 55.000 mensen aanwezig bij de Oost- duitse vóetbalfinale tussen Sachsen- ring Zwickau en Dynamo Dresden. De club van de nationale doelman Jürgen Croy (Sachsenring) versloeg Dresden. Na 90 minuten was de stand 11, na de verlenging 22. De beslissende strafschoppenserie werd een geweldige triomf voor Jür gen Croy. Hij stopte de schoten van Weber en Dörner en benutte zelf de laatste, beslissende poging tegen zijn collega Boden. Sachsenring Zwickau won de beker eeïder in 1963 en 1967. In Spanje plaatsten Atletico Ma drid, Atlëtii'co de Bilbao, Zaragoza en Real Madrid zich voor de halve fi nale van de bekerstrijd. Zaragoza versloeg Barcelona met 10 en scha kelde daarmee de ploeg van Rinus Michels die vorige keer niet vérder dan 0—0 kwam, uit. Real leverde een opmerkelijke prestatie, het ver sloeg in de thuiswedstrijd' Las Pal- mas met 50. De eerste wedstrijd was voor de "koninklijken" verloren gegaan met 04. Real speelde zon der het duo B'reitner-Netzer. Wil Henskens DEN HAAG Evenals in 1973 is het Leidse jeugde'lftaJ. (bestaan de uit spelers tot 19 jaar) als winnaar uit de bus gekomen tij dens het vijbondehtoaraiooi van het district West II. Op het ter rein van JAC in Den Haag lie ten de pupillen van coach Freek Filippo zaterdag een uitstekende indruk achter. De Leidenaars be gonnen met een 1-0 overwinning op de Jeugd van Rotterdam. In de negende minuut lanceerde Wil Henskens van UVS met 'n prach tige pass Martin Hoogenboom van DOSR, die met een onhoudbaar schot voor het beslissende doel punt zorgde. Nadat Ronald Pot (UVS) de bal vlak voor de rust rakelings had overgeschoten redde doelverdediger Rob Groenendijk (LFC) tweemaal zeer fraai bij schoten van Van Wijk van Sparta. doelman Lubbers de ball eenmaal door het hout- Donk) kansloos werd gepasseerd. De Goudse ploeg dankte het aan 'n s/berke defensie dat de sdhade goal beperkt bleef. De Led- In de tweede helft zorgden Fred denaars bleven vervolgens op 0-0 Filippo (UVS), Rob van Ginkel (VTL) en Peetr Slingerland (LFC) ervoor dat de Leidse verdediging goed gesloten bleef, waardoor de 1-0 stand gehandhaafd bleef. De zelfde cijfers leverden het duel Leiden-Gouda op. Ditmaal werd Rob Aniba matchwinnaar. In de twaalfde minuut werd de rechter spits van DOCOS in stelling ge bracht door Jaap Hoek (Quick steken tegen de jeugd van Den Haag. Die uitslag gaf overigens wel een vertekend beeld, omdat de Leidenaars aanmerkelijk ge vaarlijker waren. Door pech ble ven doelpunten echter uit. Zo zag Jaap Hoek, die de bal ook een keer keihard op de paal depo neerde, een doelpunt afgekeurd en bleef Aniba eenmaal maar ternau wernood van een treffer verwij derd. Ook hij moest toezien hoe werk (de lat) werd gekeerd. Door het gelijkspel moesten de Leide naars de laatste wedstrijd win nen van Dordrecht, dat zelf ge noeg had aan een "onbeslist" om de titel van West H voor zich op te eisen. Dankzij een doelpunt van Jaap Hoek, die vijf minu ten voor tijd scoorde na een pass van Frans Wetselaar (Lugdunum) ging de zege naar Leiden, dat in het beslissende duel een tweede doelpunt van Hoek (na voorberei dend werk van Heerikhuizen) om onduidelijke redenen zag afge keurd. Bundes'liiga De Westduitse voetbalkampioen Borussia Mönchengladbach besloot seizoen op waardige wijze. Bij Wer- der Bremen werd het een overwin ning met 41, waarbü Jupp Heync- kes twee treffers voor zijn rekening nam. Heynckes is met 27 doelpunten topscorer van de Bundesliga gewor den. De eindstand aan kop is: 1. Bo russia 50 puntten; 2. Hertha BSC 44; 3. Eintracht Frankfurt 43 (8949) 4. Hamburger SV 43 55—38); 5. FC Köln 41 (77—51) en 6. Fortuna Düs- seldorf 41 (66—55). LEIDEN. Noorderkwartier heeft tot nu toe bepaald geen zorgeloos be staan gekend. Dat is zaterdag tij dens de receptie ter gelegenheid van het 25-Jarig jubileum nog eens dui delijk aangetoond. De Leidse korf balvereniging is verscheidene malen gedwongen geweest om te verhuizen en bespeelt nu het terrein naast de Groenoordhal waar vorig Jaar na di- aanbood, roemde in dit geval de mensen achter de schermen van de vereniging, "omdat zij het zo lang nebben weten vol te houden": "Bo vendien is de gezelligheid in een klei ne vereniging vaak groter". Het neemt niet weg dat de club het le dental graag wil vergroten. Daarbij dacht voorzitter W. v.d. Steen voor de Merenwijk. Van de vele moeilijkheden een eigen club- aanwezigen (onder wie Jan Ra- huis in gebruik kon worden geno men. Een man, die in de moeilijke begintijd het nodige werk heeft ver zet, oud-Leidenaar dr. J. Roosen- schoon, werd door de voorzitter mondt-KNKV, Bert Schurer-Rijn- delfland, André de Jong-Groenoord- hal en verscheidene zusterverenigin gen) mocht het bestuur naast de felicitaties enkele waardevolle ca- Het jubilerende bestuur van Noorderkwartier: v.l.n.r. de heer IJzerman, mevrouw Metscher, voor zitter v. d. Steen, mevrouw Nieuwenburg en de heren Verhoeven en Buis. de Jubileumcommissie nog eens in 't deaus in ontvangst nemen. de Door Bert Paauw DEN HAAG Voor het eerst sinds jaren trokken de atletiekkampioen- schappen van het district West II (Zuid Holland en Zeeland) weer eens een behoorlijke deelname. Aan deze kampioenschappen, zaterdagen zondag onder wisselende omstandig heden aan de Haagse Laan van Poot gehouden, namen overigens weinig nationale 'toppers' deel. Dit deed echter geen afbreuk aan de inzet en strijdlust van de anderen. Bij de Leidse clubs AV Holland en De Ba taven kwamen elk drie titels terecht, bij het Lisser De Spartaan één. De beste prestaties werden in Den Haag geleverd op de werpnummers. Nationaal recordhoudster discus werpen Ria Stalman kwam met de schijf voorbij de vijftig meter (51.40 m) terwijl de Haagse ook met de kogel goed overweg kon (14.42m).Op laatstgenoemd nummer ging de ti-' tel echter naar Elna Schalk uit Slie- drecht die tot 14.52m kwam. Aan deze titel gingen voor Elna Schalk overigens de nodige moeilijkheden vooraf. Zij kreeg van haar werkge ver op zaterdag geen vrij terwijl haar verzoek om in haar eentje op zondag te mogen stoten door de Districts Technische Commissie werd afge wezen. Omdat zij haar zinnen op deze titel had gezet hakte zij zelf de knoop door en., zegde haar baan op. Rotterdammer Nico Kriatkow wierp de discus bij de heren naar een be hoorlijke afstand van 47.38m. Koen Gijsbers nam twee van de drie Bataven-titels voor zijn rekening De in Wassenaar wonende B-junior had zowel op de 400m als op de 800m geen enkele tegenstand te duchten. Op de 400m draaide hij naar een fraaie tijd van 51.2 sec terwijl de 800m, na een wellicht iets te over moedige eerste ronde (56,5 sec) in 1.59.0 ging. Ook twee titels gingen naar A-Ju nior Dick v.d. Vijver van AV Hei land. Hij sprong in zijn leeftijds groep als enige voorbij de zes meter <6.10m) en was het snelste op de 200m (24.2). Op de 100m sleepte hij met 11.5 sec een zilveren plak in de wacht. Zijn clubgenoot Kees Rie- mens toonde zich bij de heren de beste speerwerper. Riemens, die dit jaar de moeilijke overstap van de Junioren naar de senioren heeft moeten maken, leverde een knappe serie worpen af: alle zes boven de vijftig meter. Zijn verste was 55.26 m. Bovendien werd hij derde bij het hinkstapspringen met een per soonlijke record-afstand van 12.73m. Wybo Lelieveld (Bataven) liep op de 800 m jongens A na een tame- iljk rustige beginfase, onbedreigd naar de titel in 2.01.5. De ene titel van De Spartaan kwam op naam van Ad van Doorn die er op de 110 m. horden in slaagde naar een tijd onder de zestien seconden te reiken: 15.9. Een serie sterke sprints leverde Alfred Verhoef (AV Holland) af. Verhoef werkte zich op de 100 m. heren vrij gemakkelijk door series en halve finales heen (tijdens resp. 11.4 en 11.2) en werd in de finale ach ter Vlaardinger Louis Spek tweede. Beiden kregen 11.1 sec. toegewezen. Eveneens tweede werd Mia de Ko ning (Bataven) bij het hoogsprin gen dames. Deze frêle atlete; die al van 1.70 m. Haar clubgenoot Arie van Tol kwam op de middenafstand bij de heren snel uit de voeten. Van Tol werd derde op de 1500 m. en slaagde er zowaar in 'n persoonlijk record van 4.03.9 te verwezenlijken. Op de 800 m werd hjj vijfde in 1.58.2. Tom Saat (AV Holland) werd op de 100 m. horden jongens B tweede in 14.4 sec. waarmee liij op deze "ge wone sintelbaan" zelfs nog iets snel ler was dan vorige week op het kunst stof van Papendal. Een betere aan loop naar de eerste horde (7 i.p.v. 8 passen) zal hier niet vreemd aan zijn. Saat werd nog derde op de 400 m in 54 7 sec. Tineke de Groot (Ba taven) verraste bij de A-meisjes met een opmerkelijk sterke 100 m., twee de in 12.8 sec., en passeerde bij het verspringen de 5 -meter-grens. Met 5.14 m. veroverde zij een bronzen plak. Erg sterk was het lopen van Maar- tje Weeda (AV Leiden) op de 800 m. meisjes B. Deze talete, die de laatste tijd een flinke vooruitgang boekt, liep zeer regelmatig naar een tijd van 2.27 4 waarmee zij tweede werd. Derde plaatsen waren er o.a. voor Spartaan-Junior Piet Walraven bij het hoogspringen jongens A (1.80 m.) en voor AV Holland-Juniore Barry van Haarlem op de 100 m. meisjes B (12^ Moj.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11