De Kievit moet nog langer mee agenda Een gastronomische massage Morsweg geblokkeerd Er zijn autowegen, B-wegen, zijwegen en doodlopende wegen, maar een weg zonder begin en einde, waarbij men verschillende kanten kan uitgaan zonder van die weg af te geraken, dat is de Route du Bonheur. Een culinaire route, natuurlijk een Franse vinding, die door half Europa kronkelt en in Wassenaar deen pleisterplaars heeft bij de Stoeplaan, waar zich de auberge „De kieviet bevindt. Waar eten geen eten meer wordt genoemd maar een gastronomische massage, begeleid en gecontroleerd door Luigi Gandini en zijn operette-blonde echtgenote. De Kieviet, bewerkelijk bedrijf in Lommer verscholen, is zoals vele buitenrestaurants, niet ongeschon den door de energiecrisis geslopen, ook andere economische moeilijkhe den besprongen het bedrijf en hoewel het Gandini's gasthuis de laatste twee maanden voortreffelijk blijkt te vergaan heeft een en ander geleid tot een schuldenlast, gerech telijk ingrijpen, surseance van betaling tenslotte en een bewind voerder, mr. B.D. Wubs van het advocatenkantoor Pels Rijcken en Droogleever Fortuijn. Hij zoekt naar draagkrachtige lieden die bereid ziin tot deelneming in Gandini's bedrijf en hij heeft daar goede hoop op. „Ik ben al in onderhandeling. Er zullen natuurlijk enkele beleidswijzi gingen noodzakelijk zijn. Voorop staat dat Gandini een voortreffelijk restaurateur is. Maar om maar iets te noemen: een wijnkaart met 200 verschllende wijnsoorten is niet helemaal haalbaar". Later spreek ik met de heer Gandini. Hoewel het pas half vier in de middag is gonst De Kieviet van activiteit, niet alleen door het 17 man sterke pesroneelsbestand, (inclusief directie), maar ook door de aanwezige clientele. „Niets dan lof voor mijn mensen", zegt de heer Gandini. „Ze hebben de moeilijke weken voortreffelijk opgevangen". Terwijl ik een zeer geurige koD koffie drink: „De Kievit heeft de naam duur te zijn. Maar wacht even. Een paar weken geleden vertelde me iemand, dat hij drie jaar geleden hier kwam dineren en dik tekort kwam aan honderd gulden voor twee personen. Nu hoefde hij slechts 104,50 uit te geven. En dat vond hij knap". De Kievit wordt veelvuldig door de Wassenaarse society bezocht, ook levert Gandini voor partijen aan huis of in zijn zaak. De heren Sydney van den Berg, Geertsemd, de directies van de Shell en Esso, ministers (vooral met lunchparties) zelfs premier Den Uyl en vorige week nog prins Bernhard laten de heerlijkheden van Gandini's Relais du Bonheur goed smaken. „Ik wil een trefpunt worden", zegt Gandini. „Buiten De Wtitenburg kent Wassenaar dat in deze stijl niet." Ik bekijk de zakelijk opgezette spijskaart. Er is een menu k 'tAuberge (f29,50). Het goedkoopst maar het minst gevraagd. Wel in trek blijkt een keuzemenu voor f 39,50, waarbij men voor tien gul den extra witte en rode wijn plus caféfiltre en bonbons toe krijgt. Ik ben in menige bistro méér kwijt ge raakt, vooral door de dranken. Dan is er o.a. een kroonmenu van f 61,50 met dezelfde drankaanbieding en tenslotte diverse plats met zeker niet onthutsende prijzen. Goed, De Kievit is destijds een ster kwijtgeraakt omdat de Mlchelin- mannetjes weigerden een zekere sanering te accepteren. Maar die ene ster schittert dan ook helder boven de Wassenaarse dreven. NKOV besloot ralleyseizoen ZOETERWOUDE Voor de jaar lijkse autoralley waarmee het N.K. O.V. gisteravond het seizoen afsloot lieten zich 56 deelnemers inschrijven. Zij gingen via de Geerpolder en Stompwijk naar Leidschendam. Rond de historische sluis moesten hier een aantal opdrachten worden uitgevoerd. De rit werd voortgezet naar Delft waar de auto moest wor den geparkeerd en men geconfron teerd werd met een wandelroute. Dit intermezzo viel bijzonder goed in de smaak temeer daar aan het eind van de wandeling de koffie wachtte. De terugreis liep via Noot dorp en Zoetermeer, waar de op merkzaamheid van de deelnemers nogmaals werd getest. Terug in het Don Boscohuis werden de uitgevoer de opdrachten gecontroleerd door de heren Van Cromvoirt en Van Ben- nekom, die weer met veel succes de route hadden uitgestippeld. De uitslag was: 1. Winy v.d. Geest- Rodewijk en Ria v.d. Geest-v-La- tum. 2. de heer en mevr. L. On derwater-Koot, 3. de heer en mevr. P. Elderhorst- van Haasteren, 4. de heer en Mevr. G. Paardekooper- van Kampen. Oudste (101) inwoonster van Leiden overleden LEIDEN —In het "Huis op de Waard" is gisteren de oudste in woonster van Leiden, mevrouw A. van der Blom-Braxhoven, overleden. Mevrouw Van der Blom werd 101 Jaar. Aan het Brabants Conservatorium in Tilburg is Veronica Steinbach uit Leiden geslaagd voor het einddiplo ma solospel fluit. Ververstraat in actie LEIDEN De bewoners van de Ververstraat willen wethou der Verboom nog even herin neren aan wat hij vorige week, vertelde: namelijk dat er bin nen twee weken iets aan hun buurt zou worden gedaan. En traditiegterouw werd er een nachtelijke actie gevoerd. Dit maal kwam er een spandoek over de breedte van de Zijl poort te hangen, om te zeggen dat de Ververstraatbewoners niet licht iets vergeten. Hoe het programma er de volgende week uit zal zien, is tot op dit moment niet bekend. LEIDEN Twee bestelauto's van slager Zandbergen en keukencen trum Maraad stonden vanmorgen dwars over de Morsweg Toen na melijk slager Zandbergen een be keuring had gekregen wegens fou tief parkeren werd hij meegenomen naar het bureau omdat hij niet di rect zijn auto wilde verplaatsen: "ze hebben me aan mijn haren de po- litie-auto ingetrokken: twee parkeer wachters en drie agenten. Er zijn getuigen van". Direct nadat slager Zandbergen was weggevoerd werden enige tijd twee auto's uit protest dwars over de Morsweg gezet. Voor de Morsweg geldt een stop- verbod. De firma's Zandbergen en Maraad hebben al verscheidene ke ren moeilijkheden ondervonden bij het laden en lossen, omdat dat ei genlijk verboden is. Maar nog dit jaar, op 12 mei werd mevrouw Zand bergen vrijgesproken: zij werd wel iswaar schuldig bevonden aan fou tief parkeren maar gezien de omstan digheden vrijgesproken. Vanmorgen deed zich weer een dergelijke situatie voor. Slager Zand bergen: „Bij mij komen veertig vrachtauto's per week, en mijn buur man (keukencentrum Maraad - red.) heeft ook twee auto's. Die moeten stoppen om te laden en lossen. Op een brief die ik 11 januari schreef aan B en W heb ik nog steeds geen antwoord. Ik moet iedere week bel len en al jarenlang zeggen ze dat er aan gewerkt wordt. Vanmorgen was ik aan het laden en lossen en kreeg ik een bekeuring. Ik zei dat ik dat kinderachtig vond en wilde doorgaan met laden en lossen voor dat ik m'n auto weg zou zetten; want die bekeuring had ik toch al. Toen haalden de parkeerwachters er drie agenten bij en werd ik in hun auto geduwd". Na op het politiebureau gehoord te zijn kon Zandbergen naar huis terugkeren terwijl zijn auto, die fout geparkeerd had gestaan, in be slag genomen werd. Hoofdwond na val op Haagweg LEIDEN De 33-jarige Leid- se mevrouw E. A. Guts kwam gistermiddag op de secundaire rijbaan van de Haagweg te val len, toen zij bij het inhalen van een fietser met het stuur van haar brommer een haar juist voorbij rijdende auto raakte. Ze kreeg een hoofdwond en moest door de EHD worden overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis. De 51-jarige G. P. Bakker uit Leiden kreeg inwendig letsel, toen hy gister op de wegkruising Julianastraat-Bernhardkade met zijn brommer in botsing kwam met een auto. De bromfietser zou geen voorrang hebben verleend aan de automobilist, waardoor het ongeluk ontstond. De EHD zorgde ook in dit geval voor vervoer naar het ziekenhuis. LEIDERDORP Het parkeren aan de westzijde van de Rietschans zal worden verboden. B en W stel len de raad voor om een gele streep op de trottoirband aan te brengen. De maatregel is noodzakelijk om de vrije doorgang voor lijn 49 van de NZH en het verkeer, dat naar het industrieterrein moet te waar borgen. Maandag Oude Herengracht, Ververstraat. Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Ververs- plein, Haven, Havenkade. Kalver markt, Kijfgracht, Minnebroers gracht, Zuidsingel. Herengracht. Korte en Lange Langestraat, Nwe Waardstraat, Oosterkerkstraat Waardkerkplein en steeg. Waard- gracht. Oranjegracht. Kaarsemaker- straat, Looyerstraat, Weverstraat Vestestraat, Groenestegen. Uterste- gracht. Kerksteeg. Breestraat, Langebrug. Ketelboeter- steeg, Schoolsteeg. Wolsteeg, Gan getje, Botermarkt, Vismarkt. Stad huisplein, Koor nburgs teeg. Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg. Mandemakersteeg, Vrouwensteeg. Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn den Burcht, Burchtsteeg, nieuw- straat, Hartesteeg. Beschuitsteeg. Moriaansteeg, Hooglandsekerk- gracht, Koppenhinksteeg, Hoog- landskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt hooigracht, St. Pancrassteeg, van Driessenstraat, Middelstegracht. Woensdag Zoeterwoudsesinge (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade. Durieuxstraat. T Siegenheekstraat Hoodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat Cobetstraat. de Ridderstraat, Thor- beckestraat, Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P J Blokstraat, Fruinlaan, de Gij6elaar- straat. Kernstraat Verdamstraat Korevaarstraat Plantsoen 4e Bin- nevestgracht, Rijnstraat. Kraaler- straat, 2e en 3e Havenstraat. Ie. 2c en 3e Gortestraat. Geregracht. Le vendaal. Oranjeboomstraat. CathriJ- nenstraat, Barbarasteeg St. Joris- 6teeg, Koenesteeg. Nwe Brugsteeg Wielmakersteeg, Hogewoerd Water- steeg, Plantage, ütr. Veer, Veer- straat Donderdag Zijlsingel, Rijnkade Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat. Waardstraat. Hermanstraat Trompstraat. de Ruy terstraat Evertsenstraat Heemskerkstraat. Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- renaerstraat. Tasmanstraat. Over- rijn. Galgewater, Noordeinde en plein Rembrandtstraat. Oude Varken markt. Sliksteeg, Groenhazengracht Rijn- en Schiekade Witte Singel Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelnuis. Jan var Goyenkade. Gerrit Doustraat, Vrpp- wijkstraat. Hugo de Grootstraat Bilderdijkstraat. Vrijdag Kort Rapenburg. Kabeljauwsteeg Rapenburg, Doelensteeg, Doelen- gracht. Nonnensteeg Kolfmakers- steeg, Molensteeg, Boisotkade. Kara- persteeg, Conciëntiestraat. Vliet Douzastraat. St. Jacobshof, St. -Ja- cobsgracht, Jan van Houtkade Hoefstraat, Raamsteeg Garenmarkt Steenschuur, Nieuwsteeg Heren- steeg, salomonsteeg, Kloksteeg Burgerlijke stand van Leiden Marcel Peter, C. Klein. Arnaud. kelorum en J. T. Rietveld. OVERLEDEN' J. Slegtenhorst (74 man. GEHUWD H. W. M. van der Steen en J. C Preenen en S Vól G. Gressie Schlagwein J. G. Zaat e Scheurkogel H. de la Rie en M. J. de Schlagwein en S. Azier. ONDERTROUV Y. O. van Meyeren. O. M. C. Neuteboom. M. de Nooijer. N. Labordus B. M. Prentrop. B. T. Lem5 en en T. M Overdijk A. de Visser van Leeuwen. W. P. M. van der wonc en E. M. Kors. Scheepmakersteeg, Houtstraat Ge recht, Lokhorststraat. Zonneveld straat, Pieterskerkkoorsteeg, Dief- steeg. Berkendaelstraat. Pieterskerk gracht en straat, Pleterskerkhol Papengracht "telefoon 2526c stelling I Stelling II „Een beroepsleger is een gevaar voor de democratie. De invoering ervan dreigt door de vrijwel alge mene afkeer tegen de militaire dienst plicht politiek te gemakkelijk reali seerbaar te zijn". Dat vindt de uit Leiden afkomstige Barnardus Over dijk die vandaag in Amsterdam ge promoveerd is. Bij zijn verhaal o- ver het een of ander in de herse nen van mens en rund heeft hij ge lijk maar een paar fikse stellingen gevoegd. Bijvoorbeeld ook nog: "De vrijwel algemene onvrede bij leer lingen, ouders en leerkrachten o- ver de door de Mamoetwet ontsta ne situatie in het middelbaar onder wijs maakt veranderingen noodzake lijk. Het zou van politieke moed ge tuigen indien bij gebrek het onder wijs oude stijl zou worden heringe voerd". Daar begrijpen we nu niets van. Me neer Overdijk schrijft over Acetyl- hexosaminidasen in hersenen van mens en rund. Leuk natuurlijk dat hij gelijk even kan zeggen dat de mammoet niet zo best is. Maar we ho- voor hem dat zijn stellingen over acetylhexo-etc. minder simplistisch zijn. Want als er veranderingen nood zakelijk zijn, dan kies je natuurlijk voor de beste oplossing. Is het kie zen voor de beste oplossing nou zo moedig? Zoals beloofd hierbij de tweede en derde prijs uit de tekenwedstrijd van Diogenes. Het droomhuis van Wille- Redactie Paul Wolfswinkel ke Owel en Jella en Martine van Seters, Plantsoen 51, compleet met droompaard en knorrend varken kreeg de tweede prijs. Rudolf Evers, Burggravenlaan 112, behaalde met zijn tekening de derde prijs (zie fo to's). Alledrie kregen ze een set grote viltstiften plus het speciaal voor deze gelegenheid uit hout ge sneden Diogenes-huisje. Het schooljaar loopt alweer ten einde. Op de Apolloschool hebben ze de jaarlijkse afscheidsavond voor de zesdeklassers er ook alweer op zitten. De leerlingen uit 6A voerden een musical op, terwijl 6 B grappi ge stukjes, sketches zogezeid, speel den. Tot slot kregen alle scheiden de leerlingen een boek als herinne ring. Een hele grote vakantie de tijd om eraan terug te denken. VRIJDAG 13 JUNI 1975 VRIJDAG Hot House, Rapenburg 24, Hans Dulfer Rltmo Naturel, aanvang 22.00 Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kam bewoners, vanaf 9 uur nam. Herenstraat 45. gebouw Staalwijk, Jeugdsociëteit Time. 7.45—11.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28. Open- Soos avond. Ten Katestraat (speeltulngebouw) Eejaardensociëteit Humanltas, 24 30 Pred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp. gespreksavond Baha'l Gemeen schap. 8.15 uur nam Begijnhof 2, sexueel-informatiecen- trum "Begijntje". 11 uur vm.- 2 uur Nieuwe Rijn 19, club voor alleen- Steenstraat lb. Wereldwinkel Lei den. 12.306 uvir nam. Lijtweg 7. Oegstgeest. Soc. Ned. Adv. Bureau voor Ouderen. 24 uur nam. ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48. dansen vanaf 8 uur nam. De Burcht, Antiekmarkt. 9.30 uur vm.- 5 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit Geverstraat 65. O egstgeest, socjël den. 8—12 uur n den. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 811 Hooglandse Kerkgracht 48, dansen 65. Oegstgeest. alleenstaan- naf 8 1 r kamerbewoners e 1 alleenstaanden. Ned. Natuur- t trein naar Heemstede. Artsen Noordeindeplein Wijk 3: dr. Pieterse, Zoeterwoudsesin- gel 109, tel. 24403. Wijk 4: dr. Van Leeuwen. Van den Brandelerkade 28. tel. 20412. man^. Wagnerlaan 69. Zondag: Van der Kooy. Van de Oye- Apoheken J. Verhaar en T M. Ciere. De avond- nacht- en van de apotheken in de regio wordt waargenomen door de apotheek Voor de Oegstgeest-er Apotheek. Wil- helminapark. Tandartsen LEIDEN Stichting Interkruls Lel. Lijtweg 7. telefoon Zuster Tiel-Greene- stege. Friezenhorst 27. telefoon 11643. ^S-dienst tel 071 Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraui 15. Leiden Voor tewonde honden, katten, vogels e.ct Dag eD nacht be.eikbaar tel 34687 Dierneambulance Tel 07184616 Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2. tel. 51068. mej. J. Schrama (maatschappelijk werkster). Gezinsverzorging StlchtlnR Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging, Mare voortn) 49441 'ma t/m trrn 9—10 UUr Koordstudio Centrum voor intermenselijke oe- trekkingen ontmoetingsruimte voor ca 26 tot 60-,'arisen Oude Riln B8, Lelden tel 44000 Voor advies infor matie» etc WerkdageD van 15-23 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen s avonds tot 23 uur Zaterdag eesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens Ned Invaliden Bond (Oude Rijn 88): Exp< Aggelen (tot 14 Juni). e ca Raad Leiderdorp LEIDERDORP De gemeente raad vergadert maandagavond om acht uur over o.a. de volgende pun ten: subsidiëring Stichting Kinder speelzaal: wijziging Algemeen Amb tenaren Reglement; wijziging rechts positie vakleerkrachten: wijziging le gesverordening i.v.m. bejaardenpas poort; wijziging gemeenschappelijke regeling streekmuziekschool Rijnak koord; instellen parkeerverbod west zijde Rietschans; verbetering enkele zalen Dorpshuis. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Kwartaalabonnement f 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement per post f 149.70 f 0.50 Abonnementsgelden otj vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschryving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18 00—20 00 u Zaterdag van 16 00-18 00 uui TelefooD 071-30500 Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2