Geld voor recreatie 'Niet zonder meer genoeg industriegrond agenda Scholen bouwden Hartestad Matthiasgaf show Werkbezoek mr.Vrolijk Shawano's zonder bord PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 12 JUNI 1975 Drs. Van Keulen (Kamer van Koophandel): LEIDEN "De conclusie, dat er in de Leidse regio tot 1978 vol- oende industrieterrein is. berust op twee veronderstellingen, waarvan het de vraag is of die juist zullen blijken te zijn". Aldus drs. S. van Keulen, advi seur van de Kamer van Koop handel voor Rijnland gisteren tij dens een bijeenkomst in het ge bouw van de Kamer. Doel van de bijeenkomst was de aanbieding aan het Leidse ge meentebestuur van het onder zoeksrapport naar de behoefte aan bedrijfsterreinen in de regio Rijnland. (De resultaten van het rapport publiceerden wij giste ren). "De eerste vooronderstelling is, dat er in het onderzoek alleen re kening gehouden wordt met een te verwachten lokale vraag", al dus de heer Van Keulen. "In de Grote Polder in Zoeterwoude is echter gebleken dat er zich daar cok veel bedrijven van buiten de regio hebben gevestigd. Dat zou ook bij nieuwe industrieterreinen het geval kunnen zijn". "De tweede vooronderstelling is, dat er geen tijdverlies op zal tre den bij het realiseren van nieuwe industrieterreinen. Of dat zo zal zijn, is helemaal de vraag". clusie in het rapport, dat het in dustrieterrein "De Waard" ge bruikt moet worden om er am bachtelijke bedrijven uit de bin nenstad te vestigen. "De grond prijs in "De Waard" is namelijk nogal hoog. Dat zou nog wel eens problemen kunnen geven voor die kleine bedrijfjes, die nu nog ren dabel zijn omdat ze over goedko pe huisvesting beschikken. Reali satie van "De Waard" als indus trieterrein zou in de praktijk dus wel eens problemen kunnen ge ven", aldus de heer Van Keulen "ook al omdat er plannen be staan om het gebied een andere bestemming te geven". Mr. H. A. C. Branderhorst, sec retaris van de Kamer van Koop handel. sprak er zijn tevreden heid over uit, dat de visie van het Leidse gemeentebestuur zich niet beperkt tot de stadsgrenzen. "Toen wij B. en W. over dit on derzoek benaderden (en het heeft toch ook betrekking op de Bol lenstreek)". aldus de heer Bran derhorst, "bleek het gemeentebe stuur graag bereid de kosten van het onderzoek te dragen". Daar mee heeft volgens de Kamer-sec retaris de gemeente Leiden ge toond, dat zij i antwoordelijkheiid heeft hele regio. uOINdilKDAG Tjalkowskylaan 39. Voorschoten Ke- spreksavond Bah'l Gemeenschap. 8 uur Baptisiengemeente. 8 Nieuwe Rijn 20a. Theehuis'van Leidse Werkgroep Homofilie/COC Begijnhof 2, sexueel-lnformatiecen- je". 7.30—9 uur nam. lb. Wereldwinkel Lelden Stee ?-30 12.30—9 VRIJDAG WASSENAAR De Wassenaarse vergadering. De heer H. W. Dunne- Oranjevereniging "Koningin Wilhel- wolt (links) had al aangekondigd als mina" hield gisteravond haar jaar- bestuurslid af te treden, en overhan digde gisteren de voorzittershamer aan zijn opvolger V. W. J. Wens- veen. De overige bestuursleden wer den herkozen. fcOETERWOUDE Het kateche- tisch project "Van Harte" waarme de de katholieke basisscholen Sja- loom en Aloysius de afgelopen maan den hebben gewerkt heeft zijn bekro ning gevonden in de bouw van een „Hantsstad". Leerlingen van alle klassen hebben hieraan gewerkt en het is frappant te zien tot welke creativiteit dit heeft geleid. De idea le stad om te wonen heeft een markt zwembad, dierentuin, sportpark, manege, sporthal, kermis maar ook een raadhuis, kerk, boerderijen, sta tion, ziekenhuis enz. Het geheel be slaat een groot aantal vierkante me ters in de gang van de Aloysius- school terwijl in de Sjaloom de aula hiertoe is ingericht. Veel huizen ook en bungalows maar geen flats "daar is het niet gezellig" zo vertelde de jeugdige toelichter Theo Berg uit de 2e klas en lid van het "stadsbe stuur" waarin elke klas vertegen woordigd is alsmede de ouders, on- derwijst-oaim en pater M. v. Eijk zit ting hebben. De probemen ook bij de bouw van deze papieren stad toonden aan dat de ideale stad eigenlijk niet bestaat maar je kan er wel met z'n allen naar streven er iets van te maken. Als Christen geloof je dat het beter kan en geloof in/" de "nieuwe stad" het nieuwe Jerusalem. Zo moet ook dit projekt uitmonden in een groot feest waarbij de kinderen iets proe ven van de fijne sfeer. De Sjaloom- school doet dit volgende week de Aloysiusschool heeft daarvoor de dag van morgen gereserveerd, In de morgenuren zullen dan door alle klassen spelletjes worden uit gevoerd. Ouders en stadsbestuur zul len deze beoordelen en vooral letten op de onderlinge samenwerking en tot slot een "Van harte klas" uit roepen. Dan volgt er een songfesti val waarna het gehele gezelschap naar het zwembad Haasbroek gaat voor een grote picknick. De ouders hebben daar nog enkele verrassin gen in petto waarna er 's middags een optreden is van het poppenthea ter Piet Onderwater. Arm gebroken LEIDEN De 9-jarige Monique Nievoort van de Hoflaan kwam gis teravond tijdens het spelen op straat zo ongelukkig te vallen, dat zij haar linkerarm brak. Het meisje moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Cadeautje De vijver van het Burchtplein in Wassenaar krijgt wellicht een fon tein. Mevr. Van den Brandeler - Solleveld wil samen met omwonen den van het Burchtplein de gemeen te een fontein aanbieden. Ze heeft oaarvoor geld opgehaald i met een ingenieurs-bureaiu een fon- tijn uitgezocht: ze koos er een met een middenstraal met een maxima le hoogte van ongeveer 3,75 meter, en zestien waterstalen aan de basis en in het midden acht waterstralen, ieder met een lengte van maximaal 1.80 meter. De gemeente zal, zo stel len burgemeester en wethouders voor, de aansluitingskosten en onderhouds kosten op zich nemen. Dit alles ter verbetering van de wa terkwaliteit van de vijver en ter ver fraaiing van het Burchtplein Redactie Paul Wolfswinkel U..' 'e*/™. Koopjes Het Breehuys moet verbouwd wor den. Om aan geld te komen gaan ze 19 juni een openbare verkoop houden. Als u tussen twee uur 's middags en tien uur 's avonds bin nenloopt op Breestraat 19 kunt u wellicht een aardig koopje wegslepen. Bejaarde boom Hoe oud is de oude den in Duin- rell? Sommigen dachten 500 jaar. Nou nou. Heuse experts hebben het uitgezocht: de boom werd doorboord. De boorspaan die tot op 9 centime ter vanaf het hart van de boom kwam telde 161 jaarringen; de res terende 9 cm. staan voor nog eens 14 jaar. De oude den staat er dus al zo n 175 jaar en behoort daarmee tot de oudste bomen van Nederland. De bejaarde boom heeft het in deze "stormachtige" tijden wel moeilijk gehad; de mooie vorm is er erg door achteruit gegaan. Jammer, heel Jam mer, maar helaas niets aan te doen, verzucht Duinrellpost. Honden Na afloop do elementaire gehoorzaamheidscursus een demon strate over het voorbrengen vam honden op tentoonstellingen en club- matches. Dit alles op 19 Juni, 's avonds half negen op het parkeer terrein van de Groenoordhal. voor de leden van de kynologen vereni ging Rijnland. Noteert u het maar Bomen kijken Schrijft u dit ook maar gelijk even op: de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde gaat aan staande zaterdag naar Boskoop, naar de boomkwekerijen. En misschien nog even een rondvaart in een bok. Dat is een echte ouderwetse Bos- koopse schuit. Het gaat u anderhal ve gulden per persoon kosten. U kunt om 8.55 uur met lijn 8 van de West- Nederlandse mee vanaf het station. Of u zorgt dat u 9.45 uur in hotel Florida bent in Boskoop. Laten we Prijs Tijdens de verenigingenmarkt die op de laatste dag van de universi taire eeuwfeestweek werd gehouden was er ook een stand van de stich ting Diogenes. Diogenes doet goed en prima werk door het kopen en opknappen van oude huizen in de binnenstad. Nou, iedereen die kon tekenen (of dacht het te kunnen) mocht in de stand iets op papier zetten met als pnderwerp "Dit is mijn droomhuis". Uit de tekeningen werden er drie gekozen, die voor een prijsje in aanmerking kwamen. De eerste prijs was voor Karin Wan- ninkhof, Rapenburg 89. Hierbij haar produkt. Morgen de tweede en der de prijswinnaars. Oh, ja, Karin krijgt een set grote viltstiften plus het speciaal voor deze gelegenheid uit hout gesneden Diogenes-huisje. DORPSHUIS WORDT OPGEKNAPT LEIDERDORP Aangezien de entourage van de beide gro te zalen in het Dorpshuis aan de Kerklaan in een deplora bele toestand verkeert is het dringend gewenst deze zalen een sfeervoller karakter te ge ven. Dit is ondermeer te berei ken door het plafond in de za len visueel te verlagen door middel van een prefab-rooster- werk, dat geheel vrij wordt op gehangen. Door de verlaging van het plafond is het nood zakelijk. dat de houten weg- klapbare scheidingswand wordt vervangen door een fle xibele vouwwand, daar anders een gat in het verlaagde pla fond onstaat, wat geen fraai gezicht is. De zalen moeten voor vele doeleinden worden gebruikt. Daarom is het van belang dat er een goede kunst verlichting ivordt aangebracht. Hiervoor moet een geheel nieu we elektriciteitsinstallatie worden aangelegd. Deze ver anderingen zullen met veel verfwerk gepaard moeten gaan. Langs alle buitenramen dienen gordijnkoven te wor den aangebracht. Tevens moe ten de wanden worden verbe terd. Al deze voorzieningen zullen in de vakantieperiode worden aangebracht zodat geen inkomstenderving uit de verhuur te verwachten valt. De budgettaire lasten zullen bij een investering van rond f 84.000 een jaar geleden sprak men in de commissie over f 60.000) ongeveer 110.000 bedragen. Het bedrag zal ge dekt worden door het gedeelte van de zogenaamde werkgele- genheidsuitkeringdat gereser veerd is voor de verbetering van het Dorpshuis. Maandag avond 16 juni zal de raad een beslissing nemen omtrent deze noodzakelijke verbetering van het stokoude Dorpshuis. l D. A. J. de Kind. Leic J. Elfering, Warmond. Madeleine d v G. J. van Ruiten en S. Tuinh'of 'de Moed. Leiden. Frederik C.. z. v M. D. i Kooy en C. G. van Slingerland. Leiderdorp. Martin C., Leeden. Leiden. Joyce, d. van der Rijt en M. J. E. Frieimx, Lei derdorp. Marlijn, z.v. G. Peters en E W. Bosselaar, Leiderdorp. Jurriaan C. T. z. v. S. H. Manson en A. T. J. Weüermans. Zoeterwoude. ONDERTROUWD: B Reedijk. Lei derdorp en I. M. D. P. Satta. Leider dorp. C. A, Parke, Pennsylvania. USA GETROUWD: M. W. M. I. Bogaartz. Leiden en A. Lucleer, Leiden. DEN: J W BI F. A. Kagie. 79 J. W. Blom. 67 jaar. van Dis. 83 Jaar. man. H M Nagte- geiler. 85 Jaar. man B. SDeksnijder. 44 jaar. man, C. van Weerden. 76 taai Jeugdsociéteit TimeT"7.45— 1L80 1 Hooglandse Kerkgracht 28, Open- Soos avond. Ten Katestraat (speeltuingebouw) Eejaardensoci Humanltas. 24.30 schap. 8.15 o: m gijntje Nieuwe Rijn 19. club WASSENAAR Burgemeester en wethouders van Wassenaar stellen de raad voor om een subsidie van f 30.000,- toe te kennen aan de Ko ninklijke Nederlandse Harddraverij en Rensport. De subsidie geldt voor dit jaar. Voor de komende jaren zul len apart subsidievoorstellen komen. Zoals bekend wordt in 1979 de ver makelijkheidsbelasting afgeschaft. De drie „grote" betalers vam de vermakelijkheidsbelasting in Wasse naar zijn het Dierenpark. Duinrell en Duindigt. De last van de ver- makelijkheidsbeslasting wordt ver- licht met een subsidie van f 40.000 terwijl voor Duinrell de belasting is gefixeerd op f 30.000. B en W vin den het normaal dat nu ook voor Duindigt een subsidie wordt gegeven, temeer omdat de Harddraverij- en Re.nsp&rt veren: gjr..g ernaar streeft steeds meer activiteiten te ontplooi en, die liggen op het terrein van de recreatie, waarbij ondermeer ge noemd kunnen worden "De dag van het Paard" en de "Luchtmachtdag". Verder zal de raad worden voor gesteld om de Wassenaarse hockey- cricket- en tennisclub "De Kieviten" een geldlening te verstrekken van f 800.000.- voor de financiering van ean eigen sporthal, die door de af metingen zeer geschikt zal zijn voor zaalhc'key. crick entraining en ten nis op drie banen naast elkaar. B en W menen dat de geldlening niet mag worden onthouden, omdat de mogelijkheden voor verenigingen die van de sporthal gebruik willen maken ook aanwezig is. Ook vinden zij dat cricket juist in Den Haag en omgeving veelvuldig wordt be oefend, terwijl er alleen in Utrecht d'e mogelijkheid bestaat de sport overdekt te kunnen beoefenen. Dat betekent, volgens het college, dat er voldoende inkomsten te verwachten zullen zijn, zodat de jaarlijkse last voor "De Kieviten" van f 73.000 geen problemen hoeft op te leveren. De raad komt aanstaande maandag bij elkaar om kwart over zeven. gijnhof 2, sexueel-informatiecen- - 2 uur alleen- weduwnaars. 8 Steenstraat lb. Wereldwinkel Lei den. 12.306 uur nam. Lijtweg 7. Oegstgeest. Soc. Ned. Adv. Bureau voor Ouderen, 24 uur nam. ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48. dansen vanaf 8 uur nam. De Burcht. Antiekmarkt. 9.30 uur 19, Tw Steenstraat, lb. Wereldwinkel Lei den, 's morgens geopend. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen. 8—11 Hooglandse Kerkgracht 48, dansen vanaf 8 uur nam. Geverstraat 65. Oegstgeest voor kamerbe 8—12 uur nat alleenstaa: Evc landgoed "Elswo reniging. Ned. Na- r Heemstede. A ootheken De avondnacht en zondagdlenst van det apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door Apotheek Herdineh Leiden. Apotheek Voorschoten. Apo theek Becker, Lijtweg 4, Oegstgeest WARMOND Op de Baan in War mond werd gisteravond een show opgevoerd door de muziek- en to neelvereniging Matthias. Nadat de drumband met majorettes en mini- rettes hun kunnen hadden getoond, speelde de harmonie, die in Waterin gen de eerste prijs heeft gewonnen en zodoende de ereklasse heeft be reikt. Naast een mengeling van oude en nieuwe melodieën werden num mers gebracht uit de rock opera Je sus Christ. De afdeling toneel bracht de klucht 'Zeg het met bloemen". Dankzij het mooie weer was het pu bliek in grote getale aanwezig. Voor de finale waar alle leden van de mu ziekvereniging aan meewerkten, kwamen de majorettes in hun nieu we pakken op en'brachten dansen die a.s. zondag ook zullen worden gebracht op het concours te Waterin gen. SO.S-dienst SOS - tel hulpdienst 25202 Voor allen die In Dieren hulpdienst. Dlerneambulance Tel Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2. tel. 51068. me-L_ J Schrama (maatschappelijk Gezinsverzorging Huursubsidie Zoeterwoude ZOETERWOUDE Evenals vo rig jaar kunnen ook nu weer aan vragen om individuele huursubsi die worden ingediend. De nieuwe beschikking individue le huursubsidie die met ingang van 1 juli a.s. in werking zal treden biedt in beginsel aan huurders van alle woningen de mogelijkheid in aanmerking te komen voor een bij drage. De formulieren die ter gemeentese cretarie verkrijgbaar zijn, dienen na invulling en ondertekening vóór 1 juli a.s. op het gemeentehuis aan de Noordbuurtseweg te worden in geleverd. LEIDEN De 15-jarige scholier Rob Zevenhuizen uit Warmond is gistermiddag, toen hij in de Don Bos- co-school aan het werk was met een cirkelzaag met zijn linkerduim in aanraking met de zaag gekomen. Hij verloor bij dit ongeval het topje van zijn duim. De EHD zorgde voor ver voer naar het Academisch Zieken huis. Burgerlijke stand M. Vink Stephan Leiderdorp, bier en D. i nald M., z. v. C. J. P. Schuiling WARMOND De Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland zal komende maandag 16 juni, een werkbezoek brengen aan Warmond. Na zijn aankomst om half elf zal mr. Vrolijk spreken met vertegenwoordigers van diverse groeperingen en het college van Burgemeester en Wethouders. Tus sen de middag zal in Mariënhaven een lichte lunch gebruikt worden. De Commissaris mr. Vrolijk zal on der andere bezoeken brengen i Oude Toren, waarvan met de res- tuaratie in juli wordt begonnen, de camping "Spijkerboor" van J. P. van der Hulst, en de kaasmakerij van dp familie Van Schie. De stand van zaken bij de zandwinning van het plan Zwanburg zal uiteengezet worden Na een maaltijd op de Kaag-sociëteit zal mr. Vrolijk deel nemen aan een buitengewone ver gadering van de gemeenteraad, die kwart voor acht begint. Stichting Ge: hulp beiaarden 45 tel. 49441 L'ezlneverzorglng, Mare Koordstudio vooi mtermenseiyke oe- 44v)00 Voor advies On tmoetlngsrui Elke donderdag Aggelen (tot 14 Juni). Infosentrum OEGSTGEEST Maandag meld den we in onze krant dat de Oegst- geester verkenners de Shawano's 5 dat het nieuwe bezit nauwelijks gebruik genomen was of het bord dat aan de weg was neergezet r fraai clubhuis hadden gekre- al werd weggehaald door jeugdige »n terrein aan de Abtspoel- vandalen. Het bord met de naam i voorbij het zwembad Poel- werd met paal en al uit de grond ge- ;n van de leiders meldde rukt en meegenomen. Gespreksavonden schap Wo 8 25 Leiderdorp Burgerraadsman Burgerlijke stand van Leiden A. F. Greeven, Zoeterwoude. Neeltje W„ d. v. P. D. Bloemendaal en J. Schoonderwoerd Leiderdorp. Hendrik Du lj venvoorde; H. Luimes en A. J. Kluiter; Jeroen L. Dijkkamp en L. Ciere; H. D. Evers en E. Zeg- ehuvvd: D. van Zuijlekom en G. LEIDEN „Elke vorm van economische activiteit is ons welkom, in de hoop dat die gezond is en een nieuwe impuls voor de sector werkgelegenheid"Aldus loco-burgemeester Van Aken gistermiddag tijdens de opening van het eerste kantoor van de Westland/Utrecht hypotheekbank in Leiden op de hoek van de Botermarkt en het Gan getje. Westland/Utrecht heeft voor tientallen miljoenen belangen aan hypotheken in Leiden, die vanuit Den Haag tot stand kwamen. Met het nieuwe kantoor hoopt Westand /Utrecht een regionale func tie te vervullen, onder andere gericht op de bollenstreek. Het Leidse kantoor is het twintigste van deze hypotheekbank. De bank bood de gemeente Leiden een bedrag aan bestemd voor een algemeen doel: het zal. naar Van Aken zei op korte termijn, gebruikt worden voor de restauratie van de fontein aan de Vismarkt tegenover het stadhuis. •den: F. Sterke (21) vrouw; C. der Plas (7) zoon; I. Bavelaar (51) Sterkenburg (62) man; (63) man; L. W. J. M. (76) man; D. Haak (79) J. Verheij (60) man; J. Nu- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: LeiOscb Uagbiad B V Witte Singel l Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en admini strate 071-25041 I'eleioon redactie 071-21OU7 Hooi cired acte ui Han Mulder Kwartaalabonnement t 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers t 0.50 Abonnementsgelden ou vooruit betaling te voldoen Bi) automa tiscne overschrijving geeD ao Na bezorging van 18 00 -20 00 u Zaterdag van 16 0018 00 uur Ieielouo 071-30500 indien in gesprek 071-34539

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2