Recreatie gebied „De Does" Tekorten bibliotheek wekken bezorgdheid LEIDSE SPAARBANK TOCH NIET IN ..KOPERMOLEPT? agenda Eerste prijs voor St. Jan Plan voor Leiderdorp 8?preu^ Eerste keus voor Amrobank PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 10 JUNI 1975 LEIDERDORP Als het aan wethouder Engbert Drenth ligt krijgt Leiderdorp een schitterend recreatiegebied waar de hele regio van kan profiteren.. Het gaat om het recreatie gebied ,,De Does" dat ligt tussen Rijksweg 4 en de Ruige- kade en aan de korte kanten tussen Mauritssingel en de D wars wateri n g Ondanks dat het hele gebied 3 x 7,o groot is als de Houtkamp weten - toch weinig mensen waar ze het "moeten zoeken. Het ligt ten noorden van de jachthaven en is gedeeltelijk nog weidegebied. De jachthaven en liet aanpalende "Kleine Zandput" waar de verkenners een schitterend honk hebben, behoren ook tot het re- creatie gebied "De Does" en functio neren reeds. "In 1971", aldus Drenth "heb ik wat ideeën en suggesties aan het stedebouwkundig bureau Kuiper Compagnons gegeven met de op- dracht voor dit gebied een plan te maken. In 1972 is Kuiper met een no ta. een "ideeënschets De Does" ge komen, die in 1973 in de procedure molen is gegaan van B. en W. en de commissie Ruimtelijke Ordening". Over de uitgangspunten van de Nota is de raad het al eens gewor den. maar de kosten voor het grond onderzoek <23.000 gulden) vond men erg hoog en heeft men aangehouden. Nog dit jaar willen B. en W. met een nieuw voorstel tot grondonder zoek te komen. Dat grondonderzoek is daarom zo nodig omdat men een wal wil opwerpen tussen de Rijksweg en het recreatiegebied om het ge zicht óp en lawaai vèn het voorbijra- zende verkeer te camoufleren. De wal wil men opwerpen door het storten van grofvuil waar in de re gio Leiden weinig plaats meer voor dinsdag Rijasburgerwee 163. spreekuur Ale. Bu- 8.30 u°ur nam15" en gezlnsvrag»n. 7-30 gfee^traat lb. Wereldwinkel, 12.306 Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam nam6 **''n 2^a' Vrouwencafé. 91 uur Pieterskerkstraat 1. Werkgroep Dlenst- weigeren, 8 uur nam. freehuys. Breestraat 19. Ouderensoos. Stadhuis, vergadering comm. Soc. Zorg Maatsch. aangelegenheden. Gezond heidszorg en cultuur. 8 uur nam. Kleine Burcht, openbare lezing Roze- kruisers Genootschap. 8 uur nam. woensdag over is. Het gebied ten zuiden van de rivierenbuurt, waar nu nog grofvuil gestort wordt, is bijna vol. En wat dan met het grof vuil? Het grondon derzoek moet uitwijzen dat het grof vuil niet b.v. de Rijksweg „weg duwt". Dat idee van die puinstorting komt van de provincie en brengt geld op voor de gemeente die dan een gedeelte van het plan kan rea liseren. Want zo'n plan, aldus Drenth, kost wel wat geld. De ideeën- schets De Does houdt dus in een be plante puinwal; in de Kleine Zand put zou een buurtpark komen; bij de jachthaven een restaurant. Er kun nen speel- en ligweiden met sierbe planting aangelegd worden met de bouw van b.v. een theehuis. Belang rijk zal in de tweede fase zijn de uit breiding van het wateroppervlak waardoor kanovaren en oeverrecrea tie (vissen) tot de mogelijkheid gaat behoren. Daarvoor zal de Huis ter Doespolder tussen Ruigekade en de Does vapaf de jachthaven uitgegra ven worden. Ambitieuze plannen van de wethouder die veel geld kosten en toch gedeeltelijk door de gemeen te (opbrengst puinstorting) en voor de rest uit het Recreatieschap "De Plassen" (wanneer alle belangheb bende gemeenten tot die stichting willen komen) gefinancierd moeten worden. Drenth: "Het is duidelijk een kwes tie niet van Leiderdorp alleen. Het is een recreatieobject voor Leider dorp én Leiden en de regio. Bus 15 en 42 komen er vlakbij en het gebied is vanuit het oude dorp makkelijk te bereiken via Oranjewijk langs De Leiderdorpse jachthaven grenzend aan de Rijksweg en het gebied waar straks recreatieve voorzieningen een plaats krijgen. Tenminste als de plannen door gaan. ijsbaan en jachthaven". Vanuit het „nieuwe dorp" komt men er vanaf de Engelendaal en Hoog- madeseweg erg snel. Leiderdorp heeft heeft er weer een plan bij, al vier jaar eigenlijk. Realisering zou een verademing zijn in de al erg verste delijkte randstad. 65. Oegstgeest. sociëteit kamerbewoners en alleenstaan den. 812 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam Kennedylaan 11, Oegstgeest, ge- uui^ nSaV°nC* Gemeenschap. 8 Apothekersdljk 33, Volkshuis, infor- en ^inschrijving Kinderclubs. 2— Begijnhof 2-sexueel-informatiecen- trum "Begijntje", ll uur vm.- 2 uur 8 uur8nStraat lb' Wereldwinkel- 12.30- Breehuys, Breestraat 19. kinderclub mor ïo-iQ iarigen. 45 uur nam, 4. Architecten-lnl "Rijnland", 7.309.5 VOORSCHOTEN De voor openbare werken, welzijn en fi nanciën, in gecombineerde vergade ring gisteravond bijeen, toonden hun bezorgdheid over de tekorten van de openbare bibliotheek Voorschoten. Het exploitatietekort was begroot op f 155.000,-- en wordt voor 1976 be groot op f 271.000,—. Begeer (VVD) merkte op dat dit te kort thans even hoog is als het ge raamde tekort bij de bouw van een eigen zwembad, welk tekort bij de behandeling van het zwembad voor de raad onaanvaardbaar was en het besluit viel niet over te gaan tot de bouw van dat zwembad. Bij de openbare bibliotheek is een afwijzing niet meer mogelijk. De wet houders Oosterbaan en Eveleens zet ten uiteen, dat hoewel van de zijde van 't college van B en W enige ver maningen gericht zijn tot de Stich ting Openbare Bibliotheek, er toch kosten zijn, die ook door de Stich ting niet voorzien konden worden. Zo is er o.a. door 'n verplichte CAO voor het personeel alleen al dit jaar een salarispostverhoging van f 60.000. De commissieleden wilden de ga rantie hebben dat Voorschoten in derdaad een eigen bibliotheek zal mogen hebben. Volgens een nieuwe rijksregeling is een zelfstandige bi bliotheek alleen toegestaan voor ge- mmeenten met meer dan 30.000 in woners. Deze regeling gaat eerst in op 1 juli 1975. B en W verwachten dat Voorschoten ontheffing zal krij gen omdat een en ander al in een vergevorderd stadium is en de nieuw bouw bijna gereed. De commissieleden bleven hun twij fels houden en tijdens de behande ling van het voorstel in de raads vergadering van 20 juni zal het col lege nog een aantal onzekerheden trachten om te buigen in zekerhe den. Eensgezind blij was de gecombi neerde commissie met de vorderingen bij het Vernèdeparkprojekt. Wethou der Eveleens kon mededelen dat waarschijnlijk een stagnatie bij de ontruiming voorkomen kan worden. Een woning bewoond door een echt paar biedt tegen huisvesting aan een grote hoeveelheid katten. De krakers van de boerderij "Wie kan keeren de hand des Heeren", door wethou der Eveleens als tijdelijke bewoners aangemerkt, zjjn bereid om 't echt paar en de kattten onderdak te ver lenen. De financiering van het gehele projekt geeft geen problemen. De stichtingskosten van de nieuwbouw zijn te financieren met rijksvoorschot ten, het bouwrijpmaken en de sloop- kosten zijn o.a. veilig gesteld oor de stelpost op de begroting ad f 150.000.- De projektgroep waarin o.a. verte genwoordigd is de Christelijke Wo ningbouwvereniging en de bewoners commissie hebben plezierig samenge werkt, aldus wethouder Eveleens. Om kwart over elf werd de ver gadering verdaagd tot vanavond. ZOETERWOUDE De Sint Jans Fanfare heeft op het Bonds- concours dat in Wateringen werd gehouden een eerste prijs behaald in de afdeling Uitmun tendheid. Het eerste optreden na zeven jaar van dirigent Jan Mey en zijn musici werd gewaardeerd met 288% punt. Een goede prestatie van het zo sterk verjongde korps waarvan velen hun concoursdebuut maak ten. Het was erg warm in de zaal waarbij dirigent Mey de grootste moeite had het gezel schap muzikaal, in te tomen. De gunstige reacties van de toehoor ders waaronder enkele tientallen plaatsgenoten, en de positieve opmerkingen van de jury zijn een goed uitgangspunt om in een vol gend jaar, met meer ervaring, nog hoger te kunnen reiken. Na terugkeer in Zoeterwoude was men nog enige tijd byeen in de bovenzaal van 't Centrum. In het kader van de kermis en andere feestelijkheden die de Oranjevereniging aan het eind van deze maand organiseert hoopt de Sint Jans Fanfare op zaterdag 28 juni de muziektent die door Heineken is geschonken, officieel in gebruik te nemen. Voor deze dagen staat ook de eerste wielerronde van Zoeter woude voor amateurs op het pro gramma. Het aantal inschrijvin gen hiervoor heeft de startgele genheid inmiddels ver over schreden. Er wordt een selectie gemaakt want er mogen maxi maal 80 renners deelnemen. Burgerlijke stand van Leiden T. W. M. Thomeer M. J. Schroot; Bastlaan W.. Preathuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9 Napraatcursus v.a. 8 uur nam. Aootheken De avondnacht en zondagdienst van det apotheken in de regio Lelden wordt waargenomen door Apotheek Herdingh en B'anken. Lelden. Apotheek Voorschoten. Apo theek Becker, Lljtweg 4. Oegstgeest ^OS-dienst SOS - te) hulpdienst tel 071— 28203 Voor alleD die In moeilijkhe den verkeren dae er. nacht te berei- Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 18. Leiden Voor gewonde honden, katten Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2. tel. 51068. mej. J. Schrama (maatschappelijk i L. H. Konlngs; Adri- J. M. Ritters- Gezinsverzorging rle zieken en gezinsverzorging. Mare Paardekooper; Mireille, dr. OverledenH. a Jp fCoordstudio 3au- Centrum voor intermenselijke oe- tger, trekkingen ontmoetingsruimte voor ca. 25 tot 60-,'arlgen Oude RIJn 88, M. Lelden tel 44000 Voor advies infor maties etc. Werkdagen van 15-23 Burgerlijke stand van Warmond Geboren: Wouter, zn. van L. C. A. Venne en W. J. M. de Winter. Ondertrouwd: J. S. J. van Velzen en C. M. A. L. Duijnhoven; A. Munneke en H. Smits; A. J. C. J. Kuijlen en G. A. I'd: J. M. Goedhart l der Blom (84) LEIDEN Niet de Leidse Spaar bank, maar de Amrobank is als eer ste voorgedragen voor een vestiging in het nieuwe winkelcentrum in de jMerenwijk, "De Kopermolen". Dit fcchrijft directeur M. B. P. van den Berg van de Leidse Spaarbank in een brief aan de leden van de com missie voor Economische Aangele genheden van de Leidse gemeente raad. Zoals bekend heeft die commis sie vorige maand unaniem uitgespro ken dat de Leidse Spaarbank als eerste in aanmerking moet komen voor vestiging van een bijkantoor in -het nieuwe winkelcentrum. - De directie van de Leidse Spaar bank is dan ook uiterst verbaasd over de toewijzigingsvolgorde, zoals die aan de exploitant van het winkel centrum, Mevo Bouw- en Beleggings combinatie, is voorgelegd: 1. Amro bank; 2. Rabobank; 3. Leidse Spaar bank. De directeur constateert in haar brief, dat deze volgorde is opge steld door een begeleidingscommis sie. "Het is ons niet duidelijk welke status en bevoegdheden genoemde begeleidingscommissie zou hebben uitgaande boven die van een raads commissie", aldus de brief. Geheim De begeleidingscommissie, waar in onder meer zitting hebben het Centraal Instituut voor het Midden- en kleinbedrijf, de Kamer van Koop handel, de raadsleden Van Zijp (CDA) en Elzenga (VVD) en wet houder Van Aken, heeft de voorstel len m.b.t. de brancheverdeling in "De Kopermolen" voorbereid. De no tulen van deze commissie zijn ook voor de leden van de raadscommis sie voor Economische Aangelegenhe den geheim. In januari van dit jaar heeft de CDA-er Stroink tijdens een verga dering vandie commissie al ge vraagd om duidelijke informatie over de stand van zaken. "Deze commis sie is tenslotte het orgaan dat de politieke verantwoordelijkheid voor deze zaak draagt", zo zei Stroink toen. Projectontwikkelaar Mevo mag namelijk geen winkelruimte verhu ren voordat mét het Leidse gemeen tebestuur, na overleg met de raads commissie voor Economische Aange- Bri'ef Het gemeenteraadslid D. Hoeven (CPN) heeft naar aanleiding van deze zaak een brief geschreven aan het College van Burgemeester en Wethouders. "Telkens en telkens weer is er binnen de commissie voor Eco- nomish ecAangelegenheden benadrukt dat Leidse instellingen de voorkeur zouden hebben bij de toewijzing van ruimte in het winkelcentrum "De Kopermolen", en dat niet-Leidse in stellingen tot de tweede keus zou den behoren", aldus de heer Hoeven in zijn brief. „In haar vergadering van 13 mei 1975 benadrukte de com- haar me ning dat de Leidse Spaarbank de eerste keuze-mogelijkheid zou wor den geboden. Gegeven het feit dat genoemde bank zich reeds als gegadigde had opgegeven toen er nog slechts plan nen waren voor het bouwen van de Merenwijk, doet ons een groot vraag teken zetten achter de suggestie die de begeleidingscommissie gegeven schynt te hebben aan de Mevo om de Leidse Spaarbank de derde plaats toe te bedelen". Tenslotte verzoekt het CPN-raads lid "het College dringend geen be slissing te nemen voordat de leden van de commissie voor Economische Aangelegenheden kennis hebben kun nen nemen van de geheime notulen van de begeleidings van der Blom (48) 1 (60) vrouw; C. Deimeer <7< S. van Rossum (15) meisje. Commissie bijeen LEIDERDORP De verkeer en vervoer in Leiderdorp vergadert vanavond (8 uur gemeen tehuis) over de volgende punten: Bespreking van een brief van een aantal bewoners van de Maurits- eingel over het verplaatsen van een parkeerplaats uit verkeersveiligheids- overwegingen. Tijdens de vorig Jaar jaar gehouden hooravonden over het ontwerp-bestemmingsplan Oranje- wijk/Doeskwartier is door enkele be woners aandacht gevestigd op het slechte uitzicht op het kruispunt Irenestraat/Mauritssingel. De bewo ners vinden dat er voor het verkeer gevaarlijke situaties kunnen ontstaan en vragen of het mogelijk is om in de Irenestraat éénrichtingsverkeer in te stellen. Verder zal vanavond wor den gesproken over het aanbrengen van een voetgangersoversteekplaats op de Fred. Hendriklaan ter hoogte van de Willem de Zwijgerlaan en van een voetgangersoversteekplaats op de Simon Smitweg bij de bushalte van de NZH. LEIDEN Sportvrienden viste de eerste wedstrijd van het seizoen in 't Aarkanaal. De uitslag was 1. W. jr. 5U stuks 484U gram, 3. T. LEIDERDORP Met groot gemak zoefde de 15 m lange eerste paal gistermiddag in de drassige grond tussen de L.O.I. en de in aanbouw zijnde De tailhandelsschool in de Leidse- dreef. Het was de officiële eer ste paal voor het Leids Oplei dingsinstituut voor Analisten. Voorzitter van het bestuur Sloos, sprak in een politiek ge tint voorwoord van Laborato- riumschool. „Deze laborato- riumschool", aldus Sloos, „is een van de eerste en oudste scholen en is zijn activiteiten begonnen met avondcursussen voor 89 leerlingen. De school heeft nu ca. 300 leerlingen" Architect van deze, in drie bouwlagen opgezetteschool is Kneppers uit Haarlem; aanne mers zijn Vink en Veendam uit Noorden. De kosten, inclu sief electrische installatie en verwarming komen op ruim 4 miljoen gulden. Wethouder mevrouw Tichler kreeg de eer. in het kader van het jaar van de vrouw, deze feestelijke eerste paal te mo- fen slaan in het bijzijn van collega-wethouders uit Oegst geest en Leiden en vele ande re genodigden. Op de foto: de maquette van de Hogere Analistenschool. ücnouten 48 st. 3ö6ü gr., 5. K. Schou ten zo st. 292U gr., 6. J. ücnouten 32 sc. 2670 gr., 7. J. v.d. Lucht 22 st. 2260 gr., 8 Uur. ücnouten 21 st. 2120 gr., 9. rf. Jansen 19 st. 1900 gr., 10 J. Hel- versteni 22 sc. 1610 gr. De Hengelaarsvereniging Zuid- Wes„ gooiae uuit ue nerigcis uit in net Aarxanaai. De vangst was goed en de UiLSiag was als volgt: u. n. Moe- nen 66 st. 8190 gr., 2. A. Ruys 67 st. nou gr., o. xi. uauseii 44 se. ouoo gr., 4. J. ae os 48 st. 4800 gr., 5. W. Moe- nen 57 st. 4880 gr., 0. L. öcnreuder 35 st. 4050 gr., 7. R. ae Bezemer 39 st. 3ooü gr., 8. J. iviarx 21 st. 2790 gr.. 9. I. Jansen 21 st. 2150 gr., 10 J. v.d. LUCilt 22 St. 1920 gr. Visvereniging ue Zinker" hield 'n viswedstrijd in het Oegstgeesterka- naal. ue vangst was matig. Uitslag: 1. D. Leek, 2. G. Wagemaker, 3. D. Beij, 4. W. de Wit, 5. C. v. Hout, 6. J. Kok, 7. D. F. B. de Wit, 8. D. Wassink, 9. J. van Meeteren, 10. P. Willemse. VOP '74 viste met 16 man in De Zijl gedurende 2 maal 2 uur. De uit slag van deze wedstrijd was: 1. H. v. Houten 25 st. 2020 gr., 2. v.d. List 13 st. 1270 gr., 3. Dubbeldeman 14 st. 930 gr., 4. M. Kerkvliet 13 st. 1140 gr., 5 J. v. Kampen 11 st. 1420 gr., 6.Terveer 14 st. 820 gr., 7. F. Veltman, 12 st. 1110 gr., 8. v.d. Kaay 8 st. 600 gr., 9. Lotte 3 st. 460 gr., 10. Segijn 4 st. 280 gr- De visclub PVGW viste de eerste wedstrijd in de Kaag met een goede vangst. Uitslag: 1. A. C. v.d. Meen, 2. H. van Houten, 3. Fr. Smit, 4. J. Ar- noldus, 5. S. J. Redmeyer, 6. N. Dor- repaal, 7. J. Jongeleen, 8. Wouden berg, 9. K. Sinteur, 10. D. de Wolf. capten, Elke donderdag van 1516 uur spreekuur Ale Ned Invaliden Bond Koordstudlo (Oude Rijn 88): Expo sitie Wil van Aggelen (tot 14 juni). Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.3010.30 uur nam en zaterdag 24 uur nam Gespreksavonden Gespreksavox schap Wo 8 11. Oegstgeeic, vr B.lö uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp OEGSTGEEST Ophalen grof .vuil op donderdag 12 juni. Prins Bernhardlaan - Marelaan - Willink- laan - Hofdijck - Hofbrouckerlaan ged. Emmaplein - L. Voort - Ouden hoflaan - Pr. Marijkelaan - Pr. Bea- trixlaan - Pr.. Irenelaan - Pr. Mar grietlaan - Laan van Alkemade - L. v. Oud Poelgeest - Laan van Aren- stein - Poelgeesterweg - Warmonder- weg - Leidsestraatweg - Prinsenlaan - Emmaplein - Regentesselaan. 50 jaar trouw OEGSTGEEST Het echtpaar den Hollander, al tientallen jaren wonend in de voormalige boswach terswoning van het kasteel Oud Poelgeest vierde zyn 50-jarig huwe lijksfeest. Meer dan 100 receptiegangers kwamen feliciteren. Onder de aan wezigen bevonden zich de gebroe ders Levie, die tijdens de oorlogja ren by de familie den Hollander waren ondergedoken. Die onderdui- kerij was daarom zo bijzonder omdat in het kasteel de Duitsers gelegerd waren, dus op enkele meters van de onderduikplaats. De familie Levie heeft sedert 1940-1945 steeds contact gehouden met hun redders uit de be zettingsjaren. Het jubilerende echt paar had de beschikking gekregen over het koetshuis van het kasteel waar vrienden en kennissen ruim schoots konden worden onderge bracht, onder wie de heer en me vrouw de Visser, voormalige gemeen tesecretaris van Oegstgeest. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave, beidscn Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Kwartaalabonnement t 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oij vooruit betaling te voldoen Bü automa tische overschrijving geeD ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18 0020.00 u Zaterdag van 16.00—18 00 uur Telefoon 071-30500 Indien m j gesprek 071-34539

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2