Achterstand van 2000 dossiers weggewerkt door gaat Kinderspelenproject HAAGWEG PROTESTEERT TEGEN SLOOPAUTO CHAOS M Lezers schrijven mïzu HET MOTORHUIS Dependance Sociale Dienst aan Apollolaan keukens Jan van Niekerk even Jeugdvakantiedorp in Zuid-West terug uit Brazilië DONDERDAG 5 JUNI 1975 LEIDEN Enkele tientallen bewoners van de Haagweg heb ben in een brief aan de Leidse gemeenteraad fel geprotesteerd tegen de aanwezigheid van grote aantallen sloopauto's en ander afval aan weerszijden van de weg even voor de Waddingerbrug. Vol gens de bewoners is er een sprake van een chaotische toestand die van week tot week verergert en waaraan door de gemeentelijke instanties niets wordt gedaan. De raadsleden wordt nu gevraagd een oplossing te zoeken voor dit nij pende brobleem. In de protestbrief schrijven de bewoners, dat zij ongeveer vijf maanden geleden werden gecon fronteerd met de komst van twee woonschepen die ligplaats kozen tussen de Esso-benzinepomp en de Waddingerbrug. „Tot onze ver wondering werden door de SLF gedurende het weekeinde de no dige voorzieningen getroffen voor de bewoners van een der schepen. Onder meer werd een kabel ge legd. Hoogste urgentie was onze gedachte. „Wie schetst onze verbazing", zo schrijven de Haagwegbewoners, toen enkele dagen later bleek dat er een „autosloopbedrijf" werd ge vestigd met alle nare gevolgen van dien". Het bedrijf heeft de afgelopen maanden een gestadige groei te zien gegeven. In de brief wordt een overzicht gegeven van de huidige situatie: in de buurt van de woonboot staan 7 autowrakken en een groot aantal oude autobanden en wrak stukken. Naast het flatgebouw aan de linkerzijde van de weg liggen nog eens 7 autowrakken en de nodige glasscherven. Alles in de bermen. Bovendien wordt al het overbodig materiaal, als stoe len, zittingen e.d. naast het flat gebouw verbrand. Ook staan er voor het transport 2 a 3 vracht auto's met hijsinstallatie. Als laatste aanwinst van deze week, zo staat in de brief, werd een vuilnisbelt aangelegd, die zoals Het resultaat van dit alles is volgens de Haagwegbewoners: een chaotische entree van de stad; een volkomen vernieling van de bermen, die na de bouw van de Waddingerbrug en recon structie van de weg, op uitste kende wijze waren vernieuwd en hersteld! een uitnodiging voor anderen om zich op dezelfde wijze te vestigen; verbazing onzerzijds, dat het stadsbestuur dat zo dikwijls klaagt over vandalisme in onze stad, hier een vrijbrief heeft gegeven voor het scheppen van een chaotische toestand, die bovendien een gevaar voor het verkeer op de Haagweg op levert; de vreemde toestand, dat ge meentelijke instanties een be drijf laten uitoefenen op eigen dommen van rijk en provincie. De Haagwegbewoners vragen de raadsleden aandacht te besteden aan het probleem en de Haagweg van de bestaande chaos te ver lossen. Zoals bekend werden onlangs door enkele leden van de VVD- fractie schriftelijke vragen aan B. en W. gesteld over de auto sloperij aan de Haagweg. Het col lege heeft daar tot dusver nog niet op geantwoord. Haarlemmerstraat 181 Gouden Armbanden Colliers en Sieraden Een uitgelezen collectie. Altijd voordelig. Juwelier v. d. WATER Eigen ateliers voor het repa reren en ontwerpen van Uw Sieraden. Er is weer eens wat te zien bij Het Motorhuis! Komt U snel naar één van onze showrooms waar wij U presenteren: iets geheel nieuws op Vauxhall-gebied en natuurlijk óók: Bedford, Opel en een show met grote sorte ring gebruikte auto's. LEIDEN: Vondellaan 80 Tel. 071—69313 KATWIJK: Ambachtsweg 1 Ind.terr. 't Heen Tel. 01718—71046 VOORSCHOTEN: Julianalaan 46 Tel. 01717—2559 LEIDEN Snkele afdelingen van de Sociale Dienst zijn overge plaatst. Vanaf aanstaande maandag zijn de afdeling verpleging, verzor ging en bejaardenzorg en de afde ling (gezins)maatschappelijk werk te vinden aan de Apollolaan 1 A, het voormalig noodschoolgebouw waar de Stichting Werkende Jongeren huis de. Cliënten van bovengenoemde af delingen kunnen in het vervolg daar een telefonische afspraak maken; de afdelingen zijn te bereiken onder nummer 66600. Waarschijnlijk zullen vanaf 30 juni ook spreekuren worden gehouden aan de Apollolaan; aan een regeling hiervan wordt nog gewerkt. Waarnemend directeur F. van Over meire van de Sociale Dienst is erg tevreden met de nieuwe ruimte en de wijze waarop gemeente en PTT heb ben meegewerkt aan een snelle rea lisering van deze uitsbreiding van de Sociale Dienst. Nu ook de achter stand van ongeveer 2000 dossiers zo goed als weggewerkt is, en in de tweede helft van juni de Dienst de beschikking hoopt te krijgen over het pand aan de Herengracht, wil men zo snel mogelijk een uitbrei ding van het personeelsbestand reali seren. Als dan het werk kwantita tief op peil is, er geen achterstand meer zal zijn, kan men ook kwali tatief beter gaan werken,, meer aan dacht besteden aan de cliënten. Van Overmeire stelt nadrukkelijk dat het uiteindelijke resultaat direct af hangt van personeelsuitbreiding. Hij hoopt dat de raad voor het zomer reces de middelen daartoe ter be schikking zal stellen. De gevraagde uitbreiding met 18 man zal per jaar ongeveer negen ton gaan kosten, maar wellicht kan de gemeente een deel van dat geld vergoed krijgen uit een potje van het rijk van' 50 miljoen, dat waarschijnlijk speciaal daartoe op verzoek van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ter beschik king komt. Het nieuwe gebouw heeft vier, even tueel vijf, spreekkamers. Daarnaast zijn er in de kantine een aparte hoek voor overleg, vergaderingen en der gelijke en een informeel zitje. De af delingen zijn ruim gehuisvest en de ambtenaren zijn zeer tevreden met hun nieuwe onderkomen: 'Een he mel op aarde". De wachtkamer is. licht en ruim; omdat er echter nog geen tafeltjes met lectuur en planten staan ziet het er nog wat kaal uit. Dat zij* echter slechts enkele de tails waaraan nog gewerkt wordt. Bewoners van het zuidwestelijk deel van Leiden, begrensd door de spoorlijnen LeidenDen Haag en Leiden—Utrecht, kunnen vanaf 30 juni elke dag tussen 9 en 10 uur te recht aan de Apollolaan, echter uit sluitend voor het doen van aanvra gen. In het hoofdkantoor aan de Steen- schuur zullen op vrijdag 6 juni de laatste contante betalingen worden verricht. Daarna geschieden de beta lingen uitsluitend per cheque, giro, bank of postkantoor, op vertoon van een geldig legitimatiebewijs. Veehandelaren vergaderen in Stadsgehoorzaal LEIDEN De Nederlandse Bond van Handelaren in Vee houdt op woensdag 18 en donderdag 19 juni de jaarlijkse algemene ledenverga dering in de Stadsgehoorzaal in Lei den. Tijdens de vergadering zal de directeur van de Directie Agrarische Produktie, Verwerking en Afzet van het mjnisterie van Landbouw, en Visserij, drs. H. H. Wijffels spreken over de vraagstukken in de vee- en vleessector. ADVERTENTIE "AsËendefnaraat2 Oegstgeest Iel50392 AAN ONS LIGT 'T NIET. WIJ HEBBEN KEUKENS GENOEG! Maar goed, de medewerkers van het kinderspelenproject hebben zich daardoor niet laten afschrikken. Om het oude kinderspel toch n zijn glorie te herstellen, willen ze op woensdag middagen met de kinderen voorlo pig in het Van der Werfpark gaan spelen. Het is de bedoeling, dat ou ders, scholen, speeltuinverenigingen of wie dan ook later her, proleet over nemen. Waarbij he* vooral van be lang is, dat zoiets wijksgewijs kan gebeuren. Wie belangstelling heeft voor dit project, kan zich wenden tot, Project '75, Leveadaal 150 (driehoog) tel. 46907, of tot Jacqueline Mahieu, Utrechtse Veer 14. tel. 25894. Overi gens zal het Kinderspelenboekje, dat ter gelegenheid van het project aan alle scholen, clubhuizen, wijkvereni- gingen en speeltuinverenigingen was toegestuurd, binneukort m de boek handel verschijnen. Het bevat tien tallen oerdegelijke kinderspelen en kost 6,95. De foto is genomen in de Meren- wijk, toen het project volop draaide. Plaats van handeüug: het plein bij het scholencomplex aan het Valken pad. bouw perron LEIDEN Het ziet er niet naar uit, dat de Leidse gemeenteraad maandag bereid zal zijn om de zg. artikel-19 procedure voor de bouw van een derde perron op het station in gang te zetten. Dit derde peroon is noodzakelijk in verband met de komst van de Schiphollijn. Het raadslid Peters gaf gisteravond in de fractievergadering van de PvdA te kennen, dat hij tegen het voorstel van B. en W. zal stemmen. In de commissie ruimtelijke orde- hing hebben ook CDA- en VVD-ver- te'genwoordigers al eerder laten blij ken niet tevreden te zijn met het re sultaat van de onderhandelingen tus sen de gemeente en de N.S. 'De ge meente heeft er te weinig uitge haald", aldus Peters, die consta teerde dat wethouder Waal (gister avond niet aanwezig) niet of nau welijks op de argumenten van de commissie is ingegaan. ADVERTENTIE Toegang: 9 jaar Onze dochter van negen heeft haar eerste seksfilm gezien en dat vinden wij, haar ouders, wel een beetje aan de vroege kant. Op zondag 1 juni wil de ze graag naar de bioscoop en daar hadden we geen bezwaar tegen. Vol gens de "agenda" in uw krant van zaterdag 31 mei vertoonde Rex op wo. en zo..2.30 uur de kindermatinee Tarzan. Achteraf blijkt dat "zo" kennelijk een drukfout; het had waarschijnlijk zaterdag moeten ziin. Zetduiveltjes zitten in kleine hoek jes. We kunnen er echter nog niet bij dat een klein meisje van negen jaar zich aaft het loket van de bios coop kan vervoegen met f 5.- in haar hand en daarvoor zomaar, zonder enig commentaar, een entreekaar tje krijgt voor de film die zondag middag wél werd vertoond The sex-shop", toegang 18 Jaar. Ook in de bioscoop heeft niemand haar belet die film te komen zien. Verbijsterd heeft ze al het sex-gedoe uitgezeten alsmaar verwachtend na dit "voor programma" Tarzan nog te zullen Vertraging in We hadden bij de bioscoop-emplo- yé's toch wel wat meer gezond ver stand en verantwoordelijkheidsge voel verwacht! E. M. OLDEN- PIETERS, Lucas van Leydenstraat 2A, Leiden, Merenwijkmarkt De Meren wijk is inmiddels al aar dig bewoond. Helaas zijn de "Meren- wijkers" voor het doen van inkopen voornamelijk op de binnenstad aan gewezen. hetgeen niet voor iedereen even gemakkelijk is. Nog dit jaar zal het nieuw te bou wen winkelcentrum gereed komen, wat natuurlijk een hele verbetering zal zijn. Om de "leefbaarheid" van de wijk echter nog te vergroten zou het naar mijn mening geen gek idee zijn als er ergens - bijvoorbeeld in de omgeving van de "dalen" en de "duinen" - ook een weekmarkt ge houden zou worden. Misschien is het mogelijk om eens een maand met een dergelijke markt proef te draaien. Volgens mij zou den vele „Merenwijkers" hiermee gebaat zijn. A. Briër, Begoniadal 6, Leiden. Dependance van de Sociale Dienst aan de Apollolaan. LEIDEN In Leiden zal als in voorgaande jaren weer een Jeugdvakantiedorp worden geor ganiseerd. Van 23 Juni tot 1 au gustus worden- op het terrein van het Jeugddorp Zuid-West aan de Voorschoterwegnaast het zwem bad .De Vliet" weer allerlei ac tiviteiten georganiseerd voor kin deren van vijf tot dertien jaar. Hetjeugdvakantiedorp zal ge opend zijn van maandag tot vrij dag van 10.30 uur tot 15.00 uur. Om een paar voorbeelden activiteiten te geven: hutten bou wen, handenarbeid, sport en spel, kleien, het dagelijkse uitgeven van een eigen krant, indianen dorp, boerenbruiloft enz. Voor de peuters is er weer een speciale hoek ingericht. Iedere morgen kunnen ze daar onder deskundige leiding actief zijn. De vakantie-activiteiten worden georganiseerd onder leiding van de clubhuizen „De Klinker", Ber- lagestraat 2, tel. 21684, ,De Tam boerijn". Valeriusstraat 73, tel 60315, „Het Vijfhovenhuis", Hof laan 169, tel. 25178, „Westerkwar tier", Ten Catestraat 10a, tel 40977. De coördinatie is in han den van de Leidse Jeugd Actie Noordeinde 2a, tel. 30615/40020, toestel 11 en 17. De toegangsprijs is evenals vorig Jaar één gulden per dag. Het is ook mogeljjk een „knipkaart'' voor tien dagen te kopen. Die kost f 7,50. LEIDEN Tikkertje, verstopper tje, tollen, hoepelen, touwtje sprin gen, weet U nog? Hoe lang is het' geleden, dat kinderen dit allemaal op straat deden? Niet eens zo lang. Maar of het nu door het oprukkend blik of door het aandacht vergende kijkastje .komt een feit is, dat deze spelletjes nog maar nauwelijks wor den gesignaleerd. En dat is eigenlijk wel jammer, vonden de mensen van Projekt '75, want als er iets creatief is, dan is het wel het oeroude kinderspel op straat. Projekt '75, de verzamelnaam voor tal van culturele activiteiten ter gelegenheid van het vierhonderd- jarig bestaan van de Leidse univer siteit, kende daarom een zg. kinder spedenproject, dat half maart van start ging. Er werd contact gezocht met scholen, clubhuizen en speeltuin verenigingen. Elke woensdagmiddag, zo was de bedoeling zouden de lage re scholiereft zich met behulp van ouderen weer eens aan die vertrouw de, huis-, tuin- en kinderspelen gaan doen op een school- of ander plein. Welnu, dat lukte in het begin heel aardig, zo vertellen Jacqueline Ma hieu en Marianne Veitz, twee van de organisatrices van het kinderspe lenproject. Maar ook was er een aan tal scholen nauwelijks bereid om me dewerking te verlenen. En ook een paar leidsters (studenten op een kweekschool) lieten het soms zonder kennisgeving afweten. LEIDEN Vanmorgen is Jan van Niekerk, priester in de Brazili aanse stad Sao Paulo (ongeveer 6 miljoen inwoners), op Schiphol aan gekomen voor een verlof van enige weken in ons land. Zondagmorgen om 11 uur zal hy in de rk Lode- wijkskerk aan het Steenschuur zijn eerste heilige mis hier opdragen. Pastoor Saers, rector Vreeburg en oud-deken Haring zullen daarbij as sistentie verlenen. Het kerkbestuur heeft een feestelijke ontvangst en dienst voorbereid. Van Niekerk is Leidenaar. Hij werd in 1942 in een huis aan de Hogewoerd geboren, waar vader en moeder Van Niekerk vijf dochters en twee zonen grootbrachten. Jan koos een geestelijk ambt en studeerde aan het seminarie Stoutenburg in Amers foort en het seminarie voor late roepingen in Hattem. In zijn Hat- temse tijd groiede bij hem de voor keur voor een priesterschap in het buitenland. Het werd Brazilië, om dat in dit ambt ook een middel zag iets voor de armen te kunnen bete ken. In januari 1968 vertrok hij. Na zyn studie in Brazilië te hebben vol- tooid (filosofie en theologie), werd j hij in september 1974 tot priester ge- f wijd. Hij is in die tijd wel een paar keer terug geweest in ons land, maar was toen- nog geen priester. Van daar dat hij pas nu zijn eerste hei lige mis mag opdragen.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 3