Vestiging van 'Gemiva' aan het Watertje nog onzeker agentia Goed optreden van Kazimier Lux en Kayak In Zoeterwoude Geslaagd Al 1200 deelnemers aan de fietstochten ZOETERWOUDE De voorgenomen vestiging van de Stichting Gemiva aan het Watertje waar zij een gezinsver vangend tehuis wilde stichten voor een aantal pupillen is erg onzeker geworden. Dat bleek tijdens de tweede lichtingsavond, die voor de nenden werd gehouden in Ons Huis. brengen in één huis zou dit wel i ceptabel zijn. Een concentratie 17 werd te hoog geacht. Het WASSENAAR Het feest aan de Wassenaarse Luifelbaan, die tien jaar bestaat, is sinds gister middag in volle gang. Na de offi- In Zoeterwoude I de cièle opening van wethouder Van Na de eerste bijeenkomst van enke- integratie niet bevorderen ^Probleem der Klaauw trok de boerenkapel le weken geleden had het bestuur, is echter dat de normen van CRM -:t Zeugje" langs de winkels en n de waaraan men moet voldoen om voor kraampjes, vrolijke klankjes om haar subsidie in aanmerking te komen 17 ^een strooiend. Hoogtepunt van deze festiviteiten zal zater dag de verenigingmarkt zijn die Verklaring Douche nemen host 7 cent LEIDERDORP Het Waterleiding bedrijf "De Rijnstreek" bestaat op 3 januari 1976 10 Jaar. Ter gelegen-- heid hiervan en van de opening van het nieuwe kantoor, heeft het bé stuur van "De Rijnstreek" aan allé verbruikers een boekje uit te reiken .dat een beeld geeft van het bedrijf en wat er de afgelopen 10 jaar is ge beurd. Het waterleidingbedrijf "De Rijnstreek' 'is gevestigd in Boskoop en is verdeeld in 3 districten: Zuid, omvattende Waddinxveen, Boskoop en Hazerswoude Dorp. Midden: Ha- zerswoude-Rijndijk, Koudekerk a. d. Rijn, Zoeterwoude en Leiderdorp. Noord: Alkemade, Leimuiden, Rijri- saterwoude en Woubrugge. De totale oppervlake van het verzorgingsge bied van het bedrijf, inclusief wa ter, bedraagt ongeveer 20.080 ha. Oorspronkelijk produceerde het pompstation in Hazerswoude-Rijn- riijk al het benodigde water. De kwaliteit is goed, zegt "De Rijn streek", de smaak prima, maar de hardheid is zeer hoog (25 D). De N.V. Gouda Waterleiding Mij levert ca 2Vz miljoen m3 water per jaar aan De Rijnstreek. Nu Heineken B.V. zich in Zoeterwoude vestigde en zul ke grote hoeveelheden water vroeg die beide leveranciers niet konden le veren is als nieuwe leverancier be reid gevonden de N.V. Leidse Duin water Mij. In jan. 1966 gold 'n ta- f 0,30 per m3. De m2 prijs DONDERDAG 5 JUNI 1975 DONDERDAG uenlevingsopbouw. 8 uur n TJaikowskylaan 39, Voorschoten, spreksavond Baha'i Gemeenschap. Valkboumanweg 236. B:-pi ïstt-'igemeente. 8 i i gesprekskrtng gezien de negatieve houding aanwezigen, weinig zin meer plannen door te zetten. Toch wilde als minimum hanteerd zij nog *n keer op de zaak terugko men, omdat dit was toegezegd. Bc- EEJS aantal "TT "enden m de twee hoekpanden in de ACHTHONDERD MAN OP PAD BIJ WANDELDRIEDAAGSE Steenstraat den. 12.30 - 9 uur nam Gemeentehuis, Warmond commissie financiën en economische aangelegen- VRIJDAG Stadsgehoorzaal, Beethovencvclus kest, 8.15 uur nam. kamer 204, vergade Milieuhygiëne. 4.30 Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Herenstraat 45, gebouw Staalwijk Jeugdsociëtelt Time, 7.45 - 11.30 uur Ten Katestraat (speeltuingebouw) Bejaardensociëteit Humanltas, 2 - 4.30 dorp, C schap. staanden. Steenstraat lb, Wereldwinkel Leiden, 12.30 - 6 uur nam. Zwijgerlaan. Koningskerk. Kosten van een douche nemen zijn ongeveer 7 cent. Waarmede "De Rijnstreek" wil aantonen dat water in Nederland niet duur is. missie onderwijs 8.30 Maandag ties discussies de een belangrijk deel ke aanwezigen hun bezwaren. Daar bij werd er oeverloos gepraat over het aantal pupillen. Als dit beperkt gekomen. Tijdens de gisteravond handhaaf- tairii- naa va" vjciinY» volgende voorkomt: - r ZOETERWOUDE Onder gun- zij via Watertje Plan Westeind. Ver- 0771 half tien door burgemeester stige weersomstandigheden is gister- laatweg en maken vervolgens 'n re- Z?1 avond de vierde wandel-avonddrie- tourtje naar de Zuidbuurt. Op de start gegaan. Er was een slotavond gaan zij naar het West- I einde en worden getracteerd op de markt waarop alle verenigingen daagse .J l„ Wassenaar zich zullen pre- rckord aantal deelnemers het senteren duurt tot vijf s mid- Apotheke VOORSCHOTEN Het grofvuil Leidse regio wordt .zijn met de buren (met LEIDEN De PV De Rijnklievers, (sters) Ook de i i dde oud genoemd) overeengekomen dat Leiderdorp hield een wedvlucht leerlingen blijkt groot. Spontaan had weiland het Westeinde. ging door het wordt woensdag. 11 juni opgehaald zij niet zullen overgaan tot de vesti- vanaf Corbeil. De uitslag luidt: Stompwijk de het Burg. Vernède park, Bad- Sma"enburg. Leldpi. e-ij iiicb ruiden uvcigaau tuo uc vcöii- blijven tot een achttal onder te in_ noch definit]eve aank00p van, de panden Watertje 30 C, D en E alvorens voldaan is aan de vol- LEIDEN De visvereniging VIOS gende voorwaarden; dat i de hield de eerste viswedstrijd seizoen. De uitslag hiervan is: 1. G. v. d. Blom, 2. W. Tegelaar, 3. S. Springer, 4. Van Rooyen, 5. B. v. d. Steen, 6. Aarts, 7. Beerefenger, 8. J. v. Went, 9. W. Blom laai'. bewoners een bevredigende financië le regeling via overleg met de twee partijen en C.R.M. is overeengeko men. Dit teneinde te voorkomen dat geen vestigingsvergunning wordt ver- 10. L. Tege- leend als gevolg van de anti-stem ming in de buurt". aantal zich aangemeld en vorm- Geerpolder terug te keren. Vanavond straat, Stadwijkstraat. Sophiakade, v. Griensveen, 2. S. A. v. d. Dop den twee groepen. Het organiseatie- komt deze categorie opnieuw in de Nieuw Voor dorpstraat, Prof. Zerni- Zn, 4. J. v. d. Wal. 5. J. Kiel, 6. comité is van plan daaraan volgend Geerpolder maar dan aan de Zuid- kelaan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Lo- jaar uitbreiding te geven en voor zijde. Hun laatste 10 km op vrij- rentzlaan. Prof. Eykmanhof, Prof. hen een langere afstand aan het dag gaat via de Weipooort en Zuid- Einthovenlaan, Prof. Debije- programma toe te voegen. De 1de buurt naar de plaats van samen- laan, Anthoni van Leeuwenhoekka- en 2de klassers liepen hun 5 km: komst bij de Sjalomschool vanwaar de. Lord Baden Powellweg, Kamer- 95202 Voor allen via de Nieuweweg, Weipoort, Kerk- de feestelijke intocht begint. De lingh Onnesplantsoen, Raadhuis pad en Zuidbuurt. Vanavond gaan drumband VIOS begeleidt de jeugdige laan (het gedeelte ten oosten van wandelaars naar het parkeerterrein Vlietzicht), Prof. van der Waalslaan, van Haasbroek waar de medailles Prof. van 't Hofflaan, Curielaan, I zullen worden uitgereikt. Marsleider Molenlaan (het gedeelte ten oosten |Ton Koeken is elke avond met zijn van de Prof. Asserlaan), Prof. Zee- geluidswagen op pad om de stoet mu- manplantsoen, Gerard Douplantsoen zikaal te ondersteunen. A. Ouwerkerk, 7. M. Jongeleen, J. Pracht, 9. Gebr. Hoogervorst, 10- J. van Leyden. De Leidse Snelvlieger vloog ook vanuit Corbeil, de uitslag hiervan luidt: L 9. F. Jansen, 2. 4. M. de Lange en Zn, 3, 8, 10. P. Kooyman 5, Com. Montagne, 6, H. Moenen. 7. J. Schouten. schoten en Oeestfreester Apotheek. Wil- helminepark. Oegstgeest. 5OS-dienst tel hulpdienst Infosentrum Redactie Paul Wolfswinkel Vissen Van meneer Schaap van de afde ling bevolking van het Leidse stad huis kregen we de volgende cijfers betreffende het visseizoen. Tussen haakjes staan de aantallen van het vorig jaar. Tot en met gistermiddag drie uur werden er 3719 bijdragebewijzen a f 5.- uitgereikt (3834), 1730 (1683) kleine visakten a f 11,75 en 16 (12) grote visakten a f 33,- Dat betekent niet dat al dat geld ook in de gemeentekas verdwijnt, kom zo leuk is het ook weer niet. De gemeente krijgt per verkochte visvergunning slechts één piek voor de moeite). Dat is in dit geval tot nu toe f 5465. De rest gaat voor een deel naar het ministerie voor Landbouw en Visserij (algemene middelen) en voor een deel naar de organisatie ter ver betering van de binnenvisserij, voor de kweek van nieuwe vissen. Onze vismedewerker ("een man met een klinkende naam") tekent hierbij aan dat er nog steeds mensen zijn, die 'denken met een bijdragebewijs te kunnen vissen zonder lid te zijn van een hengelaarsbond. Nee, verkeerd. Men kan dan pas straffeloos turen, drillen, casten, voeren, peilen en scheppen als zowel de vergunning !a!s het lidmaatschap in de binnen- - zak of in de proviandmand zit. De Hengelaarsbond voor Leiden en omstreken zit aan de Morsweg 234. Op dinsdagavond is het kan toor van 7 tot 10 uur geopend. Ratel Vanavond kan men zich aanmelden in het Leidse Volkshuis bij de werk gemeenschap "De Ratel" voor een excursie naar de LDM in Katwijk aanstaande dinsdagavond. Met een Jjus wordt dan een rondrit over het terrein gemaakt. Inlichtingen over De Ratel kunt u krijgen via de telefoonnummers D1715-1912 en 071-60343. Zuinig met groen in Voorschoten VOORSCHOTEN Nadat in de zomer van 1973 het landgoed "Ter Wadding" voor het publiek was open gesteld, had Voorschoten er een klein, maar uniek wandelpark bij- gekregen. Vooral voor de inwoners wijk Noord-Hofland is dit je groen van nauwelijks te schatten waarde. "Bijzonder jammer is, zeggen Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Sporttoernooi universiteit LEIDEN Ter gelegenheid het vierhonderdjarig bestaan vs Leidse universiteit, wordt het jaar lijkse onderwijs- Carel Fabritiuslaan, Anthonie Dijcklaan, Johannes Vermeerplant soen, Govert Flinckplantsoen, Rem- brandtlaan, Albert Schweitzerplant- soen, Jan van Goyenplantsoen, Fer dinand Bollaan, Jan Steenlaan, Ruysdaelhof, Van Ostadehof, Pau- lus Potterdreef, Frans Halsplantsoen, n Nic. Maeskade. En op donderdag 12 juni in de wijk Noord-Hofland, aan de Hofweg ('t gedeelte tussen Voorschoterweg en de Leidseweg), Leïdseweg (het Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koornbrug- iteeg 7 (hoek Breestraat/Koornbmg- Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelds advles- W. '7'lJ„ndn deelte tussn Voorschoterweg stuk- u^uciwija- en wetenschappen Vink B sporttoernooi, dat volgens het sche- Vinkweg)' ma zou worden gehouden bij de TH in Eindhoven, in Leiden worden ge- r jammer is, «wcu houden op 6 juni Voorschoten "te moeten ,ol 'de Dierenhulpdienst. merken, dat een deel van het pu bliek. dat "Ter Wadding" bezoekt, ondanks de bij de ingang geplaatste verbodsborden toch bloemen plukt en. takken afsnijdt. Het euvel van bloemen plukken in perk en park komt, behalve in "Ter Wadding", ook nog wel op andere plaatsen in Voor schoten voor. Laten wij zuinig zijn met ons groen". Bouwplan voor Noord-Hofland in commissie Eindhoven zal volgend jaar het (vijfentwintigste) toernooi gaan or ganiseren. De sportontmoeting tussen mede- LEIDERDORP Gisteravond werkers van de twaalf instellingen werden de diploma's uitgereikt aan van wetenschappelijk onderwijs en de leerlingen van de Leidse School het ministerie omvat wedstrijden ip voor Detailhandel in Leiderdorp. Sec voetbal. tennis, volleybal, tafelten- retaris van het Schoolbestuur, Lam- nis, badminton, schaken, damman bermont, kon aan 19 leerlingen het en bridgen. De wedstrijden beginnen 'gelukkige" papiertje uitreiken. 7 om half tien en duren tot omstreeks Leerlingen moeten een her-examen vijf uur. Sportcomplex „De Vliet", afleggen; 12 werden afgewezen. A. tennispark "Roomburg" de 5 Mei- van Dijk, E. Louwrier, W. v. Putten, sporthal en het universitair sportcen- allen uit Leiden. R. Ligtvoet, Oegst- trum zijn de ontmoetingsplaatsen. geest, A. v. d. Meer. Voorschoten M. De prijsuitreiking vindt om zes Schrama, Warmond, A. de Vroomen Uur plaats in de universitaire eet- Warmond, J. v. d. Zwan, Leider tafel De Bak, Kaiserstraat 25. dorp. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2. tel. 51068. mej. J. Schrama maatschappelijk werkster). Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. sr. «r voorm) Koordstudio hulp betaarden gezlneverzorgtnR. intermenselijke trekkingen ontmoetingsruimte 1 Oude Rlln 25 80-: Vanavond onx half negen verga dert in het Voorschotense gemeen tehuis de commissie voor openbare werken en personeelzaken. De agen da ziet er als volgt uit: Voorstel tot verkoop van een per ceel grond, gelegen aan de School straat aan de heer H. Rol, bespreking wijziging bouwplan Noord-Hofland inschrijvingen 5e gedeelte, voorstel tot het nemen zoeterwoudse Fietstochten, die diverse verkeersmaatregelen, be- dag voor de 24ste keer zullen wor- 1 de heer J. den gehouden, is gisteren de 1200 ge- ZOETERWOUDE Het aantal noodzakelijk voor een gespreid ver- de jaarlijkse trek wat de rust tijdens de tocht be vorderd, worden verkleind. Aanvan kelijk was dit gesteld op 2 minuten werd later tot de helft terugge- Lelden tei 44000 Voot mattes etc WerkdageD van 16-23 uur Ontmoetingsruimten. Werkdagen 's avonds tot 28 uur Zaterdag gesluien, zondag van 20 tot 23 uui Tevens aangepast voor UchamertH* gehmi al- capten. Elke donderdag van 16—16 uur spreekuur Ale Ned Invaliden Bonn Koordstudio (Oude Rijn 88): Expo. sltie Wil van Aggelen (tot 14 Juni). Huize St.-Maarten Opvanghuis voor orlslsgevallen van in nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 diag en nacht bereikbaar Tel.: 32187 Leidse Rechtswinkel 6.308.30 1 11—1 uur. do. 6.308.30 uur nam.. dienstencentrum Van Hogendorpstraat Burgerlijke stand van Leiden Rm. De belangstelling voor de 355 kit per minuut op pad gaan. Om 8 1 tocht is nog niet zo groot, maar dat wordt het eerste startsein gegeven. Eijgen het gebruikelijke beeld. De lief- Nadat de laatsten om 12 uur zijn 1 hebbers hiervoor zijn veelal minder trokken volgens vanaf 12.30 uur geoefende fietsers, zij melden zich 35'ers. Twee overwegend in de laatste dagen. Ook sten 75'ers 1 ïespreksavonden Gespreksavonden Baha-1 :r- schap Wo 11. Oegstgeest. 8.16 1 Kennedyiaan Fred. mmmm chard z.v. T. J. d. Lange Hoek, Marc Ch. z.v. C. L Corijn en W Berkheij, Cornelia A. d.v. H. J. M. Clemens en M. A. Paardekooper. Jan-Willem z.v. H. O. v.d. Kooi en T. C. v.d. Kolk. Leeuwen, Ri- zondag bestaat de mogelijkheid nog Centrum. Plpsfc? tonnen tegels met de voetafdrukken voltooid op de binnenplaats va JTlCfLo gelegd. Op het Rapenburg, bij het Academiegebouw. Carlo, die vandaag l. d. Os, 87 jr.: W. F. Dreef,' 36 jr. De voetafdrukken van de twee Academiegebouw, heeft de vijftien- net vijftien jaar wordt, heeft als man. finalisten van het massakansspel jarige Marco Broeken zijn tegel ge- prijs een vierdaagse reis gekozen zijn vereeuwigd. Gistermiddag zijn legd, en op de foto heeft winnaar naar Parijs, bij het Academiegebouw de twee be- Carlo Beenakker het karwei net Overleden: J. Buitendijk, 71 jr. r .v.d. Berg en W. M. tot inschrijven. Het getal voor-in- Het fietsfeest wordt zaterdag- schrijvingen van 1200 is ook nog nooit dagavond ingezet met een sterritbal eerder zo vroeg bereikt. Het laat zich in het Don Boscohuis 1456 dat vorig jaar instructies in Ons Huis. De deelne- comité in staat deze uitbreiding vlot hoopt onderweg pech krijgen. Dé fa. HendiikplanTsoRD 25 Leiderdorp Gemeenschap Zuidwest Hulpverlening»- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64115. 33921 eD 61944 Dienstencentrum Nuordeinpiein 2b cel 40483 informatie dag 0—10 op te vangen. Dit houdt echter wel in dat de tus senpozen bij elk vertrekkend paar, i Steijn van Het Wapen van Zoe terwoude patrouilleert met service wagens langs het parcours. LEIDEN Er heeft enige jaren geleden een band bestaan, die bestond uit John Schuursma, Frans Smit, Rudi de Queljoe, André Reynen en Kazimierz Lux. De musici noemden zichzelf „Brainbox" en wisten door nummersals „Dark Rose", „Sum mertime". Sea of Delight". „Dooms day Train" en „Down Man" op zeer korte termijn een goede reputatie op te bouwen. Begin 1973 werd de groep echter ontbonden en ging ieder zijn eigen weg. Dat deed ook zanger Ka zimierz Lux, die eerst nog een aantal malen probeerde een andere groep te formeren, maar tenslotte besloot aan eer solo-carrière te gaan bouwen. Hiertoe werden door Bovema twee langspeelplaten van Kazimierz Lux (voor vrienden „Kas") op de markt gebracht, die beide niet het resultaat hadden, dat men ervan" verwachtte. Toch was de eerste elpee „I'm The Worst Partner I Know" in een zeer goed geoutilleerde Engelse studio op genomen. Ook de tweede elpee „Monk?" deed niet wat Kas en de platenmaatschappij ervan verwacht ten. Met het optreden van Kazimierz Lux worden toch een aantal ver wachtingen gewekt, die de verkoop van zijn langspeelplaten zouden kun nen stimuleren. De voormalige Brain- box-zanger uit Oosterhout (N.B.),die geen fijne herinering bewaart aan de „Brainbox-reünie" t.b.v. het V.A.R.A.- televisieprogramma Nederpopzien" blijkt zeer goed overweg te kunnen met de akoestische gitaar. Kazimierz Lux: „Ik breng een op zichzelf staand repertoire, dat je zeker niet moet zien als een „supporting act", t.a.v. Kayak. Zowel mijn optreden, geas sisteerd door de drummer en de bas sist van Kayak. als het optreden van de groep Kayak, staan volkomen los van elkaar. Ik speel soms tambourijn tijdens het optreden van Kayak en Pim Koopman en Bert Veldkamp staan mij instrumentaal terzijde, maar het publiek moet ons duidelijk apart van elkaar beoordelen. Ik speel de vanavond overigens voor het eerst met de druirlmer en de bassist van Kayak". Kayak, die gisteravond in een on geveer voor de helft gevulde Stads gehoorzaal optrad, bracht een aantal bekende nummers, zoals „Winteti- me", „Lyrics", .Mammoth". „See see the sun" en „We're not amused". De derde elpee van de groep, die waar schijnlijk in augustus van dit jaar zal uitkomen, gaat waarschijnlijk .Royal Bedbouncwc" Bovema heeft alle reden deze derde elpee op de markt te brengen, om dat de eerste twee elpees van de groep „See see the sun" en „Kayak" goed hebben verkocht. De groep be staat uit Max Werner, die zingt, zich ook bemoeit met de mellotron, de percussions en op vakkundige wijze een strak ritme aan een koebel weet te onttrekken Johan Slager, die solo gitaar speelt, Pim Koopman, die drumt, Bert Veldkamp, die basgitaar speelt en Ton Scherpenzeel (key boards). De groep weet vaak zeer melodieuze muziek te maken en be zit het vermogen de versterkers juist tot een acceptabel volume open te draaien, waardoor Max Werner de competitie van de overige instrumen ten aardig het hoofd kan bieden. Het komt namelijk helaas veel te vaak voor, dat popgroepen zo hard spelen, dat de zanger of zangeres niet of nauwelijks tot zijn c.q. haar recht komt. De toeschouwer ziet dan wel lippen bewegen en vermoedt een vo cale prestatie, maar ervaart dat niet als zodanig. Kayak geeft Max Wer ner wel de mogelijkheid zichzelf te bewijzen. En dat dient duidelijk ge signaleerd. A. C. KOEKEBAKKER Jr. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsel) Dagoiad B v Witte SingeJ 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Kwartaalabonnement 3n.yu Per post 40.31 Jaarabonnement r 132.10 Jaarabonnement per post I 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bi) au to ma tische overschrijving getm ad ministratie- en incassokosten Nabezorgmg van 1800- -20 0C u Zaterdag van 16 00—18 0C uur Telefoon 071-30500 Indie© w gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2