Wie drinkt er nou Sherry Domecq? Wie een bééije weet wat sherry is, isgecqop Sherry Domecq. De garantiedrinkster Een kritische konsumente. Die weet dat er "sherry" op het etiket moet staan. En Jerez de la Frontera, En dat een goede sherry minstens j 3jaar op fust f heeft liggen rijpen. En in Spanje moet zijn gebot teld. Zij leest zelfs nog de exportbanderoile waarmee elke fles Sherry Domecq verzegeld is. Wij houden van haar. De gezelligheidsdrinker Iemand om als oom te hebben. Vroeger wilde een bezoekje aan zijn woning nogal eens een nare ontknoping krijgen door het bocht dat hij placht te schenken. Maar sinds je hem één keer een fles Sherry Domecq kado hebt gedaan, begrijpt hij datje dat liever drinkt. De olé drinker De niet-drinker Natuurlijk een moeilijk geval voor ons. Maar zoals je de niet-roker ineens voor de gezelligheid ziet roken, zo kun je de niet-drinker plots met een /glas in de hand zien. Taak van de f 'gastheer is dan wel /om voor Sherry Domecq te zorgen. Want metzo'n eerste ervaring staat of valt alles. De linkse drinker U ziet hem vaak op recepties. Hij houdt het dan meestal bij één glas Sherry Domecq. In de linkerhand! Want meestal is hij de bruidegom. Een zogenaamde Spanjofiel. 's Zomers zie je hem bruingebrand aan de Costa's. Op deplaya's en op de terrassen achter zijn glaasje Sherry Domecq. Vertikt het om 's winters minder te doen. En drinkt n die reden uitsluitend Sherry Domecq. De simplistiese drinker Gaat niet lezen dit alles dus. Zegt gewoon damesherenook. De reklamedrinkster Lette altijd op wat voor "sherry" er in de reklame was. Zag zo ook deze reklame voor Sherry Domecq. Kocht 'm. En ontdekte toen dat er voor niet eens :oveel méér, wél heel wat meer viel te genieten van een sherry. De Domecq drinkers Daar kunnen we kort over zijn. Wie een De beloning drinker Heeft vroeger waarschijnlijk te weinig schouderklopjes gehad. Schenkt zichzelf nu na elk opgehangen schilderijtje, na iedere -ra huiselijke klus een glaasje Sherry Domecq k in. Je hoort hem dikwijls roepen: 'Zo, dat heb ik wél verdiend De etikettedrinkster Proeft bij de Jansentjes een superieure sherry. Ziet tersluiks op het etiket dat dat Sherry Domecq is. Koopt die vervolgens zelf. En blijkt dan perfekt de etikette f* te beheersen als zij een week later diezelfde Jansentjes vergast op hun geliefde Sherry' Domecq De receptiedrinker Moet doorzijn beroep nogal eens naar recepties. Haat ze eigenlijk. Maar blijft blijmoedig opmerken dat hij het erg gezellig vindt. o 9 Vermoedelijk is het hem niet ontgaan dat er bij zulke gelegenheden meer en meer Sherry Domecq wordt geschonken. De gespierde drinkster Laten we eerlijk zijn, niet helemaal het soort drinksters bij wie je sherry zou verwachten. Toch vindt zij dat het beste bij haar konditietrairiirig passen. Zij drinkt zelfs uitsluitend Sherry Domecq. Maar i misschien is dat toeval. De culinaire drinker Lacht fijntjes om het veelgehoorde stand punt datje in een gerecht best inferieure drankjes kunt verwerken. Verkneukelt zich als men ondertussen toch maar zijn voortreffelijke crab-cocktail prijst. Zegt dan triomfantelijk dat daar I Sherry Domecq in ver werkt is. De introverte drinkster Primero Medium Dry Een volle volwassen sherry. En daarmee een verrukkelijke ervaring voor wie zo maar voor zijn plezier graag een milde sherry drinkt Pedro Dry Een sherry voor de rijpere sherrydrinker, zou je kunnen zeggen. Aangenaam droog zonder straf te zijn. Een typische aperitief-sherry die je geduldig genietend ervaart En u? U denkt nu misschien dat we vergeten zijn. Probeer dan maar 'ns één van onze Sherries Domecq. Dan zult u merken dat daarbij wel degelijk aan u is gedacht. Want wat u proeft, is een échte sherry. Die minstens 3 jaar op fust heeft liggen rijpen. Die een alcoholpercentage heeft van 18-20%. En die gebotteld is in Jerez de la Frontera (dat ziet u aan het Consejo-exportzegel op elke fles Sherry Domecq). Niet voor niets Is Domecq in die 245jaar van z'n bestaan het grootste sherryhuis ter wereld geworden. En niet voor niets zijn echte sherrydrinkers in 154 landen zo gecq op Sherry Domecq. We durven welhaast te zeggen dat Sherry Domecq één van de beste sherries is die u in Nederland kunt kopen. En zeker voor die prijs. Dc versïerdrinker Floreert ook in onze dagen nog altijd opperbestZijn beproefde openingszet: "Wat zou je zeggen van een glaasje Sherry Domecq bij mij thuis?". Weet dan dat u als sherry- genietster nauwelijks aan uw trekken zult komen. Want na één glaasje ligt u in zijn armen. De kuituurdrinker Leest uiteraard veel. Spaart ook wel kiezelstenen. En drinkt Sherry Domecq alleen al omdat hij daar de kuituur van i 245jaar sherrymaken uit proeft. De alternatieve drinkster Drinkt nu eens dit, dan eens dat. Vindt sherry helemaal te maf. ze op een dag toevallig Sherry Domecq proeft. En dat dan een prima alternatief vindt. Zegt niet veel, maar denkt des te meer. Zij vraagt zich af waarom ze een ander zou moeten vertellen welk een genot Sherry Domecq je ver schaft.1 Ongetwijfeld betreurt ze deze pagina De patriarchale drinker Uitermate ongeëmanci- I peerde figuur. Eist de beste fauteuil op, de grootste biefstuk etc. Een vrouw heeft het in zoverre goed bij hem, dat hij vanzelf- sprekend ook de beste sherry in huis wil. De kristaldrinkster Sommige mensen noemen haar wat bekakt. Wij vinden dat ze Sherry Domecq drinkt zoals het eigenlijk zou moeten: uit een fraai geslepen glas. En natuurlijk met de pink omhoog, j Laat ze maar 1 kletsen hoor, freule. De stereo drinker Luistert bij voorkeur naar Beethoven onder het genot van een glas Sherry Domecq. Vaak zien we hem daarbij ook jf* i nog met een De toffe drinker Drinkt Sherry Domecq uit grote glazen. Heeft altijd een kwinkslag bij de hand. Pleegt bijv. tegen de gastvrouw te zeggen: Tapjij mij nog een m sherry, dan tap ik jou een mop, haliaha- hohaho- haha." pJ7 boek in de hand. 'Je hebt je zintuigen niet voor niets gekregen", zegt hij dan, terwijl hij nog 'ns inschenkt. De natuurdrinkster Hemeltjelief, hoe moeten we het haar nu weervertellen? Hm, in dit plastic tijdperk hebt u groot gelijk dat u Sherry Domecq drinkt. Dat is puur natuur. De zondoor- stoofde Palominodruif tijpt geduren de lange jaren op houten fust tot een goud eerlijke sherry. Daar komt geen kunstgreep aan te pas. Gezondheid! Oud Wijnkopers BV Haarlem

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 24