VPRO brengt twaalf propagandafilms uit Tweede Wereldoorlog Cfi RADIO \programma i Nico Scheepmaker: 'tv-kritiek moet blijven1 cffiy) ...e/7 gisteren Bel Hertz als u een vracht- of bestelwagen nodig heeft. Het Motorhuis toegeljcht TV morgen] WOENSDAG 4 JUNI 1975 BROEK IN WATERLAND Nico Scheepmaker heeft zijn laatste da gelijkse tv-kritiek geschreven. Op 21 november 1960 verscheen zijn eer ste tv-kritiek: op 3 juni 1975 werd voor het laatste een tv-kritiek door gebeld. Nico Scheepmaker gaat met ingang van juli ook voor onze krant andere dingen doen. Hü gaat niet verloren - wel voor de tv-kijkers die zün oordeel hoog achtten, en wel licht vooral voor de tv-makers, die hem in 1971 nog tot de beste tv- criticus van Nederland kozen. Nico Scheepmaker neemt niet moe of moedeloos of misselijk geworden afscheid van het beroepsmatig tv- kijken. Hij geeft toe: "Het is er niet interessanter op geworden. Maar een oude theorie van mij blijft geldig: er is elke avond wel iets dat interes sant genoeg is om over te schrijven." Hü kan zün gewaagde uitspraak, „de Nederlandse televisie is de beste televisie ter wereld," onverminderd handhaven: een stelling die hü tot voor de BBC-televisie liet doorklin ken en waarmee hü Daily Telegraph haalde. „Dat blüf ik volhouden, tot de dood erop volgt. Je moet natuur lek wel een beetje smokkelen Het is de avond vóór de laatste avond van Scheepmaker. In zün huis heerst geen opperste concentratie en heilige rust. Zün vrouw Anne is met het pasgeboren dochtertje Sara Juist die dag uit het ziekenhuis gekomen: is kraambezoek. Slechts het grote kleurentoestel staat aan, het kleine zwart-wit-apparaat volgt tegen het eind van het journaal. Nico Scheepmaker roept even „stilte", als Wibo van de Linde de items uit Aktua alvast even aan kondigt. Aan de daarop volgende aflevering' van Pepper en een „spe cial" rond de George Baker Selec tion wordt nauwelüks aandacht be steed. Dan stapt de visite op: MASH gaat aan. Scheepmaker schrift een fraaie vertaling op: kamp-kramp- kampioen, wat ook in het Engels allitereert. En vertelt intussen: „In een boekhandel staan ook niet louter meesterwerken". Hü werd geconfronteerd met zün „geloofsbelüdenis" uit 1960: „Hü (de televisiecriticus) zal dus niet van de televisie verwachten dat zü hem elke avond bedient met een feilloos programma van aristocratische al lure. Een microfoonschaduw kan hü door de vingers zien: een verspre king hoeft hem niet te deren: een schorre keel tast zün gemoedsrust niet aan." En zo is het nog steeds „ezelsoren hoeven aan de intrinsieke waarde van een boek niets te ver anderen." De TROS begint met de uitzen ding van de eerste aflevering 'van 'Maude.' „Nu opletten," zegt Scheep maker. Hü zet het geluid harder en loopt achteruit naar zün zitplaats. Het gebodene is minder komisch dan gehoopt werd. Maude heeft haar man gestraft door de alka-seltzer te verstoppen: Cees Buddingh ver klaarde daarvoor in 'Sonja 's avonds' dat hü zün zoon dit bruisgoedje voor een kater had aangeraden. Nico Scheepmaker: „dat zün van die kleine dingen die je gebruikt als je nog wat tekst nodig hebt." Een 'special' rond Ben Cramer brengt vrouw Anne tot enige harde woorden. De tv-criticus is minder fel. Als de zanger een race-auto beklimt, zegt hü: „Ik wil niet dat Sara een pitts-poes wordt. Wil je daarvoor zorgen, Anne?" Het AVRO programma over de wereld vanmor gen wordt grotendeels genegeerd, Sadat en generaal Kruis uit Aktua hrengen de pen wel in beweging. Om kwart voor elf gaat Scheepmaker in zün werkkamer achter het type- machien zitten en keert even terug om Frank Sinatra en het laatste journaal te zien. Tegen half twaalf belt hü zün stukje door, bijna voor het laatst. TV-küken met Scheepmaker is geen devote bezigheid gebleken. Hü zegt ook: 'Ik kük met verdeelde aan dacht. Anne schenkt koffie, de tele foon gaat: zo is de televisie.' Naast zün vakmanschap is zün mildheid, soms in minder lovende zin, wel gesignaleerd. Scheepmaker: 'Het is toch allemaal mensenwerk. Nico Scheepmaker kijkt tv voor zijn plezier. Ik ben, als het toch moet, liever ironisch. Maar ik ga niet tekeer tegen een jong zangeresje dat slecht zingt: wel eens tegen Toon Hermans of tegen zo'n 1-mei-programma van de VARA. En ach, op zichzelf is het allemaal niet zo vreselük belangrijk.' Hü vind wel dat de tv-kritiek wel moet blüven. "Goed gelezen rubrieken moet je natuurlük nooit wegdoen. Misschien is Nederland voor de tv-kritiek wel 'n zeer geschikt land: het is een volk van thuisblüvers.' Hü heeft, in die vyftien jaar, geen moeite gehad met de zin van zün werk. 'Ik vind tv-küken leuk: ik ben ontzettend nieuwsgierig, een typische beobachter. De reden dat ik het vüftien jaar heb volgehouden, ligt besloten in een üzeren stelregel: ik kük voor mün plezier. Dat moet ook. Je moet een voetbalhater niet naar een voetbalwedstrüd sturen. Ik heb er eigenlük altüd wel zin in, en dat komt door die stelregel. Als 'Daar komen de schutters' op het ene net is en op het andere net is iets be- langrüks dat ik minder leuk vind, dan kük ik naar 'de schutters'. Want ik roep altüd: ik leef voor mün plezier.' De in München wonende schrij ver en essayist van Duits-Britse af komst Peter de Mendelsohn heeft in het kader van de honderdste geboor tedag van Thomas Mann in Lü- beck de naar deze auteur genoemde prijs ontvangen. De dit jaar ingestelde prijs, groot 10.000 mark (ruim f 10.000), zal voortaan eens in de drie jaar worden toegekend. ADVERENTIE De VPRO-tv zendt dit^zomerseioen een aantal oorlogspropa gandafilms uit De omroep wil de kijker met deze serie laten zien hoe er in de Tweede Wereldoorlog propaganda per film is bedreven. Morgenavond om 21.10 uur via Nederland II wordt begonnen met de film „Prelude to War" (Voorspel tot oorlog), een film die regisseur Frank Capra in 1943 maakte met de uitdrukkelijke bedoeling de Ameri kaanse publieke opinie te beïnvloe den ten gunste van de oorlog tegen Duitsland, Japan en Italië, Capra roept in deze documentaire het beeld op van een vredig, bijna idyllisch Amerika, dat dreigt onder de voet te worden gelopen door zwaar bewapende wereldveroveraars. In een van de scenes van zijn zeer knap gemaakte film marcheren Japanse soldaten zelfs voor het Capitol in Washington. Capra's opdrachtgever was de Amerikaanse regering. De internationale propagandafilms, zowel documentaires als speelfilms, roepen een scala van gevoelens op. Afschuw en verbijstering over de fanatieke en inhumane wijze, waarop mensen werden opgejut hun despoten v->or te gaan in een wereldoorlog; bewondering en verba zing soms ovér de filmtaal, die nog zo kort geleden werd gebruikt om burgers en militairen warm te doen lopen voor zo'n afschuwelijke zaak De VPRO: „Het zijn historische documenten, tijdsbeelden, propagan- damethodieken uit een recent verleden en ook, in een aantal gevallen, beoeiende en goedgemaakte speelfilms. Nog deze maand worden de volgende propagandafilms op de dinsdagavond uitgezonden: 10 Juni „Mission to Moscou" uit 1943, een Amerikaanse speelfilm gemaakt om het Russische bondgenootschap aan de Amerikanen te „verkopen"; 17 juni „Hawaii maley oki kaisen" uit 1942, een Japanse speelfilm om de heldendaden van Pearl Harbour te herdenken; 24 juni .Negro Soldier" uit 1944, een aflevering uit de serie „Why we fight", een gedramatiseerde documentaire met uitsluitend negers en bedoeld om deze bevolkingsgroep te motiveren de heilige strijd te strijden. In de maanden juli en augustus staan voorts op het programma: „She defends her country" uit 1943, een Russische speelfilm over de heldenmoed tegenover de Duitse wreedheden; „The fighting lady" uit 1943, een Amerikaanse documentaire over een vliegdekschip dat wordt in gezet tegen een Japanse basis; „Action in thé North Atlantic" uit 1943, een Amerikaanse speelfilm van Lloyd Bacon. De film is een ode aan de koopvaardü die onder zeer moeilijke omstandigheden de be voorradingsroute naar de geallieer den in stand hield. Met Humphrey; Bogart en Raymond Massey; „Follow the boys" uit 1944, een showprogramma voor de troepen overzee met Orson Welles, Mariene Dietrich, Dönah Shore, W. C. Fields, Arthur Rubinstein e.a.; „Ano Hatao Ute" (Ochtendgloren der vrijheid) uit 1942, een Japanse speelfilm, waarin de Japanners zichzelf de heldenrol der bevrijders hebben toegedicht; „Target for Tonight" uit 1941, een Engelse documentaire van Harry Watt in samenwerking met de RAF. De film bevat authentiek materiaal over de bombardementen op Duitsland; „Berlin" uit 1945, een Russische documentaire over de Inname van Berlijn door het Rode Heinekenweet precies hoe je een barbecue tot een smakelijk feest kunt maken. Kijkt u maar in de gratis barbecue-folder vol verrukkelijke recepten en behulpzame tips. Daar zit meteen een bestelformulier bij voor zo'n origineel, katoenen Heineken barbecue-schort. Tijdelijk voor f9.75 en 5 Heineken doppen. Zo'n folder ligt voor u klaar bij uw winkelier. Filmregisseur Frank Capra in de jcuren dertig. In de VPRO- serie "Oorlogspropagandafilms" zijn van hem "Prelude to War" en "Negro Soldier" te zien. ADVERTENTIE Zit u met een onverhoopte piek in uw r of heeft u wat te verhuizen, huur dan voordelig bij Hertz. Van bestel tot 5-tonner, zowel diesel als benzine. Alle wagens worden regelmatig grondig nagekeken. Bel ons bijtijds en uw wagen staat voor u klaar. Uw Hertz agent: Julianalaan 46. Voorschoten, tel. 01717-2236 Hertz Uw Hertz auto. Een zorg minder. g Leger en tenslotte „To the Shores of Iwo Jima" uit 1945, een korte Amerikaanse documentaire over de hevige strijd om het eiland Iwo Jima, 'gemaakt door een staf van 106 oorlogscorrespondenten. De morgenavond uit te zenden film „Prelude to War" is een documentai re uit het Amerikaanse kamp. De film werd gemaakt door regisseur Frank Capra. Speelfilmregisseur Geen Gerard Reve-shows Capra had in de jaren veertig al een naam. Hij werd onder meer bekend door de film „Mr. Deeds goes to town" uit 1936. „Prelude to War" was vooral een succes bij de hoge legerautoriteiten die er een prima motivatie in zagen om je leven te laten voor het vaderland. Filmregisseur Frank Capra in de jaren dertig. In de VPRO-serie „Oorlogspropagandafilms" zijn van hem „Prelude to War" en „Negro Soldier" te zien. NEDERLAND I 17 00 Parasolka uit vissen, Russische tekenfilm (VPRO) 17.09 Zwijgen is goud, slapsticks (VPRO) 17.44 Popeye, tekenfilm (VPRO) lg.45 Minimolen (NOS) (8.55 Journaal (NOS) 19.05 Van gewest tot gewest (NOS) 19.50 Film van het Nederlandse Rode Kruis (SOCUTERA) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Uitzending van de P.S.P. (P.P.) 20.30 The Prodigal daughter, tv-spel (NOS) 21.20 Panoramiek (NOS) 21.35 Studio Sport (NOS) 22.00 Den Haag vandaag (NOS) 22.15 Zienswijze (NOS) 23.25 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Kortweg (NOS) *8.55 Journaal (NOS) 19.05 Jouw wereld, mijn wereld, programmaserie (IKOR) 19.30 Kenmerk (IKOR-KRO/RKK) 2.'.00 Journaal (NOS) 20.21 AU in the family, Amerikaanse tv-serie (VPRO) 21.10 Prelude to war (1943), dokumentaire serie (VPRO) 22.00 Zendtijd voor het Simplistisch Verbond 22.30 Starmaker, muziekprogramma (VPRO) 23.15 Journaal (NOS) -kHet programma "Panoramiek", dat de NOS-televisie van avond van 21.20 tot 21.35 uur uitzendt via Nederland I, bevat een gesprek met de Duitse minister van Justitie, Vogel, naar aanleiding van het proces tegen de Baader-Memhof-groep. Er zal worden gespok en over een aantal juridische aspecten en over mogelijke maatschappelijke en politieke gevolgen. Eenzaamheid en vereenzaming van de mens in de moderne maatschappij is het onderwerp waarover wordt gediscus sieerd in de laatste aflevering van "Ziensioijze" van dit seizoenDe NOS-tv zendt dit programma woensdag om 22.15 uur via Nederland I uit. Deelnemers aan het gesprek zijn de actrice Caro van Eyck, de journaliste Lea Wijnberg, de psycholoog dr. P. van Bijsterveldt en de directeur van de Stichting Correlatie J. Morel. Mijn eerste tv-recensie verscheen op 21 november 1960 in het Utrechts Nieuwsblad. Ik schreef toen over het weekend van 19 en 20 november 1960. Er was nog maar een zender, het avondprogramma begon om acht uur en duurde tot ongeveer half elf. Die zaterdagavond kwam na het NTS-Journaal een veertig minuten durend Brandpunt, gepresenteerd door Dick de Vree. Daarna een uur „Zaterdagavond-akkoorden" met Teddy en Henk Scholten, en als voornaamste gast Charles Trenet. De avond werd besloten met „Alfred Hitchcock presenteert. Die zondagavond begon om acht uur met een VPRO-actie voor Chili. Als ik me goed herinner was er toen sprake van een a-politieke aardbe ving. De gangmaker van de inzamelingsactie was ds. J. A. van Nieuwenhuyzen. Daarna vertelde Josephine van Gasteren, samen met enkele andere acteurs, over toneel voorstellingen die zij in Griekenland zagen, de sterrenkundige Keppler was hoofdpersoon in „Bouwmeesters der cultuur" en het programma werd besloten met Spaanse dansen van Fiesta Gitana, om tien uur gevolgd door Sport in beeld. Dit is mijn laatste tv-recensie. Het afscheid werd verzoet doordat de NCRV en de EO gisteravond zenidtüd hadden. Hoofdschotel van het programma (hoe vaak zal ik sinds 1960 deze gemeenplaats al gebruikt hebben?) was „Spel zonder grenzen", waarin de geplande wanor de even verstoord werd door een demonstrant met rode vlag die (bijna buiten beeld maar net niet helemaal) bliksemsnel werd afge voerd door enkele snel reagerende deelnemers of geheime agenten, want tenslotte was de misdaad het onderwerp van deze Maastrichtse Barend Barendse sprak van „een opgewonden en paniekerige situatie waaraan ik niet voorbij mag gaan", maar liet het daar verder bij. Het herinnerde me, op deze terugblikke- rige avond, aan een reportage op 10 maart 1966 toen de regisseur (toevallig ook van de NCRV) een paar rookbommen netjes uit beeld wist te houden, zodat iedereen in het buitenland (net als gisteravond) naar bed kon gaan met het idee dat het in Nederland altijd ordelijk HILVERSUM De VARA radio heeft besloten het komende winter seizoen geen Gerard Reve-shows voor de radio te brengen. De kern groep van de VARA-radio had over een eventuele uitzending nog geen beslissing genomen maar mede op aandringen van de VARA-vereni- gingsraad worden de shows niet in de planning voor het winterseizoen opgenomen. Dit heeft een voorlichter van de VARA meegedeeld. Als reden voor het niet brengen van de Gerard Reve programma's noemt VARA-radiodirecteur J. Smit de geringe behoefte een zo omstre den figuur verder aan het woord te laten. "Reve is een nar en moet als dusdanig opgevat worden. Maar ei genlük is hü de laatste tüd zeker in Kortrük met zijn uitspraken te ver gegaan". ZEILEN De Nederlandse finnjollenzeiler Boudewün Bink horst heeft na twee wedstrüden in de strüd om het Europees kampioen schap, dat voor Ilafranch (Spanje) wordt gehouden, de leiding in het algemene klassement genomen. Bink horst eindigde gisteren in de tweede wedstrü'd als zevende. NCRV: 17.30 Nieuws. 17.32 Hier en nu. 18.00 (S) Bandstand. 18.30 Nieuws. 18.41 (S) Kunst en vliegwerk: infor matie over aktuele tentoonstellingen. 18.46 (S) Met uw instemming: Het lied van de week. 18.55 (S) Populaire soloconcerten. 19.30 Funkties van gods- leving en lezing. TROS: 20.00 (S) Eight O'clock special: licht muziek- (S) Specialiteiten: muziek. 7.30 Nieuws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Aangestipt: program maoverzicht. 8.00 (S) Te Deum Lau- damus: gewijde muz. 8.24 Op de man de huisvrouw. 8.45 (S) Podium: in formatie over gezin en samenleving. 9.45 (S) Onder de hoogtezon: pro gramma voor zieken. 10.30 Nieuws. 10.33 (S' De NCRV had er een enigszins claustrofobisch spektakel van ge maakt: men moest zich in gigantische honden of overdreven grote Sherlock Holmessen of in robotten hijsen, waarbij vooral de honden er mochten wezen. Zo'n hond in mijn tuin in plaats van een tuinkabouter zou mijn grootste ideaal zijn. De meeste verbazing zal in het buitenland echter de van Ted de Braak overgenomen truc met de grote oren hebben gewekt, waarbij de slachtoffers tot de meest vreemde interpretaties van „Vader Jacob" kwamen doordat zij hun eigen stem een halve seconde later via hun oren naar hun hersenen kregen teruggespoeld. Dit was ook de grote kans voor de Olympische arts Ab Rozijn om zich weer even interna tionaal waar te maken: hij moest tevoren de oren van de deelnemers met een microscoop op onsportieve oropax controleren. Uiteraard wonnen de Duitsers deze aflevering. Voor mijn gevoel winnen zij altijd. Een kwestie van mentaliteit, vrees ik. De Engelsen daarentegen maken meestal weinig klaar in „Spel zonder grenzen". Vermoedelijk doordat zij door de duiven zün bezeten. Hier en Nu was erbij toen in een Anglikaanse kerk een of meer duivelen werden uitgedreven door een vakbekwame dominee, die er zelfs in geslaagd was bij een mevrouw twaalf duivels uit te drijven, tot nu toe. Een Engelse psychiater wees op de grote geestelijke gevaren van zulke duivelsuitbanningen: de kans is groot dat de patiënte later krankzinnig wordt. Hier en Nu was er ook in geslaagd een reportage te maken van Frank Sinatra. Wat me daar in voorinrr fascineerde was, dat manager Lou van Rees alle dranken die in Sinatra's kleedkamer gereed gezet moesten worden, nauwkeurig specifi ceerde (dus wodka, maar van het merk Smirnoff), maar wel volstond met een simpel „een thermosfles met soep voor twee personen". Tomatensoep, groentesoep, kippe- soep, kerrysoep, schildpadsoep, dat deed er blijkbaar niet toe, als het maar warm was en voor twee personen. Dat was het dan na bijna 15 Jaar. U wordt bedankt voor de goede aandacht, zoals die bijvoorbeeld bleek uit de brieven die ik gisteren kreeg naar aanleiding van de opmerking: „It's nog the cough that carries you off, it's the coffee that carries you offee", die ik opving in een Engels tv-spel. Denkend aan de antieke spreuk „Koffie van boffie" en voorts de dubieuze Engelse koffie indachtig, vond ik deze onvertaalba re zegswijze nogal geestig: „Het is niet het hoesten dat Je de das omdoet, het is de koffie die je om zeep helpt", of zoiets. De werkelük- heid was natuurlijk weer veel prozaïscher. Er was niet „coffee" gezegd, maar „coffin", gevolgd door „they carry you off in": je wordt in je doodkist weggedragen. Daaruit blijkt maar weer hoe moeilijk tv-kritiek is, zelfs na 15 jaar oefening. Ik benijd mijn opvolger dan ook niet. Hoewel NICO SCHEEPMAKER 10.33 (S) Orkestpalet: klassieke ziek. 12.00 Bel Canto: operamuziek. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 Middagpauzedienst. 13.15 (S) 23.55-2 .Hilversum II 18.00 Nieuws 18.11 Dingen van de dag. P.P.: 18.20 Uitzending van de Com munistische Partij van Nederland. 18.30 VARA: (S) Tony van Verre ontmoet Dolf van der Linden. 18.55 (S) Brass band Magazine. NOS: 19.40 Openbaar Kunstbezoek. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Holland Festi val 1975: Residentie Orkest met zang soliste: klassieke muziek. EO: 22.40 ningen. 17.30 Nieuws. ^Is< 9.03 Pep op drie. 11.03 Drie draait op verzoek. 12.03 Drie draait tussen de middag: Boter, Klaas en Prijzen. 14.03 Pop kontakt: de Hugo van Gelderen Show met de Nederlandse tipparade. 16.03 De Hitmeesters: de Nederlandse top-40 DUITSE TV (S) Postludiu klassiek muziekpro- 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. 19.02 (S) De rock and roll methode (19.30 Paarde- koersen). 20.02 Woensdagavond m: lichte muziek en evt. sport. (20.02 Mu- zekuul. 21.02 Jazzuur. 22.02 Tineke. 0.02 (S) Metro's Midnight Music diverse solisten, Trio Louis van Dijk en het Metropole Orkest. 1.02 (S) Take it easy. 2.02 De Meurders methode. TROS 6.02-7.00 Drie op Je boterham. DONDERDAG 5 JUNI Hilversum I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het leven de woord. 7.08 (S) Preludium: klassieke AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje. (8.00 Nieuws. 8.11-8.21 Radio journaal). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Spiegel van Belgié. 9.35 Water standen. AVRO: 9.40 De Nederlandse schoolradio. 10.00 (S) Voor de kleuters 10.10 Arbeidsvitaminen: populair ver- rsrsï ll.OS-ll.O? Ra- diojourn.) 11.30 Rondom Twaalf: een uur allerlei voor iedereen. (11.55 Beurs berichten). 12.30 Modern platteland. 12.35 (S) AVRO's wekelijkse sportre- vue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Alert! op het vlak van muziek en maatschappij. 13.50 (S) Ba riton en piano: klassieke muziek. 14.10 (S) 't Is historisch, programma over geschiedenis. 14.30 (S) Met muziek op stap. 15.15 (S) Aspecten: kunstrubriek. 16.00 Nieuws. 16.03 Radiojournaal.16.05 (S) Gebakken vensterbanken, kinder magazine. 17.00 (S) Mobiel: een be weeglijk programma voor beweeglijke mensen. 17.55 Mededelingen. Hilversum III Nederland I VARA: 17.55 (K) Europa Cup Lan- WOENSDAG 4 JUNI Duitsland I 17.55-18.00 (K) Journaal. (Regionaal programma: NDR: 9.30-10.00 (K) Se- samstrasse. 18.00 (K) Urn Haus und Hof, tv-serie. 18.30 (K) Aktualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nordschau Magazine. 19.26 Um Haus und Hof. tv-serie. 19.59 (Z/W) Pro grammaoverzicht. WDR: 8.20-11.45 (K) Schooltelevisie. (9.30-10.00 (K) Sesam- strasse). 18.00 (K) The Partridge Fa mily, Amerikaanse Jeugdserie. 18.40 (K) Aktualiteiten. 19.20 (K) Sein Pro blem - unser Problem tv-serie. 19.40 (K) Programma ter gelegenhel tel ay i Eduard Mörlke, 100 jaar geleden). 20.00 (K) Journaal weerbericht. 20.15 (K) Aktuele dok mentaire. 21.00 (K) The Ar»«®r.rfo, 20.35 (K) Klaverweide, tv-serie. 21.25 tv-spel. 22.15 (K) Beelden Engelse komische serie ter het nieuws. NOS: za.uo uen nas vandaag. 23.25-23.30 (K) Journaal. (K) Journaal. TROS: 19.05 (K) Small wonders of great nature, natuurfilm. 19.25 (K) Songfestival 1975 te Eemnes. cusprogramma. 17.40 (K) Akutaliteiten en muziek. 18.20 (K) Moordkommissie, tv-serie. 18.55 (K) Homerus zegt: Zeus is de schuld van alles. 19.00 (K) Jour. naai. 19.30 (K) Teie-Zoo, dierenfilm. 20.15 (K) Informaties en meningen uit het bedrijfsleven. 21.00 (K) Jour- 2.15 (K) The Cats 22.60-22.55 (K) Journaal. programma. NOS:

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 5