Noord-Hofland meer woningen m JEUGDCIRCUS ATLETA WEER OP PAD agenda CPJ'ERS UITBUNDIG FEEST VIERDEN DINSDAG 3 JUNI 1975 Sloepiefestival WARMOND Jeugdcircus At- leta hield onlangs een open mid dag waarop iedereen binnen kon lopen om eens wat te zien wat er precies gebeurt bij Atleta en zelfs eens wat apparaten kon pro beren om te testen in hoeverre men "circusbloed" heeft. Dit was echter niet de enige reden. Lange tijd is het stil ge weest rond dit Warmondse circus en soms gingen er wel verhalen rond dat Atleta niet meer be stond. "Het seizoen 1974 was in derdaad niet al te best", zegt An- dré Kortekaas zakelijk leider sinds begin 1974. We lagen bijna op een oor. De grote redder in die tijd was toen Faffa, afkomstig uit Marokko en oud beroepscir cusartiest. Wanneer hij er niet geweest was dan had Warmond geen jeugdcircus meer gehad. De overige leiding die er toen was, bleek wel in staat om begeleiding te geven aan de jeugd maar op het echte circusgebied zat er toch een hiaat. We hebben echt wat gesukkeld maar toen kregen we de beschikking over verschil lende oud leden die bereid waren als leider voor het circus te wer ken en ook werden er enthou siaste medewerkers gevonden die voor de materialen en kleding zorg wilden dragen" Dit resulteerde in een nieuwe muziekinstallatie en een mooie staaldraad die waar dan ook op gesteld kan worden. De kleding werd vernieuwd en verbeterd en attributen die nog zeer goed bruikbaar waren werden opnieuw in de verf gezet. Allerlei werk zaamheden die nu niet bepaald er toe bijdroegen dat het voor de buitenstaander duidelijk was dat Atleta toen ook erg actief was. Maar bij een bezoek aan- de open middag bleek dat maar al te zeer. In die tijd zijn de trainingen doorgegaan. Ongeveer 25 kinde ren hebben veel vrije tijd ge stoken in hun nummers. Hiervoor krijgen zij dan deze zomer hun beloning. Ongeveer acht voorstel lingen staan er nu op de agenda waarvan één in Warmond, tijdens de Kaagweek, en twee in Utrecht. Hier aan is een kleine kampweek van 4 dagen gekoppeld. Jammer vindt André Kortekaas het dat een goed circuskenner, trainer Faffa, te kennen heeft gegeven HOORZITTING OVER BOUWPLANNEN WARMOND Wanneer het vende Kaagweek festival voor 't Sloepie er op zit, wordt tevens het zevende jaar afgesloten van deze jeugdsoos die bijna niet meer uit Warmond is weg te denken. De or ganisatoren van deze soos hebben besloten om dit seizoen niet dicht te gaan voor eén vakantie. Men gaat met de gewone avonden op vrijdag en zaterdag en in september komen ook de klaverjasavonden terug. Maar eerst gaat 't Sloepie zich voorberei den op de Kaagweek. In de overdek te ruimte zullen de Warmondse Bierkouwers de Kaagweek openen. De Pine-Apple discotheek komt de tweede avond en op 4 juli komt de t Leidse groep Catapult. De laatste In tegenstelling tot wat m de twee avonden zijn voor de groep L1. niet meer aan het circus verbon den te willen zijn. "We zijn nu op zoek naar een ander persoon, die in staat is op het gebied van gymnastische oefeningen, goede trainingen te geven. Voorlopig heb ben wij de leegte op kunnen van gen door het aanbod van circus "Capriole" uit Hazerswoude waar wij nu iedere vrijdagavond kun nen trainen. Wanneer we nu ook nog verschillende nieuwe leden op kunnen duiken die met ons een' leuke voorstelling kunnen gaan verzorgen dan ben ik erg blij", zegt André Kortekaas. DINSDAG Gemeentehuls Leiderdorp. vergadering maatschappelijk welzijn. 8 Stadhuis, koffiekamer. ergadc luer. 8 ergadenng Interne organisatie en Be- Roelof- Bureau 7.30—8.30 Hooigracht 38. spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. 7.30 huis aan huis verspreide feestkrant Oration of Man van het winkelcentrum Luifelbaan in Band Wassenaar is meegedeeld, zal op woensdagmiddag 4 juni om half 3 de feestweek in de Luifelbaan door wet houder Van der Klaauw worden ge opend. Burgemeester Staab opent za terdagmorgen 7 juni om half 10 de verenigingsmarkt, die deel uitmaakt van de feestelijkheden. de Dizzy President van Deylknotsen afgetreden avond Baha'i Steenstraat lb. Wereldwinkel. 12.30 Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Oude Rijn 20a, Vrouwencafé. 9 1 uur Pieterskerkstraat 1. Werkgroep Dienst- welgeren, 8 uur nam. Breehuys, Breestraat 19. Ouderensoos, WOENSDAG Geverstraat 65. Oegstgeest. alleenstaan- Breestraat 19, Twentwel, Wandelen temidden van hon derden vogels. Dat kan iveer in knotsen" is Wassenaar. De 20 jaar oude Pa- van C. J. vt radijshal in het dierenpark Was- meedeelt te bedanken senaar, die vorig jaar wegens res- tauratie werd gesloten, is her opend. De inrichting is totaal ver anderd. Er is een grote vijver aan gelegd, nieuwe beplanting aan gebracht en een heideveld gecre- eerd. Verder zijn er langs de ga zen hekken in de grote hal dozij- sprek met de heer Van Leeuwen zal WASSENAAR Tijdens de on langs gehouden jaarvergadering van de carnavalsvereniging "De Deyl- brief voorgelezen C. J. van Leeuwen, waarin deze de func- president. Er zijn in het be stuur verschillen van mening gere zen, die voor Van Leeuwen aanlei ding werden zich terug te trekken. Er werd over deze brief niet gedis cussieerd. Wel deelde voorzitter J. C. Thomassen mee, dat er nog een ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap, 8 Apothekersdijk 33. Volkshuis, infor matie en inschrijving kinderclubs, 2- Steenstraat 1 b. archiltectenimformatie- Rijnland", 7.30 - 9.30 uur nam., tel. 071-22493. Overige dagen tel 071-32618. Stadsgehoorzaal: Popconcert K O banken voor het publiek volgen. neergezet. VOORSCHOTEN De bewoners van de Voorschotense wijk Noord-Hofland zijn op papier Voorschotenaren, maar ze voelen zich Noord-Hof landers, die het gemeentebestuur van Voorscho ten zien als een bestuurslaag die ver weg is. Noord-Hofland is van begin af opgezet om te voorzien in de woningbehoeften van Den Haag. In het gedeelte dat volgebouwd is, wonen veel voor malige Haagse ingezetenen. De gemeenteraad heeft vorig jaar het vlekkenplan goedgekeurd en bepaald dat bij het invullen van de vlekken de wijkbewoners zoveel mogelijk inspraak zouden krijgen. Wethouder Eveleens kwam gisteravond met zijn technische staf'naar de aula in Noord-Hofland en probeerde aan de ongeveer tweehonderd bewoners uiteen te zetten de mogelijkheden zowel voor B. en W. als voor de wijkbewoners. Vraagteken een grote verbetering. Er is geen hoogbouw meer en er wordt ge werkt met verkeersarme straten e.d. Namens de wijkcontactraad zette De totale grondprijs is thans onge- de wijk begrensd door Berbice- bedoelingen van het Voorschotensse de spoorlijn en de Admiraal de Ruy- gemeentebestuur en zag wel in dat er tersingel te bebouwen met ongeveer getracht wordt structuur te brengen 400 woningen in de vrije sector. De in een wijjc> die nu nog helemaal meerderheid van de aanwezigen wil- geen structuur bezit. Het zijn gewoon de liever afzien van verdere woning- viertal kleine wijkjes met als bouw en was ongevoelig voor de op- soort centraal punt de scholenge- merking van wethouder Eveleens meenschap. echt wel behoefte bestaat de zgn. overspil van Den Haag aan een nieuwe woning te helpen. Noord-Hofland is vrijwel geheel volgebouwd door middel van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke dening omdat stemmingsplan niet aanwezig Ongeveer vijf jaar geleden kwam de wijk massaal in opstand tegen een plan dat door de toenmalige wet houder Van der Laan en de toenma lige gemeentesecretaris Eveleens werd verdedigd, nu stond Eveleens als wethouder voor vrij wel dezelfde wijkbewoners, die vol- Wethouder Eveleens, geassisteerd door P. Bakker van openbare werken zette uiteen dat binnen korte tijd de wijk Noord-Hofland afgerond gaat worden. Zodra'de Admiraal de Ruy- goed"'gekeurd be- tersingel klaar is en het nieuwe win kelcentrum, waarvoor vorige maand de eerste paal werd geslagen komt er lijn in de wijk, waarvan de afbouw door allerlei omstandigheden veel te lang geduurd heeft. Er is geen en kele discussie mogelijk over de vraag of het thans als bouwgrond aanwezige stuk land en door de bewo- ners als recreatie weiland wordt be- gens hun zienswijze iedere verdere schouwd eventueel onbebouwd kan bebouwing van de wijk zien als een blijven. Allereerst is de gemeente aantasting van hun recreatiemoge- slechts voor een deel eigenaar van lijkheden. die grond en bovendien is er een al- Het terrein waar het gisteravond gemene bestemming voor de woning- over ging is 13.2 ha. groot, volgens 'n bouw. Voorschoten stelt wel uit- plan van de architect L. de Jonge uit bouw ter discussie, maar dat be- Rotterdam kunnen daar 390 wonin- treft de nieuwe wijken Bijdorp II gen gebouwd worden met een gemid- enz. delde kavelbreedte van 45 meter. De uitbrei- ^n~hrdVe?geSTrmS Ken vroegere plannen is het huidige plan het gtteraünd ove^ ging, betekent een niet haalbare fi nanciële zaak. Tot slot van de avond konden de belangstellenden zich op geven om zitting te nemen in een zgn. werkgroep, die met' een team i de gemeente en de bouwwereld LEIDERDORP - De openbare het vlekkenplan gaat mtwerkenwaar commissievergadering van Maat. aantal randvoorwaarden in schappelijk Welzijn vergadert van- acht genomen moeten worden. Die WASSENAAR - Burenhulp Was- avond 8 uur in het gemeentehuis. De randvoorwaarden zijn: bebouwen en senaar wordt een zelfstandige orga- iolgende punten zullen o.a. worden financieel haalbaar. De bewoners nisatie, waarbij gedacht is aan een behandeld. Verzoek van B. en W. om ïan de wiik Noord-Hofland gingen al stichting. Als de Stichting Algemene advies inzake subsidieverlening aan terminst tevreden naar huis, hoewel Burenhulp Wassenaar tot stand zal de Stichting Kinderspeelzalen in Lei- wethouder Eveleens verzekerde zo- zijn gekomen wordt het werk op de derdorp Verzoek van B en W. tot veel mogelijk inspraak toe te staan, normale wijze voortgezet. De huidi- het verlenen van een bijdrage in de Het verschil van mening is: wijkcon- ge commissieleden en wijkhoofden huur ten behoeve van de werkgroep tactraad wenst geen verdere bebou- zullen het eerste bestuur van de stich AA Leiden e.o. en bespreking van wing van Noord-Hofland en de wet- ting vormen. Het centrale contact- de gezondheidsmededelingen die de houder kan niet anders dan de wet adres voor de Burenhulp blijft Me- artsen O. du Ry van Beest Holle en uitvoeren en een plan maken voor de vrouw van Nassau, Van Wassenaer - -- Obdamlaan 4, tel 15154. De vereniging heeft, vooruitlopend op het nieuwe seizoen, al weer een avond georganiseerd: het boerenbal dat f 4500 opleverde voor de muziek vereniging Excelsior, die begin vol gend jaar het 75-jarig bestaan viert. Burgerlijke stand Leiden Geboren: Dave z.v. J. H. Schrama en H. G. Touw, Marijke J. d.v. A. Potters en M. d. Vreugd, Mare Chr. z.v. S. W. v. Eijk en W. D. Spoor, Patricia I. W. d.v. J. T. A. Witte- man en C. G M Broeke, Simone M J. d.v. H. J. J. Zandvliet en H. M. Lourier. Rachèle R. d.v. J. H. Witte- man en A. Portegies, Cornelia E. M. d.v. H. J. M. v.d. Valk én L. A M. Vesters, Maarten E. z.v. J. A. M. Buijs en M J. H G Jongerius, Wal ter A z.v. T. Fielemon en G. M. v. Amsterdam, Adriaan z.v. D. W. Bas ton en M. T. Walsh, Martine J. H. z.v. J. A. Lijftogt en M. J. Harland, Mar cel z.v. J. J. v. Delft en J. Meeuwis, Sander I. z v. G. E. E. J M vd Thil- lart en R. v. Rheenen. Overleden: H. v. Dooren, 77 Jaar, geh. gew. m. B. Verhoef, C. Colpa, 87 jr., geh. gew. m. D. Spierenburg, C. v. Halderen, 69 jr, m. A. Visser, 69 jr, m, S. M. Stapper, 4 Jr., vr., M. v.d. Heemst, 88 jr. geh. gew. m. A. v.d. zspree, W. Ruijgrok, 84 jr, m., I. K. Lagemaat, 2 jr.. vr., H. J. Schoppen, 55 jr, echtg. v. J. P. v. Leeuwen, J. O. Balkensteijn, 60 jr. m., M. J. v. Hoo- ven, 83 jr.. geh. gew. m. H Trouwee. Getrouwd: J. S. M. v.d. Velde en M. Bousie. Adjudant Versluis gaat met pensioen LEIDERDORP Adjudant C. Ver sluis gaat met adjudant comman dant van de Rijkspolitie in de ra yons Leiderdorp, Woubrugge en Kou dekerk a/d Rijn zal met ingang van 1 november de actieve dienst verla ten. Hij heeft dan de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt. In zijn plaats zal worden benoemd de heer H. Slofstra nu opperwachtmeester en rayonoommandant van rijkspoli tie in Halfweg. DONDERDAG samenlevingsopbouw, TJalkowskylaan 39, Voorschoten, ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap, 8 Van der Valkboumanweg 236. Lei derdorp. Bijbelstudie en gesprekskrlng Baptistengemeente, 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20 a, Theehuis van de Leidse werkgroep Homofilie/COC, 8 - Begijnhof 2, sexueel-informatiecen- trum "Begijntje". 7.30 - 9 uur nam. Steenstraat 1 b. Wereldwinkel Lei- Gemeentehuis, Warmond commissie financiën en economische aangelegen heden, 8 uur nam. Gemeentehuis, Voorschoten com missie openbare werken en personeels- VRIJDAG Stadsgehoorzaal. Beethovencyclus vergadering Rott. Ph. Orkest. 8.15 Stadhuis. Raad voor Milieuhygiëne, Breestraat voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Herenstraat 45. gebouw Staalwijk Jeugdsociëteit Time. 7.45 - 11.30 uur Ten Katestraat (speeltuingebouw) Bejaardensociëteit Humauitas, 2 - 4.30 Fred. Hendrikplantsoen 25. Leider- >rp. r- g schap. dorp. Gespreksavond Bahai Gemeen- Steenstraat lb. Wereldwinkel Leiden, 12 30 - 6 uur nam i Zwijgerlaan. Koningskerk. .30 - 10 uur jhuis, Zoet< missie onderwijs 8.30 Maandag Apotheken de apotheken in de Commissie bijeen Burenhulp stichting Redactie Paul Wolfswinkel Ars stuk begeleiding tot de leeftijd waar- te behalen, dit jaar was op toelating tot een beroepsopleiding Niet rampzalig, hoor, m in de beeldende kunst mogelijk is. verlies. Tien tegen negen. Via de scholen voor het voortgezet De Leidse schilder- en tekenaca- onderwijs zal de cursus deze week ADU 1 demie Ars Aemula Natura begint het onder de aandacht van de leerlingen komende seizoen een cursus die spe- worden gebracht. Geïnteresseerden Uit de nieuwe APV citeren t ciaal bestemd is voor "tieners" die kunnen eventueel meer inlichtingen navolgende. Oh, ja: het is 1975. belangstelling hebben voor tekenen, krijgen op telefoon 071—40784. Art. 19: Het is verboden Jongens en meisjes in de leertijd van pen uit te Moppen, uit te slaan of 13 tot en met 15 jaar. Tijdens de cur- te borstelen in passages en elders op sus zal gewerkt worden met krijt, Tjrim of aan de weg* indien daarvan hin- verf en inkt. Onder bevoegde leiding der of overlast voor voorbijgangers of wordt geleerd hoe men een tekening De dames van handelskwekerij omwonenden is te duchten, kan opzetten en afwerken, op welke Humako in Warmond hebben in het En: manier je een collage kunt maken afgelopen weekeinde handbal ge- Het is verboden, volgens artikel en wat je allemaal met kleur kunt speeld tegen hun mannelijke colle- 72, des nachts naar binnen te gluren doen. ga's. Wisten de dames vorig jaar in een woning of een ander gebouw. De cursus is tevens bedoeld als een nog een overweldigende overwinning Oh. Duindigt krijgt subsidie van 30.000 gulden WASSENAAR B en W van Wassenaar hebben de raad voor gesteld een subsidie van f 30.000 toe te kennen aan de Koninklij ke Nederlandse Harddraverij en Renvereniging. Het bestuur van deze vereni ging heeft al enkel malen bij het gemeentebestuur een ver zoek ingediend om verlichting van de last van de vermakelijk heidsbelasting te krygen, die voor de courses op Duindigt moet worden betaald. Die ver lichting zou kunnen bestaan uit vrijstelling van betaling of door het toekennen van subsidie. B en W zeggen dat verlich ting van de lasten voor Duin digt alleen worden bereikt door het verlenen van een subsidie. De vermakelijkheidsbelasting zal, zo zegt het college, per 1 januari 1979 worden afgeschaft. Wassenaar telt drie grote be talers van vermakelij khedenbe- lastinghet dierenpark, het re creatie- en campingcentrum 'Duinrell en de eerder genoem de Vereniging op Duindigt. Voor het dierenpark wordt de last van de belasting verlicht door een jaarlijkse subsidie uit de gemeentekas (voor 1975: f 40.000). B en W willen nu ook een regeling voor Duindigt. Over 1974 heeft de vereniging een tekort geboekt van f 87.119.81 bij een betaalde belasting van f 142.965,52. Door de toekenning van een gemeentesubsidie en een gerin ge verhoging van de toegangs prijzen kunnen deze tekorten volgens het college worden weg gewerkt. In Leiderd'orp Doeza Apotheek. Leiden eek v. Breest Smallenburg, Leld°n helminepark. Oegstgeest. ^OS-dienst SOS - tel hulpdienst tel 071— 25202 Voor allen die Id moellltkhe- der verkeren dae er, nacht te berei ken Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.30—10.30 uur nam en Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koorubrug- steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug steeg). tel 071-43171 Spreekuren. LEIDERDORP De christelijke zaal in te wijden met andere activi- plattelandsjongeren hebben hun Pro- teiten dan het sportgebeuren. De zaal vinciade '75 zaterdag uitbundig ge- is groot, de vloer is ijzersterk maar Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging vierd in Leiderdorp. Velen genoten het is bijzonder moeilijk "an sport, spel en muziek. zellige sfeer te krijgen voc In de ochtenduren verrichtte wet- Dat ervoer de Leiderdorpse Top-40- i feest. Dierenhulpdienst. houder Drenth dé festiviteiten band. De Spirit of St. Louis, be- *nna Pautownastraat lö. Leiden Voor ae afdeling Zuid-Holland. Direct staande uit Arthur en Rolknd daarna begon een volleybaltoernooi, Leeuw, Martin van Weizen en Frits DleTneambulanca TeL 071—84616 dat onder leiding stond van Riet Vis- Wanrooy. Met repertoire, dat uit Ter Aar. Het herenteam van vrijwel geheel uit eigen composities MoederhulD Gouda prolongeerde zijn titel. Als bestaat, hadden zij moeite de dan- Gouda volgend jaar weer beslag sers op de vloer te krijgen. Zij maak- KSJf? tef5? weet te leggen op de hoogste plaats ten voor de pauze hét spreken ook mag het de wisselbeker definitief onmogelijk door de volumeregelaar moederzorg), Terweepark 2. tel. 51068. (maatschappelijk de Kaarsenstad. keihard open te zetten. De meeste De klaverjaswedstrijden hadden jongelui (ca. 350 bezoekers) togen wat stagnatie, doordat er te weinig toen de gezellige kantine in. Na de kaarten aanwezig waren. Het euvel pauze, toen voorzitter Kees Baan de werd echter snel opgelost. Cora Kool bandleden vroeg er wat minder spi- Dicky den Uil wonnen. Bij het rit in te doen, ging het beter. Paro- dammen kreeg Wim de Jong de ste prijs en bij het bloemschikken tus de spaken van een fietswiel gin- dist Riny v. d. Lee had volledig ces met zijn zingende bandrecorder dynamische mimiek bij- gen Nelly Stam en Hilly Bouman maakte die de zaal deed brullen Het met de prijzen strijken, Typisch voor een vereniging van plattelandsjongeren waren vee-be oordelen en auto- en trekkerbehen digheid. Kees Aantjes was de beste veebeoordelaar en Gerrit v. d. Heu vel kon het beste met een trekker overweg. De Watervierkamp was een happening van de eerste orde met als hoogtepunt het doorzakken van een houten bruggetje waar wethouder da staan Reugebrink op stond. Met een koe- ien, informatie goed georganiseerde Vanavond om 8.15 uur is er in het raadhuis een plenaire vergadering van de Stichting Wassenaarse Raad Jeugd en Jongeren. Op de agen- de zomervakantiespe- I over aktiviteiten van sprong kon hij z'n kleren droog- de commissie-Greep. houden. Spelen als polsstokspringen boegsprietlopen, tonnetje varen en touwtrekken over het water wekten vele lachsalvo' 9 J. H. G. Bemelmans is door B. en W. van Wassenaar benoemd tot hoofd van de gemeentelijke socia- 's Avonds was het slotfeest in de le dienst. Hij volgt de heer Scheep- sportzaal "Of Dreef". De bouwer op, die onlangs een benoe ming elders aanvaardde. CPJ had de eer als eerste deze LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leadsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en admini strate 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Na bezorging van 18 0020.00 u Zaterdag van 16.00—18 00 uur Telefoon 071-30500 Indien m gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2