Onrust blijft in Libanon UW DAGBLAD mee op vakantie Schietpartijen ondanks nieuw bestand MAANDAG 2 JUNI 1975 BEIROET (AP) Tussen de aan elkaar grenzende Libanese kustdor- pe Damour en Haret Naameh, even te zuiden van Beiroet, is gisteren opnieuw raket- en machinegeweer vuur uitgewisseld. Volgens de politie zijn er in deze twee dorpen geduren de het weekend vier mensen gedood. Veiligheidstroepen zijn de dorpen binnengedrongen om de rust te her stellen en in de namiddag maakten 't Ministerie van Binnenlandse Zaken bekend dat de strijdende partijen een bestand waren overeengekomen. Radio Beiroet meldde dat de hoofd verkeersader tussen Beiroet en Si- Booreiland omgeslagen GRAND ISLE (APP) Een boor eiland dat naar een nieuwe plaats op zee gesleept werd is gisteren op 30 km ten zuidwesten van de kust van Louisiana omgeslagen V«f opvarenden van het booreiland, dp Progress Marino no 2, zijn door de sleepboot uit het water gered. Een van hen is de kapitein, die zei dat de zeven overige opvarenden in hun verblijven waren toen het booreiland omsloeg. Zes van hen rijn later opge pikt, de twaalfde man wordt nog ver mist. Ruilgevangene voor ontvoerde Nederlandse niet in Tanzania don, die de twee dorpen langs de kust doorsnijdt, voor het verkeer gesloten blijft zolang niet vast staat dat dit bestand ook wordt nageleefd. Zaterdag was er al druk gescho ten en de wapens zwegen alleen ge durende de nacht, om zondagochtend opnieuw te gaan ratelen. Bij de recente gevechten is een assistent van Camille Chamoun, lei der der rechtse christenen, dodelijk getroffen. Een van Chamoun's ande re medewerkers werd ernstig gewond. De gevechten tussen de christe lijke bevolking van Damour, 25 kilo meter ten zuiden van de hoofdstad en het een kilometer verderop liggen de Moslemdorp Haret Naameh bra ken uit nadat er vrijdagavond vier van Chamouns getrouwen waren ont voerd. De nieuwe ongeregeldheden ont stonden terwijl premier Rashid Ka- rami zijn pogingen voortzette een sfeer van verzoening te bereiken na 11 dagen .zware straatgevechten in Beiroet zelf. Karami tracht een vredeskabinet te vormen. "Verlaat de barricades en ga naar het strand" adviseerde Karami de bevolking. Even later ontplofte er in de bin nenstad van Beiroet een bom die BEATRIX OP EMANCIPADE UTRECHT (ANP) Zaterdagmor gen heeft prinses Beatrix incognito twee uur lang de Emancipade be zocht en haar verrassing uitgespro ken over de veelheid aan interessan te onderwerpen die er te zien en te horen zijn. De prinses deelde de or ganisatie van de Emancipade mee, niet goed te begrijpen waarop som mige negatieve berichtgevingen geba seerd zijn. drie winkels beschadigde maar geen persoonlijke slachtoffers eiste. Voor het overige leek de bevolking de raad van hun nieuwe premier ter harte te nemen en de stranden raakten overvol met badgasten. Samenvattend lijkt de spanning in de hoofdstad, waar op 20 mei ge vechten uitbraken die meer dan 130 mensenlevens eisten, nu wat te ver minderen. In Voorschoten Brand in woning: schade 50 mille VOORSCHOTEN Bij een brand in een drive-in-woning aan het J. F. Kennedy-plantsoen in Voorschoten is gistermiddag voor ruim 50.000 gul den schade ontstaan. Een slaapka mer op de bovenverdieping en een gedeelte van het dak gingen in de vlammen verloren. Twee aangren zende kamers liepen brand- en wa terschade op. De brand ontstond om even voor 5 uur, vermoedelijk door oververhit ting door een deurlampje. Ruim een uur is de brandweer met bluswerk zaamheden bezig geweest. De bewo ners van het huis waren op het mo ment dat de brand uitbrak niet thuis. Ze zijn verzekerd. Bomaanslag Bij een bomaan slag op een woonhuis in Garrison op nog geen kilometer van de Ierse grens is zondag de moeder van een Britse soldaat in Noord-Ierland om 't leven gekomen. Haar man liep lichte verwondingen op. Zaterdagavond werden ruim twintig personen ge wond bij aanslagen op twee drukbe zochte Noordierse café's. De inwoners van Beiroet, van wie er zich velen gedurende de afgelo pen 11 dagen niet op straat hadden gewaagd, kwamen naar buiten om zich op het strand te verkwikken of wat hoognodige inkopen te doen. Overal in de stad waren gemengd Libanees-Palestijnse patrouilles be zig met het opruimen van de barri caden. Toch is de rust nog niet vol ledig weergekeerd. Rado Beiroet meldde nog steeds sporadisch schieten en het geluid van ontploffingen. "Onruststokers en ge- luchtenzaaiers bevinden zich nog steeds op vrije voeten", aldus het station. "De inwoners wordt aange raden zich niet te storen aan ge ruchten en incidenten onverwijld aan te geven bij de bevoegde auto riteiten". Nederlanders in Zwitserland veroordeeld GENEVE (AP) Zes zakenmen sen, drie Nederlanders en drie Zwit- sens dtie in Zwitserland betrokken zijn geweest bij het inter oaimbdo"-schan- daal aan het begin van de jaren 70, zijn schuldig bevonden aan fraude en veroordeeld tot gevangenis straffen van twee tot tien jaar door het Geneefse criminele tribunaal. De drie Nederlanders werden bij verstek berecht en zijn naar wordt aangenomen in Nederland, dat heeft geweigerd hen aan Zwitserland uit te leveren. Het zijn de stichter van Intercambio Walter Voss, die tien jaar kreeg, en zijn beide assistenten Hendrik Schut en Jan van der Voort, die elk tot vier jaar gevangenisstraf werden veroordeeld. Naar schatting 15.000 volwassenen en 3.000 kinderen hebben in Utrecht de EO-landdag bijgewoond, EO-voórzitter ds. W. Glashomoer sprak tijdens de landdag, waarop onder meer een gevarieerd mu zikaal programma aan de aanwezigen werd aangeboden, zijn jaarrede uit. Ds. Glashouwer liet onder meer weten dat we niet kunnen luisteren naar een orthodoxe dominee en tegelijkertijd ondermij nende en linkse denkbeelden tolereren. „We zijn tegen indoctrinatie op scholen, tegen occultisme, te gen antisemitisme en tegen homofilie", aldus de voorzitter van de Evangelische Omroep. Hij zegde de menigte toe, dat de EO nog meer dan in het verleden het geval is geweest, de nadruk zal leggen op Gods woord. Op de foto Zeeuwse vrouwen op de E.O.-landdag. DAR-ES-SALAAM (UPI) Een woordvoerder van de Tanzanï- a&nse regering heeft gisteren ont kend dat Tanzania de Zairese op standeling vasthoudt om wiens vrij lating is gevraagd door de ontvoer ders van twee Amerikaanse studen ten en de Nederlandse studente Ekni- lie van Zinnicq Bergmann. De bewuste man is Gaoriel Yoem- boe, secretaris-generaal van de revo lutionaire volkspartij van Zaire. Deze partij van Zaire. Deze partij ageert tegen de regering van president Mo- boetoe Sese Seko van Zaire. Yoemboe was in de jaren zestig onderminister in het linkse kabinet van de later vermoorde premier Pa trice Loemoemba. De Tanzaniaanse regeringswoord voerder zei dat Tanzania Yoemboe uit het oog was verloren sinds hij in "73 was uitgewezen omdat hij in Tan zania politieke activiteiten bedreef door het organiseren van het verzet tegen Moboetoe. INBREKERS BENDE OPGEROLD BUSSUM (ANP) De kraak in het Bussumse kantoor van de Algemene Bank Nederland aan het Wilhelminaplantsoen op 20 januari van dit Jaar, die een buit opleverde van drieëneenhalf ton, is opgelost door de arresta tie van drie vrouwen en twee mannen. De bende heeft nog veel meer bankknaken op zijn kerfstok, die gepleegd konden worden doordat één van de ar restanten, de 21-jarige mej. Y.B. uit Rotterdam, belangrijke ge gevens aan de bende doorspeel de over de beveiligingssystemen die werden geleverd door het bedrijf waar zij als administra tief medewerkster werkzaam is. Volgens de Bussumse hoofdin specteur T. Wassenaar, die het onderzoek in deze affaire coör dineert, beschikte mej. B. door haar functie over belangrijke gegevens, maar anderzijds i6 het bepaald niet zo dat nu alle ban ken en a/ndere bedrijven die met systemen van het Rotterdamse beveiligingsbedrijf zijn beveiligd voor kwaadwillende gemakkelijk te nemen vestigingen zijn ge worden. Wel adviseert de heer Wassenaar de betrokken bedrij ven contact op te nemen met de leverancier van hun beveili gingsapparatuur. Het staat al vast dat het gear resteerde vijftal de hand heeft gehad in bankkraken in Wad- dinxveen (buit 2 ton), Breda (buit 1 ton), Dordrecht (buit 1,4 ton), Oegstgeest en de Bus sumse kraak. Van de in totaal buitgemaakte negen ton is nog niets achterhaald. Zonder succes opereerde de ben de ook nog bij banken en bedrij ven in het Limburgse Valken burg, Voorschoten en Hoorn. In eerste instantie zijn behalve mej. B. die bevedligingsgegevens doorspeelde, gearresteerd haar kennis, mej. R.C. (27 jaar) uit Rotterdam, mevr. P.L. uit Den Haag en de Hagenaars J.G.B. en J.P.C.R. De politie zoekt nog naar de brandkastkraker B.E., die zijn „opleiding" ontving van mees- terkraker Aage M. (bekend om zijn thermische lans). De vrouw van E. die gescheiden leefde van de Haagse brandkastkraker is ook gearresteerd. Wat haar rol is geweest is nog niet duidelijk. LEIDEN Voor de vijfde achtereenvolgende maal werd zaterdag in de Leidse voijk beerburg een wijkfeest gehouden. Tot de evenementen die op het programma stonden behoorden onder meer een kinderoptocht door de wijk. Op de foto twee deelnemertjes. Verder reed een Jan Plezier door de wijk en gaf het jeugdmajorettekorps uit de Juwelenwijk een show. Verder draaide het grote rad van avontuur. Bokser Udella niet zeker van Europese titel ZURICH Het is nog niet duide lijk of de Italiaanse bokser Udella zijn Europese titel in het lichtge wicht zal behouden. Udella wedr in Zürich tesamen met uitdager Cher- vet uit Zwitserland in de tweede ronde van het gevecht door de Spaan se arbiter Martinez gediskwalificeerd wegens onreglementaire boksen. Nu della bleef namelijk doorslaan toen hij Chervet tegen het canvas had ge werkt. De EBU moet nu een uitspraak in deze zaak doen. De EBU besloot dit weekeinde dat het volgende Europees bokskampioenschap (1977) gehouden zal worden in het Ooostduitse Halle De drlie Zuidamerikaanse boksers die in het afgelopen weekeinde hun Wereldtitels moesten verdedigen heb ben dat met succes gedaan. Aleis Arguhello uit Nicaragua versloeg in het Spaanse Granada zijn Panamese uitdager Riasco door interventie van de scheidsrechter in de tweede ron de van het gevecht om de titel in het vedergewicht (wba-versie). De Mexi caan Tribin Piedrahita versloeg met een technische k.o. in de achtste ronde van de strijd om de wereldti tel in het b&ntamgewicht zijn Co lombiaanse uitdager Nestor Jime nez in Bogota. In Cali verloor op een zelfde manier de Colombiaan Valdez van de wereldkampioen middenge wicht, de Argentijn Ramon Mendez. SPELEN Pakistan heeft zater dag officieel medegedeeld dat het de organisatie van de Aziatische Spelen 1978 teruggeeft. De president van het Pakistaans Olympisch Comité, Malik Mairaj Khalid, tevens een van de ministers van Pakistan, heeft dit op een persconferentie gezegd. TENNIS De Chileen Jaime Fillol heeft gisteren tijdens het in ternationale tennistoernooi van Düs- seldorp verrassend de finale heren enkelspel tegen de Tsjech Jan Ko- des gewonnen met 6-4, 1-6 6-0 7-5. Fillol kreeg voor deze zege 10.000 dollar en veertig punten voor het Grand Prixklassement. JUDO Nederland heeft een ju do-interland tegen Hongarije in de Vliegermolen te Voorburg gewonnen met 7-3. BILJARTEN De Brabander Treuren uit Haarsteeg heeft in Nieuw Leusen (Overijssel) beslag ge legd op het Nederlands biljartkam pioenschap libre klein (hoofdklasse). Fischer: nog geen contact met Karpov BELGRADO Wereldschaakkam- pioen Anatoli Karpov ontkende za terdag in Belgrado dat oud-kam pioen Robert Fischer met hem con tact had gezocht om te komen tot het spelen van een tweekamp. Ik heb enkele suggesties gedaan, zei de Rus, die deel gaat nemen aan een internationaal toernooi in Por- toroz, en als Fischer tegen me wil spelen moet hij contact opnemen. Ik ben gereed tegen hem uit te ko men, maar niet voor een ongelimi teerd aantal partijen zoals hij wenst Een tweekamp tussen Fischer en Karpov zou dan niet om de wereld titel gaan. Die staat in 1978 weer op het spel tegen de officiële uit dager. Karpov: Ik ben moe van al le psychologische druk en complica ties rond de titelwedstrijd die ik ge acht werd te spelen. Ik wil nu wel weer eens achter het bord plaats- Ajax L bovenaan in 2de klasse A VOORBURG Door een uitste kende zege op VCC in Voorburg en de draw van de beide koplopers. VUC 2 en UD 2, tegen elkaar, is Ajax I opgeklommen naar de eerste plaats van de tweede klasse A. De eerst battende Voorburgers bleven elk ant woord volledig schuldig op het uit stekende bowlen van Frits de Jongh: 8 voor 21 in 20 overs is een briljante prestatie. Aan de andere zijde had den de Ajax-bowlers erg veel moeite met de natte bal en alleen Ton El- dering kon nog succes boeken: 2 voor 30. VCC 93 all out. De Ajax-innings werd gedragen door een zeer ener giek battende Ajax-joungster Jan Wolter Yssel de Schepper die in zijn harde 42 o.a. 2 zessen sloeg. Ook Daniël Eldering sloeg hard: 17 snelle runs en het karwei werd zeer ge routineerd afgemaakt door Ton Kan tebeen: 26 n.o. en Ajax passeerde het Voorburgse totaal voor 5 wickets. Ajax II won van VCC H en haalde daarmede zijn eerste seizoen-zege. Regisseur Francisci overleden ROME De Italiaanse filmregis seur Pietro Francisci is in de nacht van zaterdag: op zondag op 77-jarige leeftijd in Rome overleden. Francisci draaide als eerste Italiaan se regisseur documentaires in kleur en hij zorgde voor het eerste kas succes met een film over Hercules. Als talentenjager ontdekte Francisci Gina LoHobrigida en de zojuist in Cannes onderscheiden Vittorio Gass- man ,die ook toneelspeler is. Voltreffer en schampschot in de jaarlijkse ivedstrijd in het pudding-smijten in het Engelse Coxheath. Het heten "wereldkampioenschappen", maar de winnende ploeg is altijd een Engelse. Nergens anders ter ivereld wordt deze "sport" namelijk beoefend. Wie er wint wordt uitgemaakt door een ingewikkeAd pun tensysteem, waarbij voor een voltreffer de hoogste waarde ring wordt gegeven. Ons VAKANTIEADRES is: per adres straat S.v.p. in blokletters. KOSTEN VAN OPZENDING Voor Nederland en België gratis. De overige Europese landen f 1,10 per dag. De praktijk heeft ons geleerd dat de bezorging in Zuideuropese en Noord- afnkaanse landen veel te wensen overlaat. Opzending naar deze Manden moeten wij daarom ontraden Wij kunnen geen verantwoording nemen voor kranten die niet on het v». kantie-adres worden ontvangen. Uw dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door gebruik te maken van het hieronder afgedrukte formulier dit tenminste 10 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden ons niet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant. Telefonische opdrachten kunnen wij niet aannemen. Als brief verzenden, frankeren met 50 cent. Ons HUISADRES is: INaam: Straat: No. Woonplaats:

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17