Meester ik weet niet hoe het nu verder moet... BS denkt aan soft-sponsors Gouwe-Rijnstreek heeft beste waterpolo-jeugd Vrij naar Kung Fu Veteranen Lugdunum zegevieren in Roodenburg-toernooi MAANDAG 2 JUNI 1975 PAGINA 13 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Vrïi spel REGIONALEN ROTTERDAM De regionale jeugd van UVS heeft zaterdag tegen het Rotterdamse De Mis- schen een 1—1 gelijkspel ge boekt. De vrijuit spelende jeug dige Leidenaars, die zich in de moeilijke slotfase van de compe titie nog veilig stelden voor de gradatie, namen al in de vijfde minuut de leiding. Nadat twee minuten daarvoor een doeltref fende kopbal van Ruud Klop was afgekeurd, was het Paul an Goozen die na een voorzet van Nico Hoeksema fraai raak schoot: 0—1. UVS bleef ook na dit doelpunt wel de betere ploeg, maar de afwerking van de aan vallen liet zaterdag wel wat te wensen over. Zo misten Van G en en Ralf Vink goede kansen. Een foutje van de overigens goed spelende doelman Pe ter van der Wal leverde De Mus- schen, een kwartier voor tijd,de gelijkmaker op. Van der Wal verzuimde in te grijpen bij een hoge voorzet en de Rotterdam- hoge voorzet en de Rotterdam mers profiteerden direct: 11. IUBMBWÊ WOERDEN Dat de kring Gou we-Rijnstreek op weg is één van de sterkste waterpolo-kringen van Ne derland te worden bleek afgelopen za terdag nog eens in het Batenstein- bad in Woerden. Na de winst in de landelijke toernooien voor adspiran- ten onder de 14 en 16 jaar, eiste de vertegenwoordigende ploegen van de ze kring ook de volle winst op bij het jeugdkampioenschap van Zuid- Holland. Gouwe-Rijnstreek, waartoe onder andere behoren de hoofdklas sers De Zijl/LBG en AZC Alphen en de eerste klassers LZ'86 en GZC uit Gouda, eindigde in alle categorieën op de eerste plaats vóór Rotterdam en Den Haag. Den Haag kan door de slechte organisatie in deze kring niet to haar sterkst aan de start verschijnen en daardoor geen tegen stand van betekenis bieden. Bij de Jongens onder de 16 jaar begon de ploeg van Gouwe-Rijnstreek ondanks het ontbreken van drie spe lers door ziekte, tegen Rotterdam toch sterk. Het zevental waarin Rudy Wormgoor van Vivax de afmaker was en waarin de Leidenaars Jan Bakker (LZ '86) en de jonge Stan van Belkum (Zijl/LBG) in de op bouw goed werk deden, zette een 4— 1 voorsprong op het bord. Volkomen onnodig werd de winst echter uit handen gegeven, de wedstrijd ein digde in een 4—4 gelijkspel. Het zwakke Den Haag werd met maar liefst 210 verslagen en omdat Rot terdam tegen de Hagenaars niet ver der kwam dan 14—2 behaalde 4e Gouwe-Rijnstreek de eerste plaats. Bij de heren-jeugd ontbraken in alle ploegen de jeugdinternationals, maar desondanks vertoonde Gouwe- Rijstreek behoorlijk spel. Rotter dam en Den Haag werden achter eenvolgens met 82 en 62 ver slagen. Ook bij de meisjes en dames gin gen de overwinningen naar de Gou- we-Rijstreek. De meisjes-adspiran- ten, die in Anke van der Geest (LZ'86) hun topscoorster hadden, wonnen van Den Haag met 84 en van Rotterdam met 15—1. De da- mesjeugdploeg had het lastiger en moest aan Rotterdm een gelijkspel (4-4) toestaan. Een beter doelsaldo tegen Den Haag (82 tegen 72) gaf de GR-ploeg de eerste plaats. De Leiderdorpse korfbalvereniging Velocitas recipieerde zaterdag in haar clubgebouw aan de Hoogmadeseweg ter gelegenheid van haar 25-iarig bestaan. Reden voor vele belangstellenden de snelgroeiende vereniging te komen feliciteren. Onder hen wethouder mevrouw Tichler, voorzitter Huigen van de Leiderdorpse sportraad, Jan Ra mondt namens het KNKV, Rob Meyer namens Rijndelfland en afgevaardigden van alle Leidse zusterverenigingen, die hun felicitaties vergezeld deden aaan van de meest uiteenlopende cadeau's, waaronder een tafeltennisspel en een vlag. Op de toto het bestuur van Velocitas, van links naar rechts: Piet Vis, Theo Gijzenij, mem. Jans voorzitter Theo Koorn, Hans Scheffer mevr. Adri de WolfDik Boelee, Kees van Laaken en Nico de Wolf. VOETBAL Het Nederlands mi litaire voetbalteam, dat begin juli in West-Duitsland deelneemt aan de eindronden van het toernooi om het NciSM-kampioenschap (het offi cieuze wereldkampioenschap voor militaire landenploegen) it ingedeeld in groep A. Nederland krijgt daarin te maken met Griekenland, Nigeria en Koeweit. Polojeugd wint op 'gemiddelde' UTRECHT De Nederlandse Jeugd-waterpoloploeg, bestaande uit spelers tot twintig jaar, heeft het in Utrecht gehouden driedaagse inter nationale waterpolotoernooi gewon nen dankzij een beter doelgemiddel- de dan de Hongaarse Jeugd. In de beslissende wedstrijd kwamen beide ploegen tegen elkaar tot een 33 gelijkspel. In het volkomen gelijkop- gaande duel nam Nederland door Van de Hogenband, Keman en Van Schaik tot driemaal toe de leiding, maar evenzovele keren gelukte het de Hongaren de uitblinkende Neder landse doelman Ronald Meijer te passeren. De Belgische seniorenploeg veroverde de derde plaats op dit toernooi door de jeugdige en onerva ren Nederlandse B-equipe met 3-1 te verslaan. Eindstand: 1. Nederland A 3-5 (18-8)2. Hoqngarije 3-5 <19- 10); 3. België 3-2; 4. Nederland B 3-0. WIELRENNEN Joop Zoetemelk is in een wegwedstrijd in Parijs als tweede geëindigd achter de Frans man Thevenet. Derde was de Portu gees A&osUnhfc Oud-wethouder Lijten van Leiden overhandigt de overwin ningstrofee van het veteranen-toernooi van Roodenburg aan de aanvoerder van Lugdunum. LEIDEN Het voetbalseizoen mag dan wel zijn afgesloten, zo hier en daar wordt er toch nog driftig tegen een bal getrapt. Zoals bijvoorbeeld gisteren bij Roodenburg waar acht veteranenelftallen in de slag gingen in het door de Noordclub georgani seerde toernooi. De „oudjes van Lugdunum bleken uiteindelijk de sterksten, alhoewel er na de finale tegen Roodenburg (uitslag 1—1) wel strafschoppen aan te pas moesten komen om de organiserende vereni ging naar de tweede plaats te ver dringen. De ranglijst zag er ten slotte als volgt uit: 1. Lugdunum, 2. Roodenburg, 3. Blauw Zwart, 4. ASC, 5. Gouda, 6. Osdorp, 7. WSB. 8. Rood Wit A. Bij SVLV kwamen dit weekeinde erg veel jeugdvoetballers in actie. In het kader van het vijftig-jarig be staan van de Voorschotense ver eniging vond er de vierde en vijfde aflevering plaats van het groots op gezette jeugdtoernooi. In de strijd bij de D-junioren afgelopen zaterdag werd Noordwijk de grote winnaar. DSO werd tweede, WSB derde en SVLV vierde. Gisteren was het de beurt aan de C- en E-junioren. De eindstanden waren hier: C: 1. SVLV 2. Alphense Boys, 3. Blauw Zwart, 4. SJC, 5. RKDEO. E: 1. DSO, 2. WSB, 3. SVLV, 4. Noordwijk. Een geslaagd jeugdtoernooi was p*- afge lopen zaterdag ook bij Leiden. Ten bate van de Zwaluwen jeugdactie werd er gevoetbald door C-juniorpn. De eindstand: 1. Oegsteeest. 2. Rand stad Sport, 3. Lisser Boys, 4. Leiden. LZ'86 neemt afscheid van trainer/coach LEIDEN Tijdens de alge mene ledenvergadering van BS Leiden is de aftredende voorzit ter Ton Menken op voordracht van zijn opvolger Ernst Ouds hoorn benoemd tot lid van ver dienste. Menken kreeg deze on derscheiding uit dank voor al het door hem verzette werk in de twee jaren van zijn voorzitter- schap. Met hem werden tevens tot lid van verdienste benoemd de aftredende bestuursleden Hennie Nijssen en Henk van Haasteren en de terugtredende teammana ger Ben van, Cleef Tijdens de rustig verlopen ver gadering deelde de nieuwe voor zitter mee, dat wanneer BS Lei den geen „grote sponsor aan de haak weet te slaan men in zee wil gaan met een of meerdere „soft" sponsors, die dan ook de overige landelijke teams (dames, meisjes- en jongensjunioren) voor hun rekening zouden kunnen gaan nemen. BS Leiden is mo menteel in onderhandeling met enige bedrijven die wel iets in de sponsoring op kleine schaal zien. Van het succes van deze onder handelingen hangt ook in hoge mate af hoe de samenstelling van het eerste team eruit zal zien. Hans van Rooden heeft te ken- jaaroverzicht, dat te koop is voor één gulden en vijftig cent, vindt men alle gegevens over de spelers van het eerste team in het sei zoen 1974-1975 verwerkt. Het is de eerste keer dat een vereniging een dergelijk „statistisch zakboek je" publiceert. Zo leert het jaar overzicht dat de 28-jarige Ame rikaan Richie Cornwall in 36 wedstrijden 1381 minuten speelde (gemiddeld 38 minuten) en tot een puntentotaal van 858 kwam (gemiddeld 23.8 punt per wed strijd). Daarnaast schoot Corn wall het meest van alle spelers (832 keer, waarvan 360 maal raak: een percentage van 43 pro cent). Ook mocht de Leidse spel verdeler de meeste keren een plaats innemen bij de vrije worp- lijn: 162 keer. Hij schoot in deze positie 138 maal raak, een per centage van 85 procent. Cornwall blonk in meer dingen uit, hij had de meeste balonderscheppin gen (141) en de meeste assists (242de volgende op de lijst is Heuts met 58). Cornwall had overigens ook 151 keer balver lies En zo staat in het hand zame boekje van iedere speler al les genoteerd, met daarbij een kort commentaar van ieder over het voorbije^seizoen. Kortom iets dat iedere basketbalsupporter in huis moet hebben. School Van 22 tot en met 26 augustus organiseert BS Leiden-coach Harry Pappas voor de tweede maal in de Nederlandse basket bal-geschiedenis een zogenaamde „basketbal-school". In een tijds bestek van vijf dagen krijgen de deelnemers in de Universitaire sporthal „les" in alles wat maar enigszins met basketbal te maken heeft. In de Verenigde Staten zijn dergelijke scholen iets waar mee iedere speler geconfronteerd wordt, in Nederland introduceer de het Leidse trio Pappas-Corn- wall-Heuts deze school voor het eerst met pasen. Het experiment werd een groot succes,- reden voor Harry Pappas om ermee door te gaan. De „tweede school, waar aan o.a. ook Bill Sheridan (coach van het Oranje-team) zal mee werken, zal een zeker besloten karakter krijgen. Pappas c.s. rich ten zich ditmaal met name op de leerlingen van de Americain High School in Den Haag en op de leden van BS Leiden. Het ligt in de bedoeling van Harry Pap pas om ook in de kerst- en paas vakantie basketbalscholen te or ganiseren. HANS JACOBS nena ZienbaretljdZaleronder de Leidse sportverenigingen een enquête wor- nver rfe t vn' Wt?ann d'e veren'gingen de mogelijkheid wordt geboden zich uit te spreken rJrit PJVerdahng \an het tweede- in het Morskwartier te realiseren sportcomplex, in hT i ÏT°' "J" van de Leidse Sportstichting, deed deze toezegging zaterdagmiddag ter veivlnV, "hS voetbalvereniging LDWS (tijdens de receptie die deze vereniging gaf KwVR n Va" p™motl® van het eerste team naar de tweede klasse zondag van de KNVB. Overigens de derde titel op rij, die de Vlietbewoners de laatste drie jaar veroverden. De receptie stond zaterdag toch het teken van de immer heersende veldennood. Henk Piket, vice-voorzit- ter van LDWS, benadrukte dat as pect als een der eerste sprekers al snel. In zyn dankwoord aan trainer Jan (Joop) de Wolf, die LDWS na twee jaar gaat verlaten, noemde Pi ket het van De Wolf „Een prettig mens" een geweldige prestatie dat hij erin geslaagd was LDWS op dit complex tweemaal naar het kam pioenschap te leiden. „Als je de helft van het seizoen niet op Je eigen com plex kan trainen, wordt het echter wel moeilijk om tot prestaties te ko men". En verder doorgaan op de huidige, bijna onhoudbare situatie van LDWS slechts een veld, geen oefenterrein stelde Piket: „We hebben er met de keuze van een nieuwe trainer ook rekening mee moeten houden. De eerste vereiste voor een nieuwe LDWS-trainer was voor ons of hij wel hard kon fiet sen, hard kon lopen. Want dat heeft hij wel nodig als we weer eens langs de Churchill!aan moeten gaan trainen Gerrit Prevo was het als vertegen woordiger van de Sportsttichting roe rend met Piket eens. .Natuurlijk moet er op de Vliet een goede trainings accommodatie komen". Maar wel wil de hij ook even aanstippen dat een Sportstichting ook met andere spor ten, én met andere instanties moet rekening houden. Om vervolgens fel uit te halen: „De motieven bijvoor beeld, waarop verschillende instan ties een sportcomplex aan de Nachte gaallaan hebben tegengehouden zijn maar onder één noemer samen te brengen: een lachertje Namens de Contactcommissie van de Leidse voetbalverenigingen deed voorzitter Jan Splinter (van ASC) het woord. Splinter trok een verge lijking tussen LDWS en Kung Fu „Meester ik weet niet hoe het nu verder moet. Met maar één veld en drong aan op meer eenheid bij de CCLV. „We moeten ons sterk maken". Splinter bood namens de Leidse voetbalverenigingen een elek trische klok aan. De heer Goedhart kwam namens de KNVB en de KNVB Afdeling Leiden met een en veloppe met inhoud aandragen, ter wijl Bert van de Akker (Centrale Organisatie Voetbalscheidsrechters) ditmaal voor een bloemetje had ge kozen, „omdat LDWS de laatste ja ren zoveel vlaggetjes yan de COVS cadeau heeft gekregen, dat er nu wel voldoende zullen zijn Een voor LDWS wel erg belang rijk cadeau werd aan het einde van deze overigens door „communica- toestoonnissen" met drie kwartier ver late receptie aangeboden door jeugdvoorzitter Piet van Staden. Van Staden bood voorzitter Keizer, even eens voor de derde maal achtereen, het kampioenschap van het eerste B-Juniorenelftal aan Henk Versluis LDWS-aanvoerder Ger de Roode (links) neemt vangst van voorzitter Keizer. het eerste elftal de gelukwensen in ont- LEIDEN Zaterdagavond heb ben bestuur en waterpoloërs van LZ '86 tijdens een samenkomst in de kantine van zwembad Poelmeer af scheid genomen van trainer-coach Henk Versluis. Versluis, die twee jaar geleden, na het vertrek van Rob van Berkel, zijn club uit de nood hielp door zowel de training als de coa- door zowel de training als coach ing van het eerste zevental op zich te nemen, vond dat nu de tijd geko men was om zijn taak aan een ander over te dragen. Die opvolger zal zijn Wim van Zijl, in het afgelopen seizoen zelf nog speler in de basis-opstelling van de rood-wit-blauwen. Voorzitter De Jong van LZ'86 be dankte Versluis (die een tijd lang ook alle zwemtrainingen van LZ'86 ver zorgde) voor het vele werk dat hij in de afgelopen jaren voor de ver eniging heeft verricht. Hij memo reerde de successen die de scheiden de trainercoach met zijn team heeft behaald: LZ'86 werd eerst onbedreigd kwampioen in de tweede klasse om vervolgens in de eerste klasse meteen al op een fraaie derde plaats te ein digen. De nieuwe trainer-coach Wim van Zijl wenste hij sterkte. Hij zei te hopen, dat onder diens leiding de opgaande lijn voortgezet zou worden en LZ'86 dus binnen korte tijd. mis schien al in het lustrumjaar '76, de hoofdklasse zou bereiken. Namens de poloërs werd het woord gevoerd door Jan Breedeveld, aan voerder van het eerste zevental, die' er de nadruk op legde, dat Versluis er in geslaagd was zijn spelers met volle inzet te laten werken, zodat er optimale prestaties werden geleverd. Als afscheidsgeschenk van de selec- tiegroep van eerste en tweede zeven tal overhandigde hij een radio. Henk Versluis bedankte de club en zijn spelers voor de gezellige tijd waarin hij met hen had samenge werkt en zei het trainerswerk altiid met plezier gedaan te hebben, niet alleen door de successen, maar ook door de prettige sfeer. Zijn opvolger Van Zijl wenste hij succes. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat, hoewel er nog veel werk verzet moet worden, voor LZ'86 de hoofdklasse binnen bereik ligt. Coureur gedood op Nürburgring ADENAU Alfa Romeo heeft zon dag het wereldkampioenschap voor merken veroverd. Het kampioenscshap werd veilig gesteld door de overwinning dei het Frans-Italiaan- de overwinning die het Frans-Italiaa se team Jacques Laffite - Arturo Merzario tijdens de 1000 kilometer op de Nürnburgring behaalde. Met nog drie van de tien wedstrijden te rijden is Alfa Romeo op een totaal van 115 punten gekomen. Dat aan tal is door Porsche, dat nu 98 punten heeft, niet meer te evenaren. De uit slag van de 1000 kilometer is: 1. Laf fite - Merzario (Fra. - It.), Alfa Romeo, 1000 km in 5 uur, 41 mi nuten en 14,1 sec., 2. Schenken - Ganley (Oost. - Zw.), Ford Mirage, 5.41.54,0; 3. Müller - Kinnunen (Zw. - Finl.) Porsche 908-36 Turbo op een ronde. Zaterdag kwam tijdens de laatste training de Westduitse autocoureur Walter Czadek om het leven, nadat zijn BMW 2002 enkele malen over de kop was geslagen. Aanvankelijk werden door de arts „slechts" breuken in armen en benen vastgesteld, maar bij een nader onderzoek kwamen ook inwendige verwondingen aan het licht. De ogenblikkelijk uitgevoerde operatie kon het leven van Czadek echter niet meer redden. Het was het 57ste ongeluk met dodelijke afloop op de Nürburgring. nen gegeven van zijn aanvanke lijke overschrijvingsplannen af te zien en bij de Leidse club te zullen blijven. In verband met BS Leiden wordt ook de naam genoemd van international Pie- ter van Tuijll, die nog overleg voert met BS. De Leidse eredivisionist speelt op maandag 9 juni een vriend schappelijke wedstrijd in de Vijf Meihal tegen het Nederlands mi litair team. BS zal, zo deelde trainer-coach Harry Pappas mee, mogelijk versterkt worden met de Amerikaan Tom Holland. Hol land kwam in het vorige seizoen uit voor het Bossche Sperry Re mington. De voor morgen geplan de interland Nederland-Israël gaat definitief niet door. De NBB heeft namelijk niets meer van de Israëli's vernomen. Het Neder landse team vertrekt a.s. donder dag naar het Joegoslavische Split waar het voor het eerst sinds 1967 weer aan het Europees A- kampioenschap mag deelnemen. Nederland, dat in 1967 in Helsin ki op de laatste plaats eindigde, is ingedeeld bij Europees kam pioen Joegoslavië, Italië en Tur kije. Het kampioenschap begint op 7 juni. Richie Cornwall: hoog ge noteerd op de recordlijsten in het "Jaaroverzicht van BS Lei den". Jaaroverzicht BS Leiden heeft een uniek boekje het licht doen zien, In het

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13