naar zege Merckx in Woerdense profkoers mi Scorebord Wijda Mazereeuw de grote uitzondering in Haags Zuiderpark Landstitel voor Emmen na 1-1 bij Rood Wit A V. Springel wint Bordeaux-Parijs DUBBEL FEEST HOCKEYCLUB AMSTERDAM Borussia MG zeker van titel LOTTO MAANDAG 2 JUNI 1975 Wijda Mazereeuw: nieuw record. DEN HAAG Wijda Mazereeuw van Zwepho heeft gisteren tijdens initernationaile wedstrijden in het Zuiderpark in Den Haag het na tionale record op de 200 meter schoolslag verbeterd en gebracht op 2.41.6. Het oude record stond met 2.42,99 reeds op haar naam. Zij had deze tijd gerealiseerd tij dens de Europese kampioen schappen dn Wenen op 19 au gustus 1974. Wijda Mazereeuw vormde de gro te uitzondering bij de internatio nale zwemwedstrijden in het Haagse Zuiiderparkbad, waar Zian-Vitesse als dank voor een tripje met Kerstmis naar Wales, startgelegenheid bood aan Cardiff en het Amsterdamse IJ. De wed strijden vormden het vervolg op de ontmoeting, die zaterdag avond' plaatsvond in het overdek te (50 meter) Sloterparkbad. Daar was Wijda Mazereeuw niet aanwezig. De overwinning ging daar op de 100 meter schoolslag naar de Britse Margaret Kelly in 1.17.8. Zondag versloeg Wijda Ma zereeuw deze Britse zwemster met ruim verschil: 2.41.6 tegen 2.50.3. Sinds Wijda Mazereeuw ander half jaar geleden omschakelde van de wisselslag naar de school slag, heeft ze gestaag vooruitgang geboekt. Vorig jaar werd ze bij de Europese kampioenschappen zes de. Met haar tijd van 2.42.99 uit de series van Wenen kwalificeer de ze zich als tiende op de we reldranglijst van vorig jaar. Nu was zij in het Zuiderparkbad ruim een seconde sneller na een wintervoorbereiddng, die bonds coach Slitters maar matig heeft kunnen waarderen. De bondscoach moest in Den Haag de tegenslag incasseren, dat Zian-zwemster Kari Ran, tot voor kort uiterst veel belovend op de vrije slag, heeft moeten afhaken. Het 14-jarige zwemstertje heeft last van een hardnekkige arm- blessure. Het was operatief in grijpen of stoppen. Ze heeft voor het laatste gekozen. Tijdens de wedstrijden in het Zui derpark won Enith Brigitha (IJ) zes persoonlijke nummers: de 100, 200 en 400 meter vrije slag in res pectievelijk 1.00.4, 2.09.5 en 4.35.0, de 100 en 200 meter rugslag <1.08.8 en 2.25.7) en de 400 meter wisselslag (5.17.1). AMSTERDAM Rood Wit A— Emmen 1—1 (0—0). 58. Meijerink 01. 66. Betlem 1L Toeschouwers: 6.300. Scheidsrechter: Van Kessel. Na een zeer spannende finale heeft Emmen in Amsterdam de nationale titel bij de amateurs gegrepen. Wel iswaar heeft het aanvallend Rood Wit A de Emmenaren voor vele pro- bemen gesteld en kreeg het ook de beste kansen, maar Frans Reuter en Betlem „weigerden" (vooral voor rust) hardnekkig te scoren. Ook in de tweedehelft was Rood Wit sterker. De counters van Emmen waren echter zeer gevaarlijk, hetgeen in de 58ste minuut tot uitdrukking kwam. Symons beging even buiten het strafschopgebied een overtreding. Rossien nam de vrije schop zo be kwaam dat Meijerink zijn ploeg aan een voorsprong kon helpen: 0—1. Rood Wit was echter niet teneer- gelagen en ging nóg fanatieker ih de aanval. Vijf minuten na de openings treffer van Emmen had Betlem, na tal van vergeefse pogingen succes: 11. Emmen werd hierna totaal in de verdediging gedrongen, maar kon stand houden, hoewel Frans Reuter nog enkele malen de gelegenheid kreeg de score in het voordeel van Rood Wit A om te buigen. Maar de Amsterdamse middenvelder faalde wederom. Het gelijke spel was voor Emmen voldoende om de kampioens titel te behalen. DEN HAAG Het was gisteren een glorieuze dag voor de hockeyclub Amsterdam. Op de laatste dag van het lange seizoen werden zowel de dames als de heren kampioen van Nederland. De heren, die de titel voor de dertiende maal veroverden, eindigden bovenaan in de hoofdklas se door 0—0 te spelen tegen concur rent HCKZ en de dames, die zich in totaal zes keer kampioen van Neder land mochten noemen, versloegen op eigen veld in de laatste wedstrijd voor de kampioenscompetitie het tot dan eveneens nog ongeslagen Were Di met 3—2. Een dubbele reden voor 'Amsterdam om 's avonds vanaf 19.00 uur in het clubgebouw bij het Wage nerstadion feest te vieren. De Amsterdamse heren hadden het op Klein- Zwitserland voor ongeveer 2000 toeschouwers in feite alleen in de eerste helft moeilijk. HCKZ. dat moest winnen om kampioen te wor den, zette een serie aanvallen op die wel 'vijf strafcomers opleverde, maar niet het'zo gewenste doelpunt. In de tweede helft was de fut er bij de thuisclub uit en was het de beurt aan Amsterdam, dat de uit Engeland overgevlogen Frans Spits in de ploeg had, om strafcomers (vijf) te force ren. Maar doelman Derk Doyer wei gerde evenals zijn collega Jan Wil lem Pijpen te capituleren. Na een spannende slotfase was de champage voor de pupillen van coach Huib Timmermans. PARIJS Met overmacht heeft Herman van Springel wraak genomen voor het onrecht, dat hem vorig jaar na afloop van Bordeaux—Parijs was aangedaan. De Belg werd toen zijn Merckx flitst over de finish in Woerden: ruim >oor Jan Raas. eerste plaats ontnomen, omdat hij niet het juiste parcours had gevolgd. De wedstrijdleiding wees de Fransman Regis Delepine, die als tweede over de streep was gegaan, als win naar aan. Van Springel, die door een fout van een begeleidende motorrijder vele kilometers meer had gereden, diende een terdag de 13 kilometer lange berg- protest in, dat gedeeltelijk succes opleverde. De organisatoren tijdrit won met 43 seconden voor- Woerden i Fausto Bertoglio (Jta), die De tweede profronde van Woer den had zich geen grotere winnaar kunnen wensen dan Eddy Merckx De wereldkampioen domineerde in besloten na lang vergaderen zowel Van Springel als Delepine r^nLj?POVer^^°Van ritn^ndee- deze Sterk bezette ronde- die ?*s als winnaar aan te wijzen. Gisteren liet Van Sprjngel er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met een voorsprong van ruim acht minuten op, alweer, Delepine, kwam hij uitgeput in Evry, een voor stadje van Parijs, aan. Voor de der de keer in zijn carrière had hij 's werelds zwaarste klassieker ge wonnen. Een schitterende prestatie van de 32-jarige Belg, die zich in tensief op de 560 kilometer lange rit met tien deelnemers had voorbereid. Ruim veertien uur had Van Sprin gel nodig om de helse tocht te vol brengen. Alleen Regis Délepine heeft de ontketende Belg lange tijd, bij kunnen houden, maar ook hij moest op een gegeven moment in de klasse van Van Springel berusten. Dat was na 400 kilometer, toen Van Springel tijdens een klim de Fransman loste en de nog resterende 160 kilometer alleen moest volmaken. Van Sprin- Bordeaux-Parijs-1 gel betreurde het 'vroegtijdige' afha ken van Delepine. 'Ik hoopte, dat hij langer mee kon gaan. Alleen rijden is verschrikkelijk. Gezamenlijk had het iets gemakkelijker kunnen gaan. Tijdens dat klimmetje viel ik niet aan, maar stond hjj plotseling stil. Ik heb even vaart geminderd, maar ben na enkele minuten maar weer verder gegaan,' aldus Van Springel, die ook in 1970 en 1974 had ge triomfeerd. Achter de derny bouwde hij in de laatste tientallen kilome ters aan een winst, die op de eind streep ruim acht minuten bedroeg. Van Springel en Delepine hebben in feite Bordeaux Parijs bepaald. Van de overige deelnemers kon al leen de Fransman Mintkiewicz nog enigszins in het spoor blijven. Van DÜSSELDORP Borussia Mön- Springel en Delepine sloegen na 300 chengladbach kan menselijkerwijs ge- kilometer hun slag. Tot dan waren sproken de Westduitse titel niet meer de tien renners bijeen gebleven. Van ontgaan. De ploeg van (nu nog) Hennes Wleiswedler won de uitwed strijd tegen Schalke '04 tactisch zeer knap met 31 en heeft met nog twee wedstrijden te spelen een voorsprong van vier punten op Hertha BSC. Bo vendien zijn de doelcijfers van Borus- tia (80—39) zoveel beter dan die van de Berlijners (56—39) dat niets het kampioensfeest van Borrussia meer san verstoren. Trainer Ivica Horvat van Schalke '04 was vol lof over de tegenstander Borussia Mönohengladfoach is mo menteel die beste ploeg van Europa". Voor 65.000 toeschouwers leed Sclial- noot Battaglin, heeft gisteren zijn meter zyn definitieve ontknoping Springel demarreerde als eerste en kreeg Delepine aan zijn wieL De reactie van de anderen bleef uit. Pas na twintig kilometer zette Mint kiewicz de achtervolging in. Vele ke ren kreeg hij de twee vluchters in zicht, maar geen enkele keer kon hij zich bij hen voegen. Van Springel, die het de zwaarste editie van Bordeaux Parijs had gevonden, dacht na afloop alweer aan volgend jaar. TDan hoop ik er te, Deze pieker M dSTÏÏSÏÏ Italië vergroot tot twee minuten Priern en Raas mee. In de eindsprint de Belg onbetwist de sterkste. UITSLAG: Vooral voor Battaglin, die donder dag verrassend de kop overnam van de Spanjaard Galdos, was de 15de etappe van gisteren een slag, hij eindigde met 9 minuten en 41 se conden achterstand op winnaar Bi- 2. Jan Raas (Ned) z.t., 3. Cees Priem tossi en duikelde van de tweede naar de twaalfde plaats met 7 minuten en 47 seconden achterstand op Ber toglio. Hierdoor kon de Spanjaard Miilkrace een bijzondere. Alleen al het uit rijden geeft voldoening. Laat staan als je nog wint ook.' vertelde de Belg. De zege van Herman van Springel betekent, dat hij op gelijke hoogte is gekomen met Wim van Est, die de moordende klassieker eveneens drie keer heeft gewonnen. SuccesvoBste i Bernard UITSLAG: 1. Van Springel (Bel) 560 kilometer in 14.10.34, 2. Delepine (Fra) op 8.20, 3. Mintkiewicz (Fra) op 34.54, 4. Gomes (Port) op 52.15, 5. Magni (Fra) op 52.16, 6. Danguillaume (Fra) op 1.01.31, 7. Tosi (Fra) op 1.13.01. Tschan (Wdl). Mattionda (Fr) en Rosiers (Bel) gaven op. Italië negen dagen het leiders tricot droeg, opklimmen naar de tweede plaats, pe gisteren gereden etappe over 203 kilometer werd ove rigens pas op de streep beslist. Franco Bitossi toonde zich in de sprint de snelste, met op de tweede plaats Paolini. Fedor den Hertog eindigde zater dag als 49ste (broer Nidi werd 66ste) en gaf gisteren samen met Kamper op. Nidi den Hertog klasseerde zich nog wel in de etappe-uitslag: als 75ste. ALG. KLASSEMENT: Belangrijker dan de etappezege's van de Engelsman Dudley Hayton (zaterdag) en de Ier Sean Kelly (gisteren) was in het afgelopen weekeinde dat de Zweed Bernt Jo hansson de leiderspositie in de Ronde van Groot Brittanië overnam van Vladimir Vondrace. De Tsjech heeft weliswaar eenzelfde tijd als Johans son, maar staat desondanks als tweede geklasseerd omdat Johans son's klasseringen in de gereden etappes beter waren. Gisteren werd de Zweed derde achter Kelly en de Pool Rybala. Het drietal had een voorsprong van twee minuten op het peloton, waarin Jo Roemerman (za terdag 38ste), als zesde eindigde. Gaby Minneboo die zaterdag on danks een 25ste plaats nog vijfde 4.10, 6. De Vlaeminck (Bel) op 4.46. zevende etappe ke '04 de eerste thuisnederlaag van het seizoen. Toch was de ploeg vrij wel de gehele wedstrijd in de aanvaL De tegenstoten van Borussia waren echter net als in de UEFAcup- finale tegen FC Twente zó uitge kookt dat Schalke '04 het zich zeker niet kon permitteren massaal naar voren te gaan. In de 34ste minuut benutte Simonsen een wat omstreden strafschop en zes minuten later ver hoogde Bonhof de voorsprong van de bezoekers na fraai werk van Heyn- ckes. Vier minuten na rust schoot Lütkebabmert van Schalke van 18 mieter raak en toen kwam de thuis club pas goed opletten. Maar de ver dediging van Borussia hield stand en vier minuten voor het einde maakte Heynckes er zelfs nog 31 van. Trai ner Hennes Weisweiler. die naar CF Barcelona gaat en opgevolgd wordt door Udo Lattek, zei na afloop: „We hebben het kampioenschap volledig verdiend. Onze speelwijze is 'n aan beveling voor aanvallend voetbal". Trainer Georg Kessler van Hertha BSC moest de realiteit wel onder ogen zien.Volgend seizoen hebben we drie mogelijkheden ons te onder scheiden, de Bundesldga, de beker en de UEFAcup. Daarom versterken we onze defensie met de Nederlander Walbeek". Hertha is inderdaad vrij wel zeker van de tweede plaats op de eindstand met drie punten voor sprong op Eintracht Frankfurt en Hamburger SV. rug. H(j is nu als 31ste geklasseerd. De Ier Kelly is opgeklommen naar de derde plaats in de algemene rang schikking. Arie Versluis uit Ameide is amateur-wielerkampioen van Zuid- Holland geworden. In Oostvoorne won Ameide de sprint van een kop- groepje van vijf man voor Peter Godde, Wim Lugtenburg, Jan Zuyd- weg en Jan van Nieuwkerk. ATLETIEK Geert Jansen van het Amsterdamse AAC is met gro te voorsprong winnaar geworden van de Arena Betuweloop over 20 kilometer, die zaterdag in de omge ving van Lienden is gehouden. De AAC-er noteerde de goede tijd van 1 uur, drie minuten en 16,3 secon den. ROEIEN Tijdens de internatio nale roeiregatta van Mannheim heeft het Nereusduo Horst/Boeschoten het onderdeel twee zonder stuurman ge wonnen in 6 minuten en 11,3 secon den. Tweede werden de Westduitsers Wolfaert en Holl van RG Frank furt en derde een ander Nereuspaar, Van Drooge/Van de Pol, in respec tievelijk 6.14,1 en 6.19,3. SCHOONSPRINGEN De drie landen-schoonspringwedstrijd, die dit weekeinde in Wolfsburg is gehouden, heeft een krappe overwinning opge leverd voor West Duitsland: 1. West Duitsland 34 pnt, 2. Nederland 32 pnt 3. Noorwegen 22 pnt. NEDERLAND: De winnende cijfers vain lotto no. 22 zijn: 1 - 7 - 11 - 15 - 19 - 40 res. ge tal 22. Het aantal deelnemers aan lotto no. 22 bedroeg 938.640. die voor een inleg zorgden van f. 3.747.356,-. Het pryzenbedrag is f. 1.879.229,-. DUITSLAND: 10 - 12 - 31 - 38 - 43 - 49. reserve getal 18. SUPERTRIO: 1. nummer 1 (Manza Buitenzorg, W. Duivenvoorden)2. nummer 3 (Koli- bri, A. Mollema)3. nummer 7 (Leoos H, G. Gommans). TotaHe omzet: f. 62.737.-. Uitkering per juiste voor spelling (1 - 3 - 7)f106.20 ADVERTENTIE W/ROI K Informatie- en servicecentrum Gespecialiseerd in de levering van studieboeken voor elke tak van het onderwijs. Lever tijdig uw boekenlijst bij ons in! PIETERSKERK CHOORSTEEG 14 - LEIDEN - TELEFOON 071—42441 Amsterdam-aanvoerder Kalff laat zich na afloop van de strijd tegen HCKZ de champagne goed smaken (foto boven). In Amstel veen (foto onder) was aanvoerster Misette Sevens van Amsterdam dames het stralende middelpunt. Zondagamateurs KAMPIOENSCOMPETITIE Rood Wit A Emmen 1—1, Emmen kampioen Emmen 4 1 3 0 5 7—5 RBC 4 12 14 5—6 Rood Wit A 4 0 3 1 3 5—6 Beslissingscompetitie om twee plaat sen in de 2e klasse Overmaas Vredenburch 1—3; Schiedam ONA 0—0; ONA en Schiedam promoveren. Zaterdagamateurs Kampioenschap van Nederland: DOVO Spijbenisse 12, Spykenis- se kampioen Wedstrijd om één plaats in de beker competitie bij de profs Noordwijk LJsselmeervogels 31 4e klasse A: Loosduinen Piershü 0—4 (Loos- duinen degradeert). Regionale jeugd A-AFDELING: De Musschen UVS 1—1. VOETBAL FC Twente heeft gisterende vriendschappelijke wed strijd tegen de Roemeense club Constanze (in Constanze) gewon nen met 3-1. De Twentse doelpun ten kwamen op naam van Zuidema Mühren en Achterberg. Voor Con- stanza scoorde lovanescu. Arie Haan "kraayt" victorie. De dit seizoen na een conflict met manager Hans Kraay zo schielijk bij Ajax vertrokken middenvelder toont hier de met zijn nieuwe club, Anderlecht, veroverde Bel gische voetbalbeker. Anderlecht klopte FC Antwerp gisteren met 1—0. VOETBAL Voor de tweede keer in drie weken hebben de Argentijn se scheidsrechters gestaakt. Beweeg reden was het ontslag van 100 re gionale arbiters uit „economische overewegingen". De eerste keer, veer tien dagen geleden, werd de staking uitgeroepen omdat een collega was gearresteerd wegens „fraude" Door de staking werden twintig eerste- en tweede-divisie wedstritden van dit weekeinde afgelast. Vrij spel

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 12