Bouw van 173 woningen en motel aan Hoge Rijndijk agenda ZOETERWOUDSE RAAD STELT BESTEMMINGSPLAN VAST Het is geen jijen en jouen hier op het kantoor'' Verzorgingsflat 'Haaswijk' nieuwe hofstede Krediet voor de oude Toren AVONDVIERDAAGSE IN WASSENAAR PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 30 MEI 1975 ZOETERWOUDE Burgemeester en wethouders slaakten gisteravond een zucht van verlichting. Het bestemmingsplan Hoge Rijndijk IA Oost, voor de tweede keer op de agenda, werd uiteindelijk met algemene stemmen door de raad vast gesteld. zich bij monde de liberale woordvoerder Wiekmeijer zei geen behoefte te hebben aan het voorstel. "We moeten het college ons vertrouwen durven geven". Het CDA bleek vooral verontrust te zijn ge worden door de opvoering, sinds de vorige raadsvergadering, van het aantal geplande woningen van 160 naar 173. Wethouder De Jong had daar een verklaring voor. Voor de woning wetwoningen is een smaller type gekozen, dit geeft ruimte voor meer Ti^ r woningen. De vaststelling werd een beslag~Het CDA bteèf felt toen. het co'tese toezegde dat de Een maandenlange periode van moeizame besprekingen en onder handelingen werd afgesloten. Bin nenkort zal er in dit gemeentedeel weer woningbouw mogelijk zijn. Als het aan de exploitant ligt liever "vandaag dan morgen Het stra tenplan en de riolering is al gereed. Het plan voorziet in de bouw van 173 woningen en een motel. De ver deling van de woningen is 35 pet. wo ningwet 45 pet. premie en 20 pet. vrije sectorwoningen. Toch nam de vaststelling nog ge s tijd Rijn Buitendijk met pensioen M VU commissie van de raad niet allen zetten tegen de te ruime wijzigings- Sehoord zal worden over de eventu- bevoegdheid van het college. "Wij e}e ^pgVieen maar ook haar m- vinden 173 woningen het absolute mming mo^ geven, maximum voor een redelijk LEIDERDORP „Vanaf 1939 woon ik in hetzelfde huis in de Reseda straat 4 in Leiderdorp. Ik kwam toen van Leiden waar ik geboren ben". Willem Frederik Buitendijk zit in zijn ruime kantoor dat hem van daag voor het laatst onderdak biedt als directeur Gemeentewerken van de gemeente Leiderdorp. Van daag gaat hij met pensioen en draagt hij de scepter over aan Van Vliet. Hü wil z'n pensionering niet te dra- ,Met bijzonder veel genoegen denk ik terug aan de tijd, dat wij beiden in Leiderdorp werkten". Burgemeester Van Diepeningen gaat dit jaar met pensioen als burgemeester van Bar- neveld. Over Van Diepeningen zegt Buitendijk, kan ik zó'n dik boek schrijven! Met hem is de grote op bouw van Leiderdorp begonnen. Daarna burgemeester Gallas, die ik een erg fijne burgemeester vond, die met je meeleefde. De huidige burge- matisch opvatten. ,Ik zal het niet meesetere Van der Have i gemakkelijk hebben in het begin, maar ik ben hobbyist, knutselen en verven". Ik ben tevreden, ik heb zo veel mogen zeggen en me kwaad mo gen maken in B. en W. Volgende week maandag loop ik in m'n sport jasje. Je weet het van tevoren: al ban je 20 jaar goed of slecht ge weest, als je 65 bent moet je er uit. Twee weken geleden heeft directeur Buitendijk al een grandioos af scheid gevierd met de Leiderdorpse vrijwillige brandweer. Afgelopen maandag afscheid van B. en W. in tegenwoordigheid van de nieuwe di recteur en vanmiddag afscheid van iedereen in de Scheppingskerk om 5 uur. Buitendijk kijkt tevreden terug op z'n bijna dertigjarige ambtstermijn, waarvan de laatste 11 jaar als di recteur. In 1947 is hij gekomen bij burgemeester Van Diepeningen toen Leiderdorp nog maer viereneenhalf duizend inwoners had. Hij genoot het volste vertrouwen heeft nooit pro blemen gehad met een gemeente raad. Hij was nooit bang naar kan toor te gaan of zich te verantwoor den bij het college. Hij kon, zegt hij, met iedereen goed opschieten. Hij heeft onder 14 wethouders ge werkt. Drie burgemeesters heeft hij meegemaakt. Begonnen, zoals ge zegd, in 1947 onder Van Diepingen, brief op z'n bureau ligt: i echte vriend, die je beschouwt als een naaste medewerker. Willem Frederik Buitendijk is ook zeer tevreden over de sfeer onder z'n 20 medewerkers. ,,'t Is geen jijen en jouen hier op licht doen klimaat in dit gebied. Hij diende 'n amendement in om in de plan voor- schriften een bepaling op ie nemen dat de wijzigingsbevoegdheid van B. en W. pas mogelijk is "gehoord de stedebouwkundige en de daarvoor in aanmerking komende commissie" Het college kon zich hiermee vereni gen maar verzette zich tegen het tweede gedeelte van het amende- ment waarin werd bepaald dat de bebouwingsdichtheid niet mag wor den verhoogd en wel tot een percen tage van 15 mag worden verminderd. De voorzitter was bang voor de ab soluutheid hiervan. "Zelfs de ge ringste uitbreiding zal dan mogelijk zijn". Het is taktisch niet juist om dit zo absoluut vast te leggen, onder streepte wethouder De Jong nog een? Het verzet bleef, met name ook van Progressief Zoeterwoude maar Nieuw gidsje van de A.W.L. LEIDERDORP De Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp heeft hiet tweede iirformatiegidsje het L^thegebied. de" Stichting Gem'iva "i— iedere huurder heeft Het leggen van een bocht in de verlengde Nassaustraat, zoals P.Z. graag had gezien, is niet mogelijk. Als dit nal de verwezenlijking van de wijk nodig mocht blijken dan kan de raad hier altijd nog verkeers maatregelen nemen om de snelheid to matigen b.v. door het aanbrengen van drempels. De overig agendapun ten vroegen weinig tijd en werden conform de voorstellen aanvaard. De kleine achterstand welke er is ontstaan bij de bouw van de nieu we Bernardusschool wordt in gelo pen zodat deze toch op 16 septem ber gereed zal zijn. Bij de rondvraag sprak Straver, zijn waardering uit voor de oplossing die er is gevon den voor het pad tussen Schenkel- weg en Zwetkade. Een slepende zaak waarvoor dit raadslid dikwijls de aandacht heeft gevraagd. Over de brief van de Stichting Regionale Woonwagenkamp zullen nadere me dedelingen worden gedaan. Wethou der De Jong greep de rondvraag aan voor een oproep het jonge groen in de gemeente toch te ontzien voor al nu er zoveel nieuwe aanplant is. An het einde waren er nog enkele vragen van de overvolle tribune (er wordt met smart uitgezien maar de raadiazaal) betreffende het kantoor; het zijn allemaal specialis ten op het gebied van het grondbe drijf, bouw- en woningtoezicht en de afd. weg- en waterbouwkunde; we doen allemaal gewoon. Mijn op zet is geweest, dat iedere jangeman de kans moet krijgen zich waar te maken. Dat kan het beste in een goede sfeer gebeuren. En dat is hier op gemeentewerken aan de Van Die- peningenlaan wel gelukt. ,Ik heb al leen blijvers, ze gaan zelden weg". Op de vraag of hij ooit iets naars heeft meegemaakt zegt hij: „De re novatie van het Van Leeuwenpark", (24 huizen) zegt Buitendijk. Ik, wou afbreken en in dezelfde stijl opbou wen. Men heeft tot renovatie beslo ten. Doorvragend heeft Buitendijk dit kennelijk toch niet als „naar" er varen. Ik zou de mensen daar een goed en droog huis willen toewensen. Tevreden is ook altijd de Welstands commissie geweest, zegt Buitendijk, ze waren altijd zeer contient met wat we hier opgebouwd hadden. Vooral in de Oranjewijk, met die open tui nen. Hij zal de verdere uitbouw van Leiderdorp blijven volgen met zijn sportjasje aan. het boekje van 16 bladzijden in de de Korte Mje,™ bus gehad. Uit het boekje blijkt d<at er in Leiderdorp nog Steeds woning nood is. De Woningbouwvereniging heeft een wachtlijst van 500 woning zoekenden. Het boekje geeft ook een overzicht van het waningbezit van de Algemene Woningbouwvereniging. Zij bezit in totaal 1359 woningen bouwpieken van 104 woningen in 1954 (Pinksterbloem) en 600 woningen Engelmdaalf lats) gebouwd in 1969/ 1970. Ook aan de mieuwbouwplannen iin het uitbreidingsplan „Voorhof" wordit aandacht beöbeed. Totaal voor ziet het plan in d'e bouw van 445 woningen, verdeeld in 162 eengezins vijf-kaimer woningen, 92 eengezins het aanbrengen prikkeldraad Leiden De PV de Reisduif hield een wedvlucht van Compiegne. De uitslag luidt: W. v. d. Nieuwendijk 1, 2, 5; W. Kop 3, 4, 7, 8; W. Tol boom 6; K. Le Febre 9; P. Mooten i-Kamer woningen, eeugtauiua Al/ 1 sr-kamer woningen, 8 vijf-kamer jyi ritOTi UTOTl f\ O zLlllUlKZIlU/l VIL UG iuy twee- en ari«K.ainer wuuuigeu 20 bejaardenwoningen in 2 lagen. 777 rt ff c f) ft 071 Een ambitieus plan, aldus de Wo- liUliOI/GUGU ningbouwvereniging in het boekje. Daar komt volgens het boekje bü dat veel huurders, voornamelijk uit de flats langs de Engelendaal, grote belangstelling hebben voor een pre- miekoopwoning. Door opschuiving zaïl dan weer een aantal woningen vrijkomen. Warmondse vacid bijeen WARMOND De benoeming van de heer Mentink als plaatsvervan gend lid in de commissie financiën en economische aangelegenheden riep gisteravond, tijdens de War mondse raadsvergadering, wat weer stand op bij PW-raadslid J. Tim merman. Hij vond dat Ifentink als lid van de commissie weinig inbreng had gehad en vond het niet Juist hem nu als plaatsvervangend lid (Godyn werd lid) te benoemen. Wet houder Van der Kroft zag Mentink wel graag als plaatsvervangend lid omdat dan de Warmondse winkeliers dan toch zouden zijn vertegenwoor digd. Ondanks de bezwaren van Timmerman ging de raad uiteinde lijk toch akkoord. Met de fractie-vergoeding van f 200,- per fractie en f 50,- per lid had niemand bezwaar. De subsidie regelingen voor Warmondse muziek corpsen werd zonder meer aange nomen. Het krediet van de Oude Toren was ook geen bezwaar voor de raad en na allerlei extra-inkoms ten zal er een bedrag van f 6000,- overblijven wat dan weer besteed gaat worden voor andere grote pro- jekten zoals bijvoorbeeld de vierde fase riolering. De aktiviteiten van de Stichting Oude Toren zullen on danks dat het gehele projekt finan cieel rond is toch doorgaan. De binnenkomende gelden zullen nu ge bruikt gaan worden voor de restau ratie van het uurwerk. Met bouw van de Christelijke kleuterschool zal nu spoedig kunnen worden begonnen. Het vijfde les lokaal en de gemeenschapsruimte zullen daar gelijk achteraan ge bouwd worden omdat het geheel in WASSENAAR De Avondvierdaagse die onder auspiciën van de Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding wordt ge houden van maandag 2 juni tot en met donderdag 5 juni start in Wassenaar bij raadhuis. Om 18 en 19 uur. De af standen zijn 5,10 en 15 kilometer. Startplaatsen zijn er ook in Zoetermeer. Pijnacker, Leidschendam, Voorburg en Poete*r één pakket is uitbesteed. Het initia tiefvoorstel van PW wat inhield dat de gemeente de huurprijsverhogingen zou registreren^ haalde het niet. B en W waren er van overtuigd dat dit alles prima is geregeld op lan delijk niveau. OEGSTGEEST De uitslag van de schoolsportdag in Oegstgeest is: meisjes: 3de kl.: 1. Oudenhof- school, 2. Schilderschool, 3. Maria- school. 4de kl.: 1. Schilderschool, 2. Sprinkplank-school, 3. Terweeschool: 5de kl.: 1. Schilderschool, 2. Maria- school, 3. Springplankschool; 6de kl.: 1. Floraschool, 2. Montessorischool, 3. Terweeschool. Jongens, 3de kl.: 1. Floraschool, 2. Mariaschool, 3. Kannerschool; 4de klas: 1. Floraschool, 2. Kamperfoelie- school, 3. Hofdijckschool; 5de kl. Springplankschool, 2. Floraschool. 3. Willibrordschool; 6e kl.: 1. Kamper- foelieschool, 2. Mariaschool, 3. Schil derschool. Korfbal: 3/4: 1. Kamperfoelie- school, 2. Terweeschool; 5de kl.: 1. Hofdijckschool, 2. Schilderschool. 3. Terweeschool; 6de kl.: 1. Oudenhof- school, 2. Kamperfoelieschool, 3. Hof dijckschool. Dinsdag houdt de Stichting Oud-Zoeterwoude een excursie naar de dorpskerk o.l.v. de bekende mo numenten-architect en kenner van de kerk bij uitstek, P van der Sterre. Aanvang 8 UUT QaU. sportief de baas VOORSCHOTEN Voorschoten beleefde gisteravond 'n plezierige en daarnaast een sportief genoegen aan de voetbalwedstrijd tussen de ge meenteraad en het elftal van de per soneelsvereniging van de gemeente secretarie. Hoewel de uitslag 36 in liet nadeel van de gemeenteraad werd, was het plezier er niet minder De voorzitter van de Personeels vereniging Voorschoten, D. Hoex, reikte na afloop de beker uit aan de ambtenaren, bedankte loco-secretaris Koedam voor het verrichten van d«» aftrap, veronrtsohuWigde burgemeester J. van der Haar en sprak de wens uit dat diit sportieve treffen een be gin zou zijn van een soort traditie. OEGSTGEEST Met feestelijk vertoon is gistermiddag de verzor gingsflat Haaswijk aan de Kenne- dylaan door burgemeester Van Ey- singa geopend (zie foto). De heer Dam. projectontwikkelaar, heette in de gemeenschapsruimte de vele aan wezigen en in het bijzonder de bur- meester van harte welkom. Hij ging uitvoerig in op de geschiedenis van Oegstgeest het ontstaan van de Groene Kerk en van boerderij Haas wijk. 'Thans heeft Oegstgeest er 'n nieuwe "hofstede Haaswijk" bijge- kregen' aldus Dam doelende op de verzorgingsflat. Burgemeester van Eysinga memoreerde hoe de plannen tot stand waren gekomen niemand hoeft er spijt van te hebben". En door de ramen een blik werpende naar de overzijde van het kanaal waar straks het uitbreidingsplan Haaswijk gerealiseerd zal worden: 'U heeft hier een prachtig uitzicht, maar het wordt volgebouwd. Alleen die 300 jaar oude boomstrook de Haaswijksingel, zal in stand gehou den worden". Ook de heer Dam ging nog nader in op de totstandkoming. Het werk dal! verricht was door ar chitect Ouwerkerk dfe aannemer van Splunder en de projectbureau's 'Ex po' en "Macrobouw'. Burgemeester Van Eysinga bood de heer Dam een exemplaar aan van Ttijnland" een boekwerkje met opstellen over Oegstgeest van de hand van de heer Van Varik. Dit boek is het eerste van een op te rich ten bibliotheek. Architect Ouwer kerk bood een klok aan. De heer Van Splunder bood aan de ver. van huiseigenaren in oprichting een ge luidsinstallatie aan terwijl de heer Joannes Cup Ze hadden er zo op gehoopt dat heit niet zo zou zijn, maar de leer lingen van de Paus Johannes XXIII school hebben onder een betrokken hemel gisteren hun sportdag gehou den. Met het doorprikken van een aantal balonnen werd door de twee jongste leerlingen de sportdag inge- knald. De dag heeft een enorme oogst aan sportdiploma's opggeleverd. De kinderen hadden de afgelopen we ken een goed voorebreidingsprogram- ma afgewerkt. Uitslagen: klas 1: Liesbeth Smidt en Ronald Hoogervorst; klas 2: Jo ke van Bilsen en Robert Sebel: klas 3: Mirjam Kuyken en Mathieu van Noort; klas 4: Petra Kuken en Mare van Belkum; klas 5: Antoinette Kupers en Henri Ruygrok; klasö: Jolanda de Wekker en Hans ver der Steen. De laatste twee mochten, als beste van de school, de wisseltrofee vriendschappelijke wedstrijd tussen de eerste elftallen van de Antonius- schpol en de Joannesschool. De in zet was de Paus Joannes Cup, die in eigen huis bleef, want de organi serende school won na tweemaal vijf minuten verlenging en het ne men van penalties (tot dan toe bleef het een brilstancl) met 3-2. Hulde. Redactie Paul Wolfswinkel majorettes van Aktief (die mooie). Waarom? Nou, er is geld nodig om de kantine uit te breiden. Doorn Kooiklok De vierde uitgave van "De Kooi klok", informatieblad voor de gelijk- namigewijk ziet er voortreffelijk uit. Goed verzorgd, nuttige en goede in formatie, een puzzel en een teke ning voor de kinderen, zowaar zelfs duidelijk foto's. Kortom: prima de luks. Wie het eens wil inzien, kan terecht op het adres Floresstraat 29. Boom Braderie De dag werd besloten met Korfbalvereniging Zuiderkwartier houdt hedenavond, opletten, vanaf kwart voor zeven een braderie op het eigen terrein. U kent het wel; kraampjes, rad van avontuur en de VRIJDAG Stadsgehoorzaal. Breestraat, Rottere! Pli. Orkest o.l.v. Walter Weller, m.m.v. Malcolm Frager (piano), tweede con cert Beethovencyclus. 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal, Breestraat, uit voering van "Ex Animo", 7.30 u nam. LAK-theater, Levendaal, Litterus Sacrum brengt "Hart in Farce". 8.15 45 (gebouw Staalwljk)', Time, 7.45—11.30 uur meenschap. 8.15 i. Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat centrum "Begijntje". 11 staanden, weduw weduwnaars, 8 Steenstraat lb, Wereldwinkel Lei- ZATERDAG Start: 9.30 uur vm. LAK-theater. Levendaal. Litterus Sacrum brengt "Hart in Farce". 8.15 Burcht. Burchtsteeg, antiekmarkt, Hooglandse Kerkgracht 48. dansen 3.30—5.30 Breestraat 19. Twentwel, voor kamerbewoners, vanaf 9 i Geverstraat 65, Oegstgeest, voor kamerbewoners en alleer Artsen tel. 20266. Waard. Prof.- wijk. Tulnstadwijk. i Zocherstraat 1, tel. 66123. Leiderdorp Dokter Kemme, Merel- 184a, tel. 91000. Spreekuur van Dokter Koopman. R. Wagnerslaan Apotheken de apotheken in de Leidse regio wordt apotheek Noord-Hofland, Voor schoten en Oegstgeester Apotheek. Wil- helmlnepark, Oegstgeest. Van Putte een kleurentelevisie ten geschenke gaf 'voor de recreatieruim te. Namens de bewoners werd het woord gevoerd door de heer Bakels. Nadien bleef men geruime tijd bij een om het gebouw te bezichtigen en te genieten van drankjes en snacks, verzorgd door de heer Kar- remans die in de keuken de scep ter zwaait. Burgelijke stand van Leiden Geboren: Bianca Johanna Maria, d. van J. Azier en J. M. Singerling; Aduan, z. van M. ilmaz en F. Elwir: Andrea Johanna Leonarda d. van M. van der Plas en E. van Dijk- Frank, z. van H. W. Westgeest en J. W. van Abswoude: Sabine Anna Maria. d. van G. Goedhart en A. M H. Elf erin? Robert Walter, z. van G. L. Huet en Jkvr. C. A. Röell; Ciska, d. van N. W. A. Aukes en L. M. Beumer. Overleden: J. Eradus. 90 jr, geh gew. met J. F. L. Hermans; L. van Toorenburg, 31 jr, m.: J. H. van den Berg, 57 jr, vr.r J. Wassenaar, 43 jr. echtgem. van C. J. Witte; H. P. van der Aai-, 51 jr, echtgen. van G. J van Beek Getrouwd: A. J. van Bakkum en C. M. Riethoven: W. H. Oppelaar en S. M. J. van der Ham; J. de Horn en M. Ruis: E. van Evert en A. E. van der Vijver; W. J. Jaffe en A. E. Klusman; H. Tegelaar en M. K van der Neut; R. van der Putten en L. J. Jagel; T. J. Nijssen en C. W Wassenaar; P. N. van Egmond en M. R. van Nimwegen. Wijkverpleging dorp, tel. 40131. Buurt breekt straat open LEIDEN Bewoners van de Ver verstraat en omgeving hebben gis teravond rond elf uur de Verver straat opengebroken aan de kant van de Zijlstraat, de Oude Herengracht eii de Oost Havenstraat. Dit uit pro test tegen het naar him mening langzame optreden van de gemeente. Reeds geruime tijd probeert de Ver- verbuurt van de gemeente gedaan -e krijgen dat er verkeersremmende hobbels en eenrichtingverkeer komen in de Ververstraat, omdat zij de hui dige toestand levensgevaarlijk vindt voor de in de buurt spelende kinde ren. De buurt heeft het idee dat zij bij de gemeente van het kastje naai de muur wordt gestuurd, en heeft ruim een maand geleden een ulti matum gesteld: „Binnen de maand moet er wat gebeuren anders breken wij de straat open". De gemeente wil de eerst nog praten met de bedrij ven die in de buurt zitten. Gisteravond was het geduld op en werd de straat opengebroken, net zo als drie Jaar geleden al eens gedaan is om een speelstraat van de ge meente te krijgen; die speelstraat is er toen vrij vlot gekomen. Direct werd gisteravond de politie op de hoogte gesteld in verband met de verkeersveiligheid: de politie achtte beveiligende maatregelen zoals hek ken en lampen niet noodzakelijk. Vanmorgen heeft zij wel aan gemeen tewerken opdracht gegeven de straat te herstellen. Aan de kant van de Oude Herengracht is dit gebeurd. Maar de bewoners breken de straat open tot er defintieve maatregelen genomen worden. Gemeentewerken zal na het weekeinde de zaak neg eens bekijken. Op 7 juni gaan de leden van de Vereniging Oud Leiden naar Huis Doorn in Doorn en na a rde opgra vingen in Wijk bij Duurstede (Do- restad, zoals we eigenlijk weten). De Rijksdienst Oudheidkundig Bo demonderzoek zal enkele opgegraven schatten laten zien, terwijl bij een bezoek aan de stad tal van interes ante plekjes bezocht zullen worden. Stelling van Th. Marcé uit Wa- geningen "Waneer dag- en weekbladen Hun lezers de geiegenheid bieden via in gezonden stukken discussie te voe ren, dienen ze wel te beseffen, dat het langs deze weg opzetten van bo men, het vellen van andere bomen tot vevolg heeft". We weten het dus nu. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie eD admini stratie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Ha.n Mulder Kwartaalabonnement f 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen By automa tische overschryvmg geen ad ministratie- en incassokosten. Nabezorging van 18 0020.00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500 Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2