Oranje woest op Van Hanegem Afsluitdijk weer scherprechter Geld lenen Feyenoorder blijft wegHeini Otto op nippertje invaller In Olympiads Ronde van Nederland Profkoers in Leiden? VRIJDAG 30 MEI 1975 Belgrado Volgende week donder dag (5 juni) brengt de VARA-televi- Helsinki rechtstreeks de tterland Finland-Italie op het m. Bij die avondwedstrijd voor Europees kampioenschap, een uit de poule waarin ook federland zit, zijn de commentato- Joop Niezen en George Knobel, [nobel, itellingen Belgrado (23 graden) in de volgende itart morgenavond in het warme ilgrado (23 graden) i nde volgende (formatie: in het doel aanvoerder n Jongbloed; achter debutant Van iijns oever, ausputzer Rijsbergen, irstopper Overweg en Everse; tidden: Peters, Neeskens en Arnzt; Vosmaer, Kist en debutant Van Marwijk. Wisselspelers in dit „Jong Oranje' BELGRADO George Knobel stond perplex, toen Wim Rijsbergen het hem gisterochtend om half fwaalf op Schiphol, vijf kwartier voor het vertrek naar Belgrado, vertelde: "Wim van Hanegem gaat niet mee. Hij is geblesseerd. Dat heeft hij mij tenminste gezegd. Een uurtje ge leden. Op het Stadion." George Knobel wilde evenwel zijn oren (en Wim Rijsbergen) niet geloven. Dat kón toch niet? Hij leende een paar kwartjes, snelde naar de telefoon en draaide het nummer van Van Hanegem in Hendrik-Ido Ambacht. Hij kreeg Liesje van Hanegem aan de telefoon. 'Moet u papa hebben? Die is om twaalf uur weer terug van Feyenoord.' De woorden maakten van George Knobel een gebroken man. Door Rob Vente De compleet verbouwereerde bonds coach even later in de koffiebar van Schiphol: „Ik snap er nu werkelijk geen barst van. Hoe is dit in Nederlands elftal mee. Vertel Knobel maar dat ik geblesseerd ben". „Een rxxtte situatie, hè? Daar sta Je nu als Nederlands elftal zonder Willem. Je loopt met dit elftal nu mooi de kans dat je in een klap alle die als KNVB-official de trip naar Joegoslavië meemaakt: .Eigenlijk was het volstrekt onverantwoord om die jongen zo te laten rijden. Het had wel een dodenrit kunnen worden. Hij reed als lijn: interland tegen Duitsland vredesnaam mogelijk En dlA de °Pgeboimd. Wantjeken manier waarop ik zoiets te weten kom! Via een andere speler goodwill verspeelt die je met die En daarna, met vaderlijke trots: had „Toch geweldig voor hem. Vorige week zegt hij nog tegen Joegoslavië er tegenaan gaat. Stel „Meneer Stoop, wat zou ik toch dat je niet een nulletje of vijf graag eens bij het Nederlands elftal SSS*,"* van' de^ heb meegemaakt, was vijftien jaar geleden bij een afdelingsclubje". De spelers van het Nederlands elftal konden ook weinig waardering opbrengen voor de handelwijze van Feyenoords populairste voetballer. Clubgenoot Jan Everse: „Zoiets kun Wickel ïeorge Knobel: „Het is de bedoeling iat Johan Neeskens nu de ipelbepalende rol van Van Hanegem jverneemt". En daarna: „Werkelijk, il doen de ouderen, de routiniers, ik heb toch erg veel ertrouwen in deze ploeg". George [nobel is van plan om tijdens de wedstrijd drie wissels toe te passen. Iet Joegoslavische elftal bij het gegeven wordt ter elegenheid van het feit dat oegoslavie dertig jaar geleden werd (bevrijd, luidt: doel: Petrovic; achter: iuljan, voorstopper: Katalinski, lusputzer; Bogicevic en Hadziabdic; Hidden: Muzinic, Oblak, Vladic; 'oor: Popivoda, SavicenSurajk. de koffers spelers te dragen". En nu is laat af te zeggen, het ineens een feit. Gelukkig had hij, tussen haakjes, geen enkel probleem om van zijn baas een paar dagen vrij te krijgen. Hij werkt bij mij. Bij Starlift". Willem. Om dat er zelfs geen ander meer kan worden opgeroepen" Maar daarin vergiste de speler van Go Ahead Eagles zich. Via een wonderbaarlijk toeval kon Oranje toch met zestien spelers Het punt je toch niet maken? En als Willem richting Joegoslavië vliegen. Wat ïn Belgrado, in het i zelf chique de telefoon had gepakt", wilde het geval? De Oranje-kandi- hotel Jugoslavya, was „de kwestie- „Boodschappenjongen" Wim Rijsber- daten Nico Jansen en Jan Jongbloed van Hanegem" gisteravond uiteraard werden naar Schiphol gebracht door pimt op de 0^^ trainer Pim van de Meent en het persconferentie die de KNVB gaf gen: „Ik moest vanochtend nog langs het Feyenoord-stadion om mijn voetbalschoenen op te halen. Feyenoord stond toen op het punt te gaan trainen. Willem was er bij. Verkleed. Hij zou ook wat gaan Boeing de lucht in ging - lopen. Toen kwam hij naar me toe Georg en zei: „Ik ga niet met het zaken er Jongbloed Amsterdamse talent Hemi Otto. George Knobel, nu heel kalm: „We Toen zij bij aankomst op de moeten de kwestie eerst heel rustig luchthaven - een uur voordat de gaan bekijken. Nu geef ik nog geen ing - van oordeel. Ik heb alleen vanaf George Knobel hoorden hoe de schiphol al Jacques Hogewoning stonden, riep Jan gebeld en hem verteld hoe de vork „Geen in de steei zat." Otto toch i>Dat Heini Otto er ineens bij is mee". gekomen, is uiteraard een toeval, George Knobel dacht er niet lang omdat hij op Schiphol de Jongens over na en riep: „Akkoord!". Pim wegbracht. Maar al had hij Jansen Meent belde daarop onmiddellijk het Olympisch Stadion. Naar de Amsterdamse manager opgebeld om Tonny Bruins Slot: „Breng als de komen. Otto, weerlicht de voetbalschoenen van Heini Otto naar Schiphol". Heini Otto reed zelf, alsof de duivel plek in het Nederlandse elftal hem op de hielen zat, naar huis. vrijkomen." Om zijn paspoort te halen. De 20-jarige Amsterdammer: „Ik woon zo'n 25 minuten van Schiphol af. Ik reed zo hard, dat ik de politie achter Jongbloed niet weggebracht, dan had ik hem vanuit Joegoslavië om hem te laten Geert Meijer en Spelbos van AZ'67 waren namelijk mijn eerste kandidaten als hotel Jugoslavya deden de KNVB-officials Zon en Stoop ook een duit in het zakje. Dé Stoop: „Zowel Zon als ik hebben met de kreeg. Die lui voorzitter betaald voetbal, met Van Hanegem wijst de plek aan waar hij geblesseerd zou zijn. kwamen op de motor naast rijcjen en zeiden dat ik het wat maken kalmer aan moest doen." „Thuis gem" wisten ze niet wat ze hoorden. Ik drama's mag niet bij het Nederlands elftal. En toen Wat Van Hanegem weer terug. Als een raket, kwam op tijd". Jacques Hogewoning dus, gebeld. We de „kwestie-Van Hane- Dit soort t voorkomen, heeft gedaan, het gezicht van onze bondscoach. Waarom belde Willem PC Amisterdam-vooraitber Dé Stoop,- hem zelf niet? Knobel is dag nacht voor zijn spelers bereikbaar." Wim Rijsbergen tijdens de perscon ferentie: „Nou ja, Willem heeft, dacht ik, last van zijn lies. Vrijdagavond, na Beerschot-Feye noord, zijn Van Hanegem en ik naar onze clubarts, dokter Abarba- nel, geweest. Ik heb Abarbanel toen Ribbixwoud Weer was de Afsluitdijk scherprechter. Al blies de k'ind ditmaal voor de renners uit de kunstige hoek en bleef de afstand tussen de voortjagende waaiers Deperkt. toch incasseerde Olympia's Ronde er harde'klappen. Vlak voor fte Stevin-sluizen raakte de met hiim zestig kilometer per uur over Ie kaarsrechte oeververbinding ij-, ende karavaan in beroering. Door Henk Kruithof tegen Tweemaal smakten le grond. De gevolgen ichokkend. Limburger Michel Ja- jobs, in Nijverdal verrassend Minnaar van de tijdrit en in brachten even opmerkelijk op de neet nog juist geklopt, moest (in (ezelschap van Wiel de Ruyter en ffarry van Groezen) naar het jiekenhuis Parkzicht in Den Helder gorden vervoerd. Gisteravond is hij ilaar nog geopereerd aan een gecompliceerde breuk aan het [inkeronderbeen. De hoeveelheid tloed die de Caballero-coureur ADVERTENTIE verloor deed bovendien de Ronde arts vrezen voor een slagaderlijke bloeding. Nauwelijks honderd meter verderop stond intussen Arie Hassink, op zestien seconden tweede in het klassement, langs de kant. Bij een buiteling tijdens het afdraaien van de dijk verloor Amstels kopman de Ronde. De pijnlijke plekken onder de opengeschaafde witte (combinatie) trui betastend, kon de aanvaller van de zevende rit die tegenslag niet gemakkelijk verwerken. „Ik werd door een van die Caballero's, Rini Verboom, gewoon van de weg gereden. Hij gaf me een zwieper en haalde zijn pedaal door miln voorwiel. Alle spaken vlogen er uit. En het ergste was dat er achter ons geen materiaalwagens zaten. Ik heb daar wel een halve minuut gestaan." Woedend viel ploegleider Herman Krott hem bij: „De jury gaf niets door." Voorzitter Wim Jeremiasse: „We waren bij Jacobs gestopt. Maar ik zag Hassink omkijken en daardoor vallen." Krott verder: „ik wist van niets. Gelukkig zat Adrie van Houwelingen in het volgende groepje en kon die Arie zijn fiets geven. Maar het was natuurlijk mooi te laat voor Arie om nog terug te kunnen komen." Want hoe Hassink („gisteren die combine en nu dit weer") met helpers Pirard, Ter Harmsel en door Krott teruggeroepen Mohlmann, ook sleurde aan de jachtgroep, in de spits joegen leider Langerijs, de (op Dohmen na) complete equipe van Jan van Erp en de Ketting-formatie het tempo op. De eerste waaier was niet meer te achterhalen, zoals in de aanloop naar de dijk steeds wel gebeurde. Het vooruit rijdende vijftal (Van Gerwen, Mohlman, Scheffer, Peer Maas en Van der Kruijs) was er ae dupe van. Hans Langerijs (22) verdedigde zijn Oranje trui briljant. Jeugdtoernooi van Leiden LEIDEN De voetbalvereniging Leiden organiseert morgen een toer nooi voor C-Junioren op het Pomo- na-terrein. De opbrengst van het toernooi (aanvang 9.45 uur) is be stemd voor de Zwaluwen Jeugdactie; de deelnemende verenigingen zijn Valken '68, MMO, Randstad Sport, VVP, Lisser Boys, Kagia, Oegstgeest, SJZ, SVOW en Leiden. Het afhaken van Jacobs („doodzon de, want hij was een van de besten in de wedstrijd en had ook de tweede tijdrit nog kunnen pakken") en Van Helvoirt (ook opgehouden door de buiteling) ontmoedigde hem niet. De op huis (Blokker) aansturende Caballero: „Ik heb me woensdag echt kwaad gemaakt, om dat treiterende afstoppen van de Amstelploeg. Zoiets mocht niet nog eens gebeuren. Voortdurend ben ik voorin gebleven, heb ik het tempo hoog gehouden en alle aanvallen beantwoord. Ook in de finale." Tijdens de tien kilometer rond Nibbixwoud (waar Langerijs zich vandaag gesteund weet door hon derden supporters) zocht Gevers im mers tevergeefs 't ofensief"Maar, be rustte hij, „eerst kwam Peter Maas al terug. Die SOKA-man (voor de tweede maal etappewinnaar, omdat Langerijs de rappe Belg Van dei- Helst ophield) wilde niet op kop rijden. Ik ging wel door. Al zag ik dat de Oranje trui, met Schur en die Belg, ook in aantocht was." Voor eigen publiek verspeelde Langerijs gisteren nog niets. Ook voor de tijdrit („daar moet ik het helemaal zelf doen") heeft de attente ontdekking van de Ronde geen angst. Olympia's winnaar lijkt bekend, maar al eerder is pas heel dicht bij Amsterdam de slag definitief binnengehaald. VOETBAL Rot Weiss Essen heeft gisteravond in Offenbach een com petitiewedstrijd voor de Bundesliga tegen Kickers Offenbach met 3—1 gewonnen. Uitslagen Uitslag van de achtste etappe: 1. Maas (SSF) 147 kilometer in 3 uur, 11 minuten en 17 seconden (met bonificatie 3.11.02)2. Van der Helst (Bel) z.t. (met bon. 3.11.07); 3. Schur (Ket) z.t. (met bon. 3.11.12); 4. Langerijs (Cab) z.t.; 5. Gevers LEIDEN Joop Riethoven mag dan geen voorzitter meer zijn van die Leidse Ren- en Toerverenigdng Swift, hij blijft wel een actief organisator van wielerwedstrijden. Als de ge meente het toestaat zal Riethoven (die gisteravond de bestuursleden van LFC aan het sliot van het Zil veren Molentoernooi verraste met een speciaal voor hen ontworpen vaantje), op 23 Juni een prof- koers in Leiden organiseren. Vanaf 19.00 uur zullen dan mannen als o.a. Zoetemelk, Karstens, Schtiiten, Kne- temann en Vianen op het traject Herenstraat, Koninginnelaan, Lam menschans fietsen. De bedoeling is dat belangstellenden de koers gratis kunnen volgen. Riethoven hoopt waarschijnlijk in samenwerking met de winkeliers van de Herenstraat zoals hij zelf zegt, zoveel sponsors te kunnen vinden dat er toch vol doende overblijft ten bate van het gehandicapte kind. (Erp) z.t.; 6. Van der Veken (Bel) op 53 seconden; 7. Van Trigt (Mie) z.t.; 8. Albersen (Ket) z.t.; 9. Bertin /(Fra) z.t.; 10. Prinsen (Mil) z.t.; Algemeen klassement: 1. Langerijs 27 uur, 49 minuten en 13 seconden; 2. Schur 27.50.34; 3. Gevers 27.50.57; 4. Hassink 27.51.38; 5. Lubberding 27.52.38 6. Huijzen 27.53.33 7. Scheffer 27.53.40; 8. Pirard 27.54.33; 9. Van der Veken 27.54.47; 10. Kuijs 27.55.00. Algemeen ploegenklassement: 1. Van Erp 83.02.57 2. Amstel 83.08.48; 3. Ketting 83.11.19; 4. Caballero 83.1232; 5. Belgie 83.13.30; 6. Batavus 83.15.12;. Puntenklassement: 1. Gevers 103 punten, 2. Van Katwijk 78, 3. Maas 72, 4. Van der Veken 72, 5. Van der Helst en Van Helvoirt 71. verteld dat ik last van mijn ribben had en Willem zed dat hij ook wat voelde. Abarbanel zou dat aan de KNVB doorgeven. Aan dokter Kessel". KNVB-arts dokter Frits Kessel, zeer resoluut: „Ik weet van geen blessure Van Van Hanegem af. inderdaad, collega Abarbanél heeft me gebeld. Maandag en woensdag. Hij vertelde me toen dat Rijsbergen wat aan zijn ribben had en Van Hanegem over zijn lies en heupen klaagde. Maar hij zei er bij, dat hij tegen beiden had gezegd: „Als je wat hebt, moet je je maar met dokter Kessel in verbinding stellen". Rijs bergen heeft me inderdaad gebeld, maar van Van Hanegem heb ik taal noch teken gehoord." En daarna: „Ach, ik maak Van Hanegem nu al zeven jaar mee en al zeven jaar barst hij constant van de lichamelijke klachten". Op de persconferentie viel toen herhaalde lijk te horen van „het is pure komedie" en „het zal wel wat te maken hebben met inter Football". En Henk Zon, die zei: „Als Van Hanegem was geblesseerd, had hij dokter Kessel moeten bellen. Punt uit". Dé Stoop: ,.Het is een intens kwalijke zaak. Hier moeten maatre gelen worden genomen". George Knobel: „Als de sectie betaald voetbal over deze zaak gaat praten, wil ik er b\j zw". Dé Stoop weer: „Van Hanegem heeft een heel slecht voorbeeld gegeven aan de jongeren". Jan Everse: „Ach, het valt me nog mee dat Johan Neeskens er bij is". De Barcelona-vedette„Natuurlijk ben ik er bij. Wat er allemaal over me in de kranten heeft gestaan van dat ik niet zou verschijnen, was pure onzin". Vreijssen tekent voor Feyenoord Den Haag /Rotterdam uex Schoenmaker zal nog enige .tijd geduld moeten hebben om te weten wat zijn naaste (voetbal) toekomst zal zijn. Sinds de maandagavond in eerste instantie afgesprongen onder handelingen tussen Feyenoord en FC Den Haag is tussen beidé clubs geen verdere communicatie gevoerd. FC Den Haags manager Hartmaan: „Feyenoord lijkt vast te houden, en ook wij kunnen niet boven het door ons voor Schoenmaker uitgetrokken bedrag uit. De zaak zit muurvast". Geruchten als zou de uit Rotterdam afkomstige Go Ahead-speler Gerrie de Winkel in contact staan met FC Den Haag, werden door Hartmann gisteravond categorisch ontkend. Mocht De Winkel niet door een westelijke betaalde club worden gecontracteerd, dan is het zijn bedoeling als amateur voor Xerxes te gaan spelen. Feyenoord-manager Guus Brox heeft gisterochtend in het Stadion enige tijd gesproken met de RKAVV-speler Andre Staf leu uit Leidschendam. Het gesprek mondde nog niet uit in concrete resultaten. Voor de omstreden FC Den Haag-speler Tscheu-La Ling is enige belangstelling getoond door FC Twente, dat naar zijn „transfer"- prijs heeft geinformeerd. Martin Vreijssen, de 19-jarige rechterspits van NAC, zal vanoch tend het contract tekenen met Feyenoord. Dick van Dijk stopt met voetbal len. De voetballer van Murcia (eer der speelde hij in FC Twente, Ajax en Nice) wordt directeur sportief van de Stichting Eurosportkring in Baarn. Dit is een Europese sport- uitwisselngs-organisatie, waarin Van Dijk de verantwoording krijgt voor het Europese sportgebeuren binnen Eurosport kringverband en de or ganisatie van de in 1976 te houden zeven Europese jeugdvoetbaltoer- nooien. Eindhoven na zege dicht bij promotie ZWOLLE/GRONINGEN Eind hoven is gisteravond zeer dicht bij promotie naar de eredivisie geko men. In de nacompetitie van eerste divisieclubs won de ploeg bij PEC Zwolle met 4-0. De tienduizend toe schouwers zagen in Zwolle Brands voor de rust en Senders, Jacobs en Kreekels na de rust scoren. Eind hoven heeft nu acht punten uit vijf wedstrijden: twee punten meer dan FC Groningen dat het zich zwak verwerende Vitesse voor 6000 kijkers naar een 5-2 nederlaag speelde na een 2-2 ruststand. Voor Groningen scoorden Gritter, Jensen, Gritter (nog tweemaal) en Eimers. De te gentreffers kwam van Hulshof en Bursac. Wet. Boys tegen Duitse club OUDE WETERING Morgenmid dag om vtff uur spelen het eerste en tweede elftal van Weteringse Boys tegen SV Teutonia uit het Duitse Lauda. Zondag wordt het seizoen door de Boys afgesloten met een „dobbelsteentoernooi" voor alle se nioren en Junioren. BOKSEN De kans bestaat dat Mohammed Ali op 15 oktober op de Philippünen zijn titel in het zwaar gewicht zal verdedigen tegen Jee Frazier. VOETBAL Ajax erï PSV hebben de finale bereikt van het jeugdtoer nooi van Ajax. Ajax versloeg An- derlecht met 3—2, terwijl PSV met 2—0 de baas bleef over Benfica. ADVERTENTIE Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Vooralle doeleinden. Ook vóór het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle.NMB-kantoren. auto voor uw boot uwmeubilair ir uw keuken

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13