=„Je bleef [vroeger door het vuur gaan Misrekening kost Ruckert de zege „Bax/Foreholte kan net zo goed in 'n tuin gaan trainen Mm )ODE TIJDENS TOERNOOI LFC Horst Blankenburg is al „rond" met HSV Henk Heemskerk neemt afscheid bij UDO 11 Weis weiier lichtte ons te laat in I n EI Waterdag 24 mei 1975 DEN In de finale van het ichttoernooi voor veteranen, geor- niseerd door de voetbalvereniging C, is de 38-jarige LFC-speler Wim oesman, vermoedelijk als gevolg een hartaanval, ineen gezakt, lij werd in allerijl overgebracht naar it Academisch Ziekenhuis waar hij tijd later is overleden. Het on- 1 vond plaats vijf minuten na t in de eindstrijd, die ging tussen Ie beide poule-winnaars LFC en O- nje Groen. De wedstrijd, die op t moment een stand kende van 0-0 i gestaakt. De prijsuitreiking, die vanavond was vastgesteld, is i te vervallen. ORSCHOTEN Randstad Sport >eft gisteravond op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd Xerxes (t.b.v. het Rotterdams lehospitium in Katwijk) met 2-2 De Rotterdammers rust een 2-0 voorsprong, de tweede helft scoorden Loek leider en Appe Achterkamp tegen. HAMBURG Horst Blankenburg is rondgekomen met het bestuur van Hamburger Sportverein betreffende zijn transfer van Ajax naar de Bun- desliga -vereniging. Nadat de presi- i HSV, ósr. Peter Krohn. en Horst Blankenberg in een specialt- teitenresbaurant in Hamburg tot overeenstemming kwamen is dr. Krohn gasteren met de 28-libero naar Amsterdam gereisd om met Ajax- voorzatter Van Praag en manager Hans Kraay over de hoogte van de transfersom te onderhandelen. Het bestuur van HSV is bereid voor Blan kenburg een bedrag van 500.000 mark neer te tellen. Peyenoordi heeft gisteravond in het Olympisch Stadion van Antwer pen een vriendschappelijke wedstrijd tegen Beerschot met 3—2 verloren. Bij rust was de stand nog gelijk: 2—2. De Belgen stonden na vier mi nuten al met 2—0 voor door doelpun ten van Sanon (1) en Mudher (2). Via treffers van Willy Kreuz in de 30ste minuut en 32ste minuuit kwam Feyenoord voor de rust nog gelijk. Óe 10.000 toeschouwers zagen twee minuten voor het eindsignaal Beer schot op 3—2 komen door een goal van Nielsen. Noord Ierland heeft gisteravond in zijn laatste wedstrijd voor het Britse voetbalkampioenschap met 1—0 gewonnen van Wales. De 17.000 toeschouwers zagen Finney in die 23ste minuut het enige doelpunt sco- Ue stand Schot l a J Noord Ierland Engeland Wales 11 2 110 3 3 1113 2 0 2 0 2 3 0 2 1 2 5—2 1-3 2—2 4—5 VOORHOUT En weer ver vloog de hoop van Bax/Forehol te. De Voorhoutse handbalvereni ging, die lang in de waan leefde dit jaar eindelijk eens over een wat rianter trainings-accommo- datie te kunnen beschikken, stond na een afrondend gesprek deze week met leee handen. Broeders van de St. Aloysius Stichting, die de katholieke technische school in Voorhout beheren, vertelden Fo- reholte-voorzltter Van der Geest dat zijn club de bij de school nu snel gereed komende sportzalen wel kon huren, maar pas rond augustus 1976. Met dan nog de restrictie dat de handbalsters geen gebruik kunnen maken van de douche- en kleedgelegenheid. Het huren van het eveneens in aanleg zijnde verharde sportveld bleek helemaal tot de onmogelijkhe den te behoren. De stichting wei gerde in te gaan op het voorstel om daar voor handbal geschikt beton op te sorten (op kosten van de gemeente) en bleef bii het plan tegels neer te leggen. "Dus gaan wij weer de mist in", stelt Jan v. d. Geest mistroostig vast. "Moeten we voorlopig blij ven trainen in dat veel te kleine gymzaaltje en op dat perkeerter- rein vol hobbels en kifllen. Net zo lang tót er eens een ongeluk ge beurt. Tot iemand zich een hersen schudding valt". Zulk soort onfortuinlijke onge vallen hebben zich tot nu toe nog niet geremd. Integendeel. Het bij voorbaat al zo gehandicapte Bax/ Foreholte presteerde het om uit de afdelings derde klasse linea recta door te lopen naar de regionale eerste klasse. De reeks van zes kampioenschappen en evenzovele promoties kende slechts één on derbreking, maar de eerste klasse bleek een voorlopig eindpunt voor de ploeg van Frank Bonte. Een trainer die fel reageert als het ontbreken van trainings-accom- modatie ter sprake komt. "Een krankzinnige situatie, toch? Voor ons is nu al zeven jaar lahg ner gens plaats. Al die jaren door zijn we op zoek geweest naar een sporthal. Tevergeefs. Alleen dank zij de hulp van de handbalvereni ging Voorschoten konden we de laatste twee seizoenen daar één uurtje per week trainen in de sporthal. Maar nu zegt die club: sorry, jongens wij hebben dat uurtje zelf nodig. Het gevolg daar van is dat wij als hoogstgeplaat- ste club in de regio Leiden (de hoogst genoteerde na Bax/Fore holte is het Noordwijkerhoutse Northa, dat regionale derde klas se speelt) "nergens een geschikte plaats kunnen krijgen om te trai nen. Zelfs niet voor een uur, om dat die broeders er eerst een jaar over willen denken wat ze met die sportzalen zullen gaan doen. En op die zalen hadden we onze hoop gevestigd. Weliswaar hebben die slechts de afmetingen van een halve sporthal, maar daarin had den we tenminste nog enigszins kunnen oefenen op de break-out Dat hebben we nog nooit kun nen doen, waardoor dat steeds ons zwakste punt is gebleven. Twee seizoenen terug heeft ons dat de promotie naar de hoofd klasse gekost. Na een beslissings competitie misten we de boot toen op grond van het doelgemid- delde. Dat kwam hoofdzakelijk omdat die andere clubs bedre vener waren in de break-out. Die is bij handhabl erg belangrijk, zoiets als de tegenstoot bij voet ballen. Beheers je de break-out. dan wordt de tegenstander al bij voorbaat bang voor balverlies en gaat veel omzichtiger te werk. Be heers je die niet dan kan zo'n ploeg vrijuit aanvallen. Wij kun nen daarop nooit oefenen- want in een kleine zaal kun je natuur lijk geen lange pass geven. Die mogelij kheden waren er wel in die nieuwe zalen, maar nu dat weer is afgeketst, kunnen we net zo goed in een achtertuin gaan oefenen. Daar leer je het ook niet". „Ja, en fusie zou een uitkomst zijn. Maar met wie? Met Northa? Dat gaat niet, want dat is water en vuur met Foreholte. Hoewel een combinatie van die twee ploe gen zomaar zou kunnen doorsto ten naar de hoofdklasse, hoef Je daar niet eens over te denken. De dames zouden niet gaan sa menspelen, maar eerder met el kaar op de vuist gaan." Voorzitter Jan van der Geest ziet nog één andere mogelijkheid voor Foreholte, dat als Voorhout- se ploeg de thuiswedstrijden in de Leidse Groenoordhal pleegt af te werken. „De gemeente Voorhout wil een nieuw voetbalveld aan leggen en één van de drie be staande velden opofferen voorde tennisvereniging en de handbal club. Maar dat is een ingrijpend plan, waarmee zoveel geld ge moeid is, dat het de eerste jaren, nog wel niet gerealiseerd zal wor den." Paul de Tombe tem I .30 OEGSTGEEST - Henk Heemskerk houdt er mee op. De net 35 jaar geworden doelman van de Oegstgeestse [rierdeklasser UDO vindt het, na achttien jaar vaste keus te zijn geweest voor het eerste elftal, zo langzamerhand wel èenoeg en heeft dan ook besloten de overbekende wilgen tiu ook met zijn schoenen te gaan belasten. I Toch is Heemskerk, na ruim vijf honderd wedstrijden in UDO's Jkeurteam, nog altijd even enthou- OEGSTGEEST Morgen, om vier uur, zal Henk Heemskerk zijn ;t als hij moet zijn geweest toen laatste wedstrijd in het eerste elftal van UDO spelen. In deze af scheids- wedstrijd treedt Heemskerk met UDO aan tegen een volledig UVS. De wed strijd zal (vanzelfsprekend) op sport park de "Voskuyl" worden ge speeld. SCHIJNDEL Piet Maas uilt Roosendaal heeft gisteren de tweede etappe van Olym piad Ronde van Nederland gewonnen. Hij won de eindsprint van de 1 18 kilometer lan ge lit van Rijen naar Schijndel. De Belg Miel Gijsemans behield de oranje leiderstrui. ttüj als kleine Henk op elf jarige leef tijd bij de Oegstgeestse vereniging aanklopte. Nog altijd ook praat hij piet een enthousiasme, dat een aan zienlijk jeugdiger persoon bij zijn [eerste schreden op het voetbalpad zo duidelijk kenmerkt. Nog altijd is trainen voor Heemskerk geen enkele opoffering en nog altijd ook loopt r z'n plezier meer dan twintig geleid. "Je bent nerveus of je bent zelfkritiek hebben. Zonder dat komt een keeper er nooit". Ook de risico-factor speelt bij het op zijn achttiende Jaar afscheid van Heemskerk een duide- tract Iijke rol. Henk Heemskerk heeft zijn eigen zaak. "Ik heb vaak tegen me zelf gezegd, dat ik eigenlijk wel gek generaties overbrugd: "Ik speel De tweede etappe van Olympia's Ronde van Nederland werd tenslotte het 'drama' van Jan Ruckert. De Amstelrenner was er 25 kilometer voor het einde als eerste en enige in geslaagd te ontsnappen, maar zag een zekere triomf in de laatste me ters aan zijn neus voorbijgaan, om dat hy niet op Piet Maas had gere kend. Ruckert, die aanvankelijk op weg leek de beloning te incasseren voor zijn moedige rijden op de eer ste dag, toen hij na een valpartij schitterend terugkwam, was in de eerste omloop van de vier die er na aankomst in Schijndel nog te rijden waren, weggesprongen uit het peloton en bleef gedurende de resterende negentien kilometer rond twintig seconden voor. In de jagen de groep waren het vooral de ren ners van Jan van Erp, die demar reerden. Dat juist deze ploeg het actiefst was verwonderde niemand, omdat Schijndel de 'thuishaven' van Van Erp is. Met name Gevers en Van Gerwen ontketenden de jacht b-con- °P -Ruckert, die steeds dichter bij UVS kreeg aangeboden de etappezege kwam. De winst van wilde eigenlijk niet weg de Amstelrenner slonk echter zien- jezelf wist dat je met 125 pro- het verliezen toch minder erg". moest zijn om steeds dat si- met jongens, met wiens vader ik «kilometer langs het strand. Zijn afscheid is er dan ook *van tegenstellingen. Aan een kant dat ik goed in weet hij zich "pertinent niet te oud" ik juist de i om nu al met voetballen te stoppen i on aan de andere kant kan hij zich wel verenigen met het standpunt van de jeugdige trainer Henk Swaak Keepen bleef - dat "een elftal verjongen zaak moet zijn." ..Er komt",, zo weet hij, „op dit mo- .ment weer aardig wat talentvolle ■i jeugd naar de senioren over. En in -r het kader van de verjonging, ook voor keepers, past het dan misschien wel Jdat ik er mee ophoud". De vergelijking tussen vroeger en Tinu dringt zich als vanzelf op. Henk [Heemskerk: "Dat verschil is wel •jerg groot. Vroeger was1 je blij als je het niet. Ik heb het wel altijd ge had. Soms benauwde zelfs het idee was me al. Dat kreeg doordat ik wist dat er eigenlijk niets foutkon Als zelfstandige ben je vijftien jaar terug in het eerste stond, nu eenmaal erg kwetsbaar. Maar ja het is, op een paar blessures! derogen, maar zelfs op de laatste 200 meter bleef de man uit Veghel uit de greep van de achtervolgers. Het was Jan Ruckert echter niet Maar van ik nooit echt last gehad. Ik voel i i gebroken hand wel ook niet te oud. Ik train nu nog al tijd, ook al heb-ik met mijn werk week van zo'n 80 zoveel tijd over". Henk Heemskerk houdt er mee op. Heemskerk ech- zijn verlies. "Maar, als je van jezelf Een bijzonder sportman zet zijn de meet maakte Ruckert misrekening, die hem duur zou ko men te staan. Hij keek om, maar de verkeerde kant. Daar- eigenlijk met door zag hy niet dat aan de andere züde Piet Maas over hem ging en het wiel Juist iets eerder over de streep drukte. Weer had Amstel in de slot- _-„Vva j jjj— uiumc. yvccj iiau Aiusiei in ae siot- ïogiscne ter fascinerend. "Je moet alles zelf wist dat je met 125 procent inzet had schoenen voor altijd in het vet.Waar- fase naast de triomf gegrepen, in doen, alles zelf opvreten. En dan ook gespeeld, het verliezen toch Borussia Mönchengladbach ontstemd de eerste rit waren het Pirard Hassink geweest, die door een blun der in de samenwerking de Belg Gijsemans voorrang hadden moeten geven en nu was het Jan Ruckert, die te vroeg overtuigd was van zijn zege. leider Herman Krott zette zich snel ler over de teleurstelling heen: "Het is jammer dat de aanval net is mis lukt, maar Jan heeft in elk geval karakter getoond. Het is nu twee dagen in de finale een beetje fout lar ja, dan moeten ze beter opletten." kon voetballen. Hoe dan ook. Nu is MÖNCHENGLADBACH Hennes zijn', stelde dr. Helmut Beyer,'i 'bij sommige jeugdige spelers al geen Weis weiier ontkent een bericht interesse meer voor een vriend- de Spaanse radio dat hij al zitter van Borussia Mönchengladbach nieuwd. Daarin stond dat de trainer gistermiddag. "Als i l goede i In tegenstelling tot zijn ploegleider Herman Krott was Ruckert diep io«a i- i4 u v. u ontgoocheld. "Hoe is het mogelijk valpartij nodig om tot leven te 1964, werd jaarlijks op handslag ver- dat ik deze kans heb verspeeld" al- komen. Door de hoge snelheid (bij- dus de renner. "Ik was zeker' schappelijke wedstrijd. Tegenwoor- schriftelijke overeenkomst met CF vanger voor Weisweiler kunnen vin- in acht moet opzegtermijn van drie maanden de winst. Je kan nu wel zeggen dat dig zie je ook veel jong talent al op Barcelona heeft getekend. De 55-ja- den zullen wij hem vrijgeven, i dat is zeventien, achttien-Jarige leeftijd af vallen. Dan krijgen ze verkering rige trainer, die donderdag bij Bo- hij zal zich daar dan echt niet niet gebeurd". Toch wil het bestuur Borussia de man, die elf jaar ussia Mönchengladbach plotseling kunnen beroemen", vervolgde Beyer, bij de club werkzaam was ("wat wordt het voetballen bijzaak. Vroeger zijn ontslag aanbood, noemt tevens die duidelijk zijn ontstemming liet nu zijn hebben je het bericht dat hij bij Barcelona in blijken. "Het schriftelijke contract te danken"), wel terwille zijn, mag komen kijken. Nu wordt er ge- npljoen mark kan verdienen "uit de zegd, ik heb verkering en ik voetbal luchft gegrepen". Weisweiler, daterend ik niet had moeten omkijken, maar ik had er geen idee van dat de rest zo kort bü zat. Toen ik weer voor me keek, was Maas al langszij ge komen. Zijn betere sprintcapacitei ten gaven de doorslag." Ruckert Een groep werd wel tot de strijdlustigste Jan Ruckert (rechts) gaat juichend over de eindstreep in de verondersteling dat hij als eerste is geëindigd. Hij wordt echter op de jinish-lijn geklopt door Piet Maas (links). In het midden de Belg Johnny v. d. Veken. de dag^ uitgeroepen. Ploeg- den. Uit die groep sprong tenslotte Jan Rucked weg De gggg was ecfï_ ter voor hem niet weggelegd. UITSLAG TWEEDE ETAPPE 1. Maas fSSF) 2.37.59 met bonifi catie 2.37.44; 2. Ruckert (Ams) z.t. met bonificatie 2.37.49 3. V. d. Ve ken (Bel) z.t. met bonificatie 2.37.54: 4. V. Helvoirt (Cab) z.t.; 5. Gevers (Erp) z.t.; 6. Moehlman (Ams) z.t.; 7. Van Katwijk (SSF) z.t.; 8. Jacobs (Cab) z.t.; 9. Dohmen (Erp) z.t.; 10. Scheffer (Ket) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Gijsemans (Bel) 6.23.37; 2. Has sink (Ams) 6.23.47; 3. Gevers 6.23.52; 4. Lubberding (Erp) z.t.; 5. Huijzen (Bat) z.t.; 6. Pirard (Ams) 6.24.15; 7. Ruckert 6.24.41; 8. v. d. Veken 6.24.46 9. Van Helvoirt 6.24.49; 10. Van Katwijk 6.24.51. na 45 kilometer per uur), het veld over de Brabantse wegge tjes snelde was het onmogelijk te demarreren. Na 82 kilometer klapteai vele renners tegen het wegdek en onmiddellijk was iedereen wakker. 36 ineens verdwenen. Het warende gelukkigen die het tempo direct hoog opschroef - nog ook.. Heemskerk filosofeert verder: Trainen was vroeger ook veel meer ln. Je trainde gewoon. Punt klaar. Weisweiler, die zijn club dit sei- zoen al naar de winst van het TJEFA- bekertoernooi leidde en ook het lands kampioenschap voor Borussia claimt, Maar dat is nu toch wel duidelijk rekent er vast op dat hij door zijn veranderd. Nu wordt het voor trainer ook steeds moeilijker hechte, enthousiaste groep bij club zal worden vrijgegeven, hoewel een Weisweiler de overeengekomen op- el~ zegtermijn van drie maanden niet i kaar te krijgen en tè houden." Dat acht heeft genomen, [•enthousiasme is voor Heemskerk nooit een probleem geweest. Nu nog loopt hij met de trainingen voorop. Nu nog zegt hij graag door de bag- Helmut Grashoff, zakelijk leider van Borussia Mönchenglad bach, is niet erg blij met de gang van zaken. "We nemen het Weiswei- ger te sjouwen en nu nog loopt hij ler kWalijk dat hij ons zo laat op de J regelmatig in zijn eentje over het hoogte heeft gebracht". strand en door de duinen om zijn indien Hennes Weisweiler naar conditie op peil te houder^ Maar CF Barcelona vertrekt - en die mo gelijkheid wordt steeds groter - wordt hij de opvolger van Rinus Michels, Nu zijn er zoveel andere leuke di(e aan het eind van het seizoen af- dingen". En dan verduidelijkend "Denk niet dat ik me voel. Dat niet. Maar er zettend veel veranderd De zenuwen hebben Niek Heems- al ergens anders is kan kerk in zijn lange carrière altijd be- samenwerking niet meer mogelijk scheid neemt bij de Spaanse club een oude sok kandidaat zou zijn voor het trainer- is gewoon ont- schap van Borussia. "Met een man, die in gedachten de ban van Bella Belly

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11