„Desillusie van vorige week was toch groter" Borussia heeft geen tijd om blij te zijn Nora Bakker vermoedelijk terug naar Steeds Vooruit Twente-speler Niels Overweg na 5-1 afgang: Kohn hoog genoteerd bij CF de Barcelona ALPHIA-VNL BIJ MEERBURG Snelle 800 meter van twee Bataven-junioren PLAQUETTE Boten gedoopt bij Asopos de Vliet DONDERDAG 22 MEI 1975 PAGINA 15 ENSCHEDE Hennes Weiswerler onttrok zich aan de woeli-ge menigte op het gras van het Diekmanstadion. De trainer van Borussia Mönchengladbach ontvluchtte zijn feestvie rende spelers die beurtelings de UEFA-cup omklemden. Gelaten wamddWe hij naar de kleedkamer met een zuinige glimlach op zijn gezicht. „Twee weken geileden'sprak hij trots, „voorspelde ik het aü. In Enschede is het de beurt aain Twente om aan te vallen, waardoor wij meer ruimte krijgen". Bovendien liet hij toen al weten „Dan zal ook Jupp Heyncikes erbij zijn. Zonder hem komen we moeilijk tot scoren". Door Piet Ocks Woorden, die hij luttele minuten na de 0—0 in Dusseldorf bezigde, nadat de Twentespelers elkaar innig hadden omhelsd, alsof de bokaal al in Twents bezit was. De onbeslist na ae eerste aflevering voor de finale om de UEFA-cup wees inderdaad in die richting. Twente vergat evenwel het gemis van Jupp Heynckes, Borussia's produktieve spits. Twente ondervond het verschil, waarop Weisweiler had geattendeerd, maar waar Twente argeloos overheen was gestapt. Jupp Heynckes, Borussia's gevreesde en door Hertha BSC begeerde spits, haalde Twente neer met maar liefst drie treffers en droeg bij in de uiteindelijk blamerende 1—5 nederlaag. Minutenlang verwerkte Spitz Kohn eenzaam in de dug-out de onverwachte vernedering. „Binnen tien minuten twee fouten en twee doelpunten. Wat moet ik nog meer zeggen? Het was meteen afgelopen voor Twente". Vergeefs zocht hij laiter naar oorzaken, ontkende hjj eventuele onderschatting en weer legde hy de overbelasting van de drie internationals Frans Thijssen, Johan Zuidema en Niels Overweg, die zaterdag tegen West- Duitsland speelden met: „Ze hebben maar een helft meegedaan". Ontgoochelde Epi Drost noemde daarentegen wel een oorzaak van de afgang. „Het is onbegrijpelijk dat Twente toestemming gaf om ze te laten meespelen. Anderlecht hield Rob Rensenbrink toch ook thuis Niels Overweg verweerde echter: „Onzin, want bij Borussia liepen Vogts, Bonhof en Wimmer, die zelfs de gehele wedstrijd tegen Nederland stonden opgesteld. Dat moet kun nen, je bent toch prof. Bovendien weet je, dat je nog maar één wedstrijd hoeft te spelen. In drie dagen tijd moet je de accu kunnen opladen. Dit was trouwens niet eens belangrijk als je niet zo snel op een achterstand komt, want na 0—1 was het afgelopen. Dan moet je gaan aanvallen en dan vallen er gaten". De-snelle 0—1 in de tweede minuut na een misser van Cees van Ierssel, waarna Bonhof en Danner de kleine Simonsen in vrije positie konden manoeuvreren, knakte Twente. De tweede domper, zeven minuten later, nadat Kalle Oranen de bal voor de voeten van Jupp Heynckes had gelegd (0—2) demoraliseerde Twente definitief. „Toen was het gebeurd", zuchtte ook Niels Overweg nader hand. Te gejaagd en te nerveus zocht Twente daarna eentonig door het' centrum met hoge voorzetten, bedoeld voor Jan Jeuring naar enig verweer. „Toen liep iedereen blind naar voren", klaagde Spitz Kohn. Waardoor Borussia nog meer vrijheid kreeg voor zijn gevaarlijke counters, die evenwel pas na rust weer werden afgerond. Heynckes (na 5 en 15 minuten) verdubbelde eerst met een halve omhaal en vervolgens met een fraaie kopbal de stand tot 0—4, voordat wanhopige Epi Drost (na 31 minuten) met een afstandsschot de achterstand tot 1—4 verkleinde. Dezelfde Drost haakte Jensen vier minuten voor tijd in het strafschop- Jupp Heynckes maker van drie goals toont i s de UEF A-Cup. van invloed zijn. Niettemin hebben we een goed „Toch", bekende Niels Overweg later, seizoen gehad, we zijn immers tot ,was de desillusie van vorige week twee finales doorgedrongen". Waar- Niels Overweg nog trots J Vanwege het toevoegde: „Bovendien ben ik dit kwaliteitsverschil kan ik in deze seizoen international geworden. En ik vond verder, we hebben er allemaal hard gewerkt. We hebben elkaar prettig a deze nederlaag berusten, het een blamage bekerfinale verloren". Een dreun, die niets te verwijten. Het is volgens Epi Drost niet doorwerkte gevoel, dat je elkaar ook op de prestatie tegen Borussia. „Er teleurstellingen nog recht in de ogen zit week tussen, dus dat mag kunt kijken". De treffer die FC Twente definitief demoraliseerde. Jupp Heynckes stuurt de bal. tussen Overweg (rechts) en Gross door naar 20. ENSCHEDE Wordt Spitz Kohn bij CF Barcelona de opvolger van Rinus Michels nu deze heeft beslo ten zijn contract niet meer te verlen gen? De trainer van FC Twente wenste gisteravond niet te beves tigen, maar ook niet te ontkennen dat hij gedurende de Pinksterdagen in de Catalaanse hoofdstad een ge sprek heeft gehad met de notabelen van CF de Barcelona. Saillant feit: toen Kohn met Henk Terlingen naar de tv-camera liep waarvoor hij com mentaar zou geven op de 1-5 UEFA- cup-afgang, fluisterde hij deze toe: En vraag niets over die Barcelona- zaak, want ik zeg toch niks'. Voor de spelers kwam het nieuws als zou Kohn in Spanje hoog geno teerd staan als een volslagen verras sing. Epi Drost: "Als Kohn weggaat, vertrek ik hier ook. Ik heb geduren de tien jaar met twee mensen té maken gehad, maar ik zou aan geen andere trainer meer kunnen wennen. Het is bovendien zo dat Kohn nog voor twee jaar onder contract staat. Het zou dom zijn van FC Twente wanneer zij hem zouden laten gaan. Een mogelijkheid om hem te hou den is geld. Nou, dat trekken ze dan maar voor hem uit". FC Twente-voorzitter Jan Masman rei gisteravond officieel van niets te weten. "Ik heb erover horen spre ken, maar we zullen zo snel moge lijk een gesprek arrangeren. Het is duidelijk dat we zullen proberen Kohn hier te houden". Enschede -De beker is binnen, leve de volgende titel. Geen Hosannah- stemming onder Borussen van Weisweiler; zuinig kijkende officials en beleefd in de microfoon pratende spelers, ziedaar het beeld dat de bezoeker aan de kleedkamer van Mönchengladbach gisteren na een meer dan eclatante 1-5 triomf voor ogen kreeg. Borussia Mönchenglad bach en niet FC Twente haalde de UEFA-cup binnen, een aardig opstekertje dat de Borussen 15.000 mark de man rijker maakte. Maar veel hoger genoteerd staat de Westduitse voetbaltitel en daarom had Berti Vogts het alsmaar over een stimulans. Vogts: „De UEFA- Cup zijn we al vergeten, de titel van Duitsland ligt in het verschiet. Twee punten voor, wanneer we de eerste wedstrijden winnen, zijn we zover. Zaterdag Wuppertaler SV, maar Hertha moet naar Kaiserslautern. Leuk natuurlijk die UEFA-cup, erg leuk zelfs. Maar dat andere is belangrijker." Topclub Borussia Mönchengladbach zit financieel in de zorgen. Reden waarom die Westduitse voetbaltitel bittere noodzaak is geworden. Veertig a vijftig vrienschappelijke wedstrijden werkt de provincieclub per seizoen af om de speiers hun astronomisch hoge salarissen te kunnen blijven uitbetalen. Met de Westduitse voetbaltitel op zak zou Borussia meer geld. kunnen vragen voor een wedstrijd. LEIDEN. De beslissingswedstrijd in de eerste klasse zondagvoetbal van de afdeling Leiden tussen Alphia en VNL zal zaterdagavond om halfze ven worden gespeeld op het veld van Meerburg in Zoeterwoude (HR). Beide teams zijn met een gelijk aantal punten op de voorlaatste plaats geëindigd. De verliezer moet met het reeds gedegradeerde Stomp- wijkse Boys naar de tweede klasse. LEIDEN De kans is groot dat tafeltennisster Nora Bakker terug gaat naar haar oude veereniging St. Vooruit in Warmond. De club, waar voor zij het afgelopen seizoen uit kwam, het Amstelveense NMB/VDO, gaat zij in ieder geval verlaten. De Middenstandsbank heeft als sponsor namelijk besloten minder geld te la ten toevloeien naar de tafeltennis club. waardoor de dames van NMB/ VDO minder geld in het loonzakje krijgen. (De heren, die nog een jaar onder contract staan krijgen wel het basiscontractbedrag uitgekeerd). Reden genoeg voor Nora Bakker om te vertrekken: "Ik zou een derde minder ontvangen dan het be drag dat ik in het eerste jaar heb ontvangen. Ik heb toen opgezegd, om dat de tegenprestatie voor het spelen en trainen te gering werd. Een te genbod is niet gedaan. Jammer, om dat ik het best naar mijn zin had. Als de Middenstandsbank had gezegd dat ik evenveel kon verdienen als voorheen dan was ik wellicht geble ven". De in Leiden wonende Nora Bakker heeft inmiddels al de over schrijvingspapieren van de Nederland se Tafeltennis Bond gekregen. Voor 31 mei, de laatste dag van de over schrijvingstermijn, moeten die gete kend en wel terug zijn bij de NTTB. Atletiek-instuif in Leidse Hout LEIDEN De mager bezette at- letiek-instuif, die gisteravond in de Leidse Hout plaatsvond, gaf on danks de kille, weinig inspirerende weersomstandigheden een reeks goe de prestaties te zien. Allereerst moe ten worden genoemd de tijden die 't eendrachtig samenwerkende Bata ven-tweetal Wybo Lelieveld-Koen Gijsberts op de 800 m jongens AB realiseerde, resp. 1.59.0 en 1.59.2. Het grootste gedeelte van de wed strijd werd in beslag genomen door sprintnummers. Alfred Verhoef en Eli Vermond, beiden AV Holland, kwamen tot acceptabele verrichtin gen op de 100 m. bij de heren (11.2 en 11.4) met voor Lissenaar Wil v.d. Krogt (Spartaan) 11.3 sec. De sprint bij de jongens was een complete Holland-aangelegenheid met Dick v.d. Vijver in 11.6 sec. als snelste. Ook de 200 m. won hij, in 24.5, met club genoot Rudie Eveleens daar niet ver achter (24.7). Barry van Haarlem (AV Holland) won de 100 m. meisjes AB in 13.0 sec., op de hielen gezeten door Tineke de Groot (Bataven) die 13.1 sec. finishte. Op de 200 was de volgorde andersom (27.4 en 27.6 sec.). Als "probeersel" was voor de heren een 5 km koppel-race op het pro gramma gezet. Dit nummer, gelopen door tweetallen die om en om een baanronde aflegden, trok weinig deelnemende clubs. De opzet is ech ter de moeite waard en het nummer lijkt dan ook voor herhaling vat baar. Het Bataven-koppel Arie van Tol-Clemens van Rooden was de sterkste in 13 min. 34 sec. Op de 800 m. meisjes B kwamen Mirjam v.d. Salm (Bataven) en Ma art je Weeda (AV Leiden) gelijk tijdig over de finish in 2.30.8. Kees Riemens (AV Holland) won het hinkstapspringen heren met 12.33 m.. Marjan Bruinsma (AV Leiden) het kogelstoten dames met 9.01 m. terwijl bij het discuswerpen behoor lijke afstanden werden opgemeten voor Nico van Noort (Spartaan, 37.44 m)., Gert Jan Roosing (AV Holland, 35.06 m.), Theo Brusche (Bataven, 34.46 m.) en Paula Kortekaas (Spax- taan, 33,92 m.). Nora wil met het retourneren van de bescheiden wachten tot het eind van deze week: "Ik heb via, via gehoord dat DeltaLloyd belangstelling voor me heeft. Krijg ik een goede aanbie ding dan ga ik daar heen. Ik wil graag in de ereklasse blijven spe len". Nora Bakker had zich voorge nomen om zich terug te trekken uit het Nederlands team, waarmee zij tijdens de jongste wereldkampioen schappen in Calcutta de nodige suc cessen heeft geboekt. "Ik wilde het wat rustiger aandoen en bedanken voor Oranje. Door de gebeurtenissen bij 'de Middenstandsbank wil ik ech ter graag internationaal blijven ta feltennissen, zodat ik niet alles tege lijk overboord hoef te zetten". De overgang naar Steeds Vooruit bete kent een forse stap achteruit. Omdat het damesteam van de Warmonders vorig jaar werd ontbonden (Nora Bakker en Marian v.d. Helm vertrok ken en Nelly Zoetemelk-Van Rijn stopte) zal Nora hoogstwaarschijn lijk in het herenteam van Steeds Vooruit gaan spelea "Dat speelt in de eerste klasse van de afdeling Den Haag, dus dat scheelt nogal wat. Maar ga ik inderdaad terug naar mijn oude club dan zal ik er echt wel met plezier spelen. In ieder ge val zijn er genoèg wedstrijden, zoals de Limburg Coupe, om contact te blijven houden met de top". Nora Bakker heeft met Connie van Moorst en Juul Nitisusanta (zij gaat bijna zeker voor het Delftse Phoénix spe len) NMB/VDO in het eerste gedeel te van het afgelopen seizoen geholpen aan een plaats in de ereklasse. In de tweede helft finishte het team achter Tempo Team en DeltaLloyd op de derde plaats. Een eervolle po sitie. Toch ziet De Middenstandsbank er weinig heü in om meer geld in het team te pompen. Nora Bakker: "Ik kan wel begrij pen dat de Middenstandsbank het rustiger aan wil doen. Tempo Team LEIDEN. In het verslag naar aan leiding van de schaakinterland voor doven tussen Nederland en West Duitsland is niet vermeld dat de plaquette met inscriptie van de ge meente Leiden als ereprijs is uitge reikt aan het winnende Duitse team. en DeltaLloyd zijn regelmatig in het nieuws. Als b.v. Nico van Slobbe een paar keer in beeld komt op de televisie met reclame op zyn -rug dan is het geld er al weer uit. Mid denstandsbank heeft die belangstel ling niet gehad. Maar dat zou kun nen veranderen als meer geld in het tafeltennis wordt gestoken. Zoals het tot nu toe is gegaan kan je niet verwachten dat je een plaats aan de absolute top krijgt. Als je wilt spon soren dan moet je het goed doen. Ik zei echt wel mogelijkheden voor NMB in de concurrentieslag met Tempo Team en DeltaLloyd. Maar dan moet er wel meer geld op tafel ATLETIEK De z.g. polstok," waarmee de Amerikaan Roberts onlangs het wereldrecord op 5.65m. bracht zal dit seizoen tij dens Europese bekerwedstrijden, ju niorenkampioenschappen en indoor kampioenschappen niet mogen wor den gebruikt. Het bestuur van de Europese atletiek organisatie zal de IAAF ook verzoeken de stok voor de Olympische Spelen van Mon treal te verbieden. komen. Dan kun je eisen van de speelsters dat ze viermaal per week gaan trainen. In het afgelopen sei zoen was er maar één verplichte training. Dat is natuurlijk veel te weinig, wil je althans echt iets te vertellen hebben in de ereklasse". JAN PREENEN LEIDERDORP. De algemene stu dentenroeivereniging Asopos'de Vliet heeft tijdens de traditionele ouder dag weer enkele boten ten doop ge houden: twee skiffs en een onge stuurde twee. De skiffs konden wor den aangeschaft dankzij de finan ciële steun van de heer en mevrouw Maaskant, van wie laatstgenoemde een van de boten (met de naam Obe- lix II) doopte. De beide andere bo ten werden ten doop gehouden door de voorzitters van het LIJF en de Sportraad. Asopos en De Vliet gingen precies een jaar geleden een fusie aan. Maar er is meer dat Borussia's notabelen grijze haren bezorgt. De contracten van Stielifce, Surau. Wimmer, Danner, Quasten en Jupp Heynckes zijn aan vervanging toe en de eisen die deze heren hebben gedeponeerd zijn van dien aard, dat zakelijk directeur Helmuth Grashof het er maar vast op houdt dat er minstens een speler zal moeten worden verkocht om de touwtjes aan elkaar te kunnen blijven knopei^. Hij: „Met Kulik is de zaak geregeld, maar dat heeft ons een aardige cent gekost. Met iedereen-op Heynckes na-hebben we inmiddels gesproken. Heynckes is de duurste, dus de moeilijkste. Wanneer we niet tot een akkoord zouden komen, moet hij een miljoen mark opbrengen. Maar ik betwijfel of er een club in Duitsland is die dat bedrag neertelt voor een speler van 30 jaar". Toeval dat Jupp Heynckes tegen FC Twente een ijzersterke wedstrijd speelde? Toeval dat Heynckes drie doelpunten maakte en in de overige twee een groot aandeel had? Hij: „Bijna vier weken ben ik uit de roulatie geweest als gevolg van een spierblessure, die ik met het natinale elftal opliep tegen Bulga rije. Wat dat betreft ben ik Weisweiler dank verschuldigd. Want die gunde me de tijd om mijn blessure te laten helen. Ik heb angst gehad voor deze wedstrijd. Verstuik te toch weer mijn linker teen, reden waarom ik om andere schoenen heb gevraagd. Ik kan moeilijk gaan beweren dat mijn salaris hoger zal moeten zijn nu ik succes had tegen FC Twente. Maar het komt me wel gelegen. Ik hoef trouwens niet zonodig weg by Borussia. Ik heb in Mönchen gladbach een fabriek in geprefabri ceerd karton. Maar ik wil nu eindelijk wel eens weten waar ik aan toe ben. Ik heb een dochtertje dat naar school moet. Vandaar." Hennes Weisweiler, ook al geen man die zingend van uitbundigheid door de Diekman liep. „Zaterdag Wup pertaler SV", zegt Weisweiler. „Be langrijker niet? Dit van FC Twente wist ik. Ik wist dat we piet Heynckes die ontregelfabriek op zouden kunnen blazen. O Ja, ik heb ook nog mijn bedenkingen gehad tegen Schiller als scheidsrechter. Ik heb gezegd dat Schiller geen vriend is van de Duitsers, maar dat neem ik terug. Ik blijf het weliswaar vreemd vinden dat een scheidsrech ter in een UEFA-cuptoernooi tweemaal dezelfde club thuis fluit. (Schiller leidde FC Twente-Ipswich Town), maar de man arbitreerde werkelijk voortreffelijk. FC Twente was geen slechte ploeg. Maar wij hebben zo goed op de counter gespeeld. Vijf doelpuriten uit vijf counters, bij FC Koln speelden we op dezelfde manier". Vogts: „Alleen had ik niet gedacht dat het zo simpel zou gaan". Weisweiler weer: „Ze hebben het cns dit keer gemakkelijk gemaakt. En dat vind ik onbegrijpelijk want jullie Hollanders pochen altijd weer dat jullie taktisch zo sterk zijn", Tot slot: blijft Jupp Heynckes voor Borussia Mönchengladbach behou- den? Grashof: „Hij weet dat wij - hem willen houden. Hij kent tevens onze mogelijkheden. Ik hoop dat iedereen blijft". Heynckes: „Ik blijf graag. Maar ik wil nu eindelijk wel eens weten waar ik aan toe ben".' Grashof: „Het is de kunst om op een voor beide partijen gunstig moment te praten. Het zou nu bijvoorbeeld al weer een verkeerd moment zijn. Want iedereen denkt alweer aan de wedstrijd tegen Wuppertal. Ze hebben warempel niet eens tijd om blij te doen over die gewonnen UEFA-cup". de ban

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15