V erkeers werkgroep dringt aan op fiets ver binding CHR. SCHOLENGEMEENSCHAP ZUIDWEST: TIEN JAAR Protest van leerlingen Rembrandt bij Stadhuis agenda ES3XEEED Grapperhaus over Monumentenjaar 75 LEIDEN/OEGSTGEEST De verkeerswerkgroep Valkenburg aan de Rijn-Katwijk heeft in brieven aan de gemeenten Leiden en Oegstgeest aangedrongen te besluiten een verbinding te maken voor fietsers aan het eind van de Wassenaarseweg met de nu doodlopende Rijnsburgerweg aan de andere kant van Rijksweg 44. Hiermee zou, volgens de werkgroep, een aantrekkelijke fietsverbinding ontstaan, die zowel voor het woon-werk verkeer tussen Ledden en Rijnsburg, Katwijken Valkenburg als voor recreatieverkeer zeer gewenst is. Op 12 augustus i l het vorig jaar dener geworden; in plaats vs voorgenomen 7 meter wil men i 6 meter verbreden. We hopen is geprojeoteerd". De route, dtie de werkgroep voor- stelt, zou een min of meer directe dat spoedig meer bekend wordt zijn. Er zijn op het moment verschil de randweg, zod-alt verbreding lende routes mogelijk naar Leiden, 1 achterwege kan blijven". De maar ze hebben met elkaar gemeen men verbreding van de Hoofdstraat werkgroep toomt zich blij dat de dat het omwegen zijn. in Valkenburg. De werkgroep: „Wat Leddse raad zich tegen de S4 met De werkgroep wijst .tenslotte nog de secundaire weg 4 betreft hebben aansluiting op de Plesmanlaan heeft op de wenselijkheid een fietsverbin- deez we? er in de uitgesproken en toomt zich bedroefd ding tot stand te brengen tussen de i niet zal kamen dat ze van de zijde van Oegstgeest Waasenaarsweg en de Plesmanlaan. stuurde de weifkgroep een nota de bekte gemeenteraden, waarin een smalle randweg om Valkenburg wordt voorgesteld in plaats van de o secundaire weg 4 plus de voorgerto- geheel achterwege kan blijven". De DINSDAG 20 MEI 1975 en dat er gewerkt wordt soort randweg. De verbrec&ngsplan- nen in Valkenburg zijn iets besohei- nog niets heeft gehoord, terwijl de Het' fietsve-rkeer 'kam dan de zo rijk groot deel door Stoplichten zijnde route langs fraai stuk Oegstgeest het station vermijden. LEIDEN Verbazing of bewondering? In elk geval was er ranja voor een prijs die het eerste rechtvaardigde. 400 Jaar universiteitdeze twee kleintjes hebben er geen weet van. Maar lekker dat het was WASSENAAR De Vereniging van Vrienden van Wassenaar houdt op donderdag 29 mei om 8 uur de jaarlijkse algemene ledenvergadering in het Raadhuis "De Paauw". Zoals bekend wordt er op de jaarvergadering van de vereniging na het huishoudelijke gedeelte altijd een bepaald actueel onderwerp aan de orde gesteld. Dit jaar zal dat "Monumentenjaar 1975" zijn. Als spreker treedt op dr. F. H. M. Grapperhaus, voor zitter van het Nationaal Comité Monumentenjaar 1975 en oud staatssecretaris van Financiën. Na deze inleiding zal er een forumdiscussie over dit onder werp plaatshebben onder leiding van de heer J. Graaf van Zuylen van Nijevelt. In het forum zullen verder zitting ne men behalve dr. Grapperhaus, burgemeester Staab en mr, C. A. van Gorcum, voorzitter van de Historische Vereniging "Oud Wassenaer". Wat het huishoudelijk gedeelte van de vergadering betreft: de heren Hilhorst en Kuin hebben hun zetel beschikbaar ge steld en aan de beurt van aftreden zijn voorts de heren De Bruyn en Dunnewolt. Door het dagelijks bestuur worden kan didaat gesteld mevrouw J. A. A. Timmerman-Bogaardt en de heren N. L. Hoogeve^n, J. C. Thomassen en V. W. J. Wensveen. Op de algemene vergadering is introductie toegestaan. LEIDEN De Christelijke scho lengemeenschap Leiden-Zuidwest zal op 26. 27 en 28 mei haar tienjarig bestaan vieren. Door een sterke uit breiding van het toenmalig Chris telijk Lyceum werd het noodzakelijk in Zuidwest een dependance te sticn- ten. die 1 januari 1965 van start ging met 200 leerlingen. Rector Zim merman beschikte toen over zes lo kalen, wat administratieruimte en een bibliotheek. In september 19G6 ging een HBS-A opleiding van start naast de al bestaande HBS-B. Nu bestaat de scholengemeenschap uit Mavo. Havo, en Atheneum, een ge meenschap van 70 leraren en 1025 leerlingen. Hoewel Zuidwest zelf star - dig is, zijn er nog steeds contacten met de oude school, en valt als deel van het verenigd christelijk voort gezet onderwijs onder hetzelfde be stuur. Rector Rotteveel volgde in 1967 Zimmerman op; sinds verleden jaa- is drs. F. van der Linde, die al sinds bonden is, diegien^ die de soepter zwaait. Hij vertelt dat dit tweed0 lustrum het laatste in de huidige noodgebouwen zal zijn, onïdat, naar hij hoopt. In januari of februari vol gend jaar met de bouw van het nieuwe gebouw begonnen zal worden. De bedoeling is dat de school dan ook over een eigen aula zal beschik ken. die opgezet zal worden naar 't idee van de aula in het Rijnlands Lyceum. Er zal een grote sportzaal komen met de respectabele afmetin gen van 36 bij 22 meter. De scholen gemeenschap heeft nu al de beschik king over een bibliothecaris, die behalve voor de bibliotheek zorg draagt voor allerhande documentatie. yrijheid in beeld LEIDEN Het Leids Academisch Kunstcentrum heeft een fotowed strijd georganiseerd ter gelegenheid van het eeuwfeest met als onderwerp "Vrijheid". Is de Leidse universiteit 400 Jaar geleden al een geschenk voor onze vrijheid geweest, nu is het nog steeds van belang om de vrijheid te beleven. Daarom is dit onderwerp ook opgegeven. De resultaten hangen in de universitaire eettafel 'De Bak"; geen overweldigende oogst. Iedere in zender heeft zo zijn eigen visie op de vrijheid. Voor de een is het de iro nie van een tweetalig straatnaam bordje van een Vrijheidsplein ergens in België, waar de verhoudingen tus sen de twee taalgroeperingen op 6cherp staan. Kinderen op een tank symboliseren de bevochten vrijheid; een tent in de sneeuw, de vrijheid die de mensen in de natuur hoopt te vinden. Het kan ook anders: het gebrek aan vrijheid, gevisualiseerd in een foto van een flatgebouw waar door heen het beeld van een vrouw sche mert, die in wanhoop haar handen voor het gezicht heeft geslagen: flat- neurose. Tenslotte is er nog de laat ste vrijheid: het kerkhof. Te zien in "De Bak", Kaiserstraat 25 eerste verdieping "Pom Pom", t/in 22 mei, overdag en 's avonds. ELISABETH LABOUCHERE LEIDEN De Nederlandse Vrou wenvereniging organiseert vanavond in het Antoniusclubjiuis, in samen werking met het WVE, NW en WKL, Man-Vrouw Maatschappij, Vrouwencafé, WKJ en NVSH om half acht in het Antoniusclubhuis een gezamenlijke avond over de po sitie van de vrouw. Men wil zich uit spreken voor betaalbare kinderop vang, legalisering van abortus, ge lijk loon voor gelijkwaardige arbeid, gelijke uitkeringsrechten voor werk loze vrouwen en totale opheffing van de discriminatie van de vrouw. Arm- en beenbreuk LEIDEN Op het Pomonater- rein is zaterdagmiddag tijdens een voetbalwedstrijd tussen de sportclub Lisse en de sportclub Leiden een vrij ernstig ongeval gebeurd. De 22- jarige Dirk Visser van de sportclub Leiden kwam namelijk na een hoge sprong zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn rechterarm en rechterbeen brak. Hij moest voor behandeling naar 't Academisch Ziekenhuis wor den overgebracht. WASSENAAR In het kader van de culturele weken is zater dag in de Openbare Bibliotheek aan de Luifelbaan een schrijvers- markt gehouden waaraan een 12- tal Wassenaar se auteurs mede werking verleende. Op een lange tafel hadden de plaatselijke boek handelaren de werken van deze auteurs uitgestald en achter de tafel stonden de schrijvers en schrijfsters klaar om hun werk te signeren. Zoals Albert Vogel, voorzitter van de Kulturele 1{ern Wassenaar in zijn inleidend woord opmerkte, kenmerkte de schrijver smarkt zich door een grote verscheiden heid. Want achter de boekentafel vond men zowel de futuroloog Frèd Polak als de kunstschilder Paul Citroen, zowel de historicus Ed Janson als de filosoof ir. Dun- newold. Er was werk van Sipke van der Land en Madzy Ford. Al- bert Vogel ontbrak zélf ook niet met zijn boek over Louis Coupe rus.. Mevrouw A. C. Muller-Idzer- boeken over bloemen en planten, Ikebane-specialiste Doris Diels- Krafft verkocht haar boekje over Japanse bloemsierkunst. Dr. Tj. W. de Haan was aanwezig met signeren door prof. B. Landboer door Fleur d'Aulnis Van de gelegenheid om via de microfoon iets over hun werk te vertellen maakten enkele van de auteurs gébruik. De Rembrandt-leerlingen zittend op het Stadhuisplein. LEIDEN Ruim 150 leerlingen van de Rembrandt Scholengemeen schap hebben vanochtend gedemon- WARMOND :er en W. M.' M. H. J. M. Schavema- m Diest; Nienke M., Tongeren en M. J. Gehuwd: H. Heemskerk en M. Overleden: C. J. Mooijen (65), streerd bij het stadhuis om te pro testeren tegen het ontslag van de leraar Nederlands Paul Marijnis. Zij droegen spandoeken met zich mee waarop teksten stonden als "Het beleid is ongezond, het ontslag is ongegrond". Ook werd er een petitie aangeboden. Eerder op de ochtend werd er in het schoolgebouw over het ontslag van Marijnis gediscus sieerd tussen een groot aantal leer lingen en wethouder Tesselaar (on derwijs), die al voor schooltijd in het gebouw aanwezig was. Aanvankelijk hadden de leerlingen geëist dat de wethouder buiten voor het schoolgebouw een verklaring zou afleggen, maar na enig wederzijds beraad werd besloten dit binnen te doen. Een aantal leerlingen van het actiecomité dat naar aanleiding van de ontslagzaak werd ingesteld ver klaarde na afloop van de discussie ontevreden te zijn over de opstelling va nde wethouder. Deze was vanoch tend niet voor commentaar bereik baar. Het lerarencomité heeft inmiddels een door vijf man ondertekende brief gestuurd naar de leden van de ge meenteraad om nog eens alle pun ten rond het niet continueren van Paul Marijnis op een rijtje te zetten. In deze brief wordt o.m. melding ge maakt van de leerlingenstaking van vorig Jaar, de aanleiding daartoe en de gebeurtenissen die daaruit voort vloeiden. Ook wordt herinnerd aan het gesprek dat het lerarencomité af gelopen vrijdag had met de school leiding, waarbij eveneeik j°n onvol ledige lerarenraad aanwezig was. De ze lerarenraad wordt in de brief verweten in het gesprek een open gedachtenwisseling vaak in de weg te hebben gestaan door o.m. proce durele kwesties aan te snijden. "De schoolleiding kreeg daardoor alle ge legenheid om met weimg wooraen afwijzend te reageren op ons verzoek om het ingenomen standpunt inzake de niet-continuering van de heer Marijnis te herroepen", aldus de brief. De ondetekenaars van de brief zeggen overigens eeen negatief beeld te hebben gekregen van zowel het beleid van de schoolleiding als de standpuntsbepaling van wethouder Tesselaar. "Beide partijen hebben zich beurtelings in hun verantwoor ding voor hun beleid beroepen op het standpunt van de andere partij; de schoolleiding verwees naar de be slissing van het bevoegd gezag, i.e. de wethouder en de wethouder be riep zich op de eenparig afwijzende opstelling van de schoolleiding. Een doorzichtig spel dat, er nauwelijks op gericht kan zijn om het door de wethouder gekoesterde schoolklimaat te verbeteren". Het algemeen beleid van de schoolleiding sedert de komst van de rectrix mevrouw De Boer- Pino wordt in de brief ten slotte omschreven als "willekeurig, kneute rig en weinig inspirerend op het vlak van de onderwijsvernieuwing". Afschriften van de brief aan de ge meenteraad zijn o.m. verzonden aan de inspectrice voor het voortgezet on derwijs, de Algemene Bond van On derwijzend Personeel, de oudercom missie, de gemeentelijk onderwijsad-- viseur en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. DINSDAG Rijnsburgerweg 153, spreekuur Alg. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen, 7.30—8.30 uur nam Hooigracht 38. spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren. 7^30 Meij van Streefkerkstraat 48, ge- Gemeenschap. Breestraat 19, Twentwel sociëteit v. kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Oude R(jn 20a, Vrouwencafé van Pieterskerkstraat 1. Werkgr Dienst- 'lb^Wéreldwinkel, 12.30 Breehuys^ Breestraat 19. Ouderen- Commissie en Beheer, Augustlnus, Rapenburg 24. lezing ..Herontdekking van de Geest", spr. dhr. T. Verheyen, 8 uur nam. Pletrskerkgracht 9: Ledententoonstel ling Ars Aemula. maand, t/m vrljd. 10 —17 uur en 19.30—21.30 uur, zaterd. en zond. 12 t/m 16.30 uur (t/m 31 mei). Apotheken De avond-, na der apotheken in de wordt waargenomen van vrijdag tot 2e Pinksterdag 8 uur vm„ door: Apo- tot Hulp der Menschheld, Hooi- i zondagsdienst De festiviteiten beginnen maandag 26 mei op school met creativiteit, film en een sociëteit. De dinsdag zal door de onderbouw, de eerste drie klassen, benu* worden voor een ex cursie, terwijl de overige klassen, vier, vijf en zes, met bakfietsen en handkarren de stad in zullen trek ken om speelgoed op te halen: te vens hebben zij een feestprogramma met bingo en cabaret met de bejaar den van Haagwijk met wie zij ook een broodmaaltijd zullen nuttigen. Zoals zij wel meer gedaan hebben zullen zij ook weer de tuintjes van de bejaarden opknappen. De slot- avond op woensdag met cabaret en muziek zal voorafgegaan warden door een sportdag in de Groenoordhal een competitie tussen de Visser 't Hooft-schooi. de Christelijke scholen gemeenschap uit Katwijk en de Ge meenschap uit Zuidwest. Voor alie oud-leerlingen zal 30 mei een reünie zijn. VOORSCHOTEN Op woensdag 28 mei 1975 wordt het grofvuil opge haald in de wijk Adegeest (met uit zondering van het gedeelte Oude Adegieesterlaan tussen de Prins Bern- hardlaan en de Nassaukade), aan de Leidseweg (het gedeelte tussen Raadhuisaaan en Voorsohoterweg) Voorschoterweg, Hofweg «het ge deelte ten oost envan de Voorscho terweg), Prof. Boerhaaveweg, Ktim- kade, J. P. Coenstraat, Vondëlstraat, Marnixstraat en Beresteynstraat. En op donderdag 29 mei 1975: in de Nassau wijk, KLM-wijk, aan de Papelaan (vanaf ihet station tot de grens met de gemeente Wassenaar), Dobbeweg, Donklaan Industrieweg, Wijngaardenlaan (noordzijde). Eist- laan, Oude Adegeesterlaan(het ge deelte tussen de Prins Bernhardlaan en Nassaukade), Erasmusstraat, Bak- kersteeg, ScJhoolstraat, Kon. Marine laan, Bloküaan, Voorstraat, Kerk plein, Treubstraat, Willibrordusstraat Leidseweg (tussen Schoolstraat en Raadhuislaan)Oranjeboomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan en Kerkplein), Ohr. H'jy- gensstraat. Van Keuven Goedhart straat, Prof. Asserlaan, RaadhuiSlaan (het geaeelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan) Vredenhoeffstraat, Langenhorststraat, Bethlehemstraat, Vlietzioht en Tolstraat. Postduivenvereniging "De Vrien denclub" hield, zaterdag de wed vlucht vanuit Noyon. Er waren 380 duiven opgenomen. Uitslag: 1. W. Vijlbrief; 2. T. Gijsman; 3. T. Gijs man; 4. F. Ladan; 5. W. Vijlbrief; 6. L. Koopman; 7. P. de Jong; 8. S. Pracht sr.; 9. J. Beekman; 10. Jac. Siera. Postduivenvereniging "Het Oosten" hield eveneens een wedvlucht vanuit Noyon. Uitslag: 1. T. van As; 2, 5 10 D. Juffermans; 3, 7. D. Koet; 4, 9. W. Fokker; 6. C. Gijsman; 8. W. Gijs- Burgerlijke stand van Leiden mei. door: Apotheek Leiden Zuid-West, SOS-dienst SOS tel hulpdienst, tel 071— 25202 Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dae en nacht te berei ken Koordstudio Centrum voor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor ca 25 tot 60-'artgen Oude Rlln 88, Lelden tel 44000 Voor advies Infor matie» etc Werkdagen van 16-28 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 28 uur Tevens aangepast voor Hcharaelllk gehandi capten. Elke donderdag van 15—16 uur spreekuur Alg. Ned Invaliden Bond Gemeenschap Zuidwest Hulpvertenlngs- tnformatled lenst ;emeenschaD Zuidwest te) 6*115. 83921 en 61944 Gespreksavonden Gesp re fcaa vonden Baha-l gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedylaao 11. Oegstgeevt. vr 8.16 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 26 Leiderdorp Architecten Architecten - informatie centrum Rijnland. Op werkdagen tel. bereik baar onder 26386 Zitting op wo avond van 7.30—6.80 uur op het adrea Mid delweg 4 (bil Hooglandse kerk.) Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuls. Apothekersdljk 83. Dl. woe. en do. 10 Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. Dienstencentrum Noordelnpieln Sb. tel. 40483, algeme ne informatie, dag. van 910 uur Doorgereden na botsing LEIDEN Een 22-jarige Leidse automobilist is in de nacht van za terdag op zondag na een door hem veroorzaakte botsing op de hoek van het Levendaal en de Korevaar- straat met zo veel snelheid doorge- rden dat hij op de Witte Singel tegen een boom vloog. Deze laatste bot sing was zo hevig dat de auto totaal werd vernield. Behalve de bestuurder van de auto raakte ook een Inzittend echt paar gewond. Van het echtpaar kreeg de 51-jarige man, evenals de auto- bestuiïrde, mond- en beenletsel en de 40-jarige vrouw diverse schaafwon den. De automobilist zou onder in vloed van sterke drank hebben ver keerd. Pe drie gewonden zijn door de EHD naar het ziekenhuis overge bracht. Kostuumshow in de „Lakenhal" LEIDEN In het kader van het 400-jarig bestaan van de Leidse uni versiteit wordt morgenochtend in De Lakenhal 'n show gehouden van his torische regianaQe kostuums uit Zuid Holland, Zeeland, Bunschoten en Spakenburg, almede enkele histori sche kostuums uit 't Ned. Openlucht Museum in Arnhem. De show wondt in samenwerking met de Stichting Oud-Katwijk en het Openlucht Mu seum georganiseerd door de commis sie ontvangst buitenlandse gasten, die speciaal voor het eeuwfeest werd ingesteld. De show begint om tien Flsser; Mathijs A. M.. zn. van A. G. van Resteren en A. J. M. Verhaar; Johanna D„ dr. van T. M. van Beelen en J. van cler We(jden; Jacobus A., zn. van J. C. M. van der Lee en J. H. J. Eekels: Ja cob H. C.. zn. van H. Kuijt en A. S. Klinkenberg; Esmeralda, dr. van M. van Weeren en I. M. van der Leek; Ple- ter, zn. van A. Blussé van Oud Alblas en E. A. Kooyman; Elisabeth M. C.. dr. bers en C. Luljtze; Lambert J.. J. Faber en A. P. de Vries; J A., zn. van J. W. Velzel en J. C. M. Verhoeven; Sebastlanus H., zn. van J. W. Velzel en J. C. M. Verhoeven; Nlen- L. A .Leeflang. V. Smit (79) w; M. H. Jacob (79) LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Ham Mulder Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post f 36.75 Jaarabonnement f 126,10 Jaarabonnement per post f 136,70 Losse nummers f 030 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten Nabezorglng van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2